Petőfi Népe, 2003. október (58. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-24 / 248. szám

SP 0 R T Petőfi Népe - 7. oldal lillflH 2003. Október 24., péntek Tudósítóink jelentik _____ Ökölvívó és kick-box bajnoki cím KICK-BOX Egy kis statisztika: 3 sportág, 6 szabály­­rendszer, 58 arany-, 24 ezüst- és 24 bronzérem, köztük világ- és Európa-baj­­noki érmek. Ez nem egy település ered­ménylistája, csak egy név áll mögötte: Tápai Ágnesé (kecskeméti Sankudo SE). A legutóbbi sikerének helye: Sopron, a felnőtt full-contact kick box országos bajnokság döntő­je. Tápainak - sé­rülését követően - gyengébb edzett­ségi állapota miatt kivételes tehetsé­gére volt szüksége arra, hogy 14. fel­nőtt bajnoki címét is megszerezze. A döntőben küzdel­mes és izgalmas mérkőzésen nyert Vörös Viktóriával (Szombathely) szemben. Mindketten nagy iramban kezdtek, láthatóan kiütés­sel szerették volna befejezni az össze­csapást. Ehhez Tápai állt közelebb, aki az első két menetben többször megren­dítette ellenfelét, akire számolni kellett. Vörös lábon kihúzta a második menetet is, a harmadikra feljött, de a mérkőzést már nem tudta megfordítani. Tápai ezzel a győzelmével egy újabb szabályrend­szerben gyűjtötte be az országos bajnoki címet és erősítette meg helyét a váloga­tottban. Edzője: Beke Béla. ÖKÖLVÍVÁS Kadett országos bajnokság (15-16 évesek), Debrecen. A megyebeli ered­mények, 46 kg: 1. Köves Krisztiány (Ha­lasi Box Club). - A Lehoczki László edzette halasi fiú imponáló magabiztos­sággal győzte le ellenfeleit. A siker érté­két növeli, hogy utoljára Kincses György szerzett korosztályos magyar bajnoki aranyérmet Kiskunhalasnak, még a het­venes évek végén - mondta Mester Sán­dor, a HBC vezetője. A halasi indulók kö­zül Köves mellett szép sikert ért el Kiss Sándor, aki 3. helyen végzett, míg a kis­kőrösi kihelyezett szakosztály színeiben versenyző Kolompár Miklós - Csenki Fe­renc tanítványa - ezüstérmes lett. KÉZILABDA NB H-es férfimérkőzések: Mizse KC - Déifitt1 KC 24-23 (12-14). Lajosmizsé, 120 néző. Vezette: Horváth I., Marton. Mizse: Godán - Németh 1, Czigléczki 2, Szabó 5, Szórád 3, Szarvas 7, Horváth Z. 1. Csere: Sárközi (k), Drabant, Gábos 1, Kollár, Józsa 4. Edző: Péter László. Delfin: Szerencse - Obermann 4, Ta­mási 8, Páll, Horváth B. 5, Kovács 1, Mé­száros 1. Csere: Dolgoborodov (k), Nemcsák (k), Fekete 2, Bélák, Csontos 2, Galanov. Edző: Nagy Ferenc. Először a kecskeméti csapat talált a hálóba, majd felváltva estek a gólok. A 16. percben már 3 góllal vezettek a ven­dégek, ám a hazaik 12-10-re fordítottak. A félidő hajrájában a Delfin zsinórban 4 gólt lőtt, és egyet sem kapott. Szünet után előbb egyenlített a Mizse, majd is­mét háromgólos hátrányba került, amit aztán 4 perc alatt sikerült ledolgoznia. A végjáték a hazaiaknak sikerül jobban, akik némi szerencsével győztek. Kitűnt: Sárközi, Szórád, Szarvas, ill. Dolgo­borodov, Tamási, Horváth B. Ifjúsági eredmény: 27-21. Hercegszántó - Simontornya 27-28 (8-13). Bácsbokod, vezette: Kóbor, Tóth Hercegszántó: Komlódi - Hirten­berg, Dávidházi 2, Hoplert 4/1, Metzger 3, Kisszabó 5/4, Major 3. Csere: Simon (k), Gyurity 5, Varga 4, Likár 1. Pekanov. Edző: Gál Géza. Kiállítás: 12, ill. 6 perc. Hétméteres: 6/5, ill. 11/8. Háromnegyedórányi de­­koncentrált játék után már kevés idő ma­radt az állás megfordítására. Kitűnt: Gyurity, Varga. Ercsi-Miklós KC 18-33 (11-14). Ercsi, 100 néző. Vezette: Natkai, Szalay. Miklós KC: Princzes - Miss 8, Tóth 8, Krichenbaum 6, Kerékgyártó 5, Horváth 4, Schuszter. Csere: Kuli 2, Körösi. Kiállítás: 2, ill. 2 perc. Hétméteres: 1/0, ill. 2/1. A kunszentmiklósiak az el­ső félidőben - főleg Tóth és Kerékgyártó révén - végig vezettek 2-3 góllal. A 35. percben 14-16-os állásnál a vendégkapus „lehúzta a rolót”, így a 47. percben már 15-26 volt az állás és a végeredmény sem volt kérdéses. Az eddig még pontot sem szerző, de a meccs előtt nagyon fogadko­­zó Ercsi bele sem tudott szólni a játékba. A Miklós KC négy bajnokin szerzett 6 pontjával az élmezőny tagja. Kecel KC-Kiskőrösi KSK 21-32 (11- 18). Kecel, 150 néző. Vezette: Kuczil, Veszelovszki. Kecel: Sajdik - Csóti 4, Szilágyi 1, Horváth 5, Árvái 4, dr. Pétervári 1, Tóth 4/1. Csere: Béla, Bondor, Takács, Perjési, Haszilló 2, Sörfőző, Antóni. Edző: Kecskeméti Sándor. Kiskőrös: Gál - Szabó 3, Kromholcz 4, Horváth 6, Hangya 2, Demeter 4, Berényi 5. Csere: Pagács 5, Weiszhaupt, Dobos 1/1, Szarnék, Szentgyörgyi R., Vass 2, Kastély. Edző: Borbás János. Kiállítás: 6, ill. 2 perc. Hétméteres: 3/1, ill. 1/1. Az eredmény alakulása, 5. p.: 2-2,9.p.: 4-4, 17.p.: 8-9, 21.p.: 8-13, 36.p.: 12-20,48.p.: 15-27, 56.p.: 17-30. A táblázat élmezőnyéhez tartozó vendégek és a sereghajtó házigazdák mérkőzése nem hozott meglepetést. Az első negyedórában ugyan még szoros volt az állás, de a 20. perctől egyértelmű­vé vált a vendégfölény. Horváth, Berényi és Pagács góljai, Gál kitűnő védései elbi­­zonytalanították a nemrégiben néhány játékossal megerősödött kecelieket. A második félidőben tovább növelte elő­nyét a Kiskőrös, és az utolsó öt percben -13 gólos vezetésnél - Borbás edző az if­júsági korú játékosokat küldte pályára. Ekkor Csóü zsinórban lőtt három góljá­val csökkentette a házigazdák hátrányát. Kitűnt: Csóti, Horváth, Árvái, Tóth, illet­ve Horváth, Berényi Pagács, Gál. Ifjúsági eredmény: 17-35. NB Il-es női mérkőzések: Jász­berény - Soltvadkerti TE 32-25 (17-9). Jászberény, vezette: Havassy, Papp. Soltvadkerti TE: Turcsány - Pál 2, Korsós 9, Egédi 4, Berzsenyiné 1, Frank, Rácz. Csere: Cseke 7, Décsi, Eifert E„ Eifert T., Sörös 2, Zsikla. Edző: Forgó Er­zsébet. Kiállítás: 8, ill. 4 perc. Hétméteres: 5/5, ill. 9/8. A Soltvadkert a 10. percig tudott lépést tartani a hazaiakkal (4-4). Utána a kihagyott vendéghelyzetek so­kaságából, gyors indítások után, két szélsője révén elhúzott a Jászberény (17- 9). Szünet után támadásban továbbra is gyengén játszott a vadkerti csapat, így a cseréit is pályára küldő hazaiaknak nem okozott gondott a gólkülönbség tartása. Kozármisleny - Hercegszántó 19-16 (9-11). Pécs, 100 néző. Vezette: Pech, Vágvölgyi. Hercegszántó: Tábori Zs. - Pál 2, Péczka 1, Hlavati, Klär 8, Lengyel 4, Csátity 1. Csere: Juhászné (k), Klement, Putterer, Tábori M. Edző: Gál Géza. Kiállítás: 2, ill. 4 perc. Hétméteres: 5/4, ill. 0. Kitűnt: Lengyel, Klär. Gál Gé­za edző: - Nyert pozícióból vesztettünk, mert a második félidő közepére elfogyott az erő. Kecskeméti NKSE - Szigetszentmik­­lós 35-23 (20-10). Kecskemét, vezette: Kocsis, Kovács P. Kecskemét: Halasi - Palástiné, Tanú, Szabó 11/4, Márki 7, Tóth 3, Szijjártó 7. Csere: Farkas (k), Baranyák, Paor Smolcz 7/2, Pécsi. Edző: Toókos György. Kiállítás: 2, ill. 6 perc. Hétméteres: 9/6, ill. 8/7. A bajnokságban élen álló kecskeméti csapat eleinte nehezen talál­ta a halogató taktikával kézilabdázó ven­dégek játékának ellenszerét. Az I. félidő első harmadában inkább a vendégek akarata érvényesült (12.p.: 6-6). Ekkor a hazaiak felgyorsították a játékot és Már­ki vezérletével zsinórban 7 gólt lőttek (21.p.: 13-6). A szentmiklósi csapat még egyszer megpróbált felzárkózni (25. p.: 15-9), a félidő hajrája azonban ismét a hazaiak fölényét hozta. A mérkőzés már szünetig eldőlt. A második félidő gyakor­lás jellegű volt, ahol a kellő koncentráció hiányában - és a biztos vezetés tudatá­ban - elég sok hibával játszottak a kecs­keméti lányok. Ifjúsági eredmény: 23-27. Megyei női bajnokság: Bácsalmás - Jánoshalma 23-20 (14-11). Megyei férfibajnokság: Rácalmás- Soltvadkerti KC 28-40 (14-23), ld.: Tóth B. 11/3, Duchai 11, dt. Font 10. KOSÁRLABDA NB I. B-csoportos női mérkőzés: Kecskeméti KC - Szarvas 92-34 (28-5,24- 7, 18-14, 22-8). Kecskemét, vezette: Maár, Szabó. KKC: Halmi 9/3, Benyovszky 23/15, Tóth E. 9, Kovács K., Serbán 27. Csere. Czeróczki 8/3, Papp 7/3, Beliczay 5, Mátrai 2, Tamás 2. Edző: Szilaski Tamás. Az első hazai bajnokijukon két kez­dőemberüket (Laczi válogatott edzőtá­bor, Herczeg sérülés) nélkülöző kecske­métiek már az első negyedben eldöntöt­ték a mérkőzést. így a második negyed­ben a cseréket küldte pályára az edző, akik tovább növelték az előnyt. A KKC győzelme - ilyen különbséggel is - meg­érdemelt. Kitűnt: Serbán, Benyovszky. NB Il-es férfimérkőzések: Kiskunfél­egyházi KC - Szedeák KE Szeged 78-100 (19-19, 23-29,17-32,19-20). KKC: Kósa 17/6, Varga 10, Rabi 10/3, Máriás F. 6, Vidéki 5. Csere: Baukó 13/6, Márisá B. 8, Jáger 3, Hegedűs 4, Dobos 2. Edző: Varga Imre. A rutinosabb szegedi csapat esélyes­hez méltón nyerte a színvonalas, kosa­rakban gazdag találkozót. Miklósi Kékrókák - Beszterce KK Fe­kete Sasok 102-95 (24-18, 36-17, 19-34, 23-26). Kunszentmiklós, 100 néző. Ve­zette: Kis,Viola. Miklósi KékRókák: Szigetfű 6, Perszki 25, Ájpli 6, Sértő 28/18, Tóth P.24/9. Csere: Magyar, Brunner 5/3, Szombati 4, Kovács A. 4. Edző: Pálinkó Gábor. Minden pontért nagy küzdelem folyt a pályán, amelyben a hazaiak voltak a jobbak. Tóth P. remek játéka, betörései ellen nem volt ellenszer, és a negyed vé­gén Sértő is jól dobott. A folytatásban a hazaiak ügyesen kijátszott dobohe­­lyzeteket teremtettek, amely után Sértő biztos kézzel szórta a triplákat. A vendé­gek Perszkit sem tudták tartani, aki nem­csak támadásban, hanem védekezésben is jól játszott. A koronát Tóth P. félpályá­ról dobott kosara jelentett a dudaszó pil­lanatában. Szünet után a Rókák úgy érezték, megvan a meccs, nem védekez­tek a Sasok pedig elkezdtek szárnyalni, így a nagy előny egyre olvadt. Ekkor visszajött a pályára Perszki, aki ismét ki­válóan dobott. A végén sokat szabályta­lankodtak a vendégek és a megítélt bün­tetőket a Rókák sorra értékesítették. RÖPLABDA Extra Liga női mérkőzés: Nyíregyháza - Phoenix Mecano Kecs­keméti RC 1:3 (25, -22, -22, - 22). Nyíregyhá­za, 400 néző. Vezette: Adler, Újházi. Kecskeméti RC: Szabó J., Szabó A., Czéh, Szórád, Fekete, Ékes. Edző: Farkas Mi­hály. Az első szettben végig együtt haladt a két csapat, majd a kecskemétiek játsz­malabdához jutottak, ám elég volt né­hány bírói tévedés, és máris a hazaiaknál volt az előny. A következő három szett­ben végig hasonlóan alakult az állás: mindig a nyírségiek vezettek egy-két ponttal. Amikor aztán a 18-19-ig ponthoz értek, a vendégek - akik fejben jobban bírták a végjátékot - fordítottak. A hosz­­szú, látványos labdameneteket, dinami­kus ütéseket hozó találkozó végig kö­zönségszórakoztató játékot hozott. A KRC eddig mind az öt bajnokiját meg­nyerte. A csapat legközelebb vasárnap 17 órakor játszik a kecskeméti városi sportcsarnokban, amikor a BSE gárdáját fogadja. Kitűnt: Schlégl, illetve az egész kecskeméti csapat. Farkas Mihály: - Szerdán volt a 35. születésnapon. Á lányoktól ennél szebb ajándékot nem is tudtam voltam volna elképzelni. NB I-es női mérkőzés: Kalocsai SE - Veszprémi Egyetem 1:3 (-19, 19, -15, - 22). Kalocsa, vezette: Tilman, Szabó. KSE: Korsós, Vass, Faragó E., Faragó L., Kengyeli, Sztupovszki. Csere: Majo­ros, Gyimesi. Edző: Faragóné Magyar Edit. A két egyenrangú csapat küzdelmé­ből ezúttal a szerencsésebb került ki győztesen. Junior eredmény: 3:0. NB Il-es női mérkőzések: Ráckeve - Bács Tak Mélykút 3:0 (8,18,15). Mélykút: Csontos, Czeglédi, Weisz, Miskolczi, Radvánszki, Cséplő. Csere: Ignácz (liberó), Hatalóczky, Narancsik, Magyar. Edző: Csontos Ferenc. A mélykúti lányok a mérkőzés egyes szakaszaiban már fel tudták venni az NB I-be törekvő hazai csapat gyors és pontos játékának ritmusát. Junior eredmény: 2:3 (22, -11, -14, 18, -8). A másfél órás színvonalas találkozón megérdemelt mélykúti siker született. Kerekegyháza - Dabas 3:0 (23, 21, 22). Kerekegyháza, 70 néző. Vezette: Ba­lázs, Baracsi. Kerekegyháza: Furkóné, Fritz, Vasadi, Farkas, Bognámé, Szabó. Csere: Mezei (liberó). Edző: Bognárné Kormos j Erika. A hazaiak nagyobb ütőereje dön­tött. Kitűnt: Fritz, Farkas. Kalocsán rendezték az első Budamo- \ bil utánpótlás lány mini tornát az 1991 után születettek részére. A versenyen 16 csapat 36 mérkőzést játszott. Végered­mény: 1. Kaposvári Honvéd, 2. Alap II., 3. Bonyhád. A Kalocsai Kertvárosi Isko­la. csapata holtversenyben a 7-8. helyen végzett. LOVASSPORT Távlovas és távhajtó országos baj­nokság, 5., záró forduló, Izsák, Kostka telep. Eredmények, 5. forduló, hosszú­táv (120 km): 1. Varga Katalin (Bükkösd) Gáláns ni. Ob összetett: 1, Ódor Enikő (Formás Lovas Klub), 2. Sopronyi János (Garancs LK), 3. Mihók Virág (Eger). Középtáv (90 km), 5. ford.: 1. Mihók Csaba (Eger) Furmint ni. Ob összetett: 1. Ódor Gergő (Formás LK) Bátor ni., 2. Mihók Csaba, 3. Sipos Stella (Komló). Rövidtáv (60 km), 5. ford.: 1. Ódor Lajosné (Formás LK) Fruska ni. Ob összetett: 1. Ódor La­josné, 2. Ódor Enikő, 3. Radóczy Lilla i (Eger). Távhajtók 90 km, 5. ford.: 1. Pöppl József (Bonyhád). Az összetett végeredmény: 1. Pöppl József, 2. Mol­nár Lajos (Siófok), 3. Török Sándor (Kajászó). Ä mély, homokos talaj ala­posan próbára tette a lovakat. A Hor­váth László és felesége által vezetett há­zigazdák szervező csapata azonban ez­úttal is kitett magáért, hiszen a ver­senyzőknek mindkét nap remek körül­ményeket varázsolt. Idényzáró kettesfogathajtó ver­seny, Kehidakustány (Zala megye). Eredmények, akadályhajtás (23 induló): 1. Toldi Sándor (Rádpuszta) 0/0 105.8 hp., 2. Gúti Béla (Kecskemét) 0/0 118.1. Vadászhajtás (21): 1. Gosztola József (Sárbogárdi 68.7 hp. Összetett: 1. Toldi Sándor, 3. Gúti Béla. LABDARÚGÁS A Bajnokok Ligája csoportkor, 3. for­dulója. A-csoport: Anderlecht - Celtic | 1- 0, Lyon - Bayern München 1-1. B-csop: Lokomotiv Moszkva - Internazionale 3- 0, Dinamo Kijev - Arsenal 2-1. C-csop: Deportivo - Monaco 1-0, AEK Athén - PSV 0-1. D-csop: Galatasaray - Olympia­­kosz 1-0, Juventus - Real Sociedad 4-2. E-csop: Vfb Stuttgart - Panathinaikosz 2- 0 (az első gólt Szabics szerezte a 13. percben), Rangers - Manchester United 0-1. F-csop: Marseille - Porto 2-3, Real Madrid - Partizán 1-0. G-csop: Chelsea - Lazio 2-1, Sparta Praha - Besiktas 2-1. H- csop: Ajax - Celta Vigo 1-0, Milan - Bru­ges 0-1. A következő fordulót november 4- 5-én játsszák._________________■ BAJAI SPORTSIKER NÉMETORSZÁGBAN. Bajai iskolások vendégeskedtek a napokban Waiblingenben, a Sugovica-parti település né­metországi testvérvárosában. A Jelky András Szakmunkásképző diákjai testvériskolájuk sporttalálkozóján vettek részt. A jelkysek megnyer­ték a kispályás labdarúgótornát, kosárlabdában harmadikok lettek. Kézilabdában a bajai-waiblingeni vegyes csapat a második helyen végzett. Képünkön a két csapat játékosai (fehérben a bajaiak) a labdrúgó döntő után._____ ■ Legyőzte a világbajnokot Asztalitenisz A magyar férfi válogatott nagy küzdelemben kikapott Ausztriá­tól a Szuperliga helyébe lépett Európa-bajnoki selejtezőn, Bü­kön. A magyarok egyetlen győzel­mét Demeter Lehel a Kecskeméti Trans Logistic Spartacus verseny­zője szerezte, aki nyert a világ­bajnok Werner Schlager ellen. A világsztárokkal érkező vendégeknél asztalhoz állt az idei vb-aranyérmes Schlager, akit óriási meglepetésre De­meter rendkívül izgalmas összecsa­páson 3-2-re megvert. A további talál­kozókon megmutatkozott a jelentős erőkülönbség, a befejező mérkőzés ugyanakkor hallatlan izgalmakat ho­zott. Az óriási formában játszó Deme­ter 0:2-es állásnál két meccslabdát is hárított a páros Európa-bajnok Chen Weixing ellen, és kiegyenlített. A dön­tő szettben a magyar játékost is mindössze egy pont választotta el a győzelemtől, azonban az osztrákok honosított kínai játékosa volt végül a magabiztosabb. Végeredmény: Ma­gyarország-Ausztria 1:3.- Demeter Lehel csodálatos mécs­esét vívott a világbajnok Schlagerrel. Nagy nap volt ez a magyar asztalite­nisz számára - mondta Volper László szövetségi kapitány. Az állás: 1. Lengyelország 4 pont (6-2), 2. Ausztria 4 (6-3), 3. Magyar­­ország 2 (3-6), 4. Fehéroroszország 2 (2-6). A magyarok további mérkőzé­sei: 2004. január 13.: Mo.­­Fehéroroszország, október 5. Mo - Lengyelország, november 2.: Ausztria-Mo. 2005. január 18.: Fehéro.-Mo. ■ T NB III. Dráva csoport Gólzápor lett az esőből BONYHÁD - BAJAI LSE 2-4 (0-2) NB III-as labdarúgómérkőzés: Bony­hád, 150 néző. V.: Rawiecz. Baja: Kámán - Kincse, Végh A., Papp, Hernádi (Nagy Á. 83.), Faddi, Kiss, Cifra, Pilcsuk (Glavatity 46.), Koch, Nagy E. (Sztankov 90.). Edző: Szőcs Lázár. 8. perc: Cifra kapu elé küldött lab­dáját az egyik hazai védő kézzel vette le. A megítélt büntetőt Nagy E. bizto­san értékesítette, 0-1. 20. perc: Cifra futott el a bal oldalon, beadott, a csa­tárok elől a hazaiak csak szerencsével mentettek. 36. perc: Bíró lövését Kámán bravúrral védte. 42. perc: Her­nádi remek labdát tálalt Koch elé, aki 12 méterről a kapuba lőtt, 0-2. 47. perc: Egy jobb oldali hazai támadás végén Bíró közelről a léc alá bólintott, 1-2. 50. perc: Bíró egy csellel becsap­ta védőjét, és a hálóba gurított, 2-2. 58. perc: Cifra pontos beadását Nagy Célba értek a Bécs-Budapest Befejeződött a Bécs-Budapest szuper­­maraton futás. A versenyzők tegnap, öt nap után, megérkeztek a Hősök te­rére. Szerdán a közel 60 km-es távon a lengyel Chawawako bizonyult a leg­jobbnak, megelőzve az orosz Krugli­­kovot, míg Vozár Attila 4. lett. Idő­eredménye mutatta, hogy már nem szólhat bele az első hely sorsába. A férfi váltóknál a Human-Soft Bp. ért először a célba 3:20:25. A kiskunfél­­egyháziak 3:23:18-as idővel a negye­dikek lettek, így az összetettben már kilenc perc hátrányuk volt. Tegnap már „csak” egy félmara­­tont (21.9 km) kellett teljesíteni a ver­senyzőknek. Bár a táv az előző na­pokhoz képest rövidebb volt, de leg­alább olyan nehéz. A hideg sem ked­vezett a futóknak. Egyéniben Bogár E. lőtte a kapura, 2-3. 74. perc: Herná­di ugratta ki Koch-ot, aki végigvezette ' a labdát a pályán és szép gólt lőtt, 2-4. Már az elején a vendégek léptek fel támadólag és korán vezetést szerez­tek. Szünetig több helyzetet is kidol­goztak, melyből Koch egyet értékesí­tett. Ám elég volt két apró figyelmet­lenség és a hazaiak a második játék­rész elején három perc alatt egyenlítet­tek. Ezután ismét a nagy kedvvel fut­ballozó bajaiak vették át az irányítást és két újabb góllal biztosan győztek. A második félidőben végig szakadó eső­ben zajló mérkőzésen megérdemelt vendégsiker született. Kitűnt: Bíró, il­letve Nagy E., Koch, Hernádi, Cifra, Kiss. További eredmények: Beremend- Pécsi VSK1-1, Dombóvár-Mohács 3-1, Szekszárd-Zamárdi 0-0, Harkány- Hidas 3-0, Balatonboglár-Nagyatád 4- 1, Marcali-Kozármisleny 2-1, Bóly- Szentlőrinc 0-2.________________■ maratonisták János ért először a Hősök terére, de összetettben ezzel is csak az 5. lett. A három nagyágyú: Chwawako, Krug­likov és Vozár együtt futott át a célon, így összetettben a lengyel nyert a ta­valyi győztes Kruglikov, valamint a 2000-ben és 2001-ben első helyet szerzett Vozár előtt. A második Krug­likov, a 3.Vozár. A férfi váltóban a kis­­kunfélegyháziak ugyan három és fél percet vertek a Human-Soft-ra, de így is csak a második helyet szerezték meg az öt nap után. Női egyéniben Marina Bytchova győzött, csapatban pedig a DHL. A Bács-Kiskun megyei csapatok a Hírős Zsaruk, a Repülőbázis, a Hírős Tűzol­tók és a FeltűNők is célba értek. Kö­zülük a FeltűNők a 176-200 év közöt­ti kategóriában első helyet szereztek. A Hírős Tűzoltók pedig a tűzoltó csa­­patok között lett a második.______■ __________________Mai sportműsor__________________ KÉZILABDA. Megyei női bajnok­­nem szabad őket félvállról venni, hi­­ság: Harkakötöny-Csávoly, 14 órakor, szén az amerikai vagy a litván légió-KOSÁRLABDA. NB I. A-csoportos suknak bármikor „elsülhet” a keze. A férfimérkőzés: Soproni Ászok-Univer kecskeméti csapatnál mindenki KSE. Sopron, sportcsarnok, 18 órakor, egészséges és önbizalommal várja az A négy forduló után négy vereséggel esti összecsapást, álló soproni gárda jelenlet a táblázat NB I. B-s férfimérkőzés: Soproni utolsó helyén áll. Ennek ellenére nem. MAFC-Bajai KK, 17.30-kor._______■