Petőfi Népe, 2003. október (58. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-08 / 235. szám

10. oldal - Petőfi Népe SPORT 2003. Október 8., szerda HMM Tudósítóink jelentik A halasi gyors átrobogott a Vácon NB I/B-s női mérkőzés: Kis­kunhalas NKSE­­Váci NKSE II. 38-14 (20-4). Kiskunhalas, - 400 nézi?. KNKSE: Vö- W rös 1 - Paulik 7, ;■ Gönczöl 6, " ■ Schmidt 5, Szűcs, Zámbó 2, Matetits 2. Csere: Veres (k), Ruskó 5, Kurgyis 3, Bodóczki 1, Gulyás 4, Veimpert 2. Edző: Zsiga Gyula. Hétméteres: 6/4, ill. 4/2. Kiállítás: 4, ill. 6 perc. Az eredmény alakulása, 13.p.: 6-2, 25.p.: 18-3, 36.p.: 23-7, 48.p.: 31-9, 53.p.: 35-11, 58.p.: 36-13. A halasi gólok sorozatát Zámbó nyitotta, majd csatlakoztak hozzá a társai is. Az elején kapkodott a hazai csapat, a nagy rohanásba néhány technikai hiba csúszott. A védekezés azonban tökéletes összhangban mű­ködött, így a váciak szinte áttörhetet­­len élő falba ütköztek. Ha mégis lö­vés ment a halasi kapura, azt Vörös hatástalanította. Paulik gyors indulá­sainak nem volt ellenszere. Érdekes­ség, hogy még Vörös is feliratkozott a góllövők listájára, hiszen a kifutó vendég kapus feje fölött sikerült át­ívelnie a labdát. A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbama­radt. Zsiga Gyula folyamatos cserék­kel frissítette csapatát, így a váciak­nak esélyük sem volt a felzárkózásra. A szurkolók nagy örömére a KNKSE a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét. Kitűnt: Vörös, Paulik, Schmidt, Gönczöl, Ruskó. A Kiskun­halas ma Domaszéken Magyar Kupa mérkőzést játszik, a továbbjutás egy mérkőzésen dől el. NB I/B-s férfimérkőzések: Fehér­gyarmat-Kiskunhalas 31-22 (13-9). Kiskunhalasi KC: Vízkeleti - Kun 6, Baranyi 4, Benkő P. 2, Lakatos 2, Juhász 5, Benkő Cs. 1. Csere: Gillieh ! (k), Kiss (k), Csapi, Jekő 1, Virág 1, Szabó. Edző: Szakács József. A hosszú utazás, valamint a játékveze­tők félórás késése valószínűleg hoz­zájárult az eredmény alakulásához. A mutatott játék azonban messze el­maradt a halasi csapat tényleges tu­dásától. A mérkőzés 10. percéig egyenlő volt az állás, de utána elhúz­tak a hazaiak, és volt, amikor már 13 góllal is vezettek. A végén csak a szé­pítésre futotta a halasiak erejéből. If­júsági eredmény: 31-18. Komló-Kalocsa 40-20 (23-10). Ld.: Csorba 14, ill. Beszedics 6. NB Il-es férfimérkőzések: Herceg­­szántó-Balatonboglár 21-23 (15-13). Bácsbokod, vezette: Kovács, Lesták. Hercegszántó: Komlódi - Gyurity 1, Dávidházi 4, Holpert 10, Metzger 5, Kisszabó 1, Hirtenberg. Csere: Frányó (k), Pekanov, Gál G., Báltin, Likár, Gál B., Major. Edző: Gál Géza. Kiállítás: 4, ill. 6 perc. Hétméteres: 6/4, ill. 8/5. Kitűnt: Komlódi, Metz­ger, Pekanov. Gál Géza edző: - A vé­gére elfáradt a csapat. Békéscsaba-Kiskunmajsa 38-23 (20-8). Békéscsaba, 150 néző. Vezet­te: Árokszállási, Janáky. Kiskunmajsa: Kuba - Tajti, Gera 5, Virág 8, Kálmán R. 6, Molnár 2, Kálmán M. 1. Csere: Zerinváry 1, Varga, Felföldi. Edző: Medgyes Jó­zsef. A hazaiak végig nagy fölényben játszottak, az 52. percben már 19 gól­lal is vezettek. Ifjúsági e.: 33-22. Miklós KC-Delfin KC 28-23 (16- 13). Kunszentmiklós, 100 néző. Ve­zette: Harta, Mihály. Hétméteres: 4/4, ill. 2/1. Kiállítás: 2, ill. 2 perc. Jól kezdtek a hazaiak, akik a 15. percben már 9-5-re vezet­tek. A fiatal kecskeméti csapat a gyors támadójátékot erőltette, de já­tékosai rendre Priczes kapussal talál­ták szemben magukat. A félidő köze­pén a saját játékát tudta játszani a Miklós, ennek ellenére a különbség nem nőtt. Szünet után ismét a lero­­hanásoké volt a főszerep, ami nem erőssége a hazaiknak, mégis jól jöt­tek ki belőle (23-15). A végjátékban (27-19-nél) a vendégek egymás után négyszer is betaláltak a miklósi ka­puba, így fel tudtak zárkózni. Kitűnt: Princzes (k), Krichenbaum 7, Tóth 5, Miss 4, ill. Tamási 6, Horváth 5. Tiszakécske-Törökszentmiklós 21-29 (11-16). Tiszakécske, 200 né­ző. Vezette: Kugyela, Marton. Tiszakécske: Polgár - Görömbei 2, Koncz 2, Dömötör 2, Mészáros, Nagy Cs., Ivaskó 5. Csere: Fazekas (k), Balogh 3, Oneth, Gál 5, Kiss A. 1, Perényi 1, Kecskés A. Edző: Vazul Zsolt és Fejes László. Hétméteres: 7/5, ill. 6/5. Kiállítás: 8, ill. 2 perc. Az eredmény alakulása, 15.p.: 5-5, 22.p.: 8-8, 27.p.: 9-14, 40.p.: 13-21, 45.p.: 14-24, 56.p.: 18- 29. A hazai csapat a 22. percig telje­sen egyenrangú ellenfele volt a baj­noki címre is esélyes Törökszent­­miklósnak. Az ezután bekövetkezet rövidzárlat miatt a rutinos vendégek könyörtelenül kihasználták a kécskei csapat hibáit. A második félidőre el­fáradt a fiatal hazai gárda és sorra hagyta ki a helyzeteket. Végül a Törökszentmiklós nagyobb tudása érvényesült és megérdemelten sze­rezte meg a 2 bajnoki pontot. Kitűnt: Fazekas, Ivaskó, Balogh, Kiss A., ill. Bukta 9, Borda 5. Ifjúsági e.: 31-27. NB Il-es női mérkőzések: Cece Simontornya-Soltvadkerti TE 18-22 (10-14). Simontomya, vezette: And­rás, Szalai. STE: Turcsány - Pál 1, Korsós 9, Egédi 5, Berzsenyiné 5, Rácz, Décsi. Csere; Csanády, Császár, Cseke 2, Frank, Hfát-E., Eifert T„ Sörös. Ed­ző: Forgó Erzsébet. Kiállítás: 2, ill. 8 perc. Hétméteres: 6/4, ill. 5/5. Nyolc percre volt a vendégcsapat­nak szüksége ahhoz, hogy alkalmaz­kodjon a Simontomya erőszakos tá­madójátékéhoz. Ezután fokozatosan elhúzott a Vadkert (10-14), elsősor­ban a sikeresen befejezett, végsőkig kijátszott figurák eredményeként. A második félidőben mindkét csapat sok technikai hibát vétett, s közben a hazaiak kétszer is egy gólra megkö­zelítették a vendégeket. Az utolsó öt percben ismét magára talált a Soltvadkert és visszaszerezte négy­gólos előnyét. Kitűnt: Berzsenyiné. Jászberény-Kecskeméti NKSE 31- 23 (14-11). Jászberény, vezette: Ala­pi, Kovács T. Kecskemét: Halasi - Tanú, Szabó 2, Tóth 4, Szijjártó 8, Palástiné, Már­ki 8/5. Csere: Farkas (k), Baranyák, Pécsi 1. Edző: Toókos György. Kiállítás: 8, ül. 10 perc. Hétméte­res: 5/3, ill. 7/5. A tartalékos és nem teljesen egészséges játékosokkal fel­álló kecskeméti csapat a rangadó 20. percéig egyenrangú eüenfele volt a hazaiaknak (10-9). A félidő hajrájá­ban néhány téves játékvezetői ítélet a jászberényiek javára billentette a mérleg nyelvét. A második félidő ele­jén elhúztak a hazaiak (19-11). Ez­után kiegyenlített játék folyt a pá­lyán, ám a hazai pálya előnyét élve­ző, hosszabb cserepaddal rendelke­ző herényiek végig tartani tudták elő­nyüket. Ifjúsági e.: 19-19. A kecskeméti női csapat ma 18 órától az Árpádvárosi sportcsarnok­ban az NB I/B-s Göddel Magyar Ku­pa mérkőzést játszik a legjobb 28 kö­zé jutásért. Majsai NKSE-Algyő 15-15 (9-6). Kiskunmajsa, 100 néző. Vezette: Horváth, Marton. " Kiskunmajsa: Balogh - Csan­­kovszki 3, Csősz 1, Katkó 1, Máté- Tóth, Fehér 8/5, Holló P. 1. Csere: Hunyadi, Holló A„ Tóth 1, Szikora Zs., Bozóki, Szikora Á. Edző: Laka­tos Tamás. Hétméteres: 5/4, ill. 10/6. KiálU­tás: 6, ill. 6 perc. A 21. percig felvált­va vezettek a csapatok. Ekkor a maj­­saiak kapusa mái a második bünte­tőt hárította. Az ellentámadásból ket­tőre nőtt a hazaiak előnye, melyet a második félidő elején 4 gólosra nö­veltek. Tízperces hazai rövidzárlat következett, ami elég volt ahhoz, hogy a vendégek egyenlítsenek (IS­IS). Izgalmasan telt az utolsó három perc, amikor egy majsai gól esett, de 4 másodperccel a vége előtt az algyő­iek hetesből egyenlítettek. Kitűnt: Balogh, Fehér. Ifjúsági e.: 17-25. Junior kö­töttfogású or­szágos baj­nokság, Ka­posvár. Az Univer KTE birkózóinak eredményei, 60 kg: 6. Váradi Csaba - három győztes meccs után megsérült, 74 kg: 3. Dajka Zsolt, 85 kg: 5. Móricz István, 120 kg: 1. Dömötör László - a junior vb 5. he­lyezett versenyző az ob-n magabiz­tos birkózással verte ellenfeleit. Edzők: Kovács Zoltán, Tihanics Ti­bor. A diák I. és II. krcs. csapatbaj­nokság egri fordulóján az első he­lyen végeztek az Univer KTE birkó­zói és ezzel bejutottak az ország négy legjobb együttese közé. Ered­mény: 1. KTE, 2. Érd, 3. Eger. Edző: András Lajos. KICKBOX A Magyar Kick-box Szakszövetség Szolnokon rendezte meg a felnőtt kick-box országos bajnokság light­­contact szabályrendszerének III. for­dulóját. A háromszor két perces fo­lyamatos küzdelmek kiélezett csatá­kat hoztak, ahol általában az esélye­sek értek el dobogós helyezést. Kecs­kemétről a Sankudo SE két verseny­zője is éremmel térhetett haza. Ered­ményeik, 50 kg: 2. Marosi Nikolett, 55 kg: 3. Kovács Marianna, 65 kg: 4. Domokos Szabina. Az eddigi ered­ményeik alapján mindhárman meg­hívást kaptak az országos bajnokság döntőjébe. Edzőjük: Beke Béla. KOSÁRLABDA NB Il-es férfimérkőzés: Kiskun­félegyházi KC-Domaszék 69-92 (11- 24, 19-15, 14-22, 25-31). KKC: Baukó 13/9, Rabi 9, Vidéki 8, Varga 10, Kósa. Csere: Máriás F. 15/3, Jáger 2, Máriás B. 12/3. Edző: Varga Imre. A vendégcsapat a Szeged és környéke volt élvonalbeli kosara­saiból állt, akik ellen a hazaiak meg- Uletődötten, rosszul játszottak. RÖPLABDA NB I-es női mérkőzés: Agria Egér-Kalocsai SE 2:3 (-19,15, -18,17, -15). Eger, 150 néző. Vezette: Csiz­­marik, Bodrogi. KSE: Majoros, Vass, Faragó E., Fa­ragó L, Kengyeli, Sztupovszki. Cse­re: Gyimesi, Bures. Edző: Faragóné Magyar Edit. Az eredmény alakulása, I. j.: 7:7, 15:15, 15:20, 19:23. II. j.: 8:4, 18:8, A Hunent Kupán harmadik helyen végzett kiskunhalasi diák futballcsapat, Vincze Attila edzővel. 24:14. III. j.: 5:9, 14:18, 16:20. IV. j.: 9:6,10:17,22:17. V.j.: 5:8,8:11,13:11, 13:14,15:14. Az előző bajnokságban mindkét meccset az Eger nyerte, ám ezúttal fordult a kocka. A kalocsai csapat kiváló játék és nagy küzdelem után újabb idegenbeli győzelmet ara­tott. Junior eredmény: 1:3. NB Il-es női mérkőzés, Közép­csoport: Kerekegyházi SE-Bács Tak Mélykút 3:0 (18,21,11). Kerekegyhá­za, 150 néző. Vezette: Nagy, Baracsi. Kerekegyháza: Furkóné, Bognár, Vasadi, Farkas, Bognárné, Szabó. Csere: Lukácsi (liberó). Edző: Bog­­námé Kormos Erika. Mélykút: Csontos, Czeglédi, Weisz, Miskolczi, Deák, Cséplő. Cse­re: Ignácz (liberó), Magyar. Edző: Csontos Ferenc. Az 58. perces mér­kőzésen a rutin döntött a hazai csa­pat jávára. Kitűnt: Szabó, ül. Cséplő. SAKK NB I/B-s csapatbajnokság: Mátra SE Gyöngyös-Széchenyi SE Kecske­mét 5:7. A kecskeméti győzetesek: Keresztes R., Szakolczai P., Reiss A., Hajagos J., Csavajda P. Döntetlent játszott: Vámos V., Marosi Cs., Czeg­lédi Zs., Bolváry T. NB Il-es csapatbajnokság: Sze­­ged-Tákisz SE Kecskemét 6:6, Szar­­vas-Köszolg Kiskunhalas 2.5:9.5, Gyula-Kunszentmiklós ÁMK Bege M. SE 8.5:3.5, Bajai SE-Szekszárd 6:6, OK Travel Kalocsai SE-Kaposvár 8:4. A kalocsai győztesek: Halász A., Ruppáner, Czibulka, Somorai, De­­csák, Rózsa. Döntetlent ért el: Ma­­g'ony, Sáfrán, dr. Halász E, Nagy L. SZKANDER Az országos bajnokság szegedi fordulóján hetven versenyző vett részt. A fülöpszállási egyesületből 11 szkanderes indult és mind szer­zett pontot, sőt a fordulót is ők nyer­ték. Eredményeik, nők, +60 kg: Bognár Tünde jobb kézzel 3., bal kézzel 4. lett; Tolnai Tünde j. 5„ b. 3.; Tóth Árpádné j. 6., b. 5.; -60 kg: Stadler Beáta j. 4., b. 4.; Szűcs Bog­lárka j. 5., b. 5.; Kassai Kalma j. 6., b. 6.; férfiak, 67 kg: Varga János j. 6., b. 5.; 76 kg: Varga Attila j. 6., b. 5.; 84 kg: Benedek Zsolt j. 1., b. 1.; 98 kg: Hazafi Imre j. 3., b. 2.; Kele­men László j. 2., b. 1. TEKE NB I-es női mérkőzés: Szanki Olajbányász-Tatabánya 4:4 (2893- 2895 fa), pontszerzők: Török J. 513, Torma M. 488, Fehémé 482, Rávainé 482 fa. Ifjúsági eredmény: 1:3 (895- 923). Psz.: Túrán Emőke. NB Il-es férfimérkőzések: Szol­noki Teleklub-Szanki Olajbányász 6:2 (2593-2498 fa). Psz.: Kardos B. 425, Csukonyi Gy. 422 fa. Mezőtúr- Tiszakécske 2:6 (2333-2366 fa). Psz.: Molnár F. 418, Hajdú Z. 417, Kör­mendi Zs. 399, Somodi K. 386 fa. Az élmezőny 5 forduló után: 1. Ti­szakécske 8, 2. Gyula 8, 3. Nádújfalu 7 ponttal. Serdülő válogatott fiú és leány mérkőzés, Kunfehértó. Eredmé­nyek, leány: Magyarország-Románia 2484-2449 fa. Fiú: Mo.-Románia 2527-2576 fa. LABDARÚGÁS Megyei III. osztály, Északi-cso­port, 5. forduló: Helvéciái V.-Bal­­lószögi V. 2-8, Izsáki Medosz-Vá­­rosföld 0-2, Ballószögi KSK-Tiszaug 2-1, Kunadacs-Fülöpháza 2-1, Fülöp­­jakab-Kunbaracs 2-6, Tass-Ágasegy­­háza 3-3. Nyugati-csoport, 9. ford.: Bátya-Dunapataj 2-0, Újtelek-Csá­szártöltés 34, Miske-Öregcsertő 4-3, Homokmégy-Uszód 0-2, Géderlak- Dunaegyháza 3-1, Foktő-Apostag 1-2, Ordas-Dunatetétlen 2-1. III. Hunent Kupa gyermektorna, Kiskunhalas. A csapatok először 3 csoportban játszottak egymással, majd a csoportgyőztesek körmérkő­zéssel döntötték el az érmek sorsát. Eredmények, 1995/96-os születésű­ek: 1. Videoton, 2. Kiskunfélegyháza, 3. Zsombó, 4. Kiskunhalas I., 5. Kis­kőrös, 6. Szentes, 7. Soltvadkert, 8. Akasztó, 9. Kiskunhalas II. csapata. 1993/94-es szül.: 1. Békéscsaba, 2. Videoton, 3. Kiskunhalas, 4. Makó, 5. Nagymágocs, 6. Kiskunfélegyhá­za, 7. Pilis, 8. Szentes, 9. Akasztó, 10. Soltvadkert, 11. Zsombó, 12. Zákány­szék. 1997/98-as szül.: 1. Kiskun­halas, 2. Kiskunfélegyháza, 3. Zsom­bó I., 4. Zsombó II. Gólkirály: Faze­kas Szilárd 11 góllal (KKfháza). A legtechnikásabb játékos: Kétli Miklós (Kkhalas). A legjobb halasi játékos: László Dániel. A legjobb edző: Már­ton Attila (Kkhalas). ■ KÖSZÖNTÉS. Nyúl Zoltán fogathajtó a magyar csapattal aranyér­met nyert a szeptemberi franciaországi kettesfogat-hajtó világbaj­nokságon. A Kecskeméti Hírős LK versenyzőjét kiemelkedő sport­­tevékenységéért tegnap a városházán dr. Szécsi Gábor polgármes­ter köszöntötte. fotói b. r. Vadkakasok szelídítése Kosárlabda A pénteki csodálatos második fél­időt produkáló Univer KSE férfi NB I/A-csoportos csapata bravúr­­győzelmet aratott Pakson. Az első forduló legjobbjának választott univeres amerikai center, Chad McClendon - két héttel lágyék­sérvműtétjét követően - kitűnő játékkal rukkolt elő az atomváros­ban: 34 perc alatt 23 pontot do­bott, 9 lepattanót gyűjtött be, 11 faultot harcolt ki. Az elmúlt hét csapatába McClendonon kívül beválasztották Chris Heinrichet is. Ma 18 órakor Kecskeméten, a Városi Sportcsarnokban a Debre­ceni Vadkakasok ellen veszik fel a harcot. A hírős városi gárdáért szorítók nem bánnák, ha az ellen­fél játékosai mérkőzés után meg­szelídülve kelnének útra a hajdú­­sági fővárosba._______________■ Hírek • Hírek • Hírek VÍVÁS. A havannai világbajnokságon, a tőröző nők egyéni versenyé­ben Mohamed Aida bronzérmet szerzett. Az elődöntőben a későbbi győztes olasz Vezzalitól kapott ki. Férfi párbajtőrben magyar ver­senyző nem jutott a negyeddöntőbe. KERÉKPÁR. A szakemberek a legjobb magyar országúti kerékpá­rost, Bodrogi Lászlót is az esélyesek között említik a kanadai Hamiltonban vasárnapig tartó vb egyéni időfutamában. A Bodrogi specialitásának számító számot csütörtökön rendezik. Rajta kívül Rothmer Balázs és Árvái Attila képviseli a magyar színeket. A MAGYAR Kézilabda Szövetség utánpótlás bizottsága október 12- én 10 órától Lajosmizsén tartja az 1991-es születésű leány kézilabdá­zók területi kiválasztóját. Kérik az edzőket, hogy a korosztály válo­gatón való részvételét tegyék lehetővé. LABDARÚGÁS. A ZTE korábbi bajnokcsapatának mesterét, Bozsik Pétert nevezték ki az NB I-ben 10. helyen álló Haladás szakmai igaz­­gatójává. Pályaedzőként Gujdár Sándor segíti a munkáját.________■ Megugrott a kamat! Kecskemét, Kisfaludy u. 5. • Baja, jelky András tér 4. (J) 06-40-48-48-48 j www.raiffeisen.hu 3 hónapos lekötött forintbetét éves kamatlába (EBKM) 5 millió forinttól magánszemélyeknek. Érvényes: 2003. szeptember 10-től visszavonásig. VtlÜNK KÖNNYESS L I Raiffeisen E BANK