Petőfi Népe, 2003. szeptember (58. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-23 / 222. szám

10. oldal - Petőfi Népe L A BDARÚGÁS 2003. Szeptember 23., kedd i&SIHfl A Duna-Tisza köze NAPILAPJA Petőfi Népe Kényelmesen iskolázott a Csanád ÉRSEKCSANÁD - KISKUNHALASI SPARTACUS 4-0 (2-0) Érsekcsanád, 200 néző. Vezette: Szűcs (Hodován, Farkas). Érsekcsanád: Kiss K. - Kiss S., Pencz (Gyur- kity), Kenyeres T., Morvái, Kenyeres B. (Berger), Bor, Török, Agócs, Viszmeg Z. (Pesti), Kazinczi. Edző: Koszorús János. Kiskunhalasi Spartacus: Cs. Kovács - Lengyel, Berki, Nagy Cs., Maczkó, Ábrahám, Erdélyi, Valkai (Paprika), Lajkó, Vasi, Suba. Edző: Nagy- Czirok Sándor. Gólszerző: Viszmeg Z:, Kazinczi, Kenyeres B., Bor. Kitűnt: Kazinczi, Bor, Kenyeres B., illetve Maczkó, Nagy. Kiállítva: Török G. Ifjúsági eredmény: 2-0. Már az első perctől kezdve kapujához szegezte ellenfelét az Érsekcsanád. A hazaiak egymás után dolgozták ki, majd puskázták el helyzeteiket. A 17. percben góllá érett a Csanádi fölény: Török a félpá­lya környékén kapott labdát, felnézett és egy moz­dulattal mattolta a halasi védelmet. Annyira pon­tosan indította a jobb oldalon Bort, hogy társának csak egy dologra kellett figyelnie, a labda jusson el a kapu elé érkező Viszmeghez. Ez megtörtént, így a Csanádi csatár senkitől sem zavartatva fejelt a hálóba (1-0). A következő percben növelhette vol­na előnyét a Koszorús-gárda. Kazinczi szerzett lab­dát a bal oldalon, megindul a kapu felé, majd 10 méterről megeresztett bombája jobb- és a felső léc találkozásánál csattant a kapufán. Akkora „löket” volt, hogy az egyik Csanádi szurkoló azonnal elin­dult asztalost keresni. A vendégek szabadrúgással válaszoltak, ám a lövést Kiss K. hárította. A követ­kező halasi támadás átlövéssel ért véget, a mintegy húsz méterről lőtt labdát a Csanádi kapus a léc fö­lé segítette. A 40. percben Bor jobb oldali beadásá­ból Kazinczi 8 méterről passzolt a hálóba (2-0). __________________________ Szünet után M EGYEI II.. DÉLI-CSOPORT 1. Érsekcsanád 7 5­2 17-12 15 2 Bácsborsód 6 5 mi" 1 10-5 15 3. Kelebia 7 4 1 2 12-6 13 4. Sükösd 7 4 1 2 16-11 13 5. Bácsbokod 6 4 1 1 15-13 13 6. Bajaszentistván 7 3 2 2 14-11 11 7. Fájsz 6 3 1 2 20-13 10 8. Kunbaja 7 3 1 3 16-10 10 9. Nagybaracska 7 3 1 3 10-9 10 10. D.szentbenedek 7 3 4 17-21 9 11. Hajós 7 2 1 4 12-14 7 12. Vaskút 7 2 1 4 7-11 7 13. Bátmonostor 7 2 1 4 11-22 7 14. Szakmár 7 1 2 4 11-13 5 15. Szeremle 7 1 2 4 8-15 5 16 Kiskunhalasi Sp. 6 1 1 4 6-16 4 nem sokat válto­zott a mérkőzés forgatókönyve. Talán annyit, hogy míg a ven­dégek számára továbbra is a vé­dekezés volt az első számú fel­adat, a hazaiak egyre könnyel­műbben tárnád­ig Báciborsód-Bícsbokod imccnt október 23-in látsszák A Fa|ti-Klikunhil«l Spartacss tilélkaiöt kitöm untaik mg. gOZták ki helyze­teiket, a befejezésnél rendre bakiztak. A 60. percben tízre csökkent a hazaiak létszáma. Az addig kitünően irányító Tö­röknek szövegelésért - talán kissé szigorúan ítélve meg a helyzetet - piros lapot mutatott fel a játékvezető. A karmestere nélkül maradt Érsekcsanád za­varát kihasználva a Spartacus pillanatok alatt kétszer is vész­helyzetet okozott a hazaiak kapuja előtt. Egy távo­li lövésnél igencsak nyújtózkodnia kellett a Csaná­diak 16 éves kapusának, végül Kiss Kornél szöglet­re tolta a hosszú sarok felé tartó labdát. A követke­ző - szintén gól nélkül zárult - halasi akció végén a vendégek csak önmagukat okolhatták, ugyanis 5 méterről középről sikerült a kapu fölé pörgetni a labdát. Az ezt követő unalmas perceket Kazinczi törte meg a 70. percben. Egy hosszúra sikeredett át­adást követően a jobb oldali szögletzászló környé­kén a vonal előtt állította meg a kifelé tartó labdát. Egy csellel becsapta ellenfelét, majd belőtte az 5-ös- re a labdát. Ezt az egyik védő és a halasi kapus is elnézte, így Kenyeres B.-nek nem volt nehéz feladat az üres kapuba továbbítani a labdát (3-0). Kissé felélénkült a mérkőzés, s a hajrában egy Berger-Bor akció végén utóbbi is feliratkozott a góllövők listá­jára (4-0). A nagy melegben papírforma eredmény szüle­tett. A hazaiak már az első félidőben megnyugtató előnyre tettek szert, ám ez sajnos a játék rovására ment. A második játékrészben ugyanis meglepően kényelmesen, olykor már-már könnyelműen ját­szogattak. A vendégek lelkesen küzdöttek, volt is néhány helyzetük, de a két csapat közötti különb­ség szembetűnő volt. Ennek egyik markáns példá­ja, hogy az utolsó 30 percben irányítója és egyik legjobb játékosa nélkül játszó Érsekcsanád ember- hátrányból és különösebb megerőltetés nélkül lőtt két gólt ellenfelének. Koszorús János, az Érsek­csanád edzője: - Nehéz jól játszani egy kapuja elé betö­mörülő, védekezésre koncent­ráló csapat ellen. Örülök a győzelemnek, de támadásban még van javí­tanivalónk. Tóth János, a Spartacus klubelnöke: - Főleg a védekezés­sel voltak gondjaink, taktikai fe­gyelmezetlenségek miatt kaptuk a gólokat. CSONGOR ANTAL - LÖRINCZI CSABA dedikáltak! Licitálni a Tempó apróhirdetési újságban megjelenő szelvényen és a 30/461-25-58 SMS-számon lehet. A befolyó összeg a Kecskeméti Kórház Fül-Orr-Gégészeti Alapítvány OTP-nél vezetett 11732002-20366625 számlájára kerül, S6368 s azt gyermekek gyógyítására fordítják. MEGYE II. DÉLI-CSOPORT Legyen Öné az UIMIVER KSE 7. számú meze, melyet a Játékosok FAJSZ-HAJÓS 6-2 (2-1) Fájsz, vezette: Fülöp J. (Kriván, Piukovics). Fájsz: Benke - Berta (Se­reg), Mihalik Zs., Bittmann R„ Lavkó (Kupusz), Szász (Tumó), Palenyik (Bóna), Juhász T., Mihalik I. (Veres), Pörzse, Szabó G. Edző: Veres Sándor. Hajós: Szabó Zs. (Scherer) - Ruff, Stoffer, Rácz, Huber (Kohl), Hepp, Szeitz Cs., Szeitz R. (Krastek), Pesti, Gyöngy, Nádasdi. Edző: Ginál Gábor. Gólszerző: Szabó 3, Szász, Palenyik, Gyöngy (öngól), ill. Nádasdi, Kohl. Sárga lap: Juhász, Pörzse, ill. Hepp, Pesti, Scherer. Kóbor József, a Hajós elnöke: - Nagyiramú mérkőzésen akár fordított eredmény is születhetett vol­na. A Hajós négy kapufát rúgott. Ifjúsá­gi eredmény: 3-2. Tudósító: Illés Péter. DUNASZENTBENEDEK- NAGYBARACSKA 4-3 (3-1) Dunaszentbenedek, 50 néző. Vezette: Varga (Béleczki, Narancsik). Duna­szentbenedek: Kerekes - Tóth (Gyü- re), Búzái, Kocsis, Cserenkó, Pákolicz, Illés (Posztobányi), Karkus, Vén Cs., Varga, Balaton. Edző: Kovács László. Nagybaracska: Szente - Kubatov, Rá- dóczi, Papp V., Puskás (Papp), Tóth, Király J„ Bodor, Gohér (Farkas), Gú­nya, Király F. Edző: Kemya Tibor. Gól­szerző: Balaton 2, Vén Cs., Varga, ill. Kocsis (öngól), Puskás, Király F. Sárga lap: Kocsis, Pákolicz, Vén, ill. Király J., Gohér. Kitűnt: az egész csapat, ül. Tóth, Király F. A hazaiak jutottak veze­téshez Balaton révén (10. perc), a vá­lasz azonban csak négy percet késett. A 29. percben a benedekiek büntetőjét Balaton értékesítette, majd a félidő vé­ge előtt Vén is betalált a vendégek ka­pujába. A második félidőben nagyobb sebességre kapcsolt a Baracska. A 69. percben Kocsis is az ellenféllel volt: öngóljával szépítettek a vendégek, majd két perccel később egy szöglet­ből egyenlítettek is. A 80. percben rú­gott Varga-gól három pontot jelentett a hazaiaknak. Ifjúsági eredmény: 1-2. Tudósító: Kovács Lajos. SZEREMLE-BÁCSBORSÓD 1-2 (0-1) Szeremle, 200 néző. Vezette: Prikidá- novics A. (Koch E„ Kovács Á.). Sze­remle: Holka - Török, Szem, Csipák, Éber (Sós), Barna, Tokodi, Túri, Diósi, Gyöngyös (Zrínyi), Nagy Gy. Edző: Zrínyi István. Bácsborsód: Farkas ­Varga (Török Gy.), Bognár (Banász), Várnai, Győré, Zavaros (Szem L.), Veverka,Mojzes, Grósz (Balázs), Feke­te, Héhn. Edző: Illés Antal. Gólszerző: Diósi, ül. Grósz, Banász. Sárga lap: Szem, ül. Varga. Kitűnt: Diósi, ül. Vár­nai, Grósz. Egyenlő erők küzdelméből a vendégek kerültek ki győztesen a 91. percben szerzett góljuknak köszönhe­tően. Ifjúsági eredmény: 4-2. Tudósító: Holka László. BÁCSBOKOD­BAJASZENTISTVÁN 2-1 (2-0) Bácsbokod, 200 néző. Vezette: Pá­kolicz (Lencsés, Varga). Bácsbokod: Jeszenovics - Tóth, Viszmeg, Csúcs (Zsumbera), Papp, Máder (Nagy A.), Pintér, Pauk, Rácz (Gyurászovics), Hercz, Merkler. Edző: Barákovics Ist­ván. Bajaszentistván: Lakner - Csá­szár, Timer, Éber (Kovács K.), Szabó, Káli, Szólik, Goretich, Ács, Szőcs, Marosovity. Edző: Vanó Sándor. Gól­szerző: Pauk, Hercz, ill. Zsumbera (öngól). Sárga lap: Papp, Pintér, iü. Szólik, Szőcs, Goreüch. Kiállítva: Ma­rosovity (82. p.). Kitűnt: Viszmeg, Papp, Hercz, Pauk, Pintér, iü. Szólik, Lakner, Szabó G. Az első félidő dere­kán, 2-0-s állásnál büntetőt hibázott a bokodi gárda, pedig már ekkor eldönt­hették volna a három pont sorsát. Az eredmény sokáig nem változott. A má­sodik félidő 28. percében Zsumbera öngólt rúgott, s ettől kezdve a vendég­csapat megpróbált egyenlíteni. Előre ívelt labdáik azonban nem okozott ko­molyabb gondot a hazai védőknek. A Bököd megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Ifjúsági eredmény: 0­I. Tudósító: Barákovics István. KUNBAJA-SÜKÖSD 1-2 (0-1) Kunbaja, 200 néző. Vezette: Salamon J. (Harsányi G„ Márton J.). Kunbaja: Szőke - Berghoffer (Simon), Kiss L„ Barna, Kálmán, Hajdú (Páhor), Kiss R., Wettstein, Párczen (Kovács A.), Szalai, Varga (Halász). Edző: Gálfi Im­re. Sükösd: Nagy - Szabó, Marusa, Kutyka, Papp, Pál (Szabados), Molnár (Zsikó), Halász, Matity, Tamás, Szé­kely. Edző: Lógó János. Gólszerző: Halász G„ ill.Székely Zs., Matity D. Sárga lap: Kiss L, iü. Papp Á„ Halász I., Molnár Zs. Kitűnt: Berghoffer L, Szalai T„ Halász G., ül. Nagy E., Szé­kely Zs., Tamás K: A szerencsésebb csapat az első, valamint a második fél­idő utolsó percében rúgott góüal meg­érdemelten vitte el a három pontot Kunbajáról. Gálfi Imre: - Sorozatban a harmadik vereséget szedtük össze. Ezek után nem lehet meglepő, hogy a mérkőzés után felajánlottam lemondá­somat a vezetőségnek. Döntés a na­pokban várható. Lógó János: - Az el­ső félidőben nekünk volt helyzetünk, a másodikban viszont a kunbajaiak dönthették volna el a mérkőzést. Most szerencsék volt, de ez is kell ehhez a játékhoz. Tudósító: Gálfi Imre. VASKÚT-KELEBIA 0-1 (0-0) Vaskút, 200 néző. Vezette: AUaga I. (Prikidánovics D„ Vörös B.). Vaskút: Schmiz D. - Bócz, Takács, Csőzik Zs., Friebert, Bárth, Tamasi, Jenei, Hor­váth, Schmiz I. (Császár R.), Szabó (Kiss T.). Edző: Kurucz János. Kele­bia: Kollár Á. - Rudics (Szabó B. L), Rencsár, Enyedi, Antal, Bögre (Gé­mes), Koüár A., Dulics, Szabó B. A„ Tartott, Csamangó (Kardos). Edző: Kószó László. Gólszerző: Koüár A. Sárga lap: Horváth, ül. Antal, Kollár. Kitűnt: Schmiz D., Friebert, Horváth, iü. Duhcs, Tartott, Rencsár. Az első fél­időben több helyzetet kihagyott a Kelebia. A második féüdőben magára talált a hazai gárda, ám ők sem tudtak gólt lőni. A Kelebia a játékrész köze­pén elért találattal szerezte meg a há­rom pontot. Ifjúsági eredmény: 3-2. Tudósító: Kun Sándor. BÁTMONOSTOR-SZAKMÁR 2-1 (1-0) Bátmonostor, 150 néző. Vezette: Rácz B. (Serdült S„ Balázs Á.). Bátmo­nostor: Tamási - Orosz, Szlavikovics A., Körmöczi, Grécs, Kertész, Balá- zsics, Sánta, Rohonczy, Imre A., Bo- dovics (Urbán). Edző: Mazug István. (A vendégek összeáüítását nem kap­tuk meg a hazaiaktól.). Gólszerző: Im­re, Bodovics, ill. András G. Sárga lap: Szlavikovics, iü. Szalontai. Kitűnt: Ta­mási, Szlavikovics, Bodovics, Rohon­czy. Mindkét gárda a pontszerzés re­ményében lépett pályára. Ennek meg­felelően pörgős iramban kezdődött a mérkőzés. Az első játékrészben a ha­zaiak jutottak előnyhöz, majd a máso­dik félidő elején tovább nőtt a különb­ség a két gárda között (2-0). Ezt köve­tően a Szakmár mindent megpróbált az egyenlítésért. Erejükből azonban csak a szépítésre teüett. Ifjúsági ered­mény: 8-0. Tudósító: Schulteisz József. firm^yaC MEGYEI I. OSZTÁLYÚ [ABDflRÚSÓ-BAJNOKSflG Gréczi-gárda: gálaelőadás! IZSÁK-KEREKEGYHÁZA 10-0 (5-0) Izsák, 200 néző. Vezette: Nagyhegyesi (Molnár, Szekeres). Izsák: Házi (Bátri) - Kurucsai, Márton, Bonea, Suba, Bankes (Vincze), Tóth Cs., Virágh, Me­zei K., Hleba, Gréczi. Edző: Gréczi Gá­bor. Kerekegyháza: Fekete - András, Kulman R„ Duzmath, Kulman A., Kecskeméti (Fehér), Magyar (Büte), Hugyecz R. (Meleg), Máté, Polgár, Trepák. Edző: Máté Attila. Gólszerző: Kurucsai 2 (az elsőt 11-esből), Mezei K. 2, Bankes 2, Hleba, Suba, Vincze, Gréczi. Kitűnt: Kurucsai, Suba, Bankes, Hleba, ületve senki. Sárga lap: Bonea, Virágh, Magyar, András, Hugyecz R., Büte. Kiállítva: Máté (88. perc). Ifjúsági eredmény: 2-3. K1SKUNMAJSA-SZABADSZÁLLÁS 3-2 (2-0) Kiskunmajsa, 200 néző. Vezette: Tóth (dr. Magó, Vén). Kiskunmajsa: Husz- ka - Szűcs, Szőke, Szarka, Szikora, De­li, Újfalusi (Ábrahám), Fekete I., Varga, Fütyü (Kovács), Török (Götzö). Edző: Teliinger Vilmos. Szabadszállás: Meggyes - Németh S., Deszücs, Hu­szár, Árva, Kovács (Véber), Kis-Juhász, Gáspár, Németh P., Illés, Varga (Zrí­nyi). Edző: Búzási Balázs. Gólszerző: Varga, Fekete I., Deli, illetve Németh P. 2. Kitűnt: Szőke, Fekete I., Török, ület­ve Meggyes, Kovács, Németh P. Sárga lap: Kovács, Huszár, Árva, Kis-Juhász. Ifjúsági eredmény: 2-1. TISZA KÉCSKE-NEMESNÁDUDVAR 3-0 (0-0) Tiszakécske, 150 néző. Vezette: Ignácz (Pocsai, Narancsik). Tiszakécske: Fa­zekas - Kriss, Forgó, Imrei (Bodor), Pá­linkás, Maczkó, Tóth G., Ézsiás, Mak­ra, Gazdag, Kővári. Edző: Ézsiás Gá­bor. Nemesnádudvar: Szabados - Barta, Czvetnics, Pusztai, Mezőfi, Schindler E., Schindler Z., Simon, Kar­dos (Jagicza), Knapig (Bécsi), Tusori. Edző: Hayerbacher Ferenc. Gólszerző: Maczkó, Kriss, Makra. Kitűnt: Macz­kó, Kriss, Makra, ületve Schindler E., Simon. Sárga lap: Simon. Kiállítva: Schindler Z. Ifjúsági eredmény: 1-0. AKASZTÓ-SOLT 2-0 (1-0) Akasztó, 300 néző. Vezette: Vörös (Tóth Cs., Nagy I.). Akasztó: Markó - Újvári, Lehota, Somjai, Sárközi, Megy- gyes (Klajkó), Hambalkó, Csehi, Lázár (Varga Z.), Supka, Szentgyörgyi (Nagy F.). Edző: Agócs Zoltán. Solt: Tüskés - Török, Nagy L, Ács, Fekete, Jánosi, Fink, Aranyos, Ronkó, László, Szalai. Edző: Freppán György. Gólszerző: Lázár, Szentgyörgyi. Kitűnt: Lehota, Hambalkó, Lázár, illetve Török, Ronkó, Szalai. Sárga lap: Fink, Ara­nyos. Ifjúsági eredmény: 1-3. TOMPA-JÁNOSHALMA 5-3 (2-2) Tompa, 300 néző. Vezette: Sánta P. (Rogács, Tamás). Tompa: Cseh - Bállá (Nyári), Horváth, Szakács, Pá­linkás (Bálind), Szabó (Ricz), Szeke­res, Nuszpl, Kósa, Béleczki, Rasztik. Edző: id. Béleczki László. Jánoshal­ma: Huczek - Németh, Petean, Lippai, Horváth, Kiss K. (Török), Ódor, Kiss R., Haász (Kolompár), Szabó K„ Tóth, Török. Edző: Gie- szinger Ferenc. Gólszerző: Nuszpl 2, Rasztik 2, Szekeres, illetve Kiss R., Kiss K., Szabó K. Kitűnt: Nuszpl, Rasztik, Béleczki, Szekeres, illetve Kiss R., Szabó K. Sárga lap: Bállá, Horváth, Szakács, illetve Horváth, Kiss R. Ifjúsági eredmény: 2-5. HARTA-SOLTVADKERT 3-3 (1-2) Harta, 400 néző. Vezette: Kricskovics (Tóül, Szabó). Harta: Badó - Tomolik, Molnár, Vékony, Vejtei, Sebestyén, Bujáki, Szabadi (Bálint), Szauer, Szabó (Mádi), Kovács T. (Felföldi). Edző: Szauer Tamás. Soltvadkert: Hatvanyi - Aszódi, Galántai, Molnár, Kovács P., Eperjesi, FUus, Mészáros, Font, Sörös (Papp), Füleki. Edző: Windecker Jó­zsef. Gólszerző: Sebestyén 2, Vejtei, il­letve Sörös, Font, Mészáros. Kitűnt: Sebestyén, Vejtei, Szabadi, illetve Sö­rös, Font, Mészáros, Hatvanyi. Sárga lap: Tomolik, Molnár, Eperjesi, Galántai, Papp. Kiállítva: Kovács P. (45. p.). Ifjúsági eredmény: 4-0. MÉLYKÚT-DUSNOK 1-2 (0-1) Mélykút, 150 néző. Vezette: Madácsy J. (Kalácsán, Tanács). Mélykút: Kiss - Farkas (Körmöczi), Szűcs, Ivancsan, Kárász, Bori, Szabó, Dervaderics, Bényi (Marcsók), Szénási, Velez. Edző: Velez Attila. Dusnok: Bakula - Sánta J., Andrin, Jagicza, Sáfrán (Ottenthál), Konkoly (Báló F.), Si- monits, Óbéri, Sánta Z., István, Han­gya. Edző: István Zoltán. Gólszerző: Szénási, iüetve Simonits, Óbéri. Sárga lap: Szabó, iüetve Andrin. Kitűnt: Kiss, Ivancsan, illetve Jagicza, Simo­nits, Óbéri. Ifjúsági eredmény: 7-1. KALOCSA-KTK 4-1 (2-0) Kalocsa, 500 néző. Vezette: Kárász (Kecskés, Kara). Kalocsa: Gojtán - Tóth D., Aradi, Gombkötő, Mácsai, Ba­logh T. (Hatvani), Balogh I., Unyi (Da­na), Pákolicz, Perity (Bényei). Edző: Alföldi Albert. KTK: Nadrai - Dongó, Nagy, Földi N., Polner, Soós, Karsai, Csincsák, Kása (Horváth), Vidéki, Nádasdi (Földi J.). Edző: Bende József. Gólszerző: Unyi, Pákoücz, Hatvani, Tóül D., iüetve Csincsák. Kitűnt: Tóth D., Mácsai, Unyi, ületve Csincsák. Ifjú­sági eredmény: 2-3. A mérkőzésekről tudósítottak: Ba­dó Attila (Hartaj, Deák János (Tom­pa), Ézsiás Gábor (Tiszakécske), Far­kas András (Kalocsa), Gréczi Gábor (Izsák), Gyovai János (Kiskunmaj­sa), Magyar József (Mélykút), Tóth József (Akasztó). ARMAGNYAC MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Kalocsa 7 6 1­31-5 19 2. Akasztó 7 6 1 -­_ 24-5 19 3. Harta 7 5 1 1 26-10 16 4 Izsák 7 5 lllf; 2 28-12 15 5. Soltvadkert 7 4 2 1 15-10 14 6. Nemesnádudvar 7 4 1 2 15-13 13 7. Kiskunmajsa 7 4­3 14-12 12 8. Tiszakécske 7 3 1 3 13-9 10 9. Mélykút 7 3 1 3 15-12 10 10. Dusnok 7 x t 4 2 8-10 7 11. Szabadszállás 7 2 1 4 15-26 7 12. Solt 7 2 WM 5 3-14 6 13. KTK 7 1 1 5 8-17 4 14. Jánoshalma 7 1­6 12-26 3 15. Tompa 7 1­6 1033 3 16. Kerekegyháza 7 t 6 8-31 3