Petőfi Népe, 2003. június (58. évfolyam, 127-150. szám)

2003-06-16 / 138. szám

10. oldal - Petőfi Népe L A B D A R Ú G Á S 2003. Június 16., hétfő §j|(| Bronzérmes bajai focisták ____________________Utánpótlás____________________ Dobogós helyen zárta a 2002-2003-as bajnokságot a Bajai LSE serdülő labdarúgó csapata. Zomborcsevics edző tanítványai 18 győzelemmel, 1 döntetlennel, 5 vereséggel, (102-34-es gólkülönbség) 55 pontot be- gyűjtve lettek harmadikok az országos bajnokság pécsi csoportjában. Az U16-os bajai focisták ugyan­annyi pontot szereztek, mint az 1. helyezett Bony- hád és a 2. helyen végzett Szekszárd. Zomborcsevics Mátyás edző elmondta, hogy ebben az idényben a csapatkapitány Moóri Balázs és Nagy Dávid volt a csapat legjobbja, házi gólkirály pedig Majoros Milán lett 38 góllal. A tréner hozzátette: Kollár Iván, Vízhá­nyó Gábor, Bánóczki Csaba, Szatmári Ákos és Sü­megi Máté is nagyon jó teljesítményt nyújtott a nem­rég véget ért bajnokságban, de szerinte valamennyi játékosa dicséretet érdemel. Felvételünkön a Bajai LSE Uló-os csapata, felső sor (balról): Tüske Barna­bás, Sümegi Máté, Moóri Balázs, Majoros Milán, Szatmári Ákos. Középső sor: Kis Bence, Ikotits Fe­renc, Nagy Dávid, Zomborcsevics Mátyás edző, Hamóczi Lisztes Tamás, Vízhányó Gábor, Lukács Attila. Elöl: Kollár Iván, Hulej Álmos, Temesvári Zol­tán, Nádas András, Bokor Gábor, Varga Tibor, Csa- bai Péter, Bánóczki Csaba. fotó. fuch* qvöroy ____________NB Ili. Alföld-csoport________________ Gólzáporos szezonzáró SZARVAS-HARTA 4-2 (3-0) Szarvas, 200 néző. Vezette: Mo­zsár. Szarvas: Balatoni - Rónyai, Nagy L. (Kriska), Tóth R„ Kugyela Zs„ Darida Zs., Bogdán, Somogyi, Kiss (Sechna), Darida R, Bencze. Edző: Somogyi János. Harta: Zsinka - Tomolik, Mol­nár, Vékony, Ispán, Felföldi, Sé- bestyén, Vejtei (Mádi), Bálint, Szabó (Kovács), Szauer. Játékos edző: Szauer Tamás. 13. perc: Rónyai jobb oldali be­adása átszállt a védőkön, a labdát Bencze visszafejelte, Bogdán ka­pura lőtt, a visszapattanót pedig Darida P. a hálóba helyezte, 1-0. 40. perc: Bencze harminc mé­teres keresztlabdáját Darida P. le­kezelte, de a hartai kapus közben fellökte. A megítélt büntetőt Bog­dán értékesítette, 2-0. 45. perc: Sebestyén szabályta­lankodott a hartai kaputól 25 mé­terre. A szabadrúgást Tóth R. ele­mi erővel lőtte a léc alá, 3-0. 60. perc: Sebestyén a bal olda­lon elfutott egészen az alapvona­lig, a beadása mindenkit megle­pett, kivéve a felfutó Felföldit, aki két lépésről a hálóba lőtt, 3-1. 70. perc: Somogyi indította Darida P.-t, aki középre passzolt, és Bogdán a hálóba lőtt, 4-1. 73. perc: Darida Zs. szabályta­lankodott, így megkapta a pirosat érő második sárgáját. 76. perc: Vékony kisszögletét Szauer keményen lapura lőtte, a labda a kapusról kipattant, és Sza­bó megszerezte a vendégcsapat második gólját, 4-2. Álmosan kezdődött a mérkő­zés, az elején a vendégcsapat bir­tokolta többet a labdát, Szauer szabadrúgása alig kerülte el a rö­vid felső sarkot. Ezután a hazaiak léptek föl támadólag, többet birto­kolva a labdát, szinte lefocizták szünetig a vendégcsapatot. A szü­netben a vendégcsapat rendezte sorait, Vékony és Szauer vezérle­tével uralták a mezőnyt. Nagy erő­feszítést tettek az egyenlítésért, de ezt a hősiesen küzdő hazai véde­lem megakadályozta. Kitűnt: Nagy L, Bogdán, Darida P„ Ben­cze, ill. Vékony, Szabó, Szauer. Szauer Tamás: - Az első félidő­ben a hazaiak, szünet után mi bir­tokoltuk többet a labdát. További eredmények: Békés- Gyomaendrőd 2-3, Kondoros- Kisúj szállás 1-1, Hódmezővásár- hely-Jászberény 1-4, Szentes- Karcag 2-0, Algyő-Szajol 9-0, Túrkeve-Rákóczifalva 2-1, Jami- na-Fegyvernek 3-0. __________■ Labdarúgó NB l/B Fölényes kecskeméti győzelem FÓT-KECSKEMÉTI FC 0-4 (0-4) Fót, 200 néző. Vezette: Bukovics (Kujbus, Ortó). Fót: Miski - Páles, Udvari, Zoufal, Horváth, Gohér, Csopaki, Bánka, Kapcsos, Sándor (Vermes 4L, Palásty 68.), Jefferson (Hajdú 4L). Edző: Mózner János. Kecskeméti FC: Nagy Zs. - Kollár, Barna Zs., Kasza, Maczó, Lipták, Szabó A., Kislőrincz, Czéh (Pintér 74.), Kalina, Oross (Zsolnai 69.). Edző: Kiprich Jó­zsef. Sárga lap: Zoufal a 80., Palásty a 87., illetve Kislőrincz az 50. percben. Piros lap: Udvari a 81. p. 6. perc: A hazai kapus kezéből kicsúszott a labda, éppen Kalina elé perdült, aki 15 méterről a há­lóba gurított, 0-1. 15. perc: Egy szép háromszö­gelés után Kalina ügyesen kilé­pett a védők közül, még a kapust is kicselezte, majd 10 méterről a jobb sarokba lőtt, 0-2. 38. perc: Egy átadás után Oross 14 méterről kilőtte a bal al­só sarkot, 0-3. 44. perc: Kollár az alapvonal közeléből végzett le szabadrú­gást. A labda a lábak között a ka­pu bal sarkába surrant, 0-4. 81. perc: Udvari egy ártatlan helyzetben buktatta Zsolnait, amiért a játékvezető kiállította a hazaiak labdarúgóját. Bár óriási volt a hőség, a két csapat nagy lendülettel vetette magát a játékba. Eleinte az Új­pest fiókcsapataként ismert fóti­ak birtokolták többet a labdát, de egy buta hiba után a vendé­gek - Kalina szemfülességének köszönhetően - gyorsan vezetést szereztek. Alig telt el negyedóra, már a második Kalina gól is bent volt a fóti hálóban. Hiába próbálkozott a szépítéssel a Fót, a KFC védelem jól zárt és sorra megállította a hazai támadáso­kat. A félidő hajrája ismét két kecskeméti gólt hozott. Először Oross talált a hálóba, majd Kol­lár lehetetlen szögből vette be Miski kapuját. A fótiakon a ket­tős csere sem segített. Jelentős előnye birtokában a KFC oko­san, rutinosan játszott és több veszélyes akciót is vezetett. Mivel a játékosok ekkor már nem kon­centráltak eléggé, maradt a négygólos, biztos győzelem. Kitűnt: Kapcsos, Gohér, illetve Kollár, Szabó A., Kalina, Oross, Czéh, Lipták. Mózner János: - Ezután már az Újpestért kell játszani. Kiprich Jó­zsef: - Ilyen kü­lönbséggel is megérdemelten győztünk. További eredmények: Hévíz-Balassa- gyarmat 3-3, Tatabánya-BKV Előre 2-4, Monor-Kaposvár 0-6, Nyíregyháza-Diósgyőr 3-0, Bük- Szolnok 2-1, Celldömölk-Haladás 2-3, Pécs-Pápa 2-1. Szabadnapos: REAC, Százhalombatta. Hét köz­ben lejátszott, halasztott mér­kőzésen: Százhalombatta-Hala- dás 3-2. A Demecser visszalépett, a Vasast kizárták. A Pécs már megnyerte a bajnokságot. AZ NB l/B. ÁLLÁSA 1. Pécsi MFC 32 21 9 2 67-27 72 2. Bük 32 16 11 5 53-19 59 3. Haladás 32 16 10 6 49-26 58 4. REAC 32 16 6 10 57-44 54 5. Nyíregyháza 32 14 9 9 62-44 51 6. Százhalombatta 32 12 13 7 4MS 49 7. Kaposvár 33 12 12 9 50-38 48 8, Pápa 32 13 8 11 48-42 47 9. Szolnok 32 13 6 13 52-52 45 10. Kecskeméti FC 32 12 8 12 52-40 44 11. Diósgyőr 32 12 7 13 44-47 43 12. Fót 32 11 8 13 41-49 41 13. BKV Előre 33 11 7 15 49-53 40 14. Balassagyarmat 33 10 10 13 49-56 40 15. Hévíz 32 9 10 13 47-56 37 16. Tatabánya 33 8 lil 19 33*07 30 17. Celldömölk 32 8 6 18 24-53 30 18, Monor 32 2 2 28 21-99 8 Hamart egy évre eltitották Fegyelmi döntések A Magyar Labdarúgó Liga fe­gyelmi bizottsága egy évre, 2004. május 15-ig a sportággal kapcsolatos mindenfajta tevé­kenységtől eltiltotta Hamar Ist­vánt, a Kispest Honvéd labda­rúgóját a Videoton elleni, má­jus 14-i bajnoki mérkőzés eredményének „jogellenes be­folyásolása” vétsége miatt. A botrány azután robbant ki, hogy a Videoton futballistái még a 2-1-es kispesti sikerrel zárult baj­noki előtt jelezték, hogy telefonon az eredmény befolyásolására kér­ték őket. Az ügyben érintett szé­kesfehérvári játékosok közül ugyanakkor félrevezetés miatt Pomper Tibort 2004. február 20- ig, Tóth Norbertét idén augusztus 20-ig, Némedi Norbertét pedig jú­lius 20-ig tiltották el. A május 30-i, Siófok-Győr baj­noki mérkőzést követően kirob­bant verekedés miatt a rendező klubot 800 000 forint pénzbünte­téssel, valamint egy mérkőzésre szóló pályabetiltással sújtotta a fe­gyelmi bizottság, ugyanakkor Sallói Istvánt, a klub ügyvezető igazgatóját felmentette.- Kíváíncsi vagyok az indoklásá­ra, hogy miért is büntettek meg - mondta Hamar István. - Termé­szetesen élni fogok a fellebbezés lehetőségével, és akár a nemzet­közi Sportdöntőbíróságig is elme­gyek, hogy bebizonyítsam ártat­lanságomat. Hamar szerint a dön­tés a pályafutását sodorta veszély­be, s ezért mindent megtesz, hogy tisztázza magát. Emlékezetes, a május 30-i, Debrecen elleni NB I-es találkozó lefújását követő szurkolói rend­bontás miatt a liga fegyelmi bi­zottsága olyan döntést hozott, hogy a Ferencváros 2003. decem­ber 31-ig zárt kapuk mögött köte­les lejátszani hazai mérkőzéseit. A botrány kapcsán az FTC Rt.-t a rendezés hiányosságai miatt 4 millió forintra, Szeder Józsefet, a csapatot működtető részvénytár­saság vezérigazgatóját 3 millió fo­rintra büntette a testület. Emellett az FTC az év végéig a csapat ide­genbeli találkozóin saját költsé­gén 15 fővel köteles megemelni a rendezői létszámot. ■ NB 111., ALFÖLD-CSOPORT VÉGEREDMÉNY 1. Szentes 30 24 4 2 93-17 76 2. Karcag 30 20 6 4 58-24 66 3. Jászberény 30 19 7 4 74-26 64 4. AlgyÖ 30 18 3 9 72-37 57 5. Jamina 30 14 7 9 52-50 49 6. Kisújszállás 30 11 10 9 49-48 43 7. Szarvas 30 13 4 13 54-73 43 8. Rákócáfaíva 30 10 9 11 37-35 39 9. Harta 30 9 9 12 54-59 36 10. Kondoros 30 9 9 12 43-48 36 11. Túrkeve 30 8 7 15 37-57 31 12. Szajol 30 8 6 16 61-87 30 13. Hmvásárhely 30 7 7 16 39-61 28 14. Gyomaendröd 30 7 4 19 39-69 25 15. Fegyvernek 30 7 4 19 53-87 25 16. Békés 30 6 4 20 32-69 22 A 30. forduló eredményei: Szent- lőrinc-Letenye 8-0, Beremend- Nagyatád 4-2, Bóly-Balatonfüred 1-2, Harkány-Keszthely 1-0, Za- márdi-Bonyhád 3-2, Kozármis- leny-Dombóvár 3-2, Barcs-Mo- hács 3-0. Szabadnapos: Baja. NB III., DRÁVA-CSOPORT VÉGEREDMÉNY 1. Barcs 28 22 2 4 68-23 68 2. Szentlőrinc 28 21 4 3 63-18 67 3. Nagyatád 28 15 9 4 60-36 54 4. Keszthely 28 16 2 10 51-37 50 5. Dombóvár 28 13 8 45-33 46 6. Kozármisleny 28 12 6 10 64-47 42 7. Boly 28 11 6 11 53-45 39 8. Harkány 28 11 4 13 27-35 37 9. Beremend 28 10 6 12 44-49 36 10. Baja 28 10 4 14 58-57 34 11. Mohács 28 8 4 16 36-45 28 12. Zamárdi 28 8 3 17 29-64 27 13. Balatonfűred 28 7 5 16 32-74 26 14. Letenye 28 3 10 15 38-76 19 16. Bonyhád 28 4 6 18 39-68 18 Totó A 24. heti szelvényen szereplő mérkőzések közül 8 lapzárta után fejeződött be. Ezért a he­lyes tippeket keddi számunk­ban közöljük. _ __■ Kitart a Kiskunhalasi FC mellett Labdarúgó NB II. A Kiskunhalasi Futball Club a megyei első osztályból két év alatt felküzdötte magát az NB II-be, ahol már az első idény­ben egy stabil középcsapatként számolhattak velük az ellenfe­lek. A remek teljesítmény elle­nére az elnökség februárban bejelentette: a bajnokság máso­dik felében nem vállalják a folytatást, visszalépnek. Amikor szinte mindenki lemon­dott a csapatról, akkor jelentke­zett a klubnál egy szentendrei vállalkozó, aki pénzt, csapatot és jó teljesítményt ígért a hátralevő időre. Pénz volt, csapat is lett, egyedül a teljesítmény tekinteté­ben nem teljesültek az ígéretek. A bajnokság utolsó mérkőzésén en­nek okairól és a további terveiről nyilatkozott Potássy János, az egyesület főszponzora, elnökhe­lyettes.- Sok cigarettát elszívott a mér­kőzés alatt. Volt még miért izgul­ni1 - kérdeztük a Pénzügyőr elle­ni utolsó hazai meccset követően.- Igen, mert az sem mindegy hogy az utolsó, vagy utolsó előtti helyen végzünk.- A szurkolók eredményesebb szereplésben reménykedtek.- Amikor Kiskunhalasra jöttem azt mondtam, hogy tisztes helyt­állással szerény eredmény lehet elérni. Az eredmény bejött, a tisz­tes helytállás nem mindig. Elné­zést kérek minden kiskunhalasi sportrajongótól, aki azt hitte, hogy a rövid idő alatt összeállt KFC-vel reményteli eredménye­ket érünk el.- Hogyan értékeli a csapat telje­sítményét?- Nem tragikus, de az utolsó előtti hely számomra is csalódás. A futballban nincsenek csodák, ennyire voltunk képesek. Bizo­nyos játékosok még az elvárt - szerény - teljesítményt sem tud­ták hozni. Az ismert körülmé­nyek miatt későn kezdtük a csa­patépítést, és nem álltunk úgy össze, ahogy kellett volna. A játé­kosok egy része nem felelt meg az NB II. követelményeinek. Nem tudtunk együtt edzeni és a nagy távolság következtében sok volt a hiányozó. Nem lehetett színvona­las szakmai munkát végezni.- Többen nehezményezték hogy kevés a csapatban a kiskun­halasijátékos?- A lokálpatriotizmus nagyon szép, de a labdarúgásban lehetet­len betartani. A régi csapat játéko­sai jó teljesítményt nyújtottak. A kapusokkal, továbbá Duzmathtal és Huszárral is nagyon elégedett vagyok. Mindenkit igyekszünk megtartani, aki beépíthető a csa­patba és két olyan játékossal is tárgyalunk, aki a korábbi KFC meghatározó tagja volt.- Úgy tűnik, nem álltak sor­ban a támoga­tók.- Tisztában voltunk a ké­pességeinkkel és lehetősége­inkkel, ezért nem kerestünk szponzorokat. A következő idényben már lesznek támogatók és befektetők. Az új jelentke­zőkkel rövidesen megkezdem a tárgyalásokat. Biztosítottak sze­replésünk anyagi feltételei. Meg­alapozzuk, hogy - igen kicsi fi­zetések mellett - igen komoly meccsprémiumokat tudjunk ki­fizetni.- Az utolsó előtti hely valóban nem nevezhető dicsőségesnek, beszéljünk inkább a jövőről.- A következő idény csapatá­ban ebből a keretből öt-hat játé­kosnak van helye. A jövőkép az, hogy Kiskunhalason és Budapes­ten is tartunk edzéseket és az edzőmeccsek is így lesznek. Eh­hez igazítjuk a csapat szerkeze­tét. Az új játékosokkal előrehala­dott tárgyalást folytatok, közü­lük tizenkettővel már szerződést is kötöttem. Egy újjászervezett KFC lesz, új edzővel, mert Michna úr nagyon elfoglalt. Olyan képességű játékosok ér­keznek, akik messze megütik az NB Il-es szintet. Egy olyan együt­tes tervei rajzolódtak ki, amely ha - a játékereje alapján - nem végez az első három helyezett között, akkor nagyon elkesere­dett leszek.-AzNB II-ben vagy NB lll-ban?- Meg akarják változtatni a rá- játszásos kiírást, ezért mind a két lehetőség fennáll. Nem mi döntünk a sorsunkról, a neve­zést az NB Il-re küldték és mi is abban gondolkodunk.- Az elnökség mennyire segítet­te a munkáját?- A lehetőségeikhez képest so­kat segítettek. Kiemelném Har- kai Kálmán elnök és Harkai Péter technikai vezető áldozatos mun­káját. Mindenkinek köszönöm a segítséget, a szurkolóknak a biz­tatást, a jó szavakat és azt, hogy a gondok ellenére kitartottak a csapat mellett. Igyekszem meg­hálálni, ezért továbbra is sokat teszek azért, hogy - Kiskunhala­son egyedülállóan jó - az után­pótlás nevelését segítő, pályázati úton elnyerhető anyagiakhoz jusson a város.- Az elmondottakból úgy tűnik, hogy marad Kiskunhalason.- Akár az NB II-ben, akár az NB lll-ban indulunk, nem tűnök el in­nen. Ezután is minden mérkőzé­sen ott leszek és megígérem, hogy amíg szerepem lesz Kiskunhalas futballjában, ilyen eredményte­lenség többet nem fordul elő. TÖRŐCSIK DÁVID _______Hírek_______ A MAGYAR női válogatott Európa- bajnoki selejtezőn 4-1-re (2-1) ki­kapott Izlandon. A csoport állása: 1. Oroszország 3 pont/1 mérkőzés (6-0), 2. Franciaország3/1 (4-0), 3. Izland 3/1 (4-1), 4. Magyarország 3/3 (3-8), 5. Lengyelország 0/2. HAT ÉV UTÁN elhagyja a Salz­burg csapatát a kapus Sáfár Sza­bolcs. A magyar hálóőr az orosz Szpartak Moszkva csapatához igazolt. Az 1996-os atlantai olim­pián is szerepelt Sáfár 1997 óta védett Salzburgban. ELKÉPZELHETŐ, hogy a Siófok FC-ből alakult Balaton FC mégis tudja vállalni a szereplést a labda­rúgó NB I-ben. Az újoncként meg­lepetésre 5. helyen végző együttes máig kapott haladékot a ligától ar­ra, hogy eldöntse: képes-e vállalni az elsőosztályú indulást. RÁNGATÁST jelző mezeket tesz­tel a Paris St. Germain futballklub öregfiúk-csapata. Az érdekes talál­mány egyértelmű bizonyítékkal szolgál a játékvezető számára a visszahúzásról: a „vészfékező” já­tékos kezében marad ugyanis az anyag egy darabja. NB II. Winner-csoport. A Kiskun- halasi FC házi góllövőlistája, 11 gó­los: Bimbó. 7 gólos: Füleki. 5 gólos: Herczeg, Gál. 4 gólos: Schlach- tovszki. 3 gólos: Kovács, Vaczó. 2 gólos: Bende. 1 gólos: Molnár, Áb­rahám, Tiba, Szabadi, Horváth, Collins, Krasznovszkij.