Petőfi Népe, 2003. május (58. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-19 / 115. szám

10. oldal - Petőfi Népe LABDARÚGÁS 2003. Május 19., héttő i$/ Gera ezúttal nem tudott szabadulni az újpesti szorításból Bajnok még nincs, kieső már van Soványka vigasz lehet a tavalyi bajnoknak, hogy éppen ő ütötte ki az élvonalból a tavaly előtti győztest, de hát mára mindössze ekkora tétje ma­radt egy ZTE - Dunaferr „rangadónak”. Veresé­gükkel ugyanis az újvárosiak biztos búcsúzók, míg a Kispest és a Békéscsaba tovább küzd a bentmaradásért. Ugyanígy a tabella túlsó, azaz fölső felén sem dőlt el még semmi, miután a Fe­rencváros megtette azt a szívességet az MTK-nak, hogy mindössze egyetlen eggyel növelte pontjai­nak számát a forduló nyitányán, a Megyeri útón. A kék-fehérek pedig nem voltak restek élni a hir­telen jött lehetőséggel és az idén egyébként nem túlzottan remeklő Győr legyőzésével befogták a listavezetőt. E három pont egyben máris biztos kupaindulást jelent, hiszen az Újpest az utolsó két körben már nem hozhatja be a Hungária kö­rútiakat - már csak az a kérdés, hogy a BL-ben, vagy az UEFA-kupában sikerül-e fellépnie Eger­vári Sándor együttesének. FELSŐHÁZ ALSÓHÁZ ii .............un ni in uw» uwi i'iEim in MMmiWMi «i>«nmiiiiiii—mnnii n rn »mh Újpest FC: Vlaszák - Szélesi, Tamási, Juhár, Vanczák - Simek (Tokody, 61. p.), Farkas, Korolovszky, Rósa D. - Kovács, Horváth (Rósa H„ 68. p.). Vezetőedző: Sarlós András. Ferencváros: Szűcs - Vukmir, Dragóner, Balog - Kriston, Lipcsei, Zováth, Szkukalek (Keller, 75. p.) - Gera, Tököli (Jovic, 75. p.), Leandro (Penksa, 90. p.j. Szakmai igazgató: Garami József. | Budapest. Megyeri út. | Nézőszám: 5000. | Játékvezető: Makai János (*★★). Sárga lap: Kovács (2.), Juhár (11.), Vanczák (68.), 1 ill. Zováth (64.). Siófok - Debrecen 3-5 (H) Siófok: Németh - Pantic, Kuttor, Koller-Grósz, Kovács P., Schwarcz, László (Juhász T., 78. p.) - Szabó (Csordás, 52. p.), Fülöp, Usvat (Schultz, 46. p.). Vezetőedző: Csank János. 3-1 m Ü Győri ETO FC: Sebők - Regedei (Nagy T„ 60. p.), Salamon, Böjté, Kartelo - Németh (Peric, 30.), Jaki, Jovanovic (Fűzi K„ a szü­netben), Baumgartner - Herczeg, Bajevszki. Szakmai ig. Varga Zoltán Budapest. Hidegkúti-stadion. Nézőszám: 1500. Játékvezető: Erdős József (*•★★). Gólok: 1-0 Juhász (12. p.), 2-0 Illés (28. p.), 3-0 Illés (45. p.), 3-1 Bajevszki (55. p., 11-esből). Sárga lap: Jezdimi- rovic (38.), ill Herczeg (36.), Kartelo (61.), Peric (73.). MTK - Győr MTK Hungária: Hajdú - Molnár, Smiljanic, Pető - Zavadszky, Madar (Andronic, 59. p.), Jezdi- mirovic, Illés, Fűzi Á. - Ju­hász, Silva (Rednic, 89.’p.). Vezetőedző: Egervári Sándor. Kispest-Honvéd: Molnár - Pandur, Hungler, Hrutka, Balogh (Torghelle, 60. p.) - Hercegfalvi, Bárányos, Erős K. (Erős G„ 83. p.), Vadócz, Zombori (Simon, 69. p.) - Sasu. Szaktanácsadó: Duró József. Matáv Sopron: Farkas - Szabados, Lambulic, Tóth A., Tóth I. - Sira (Orabinec, 66. p.), Lazic, Somogyi, Horváth A. (Hor­váth R„ 71. p.) -Tóth M„ Javrujan (Sifter, 91. p.). Edző: Komjáti András. Budapest. Bozsik-stadion. Nézőszám: 1500. Játékvezető: Drucskó József (★★★). Kiállítva: Torghelle (90.), ill. Lazic (90.), Lambulic (90.). Sárga lap: Torghelle (76.), Simon (77.), ill. Somogyi (76.), Javrujan (85.). 1-0 (i-o) Debrecen: Törnie (Balogh, 54. p.), Bemáth, Éger, Szekeres, Selymes - Habi, Vincze G., Sándor T. (Flavio Pim, 85. p.), Böőr - Bajzát (Kiss, 68. p.), Sumudica. Vezetőedző: Szemes Lázár. I Siófok. Nézőszám: 2000. | Játékvezető: Világi Balázs (★★★★). Gólok: 1-0 Szabó Cs. (17. p.), 1-1 Böőr (42. p.), 1-2 Sumudi- | ca (69. p.), 2-2 Schultz (70. p.), 2-3 Böőr (73. p.), 24 Kiss Z. I (75. p.), 2-5 Sumudica (81. p.), 3-5 JuhászT. (89. p.). I Sárga lap: Pantic (79.), ill. Sumudica (11.), Sándor (45.), 1 Éger (89.). Békéscsaba: Fekete - Schindler, Fehér Zs., Gru- jic, Udvari - Kovács N. Bánföldi, Cseke (Keresztú ri, 80. p.), Vincze-Micu lescu (Hoffmannm, 70. p.) Tóth Gy. (Bujáki, 64. p.) Vezetőedző: Supka Attila. Videoton: Végh - Szalai T. (Tímár, 58. p.), Vochin, Vilo- tic, Horváth G. (Némedi, a szünetben) - Tóth B„ Risztic, Szabó T., Tóth N. - Földes G. (Térjék, 67.), Róth. Vezetőedző: Bicskei Bertalan. Békéscsaba. Nézőszám: 2500. Játékvezető: Hajdó (★*★★). Gól: 1-0 Schindler (18. p.). Kiállítva: Tímár (87.), Tóth B. (91.). Sárga lap: Bujáki (90.). Dunaferr Zalaegerszeg: Bárdi - Kocsárdi, Urbán (Balog, 61. p.), Csóka, Szamosi - Nagy, Ljubojevic (Sabo, 58. p.), Král, Józsi (Vincze, 76. p.) - Gyánó, Kenesei. Vezetőedző: Bozsik Péter. Zalaegerszeg. Nézőszám: 1500. Játékvezető: Saskőy Szabolcs (★★). Gólok: 1-0 Kenesei (12. p.), 1-1 Nyúl (18. p.), 2-1 Gyánó (28. p.), 3-1 Kenesei (83., 11-esből),4-1 Gyánó (90. p.). Sárga lap: Szamosi (26.), Ljubojevic (54.), Nagy (56.), Vincze (89.), ill. Zsók (36.), Deli (90.). OTT JA A 31. FORDULÓ TIPPJEI Siófok - Debrecen A nyolc gól önmagában is kiemeli a sorból e találkozót de az sem mindennapi adalék, hogy a hazai közönség öt kapott góllal a hálójá­ban ünnepelte a lefújás után vesz­tes csapatál Azt a Siófokot, amely most is erőn felül küzdött, hajtott, I különösen szünet után játszott ; úgy, hogy országvilág megértse, miért szeretik az emberek a futballt a Balatonparton. A 4 Debrecen pedig közben f szép csendesen elkez­dett a dobogó szélébe kapaszkodni... Vlaszák Újpest Schindler Juhász Dragóner Pető Z. Békéscsaba MTK FTC MTK 5 ; - . WM '-.a'äflK. Sí Simek Újpest Sándor T. Debrecen lilós MTK Böőr Debrecen Gyánó ZTE Sumudica Debrecen Név Balok száma 1. Ferencváros 30 18 6 6 48-24 60 Bős Béla (MTK) 20 2. MTK 30 18 6 8 55-33 60 Kenesei Krisztián (ZTE) 20 §11 ÚJPEST 30 15 ül 8 54-38 52 Marins Surawtica (Debrecen) 16 4. Debrecen 30 12 13 5 55-38 49 Kovács l (Újpest 14 5. Siófok 30 »1 11 8 43-40 441 TököH Atrib (FTC) 13 6. Győr 30 9 9 12 40-46 36 Tóth Mihály (Sopron) 13 7. Zaiaeoerszeb 30 14 7 9 58-47 49; Horváti Fereac (Újpest) 13 8. Videoton 30 11 B 13 43-37 39 SanjéKiroli (Győrt 10 9. Sopron 30 B 9 13 44-50 33: Zavadszky Gate (MTK) 10 10. Békéscsaba 30 8 4 18 38-69 28 Témádé Sanier (Kispest) 10 11. Kispest i§ 30 5 18 38 62 281 Kereszten Andfás (Békéscsaba) 9 12. Dunaferr 30 4 7 19 34-66 19 A FORDULÓ JÁTÉKVEZETŐJE! Világi Balázs (★★★★) Sülök - Debrecen Világi Balázs játékvezető 90 percen keresztül hibátlanul tartotta kézben az Összecsapást. A legvégén a büntetőjét rúnák is ítélhetjük, de a három pont sorsára ez már nem volt hatással. ULÓ LEGJOBBJA Illés Béla (DTK) Röviden: ez az ő meccse volt... Bár szünet után kissé elszürkült (3-0-nál tehette...), az első játékrészben hazai pályákon ritkán látható cselekkel, átadá­sokkal tűnt ki társai közül. Igazi kapitányként küzdött, formás- mm 1 4-1 (2-1) ff Dunaferr: Deli - Zsók, Medic, Vaskó - Nyúl, Tamási, Báló, Rózsi, Bükszegi (Pintér, 46. p.) - 1 Lengyel (Rompos, 54. p.), j Drobnjak. Szaktanácsadó: | Gálhidi György. tipp ősszel Győr - m 1-3 1-2 Debrecen - Újpest 2-2 2-5 MTK - Síelők 2-1 1-0 Dunaferr - Videoton 1-2 OO ZTE - Kispest 2-1 2-0 Sopron - Békéscsaba 1-0 3-1 emelik. Labdarúgó NB i/B. Villanyfényes KFC-győzelem KECSKEMÉT-TATABÁNYA 3-0 (1-0) Kecskemét, 150 néző. Vezette: Bendik (Szabó S„ Tóth P.). Kecskeméti FC: Nagy Zs. - Kollár, Vass, Barna Zs., Kovrig, Tóth Sz. (Lipták L. 70.), Szirtesi (Kislőrincz 62.), Szabó A., Sallai (Pintér 86.), Kalina, Oross. Edző: Kiprich József. Tatabánya: Lipták J. - Hornyák, Mo­gyorósi, Máj (Vincze I. 68.), Teplán (Szalczinger 59.), Balogh, Vejmola, Dűli, Weisz, Deme, Tóth Z. Edző: Tö­rök József. Sárga lap: Balogh a 48., Barna Zs. az 51., Kislőrincz a 83., Vejmola a 87. p. 29. perc: Kollár bal oldali szögletét Oross az ötösről fejjel a keresztléc alá csúsztatta, 1-0. 32. perc: Ismét Kollár ívelt be szög­letet, ezúttal Szirtesi fejelt, de a labda a jobb oldalhálót találta el. 37. perc: Oross iramodott meg a jobb oldalon, majd remekül tálalt a felfutó Kalina elé, aki tiszta helyzetben nem a lövést választotta, hanem az alapvona­lig vitte a labdát, ahol elveszítette. 41. perc: Weisz nagy lendülettel ira­modott meg, rávezette a labdát a rossz ütemben kifutó Nagyra, majd átemelte a kapus felett a játékszert, ami a bal ka­pufa tövétől 1 m-re hagyta el a pályát. 57. perc: Kalina jó ütemben ugratta ki a bal oldalon érkező Szirtesit, aki tgy ziccerbe került, de az ötös sarkánál jár­va elesett a labdában, aztán fekve Kalina elé kotorta a játékszert, aki 12 méterről a kapu fölé lőtt. 67. perc: Kovrig 30 méterről, jobbról végzett el szabadrúgást. Az erővel meg­lőtt labda megpattant Lipták előtt és a bal kapufán csattant, majd onnét a ka­pus érintésével elhagyta a játékteret. 71. perc: Oross vezette rá a labdát a vendégek hálóőrére, majd a kifutó ka­pus mellett a bal oldalon érkező Kalina elé tálalt, aki jobbal, laposan, öt méter­ről a jobb alsó sarokba passzolt, 2-0. 74. perc: A védőkről kipattanó lab­dát Deme küldte nagy erővel kapura, de Nagy a helyén volt és a keresztléc alá tartó labdát szögletre öklözte. 75. perc: Ismét Nagy mutatott be bravúros védést, most Vejmola léc alá tartó labdáját tolta szögletre. 84. perc: Vincze I. végzett el szabad­rúgást 27 méterről, Nagy a bal felső sa­rokba tartó labdát biztosan fogta, 90. perc: Oross a tizenhatos jobb sarkától laposan remek labdát adott a kapu jobb sarkánál érkező Kalinának, aki közelről a hálóba passzolt, 3-0. 93. perc: Balogh 23 m-ről elvégzett szabadrúgását követően a labda a felső lécen megpattanva hagyta el a pályát. i flem sokan voltak kíváncsiak a KFC első ízben megrendezett villanyfényes mérkőzésére a Széktói Stadionban. Pe­dig, akik kilátogattak, történelmi pilla­natnak lehettek tanúi és annak, hogy végre meggyőző fölénnyel nyert a kecs­keméti együttes. A kezdő sípszó után so­káig nem forgott veszélyben egyik kapu sem. Aztán a 29. percben a hazaiak ta­láltak egy gólt és onnantól kezdve több kidolgozott helyzetet is láthatott a kö­zönség, főleg a KFC részéről. A befejezé­sekbe azonban rendre hiba csúszott, a kecskeméti csatárok sorra a rosszabb megoldást választották a kapu előtt. Benne volt a levegőben, hogy a Tatabá­nya bármikor egyenlíthet. A vendégek a második felvonásban szinte megállás nélkül rohamoztak. A hazai hátvédsort azonban nem tudták „befűzni’’, a távo­li kísérleteiket pedig Nagy biztosan hárí­totta. A hazai kapus több bravúrt is be­mutatott, főszerepe volt abban, hogy a dunántúliaknak szépítő találatra sem tellett. A KFC-nek kedvezett a vendégek mindent egy lapra feltevő támadási stratégiája, mert így többször is lehető­ségük nyílt a kontrákra és érvényesülhe­tett a Kalina - Oross csatárpáros játéka. Kitűnt: Nagy Zs., Kalina, Oross, il­letve Vejmola, Dűli. Kiprich József: - Nagyon jól futbal­lozó Tatabányát sikerült legyőznünk. Tőrök József: - Mindössze egy tata­bányai örülhet ennek az eredmény­nek... Nem érdemeltünk vereséget, a második gólt les előzte meg. Eredmények: Szolnok-Százhalom- batta 1-1, Balassagyarmat-Bük 1-1, Ha- ladás-Kaposvár 3-1, BKV Előre-Nyíregy- háza 1-1, Hévíz-Pécs 2-3, REAC-Fót 3-0, Pápa-Monor 5-1. Szabadnapos: Diós- győr, Celldömölk. _______________■ ________________ NB II. WlNNER-CSOPORT________________ Megérdemelt hazai siker SOROKSÁR-KISKUNHALAS 4-0 (1-0) Budapest, 300 néző. Vezette: Kalmár. Soroksár: Szalontai - Elekes Zs., Szige­ti (Elekes I. 75.), Bacsó, Nagy, Tóth A., Mi­hályi, Potyák (Kormos 64.), Babó, Kozarek, Újhegyi (Bene 64.) Edző: Elekes József. Kiskunhalasi FC: Legyei - Túri, Szaba­di, Duzmath, Ádám, Gál, Horváth (Vaczó 66.), Szabó, Collins, Kovács (Kraszovszkij 53.), Schlachtovszki (Váradi 80.). Edző: Michna István. 6. perc: Ádám jobb oldali beadását Collins vehette volna át jó helyzetben, ám Kovács elfejelte a ziccerben lévő társa elől a labdát. 24. perc: Tóth ugrott ki a jobb oldalon, 14 m-ről lőtt, de Lengyel a helyén volt. 41. perc: Tóth 14 méterről, a balössze­kötő helyéről a hosszú sarokba bombá­zott, 1-0. 43. perc: Tóth lövését Lengyel óriási reflexszel védte. 52. perc: Gál 11 méterről Szalontai ka­pusba lőtte a labdát. 55. perc: Túri a 16-oson belül elhúzta Újhegyi lábát, 11-es. A büntetőt Elekes Zs. biztosan értékesítette, 2-0. 60. perc: A halasi védőkről lepattanó labdát Mihályi kapásból a hosszú sarokba vágta, 3-0. 70. perc: Tóth szöglete után Babó 6 méterről fejelt kapura, ám Lengyel kiütöt­te a léc alá tartó labdát. 79. perc: Bene kapott remek labdát Tóthtól, 14 méterről lőtt, Lengyel szöglet­re mentett. 86. perc: Szabadi luftot rúgott, így Bene nagy helyzetbe került és 11 méterről a kapu közepébe bombázott, 4-0. Kellemes futballidőben kezdődött a mérkőzés. A kiskunhalasiak az elején egyáltalán nem voltak megilletődöttek, pontos passzokkal igyekeztek megközelí­teni a hazaiak kapuját és több helyzetük is akadt. A félidő vége azonban már a fő­városiaké volt, akik a vezetést is megsze­rezték. Sőt, csak Lengyel bravúrján mú­lott, hogy még szünet előtt nem lett kétgó­los az előnyük. A második játékrész ele­jén aztán ez elég hamar bekövetkezett, és attól fogva egyoldalúvá vált a küzdeléfn. A hazaiak sorra alakították ki a helyzete­ket, amelyekből kettőt ki is tudtak hasz­núm. így a meccs végére kialakult négy­gólos soroksári győzelem reálisnak mondható. Kitűnt: Tóth, Kozarek, Mihályi, illetve Lengyel. Elekes József: - A lelkesen játszó kis­kunhalasi csapat ellen ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. Michna István: - A második félidőben nagyon elfáradtunk, így a jobb erőkből ál­ló hazai együttes győzelme jogos. További eredmények, alsóház: Bu- dakalász-Kistarcsa 0-3, Pilisvörösvár- Pénzügyőr 2-1. Felsőház: Vác-Dorog 0-1, Erzsébeti SMTK-Szigetszentmiklós 2-1, Budafok-Dabas 1-1. az NB i/B. Állása 1. Pécsi MFC 28 17 9 2 51-23 60 2. REAC 28 16 4 6 52-32 52 3. Bük 27 14 9 4 47-16 51 4. Haladás 27 12 10 5 37-20 46 5. Nyíregyháza 28 12 7 9 52-40 43 6 . Pápa 28 12 7 9 43-36 43 7. Diósgyőr 27 12 5 10 41-35 41 8. Szolnok 28 Ül 6 45-46 lit 9. Kaposvár 28 10 9 9 36-32 39 10. Százhalombatta 27 ö 11 mm 37-39 38 11. Fót 28 10 8 10 35-40 38 12. Kecskeméti FC 28 ő 8 D 36-37 35 13. Balassagyarmat 28 9 8 11 42-45 35 14. Héviz ülMW 28 9 7 12 41-47 34 15. BKV Előre 28 9 4 15 41-49 31 16. Tatabánya • 28 7 6 liiii 27-45 27 17. Celldömölk 27 6 5 16 18-44 23 18. Monor 27 2 2 23 19-74 8 NB ll„ WINHEB, FELSŐHÁZ 1. Dabas 29 16 7 6 44-26 55 2. Vác 29 13 10 6 51-35 49 3. Budafok 29 14 6 9 37-26 48 4. Dorog 29 14 6 9 31-29 48 5. Szigetszentmiklós 29 14 4 11 41-32 46 6. ESMTK 29 12 6 11 4543 42 ALSÓHÁZ 1. Kistarcsa 29 12 7 10 45-49 43 2. Soroksár 29 12 8 11 41-30 42 3. Pilisvörösvár 29 11 7 11 43-47 40 4. Budakalász 29 9 4 16 38-51 31 5. Kiskunhalas 29 6 4 19 41-60 22 6. Pénzügyőr 29 4 7 18 22-51 19 TOTÓEREDMÉNYEK ­20. HÉT 1. Stáfok-Debmcen 3-5 2 2. Bayern München-VfB Stuttgart 2-1 1 3. Bochum-Hamburg 1-1 X 4. Bremen-Schalke 2-1 1 5. Hannover-Mónchengladbach 2-2 X 6. Kaiserslautern-Dortmund 0-0 X 7. Levertaisen-1860 München 3-0 t 8. Woifsburg-Hertha 2-0 1 9. Chievo-Roma 0-0 X . 10. Milan-Bologna 3-1 1 11. Modena-lniemazionale 0-2 2 12. Perugia-Udinese 0-2 2 13. Reggina-Juventus 2-1 1 pluszmérkózés: 14. MTK-Győr 3-1 1 A Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Tanács partnereket keres a. hamarosan induló Dél-Alföld Portál működtetéséhez, a felálló keretrendszer tartalommal való feltöltéséhez és táplálásához. Lehetővé kívánjuk tenni bemutatkozó és szakmai anya­gok elhelyezését éppúgy, mint a már meglévő, bővebb információtartalommal rendelkező honlapokhoz veze­tő kapcsolatok megteremtését. Várjuk mindazon szervezetek, intézmények jelentkezé­sét, akik hosszú távon is vállalni tudják, hogy a Dél- Alföld fejlesztését, fejlődését szolgáló, szakterületük­höz kapcsolódó közhasznú, illetve közérdekű híreket, információkat visznek be a rendszerbe, s azt a későb­biekben is gondozzák, frissítik. A jelentkezők közül szeretnénk kiválasztani a rovatvezetőket is, akik a szer­kesztőség tagjaként vállalják az egyes rovatok vagy al- rovatok kialakítását és gondozását, valamint újabb partnereket kutatnak fel és vonnak be az információs szolgáltatásba. A DARFT-nak lehetősége van a rovat­vezetői feladatokat vállalók munkáját a szakmai konzul­táció mellett a kezdeti időszakban egyszeri anyagi tá­mogatással is segíteni. Jelentkezni május 22-éig lehet. Részletes tájékoztató a DARFT honlapján található (www.del-alföld hu/tartalom.htm), illetve a DARFT Titkárságán Nógrádi György tud segítséget nyújtani (Tel.: 62/422-252 e-mail: ngyuri@del-alföld.hu). ,