Petőfi Népe, 2003. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-08 / 82. szám

10. oldal - Petőfi Népe LABDARÚGÁS 2003. ÁPRILIS 8., KEDD Hetény-vezérette diadal HETÉNYEGYHÁZA- SZABADSZÁLLÁS 3-0 (1-0) Hetényegyháza, 100 néző. Vezet­te: Ignácz J. (Bánfi, Kriván). Hetényegyháza: Lénárt - Tor- bán, Kovács A., Kovács T„ Papp Sz. (Takács), Szász, Parti (Var­ga), Lantos, Csizmadia, Vörös, Gyagya. Edző: Ozsváth Ferenc. Szabadszállás: Debreczeni - Papp I., Desztics, Huszár, Gáspár, Sári, Kis-Juhász, Kiss, Árva, Illés, Újvári. Edző: Búzási Balázs. Gólszerző: Csizmadia (11-es- ből), Torbán, Lantos. Sárga lap: Papp Sz„ Desztics. Ifjúsági eredmény: 1-0. Kitűnt: Csizmadia, Vörös, Ko­vács T„ Kovács A., illetve Papp L, Desztics, Huszár. Fázósan húzták össze magu­kon a kabátot a nézők, mert a mérkőzés kezdetére nemcsak erős szél fújt, de a hó is el kez­dett esni. A 7. percben Csizma­dia szabadrúgását követően Hu­szár rosszul ért bele, s fejéről a labda éppen csak a kapu fölé szállt. A szögletrúgás után a ka­pu előtti kavarodásban Desztics kézzel ért a labdához, Ignácz já­tékvezető határozottan mutatott a 11-es pontra. A labdát Csizma­dia nagy erővel a bal felső sarok­ba rúgta, 1-0. A 12. percben is­mét Csizmadia játszotta a fősze­repet. Húsz méterről bombázott kapura, Debreczeni azomban hárított. A szögletet Papp Sz. lőt­te be, s a labda a széltől is segít­ve majdnem a hálóba hullott. A 34. percben Csizmadia adott jó labdát Torbánnak, aki egy csel után lőtt, de Huszár lábáról szögletre pattant a labda. A 42. percben Csizmadia 25 méterről lövésre szánta el magát, Deb­reczeni csak másodszorra tudta megfogni a labdát. Nem sokkal később Torbán tálalt Lantos elé, aki az oldalhálót találta el. A má­sodik félidőben először a vendé­gek előtt adódott helyzet. Kiss húsz méterről lőtt, Lénárt csak lábbal tudott menteni. Az 54. percben a védők között kilépő Torbán Debreczeni mellett gurí­tott a hálóba, 2-0. Nem sokkal később ismét Torbán vitte le a labdát az alapvonalig, visszagu­rított Lantosnak, aki senkitől sem zavartatva öt méterről fölé lőtt. A 66. percben Kovács A. be­adása után Lantos kapásból lőtt mintegy hét méterről, a labda Debreczeni lába között talált magának utat a kapuba, 3-0. A 85. percben Kiss végzett el sza­badrúgást 20 méterről. Lövése a kapufáról kifelé pattant, a védők felszabadítottak. Ozsváth Fe­renc: - Az ered­mény nem tükrö­zi a látottakat, azt, ahogyan ját­szottunk. A nagy szél hátrányosan befolyásolta a já­tékunkat, ezért volt a sok kiha­gyott helyzet. Búzási Balázs: - Ellenfelünk agresszívabban játszott, tartalé­kos csapatunk gyenge napot fo­gott ki. Jó lenne, ha a következő mérkőzésen nem az orvos ál­lítaná össze a csapatot. sz. t. KEREKEGYHÁZA-KTK 2-1 (1-0) Kerekegyháza, 150 néző. Vezette: Lencsés (Varga, Tóth I.). Kerekegyháza: Fekete - And­rás, Kulman R., Fejes, Kulman A. (Hugyecz R.), Kecskeméti, Hu- gyecz A„ Nagy A., Hugyecz Gy. (Polgár), Máté, Gogolák. Edző: Máté Attüa. Kiskunfélegyháza: Tóth - Don­gó, Fekete Zs., Földi N„ Fekete I., Zs. Juhász, Karsai, Vidéki, Zsigó, Térjék (Cseke R.), Valkovics. Edző: Bende József. Gólszerző: Hugyecz A., And­rás, illetve Kulman R. (öngól). Kitűnt: András, Fejes, Nagy A„ Gogolák, illetve Fekete Zs., Karsai, Valkovics. Sárga lap: Kulman R„ Kulman A., Fekete I. Kiállítva: Máté (81. p.). Ifjúsági eredmény: 3-2. DUSNOK-SZAKMÁR 2-0 (1-0) Dusnok, 300 néző. Vezette: Vörös (Fülöp, Tóth Cs.). Dusnok: Báló J. - Sánta J., Andiin, Jagicza, Báló R, Sánta I. (Konkoly), Simonits, Óbéri, Sánta Z„ István, Hangya (Fehérvári). Edző: István Zoltán. Szakmár: Filus - Máté, Aradi, Mácsai, Dobler, Tóth D., Sza- lontai, Lakatos, Gombkötő, Perity, András. Edző: Márton Zsolt. Gólszerző: Sánta Z. 2. Kitűnt: Sánta Z., Óbéri, Andrin, Sánta I., illetve senki. Ifjúsági' eredmény: 8-0. Kárpáti, Halász, Matity, Székely, Rácz (Zsikó). Edző: Lógó János. Jánoshalma: Majzlinger - Goretich K„ Goretich G„ Sendula (Odor), Molnár, Sánta, Zámbó, Kiss, Tóth (Huczek), Szabó, Feny­vesi. Edző: Szabó Gábor. Gólszerző: Zsikó, illetve Szabó K„ Fenyvesi, Molnár. Kitűnt: Szabó L, illetve Feny­vesi, Molnár, Zámbó, Szabó. Ifjúsági eredmény: 0-2. KALOCSA-TOMPA 4-0 (0-0) Kalocsa, 200 néző. Vezette: Ártim (Németh, Takács). Kalocsa: Igaz - Dana, Farkas Z„ Mátyus, Németh, Gyöngy, Balogh I., Pákolicz, Balogh T„ Klein (Il­lés), Beke (Haris). Edző: Alföldi Albert. Tompa: Cseh - Bálind, Horváth, Bállá, Béleczki, Rónai (Szekeres), Kósa, Fütyü, Szalai, Szalma, Ferencz. Edző: Fütyü Illés. Gólszerző: Farkas Z., Németh, Beke, Balogh I. A különösen a második félidő első húsz percében nagyon jól ját­szó hazai csapat magabiztosan nyert. Kitűnt: Farkas Z., Mátyus, Balogh I., Balogh T„ illetve Fütyü. Ifjúsági eredmény: 9-0. AKASZTÓ-SOLT 2-3 (2-2) Akasztó, 150 néző. Vezette: Suba (Horváth, Pocsai). Akasztó: Markó - Újvári, Leho- ta, Kertész, Sárközi, Meggyes, Hambalkó, Nagy F. (Bélák), Lázár, Pecznyik, Klajkó (Agócs). Edző: Agócs Zoltán. Solt: Tüskés - Lukács, Tóth, Bényi, Juhász, Jánosi, Fink, Ara­nyos, Martinkovics, Kiss, László. Edző: Freppán György. Gólszerző: Lázár, Sárközi, illet­ve Lukács, Tóth, Martinkovics. Kétszer is vezetett az Akasztó, de mégis a lelkesebb Soltiaké lett a győzelmet jelentő három pont. Kitűnt: senki, ill. Lukács, Tóth. Sárga lap: Lehota, Lázár, Ju­hász. Ifjúsági eredmény: 0-4. KISKUNMAJSA-IZSÁK 0-3 (0-2) Kiskunmajsa, 150 néző. Vezette: Pákolicz (dr. Magó, Szűcs). Kiskunmajsa: Huszka - Kuklis, Szőke, Dózsa (Andricz), Ábra­hám, Kamara, Deli, Szikora (Szar­ka), Varga (Újfalusi), Verba, Tö­rök. Edző: Teliinger Vilmos. Izsák: Házi - Virágh, Tóth, Bo- nea, Jávorka, Török (Mezei K.), Somjai, Mezei Zs. (Bátri), Juhász, Hleba, Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Gólszerző: Juhász 2, Török. Napsütéses, szeles időben kez­dődött és hózáporban ért véget a megyei I. osztályú rangadó Kis- kunmajsán, ahol nagyon kevesen voltak kíváncsiak az összecsapás­ra. A hazaiak kapuja gyakran for­gott veszélyben az első félidőben. Juhász gyors gólja - melyet egy jó­kora védelmi hiba előzött meg - után a félidő hajrájában Gréczi gyors kontrából szerzett góllal biz­tosította be a listavezető előnyét. Hleba még egy kapufát is lőtt. A kapura szinte teljesen veszélyte­len majsaiak sorsát Juhász fejese pecsételte meg a mérkőzés végén. Kitűnt: senki, illetve Házi, Bonea, Juhász, Gréczi. Sárga lap: Szőke, Ábrahám, Török, Kamara, Jávorka, Juhász. Ifjúsági eredmény: 8-1. MÉLYKÚT-NEMESNÁDUDVAR 2-2 (0-1) Mélykút, 200 néző. Vezette: Krics- kovics (Horváth, Salamon). Mélykút: Kiss G. - Körmöczi, Szűcs (Tóth), Bori, Kárász, Kiss J., Szénási, Doszpod, Snyehola B., Marcsó (Bényi), Velez (Snyehola Á.). Edző: Velez Attila. Nemesnádudvar: Szabados - Bécsi, Czvetnics, Mezőfi, Schind­ler E., Schindler Z„ Pesti, Szilágyi, Grúber, Száhler (Kardos), Tusori. Edző: Hayerbacher Ferenc. Gólszerző: Kiss J. 2 (az elsőt 11-esből), illetve Pesti, Grúber (11- esből). A jó napot kifogó Szabados há­lóját csak pontrúgásokból bírták bevenni a mélykúti focisták. Kitűnt: Kárász, Szénási, Snye­hola B., illetve Szabados, Czvet­nics, Bécsi, Schindler Z. Sárga lap: Szűcs, Kárász, Kardos, Tuso­ri. Ifjúsági eredmény: 7-0. A mérkőzésekről tudósítottak: Bujdosó Márton (Sükösd), Farkas András (Kalocsa), Gyovai János (Kiskunmajsa), Magyar József (Mélykút), Nagy János (Kerekegy­háza), Szegedi Ágnes (Dusnok), Szentirmay Tamás (Hetényegy­háza), Tóth József (Akasztó). SÜKÖSD-JÁNOSHALMA 1-3 (0-2) Sükösd, 100 néző. Vezette: Nagy- hegyesi (Kovács J., Orosz). Sükösd: Nagy - Szabó, Marusa, Kutyka, Tamás, Faddi (Kővári), ARMAGNYAC MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Izsák 19 11 7 1 49-17 40 2. Kiskunmajsa 19 10 3 6 44-28 33 3. Akasztó 19 8 8 3 42-23 32 4. Hetényegyháza 19 10 2 7 36-27 32 5. Kerekegyháza 19 9 4 6 34-26 31 1 i 1 <6 1 9 8 6 5 36-25 30 7. Jánoshalma 19 8 5 6 36-31 29 8. Dusnok 19 9 10 33-33 27 9. Solt 19 9 6 4 45-31 24 10, Kalocsa 19 6 6 7 29-35 24 11. Tompa 19 6 3 10 28-39 21 12. Szabadszáflás 19 6 2 11 33-49 20 13. Szakmár 19 8 4 7 32-40 19 14. Mélykút 19 5 4 10 28-39 19 15. Sükösd 19 3 3 13 20-48 12 16.KTK 19 2 5 12 14-47 11 A Solt és a Szakmár csapatától 9-9 büntetőpont levonva. ____._______mm....... • _____ ____________________m;.: v__________________M K iskunmajsa-lzsák 0-3! A második izsáki gól után Gréczi Gábor játékosedzöt (11) köszöntik társai.__ fotó: t. k. M EGYE II. VARIENSCS0P0RT Kikapott a listavezető BUGAC-CSÓLYOSPÁLOS Gólszerző: Andriska 2 (mind­1-4 (1-2) kettőt 11-esből), Pszota, Faragó, Bugac, 100 néző. Vezette: Kis ill. Kovács F. (Hegedűs, Csenki). Kitűnt: Kovács, Andriska, Po­Bugac: Pólyák - Czakó, Pintér lyák, Supka, Kuti, ill. senki. (Kovács), Szabó L„ Szele, Sere- Ifjúsági eredmény: 1-3. Tudó- gély (Rokolya Cs.), Szabó N„ Far- sító: Kovács László, kas, Dongó (Kecskeméti)-, Bangó, Seres. Edző: Borbényi Miklós. LAKITELEK-NYÁRLŐRINC Csólyospálos: Szekeres - Tá- 3-1 (1-0) las, Á. Fúrús, Pócsik, Kolompár, Lakitelek, 300 néző. Vezette: Ká- Garas, Valkai (Kapás), Szilágyi, rász (Kara, Törőcsik). Paragi, Répás (Harnóczi), Török Lakitelek: Kormos - Hősi, ifj. (Rákóczi). Edző: Máté Sándor. Tóth, Kotvics (Endre), Farkas, Gólszerző: Bangó, ill. Pócsik, Molnár A. (Kökény), Magyar Garas, Paragi 2. (Vörös), Bolesza, Határ, Szabó, Sárga lap: Bangó. Újváry. Edző: Tóth Sándor. Kitűnt: Szabó L„ Szele, ill. Nyárlőrinc: Kocsis - Bálint, Szekeres, Tálas, Pócsik, Garas. Forgó, Molnár M., Légrádi, Mi- Bátran támadva kezdett mind- hály, Sáfár, Bíró (Kovács R.), két csapat, s a vendégek jutottak László (Bodor), Sós (Horváth), előnyhöz. Egy kapu előtti kava- Rozmán. Edző: Pádár József, rodás meghozta az egyenlítést, Gólszerző: Határ 2, Szabó, ill. de röviddel ezután ismét a Csó- Bodor, lyospálos ért el találatot. A máso- Sárga lap: Hősi, ül. Bálint, dik félidőt a széltől támogatott Kitűnt: Farkas, Határ, Molnár hazai csapat kezdte jobban, sorra A., Újváry, ill. Forgó, Sáfár, Mol- alakította ki helyzeteit. A félidő nárM. közepén Szabó N. hatalmas sza- Tóth Sándor: - Kitűnő játék- badrúgásánál a kapufa segített vezetés mellett, jó iramú mérkő- Szekeresnek. A kipattanóból in- zésen megérdemelten nyertünk, dították Paragit, aki növelte a Végre a helyzeteinket is étékesíte- vendégek előnyét. ni tudtuk. Pádár József: - Sajnálatos sé- TISZAKÉCSKE-KUNSZÁLLÁS rülések és egy tízperces rövidzár- 1-2 (0-0) lat miatt megérdemelten nyert a Tiszakécske, 150 néző. Vezette: hazai csapat. Berger J. (Fejes J„ Apró F.). Ifjúsági eredmény: 1-1. Tudó­Tiszakécske: Fazekas - Forgó, sító: Szentirmay Tamás. Makra T„ Imrei, Maczkó, Tóth G. (Bodor), Ézsiás, Makra R, Gaz- CSENGŐD-HELVÉCIA dag, Kővári, Lendvai. Edző: 0-1 (0-0) Ézsiás Gábor. Csengőd, 50 néző. ezette: Varga Kunszállás: Koós - Varga (Ko- T. (Narancsik, J„ Narancsik B.). vács), Kertész, Bodor, Szulyovsz- Csengőd: Czerman I. - Pólyák, ki, Kiss K., Vincze, Eszenyi, Királya Czerman R, Geigen'R, Pöszmet, Koleszárik, Seres. Szűcs, Gyeniáse, Supka, Béniéi Edző: Kertész Károly. T. (Bényei Gy.), Geiger Cs., Gólszerző: Gazdag A., ill. Szentgyörgyi. Edző: Supka Sán- Tóth G. (öngól), Vincze N. dór. Sárga lap: Imrei, ill. Vincze. Helvécia: Horváth S. - Major, Kitűnt: senki, ill. Koós, Kér- Bosnyák, Körmendi, Kovács A., tész, Vincze. Mata (Dunai), Tímár, Pető, Csor­A Kunszállás kihasználta a ha- ba (Törteli), Dobosi, Liptai, zaiak egyéni hibáit, s a második Edző: Losonczi László, félidő elején, két perc alatt kétgó- Gólszerző: Törteli. los előnyre tett szert. Ezt követő- Sárga lap: Pólyák L, Geiger en a vendégek megszállták kapu- Cs., ül. Major, Körmendi, Tímár, juk előterét, s fegyelmezett véde- Liptai, kezéssel meghiúsították a Tisza- Kiállítva: Szűcs L. kécske gólszerzési lehetőségeit. Kitűnt: Czerman I„ Pólyák, Ifjúsági eredmény: 3-0. Tudó- Geiger R, Király R., ill. Horváth sító: Ézsiás Gábor. S„ Dobosi, Liptai, Bosnyák. Ifjúsági eredmény: 3-2. Tudó- KUNSZENTMIKLÓS- sító: Supka Sándor. LADÁNYBENE 4-3 (2-2) Kunszentmiklós, 70 néző. Vezet- ORGOVÁNY-PÁLMONOSTORA te: Sánta P. (Tóth I., Lencsés S.). 0-1 (0-1) Kunszentmiklós: Bebők N. Orgovány, 120 néző. Vezette: Ko- (Balla) - Ordasi (Zalavári), Papp, vács I. (Patyi Z„ Gyenes B.). Bóna, Tóth J., Boczek, Báünt, Orgovány: Hajdú - Palatínus, Paaróczi, Lovász (Varga), Bebők Lombos, Molnár, Sárai Szabó Z„ Zs., Zadravecz. Edző: Boczek Ungor, Sárai Szabó I., Nagy, Né- Zoltán. meth, Vízteleki, Dorogi. Edző: Ladánybene: Demkó - Teréki Iványi Mihály. (Gaál), Ferenc Zs., Szőke, Fekete Pálmonostora: Kovács Lajos - Cs., Homoki (Kollár A.), Tóth R, Cseh (Papp Z.), Kovács László, Sajó, Richter, Baranyi, dr. Csabai. Balogh, Huszka (Kiss L.), Edző: Baranyi Lajos. Locskai, Kovács T„ Tóth I., Feke­Gólszerző: Paróczi 4, ill. Sző- te (Karsai), Pintér, Tamási (Papp ke Sz. 2, Homoki. L.). Edző: Dósa Rácz Pál. Sárga lap: Papp Z„ ill. Fekete. Gólszerző: Tóth I. Kiállítva: Baranyi. Sárga lap: Molnár R, ill. Ko­Kitűnt: Paróczi (a mezőny leg- vács Lajos, Huszka. jobbja), Papp Z., ül. senki. Kiállítva: Ungor, ül. Papp Z. Paróczi Pál (Kunszentmik- Kitűnt: Sárai Szabó I., ill. Ko- lós): - Jól játszott a csapat, s vég- vács Lajos, re a szerencse is mellénk állt. A vendégcsapat helyzet nélkül Fontos győzelmet arattunk egy tudott nyerni - egy szabadrúgás­jói játszó ellenféllel szemben. góllal. A hazai gárda képtelen Ifjúsági eredmény: 2-2. Tudó- volt a kapuba találni. Helyzetek sító: Ájpli László. tömkelegét hagyták ki. TABDI-TISZAALPÁR 4-1 (2-0) Tabdi, 100 néző. Vezette: Pataki (Molnár, Kovács). Tabdi: Kovács - Fábián, Pó­lyák, Petróczi (Pszota), Andris­ka, Szabó A., Kuti, Lukács, Szikszai, Szabó N„ Supka, Fara­gó. Edző: Bácsi László. Tiszaalpár: Hekkel - Kacziba, Szabados, Márton, Albert, Dudás (Török), Palásti, Kovács R, Ká­dár, Tóth, Sinkó. Edző: Dudás György. Szabadnapos: Kecskeméti MÁV. MEGYEI II., VARIENS CSOPORT 1. Tiszakécske 17 15 t 1 75-13 46 2. Kunszállás 18 14 2 2 53-24 44 3. Tabdi 17 10 4 3 62-29 34 4. Tiszaalpár 16 11 1 4 34-21 34 5. Csófyospálos 18 9 4 5 40-29 31 6. Helvécia 18 10 1 7 30-29 31 7. Kecskeméti MÁV 16 8 3 iS! 44-35 27 8. Lakitelek 18 7 2 9 28-27 23 9. Csengőd 18 6 1 11 33-53 19 10. Ladánybene 17 5 2 10 33-48 17 11.0f$Ov6ny 18 5 m 11 31-47 17 12. Kunszentmiklós 18 4 4 10 33-55 16 13 Pálmonostora 18 4 2 12 2543 14 14. Bugac 18 3 3 12 25-63 12 15. Nyárlőrinc mm 2 4 mm 18-38 10