Petőfi Népe, 2003. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-29 / 99. szám

10. oldal - Petőfi Népe LABDARÚGÁS 2003. ÁPRILIS 29., KEDD ■■■ MEGYE II, VARIENSOSOPORÍ | Nehéz hazai szülés TISZAKÉCSKE-TABDI 3-2 (2-1) Tiszakécske, 300 néző. Vezette: Nagyhegyesi (Kaszala, Lovas) Tiszakécske: Kocsis - Forgó J., Makra T. (Kővári), Imrei, Maczkó, Tóth, Ézsiás, Mak­ra P., Gazdag, Lendvai, Fazekas (Bodor). Edző: Ézsiás Gábor. Tabdi: Kovács - Fábián, Pólyák (Bácsi), Digner, Andriska, Szabó A., Kuti (Pszota), Szabó N„ Szikszai, Supka, Forgó Z. Edző: Bácsi lászló. Gólszerző: Lendvai, Makra P„ Tóth illetve Forgó 2. Sárga lap: Imrei, Maczkó illetve Fábián, Szabó N., Szikszai, Supka. Kiállítva: Szabó N. (80. p.). Kitűnt: Makra P, Lendvai, Forgó J. illetve Andriska, Szabó N., Supka, Forgó Z. Kellemes, napsütéses időben, kitűnő talajú pályán kezdődött a mérkőzés. Az első lehető­ség a hazaiak előtt adódott. Maczkó 20 méter­ről végzett el szabadrúgást, Kovács kiejtette a labdát és csak másodszorra tudta megkapa­rintani. Kirúgása után lent maradt a földön a kapus, a szemébe ment valami. Rövid ápolás után azonban folytatni tudta a játékot. A 10. percben Maczkó ugratta ki Lendvait, aki egy csel után tisztán vezethette kapura a labdát. Kovács mellett is elgurította a pettyest, mely a kapuban kötött ki, 1-0. Egy perc múlva újabb lehetőség adódott a kécskeiek előtt. Makra P. sarokkal továbbított Tóthhoz, aki a 16-oson belülről lőtt, Kovács azonban az alapvona­lon túlra tolta a labdát. A szögletet követően Lendvai a kapufára fejelt. A kipattanó labda ismét a hazaiak elé került, akik ismét a kapu­fát találták el. A 17. percben Supka kapott na­gyon jó jabdát. Forgóhoz továbbított, aki hig­gadtan a kapuba lőtt, 1-1. A kécskei szurko­lók lest reklamáltak, de Nagyhegyesi úgy ítél­te meg, hogy szabályos gól született. Fél óra telt el a játékból, amikor Makra P. kapott hosszú átadást a 16-osnál. Mellre vette a lab­dát, majd jobb lábbal a bal sarokba lőtt, 2-1. A 42. percben Maczkó 18 méterről futtából lőtt, de a labda a kapu fölé szállt. A másik ol­dalon Digner próbálkozott lövéssel, a kaput azonban ő sem találta el. A második félidő elején Lendvai kapott jó labdát a jobb oldalon. Bal lábas lövése elke­rülte a kaput. Az 55. percben Fábiánt remek labdával indították a bal oldalon. A tizenha­toson belül kicselezte Ézsiást és mintegy 14 méterről lőtt. Kocsis azonban kiütötte a lab­dát. Két perccel később Forgó Z. forgolódott a büntető területen belül. Bal oldalról kapura csavarta a labdát, amibe Kocsis nem tudott beleérni, így az a hálóban kötött ki, 2-2. A 63. percben Gazdag adott be a bal oldalról pontosan Maczkó elé, aki a kapufát találta el. A kipattanó labdát Tóth sze­rezte meg, s nagy bombát eresz­tett meg. Kovács tehetetlen volt a lövéssel szemben, 3-2. A 73. perc­ben Supka szabadrúgása csak ki­csivel szállt a kapu fölé. A 80. percben Szabó N. lerántotta Maczkót, amiért sárga lapot ka­pott. Mivel már volt neki egy, Nagyhegyesi felmutatta a pirosat is. Két perccel később Andriska és Makra P. együtt ment a labdá­ért. A vendégek 16-osánál a védő hozzáért a játékszerhez, ami fel­pattant. Kovács kapus résen volt, elrúgta a labdát. A 86. percben is­mét Makra volt a főszereplő. 15 méterről fordulásból lőtt, Kovács lábbal hárí­tott. Két perccel a lefújás előtt Lendvai lefe­jelte a földről felkelő Supkát, amiért csak sár­ga lapot kapott. Az utolsó.percben Gazdag 22 méteres szabadrúgása éppen csak elment a bal kapufa mellett. Jó iramú, gólokban gazdag mérkőzést lát­tak a szurkolók. Mind a két csapat nyílt sisak­kal játszott, s a vendégek tíz emberrel is meg­próbáltak kiegyenlíteni. A mérkőzés végén az egyik hazai szurkoló meg is jegyezte, hogy a győzelem nehéz szülés volt. Nagyhegyesi já­tékvezető nem egy alkalommal fordított íté­letet hozott, amely gyakran borzolta a szurkolók idegeit. Ézsiás Gábor: - Kiélezett mérkőzésen a helyzeteinket jobban kihasználtuk, így si­került itthon tartani a három pontot. Bácsi László:- Végig fut­nunk kellett az eredmény után. Gyermeteg hibákból kaptuk a gólokat, ennek el­lenére egy jól felkészült Kécskétől kaptunk ki. __ SZENTIRMAY TAMÁS L ADÁNYBENE-CSENGŐD 2-4 (2-1) Ladánybene, 50 néző. Vezette: Kovács (Kis, Hegedűs). Ladánybene: Demkó - dr. Csa­bai, Ferenc, Pósa, Fekete, Homoki (Baranyi), Kun (Szilveszter), Sajó, Kollár, Richter, Teréki (Tóth). Edző: Baranyi Lajos. Csengőd: Lehoczki - Tóth, Pólyák, Czerman, Bényei Gy., Gye- nizse, Szűcs, Király, Supka, Szent- györgyi, Makány (Bényei T.). Edző: Supka Sándor. Gólszerző: Kollár, Sajó, ill. Bé­nyei T. 2, Szűcs, Supka. Kitűnt: Teréki, Sajó, ill. Bényei T., Szűcs, Supka, Pólyák. A lelkesen futballozó vendég csapat megérdemelten fordította a maga javára a mérkőzést. Ifjúsági eredmény: 2-2. Tudósító: Mészáros János. KECSKEMÉTI MÁV-LAKITELEK 4-1 (2-0) Kecskemét, 200 néző. Vezette: Patyi (Ézsiás, Csenki). Kecskemét: Meggyes - Mészá­ros, György, Seres, Márton, Virág, Vakulya, Bónyai, Járvás (dr. Bal- tás), Ronkó (Tölgyesi), Miskei (Bán). Edző: Márton Tibor. Lakitelek: Kormos - Hősi, ifj. Tóth, Tamási, Kotvics, Endre (Bo- lesza), Magyar, Molnár, Határ (Új- váry Sz.), Oravecz (Kökény), Űjvá- ry B. Edző: Tóth Sándor. Gólszerző: Ronkó 2, Bónyai, Járvás, ill. Határ. Sárga lap: Seres, Márton, Bó­nyai, ill. Hősi, Tóth, Almási, Ma­gyar, Oravecz. Kitűnt: Bónyai, Seres, Ronkó, ill. Határ. Márton Tibor: - A két csapat között osztálynyi különbség volt. Tóth Sándor: - A Lakitelek csak tartalékosán tudott felállni erre a mérkőzésre. Ám a tartalékok nem nyújtották azt a teljesítményt, ami elvárható lett volna. Ifjúsági eredmény: 1-0. Tudósító: Lászka György. KUNSZÁLLÁS- CSÓLYOSPÁLOS 5-1 (1-1) Kunszállás, 150 néző. Vezette: Kecskés (Kara, Oross). Kunszállás: Koós - Varga, Kertész, Polner (Farkas), Szu- lyovszki, Kiss, Eszenyi (Korenika), Vincze, Pöszmet, Koleszárik, Seres (Kovács). Edző: Kertész Károly. Csólyospálos: Szekeres - Tálas, Á. Fúrás, Kolompár, Török, Kapás, Valkai (Rákóczi), Szilágyi, Paragi, Garas (Kapás), Horpácsi. Edző: Máté Sándor. Gólszerző: Vincze 2, Kertész, Koleszárik, Kovács, ill. Paragi. Sárga lap: senki, ill. Horpácsi, Török, Kolompár. Kitűnt: az egész csapat, ill. Á. Fúrás, Kolompár, Paragi. Magas színvonalú mérkőzésen a hazaiak megérdemelten nyertek. Ifjúsági eredmény: 0-2. Tudósító: Kertész Károly. HELVÉCIA-PÁLMONOSTORA 5-2 (2-0) Helvécia, 100 néző. Vezette: Né­meth (Törőcsik, Kecskés). Helvécia: Horváth - Major (Sán­ta), Bosnyák (Koncz), Körmendi (Dinnyés), Kovács A., Mata II. (Pető), Tímár (Csorba), Bátori, Ma­ta I., Dobosi, Liptai. Edző: Loson- czi László. Pálmonostora: Görög - Fekete (Kiss), Kovács T. (Papp Z.), Kovács L„ Cseh, Locskai (Bódogh), Balogh, Papp L. (Bagi), Pozsár, Tóth, Tamási (Huszka). Edző: Dósa Rácz Pál. Gólszerző: Bátori 2, Csorba 2, Dobosi, ill. Tóth, Papp L. Kitűnt: Horváth, Bátori, Dobosi, Mata II., Csorba, ill. Tóth, Görög, Kovács L„ Pozsár. A végig mezőnyfölényben játszó hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött. Ifjúsági eredmény: 8-0. Tudósí­tó: Szabó Sándor. NYÁRLŐRINC- ORGOVÁNY 1-2 (1-2) Nyárlőrinc, 150 néző. Vezette: Fü- löp J. (Kovács I., Szöllősi F.). Nyárlőrinc: Kulman - Bálint, Légrádi, Molnár, Mányi, Horváth, Sáfár, Bodor, László, Sós (Bíró), Rozmán (Nagy J.). Edző: Pádár József. Orgovány: Hajdú - Palatínus, Lombos, Molnár P. (Németh), Fe­kete, Ungor, Sárai Szabó Z. (Ju­hász), Nagy G„ Szebelédi, Dorogi, Vízteleki. Edző: Iványi Mihály. Gólszerző: László, ill. Dorogi, Fekete. Sárga lap: senki, ill. Sárai Szabó Z., Vízteleki. Kiállítva: Fekete Gy. (75. p.). Kitűnt: senki, ill. Dorogi, Nagy G., Lombos. Korrekt játékvezetés, gyenge színvonal jellemezte a mérkőzést. A hazaiak szereztek vezetést, s ez lát­szólag megzavarta őket. Előbb ki­egyenlített az Orgovány, majd a ve­zetést is megszerezte, ami egyben a győzelmet is jelentette számukra. Ha játékban nem is, de lelkesedés­ben és győzni akarásban megér­demelten nyertek a vendégek az el­képzelés nélkül és gyengén játszó nyárlőrinciek ellen. Ifjúsági eredmény: 7-2. Tudósí­tó: Fekete Attila. TISZAALPÁR-BUGAC 0-0 Tiszaalpár, 150 néző. Vezette: Po- csai (Nagy, Narancsik). Tiszaalpár: Hekkel - Kacziba, Szabados, Szerencs, Albert, Dudás (Bíró), Kása, Márton (Palásti), Tóth, Sinkó (Kovács E), Kovács J. Edző: Dudás György. Bugac: Pólyák - Szele, Kovács (Sallai), Pintér, Dongó (Csendes K.), Seregély, Szabó L., Seres, Bangó (Rokolya), Czakó, Szabó N. Edző: Borbényi Miklós. Sárga lap: Tóth R., Kovács J., ill. Bangó, Czakó, Csendes. Kitűnt: senki. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen enyhe hazai fölény bontakozott ki, ám a pályára lépett 28 játékos kö­zül senkit sem lehetett kiemelni. Ifjúsági eredmény: 3-0. Tudósító: Kamasz Imre. Szabadnapos: Kunszentmiklós. MEGYEI II., MARIENS CSOPOBT 1. Tiszakécske 19 17 1 1 84-16 52 2. Kunszállás 20 16 2 2 61-25 50 3. Tabdi 21 12 5 4 61*34 41 4. Tiszaalpár 19 12 2 5 39-25 38 5. Hek/écía fül 12 2 7 42-34 38 6. Kecskeméti MÁV 20 10 3 7 52-43 33 7. Csólyospálos 21 9 5 7 41*36 32 8. Lakitelek 21 9 2 10 34-32 29 9. Csengőd 21 1 m 111 13 41*65 22 10. Orgovány 21 6 3 12 34-53 21 11. Ladánybene 20 5 3 12 38-57 18 12. Pálmonostora 21 5 2 14 29-51 17 13. Kunszentmiklós 20 4 4 12 36-65 16 14. Bugac 21 3 6 12 29-67 15 15. Nyárlőrinc 20 3 5 12 2644 14 A megyei II. osztályról készült összeállítás szerkesztője: Valasek Tibor E-mail: valasekt@axels.hu Fax: 76/481-434 Üzenetrögzítős telefonok: 76/518-214,481-008 fanu^nyaC MEGYEI I. OSZTÁLY Lábtörés Szabadszálláson SZABADSZÁLLÁS-AKASZTÓ 2-2 (2-1) Szabadszállás, 250 néző. Vezette: Rácz (Serdült, Süveggyártó). Szabadszállás: Lázár F. (Deb- reczeni) - Kovács Z. (Gáspár), Desz- tics, Huszár, Zelenka, Sári, Kisju- hász, Árva, Németh, Illés (Újvári Zs.), Spaics. Edző: Búzási Balázs. Akasztó: Markó - Újvári G., Lehota, Kertész, Sárközi, Meggyes, Bélák, Csehi, Lázár Zs., Nagy, Lázár K. (Agócs). Edző: Agócs Zoltán. Gólszerző: Zelenka, Illés, ill. Sár­közi, Agócs. Sárga lap: Huszár, Ár­va. Kiállítva: Sárközi (70. perc). Ki­tűnt: Lázár F., Huszár, Zelenka, Kis- juhász, ill. Lehota, Csehi. Az első félidőben nagyszerűen futballozott a megfiatalított hazai együttes. A 40. percben, egy lerán­tást követően Kovács Z. válla kifor­dult, a mentő kórházba szállította a sérült játékost. Ezzel nem ért véget a Szabadszállás kálváriája: a 65. perc­ben egy csúnya, nyújtott lábas belé­pőt követően Lázár F. kapus lábtö­rést szenvedett. Pellikán Imre, a ha­zaiak szakosztályvezetője arról tájé­koztatta lapunkat, hogy az utóbbi két mérkőzésen négy játékosuk ke­rült műtőasztalra! Ifjúsági eredmény: 5-2. KISKUNMAJSA­HETÉNYEGYHÁZA 2-1 (2-1) Kiskunmajsa, 200 néző. Vezette: Szűcs G. (Sipos, Farkas). Kiskunmajsa: Mindák - Kuklis, Szőke, Szarka, Dózsa, Újfalusi, De­li, Szikora (Andricz), Varga, Verba, Török (Ábrahám). Edző: Teliinger Vilmos. Hetényegyháza: Lénárt - Torbán (Part), Kovács A., Kovács T., Pap, Szász (Guttyan), Lantos, Csizma­dia, Vörös, Takács (Ozsváth), Gya- gya. Edző: Ozsváth Ferenc. Gólszerző: Varga, Verba, ill. Ta­kács. Sárga lap: Újfalusi, Szikora, Lantos, Ozsváth. Kitűnt: Mindák, Szőke, Szarka, Varga, Török, ill. Tor­bán, Kovács A., Csizmadia. A jó iramú, változatos mérkőzé­sen a Hetényegyháza játszott me­zőnyfölényben, cserébe viszont a Kiskunmajsa több gólt lőtt. Ifjúsági eredmény: 3-1. MÉLYKÚT-DUSNOK 1-2 (0-1) Mélykút, 150 néző. Vezette: Hol- czimmer (Forgács, Kondász). Mélykút: Kiss G. - Snyehola Á., Szénási, Bori (Farkas), Kárász, Kiss J., Szabó T., Doszpod, Snyehola B., Ivancsan, Tóth (Bényi). Edző: Ve­lez Attila. Dusnok: Báló J. - Sánta J., Lacz- kó, Jagicza, Báló F., Konkoly (Csi- zovszki), Hangya (Sáfrán), Óbéri, Sánta Z., István, Sánta I. Edző: Ist­ván Zoltán. Gólszerző: Kiss J. (11-esből), ill. Konkoly, István. Sárga lap: Snye­hola B., Hangya, Báló F. Kitűnt: senki, ill. Báló J„ Jagicza, Báló F„ Sánta Z. A mélykútiak későn hajráztak. Az utolsó húsz percben hiába ala­kították ki egymás után a helyzete­ket, nem sikerült gólt szerezniük. Ifjúsági eredmény: 3-1. IZSÁK-KALOCSA 3-0 (1-0) Izsák, 200 néző. Vezette: Berger (Lengyel, Apró). Izsák: Házi - Horváth (Tóth L), Tóth Cs., Virágh, Jávorka, Török (Mezei G.), Somjai, Mezei Zs., Me­zei K., Hleba (Csernai), Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Kalocsa: Gojtán - Illés (Halász), Vörös, Bolvári, Beke, Balogh T., Ba­logh I., Gyöngy, Kovács (Klein), Far­kas, Németh (Haris). Edző: Alföl­di Albert. Gólszerző: Mezei Zs. (11-esből), Hleba, Török. Sárga lap: Tóth Cs., Illés. Kitűnt: Horváth, Tóth Cs., Virágh, Mezei Zs., ill. Balogh I. Ifjúsági eredmény: 5-6. TOMPA-SÜKÖSD 2-1 (0-0) Tompa, 300 néző. Vezette: Krisko- vics (Szabó, Alaga). Tompa: Cseh - Bálind, Papp, Horváth, Béleczki, Tímár, Kósa (Ferenczi), Nuszpl (Bállá), Szalai, Fütyü (Szekeres), Szakács. Edző: Fütyü Illés. Sükösd: Buté - Kutyka, Tamasi, Páncsics, Újszászi, Marusa (Halász), Kővári, Matity, Kárpáti, Székely, Zsikó (Faddi). Edző: Lógó János. Gólszerző: Kósa, Szakács, ill. Kárpáti. Sárga lap: Kővári, Székely, Zsikó. Kitűnt: Kósa, Horváth, Papp, ill. Buté, Székely. Ifjúsági eredmény: 3-0. SOLT-JÁNOSHALMA 2-0 (O-O) Solt, 250 néző. Vezette: Pataki (Ber­ki, Takács). Solt: Tüskés - Lukács (Török), Sánta I., Martinkovics, Juhász, Já­nosi, Fink, Aranyos, Gúla, Tóth A., László. Edző: Freppán György. Jánoshalma: Huczek - Goretich K., Goretich G., Lódri (Sendula), Ko­vács, Horváth, Simity (Sánta), Kiss, Tóth, Csernók, Renner. Edző: Sza­bó Gábor. Gólszerző: Gúla, Fink. Sárga lap: Fink, Lódri, Sánta, Tóth, Ko­vács, Goretich K„ Renner. Kitűnt: Jánosi, Fink, Aranyos, Tóth A., ill. Huczek, Tóth. Az első félidőben egyenlő erők küzdelmét láthatták a nézők. Szü­net után azonnal előnyt szerzett a hazai csapat, majd a mérkőzés haj­rájában bebiztosította győzelmét. Ifjúsági eredmény: 1-3. SZAKMÁR­KEREKEGYHÁZA 3-2 (1-1) Szakmár, 200 néző. Vezette: Ignácz (Körösi, Bánfi). Szakmár: Filus - Greksa, Aradi, Mácsai, Lakatos, Tóth, Máté, Unyi, Gombkötő, Perity, András. Edző: Márton Zsolt. Kerekegyháza: Fekete - András, Kulman R., Fejes, Kulman A., Kecs­keméti (Duzmath), Hugyecz A. (Hugyecz R.), Nagy, Hugyecz Gy., Máté, Gogolák. Edző: Máté Attila. Gólszerző: András 2, Perity, ill. Gogolák 2 (egyet 11-esből). Sárga lap: Filus, Greksa, Unyi, Gogolák, Máté, Fekete. Kitűnt: Máté, András, Gombkötő, ül. Gogolák, Hugyecz A. Ifjúsági eredmény: 0-3. NEMESNÁDUDVAR- KISKUNFÉLEGYHÁZI TK 0-3 (0-1) Nemesnádudvar, 250 néző. Vezette: Vörös (Agócs, Horváth O.). Nemesnádudvar: Szabados - Ja­gicza L. (Bécsi), Czvetnics, Mezőfi, Tusori, Schindler E„ Jagicza P., Szi­lágyi (Bischof), Grúber, Száhler, Pesti. Edző: Hayerbacher Ferenc. KTK: Tóth - Dongó, Fekete Zs., Si- ber, Fekete I., Zs. Juhász (Cseke R.), Karsai, Szabó (Kása), Zsigó, Vidéki, Valkovics. Edző: Bende József. Gólszerző: Fekete Zs., Kása, Zs. Juhász. Kitűnt: Száhler, Tusori, Mezőfi, ül. Tóth, Dongó, Fekete 1., Zs. Juhász. Sárga lap: Bécsi, Czvet­nics, Jagicza P., Tusori, Fekete Zs., Vidéki, Valkovics. Ifjúsági eredmény: 0-3. A mérkőzésekről tudósítottak: Deák János (Tompa), Friedrich Jó­zsef (Nemesnádudvar), Gréczi Gá­bor (Izsák), Gyovai János (Kis­kunmajsa), Magyar József (Mély­kút), Peüikán Imre (Szabadszállás), Szabó Sándor (Solt), Tóth Jenő (Szakmár). A megyei I. osztályról készült összeállítás szerkesztője: Lőrinczi Csaba (79/426-371, 79/322-453, e- maü: lorinczic@petofinepe.hu ). ARMAGNYAC MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Izsák 22 14 7 1 56-19 49 2. Kjskunmajsa 22 12 4 6 49-29 40 3. Akasztó 22 10 9 3 49-27 39 4, Hetényegyháza 22 11 2 9 40-31 36 5. Solt 22 12 6 4 53-34 33 6. Nemesnádudvar 22 9 6 íl 7 37*31 33 7. Kerekegyháza 22 9 5 8 40-35 32 8, Dusnok 22 10 1 11 38-38 31 9. Kalocsa 22 8 6 8 37-39 30 10. Jánoshalma 22 8 5 9 37-37 29 11. Tompa 22 7 4 11 32-44 25 12. Szakmár 22 9 4 9 37-46 22 13. Szabadszállás 22 6 4 12 38-60 22 14. Mélykút 22 5 5 12 2943 20 15. KTK 22 5 5 12 24-48 20 16, Sükösd 22 3 3 16 22-57 12 A Solt és a Szakmar csapatától 9-fl büntetőpont lmon.