Petőfi Népe, 2003. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-01 / 76. szám

10. oldal - Petőfi Népe LABDARÚGÁS 2003. ÁPRILIS 1., KEDD MEGYE II. VARIEN5CS0P0RT Ellentétes félidők TISZAALPÁR- KUNSZENTMIKLÓS 2-1 (2-0) Tiszaalpár, 150 néző. Veztte: Nagyhegyesi, (Kávai, Törőcsik). Tiszaalpár: Hekkel - Kacziba, Szabados, Albert, Szerencs, Du­dás (Bíró), Palásti (Kovács F.), Márton, Tóth R. (Török), Sinkó, Kovács J. Edző: Dudás György. Kunszentmiklós: Bebők N. - Bajnóczi, Boczek, Bálint, Kovács J., Papp, Ordasi, Bebők Zs. (Bóna R.), Bóna Cs„ Paróczi (Zalavári), Zadravecz. Edző: Boczek Zoltán. Gólszerző: Márton Tóth R. il­letve Bebők Zs. Sárga lap: Kovács József (Tiszaalpár) illetve Bóna Cs., Ko­vács József Kunszentmiklós. Kiállítva: Kovács József (Ti­szaalpár). Kitűnt: Márton, Szabados, Pa­lásti ill. Bebők Zs., Bajnóczi, Boczek. Ifjúsági eredmény: 5-3. Kellemes napsütéses időben kezdte első tavaszi mérkőzését a hazai csapat. Az első fordulót a pálya alkalmatlansága miatt elna­polták, a másodikban pedig sza­badnaposak voltak. Röviddel a kezdés után - egy szabadrúgást követően - Tóth R. lövése fejbe ta­lálta Pappot. A védő sokáig a föl­dön maradt, de később tudta vál­lalni a játékot. Nem sokkal ezután Paróczi adott be a bal oldalról. Zadravecz lába előtt azonban elszállt a lab­da. Az ellentámadásnál Boczek lábáról a saját tizenhatosán belül­re, Tóth elé pattant a pettyes, aki tisztán vezethette azt kapura. A védő azonban javítani tudott, s le­szerelte Tóthot. A 17. percben ki­tűnő kiugratást kapott Paróczi, a hálóba lőtt, de Nagyhegyesi játék­vezető Törőcsik partjelző beinté- sére les címén érvénytelenítette a találatot. A félidő közepén Szaba­dos a kaputól mintegy harminc méterről végezhetett el szabadrú­gást. Lövése a felső lécen csattant. A 32. percben, egy szabadrúgást követően Tóth R. visszagurított a tizenhatosról Mártonnak, aki ka­pásból a kapu közepébe lőtt 1-0. A félidő lefújása előtt nem sokkal Tóth R. kapott remek labdát a ti­zenhatoson belül. Kicsit kisodró­dott ugyan, de jobbal hatalmas gólt lőtt, a hálóba, 2-0. A második játékrész elején szép támadást vezettek a vendé­gek. Bebők Zs. ugrott ki, már a ti­zenhatoson belül járt, amikor el­lőtte a labdát. Hekkel bravúrral mentett. A 70. percben ismét Bebők Zs. játszotta a főszerepet. Forgolódott egy kicsit, majd lö­vésre szánta el magát. A kapu bal oldalába tartó labdát Hekkel ki­ütötte, ám Kávási partjelző jelzé­sét Nagyhegyesi játékvezető elfo­gadta, akinek jelzése szerint a labda már a mentés előtt túljutott a gólvonalon, 2-1. A kunszent- miklósiak a szépítést követően erősebben támadtak, szerettek volna egyenlíteni. A 75. percben Albert szabálytalankodott saját térfelének közepén. Nagyhegyesi játékvezető azonban nem neki, hanem Kovács Józsefnek muta­tott fel sárga lapot. A hazai játékos megjegyzést tett az ítéletre, ezért megkapta a pirosat is. A kiállítás után a vendégek még nagyobb erővel támadtác legalább az egy pont megszerzése érdekében. A 85. percben szabályos tűzijátékot rendeztek a hazaiak kapuja előtt. Többen is gólt szerezhettek vol­na, de a védők végül szerelni tud­tak. A 87. percben a hazai szurko­lók azt reklamálták, hogy Bálint kézzel ért a labdához saját tizen­hatosán belül, de a játékvezető sípja néma maradt. Két ellentétes félidőt láthattak a szurkolók az első tavaszi mér­kőzésen Tiszaalpáron. Az első já­tékrészben, annak is a második felében a hazaiak uralták a pályát. A második játékrészben a gól és a kiállítás után a vendégek vették át a kezdeményezést. Mindent meg­próbáltak, hogy legalább egy ponttal térjenek haza, de ez végül nem sikerült nekik. Nagyhegyesi játékvezető sok esetben nem állt a helyzet magaslatán. ítéleteivel többször borzolta a kedélyeket. Dudás György: - Jól kezdtük a mérkőzést, az akaratunkat rá- kényszerítettük az ellenfélre, ami­nek meg is lett az eredménye. Saj­nos a második félidőben ma­gunkra húztuk a kunszentmiklósi- akat. Véleményem szerint a játék­vezető nem volt következetes. Boczek Zol­tán: - Az első félidőben a ha­zaiak, a máso­dikban mi vol­tunk a jobbak. A focit azonban gólra játsszák. TUDÓSÍTÓ: SZENTIRMAY TAMÁS PÁLMONOSTORA-BUGAC 2-4 (2-1) Pálmonostora, 100 néző. Vezette: Kriván (Fülöp, Rőczei). Pálmonostora: Kovács L. - Kiss, Kovács R., Cseh, Locskai, Pintér, Ko­vács T. (Huszka), Tóth, Fekete, Pozsár (Papp), Tamási. Edző: Dósa Rácz Pál. Bugac: Pólyák - Szele, Farkas, Pintér, Dongó (Rokolya Cs.), Sere­gély, Szakái, Seres, Bangó (Bor- bényi), Czakó, Szabó N. Edző: Borbényi Miklós. Gólszerző: Pozsár, Tóth, ill. Se­res, Rokolya Cs., Farkas 2. Sárga lap: Kiss, ill. Farkas. Kitűnt: Locskai, Fekete, ill. az egész csapat. A kétszer is vezető hazaiak ellen az elveszett labdát nem ismerő ven­dégek megérdemelten nyertek. Dósa Rácz Pál: - Nem bírtuk el a győzelmi kényszert, de ebből a ve­reségből okulva tovább kell halad­nunk azon az úton, amit a bajnok­ság előtt kijelöltünk magunknak. A biztos bentmaradás a cél. Borbényi Miklós: - A jól küzdő Pálmonostora ellen szereztünk pon­tokat. Ifjúsági eredmény: 0-0. Tudósító: Kalmár Nagy László. KECSKEMÉTI MÁV- TISZAKÉCSKE 4-6 (3-2) Kecskemét, 300 néző. Vezette: Pákolicz I. Kecskemét: Lászka - Mészáros, György, Seres, Márton, Virág, Vakulya, Bónyai, Járvás (Tölgyesi), Miskei, Farkas (Kocsis). Edző: Már­ton Tibor. Tiszakécske: Fazekas (László) - Kriss, Forgó, Makra, Kővári, Maczkó, Tóth, Ézsiás, Makra, Gaz­dag, Lendvai. Edző: Ézsiás Gábor. Gólszerző: Járvás, Mészáros, Bónyai, Márton, ill. Makra P. 4, Maczkó, Kriss. Sárga lap: Mészáros, Seres, Bónyai, ill. Kiss Z. Magas színvonalú mérkőzést ví­vott egymással a két gárda. Nem le­hetett panasz a játékvezetőre sem, aki kitűnően vezényelte le a találko­zót. Megjegyzendő azonban, hogy a Kecskeméti MÁV csapatában a vé­dők és a kapus kriükán aluli teljesít­ményt nyújtott. A kecskemétiek két meccsen kilenc(!) gólt kaptak. Ifjú­sági eredmény: 1-9. Tudósító: Lász­ka György. NYÁRLŐRINC-TABDI 1-4 (1-3) Nyárlőrinc, 150 néző. Vezette: Ártim J. (Berki J., Takács Z.). Nyárlőrinc: Kulman - Bálint, For­gó, Molnár, Horváth, Mihály, Sáfár, Bíró, László, Sós (Mányi), Rozmán (Bodor). Edző: Pádár József. Tabdi: Kovács L. - Fábián, Pó­lyák, Digner, Adriska, Szabó A., Kuti (Petróczi), Lukács, Szikszai, Supka R., Faragó (Pszota). Edző: Bácsi László. Gólszerző: Rozmán, ill. Fábián 2, Digner, Szikszai. Sárga lap: Forgó, Mihály, ill. Kutí. A megyei II. osztályról készült összeállítás szerkesztője: Valasek Tibor E-mail: valasekt@axels.hu Fax: 76/481-434 Üzenetrögzítős telefonok: 76/518-214,481-008 Kiállítva: Digner (20. p.). Kitűnt: senki, ill. Pólyák, Supka, Fábián, Andriska, Lukács. A vendégcsapat az első perctől kezdve támadólag lépett fel, mégis a hazaiak szereztek vezetést. Ezt követően a Tabdi kiegyenlített, át­vette a játék irányítását, majd fordí­tott. Megérdemelten nyertek a ven­dégek a kissé hitehagyott Nyárlő­rinc ellen. Ifjúsági eredmény: 7-0. Tudósító: Fekete Attila. CSÓLYOSPÁLOS-CSENGŐD 3-0 (0-0) Csólyospálos, 250 néző. Vezette: Patyi Z. (Ézsiás, Gyenes). Csólyospálos: Szekeres - Á. Fú- rús, Tálas (Török F.), Kapás L. (Ka­pás A.), Pócsik, Kolompár, Garas, Szilágyi, Valkai, Répás, Paragi (Rá­kóczi). Edző: Máté Sándor. Csengőd: Lehoczki - Tóth (Min- da), Pólyák, Király R„ Geiger F„ Szűcs, Gyenizse (Király I.), Supka, Bényei, Geiger Cs., Szentgyörgyi. Edző: Supka Sándor. Gólszerző: Paragi, Pócsik, Valkai. Sárga lap: Pócsik, Kapás A., ill. Geiger F., Geiger Cs., Tóth. Kitűnt: Szekeres, Szilágyi, Pó­csik, Valkai, ill. Szentgyörgyi, Király R., Geiger Cs. Az első félidőben kiegyenlített játékot láthatott a közönség, mind­két csapat győzelemre játszott. A fordulást követően a hazaiak tíz perc alatt három gólt szereztek és megérdemelten nyertek a jól küzdő Csengőd ellen. Ifjúsági eredmény: 10-2. Tudósí­tó: Á. Fúrús János. KUNSZÁLLÁS-ORGOVÁNY 2-1 (1-1) Kunszállás, 200 néző. Vezette: Ko­vács (Kecskés, Szöllősi). Kunszállás: Koós - Bibok (Pol- ner), Kertész, Bodor, Szulyovszki (Kovács), Kiss, Koleszárik, Samu, Eszenyi, Pöszmet, Seres. Edző: Ker­tész Károly. Orgovány: Hajdú - Lombos, Ungor, Sárai Szabó Z„ Sárai Szabó 1., Fekete, Juhász, Németh, Mezei, Vízkeleti, Dorogi. Edző: Iványi Mi­hály. Gólszerző: Samu, Koleszárik, ill. Vízteleki. Kitűnt: Kiss, Koleszárik, Pösz­met, ill. Sárai Szabó I., Vízteleki. Kitűnő játékvezetés mellett, küz­delmes mérkőzésen a több helyze­tet kihagyó hazaiak nehezen nyer­tek a harcos Orgovány ellen. Ifjúsági eredmény: 1-0. Tudósító: Kertész Károly. HELVÉCIA-LAK1TELEK 1-0 (0-0) Helvécia, 100 néző. Vezette: Agócs (Horváth, Szécsényi). Helvécia: Horváth I. - Major, Bos- nyák, Körmendi, Kovács (Törteli), Horváth II. (Mata), Tímár (Koncz), Pető (Kovács II.), Csorba, Dobosi, Liptai. Edző: Losonczi László. Lakitelek: Kormos - Hősi, ifj. Tóth, Kotvics, Farkas, Endre (Kö­kény), Magyar, Gödény (Oravecz), Határ, Szabó, Újváry. Edző: Tóth Sándor. Gólszerző: Dobosi. Kitűnt: Dobosi, Csorba, Tímár, Bosnyák, ill. Kormos, Újváry, ifj. Tóth. A közepes színvonalú mérkőzé­sen egy egyéni akcióból szerzett szép góllal nyert a hazai csapat. Ifjúsági eredmény: 1-5. Tudósító: Szabó Sándor. Szabadnapos: Ladánybene. MEGYEI II., VARIENS CSOPORT 1. Tiszakécske 16 15 1­74-11 46 2. Kunszállás 17 13 2 2 51-23 41 3. Tiszaalpár 15 11 1 3 33-17 34 4. Tabdi 16 9 4 3 48-28 31 5. Csólyospálos 17 8 4 5 36-28 28 6. Helvécia 17 9 1 7 29-29 28 7. Kecskeméti MÁV 16 8 3 5 44-35 27 8. Lakitelek 17 6 2 9 25-26 20 9. Csengőd 17 6 1 10 33-52 19 10. Ladánybene 16 5 2 9 3044 17 11, Orgovány 17 5 2 10 31-46 17 12. Kunszentmiklós 17 3 4 10 29-52 13 13. Bugac 17 3 3 11 24-59 12 14. Pálmonostora 17 3 2 12 2443 11 15. Nyárlőrinc 16 2 4 10 17-35 10 MEGYEI I. OSZTÁLY Meglepetés Nádudvaron NEMESNÁDUDVAR-SÜKÖSD 1- 3 (0-2) Nemesnádudvar, 550 néző. Vezette: Pataki (Kara, Molnár H.). Nemesnádudvar: Szabados - Jagicza L, Czvetnics, Pusztai (Tuso- ri), Jagicza R, Schindler E„ Schind­ler Z., Szilágyi, Grúber, Száhler, Pes­ti. Edző: Hayerbacher Ferenc. Sükösd: Nagy E. - Kutyka, Új- szászi (Pál), Szabó, Marusa, Ma- tity, Kárpáti, Halár, Rácz (Zsikó), Tamás (Páncsics), Székely. Edző: Lógó János. Gólszerző: Grúber, illetve Szé­kely Zs. 2 (egyet 11-esből), Kárpáti. Kitűnt: Jagicza L„ Száhler, illetve Székely Zs., Kárpáti. Sárga lap: Jagicza L, Schindler Z„ Újszászi, Marusa, Matity, Kárpáti. Kiállítva: Jagicza P. Ifjúsági eredmény: 5-2. KTK-AKASZTÓ 1-1 (0-0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. Vezet­te: Szűcs Z. (Nagy I., Narancsik J.). Kiskunfélegyháza: Tóth - Don­gó, Fekete Zs., Földi, Fekete I., Zs. Juhász, Cseke, Síber (Soós), Zsigó, Térjék, Valkovics. Edző: Bende Jó­zsef. Akasztó: Markó - Újvári, Bélák, Agócs, Sárközi, Meggyes, Ham- balkó, Csehi, Lázár, Pecznyik, Klajkó. Edző: Agócs Zoltán. Gólszerző: Fekete I. (11-esből), illetve Lázár. A jó iramú, változatos mérkőzé­sen igazságos volt a pontosztozko­dás. Az Akasztó a 87. percben egyenlített. Kitűnt: Tóth, Fekete I., Síber, Soós, ill. Újvári, Meggyes, Klajkó. Sárga lap: Fekete Zs., Fekete I., Zs. Juhász, Soós, Újvári, Csehi. Ifjúsági eredmény: 4-1. SZABADSZÁLLÁS- KISKUNMAJSA 1-0 (0-0) Szabadszállás, 250 néző. Vezette: Tóth I. (Rogács, Vén). Szabadszállás: Lázár - Papp, Desztics, Huszár, Gáspár (Vörös), Sári, Kis-Juhász, Kiss I., Árva (Ko­vács S.), Illés, Kovács L. (Németh). Edző: Búzási Balázs. Kiskunmajsa: Huszka - Deli, Szűcs (Űjfalusi), Ábrahám, Kamara, Szarka (Varga), Verba, Török (Andricz), Szikora, Dózsa. Edző: Teliinger Vilmos. Gólszerző: Németh. Kitűnt: Kis-Juhász, Németh, il­letve Huszka, Kamara, Török. Ifjúsági eredmény: 3-1. IZSÁK-MÉLYKÚT 2- 0 (1-0) Izsák, 250 néző. Vezette: Kis (Ko­vács, Kohajda). Izsák: Házi - Horváth, Tóth Cs., Bonea, Mezei K. (Jávorka), Török, Virágh (Mezei G.), Mezei Zs., Ju­hász, Hleba, Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Mélykút: Kiss G. - Szénási, Szűcs, Bori, Kárász, Kiss J., Ivan- csán, Doszpod, Snyehola B. (Snye- hola Á.), Tóth J. (Marcsó), Velez (Bényi). Edző: Velez Attila. Gólszerző: Mezei Zs. 2 (az elsőt 11-esből). Küzdelmes mérkőzésen a több helyzetet kialakító Izsák megérde­melten nyert a szervezetten játszó Mélykút ellen. Kitűnt: Horváth, Tóth Cs., Török, Mezei Zs., illetve Szénási, Szűcs, Ká­rász, Kiss J. Sárga lap: Horváth, Jávorka, Ivancsán, Tóth J. Ifjúsági eredmény: 2-0. SZAKMÁR-HETÉNYEGYHÁZA 2-0 (1-0) Szakmár, 200 néző. Vezette: Berger (Kondász, Dulai). Szakmár: Filus - Greksa, Aradi, Mácsai, Lakatos, Tóth, Szalontai, Unyi, Gombkötő (Dobler), Perity (Ferencz), András. Edző: Márton Zsolt. Hetényegyháza: Lénáit Guttyan (Lantos), Kovács J. (Kovács A.), Kovács T., Torbán (Osváth), Pap, Szász, Parti, Csizmadia, Vörös, Gyagya. Edző: Osváth Ferenc. Gólszerző: Unyi, András. Kitűnt: Filus, Lakatos, Greksa, András, ill. Kovács T., Csizmadia. Sárga lap: Greksa, Szalontai, Unyi, Gyagya, Pap. Ifjúsági eredmény: 1-3. TOMPA-DUSNOK 0-1 (0-0) Tompa, 300 néző. Vezette: Kárász (Fülöp, Kaszala). Tompa: Cseh - Bálind, Papp, Sza­kács, Béleczki, Kollár (Rónási, Fe­renci), Kósa, Fütyü, Szalai, Szalma, Horváth. Edző: Fütyü Illés. Dusnok: Báló J. - Sánta J„ Andrin, Jagicza, Báló F., Sánta I. (Fe­hérvári), Simonits (Csizovszki), Óbéri, Sánta Z., István, Hangya. Edző: István Zoltán. Gólszerző: Hangya. Kitűnt: Papp, Csehi, Béleczki, il­letve Jagicza, Simonits, István. Sárga lap: Szakács, Rónási, Sán­ta I. Ifjúsági eredmény: 3-2. JÁNOSHALMA-KEREKEGYHÁZA 0-3 (0-0) Jánoshalma, 250 néző. Vezette: Wittman (Serdült, Süveggyártó). Jánoshalma: Majzlinger - Go- retich K„ Simity (Csemók), Sen- dula, Horváth, Sánta, Ódor, Kiss, Tóth, Szabó K„ Fenyvesi (Kovács M.). Edző: Szabó Gábor. Kerekegyháza: Fekete - András, Kulman R., Duzmath (Fejes), Kul­man A. (Hugyecz R.), Kecskeméti, Hugyecz A., Nagy, Hugyecz Gy., Máté (Polgár), Gogolák. Edző: Máté Attila. Gólszerző: Hugyecz A„ Gogolák, András. A hazaiak elpuskázták, a vendé­gek értékesítették helyzeteiket. A Kerekegyháza megérdemelt győzel­met aratott Jánoshalmán. Kitűnt: senki, illetve Kulman R„ Hugyecz A., Nagy, Hugyecz Gy., Gogolák. Sárga lap: Sendula, Horváth, Kulman A., Gogolák. Ifjúsági eredmény: 1-3. SOLT-KALOCSA 1-1 (0-0) Solt, 300 néző. Vezette: Rácz (Állaga, Márton). Solt: Gyalus - Tóth A., Sánta, Fe­kete, Juhász, Kiss, Fink, Martin- kovics, Gúla, Freppán, László (Jáno­si). Edző: Freppán György. Kalocsa: Igaz - Vörös (Haris), Má- tyus, Bolvári, Klein (Gyöngy), Balogh T„ Balogh I., Pákolicz, Kovács, Far­kas, Németh. Edző: Alföldi Albert. Gólszerző: Fekete, ill. Farkas (11- esből) . Az első félidő egyenlő erők küz­delmét hozta. Szünet után felélén­kült a játék, nyílttá vált a mérkőzés, esetenként szép akciókat is láthat­tak a nézők. A hazaiak a 79. percben szerezték meg a vezetést, a Kalocsa a 90. percben 11-esből egyenlített. Kitűnt: Tóth A., Sánta,'Juhász, il­letve Bolvári, Pákolicz, Farkas. Sárga lap: Gúla, Kiss, László, Mátyus, Balogh I., Pákolicz, Klein. Iljúsági eredmény: 2-0. A mérkőzésekről tudósítottak: Deák János (Tompa), Friedrich Jó­zsef (Nemesnádudvar), Gréczi Gá­bor (Izsák), Nádasdi József (Kiskun­félegyháza), PelUkán Imre (Szabad- szállás), Renner Tibor (Jánoshal­ma), Szabó Sándor (Solt), Tóth Jenő (Szakmár). A megyei I. osztályról készült összeállítás szerkesztője: Lőrinczi Csaba (79/426-371, 79/322453, e- mail: lorinczic@petofinepe.hu ). ARMAGNYAC MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Izsák 18 10 7 1 46-17 37 2. Kiskunmajsa 18 10 3 5 44-25 33 3. Akasztó 18 8 8 2 40-20 32 4. Nemesnádudvar 18 8 5 5 33-23 29 5. Hetényegyháza 18 9 2 7 33-27 29 6. Kerekegyháza 18 8 4 6 32-25 28 7. Jánoshalma 18 7 5 6 33-30 26 8. Dusnok 18 8 _ 10 31-33 24 9. Solt 18 8 6 4 42-29 21 10. Tompa 18 6 3 9 28-35 21 11. Kalocsa 18 5 6 7 25-35 21 12. Szabadszállás 18 6 2 10 3346 20 13. Szakmár 18 8 4 6 32-38 19 14. Mélykút 18 5 3 10 26-37 18 15. Sükösd 18 3 3 12 1945 12 16 . KTK 18 2 5 llíl 1345 11 A Solt és a Szakmár csapatától 94 büntetőpont levonva. T