Petőfi Népe, 2003. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-16 / 89. szám

12. oldal - Petőfi Népe SPORT 2003. ÁPRILIS 16., SZERDA Megmenekül-e a foci? Húsvéti tehetségkutató egy tulajdonosi kör a városban. Akkor fel lehet majd mérni, hogy a különbö­ző cégek, illetve az önkormányzat mekkora pénzt tud a labdarúgásra szánni. Az összeget látva majd be le­het lőni, hogy melyik osztályban érde­mes indulni a következő szezonban. Annak örülnék a legjobban, ha akár az NB I-re is elég pénz jönne össze. A polgármesterrel történt találkozó végeztével ismét megkerestük Jámbor Jánost, aki így summázta a négyszem- közü beszélgetést: - Szécsi úr ígéretet tett arra, hogy megpróbál egy tulajdo­nosi kört kialakítani. Azt hiszem, hogy ennek az élén Szarka Balázs úr és az általa vezetett cég, az Univer állna. Ar­ról is esett szó, hogy esetleg én is ben­ne lennék ebben az új tulajdonosi kör­ben. Erre azonban azt válaszoltam, hogy ez több mindennek a függvénye, amit még egyeztetni kell. Abban ma­radtunk a polgármester úrral, hogy először legyen meg a tulajdonosi kör. Annak hosszú távú céljától függ, hogy nekem lesz-e valamilyen szerepem a kecskeméti labdarúgásban. ______bjc b ori László, Péli Zsolt, Korsós Gábor, Veiszhab Péter (mind STE), Jakab Ró­bert és Czégány Pál (Szabadszállás), Óvári László, Cs. Kovács Krisztián (Kiskunhalasi Sp.). Az 1984-es szüle­tésűek: Máté Krisztián (Kerekegyhá­za) , Prucser Zsolt, Sendula Mihály, Ha­vasi István (mind Kecel), Nagy Balázs és Jaksa Richárd (Kiskunmajsa), Csib- rák Gergely, Szabó Gábor, Palenyik Márk (mind Fájsz), Bodor Tibor, Tóth Gábor, László Dániel (mind Tisza- kécske), Mátyus Tibor, Pákolicz Dá­vid, Dana Elemér (mind Kalocsa), Ja­kab Zoltán és Árva István (Szabadszál­lás), Hirsch László (Soltvadkert), Bar- tyuk József (Kiskunmajsa), Dóka Zol­tán (Ladánybene). A szurkolók és a szakemberek szerdán 14.30-kor és 16 órakor, csütörtökön 9 - a 3. helyért - és 11 órakor - az 1. helyért - nézhetik meg a tehetséges fiatalokat._____________■ Óv a Mohács! Labdarúgás A zöld gyep után a zöld asztalnál folytatódik a Mohács-Baja bajnoki mérkőzés. Az NB III. Dráva csoport­jában a hétvégén lejátszott meccs 3- 2-es bajai győzelmet hozott, ám a há­zigazdák harmadik félidőt szeremé­nek. A mohácsiak megóvják a talál­kozót, mert a 82. percben egy ápolás után a bajaiak bedobás helyett sza­badrúgással hozták játékba a labdát, amit a hazai vezetők bírói műhibá­nak értékeltek - írta tudósításában a Dunántúli Napló. - Nyugodtan óvhat a Mohács, nem történt műhiba - vá­laszolta érdeklődésünkre Márton László, a Bajai LSE elnöke. Elmond­ta, hogy a félpályánál keményen sze­relték az egyik bajai játékost és a lab­da elhagyta a pályát. A bajaiak azt hitték, szabadrúgást kaptak és felível­ték a labdát. A játékvezető sípolt, majd tisztázódott a félreértés és be­dobással folytatódott a mérkőzés. ■ Hírek KÉZILABDA. A Dunaferr hazai pá­lyán kezd a dán Slagelse ellen a női EHF Kupa döntőjében. Az első mér­kőzésre május 10-én vagy 11-én ke­rül sor. JUDO. A Hírős JSE szervezésében Kecskeméten edzőtáborozik a ma­gyar fiú serdülő válogatott. A szak­mai munka ma kezdődik a Bóbis- csamokban. Edzésprogram: ma 16- 18 óráig, csütörtökön 10-12-ig, pénte­ken 10-12-ig és 16-18 óráig, szomba­ton 10-12 óráig. Az edzőtábort csü­törtökön 15.30-kor Gavaldi István, a sportbizottság elnöke nyitja meg. LABDARÚGÁS. Az NB Il-es Kiskun- halasi FC szurkolói ankétot tart ápri­lis 18-án 19 órakor a halasi Művelő­dési Központban. RÖPLABDA. Az Extra Ligás férfi­bajnokságban a Dunaferr szerezte meg a 3. helyet, 4. a Nyíregyháza lett. A döntőben a Kazincbarcika és a Kaposvár még küzd egymással. Az ötödik helyen végzett Phoenix Mecano Kecskeméti RC-nél május végéig Nagy Péter tartja a levezető edzéseket. Június elsejétől aztán Karagics Mátyás ül le felnőtt csapat kispadjára. ■ _______Mai műsor______ J ÉGKORONG Divízió-l-es világbajnokság: Ma­gyarország-Románia. Budapest Aré­na, 20 óraikor (Duna TV). LABDARÚGÁS NB I-es mérkőzés: Dunaferr- Kispest Honvéd, 16.30-kor (a 27. for­dulóból előrehozott mérkőzés). Magyar Kupa elődöntő: BKV Elő- re-Ferencváros. Bp., Hungária krt. 18 órakor (Sportl). A továbbjutás egy meccsen dől el. Magyar Kupa Bács-Kiskun me­gyei harmadik fordulója: Ágasegy- háza-Helvécia, Szabadszállás-Kerek­egyháza, Tiszaalpár-Izsák, Kisszállás- Kiskörös, Borota-Csólyospálos, Felső- szentiván-Kunbaja, Csengőd-Kiskun- majsa, Nemesnádudvar-Bajai LSE, Gara-Bácsalmás, Dusnok-Akasztó, Dunapataj-Tabdi, 16.30-kor. _______■ Ke cskemét Szombati számunkban olvashattak ar­ról, hogy a Kecskeméti FC tulajdono­sa, Jámbor János nem kíván további forintokat a csapatra áldozni és távoz­ni készül Kecskemétről. Erről levélben tájékoztatta dr. Szécsi Gábor polgár- mestert is. A cikk megjelenésével szin­te egy időben már olyan találgatásokat is lehetett hallani, hogy a sikeres építé­si vállalkozó a továbbiakban a Vasast vagy a Diósgyőrt támogatja.- Én nem kerestem meg egyetlen klubot sem, de nyilván mások is meg­tudták a távozási szándékom a KFC- től és természetesen ezek után több egyesülettől is invitáltak, hogy folytas­sam náluk - tájékoztatta lapunkat ked­den Jámbor János néhány órával a dr. Szécsi Gáborral való találkozás előtt. Mondandójához még azt is hozzáfűz­te, hogy miről kíván elsősorban be­szélni a polgármesterrel.- Arról, hogy egyáltalán nem sze­retném a kecskeméti labdarúgás meg­szűnését. Azt várom, hogy kialakuljon Kecskemét Bács-Kiskun megyei Húsvéti Labda­rúgó Tornát rendeznek ma és holnap a kecskeméti Széktói Stadionban. Ä megyei szövetség szervezésében sorra kerülő versenyen Csongrád, Békés, Szolnok és Bács-Kiskun megye serdü­lő és ifjúsági válogatottjai lépnek pá­lyára. A megyebeli fiatalokat a márci­us 31-i, Kiskunhalason rendezett te­hetségkutatón választották ki. A csa­patokban csak olyan játékosok lehet­nek, akik a megyei 1.-ben, vagy annál alacsonyabb osztályban szerepelnek. Az 1987-es korosztály: Kovács Gá­bor, Szenti Ferenc, Harmatos László, Pásztor Gyula, Teliinger Pál (mind Kis­kőrös FC), Bolvári Dávid és Halász Pé­ter, (Kalocsai SE), Antal János (Tisza- kécske), Zsikla Zoltán, Szávai Levente, Gaál Zoltán, Holczimmer Tamás, Zsu­Kézilabda NB I/B-s férfimérkőzés: Kiskőrösi KSK-Tiszavasvári SE 36-27 (19-13). Kiskőrös, 250 néző. V.: Szabó, Tóth. Kiskőrös: Nagy P. - Kun 2, Horváth 4, Nagy T. 4, Kovács 3, Dobos 6/1, Gelley 10/1. Csere: Pagács, Tömöri 4, Hangya 1, Kromholcz 1, Szabó, Pulay. Edző: Horváth András. Kiállítás: 8, ill. 4 perc. Hétméteres: 3/2, ül. 4/3. A Mezőtúr elleni hazai dönteüen után a Kiskőrös elnöksége, közös megegyezéssel szerződést bontott Kajcsa András edzővel. A hátralévő mérkőzésekre Horváth András csapat- kapitányt bízták meg a szakmai irá­nyítással. A játékos-edző korábban az NB 1/ B-s női Kiskőrösi KC edzője volt. Az új szakvezető, egy héttel ezelőtt, a Szabolcs eüeni találkozón mutatko­zott be, ahol az eltiltások és sérülések miatt csapatának nem sok esélye volt a listavezetővel szemben. A Tiszavasvári könnyen legyőz­hető ellenfélnek számított, bár a se­reghajtó éppen a Kiskőrös ellen sze­rezte egyetlen győzelmét ebben a szezonban. Mintegy háromnegyed órás késéssel kezdődött a mérkőzés, mert a vendégeket szállító autóbusz elromlott. Mindkét oldalon sok tech­nikai hibával indult a mérkőzés. Az eladott labdák és kihagyott ziccerek ellenére a félidő végéig állandósult a hazaiak 2-3 gólos előnye. Ez elsősor­ban a kitűnően védő Nagy P. kapus­nak volt köszönhető. A félidő hajrá­jában három perc alatt négy gólt lőtt a Kiskőrös, s ezzel jelentős előnnyel vonulhattak pihenőre. A második já­tékrészben folytatódtak a hazai ro­hamok, és a védekezésre is nagyobb gondot fordítottak. Nagy T., Gelley és Dobos révén 8-9 gólra növelték előnyüket s a biztos vezetés birtoká­ban Horváth edző, játéklehetőséget adott a fiataloknak is. Az utolsó per­cekben mindkét csapat újra csak a támadásra összpontosított, így más­fél perc alatt öt gól született. Horváth András: - Az előzmények után mindenki bizonyítani akart és ez sok hibához vezetett. Amikor meg­nyugodtak a játékosok, akkor nem volt kétséges a győzelmünk. s. l. Kötelező körösi győzelem Kilenc érmet szereztek A Kecskeméti Topkids KSE bajnoki érmesei Bíróné Farkas Márta edzővel. ak, kadét, -70 kg: 3. Bódi Mihály. Ju­Kiválóan szerepelt a Kecskeméti Topkids KSE a 2003. évi nyílt súlycsoportos egyéni WKF magyar bajnok­ságon. A fiatalok küz­delemben összesen kilenc érmet szerez­tek, és ezzel az érem­táblázaton a 2. helyen végeztek. Bódi Renáta begyűjtötte hetedik egyéni magyar bajno­ki címét, amely 17 évesen még senkinek sem sikerült elérni a sportág hazai női me­zőnyében. Rusvai Me­linda korosztályában szintén nem talált le­győzőre. Sőt, első éves juniorként a fel­nőttek között is csak Kiima Zsuzsának, a sportág 24 éves, vb-ezüstérmesének sikerült Melindát megállítani. A Topkids KSE két kivá­lósága a magyar bajnokság után már az októberi vb-re készül. Részletes eredmények, nők, ka­dét, +55 kg: 1. Bódi Renáta. Junior, - 53 kg: 2. Hajnal Katalin, +60 kg: 1. Rusvai Melinda. Felnőtt, -53 kg: 3. Hajnal K„ +60 kg: 3. Rusvai M. Férfi­nior, -60 kg: 1. Zsiga Tamás, -80 kg: 3. Dankó Pál. Felnőtt, -60 kg: 2. Zsiga T. Edző: Bíróné Farkas Márta. Karate Bajnok kecskeméti sakkozók Széchenyi SE-Újszász 8.5:3.5! A kecskeméti csapat első, második és harma­dik táblás versenyzői (jobbról): Reiss Tibor, Sárost Zoltán, Marosi Csaba, aki az egyesület elnöke is. fotó: b. r. Tudósítóink jelentik SAKK Befejeződött az NB Il-es csapatbaj­nokság. Az NB II. Tóth László csoportjá­ban a Széchenyi SE Kecskemét az utolsó fordulóban 8.5:3.5-re nyert a 2. helyezett Újszász eüen, és így aranyérmes lett. A kecskeméti győzetesek: Szakolczai Péter, Kovács Adrián, Reiss Attila, Donkó Má­tyás, Deák László; döntetlent ért el: Reiss Tibor, Sárosi Zoltán, Marosi Csaba, Vá­mos Viktor, Czeglédi Zsolt, Sári Tibor, Bolváry Tamara. A csapat felkerült az NB I/B-be, tovább öregbítve ezzel a város sakk sportjának hímevét. Az NB II. további megyebeli eredmé­nyei: Tákisz SE Kecskemét-Gyula 6:6, Köszolg Kiskunhalas-Szentes 75:4.5, Kunszentmiklós-Békés 5.5:6.5, Kapos- vár-Baja 3:9: Kalocsa-Pécsi Kármin 9:3. A kalocsai győztesek: Halász A., Ruppáner, Magony, Molnár, Somorai, Papp P., Ró­zsa; döntetlent játszott: Sáfrán, Nagy I., dr. Halász F., Nagy L. A bajnokság végeredménye, Tóth L. csoport: 1. Széchenyi SE Kecskemét 89.5 pont, 2. Újszász 78. 3. Gyula-Dévaványa 75.5,4. Békés 72,5. Köszolg Kiskunhalas 70.5, 6. Tákisz Kecskemét 69.5, 7. Makó II. 69,8. Orosháza 63.5,9. Battonya 58.5, 10. Kunszentmiklós Bege M. SE 56.5,11. Szentes 54,12. Szarvas 35.5 ponttal. Az Asztalos csoport végeredménye: 1. Decs 92.5, 2. Pannonpower 81.5, 3. Fe­hérvár 75, 4. Nagyatád 72, 5. Szekszárd 69.5,6. Kalocsa 66.5, 7. Baja 63,8. Szen­na Pack II. 62.5,9. Tamási 57.5,10. Pécsi Kármin 53,11. Komló 50.5,12. Kaposvá­ri SE 47.5 ponttal. A pécsiek eredményé­ből 1 pont levonva. ASZTALITENISZ Hétvégén rendezték az országos újonc egyéni és csapatbajnokságot, melyen 122 versenyző indult. A Kecske­méti Profitholding Spartacus eredmé­nyei, újonc II. krcs.: 1. Móricz Máté. Újonc összevont: 1. Móricz Máté, 3. Kor- ponai Zoltán. Csapat: 1. Kecskemét (Mó­ricz Máté, Korponai Zoltán, Fodor Máté). Az országos versenyen Móricz Máté játé­ka messze a többiek fölé nőtt, hiszen a mindhárom megszerezhető aranyérmet begyűjtötte. Ugyanezen a versenyen, a 10 éves lányok között Ambrus Krisztina (Akker Plus Soltvadkerti TE) az első he­lyen végzett. A döntőben Angyal Mariet­tát, a BSE legjobbját verte 3:0-ra. Az Ifjúsági Szlovén Nemzetközi Open elnevezésű versenyen Ambrus Tí­mea egyéniben és a magyar válogatott tagjaként csapatban is bronzérmet szer­zett. A soltvadkerti lány helyezése azért is értékes, mert nemzetközi versenyen, egyéniben ez volt az első érme. CSELGÁNCS Nemzetközi verseny, Rorbach (Auszt­ria). A Bajai Judo Club cselgáncsozóinak eredményei. 40 kg: 2. Rudolf Bálint, 73 kg: 7. Rudolf Tibor. A Kecskeméti JC verseny­zői közül Perge Ilona (48 kg) a felnőtt EB kiküldetésért szállt harcba. Három győz­tes mérkőzéssel megnyerte súlycsoportja küzdelmeit. így Ungvári Miklós mellett másik kecskeméti indulója is lesz a május 16-án kezdődő kontinensviadalnak, Düs­seldorfban. Ugyancsak az ausztriai verse­nyen Hammer Erik (60 kg) a 2., míg Kál­lai Zoltán (81 kg) a 3. helyen végzett. Szá­mukra a felnőtt ob a következő állomás. Főiskolások és egyetemisták orszá­gos bajnoksága, Budapest. 66 kg: 3. Bisztriczki László, 81 kg: 3. Gárdái Ádám. Mindketten a bajai Eötvös József Főisko­la hallgatói. A KJC eredményei, 73 kg: 2. Tóth Lajos, 100 kg: Nedelkovics Dávid. Ifjúsági válogató, nemzetközi ver­seny, Erfurt. 70 kg: 5. Tóth Bettina (KJC). ÍJÁSZAT A hét végén Horvátországban, a Varasd melletti Trakoscán rendezték meg a háromdimenziós (3D) vadász­íjász Európa Kupa idei első fordulóját. Á tradicionális íjak kategóriájában, a felnőttek között Zubornyák György (Kecskeméti íjász Egyesület) a harma­dik helyen végzett. KÉZILABDA NB Il-es női mérkőzések: Soltvad­kerti TE-Martfű 33-23 (17-12). Soltvad­kert, 100 néző. V.: Kuczik, Nádasdi. STE: Győri - Pál 2, Korsós 8, Egédi 6, Berzsenyiné 6, Rácz 3, Décsi 1. Csere: Csanády, Császár 3, Cseke 3, Eifert E., Eifert T. 1, Sörös, Turcsány (k). Edző: Forgó Erzsébet. Hétméteres: 8/6, ill. 11/6. Kiállítás: 4, ill. 8 perc. A Martfű kihasználta a hazaik hibáit és a 8. percben 6-3-ra vezetett is. Ezután fokozatosan javult a vadkertiek védeke­zése és a 20. percben már 10-7-re náluk volt az előny. A hazaiak megnyugodtak és látványos gólokat szerezve fokozato­san húztak el. Szünet után folytatódott a vadkerti gólparádé, melyhez kiváló ka­pusteljesítmény társult: Győri a második félidőben 5 hetest védett. Ezzel a győze­lemmel az STE megerősítette 5. helyét a táblázaton. Bácsbokod-Érd 35-25 (22-14). V.: Nagy, Tóth. Bácsbokodi SK: Tibainé - Romsics 1, Schnábl 8, Takács 11, Juhász M. 2, Fodomé 5, Banász 6. Csere: Balogh (k), Vajda, Steiner, Juhász P. 1, Temer 1, Bodó. Edző: Racsmány Árpád. A hazaiak végig magabiztosan irányí­tották a játékot. A mérkőzés során a fiatal játékosok is lehetőséghez jutottak. Ifjúsá­gi eredmény: 31-15. Pécsvárad-Hercegszántó 26-24 (15-8). V.: Kovács, Rumpler. Hercegszántó: Tá­bori Zs. - Lengyel 3, Klär 9, Hlavati 1, Pálfia, Péczka 3, Csátity. Csere: Pál 2, Tá­bori M. 4, Horváth 2. Edző: Gál Gáza. Hétméteres: 4/4, ül. 5/3. Kiállítás: 0, ül. 2 perc. Kitűnt: Klär. NB Il-es férfimérkőzés: Testvériség SE-Kiskunhalas 25-26 (10-14). Budapest, vezette: Éliás, Fülöp. Kiskunhalas: Vízkeleti - Benkő Cs. 2, Juhász 3, Csapi 1, Szentgyörgyi 5, Szabó 6, Gazdag 1. Csere: Pocsai 5, Benkő P. 3, Kovács, Fejes, Kanyik, Giüich (k). Edző: Szakács József. Az eredmény alakulása, 6.p.: 0-3, ll.p.: 4-4, 16.p.: 4-8, 35.p.: 12-16, 41.p.: 17-18,46.p.: 17-21, 55.p.: 24-25. Kiállítás: 6, ill. 10 perc. Hétméteres: 2/1, ill. 4/3. A jövő heti rangadóra készülő halasi­ak ismét begyűjtötték a bajnoki cím meg­nyeréséhez kötelezően szükséges két pontot. A szoros eredmény ellenére végig vezetve, magabiztosan nyertek. A vendé­gek bajnoki esélyeivel a leendő ellenfelek is számolnak, ugyanis a Tököl és a Dabas edzője is megtekintette a mérkőzést. Szakács József: - Szentgyörgyi az el­ső félidőben jól mozgatta a csapatot és Szabó betöréseivel sem tudott mit kezde­ni az ellenfél. A második félidőben Gillich bravúros teljesítménye, Benkő Csaba lendülete, Pocsai rutinja és két pontot jelentő gólja segített. Megyei férfibajnokság: Soltvadkert- Dávod 22-22 (10-10). STE: Antal - Mihók 5, Vikor, Kudik 2, Hachbold 1, Nagy T. 4, Duchai 4. Csere: Hegyi (k), Sárosdi, Gál 6, Arany, Weisz. Edző: Duchai Zoltán. Dávod: Simon - Einviller, Tüske 2, Hirtemberg B. 1, Hiezl 2, Hirtemberg Z. 1, Bugyáki 3. Csere: Hetyei 1, Mándity 5, Szántosi 7. Edző: Zórity Mátyás. Baranya megyei férfibajnokság: Pécs-Hercegszántó 18-21 (9-12). A FELSŐ-BÁCSKAI NŐI BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE 1. Fiat KB 7 6­1 147- 95 12 2. Vadkerti KC 7 6­1 107- 63 12 3. Bácsalmás 7 5­2 157-126 10 4. JATESZ 7 3 1 3 123-109 7 5. JNKSE 7 3 1 3 120-118 7 6. Csávoly 7 2 2 3 113-108 6 7. Radnóti 7 1­6 73-167 2 8. Gara 7 * lm * m 44- 99 0 A góllövőüsta végeredménye (élme­zőny): Fenyvesi (Bácsalmás) 72 gól, Tóth (Vadkert) 46, Pucsli (Fiat) 41, Bognár (JNKSE) 37, Fischer (Csávoly) 29, Temer A. (Radnóti) 27 gól. LABDARÚGÁS Megyei III. osztály, Nyugati csoport: Géderlak-Uszód 3-1, Dunaegyháza-Du- natetétlen 6-1, Miske-Bátya 2-2, Ordas- Öregcsertő 1-1, Császártöltés-Dunaegy- háza 1-1, Méhecskék-Újtelek 2-2, Apös- tag-Foktő 1-5. A Homokmégy-Dunavecse meccs a 34. percben 0-7-nál félbeszakadt. Déli csoport: Gara-Csávoly 0-0, Katymár- Borota 4-2, Szeremle-Tataháza 3-0, Dá- vod-Madaras 2-1, Felsőszentiván-Rém 5-1, Hercegszántó-Kisszállás 3-1. Az állás (él­mezőny): 1. Szeretnie 40 pont, 2. Felső- szentiván 30,3. Gara 27,4. Tataháza 26. Megyei női bajnokság: Bácsborsód- Katymár 1-1, Nagykőrös-Jászszenüászló 5-0, Géderlak-Dusnok 1-0, Sükösd-Duna- pataj 4-1. Az élmezőny: 1. Sükösd 33 p, 2. Katymár 25,3. Dusnok 19,4. Géderlak 19. NB Il-es terembajnokság, rájátszás 7. ford.: Aréna Zeneszalon Kiskunfélegy- háza-Első Beton II. Szeged 6-4 (14). Kis­kunfélegyháza, 80 néző. V.: Rátgéber, Szalai. Aréna: Bánó - Karsai 1, Valkovics, Kertész 2, Szabó, Kovács 1, Fütyü 1, Siber I, Cseh. Csapatvezető: Faragó János. Lendületesen kezdett a Szeged első osztályban szereplő gárdájának utánpót­láscsapata és hamarosan vezetést is szer­zett. A 12. percben újabb vendéggól kö­vetkezett, amelyre Kertész válaszolt (1- 2). Szünetig még két góüal növelte elő­nyét a szerencsésebb vendég együttes. A II. játékrészben már elszántabb hazai csapat lépett pályára! Támadásaiknak már a 3. percben meglett az eredménye (24). Négy percre rá Fütyü volt eredmé­nyes (34). A félidő derekán a folyamato­san támadó hazaiak 2 perc alatt - Kertész és Kovács révén - két újabb gólt lőttek és fordítottak (54). A lefújás előtt 3 perccel egy látványos hazai támadás végén Siber állította be a végeredményt. A félegyházi­ak a II. félidőben magas színvonalú fut­ballt bemutatva zsinórban öt gólt lőve fordítottak. A bajnokság állása (3 forduló­val a vége előtt): 1. Sirokkó Abony 51, 2. Első Beton II. 47, 3. Aréna 47,4. Csillag­hegy 41, 5. Domaszék 36, 6. Budaörs 34 ponttal. Húsvéti focikupa, Császártöltés: 1. Át­lag 37, 2. Telebár, 3. Maradékok. A leg­jobb játékos Györgye Attila, a legjobb ka­pus Frank János, a gólkirály Mucsi Gyula. RÖPLABDA Egyetemi-főiskolai országos férfi­bajnokság, mérkőzés a négyes döntőbe jutásért: Kecskeméti Főiskola-SZTE Sze­ged 0:3 (-23, -20, -25). Kecskemét: Takó, Szénási, Szűcs, Szenti, Kiss G., Rapi. Cse­re: Lajkó, Gottschal, Légrádi, Bíró, Be- nyák, Szerb. Edző: Maczák György. Bát­rabb játékkal akár fordított eredmény is születhetett volna a rutinos vendégek el­len. Visszavágó ma Szegeden. TÁJFUTÁS A Budai hegységben, Csobánka térsé­gében rendezték meg a Postás Kupa két­napos nemzetközi versenyt (50 induló). F21 elit kát.: 2. Dénes Zoltán (Kalocsai SE) TEKE NB Il-es férfimérkőzés: Szanki Olaj- bányász-Chinoin SC 5:3 (2319-2310 fa). Psz.: Kardos B. 404, Kormányos L. 395, Túri Nándor 394 fa. NB III-as férfimérkőzés: Köszolg SC- Kétegyháza 6:2 (2483-2346 fa). Psz.: Tóth Bagi J. 448, Fehér B. 435, Tóth Bagi R. 410, Márki/Kecskés 406 fa. VÍZILABDA Solárker Villanó Fókák Kecskemét hét végi döntetlenjével a B-csoportjának élén végzett, s így összesítésben az ötödik lett az országos női bajnokságban. A gyermek vidékbajnokság (1991-es szül.) kecskeméti fordulóján a Villanó Fó­kák a harmadik helyet szerezte meg a Csongrád és a BVSC mögött. Eredménye­ik: Vülanó F.-Csongrád 5-6, -BVSC 3-10, - Szentes 10-8, -Békéscsaba 3-1. Villanó Fó­kák: Grill - Bácsi Ma. 4, Tóth N. 3, Virágh Ba., Varga Zs., Virágh Bi. 2, Kovács D. 11, Varga A., Gőgh D., Virágh Gy., Berkes 1, Fekete, Kocsis, Sándor, Forró. Edző: Jenei Vilmos, _____ __ ___■