Petőfi Népe, 2003. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-15 / 88. szám

10. oldal - Petőfi Népe LABDARÚGÁS 2003. Április 15., kedd MEGYE II. KISKt ' S IRT Tíz perc alatt eldőlt KECEL-DUNASZENTBENEDEK 5-1 (1-0) Kecel, 150 néző. Vezette: Tóth (Szabó, Állaga). Kecel: Kapitány (Nemes, 80. p.) - dr. Angeli (Szabó, 77. p.), Béleczki, Pongrácz, Barta, Gombár (Doszpod Z. 46. p), Doszpod F„ Bordás, Margit, Gazsi, Farkas (Jungwirt 75. p.). Játékosedző: Doszpod Ferenc Dunaszentbenedek: Vén - Tóth, Poszto- bányi I. Kocsis, Győré, Kovács (Sári 13. p.), Kerekes, Pákolitz, Illés, Balaton, Varga. Játékosedző: Kovács László Gólszerző: Gombár a 22., Gazsi az 55., 65., Farkas az 57., 64., illetve Illés a 83. percben. Sárga lap: Kerekes (73. p.). Kitűnt: az egész keceli csapat, ill. senki. Ifjúsági eredmény: 12-0. Hat kezdőjátékosa nélkül érkezett meg a Dunaszentbenedek Kecelre, az alsóházi rang­adóra. A tartalékos gárda azonban nem adta fel, hősiesen védekezve rombolták a megúju­ló hazai támadásokat. A mérkőzés elején mindkét csapat nagy iramot diktált, de egyi­küknek sem volt türelme kivárni a gólhelyze­tet. A kapura lövések rendre célt tévesztettek, vagy az utolsó átadásba belenyúlt az ellenfél valamelyik játékosának a lába. A 10. percben dolgozta ki első igazi gólhelyzetét a nagy kedvvel játszó Kecel. Angeli remekül adott be a bal szélről, de a labda két, a kaputól 4-5 mé­terre üresen álló keceli játékos mellett elsu­hanva hagyta el a játékteret. Hat perccel ké­sőbb a másik oldalon Balaton került gólhely­zetbe, de a jó ütemben kifutó Kapitány lábá­ban elakadt a labda. A 22. percben góllá érett a minimális hazai fölény. Gazsi középről indí­totta Gombárt, aki közelről, a kapus mellett a hálóba perdítette a labdát, 1-0. A második fél­időben folytatódtak az egyre tetszetősebb ke­celi támadások. Az 55. percben Angeli szök­tette a bal szélen Gazsit, aki senkitől sem za­vartatva a kapu bal alsó sarkába bombázott, 2-0. A remek gól szárnyakat adott a Kecelnek, s újabb tíz perc elteltével egyértelművé vált a hazai siker. A remekül játszó Ga­zsi, gólja után két perccel kitűnő labdát adott Farkasnak, s a bal­szélső nem hibázott, 3-0. Négy perccel később Barta átadásából ismét Farkas volt eredményes, 4- 0. Ezzel azonban még nem ért vé­get a keceli gólparádé. Alig több mint egy perc múlva Gazsi egye­dül játszotta át magát az egész benedeki védelmen, sőt a kapust is kicselezve a hálóba kotorta a labdát, 5-0. A tíz perc alatt lőtt négy gól kényelmessé tette a Ke­celt, amely elsősorban a védeke­zés lazításában nyilvánult meg. A vert helyzetben is becsülettel küzdő ellenfél a 83. percben élt a kínálkozó lehetőséggel. Illés a ke­celi térfél közepén szerzett lab­dát, de nem volt kinek adnia, mert társai kö­zül senki sem kísérte a támadást. Egyedül tört kapura, s legalább öt, tehetetlenül álló hazai védő szeme láttára óriási bombát zúdított Ne­mes hálójába, 5-1. A nagyiramú és szikrázó összecsapáson a kitűnően PfPN|, játszó Kecel megérdemelten ■ t... Jl tartotta otthon a három pontot. 'v \ Doszpod Ferenc: - Végre I JfcL % I minden összejött. A legjobb ' J I felállásban Doszpod Ferenc f léphettünk pályára és minden poszton felülmúltuk ellenfelünket. Kovács László: - A két csapat között nem volt ekko­ra különbség. A kecellek be­rúgták helyzeteiket, mi pe- dig nem. sinkovicz lászlő ......Kovács .48216.. ÉRSEKCSANÁD- SOLTVADKERT 2-2 (1-0) Érsekcsanád, 300 néző. Vezette: Varga (Rogács, Hodován). Érsekcsanád: Kámán - Kiss S., Morvái, Kiss E., Kenyeres (Gyurkity), Koszorús, Bor, Evanics, Csekő (Berger), Pauk (Kiss D.), Kazinczi. Edző: Bará- kovics István. Soltvadkert: Hatvanyi - Gil- lich (Rumán), Szekér (Font), Kovács, Eperjesi, Marton, Filus, Szlovák, Gusztos, Vata, Schisz- ler (Csincsák). Edző: Csincsák Zoltán. Gólszerző: Gyurkity, Berger, ill. Szlovák, Vata. Sárga lap: Koszorús, Kazinczi, ill. Eperjesi. Kitűnt: Koszorús (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Szlovák, Filus, Vata. Nagy irammal és vendéghely­zetekkel indult a mérkőzés. A hazaiak kiválóan küzdöttek és a 30. percben egy mintaszerű ak­ció végén, látványos góllal veze­tést szereztek, amit a félidő végé­ig meg is tartottak. A 48. percben Szlovák fejesével egyenlített a Vadkert, de Gyurkity ügyes góljá­val ismét a hazaiaknál volt az előny. A mezőnyfölényben ját­szó vendégeket a 80. percben a játékvezető megsajnálta: egy ne­vetséges büntetőt kaptak. A Csanádi csapat méltó ellenfelei voltak az igen erős Soltvad- kertnek. Ifjúsági eredmény: 0-3. Tudó­sító: Csongor Antal. BAJASZENTISTVÁN- HAJÓS 3-1 (2-1) Baja, 100 néző. Vezette: Ignácz (Fülöp, Hegyi). Bajaszentistván: Cserháti - Császár, Nagy, Ottenthál, Váits, Timer, Szólik, Szabó, Szűcs, Marosovity, Lippai. Edző: Vanó Sándor. Hajós: Szabó - Ruff, Beck, Rácz, Huber, Gyűrűsi, Szeitz, Follárdt, Krastek, Gyurászovity, Stoffen Edző: Ginál Gábor. Gólszerző: Szűcs, Szabó, Szőcs, ill. Rácz. Sárga lap: Nagy, ill. Beck, Szeitz. Kitűnt: Szabó, Ottenthál, Váits, ill. Szabó, Huber. A hazai csapat mezőnyfölény­ben játszott és megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Tudósító: Straub János. BÁCSALMÁS-KELEBIA 0-0 Bácsalmás, 300 néző. Vezette: Lencsés, Farkas, Sánta. Bácsalmás: Zsemberi - Varga, Páncsics (Berényi 35.), Száhl, Szemán, Barna, Kovács, Párczen, Mándity, Szem, Kővári. Edző: Narancsik Máté. Kelebia: Kollár - Rudics (Rasz- tik 75.), Rencsár, Bozsákovics, Ürmös, Bögre, Kollár, Födi, Andróczki, Tartott, Enyedi. Edző: Kószó László. Sárga lap: Párczen, Barna, Var­ga ill. Rudics, Enyedi. Kitűnt: Zsemberi, Varga, Bar­na, Kővári illetve Bozsákovics, Bögre, Födi, Tartott. Bár a vendégek vezették az el­ső veszélyes támadást a 4. perc­ben, - Bögre, Födi akciója végén Zsemberi védett - a folytatásban a PVSE került mezőnyfölénybe. A szünet után kiegyenlített játék zajlott a pályán, majd a mérkő­zés utolsó harmadában a Kószó- csapat is nagyobb elánnal vetette magát a küzdelembe. A hajrá perceiben a Kelebia került fö­lénybe, ám a Bácsalmás védelme biztosan állt a lábán. A játékve­zetői hármas jól oldotta meg nem túl nehéz feladatát. Narancsik Máté: - Alakul a csapat. A tavasszal lejátszott mér­kőzéseken látottakkal elégedett vagyok, ám jobb helyzet kihasz­nálással, több pontunk is lehetne. A támadójátékunkban és a hely­zetek kihasználásában még javul­nunk kell, hogy célunkat elérjük. Kószó László: - A gól nélküli döntetlen igazságos. Ifjúsági mérkőzés: 0-0. Tudósí­tó: Prókai Károly. BÁCSBOKOD-BÁCSBORSÓD 0- 3 (0-0) Bácsbokod, 350 néző. Vezette: Prikidánovics (Koch, Fábián). Bácsbokod: Jeszenovics - Tóth P„ Török, Csúcs, Nagy A., Rácz (Máder), Kürtös (Tóth R), Merkler, Gyurkovics, Pintér, Koch. Edző: Kernya Tibor. Bácsborsód: Farkas A. - Varga, Bognár, Várnai, Győré, Zavaros, Veverka (Jenei Z.), Kiss (Héhn), Szem, Komáromi (Grósz), Ba- nász. Edző: Illés Antal. Gólszerző: Kiss S., Grósz 2. Sárga lap: Merkler, Papp, Tóth R, ill. Zavaros. Kiállítva: Banász K. (59. p.). Kitűnt: senki, ill. Kiss, Grósz. Az első félidőén a hazai csapat meddő mezőnyfölényt alakított ki, ezt azonban nem tudta gólra váltani. A második játékrészben a szél a vendégeket támogatta, s ők játszottak veszélyesebben ka­pura. Egy szabadrúgásgóllal ju­tottak vezetéshez a borsódi csa­pat. Ez szemmel láthatóan meg­fogta a hazaiakat, játékuk gör­csössé vált. A vendégek felszaba­dult játékának újabb két gólt lett az eredménye. Ifjúsági eredmény: 4-2. Tudósí­tó: Szeibert Mihály. BÁTMONOSTOR-VASKÚT 1- 0 (1-0) Bátmonostor, 250 néző. Vezette: Kricskovics (Serdült S., Marton). Bátmonostor: Tamási - Grécs, Spaltenberger, Kertész (Miklósa), Szem, Urbán, Rohonczi, Zrínyi, Béni (Sánta), Szlavikovics, Jenei I. Edző: Zrínyi István. Vaskút: Schmiz D. - Imre A., Takács, Csőzik Zs., Csőzik L, Bárth, Tamasi, Antal, Horváth, Ács, Kiss (Császár). Edző: Kurucz János. Gólszerző: Grécs. Sárga lap: Kertész, Grécs, Ta­mási, Sánta, illetve Csőzik I., Tamasi. Kitűnt: az egész monostori csapat, ill. Schmiz D., Imre, Far­kas, Antal, Ács. A szomszéd várak rangadóján paprikás hangulatú játék alakult ki, amit csak a játékot igén kor­rektül vezető Kricskovics játékve­zető tudott kézben tartani. Ösz- szességében a bátmonostori csa­pat megérdemelten győzött a so­kat reklamáló ellenfele ellen. Ifjúsági eredmény: 1-2. Tudósí­tó: Farkas László. NAGYBARACSKA-KUNBAJA 0-2 (0-1) Nagybaracska, 50 néző. Vezette: Pákolicz I. (Szűcs G., Tamás N.). Nagybaracska: Détári Zs. - Fa­ragó, Puskás, Papp V., Király A., Farkas (Gohér), Kubatov, Tóth, Rákóczi, Aladics (Nagy), Király F. Edző: Budimácz Tibor. Kunbaja: Varga J. - Varga M. (Simon), Sáfár, Kámán (Majoros), Pálosi, Hajdú, Kiss R„ Wettstein, Berghoffer, Halász, Torma (Schneider). Edző: Gálfi Imre. Gólszerző: Majoros, Berghoffer. Sárga lap: Farkas F., Puskás, ill. Varga, Halász, Berghoffer, Ma­joros. Kitűnt: Papp V., Puskás, Király A., illetve Varga, Pálos, Halász, Majoros. Ifjúsági eredmény: 3-0. Tudósí­tó: Budimácz Tibor. Kiskunhalasi Spartacus-Fajsz 2-2 (0-2) mérkőzésről nem érke­zett tudósítás. MEGYEI II., KISKUNSÁGI BÁNYA CSOPORT 1. Soltvadkert 20 18 1 1 80-13 55 2. Kelebia 20 1:5 3 2 64-17 48 3. Kunbaja 20 10 3 7 34-32 33 4. Bajaszentistván 20 9 7 4 42-38 32 5. Bácsbokod 20 10 1 9 40-44 31 6. Fájsz 20 8 6 6 48-46 30 7. Bátmonostor 20 7 5 8 29-40 26 8. Érsekcsanád 20 5 10 5 30-34 25 9. Bácsborsód 20 7 4 9 37-45 25 10. Hajós 20 7 3 10 50-43 24 11. Nagybaracska 20 7 3 10 37-52 24 12, Kecel 20 6 5 9 29-39 23 13. Vaskút 20 7 2 11 26-39 23 14. D.szentbenedek 20 4 7 9 22-38 19 15. Kiskunhalasi Sp. 20 5 2 13 22-38 17 16. Bácsalmás 20 3 2 15 18-50 11 A Bajaszentistvántól 2 büntetőpont levonva. fantaanyaC MEGYEI I. OSZTÁLY A Sükösd az KTK-SÜKÖSD 5-0 (4-0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. Ve­zette: Suba (Pocsai, Kriván). Kiskunfélegyháza: Tóth P. - Dongó, Fekete Zs., Földi N. (Cseke Z.), Térjék (Cseke R.), Zs. Juhász, Karsai, Vidéki, Zsigó, Ká­sa (Földi J.), Valkovics. Edző: Bende József. Sükösd: Nagy - Faddi, Marusa, Kutyka (Sipos), Matity, Tamai, Kő­vári, Kárpáti, Zsikó (Rácz), Mol­nár, Halász. Edző: Lógó János. • Gólszerző: Valkovics 3, Karsai (11-esből), Zs. Juhász. Sárga lap: Tamai, Halász. Kitűnt: Fekete Zs., Karsai, Vi­déki, Valkovics, illetve Kővári, Molnár. Ifjúsági eredmény: 8-0. SZABADSZÁLLÁS- DUSNOK 2-2 (2-1) Szabadszállás, 150 néző. Vezette: Kecskés F. (Kovács L, Kovács J.). Szabadszállás: Debreczeni - Papp, Gáspár (Kovács S.), Huszár, Berta (Vörös), Sári, Kisjuhász, Kiss 1., Németh, Illés, Spaics (Ko­vács L). Edző: Búzási Balázs. Dusnok: Báló - Sánta J., And- rin, Laczkó, Csizovszki, Konkoly, Simonits, Óbéri, Sánta Z., István, Sánta I. Edző: István Zoltán. Gólszerző: Németh 2, illetve István, Sánta 1. Kitűnt: Debreczeni, Huszár, Kisjuhász, illetve Konkoly, István, Sánta I. Ifjúsági eredmény: 1-1. SZAKMÁR-KALOCSA 0-1 (0-1) Szakmár, 400 néző. Vezette: Kiss J. (Kovács, Kohajda). Szakmár: Filus - Greksa, Ara­di, Mácsai, Ferencz (Dobler), La­katos (Markella)„ SzalontaLUnyi, Máté, Perity, András. Edző: Már­ton Zsolt. Kalocsa: Igaz - Dana (Gyöngy), Mátyus, Bolvári, Beke, Balogh T„ Balogh I., Pákolicz, Vörös, Farkas, Németh (Klein). Edző: Alföldi Albert. Gólszerző: Bolvári. Sárga lap: Ferencz, Bolvári, Beke, Balogh T. Kitűnt: András, illetve Farkas, Bolvári, Beke, Balogh I. Ifjúsági eredmény: 4-2. MÉLYKÚT- KISKUNMAJSA 0-0 Mélykút, 250 néző. Vezette: Berger (Apró, Lengyel). Mélykút: Kiss G. - SnyeholaÁ., Szénási, Bori, Körmöczi, Kiss J„ Ivancsan, Doszpod, Snyehola B., Marcsó (Bényi), Velez (Szabó). Edző: Velez Attila. Kiskunmajsa: Mindák - Deli, Kuklis, Szőke, Ujfalusi, Varga (Ábrahám), Szarka, Verba, Török, Szikora, Dózsa. Edző: Teliinger Vilmos. A két kapus remek teljesítmé­nyének köszönhetően a feleknek nem maradt más megoldás, mint a pontosztozkodás. Sárga lap: Körmöczi, Szőke, Ujfalusi. Kitűnt: Kiss G., illetve Mindák, Ujfalusi, Varga, Török. Ifjúsági eredmény; 3-1. IZSÁK-HETÉNYEGYHÁZA 2-1 (1-0) Izsák, 250 néző. Vezette: Rácz (Horváth, Süveggyártó). Izsák: Házi - Horváth, Tóth, Bonea (Mezei K.), Virágh, Török (Mezei G.), Somjai, Mezei Zs., Ju­hász, Hleba, Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Hetényegyháza: Lénáit - Tor­bán, Guttyan (Takács), Kovács A., Kovács T., Szász, Parti, Lantos, Csizmadia (Osváth), Vörös, Gya- gya. Edző: Osváth Ferenc. Gólszerző: Juhász 2, ül. Lantos. Az átlagosnál nagyobb iramú mérkőzés döntő pillanataiban a rutinosabb játékosokkal rendel­kező hazai csapat választotta a jobb megoldásokat. Ez pedig egy- gólos győzelmet jelentett a na­gyon szervezetten, harcosan ját­szó hetényiek ellenében. Az első félidő hajrájában Bonea megsé­új sereghajtó rült és kórházba kellett szállítani. Jelenleg mindössze annyit tu­dunk, hogy az arccsonttörést szenvedett játékost valószínűleg műteni kell, mondta tegnap Gré­czi Gábor edző. Sárga lap: Somjai, Kovács T. Kitűnt: Horváth, Tóth, Juhász, Hleba, illetve Takács, Kovács A., Kovács T„ Lantos. Ifjúsági eredmény: 1-1. TOMPA-AKASZTÓ 0-2 (0-1) Tompa, 300 néző. Vezette: Tóth I. (dr. Magó, Véh). Tompa: Csehi - Bálind, Papp, Nuszpl, Béleczki, Horváth, Kósa, Fütyü, Szalai, Szalma (Bállá), Sza­kács (Ferenci). Edző: Fütyü Illés. Akasztó: Markó - Újvári, Bélák (Lázár), Kertész, Sárközi, Me­gyés, Hambalkó (Agócs), Csehi, Nagy (Lázár K.), Pecznyik, Klaj- kó. Edző: Agócs Zoltán. Gólszerző: Sárközi 2. Sárga lap: Nuszpl, Fütyü, Nagy. Kitűnt: senki, ül. Sárközi, Klaj- kó, Csehi. Ifjúsági eredmény: 3-2. SOLT-KEREKEGYHÁZA 4-2 (1-2) Solt, 300 néző. Vezette: Agócs (Fülöp, Tóth). Solt: Tüskés - Lukács (Deák), Sánta, Martinkovics (Fekete), Ju­hász, Jánosi, Fink, Aranyos, Gúla, Tóth A., László (Kiss S.). Edző: Freppán György. Kerekegyháza: Fekete - And­rás, Kulman R„ Fejes, Hugyecz R„ Kecskeméti (Fehér), Hugyecz A., Nagy A., Hugyecz Gy., Polgár, Gogolák. Edző: Máté Attila. Gólszerző: Lukács, Fink, Tóth A., László, illetve Jánosi (öngól), Gogolák. A 2. percben szerzett vezetést a Solt, a vendégek a 13 perccel ké­sőbb öngóllal egyenlítettek, majd az első félóra végén átvették a ve­zetést. A második játékrészben fordított és magabiztosan nyert a hazai csapat. Sárga lap: László, Tóth A., Kecskeméti, András. Kitűnt: Fink, Aranyos, Gúla, Tóth A., illetve Kulman R„ Go­golák. Ifjúsági eredmény: 0-1. NEMESNÁDUDVAR- JÁNOSHALMA 2-0 (2-0) Nemesnádudvar, 450 néző. Ve­zette: Ártim (Kaszala, Fülöp). Nemesnádudvar: Szabados - Bécsi L, Czvetnics, Mezőfi, Tu­son, Schindler E., Schindler Z. (Bischof), Szüágyi, Grúber, Száh- ler, Pesti (Kardos). Edző: Hayer- bacher Ferenc. Jánoshalma: Huczek - Gorg-. tich K., Goretich G., Horváth, Molnár, Odor, Zámbó (Csemók), Kiss, Simity, Szabó K., Fenyvesi. Edző: Szabó Gábor. Gólszerző: Grúber, Pesti. Sárga lap: Bécsi, Schindler E., Grúber, Száhler, Kiss, Szabó K„ Csemók. Kitűnt: Schindler Z„ Grúber, Czvetnics, Mezőfi, ill. Goretich G., Molnár, Szabó. Ifjúsági ered­mény: 1-2. A mérkőzésekről tudósítottak: Deák János (Tompa), Friedrich József (Nemesnádudvar), Gréczi Gábor (Izsák), Magyar József (Mélykút), Nádasdi József (Kis­kunfélegyháza), Pellikán Imre (Szabadszállás), Szabó Sándor (Solt), Tóth Jenő (Szakmár). ARMAGNYAC MEGYEI I . OSZTÁLY 1. Izsák 20 12 7 1 51-18 43 2. Akasztó 20 9 8 ..3;­44-23 35 3. Kiskunmajsa 20 10 4 6 44-28 34 4. Nemesnádudvar 20 9 6 5 37-25 33 5. Hetényegyháza 20 10 2 8 37-29 32 6. Kerekegyháza 20 9 4 7 36-30 mm 7. Jánoshalma 20 8 5 7 36-33 29 8. Dusnok 20 9 1 10 35-35 28 9. Solt 20 10 6 4 49-33 27 20 7 6 7 30*35 27 11. Tompa 20 6 3 11 28-41 21 12. Szabadszállás 20 6 3 11 35-51 21 13. Mélykút 20 5 5 10 28-39 20 14. Szakmár 20 8 4 8 32*41 19 15. KTK 20 3 5 12 19-47 14 16. Sükösd 20 3 3 14 20-53 12 A Solt és a Szakmár csapatától W) büntetőpont levonva.