Petőfi Népe, 2003. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-09 / 83. szám

10. oldal - Petőfi Népe SPORT 2003. Április 9., szerda Hí HR Az első tavaszi győzelem ________________________ ____Tudósítóink jelentik___________________________________________________ J ó helyezések az úszó Hírős Kupán Kézilabda NB I/B-s női mérkőzés: Kiskunha­lasi NKSE-Derecske 30-21 (13-12). Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Székely, Vattay. Kiskunhalas: Paulik E. - Paulik V. 3, Kurgyis 5, Gönczöl 8, Zámbó 7, Veimpert 2, Vízkeleti. Csere: Ruskó 4, Kovács 1, Agócs, Tápai, Nagy, Ve­res (k), Lunger (k). Edző: Simon László. Hétméteres: 3/1, ill. 5/4. Kiállí­tás: 10, ill. 4 perc. Az eredmény ala­kulása, 5.p.: 2-2,15.p.: 6-6, 20.p.: 8- 9, 25.p.: 10-12, 35.p.: 14-13, 38.p.: 17-13, 45.p.: 19-16, 47.p.: 23-16, 55.p.: 27-20. A 11. helyen álló hazaiaknak lét­kérdés volt a 6. helyezett Derecske ellen a két pont megszerzése. Mind­két csapat idegesen kezdett. Az első 20 percet sok hibával tarkított, ki­egyenlített játék jellemezte. Szünet előtt a hazaiak voltak a kezdeménye­zőbbek, de ez is csak a szoros félidei eredményhez volt elég. A második játékrészben a hatékonyabb védeke­zés és a pontosabban befejezett tá­madások meglepték a vendégeket és megérdemelten született meg a ha­zaiak első tavaszi győzelme. Simon László: Az első félidei szoros állás az ellenfél harcos játé­ka, a jó kapusteljesítmény és a csa­patom által kihagyott helyzetek mi­att adódott. A szünet után ponto­sabb volt a támadójátékunk. Örü­lök, hogy a játékosaim túltették ma­gunkat a vesztes mérkőzéseken. Labdarúgás. Bajnokok Ligája ne­gyeddöntő mérkőzések: Juventus- Barcelona, Intemazionale-Valencia, 20.45-kor. A Juventus ugyanis ki­egyensúlyozott teljesítménnyel ve­zeti az olasz bajnokságot. A Barce­lona a selejtezővel együtt 13 győzel­met aratott az idei BL-sorozatban, feledtetve ezzel a szerény bajnoki szereplést. A másik párban pikáns összecsapásra van kilátás, hiszen a milánóiak vezetőedzője, az argentin Hector Cúper éppen Valenciából költözött Olaszországba, így szinte minden titkot ismert a riválisról. NB 1/B-s férfimérkőzés: Sza­bolcs KSE-Kiskőrösi KSK 39-24 (22- 12). Nyíregyháza, 350 néző. Vezet­te: Gergely, Pék. Kiskőrös: Pullay - Kun 3, Tömöri 1, Kromholcz, Hangya 1, Dobos 2, Gelley 8. Csere: Nagy P. (k), Nagy T. 9, Pagács. Edző: Horváth András. Kiállítás: 10, ill. 12 perc. Hétmé­teres: 4/4, ill. 3/2. A mérkőzés előt­ti napokban a klub vezetősége kö­zös megegyezéssel szerződést bon­tott Kajcsa András addigi vezető­edzővel. A bajnokságból még hát­ralevő mérkőzésekre Horváth And­rás csapatkapitányt bízták meg az edzői teendők ellátásával. A játéko­sok közül az eltiltott Kovács Árpád nem léphetett pályára, pedig ak­korra már letöltötte két meccses el­tiltását. Csakhogy az eltiltásnál a fegyelmi határozat keltezési idő­pontját vették figyelembe - nem azt a mérkőzést, ahol a vétséget el­követte - és ahhoz képest számol­ták ki a két hetet. Szentgyörgyi Jó­zsefnek pedig megműtötték a tér­dét, így rá több hétig nem számít­hatnak. Ilyen előjelekkel érkeztek meg a kiskőrösiek a táblázaton élen álló, bajnokesélyes otthonába. A 8. percben még 3-2-re a vendég­csapat, ám onnan folyamatosan el­húzott a profi játékosokból álló ha­zai gárda. Már a szünetre tízgólos különbség alakult ki. A második félidőben a volt vb-ezüstérmes Ko­vács Mihály edző a fiatal nyírségi játékosoknak is lehetőséget adott. Kosárlabda. NB I. A-csoportos női rájátszás a 7-12. helyért: Bajai Bácska NKSE-BSE. Baja, Pósta Sán­dor sportcsarnok, 18 órakor. Röplabda. Egyetemi-főiskolai országos férfibajnokság, mérkő­zés a 4 közé jutásért: Kecskeméti Főiskola-SZTE Szeged. Kecskemét, Kertészeti Főiskola tornacsarnoka, 16 órakor. A vendégek komoly já­tékerőt képviselnek, több röplabdá- zójuk is szerepel az Extraligás sze­gedi csapatban. Tavaly 3. helyen vé­geztek az egyetemi bajnokságban. ÚSZÁS Hírős Kupa, 2. forduló, Kecskemét (19 klub, 400 úszó). A megyebeli ered­mények, leány, serdülők 50 m mell: 3. Papp Renáta (KVSC) 37.95, 5. Hosszú Katinka (Baja) 38.98. Női 100 m pillan­gó: 1. Magó Ágnes (KVSC) 1:04.07, 3. Hosszú K. 1:07.27, 4. Kocsis Kyra 1:09.80, 6. Németh Viktória (mind Ba­ja) 1:11.52.200 m gyors: 1. Hosszú Ka- ünka 2:09.59, 2. Magó Á. 2:10.70. 200 m pillangó: 4. Papp Renáta 2:54.35, 6. Pongó Anna (KVSC) 3:04.23. Fiúk, gyermek 50 m pillangó: 5. Bogdány Ke­néz 33:46. 100 m mell: 3. Bogdány K. 1:19.78. Serdülők, 50 m mell: 3. Slátov Vlagyimir 34.08. 200 m vegyes: 6. Slakov V. 2:32.99. Férfi, 200 m mell: 2. Bakró Zoltán 2:40.20, 4. Boros Bene­dek 2:48.80. 200 m gyors: 5. Boross Ádám (mind Kecskeméti VSC) 2:12.52. A korcsoportok megyebeli legjobbjai, serdülő leány: Hosszú Katinka, felnőtt női: Magó Ágnes. Végeredmény: 1. Bp. Honvéd 102, 5. KVSC 74, 7. Bajai Spar­tacus VSC 32 pont. ASZTALITENISZ NB I. B-csoportos női mérkőzés: Nyíregyháza-Akker Plus Soltvadkerti TE 1:17. Gy.: Ambrus B. 4, Ambrus T. 4, Valics E. 4, Szabó B. 3, az Ambrus B.-Ambrus T. és a Szabó-Valics páros. Fölényes győzelmet aratott a vadkerti csapat. A 16 éves Ambrus Beáta telje­sítményét külön is ki kell emelni, aki minden meccsét megnyerte, többször vert helyzetből fordított. Megyei csapatbajnokság: Kalocsa- Soltvadkert 9:9. Gy.: Katus 3, Leiner 2, Pásti 1, Rigó 1, a Katus-Pásti és a Leiner-Rigó páros, ill. Ambrus B. 3, Gáspár 3, Ambrus K. 2, Ambrus F. 1. Bár a kalocsaiak többségének nem ment a játék, sikerült megőrizni a csa­pat veretlenségét. BIRKÓZÁS Diákolimpia dél-területi döntő, szabadfogás, Kecskemét. A Kalocsai SE Paprika Rt. eredményei, II. krcs. 31 kg: 4. András Zoltán (bejutott az országos döntőbe), 6. Kunhegyesi Patrik, 34 kg: 6. Gillich Patrik, 37 kg: 3. Ágoston Ri- chárd (döntős), 55 kg: 2. Kuti Ákos (döntős). III. krcs. 35 kg: 4. Szalai Ri- chárd, 50 kg: 3. András Péter (döntős). Edzők: Bende István és Elekes Endre. CSELGÁNCS Diákolimpia országos döntő, egy­ben Bodor Antal emlékverseny, Kecs­kemét. Az egyikor válogatott kecske­méti sportoló nevével fémjelzett verse­nyen 36 klub 103 judokája indult. Tóth Bettina a Kecskeméti JC sportolója az ifjúságiak között aranyérmet szerzett, s ezzel bekerült a válogatottba. A jövő héten az ifjúsági válogatottal Erfurtba utazik egy nemzetközi viadalra. Tóth Vera súlycsoportjában a döntőig jutott, ám ott vesztett egy UTE-s lánnyal szemben, így második lett. A Kecske­méti Hírős JSE versenyzőinek eredmé­nyei, junior B., fiúk, 55 kg: 2. Gyulai Áron, 66 kg: 5. Illés Zoltán és Tóth Ró­bert. Ifjúsági lányok, 48 kg: 4. Nagy Erika, 63 kg: 3. Halász Tímea. A bajai- ak eredményei. Fiúk, 60 kg: 7. Gergity Roland (Bereczki M. Szki.), 66 kg: 7. Kenéz Péter (Bányai J. Szid). Ifjúsági­ak. Lányok, 48 kg: 2. Kálmánczhelyi Il­dikó (Eötvös J. Gyakorló Á. Isk.), 52 kg: 4. Tüske Mariann (Eötvös), 57 kg: 3. Balotai Zsuzsanna (III. Béla Gimn.). Domaszéki Judo Fesztivál. A Hírős JSE eredményei, 1988-89-es szül. 45- 50 kg: 4. Peregi József. 90-es sz. 3840 kg: 3. Kiss László. 93-as sz. 30-34 kg: 2. Pencz Zsolt, 3. Somos Áron, 34-35 kg: 3. Végh Zoltán. 94-es sz. 29-30 kg: 1. Jani Lóránt, 2. Szabó Csaba, 33-36 kg: 1. Kiss Olivér, 3944 kg: 4. Palotás Ádám. 95-ös sz. 21-23 kg: 2. Lépés Im­re, 27-28 kg: 4. Csupor Dániel. 96-os sz. 20-21 kg: 2. Sugár István, 3. Szabó Levente, 97-98-as sz. 20-22 kg: 3. Töl­gyesi Koméi. KARATE Kiváló eredményt ért el Csányi Alet­ta, a kecskeméti Topkids Karate SE vá­logatottja a Tatabányán rendezett Fudokan Világkupán. Á kecskemétiek háromszoros magyar bajnoka küzde­lemben, az ifjúságiak között minden mérkőzését megnyerte és a magyar csapat tagjaként első helyezést szer­zett. Edzője: Bíróné Farkas Márta. KÉZILABDA NB Il-es női mérkőzések: Abony- Bácsbokod 28-32 (11-13). Bácsbokod: Tibainé - Romsics 1, Schnábl 2, Fodomé 4, Juhász M. 5, Banász 9, Takács 8. Csere: Balogh (k), Juhász P. 3, Krascsenics, Temer. Edző: Racsmány Árpád. A hazaiak a 11. perc­ben már 4-1-re vezettek. A vendégcsa­pat eleinte nehezen lendült játékba, de aztán fokozatosan jött fel és szünetig fordított. A második félidő elején még egyenlített az Abony, azonban a jól küzdő, helyenként jól is játszó Bököd elhúzott és megérdemelten nyert. A csapat legjobbja Banász Ildikó volt. If­júsági eredmény: 27-32. Hercegszántó-Fonyód 25-25 (14- 14). Bácsbokod, v.: Bednárikné, Fodor- né. Hercegszántó: Tábori Zs. - Lengyel 8, Klär 1, Hlavati 5, Pálfia 4, Péczka 3, Tábori M. 1. Csere: Putteres 3, Csátity, Horváth, Klement. Edző: Gál Géza. Kiállítás: 2, ill. 4 perc. Hétméteres: 6/3, ill. 4/3. Ifjúsági eredmény: 34-32. Gál Géza: - Nem tudtunk élni a hazai pálya előnyével. A Dél-Nyugati csoport állása 16 for­duló után: 1. Nagykanizsa 29 pont, 2. Mohács 28,3. Pécs 22,4. Pécsvárad 21, 5. Szekszárd 21, 6. Siófok 20, 7. Kozármisleny 19, 8. Zalakaros 9, 9. Hercegszántó 7,10. Csurgó 6,11. Kutas 5,12. Fonyód 5 ponttal. Soltvadkerti TE-Majsai NKSE 32-24 (18-13). Soltvadkert, 100 néző. V.: Berente, Lukács. A megyei rangadó első 15 percében együtt haladt a két csapat (8-7). Ezután a hazaiak fokozták a tempót és főleg Egédi A. találatainak köszönhetően 5 gólos előnyt szereztek. Ez a különbség egészen az 50. percig megmaradt (27- 22). A hajrában Győri jó védései nyo­mán elhúzott a hazai csapat, amely ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Kiállítás: 4, ill. 6 perc. Hétméte­res: 8/6, ill. 11/9. NB Il-es férfimérkőzés: Kiskunha­lasi KC-Ercsi 36-22 (19-13). Kiskunha­las, 150 néző. V.: Major, Megyesi. Kiskunhalas: Vízkeleti - Gazdag 1, Szabó, Szentgyörgyi 6, Jekő 7, Benkő P. 8, Pocsai 4. Csere: Gillich (k), Benkő Cs. 1, Zsubori 1, Juhász 4, Kovács 2, Fe­jes, Kanyik 2. Edző: Szakács József. Hétméteres: 2/1, ill. 4/4. Kiállítás: 10, ill. 6 perc. Az eredmény alakulása, 5.p.: 2-2,10.p.: 64,16.p.: 9-6,20.p.: 13- 9, 25.p.: 15-11, 37.p.: 26-16, 45.p. : 29- 19, 53.p.: 32-21. A bajnokság megnye­résére törekvő, 2. helyen álló KKC a legjobb összeállításában léphetett pá­lyára és a játékot végig irányítva megér­demelten nyert a 9. Ercsi ellen. Ezzel visszavágott az őszi, Ercsiben elszen­vedett vereségért. A halasiak két hét múlva fogadják az első helyezett Albertirsát. A meccsen kiélezett küzde­lemre lehet számítani, mert - az eddigi teljesítményeket figyelembe véve - a győztes megnyerheti a bajnokságot. If­júsági eredmény: 29-29. Szakács József: - Az egész csapat kiváló teljesítményt nyújtott. Ezen be­lül kiemelem Jekő Attila, Benkő Péter, Vízkeleti Szabolcs és Szentgyörgyi Sándor játékát, valamint az ifjúsági ko­rú Kanyik Árpádot, aki - a dicséretes védőmunkája mellett - pályafutása el­ső NB Il-es góljait is belőtte. LABDARÚGÁS NB Il-es terembajnokság, ráját­szás: Cerberous Budaörs-Aréna Zene­szalon Kiskunfélegyháza 7-6 (4-3). Aréna: Bánó - Siber, Szabó 1, Kovács 2, Fütyü 3, Cseh. Nemcsak sérülések, ha­nem csapaton belüli sértődések is „ti­zedelik” a félegyházi gárdát. A vi­szonylag könnyebbnek ígérkező meccsre csak 6 játékos utazott el, így az egyik kapusnak kellett szükségmeg­oldásként a mezőnyben játszani. En­nek ellenére jól indult a mérkőzés, a félegyházaik 8 perc alatt kétgólos előnyre tettek szert. Ezután a friss erő­ket bedodó hazaiak kétszer is egyenlí­tettek, majd a vezetést is megszerezték (4-3). A második félidő egy gyors Fütyü góllal kezdődött, ám a folyama­tosan cserélni tudó hazai felőrölték a mindent megpróbáló Aréna erejét (7- 4). A végén Fütyü két góljával még fel­zárkóztak a vendégek, de egyenlíteni nem sikerült. A félegyházi csapat veze­tői nem hagyták szó nélkül a fegyelme­zetlen játékosok viselkedését. így egy - eddig meghatározó - játékosukra a to­vábbiakban nem tartanak igényt. SAKK NB Il-es csapatbajnokság: Újszász- Köszolg Kiskunhalas 4.5:75, Szentes- Tákisz Kecskemét 3.5:8.5, Orosháza- Kunszentmiklós 5.5:6.5, Baja-Nagya- tád 7:5. Kaposvár-Kalocsa 6:6. A kalo­csai győztesek: Magony, Czibulka, dr. Halász F., Somorai, Nagy L; döntetlent játszott: Halász A., Ruppáner. Békés- Széchenyi SE Kecskemét 5:7. A kecske­méti győztesek: Reiss T., Sárosi Z., Ko­vács A., Donkó M., Deák L; döntetlent ért el: Marosi Cs., Vámos V., Czeglédi Zs., Szakolczai P. TEKE NB I-es női rájátszás, 4. forduló: Pécs 3010 fa 5 pont, Kaposvár 2962 fa 3 pont, Szanki Olajbányász 2910 'fa -2 pont, Győr 2852 fa 1 pont. NB H-es férfimérkőzés: Szanki Olajbányász-Dréher 5:3 (2461-2346 fa). Psz.: Kormányos 423, Csukonyi 416, Tarnaszentmiklósi 411 fa. NB III-as férfimérkőzés: Szentesi TE-Köszolg SC 2:6 (2416-2570 fa). Psz.: Fehér 462, Tóth Bagi J. 447, Tóth Bagi R. 439, Kecskés 429 fa. TÁJFUTÁS Zsana térségében rendezték meg a FOBU Kupa Dél-alföldi regionális versenyt, amelyen 150 induló volt. A Kalocsai SE eredményei, F21:1. Baksa Csaba, 6. Kovács János. N14: 6. Petróczki Dóra- ezüstjelvényes szintet ért el. A Vértesben, Kőhányáspuszta térsé­gében került sor a Szentendre Kupa kétnapos rangsoroló versenyre. A KSE sportolóinak összesített eredményei, F21A: 1. Dénes Zoltán, 8. Koprivonácz Imre. N10C: 6. Dénes Krisztina. Gyer­mek krcs. 7-8 évesek: 2. Dénes Orso­lya; 5-6 évesek: 1. Dénes Réka. VÍZILABDA Országos gyerekbajnokság: Sze- ged-Villanó Fókák Kecskemét 4-8. Vil­lanó F: Varga J. - Keresztes F. 2, Bácsi M., Bogdán, Puhr, Mócza 2, Hartman 3, Jenei 1, Heródek, Muth, Gyenes, Berente. Edző: Kovács Róbert. Orszá­gos serdülőbajnokság: Szeged-VUlanó Fókák 23-5. Gd.: Benedek J. 2, Mócza 2, Szilvási 1. _ ■ ______________________________Hírek _________________________ C SÁBI BETTINA (14-0-0; 5 KO) április 12-én Ausztriában, a burgenlandi Güssingben lép idén először kötelek közé. A hatmenetesre tervezett pro­fi ökölvívó mérkőzésen a romániai Ramona Telefan lesz a kiskunhalasi lány ellenfele. A magyar bokszoló terveiben szerepel egy profi kick-box vb-mérkőzés május 17-én Kecskeméten és június 12-én Bécsben egy profiboksz kisvilágbajnoki címmérkőzés is. A KECSKEMÉTI Tria-Túra SE április 27-én egynapos túrát szervez a Pi­lis-hegységbe, Leányfalu és Visegrád térségébe. Információ, jelentkezés: Megyeri Árpádnál a 30/9585-127-es telefonon. JÓL KEZDTE az idei duatlon évadot Koch Renáta, a Mogyi SE Baja juni­or vb-bronzérmes sportolója. A hétvégi 10. Somogyszíl Duatlonon (táv: 5 km futás, 20 km kerékpározás, 2,5 km futás) abszolút kategóriában a 3. lett 1 óra 7 perc 9 mp-es idővel. A 17 éves bajai lányt csak két felnőtt ver­senyző, Molnár Erika (UTE) és Bakonyi Fruzsina (Kaposvár) előzte meg. NEM ÉRTETT egyet a játékvezető ítéleteivel, ezért otthagyta a Szardíni­án rendezett Bittese-Oliena olasz alsóbb osztályú bajnoki labdarúgó mér­kőzést az egyik partjelző. A megsértett vonalbíró 30 perc után távozott, azt követően, hogy a játékvezető többször felülbírálta, amikor lest vagy szabálytalanságot jelzett. A két csapat vezetői maguk közül választották meg a partjelző utódját, hogy folytatódhasson a mérkőzés.____________■ Mai sportműsor Mezőgazdasági Termelők! Csonthéjáig yiimölcs kultúrákban gazdálkodók! Győri Agroker Rt. aktuális gépajánlata: • Tegyék gyorsabbá, könnyebbé, kényelmesebbé a gyümötcsszüret munká- ; I 1 latait az általunk forgalmazott gyümöks-rázó gép használatával! * A gép cseresznye, meggy és szilva gépi szedésére alkalmas. • MTZ-re szerelhető, de bármely traktortípusra adaptálható. • Szerviz-és garandaellátás biztosított. •Kedvező fizetési feltételek: hitel- és lízinglehetőség. Az áfa t az állatni támogatás visszaigényléséig meghitelezzük. ** 9028 Győr. Külső-Veszprémi út 10-12. Telefon: 96/417-246.96/412-744 Fax: 96/415-053 E-maiL rt@agroker-qvor.tiu http: www.agroker-gyor.hu f Mezőgazdasági, kertészeti, 'S valamint műszaki cikkek értékesítésében vezető szerepet betöltő részvénytársaság MEZŐGAZDASÁGI ÁRUHÁZÁBA szakirányú végzettséggel, mezőgazdasági és számítógép-felhasználói gyakorlattal, ill. „zöld könyvvel" rendelkező BOLTI ELADÓ munkatársat keres! Jelentkezni lehet: kézzel írott szakmai önéletrajzzal, 2003. április 19-éig, melyet a 6000 Kecskemét, Zápor u. 2. címre várunk. A Kiss és Társai Kft. azonnali belépéssel palackozó­munkások jelentkezését várja! Érdeklődni Kurdi Gábornál, a 06-30/269-4860-as telefonszámon vagy személyesen: Tabdi, Nagy Mihály dűlő 12. sz. _________alatt lehet._____347747! T RIUMPH NYUSZI MEGLEPETÉSE melltartók YSELLE _ LILLYETS130 íyrtlti t»-l| JDl üzleteiben: Baján: a Bácska Áruházban Kecskeméten: a Szivárvány Áruházban Kalocsán: a Duna Áruházban Kiskunhalason: a Halasi Áruházban 349681 MŰTRÁGYA-AKCIÓ! KERESKEDŐK, KISTERMELŐK! KIVÁLÓ MINŐSÉGŰ, FÁK-ORSZÁGOKBÓL VALÓ 34%-OS AMMÓNIUM-NITRÁT KEDVEZMÉNYES ÁRON KAPHATÓ! BÁCS-KISKUN MEGYÉBEN LESZÁLLÍTVA: 31 000 Ft/tonna + áfa! AZ ÁR CSAK 25 TONNÁS TÉTELRE ÉRVÉNYES! JELENTŐSEBB TÉTEL VÁSÁRLÁSA ESETÉN TOVÁBBI KEDVEZMÉNYT ADUNK! BIGE HOLDING KFT: (42) 438-100, 30-582-9050, 30-582-0521 KÉPVISELŐNK: HEVES JÁNOS: 30-985-3707