Petőfi Népe, 2003. március (58. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-17 / 63. szám

10. oldal - Petőfi Népe 2003. Március 17., hétfő A Kaposvár nem bírta a kecskeméti klímát Kosárlabda NB I. A-csoportos férfimérkőzés: Univer KSE-Kaposvári Klíma-Vili KK 80-72 (23-19, 24-20; 18-17,15- 16). Kecskemét, 900 néző. Vezet­te: Vígh, Benczúr. Univer KSE: Madison 22/6, Tanács 12, Gambiroza 14/3, Haj­dú 2, McDaniel 20/6. Csere: Hor­váth 6, Takács 2, Mérész 2. Edző: Molnár Csaba. Az eredmény alakulása, 3. perc: 10-4, 7. p.: 15-14,13. p.: 33- 22, 18. p.: 39-34, 22. p.: 47-46, 27. p.: 55-53, 33. p.: 68-58,37. p.: 70-68. Kipontozódott: Horváth a 37, illetve Ivkovics a 39. percben. Tanács kiváló betörésével in­dult a találkozó és ezzel elkezdő­dött az Univer-vezetés is, ami ki­tartott az I. félidő végéig. Az első játékrészben mindkét gárda har­cosan védekezett, így pillanatok alatt összegyűlt az 5-5 csapatsze­mélyi. Ezzel szaggatottá vált a já­ték, aminek a közönség nem iga­zán örült. A hazaiaknál Tanács mellett villogtak a légiósok - Madison, Gambizora, McDaniel -, míg a vendégeknél Simon és Ivkovics alakítása érdemel emlí­tést az első felvonásban. Abban a játékrészben, amit a vendégek ki­csit álmosan kezdtek, a lepatta­nókat sorra az Univer szerezte meg. A hárompontos dobások­ban egyik fél sem jeleskedett. A második játékrészt nagy lendü­lettel kezdte a Kecskemét, a haza­iak biztosan szerezték meg saját palánkjuk alatt a labdát, gyors in­dítás és kiváló befejezés jelle­mezte játékukat. Ennek eredmé­nye a 12 pontos előny lett, ami­ből Madison és Gambiroza szé­pen kivette a részét. Igaz, a játék­rész végére - Vargának és De Graynek köszönhetően - csök­kent az előny. A harmadik negyedet a Kapos­vár kezdte nagyobb sebességi fo­kozattal, Szőke és Ágfalvi szórta a kosarakat és a vendégek máris az Univer nyakán voltak. Sőt, egy kis előnyt is szereztek, de nem soká­ig, mert Madison és Gambiroza keze, esze is a helyén volt. Az utolsó felvonásra sem javult a vendégek dobószázaléka, míg az Univer nagy szívvel és taktikusan játszott. A Kecskemét úgy is győz­ni tudott, hogy az egyik legjobbja, McDaniel az utolsó percet sérülés miatt a kispadon töltötte. Kitűnt: Madison, Tanács, Gambiroza, McDaniel, illetve Sző­ke, Simon. Molnár Csaba: - Örülök, hogy hosszú nyeretlenségi sorozat után végre győztünk. Atérzem ka­posvári kollégám helyzetét, aki­nek „rövid” volt a cserepadja, mert mi is jártunk már hasonló ci­pőben. B.K. A harmadik tavaszi vereség Kézilabda NB I/B-s női mérkőzés: Göd SE-Kiskunhalasi NKSE 32-26 (19-11). Dunakeszi, 150 néző. Vezette: Andorka M., Kecskemé­ti B. Héiméterések: 9/61117976 Kiállítások: 10p. ill. 6p. Kiskunhalas: Veres - Bodócz- ky 1, Kurgyis 4, Gönczöl 6/3, Zámbó 7, Szénási, Vízkeleti 3/1, Cserék: Ruskó 4/2, Kovács 1, Nagy, Brinza, Paulik E.(k), Edző: Simon László Simon László edző: - A mér­kőzést az első félidőben veszítet­tük el, amikor hagytuk, hogy az ellenfél nyolcgólos előnyre te­gyen szert. A második félidőben á kiváló'teljesítményt nyújtó Paulik Evelin és Zámbó Krisztina gólerős játékának köszönhetően hatra csökkentettük az ellenfél előnyét. ____________ ___ ■ Biztos OSC-győzelem Vízilabda OB I-es férfimérkőzés: OSC- Kecskeméti VSC 11-5 (2-1, 1-1, 3- 2, 5-1). Budapest, Hajós-uszoda, 50 néző. Vezette: Horváth Cs., Pásztor. KVSC: Harkai - Hajós, Plézer, Martinovics 1, Márton, Czirok 1, Szabó G. 3. Csere: Orosz, Hyc. Edző: Kovács Róbert. A kecskeméüek csak három negyedig tudtak ellenállni az elő­nyeiket biztosan értékesítő ven­déglátóknak. Az utolsó negyed­ben Szabó és Czirok kipontozó­dott, s az OSC biztos győzelmet aratott. Kitűnt: Mányai 2, Tiba 2, Keszthelyi B. 2, Ofner 2, illetve Szabó G. ■ Nyerhető meccset buktak Baja Női kosárlabda NB 1/A, 19. for­duló: Bajai Bácska NKSE - ZTE Zala Volán 66-70 (15-15, 17-22, 15-19,19-14). Baja, Dr. Pósta Sán­dor Sportcsarnok, 400 néző. Ve­zette: Téczely, Balogh. Bajai Bácska: Fedor 14/12, KISS G„ 9/3, Farkas 9, Németh M„ Bereczki 15. Csere: Milovics 17, Szabó D„ Göbölös 2. Edző: Gálos László. Zala Volán: Stoenescu 7/3, Szentkirályi 3, Horváth Zs. 11/3, VAJDA 13/3, Varga 6. Csere: Zso- vár 4, Pesovics 6, MAJOR 15/3, Surán 5. Edző: Székely Norbert. Az eredmény alakulása. 5. p.: 6-5, 12. p.: 17-17, 14. p.: 23-17, 17. p.: 23-26, 24. p.: 41-41, 29. p.: 47- 56, 34. p.: 50-61, 37. p.: 62-61. Kipontozódott: Milovics (32. p.), Vajda (38. p.), Farkas (40. p.). Kihagyott helyzetekkel kezd­tek a felek, majd a hazai együttes magához ragadta a kezdeménye­zést. A negyed közepén - több­ször leindítván a hazaiakat - for­dított a ZTE, majd rövidesen négy pontra növelte előnyét. Az első felvonás végén ismét a vendéglá­tók vezettek, ám Pesovics egyenlí­tett (15-15). A második negyed elején elsősorban a nemcsak ponterős, de a lepattanókat is be­gyűjtő, labdákat szerző Kiss ré­vén hat ponttal elhúzott a Bácska (23-17). Erre a Vajda vezérelte za­laiak egy 9-0-ás sorozattal vála­szoltak (23-26), majd végül öt­pontos előnnyel térhettek pihenő­re. Szünet után ismét a hazaiak kezdeményeztek többet. A har­madik negyed közepéig három­szor is egyenlítettek, ám lepat­tanószerzésben a vendégek ala­posan kioktatták őket. így a köny- nyen megszerzett labdákat pont­ra váltó ZTE a negyed végén már 9 ponttal vezetett (47-56). Az utol­só tíz perc elején Surán 11-re nö­velte a vendégek előnyét. A magá­hoz tért Bácska hosszú hajrába kezdett, s a 37. percberi fordított (62-61). A végjáték izgalmasra si­keredett: 68-66-os zalai' vezetés­nél a Baja támadhatott, ám két másodperccel a lefújás előtt Fedor hárompontos kísérlete kipattant a gyűrűről. A Bácska önmagát okol­hatja a kudarcért, hiszen egy nyerhető mérkőzést sikerült elve­szítenie. Junior eredmény: 75-42. Gálos László: - A szabad lab­dák megszerzésénél dőlt el a mér­kőzés sorsa. Ellenfelünk jobban akarta a győzelmet. LŐRINCZI CSABA Zováth hátulról segítette a Ferencváros támadásait. Kiütéses Fradi-siker A bajnoki aranyra pályázó két együttes közül a Ferencvá­rosnak sikerült jobban a hétvégi forduló, Garami József csapata a debreceni vereséget követően magabiztos, ötle­tes játékkal verte a tavasszal bukdácsoló Győrt. Az MTK ugyan a sereghajtó ott- ványai az első félidőben már honában vendégszerepeit, kétgólos előnybe kerültek, ám mégis meg kellett elégednie egy Tóth Gy. szépítése után Hoff- ponttal. Egervári Sándor tanít- mann a 91. percben gólt szer­zett, így a kék-fehéreknek meg kellett elégedniük egy ponttal. A Ferencváros élt a felkínált le­hetőséggel, hazai pályán Tököli két góljával könnyedén nyert a Varga Zoltánnal hullámvölgy­ben vergődő Győr ellen, s így egy pontra felzárkózott a tabel­lán a listavezető mögé. A középmezőnyben tovább­ra is tartja kiváló tavaszi formá­ját a Videoton, a korábbi kapi­tány, Bicskei Bertalan irányítá­sával ezúttal a Zalaegerszegnél győztek Pomperék. Érdekesség, hogy három góljukból kettőt szabadrúgásból, egyet büntető­ből lőttek a székesfehérváriak. Sopronban szintén zsinórban potyogtak a gólok, a hazaiak So­mogyi duplájával 0-1-ről fordí­tottak, és végül nyertek 4-1-re. Siófokon a Debrecen 1-1-es döntetlenre végzett, a vendé­geknél a Ferencváros ellen beta­láló román S. Ilié gyengén ját­szott, le is cserélték. ■ H* Békéscsaba - MTK 2-2 (1-2) V FTC - Győri ET0 5-2 (2-1) Békéscsaba: Fekete - Schindler, Grujic, Fehér, Ud­vari - Tóth Gy. (Gavrilovic, 75. p.), Lapsánszky (Kovács N., 84. p.). Bánföldi, Vincze Z. - Miculescu (Hoffmann, 64. p.), Keresztúri. Vezető­edző: Garamvölgyi Lajos. MTK Hungária: Hajdú - Molnár Z., Komlósi, Elek, Fűzi Á. - Zavadszky (Androvic, 68. p.}, Jezdi- mirovic, Czvitkovics (Lita, 80. p.), Rednic (Győri, 46. p.) - Ülés, W. Silva. Vezető­edző: Egervári Sándor. Siófok ­Siófok: Németh - Pantic, Pusztai, Koller - Grósz, Ko­vács, Juhász (Schultz, 62. p.), Soós - Sipeki, Fülöp (Filipovic, 88. p.), Usvat (Csordás, a szünetben). Vezetőedző: Csank János. M (0-1) Debrecen: Törnie - Bemáth, Éger, Szekeres - Kiss, Habi (Sketiani, 75. p.), Vincze, Sándor, Selymes - Bajzát (Andorka, 66. p.), Ilié (Kolbe, 80. p.). Vezetőedző: Szentes Lázár. Siófok. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Arany Tamás (★*★*). Gólok: 0-1 Bajzát (14. p.), 1-1 Fülöp (70. p.). Sárga lap: Fülöp (32. p.), Koller (41. p.). Ferencváros: Szűcs L. - Bognár, Dragóner, Zováth - Kriston, Upcsei, Kapic, Keller (Szili, 88. p.) - Andone (Penksa, a szünet­ben), Tököli, Leandro. Szakmai ig.: Garami József. Győri ETO: Sebők - Fűzi K., Salamon, Jaki, Böjté - Jovanovic (Kartelo, a szü­netben), Baumgartner (Pe- ric, a szünetben), Szanyó, Németh N. - Nicsenko (Herczeg, 54. p.), Bajevszki. Szakmai ig.: Varga Zoltán. Békéscsaba. Nézőszám: 3000. Játékvezető: Bede Ferenc (★★★★). Gólok: 0-1 Czvitkovics (20. p.), 0-2 W. Silva (24. p.), 1-2 Tóth Gy. (40. p.), 2-2 Hoffmann (91. p.). Sárga lap: Tóth Gy. (19. p.J, Udvari (32. p.), Lapsánszky (64. p.), Gmjic (70. p.), Bánföldi (78. p.), Schindler (86. p.), illetve Fűzi (51. p.), Uta (82. p.}. Budapest, Üllői út. Nézőszám: 6000. Játékvezető: Kiss Béla. (★★★★). Gólok: 1-0 Tököli (15. p.) 2-0 Bognár (39. p.), 2-1 Bajevszki (45. p.), 2-2 Szanyó (46. p.), 3-2 Leandro (47. p.), 4-2 Tököli (65. p.), 5-2 Keller (81.). Sárga lap: Kriston (37. p.), illetve Jovanovic (32. p.), Nic­senko (38. p.), Szanyó (51. p.), Böjté (77. p.).- Ounaferr 4-1 (2-1) Sopron: Farkas - Csiszár, Lamblike, Bagoly - Majoros, Lazic (Pintér Z, a szünetben), Balaskó (Horváth A, 82. p.), Somogyi, Tóth I. - Sira (Javru- jan a szünetben), Tóth M. Edző: Komjáti András. Dunaferr: Bita - Zsók, Pin­tér A., Vaskó, Csehi - Niko- lov, Klement, Báló (Tamási, 65. p.), Búzás - Drobnjak I (Rornpos, 59. p.), Lengyel 1 (Lajtos, 79. p.). Szaktanács- | adó: Gálhidi György. Sopron. Nézőszám: 2000. Játékvezető: Szabó Róbert (★★★). Gólok: 0-1 Nikolov (17. p.), 1-1 Somogyi (34. p., 11-esből), 2-1 Balaskó (39. p.), 3-1 Javrujan (58. p.), 4-1 Somogyi (84. p.). Sárga lap: Pintér A. (44. p.), Vaskó (83. p.). Kispest - Újpest 1-4 (0-2) Kispest: Tóth J., - Dubecz (Mracskó, 35. p.), Pandur, Filó (Takács Z„ 28. p.) - EtősK., Erős G.,Hrutka, Ha­mar - Bárányos, Torghelle, Sasu (Herczegfalvi 60. p). Edző: Őze Tibor. Újpest: Vlaszák - Németh T., Tamási, Juhár, Vanczák - Sloncik (Cseri 66. p.), Korolovszky (Móri 75. p.J, Farkas B., Rósa H. - Tokody (Simon 88. p.), Kovács Z. Edző: Szabó András. ZTE - Videoton Zalaegerszeg: Túri - Ko- csárdi, Urbán, Szabó Z., Szamosi - Nagy, Ljubojevic, Balog, Egressy (Sabo, 67. p.) - Faragó (Koplárovics, 35. p.), Kenesei (Józsi, 79. p.). Vezetőedző: Bozsik Péter. 0-3 ((H)) Videoton: Végh - Monyé, Vochin, Ristic, Vasas - Pom- per, Szalai (Szabó T„ 74. p.), Tóth, Dvéri - Térjék (Földes, 88. p.), Korsós (Róth, 53. p.). Vezetőedző: Bicskei Bertalan. Budapest, Bozsik-stadion. Nézőszám: 4000. Játékvezető: Kassai Viktor (★★*). Gólok: 0-1 Kovács Z. (21. p.), 0-2 Tokody (42. p.), Rósa (61. p.), Torghelle (83. p.), Kovács Z. (90. p.) Sárga lap: Torghelle (23. p.), Torghelle (59. p.), Bárányos, Pandúr (60. p.). Zalaegerszeg. Nézőszám: 5000. Játékvezető: Drucskó János (★★★★}. Gólok: 0-1 Pomper (48. p.), 0-2 Dvéri (72. p.), 0-3 Tóth (82. p, 11-esből). Sárga lap: Szabó Z. (82. p.), Kocsárdi (85. p.), illetve Pomper I (61. p.J. SS TOTTJA A 20. FORDULD TIPPJEI Debrecen - FTC i Hatezer néző, jó lelátói hangulat, Tökölklupla, hét gól. Kell ennél : több? Kétgólos hátrányt hozott be a második félidő elején a Győr, de aztán az újra lendületbe jött Fe- : rencváros berámolt még hármat, I j és a végén 5-2-re nyert. Varga J i Zoltán egy meccsre szóló Üllői újí visszatérése nem sikerült. Balázs Fecó. az énekes végezte el | a kezdőrúgást, helyette azonban 5-2-nél a tribün népe énekelt, méghoz­zá örömódákat zengve. Végh Videoton Bognár Zs. Éger FTC Debrecen Grósz FözyÁ. Siófok MTK Lipcsei Pomper Somogyi Balaskó FTC Videoton Matáv Matáv Sopron Sopron Tököli Leandro FTC FTC tipp osszál MTK - Sopron 4-1 2-3 Videoton - Dunaferr 81 80 Zalaegerszeg - FTC 1-1 2-3 Győr - Siófok 3D 1-1 Újpest - Békéscsaba 81 81 Debrecen - Kispest 81 81 FORDULÓ JÁTÉKVEZETŐJE: Arany Tamás (★★★★) Siófok - Debrecen Különösebb hiba nélkül vezette a rangadót, néhány kivételtől eltekintve jól ítélte meg az ütközéseket is. Név Gólok száma 1. MTK 20 14 3 3 39-18 45 Tököli Attila (FTC) Mos Béla (MTK) 13 2. Ferercváros 20 14 2 4 39 -16 44 Az etmútt év gólkirálya e meccs előtt még a 4. helyen „szerény­Kovászosán (Újpest) 13 3. Újpest 20 10 4 6 42-29 34 Tököl WSa (FTC) 12 4. Debrecen 20 8 9 3 38-28 33 kedett” a találati listán, ám a Marius Sumudlca (Debrecen) 11 S. Zalaegerszeg 20 8 5 7 36-34 29 Győr elleni mérlegével újabb Honra» Fenne (Újpest) IS 6. Siófok 20 7 Vt 8 25-2S 28 nagy lépést tett az ismétlés felé. Kenesei Krisztián (ZTE) 10 7. Győr 20 8 4 8 31-33 28 Bemutatkozásként már a 16. KereszBri András (Békéscs.) 9 8. Videoton 20 6 6 8 28-29 24 percben egy szépségdíjas találat­Tóói Mely (Sopron) 9 9. Sopron 20 6 4 10 33-35 22 tal vette be Sebők hálójál, maki Sanyo Károly (Győr) 8 10. Dunaferr 20 11 25-37 17 a 65. percben egy könnyű zsák­mányként megszerzett labdával növelte elegánsan az előnyt. Fereeczl István (MTK) 7 11. Kispest 20 4 3 13 25-46 15 Upcsei Péter (FTC) 7 12. Békéscsaba 20 4 2 14 25-54 14 _____________Hírek_____________ POSTÁS-BRAVÚR. Óriási bravúrt végre­hajtva a Postás-Matáv nyerte a női aszta­litenisz ETTU Kupát, mivel a döntő visz- szavágóján 3-0-ra győzött az esélyesebb német Langweid ellen. A vasárnapi, né­metországi találkozón a Langweid győ­zött ugyancsak 3-0-ra, a Postás-Matáv azonban ott öt játszmát nyert, míg a né­metek most Gödöllőn csak kettőt. BERNIE ECCLESTONE szerint a 2008- tól rivális sorozat beindítását tervező au­tógyártók nemcsak a mostani világbaj­nokság hitelét rontják, hanem üzletileg is befolyásolják a Forma-1 sikerét. A mű­faj elsőszámú irányítója úgy véli, hogy minden szempontból rendkívül meggon­dolatlanok a reformokat hangoztató cé­gek. - A legtöbb szponzor egyelőre nem akar fizetni, mert azt várja, hogy tényleg lesz-e valami a gyártók által 2008-ra prognosztizált új sorozatból - nyilatko­zott Ecclestone. - Szerintem a gyártók maguk sem tudják, mit akarnak, ráadá­sul a „kiindulási” veszély, hogy a Forma- 1-et csak fizetős tévén lehet látni, már ré­gen elhárult. Nem értem az egészet! Jürgen Schrempp, a DaimlerChrysler igazgatója - karöltve a BMW-vel, a Ferra­rit birtokló Fiattal, a Renault-val, vala­mint a Jaguár révén a Forddal - korábban bejelentette, hogy 2008-tól egy saját, a „száguldó cirkuszhoz” hasonló viadalt kíván életre kelteni. A LINARESI szuperversenyen győztes Lékó Péter győzelemmel, Almási Zoltán vereséggel kezdte szereplését a monacói, 193 250 dollár összdíjazású vak és rapid sakktornán. A vak partüt során - a játéko­sok csak az üres táblát látják maguk előtt - Lékó világossal nyert Barejev ellen, Almási viszont - szintén világossal - ki­kapott Kramnyiktól. Ugyanakkor Almási szolgáltatta az 1. forduló rapid partijai­nak legnagyobb meglepetését a monacói sakktomán: a magyar nagymester sötét­tel legyőzte a világbajnok Vlagyimir Kramnyikot. 1. forduló, rapid partik: Kramnyik (orosz)-Almási 0-1, Barejev (orosz)-Lékó döntetlen. TŐR. Mohamed Aida a második helyen végzett a Salzburgban rendezett női tőr Világ Kupa-versenyen. A győzelmet az orosz Jekatyerina Jucseva szerezte meg. Varga Gabriella és Knapek Edina a leg­jobb 16-ig jutott. A KAZAH Andrej Kiviljev szerdai halála után újabb kerékpáros vesztette életét: a 22 éves Garret Lemire-t egy motoros gá­zolta el a Los Angeles környéki verseny második szakaszán. Az amerikai viada­lon a szervezők csak az úttest egyik olda­lát zárták le a forgalom elöl. A kerekes ezt nem vette figyelembe, átért a szem­közti sávba, és ott frontálisan ütközött. A balesetben további öt versenyző sérült meg, őket súlyos állapotban szállították kórházba. RALI. A legutóbbi két Dakar-ralin győztes japán Maszuoka Hirosi nyerte a tereprali Világ Kupa első futamát, az Italian Baja-t. A magyar indulók közül Gál István végzett a legelőkelőbb helyen, a 17. lett. VILÁGCSÚCS. A rúdugró orosz Szvet­lána Feofanova 4.80 méteres új világ­csúccsal győzött a birminghami fedett­pályás atlétikai vb-n. A régi rekordot az amerikai Stacy Dragila tartotta 4.78 méterrel, ezt március 2-án érte el Boston­ban. VÍZILABDA. A KEK-döntó első felvonása 10-10-es döntetlenre végződött a Kom- jádi-uszodában a Vasas és a Posillipo Napoli között, a március 29-én esedékes nápolyi visszavágón Kásás Zoltán és Steinmetz Barnabás csapata az esélye­sebb. A Bajnokok Ligájában a Honvéd Domino 6-4 arányban diadalmaskodott az Olimpiakosz Pireusz gárdája ellen. TOTÓEREDMÉNYEK ­11. HÉT 1. Ferencváros-Györ 5-2 1 2. Kispest-Újpest 1-4 2 3. Bochum-Bayem München 1-4 2 4. Cottbus-Kaiserslautern 1-3 2 5. Hamburg-Schalke 3-1 1 6. Leverkusen-Wolfsburg 1-1 X 7. Rostock-Bremen 1-0 1 8. Nürnberg-Hertha 0-3 2 9. Reggina-Mllan 0-0 X 10. Bologna-Udinese 1-0 1 11. Brescia-Torino 1-0 1 12. Chievo-Parma 0-4 2 13. Perugia-Roma 1-0 1 pluszmérkőzés: 14.1860 München-VfB Stuttgart 0-1 2