Petőfi Népe, 2002. december (57. évfolyam, 280-303. szám)

2002-12-10 / 287. szám

2002. December 10., kedd S P ORT Petőfi Népe - 7. oldal VILÁGKUPA VERSENY. Didier Cuche (képünkön) nyerte az alpesi sí Egyesült Államokban rendezett VK férfi szuperóriás-műlesiklást. A svájci csak nyolc századmásodperccel előzte meg a második liechten­steini Büchelt. Az összetettben hét viadal után az osztrák Eberharter vezet Cuche előtt. epa-fotó A középdöntő következik Utazással és edzéssel töltötte a magyar váloga­tott a dániai női kézilabda Európa-bajnokság hétfői szünnapját. Mocsai Lajos szövetségi ka­pitány csapata három és fél órás buszozással jutott el Aarhusból Farumba, ahol a közép­döntő 2. csoportjának együttesei játsszák majd mérkőzéseiket. NŐI KÉZILABDA EB A címvédő magyarok a szlovének és a csehek el­leni 31-28-as, illetve 33-26-os győzelmet vitték magukkal. A második körben ma a világbajnok oroszok (kezdés 20.30), majd szerdán a spanyo­lokat kiverő németek (16.30), végül a vb-második norvégok (csütörtök 20.30) következnek. A kapitány szerint a csoportküzdelmektől vár­ható alapvető célkitűzést teljesítette a válogatott: pontveszteség nélkül jutott tovább, és így komoly esélye maradt arra, hogy a középdöntőben is elő­kelő, vagyis az első három hely valamelyikén vé­gezzen. Mocsai szerint az igazi torna csak most kezdődik:, - Eddig 12 csapatos EB-ket rendeztek, s a mezőny most rostálódott. Itt már nem lesznek könnyű mérkőzések. A legerősebb csapattal kell felvenni a versenyt, s minden erőtartalékot moz­gósítani szükséges. Fegyelmezetten akarunk ját­szani, mert valószínű, hogy nem lesznek nagy­különbségű győzelmek. Apróságokon, egy-két gólon múlnak majd a pontok. A középdöntő állása a keddi forduló előtt, I. csoport (Aarhus): 1. Jugoszlávia 4 pont (62-58), 2. Dánia 4 (47-40), 3. Franciaország 2 (41-41), 4. Ro­mánia 2 (52-53), 5. Ukrajna 0 (44-51), 6. Ausztria 0 (44-57). II. csoport (Farum): 1. Norvégia 4 (50- 36), 2. Magyarország 4 (64-54), 3. Csehország 2 (51-53), 4. Oroszország 2 (43-46), 5. Szlovénia 0 (48-56), 6. Németország 0 (40-51). ________________■ Tu dósítóink jelentik Fölényes halasi győzelem KÉZILABDA NB I/B-s női mérkőzés: Kis­kunhalasi NKSE-Ceglédi Kék Cá­pák 37-26 (16-12). Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Kőbőr, Tóth Z. Kiskunhalas: Veres - Paulik V. 8, Gönczöl 11/3, Vízkeleti 2, Kurgyis 7/2, Sastyin 1, Veimpert 4. Csere: Ruskó 2, Szénási, Bodóczky, Kovács 2, Tóth, Kátai (k), Paulik E. (k), Edző: Simon László. Hétméteres: 6/5, ill. 7/5. Kiállí­tás: 12, ill. 8 perc. Az eredmény alakulása, 5. p.: 1-1,8. p.: 1-3,14. p.: 7^3, 20. p.: 11-5, 25. p.: 13-9, 41. p.: 23-15, 46. p.: 28-20, 51. p.: 34-20. Az első percekben a vendégek vezettek, de ezt a bravúrt - a ha­zai egyenlítés után - a mérkőzés további perceiben már nem tud­ták megismételni. Három-hármas állásnál négy gyors halasi gól kö­vetkezett, amire a ceglédi részről nem érkezett válasz. Az első fél­idő végéig a csapatok felváltva ta­láltak egymás hálójába, így szü­netre megmaradt a négygólos ha­zai előny. A Kiskunhalas a máso­dik félidőben is minden játék­részben felülmúlta ellenfelét. A nagyobb különbségű vereségtől csak az mentette meg a Ceglédet, hogy az utolsó tíz percben a hala­siak már kevésbé összpontosítot­tak a támadások befejezésére. Simon László: - Örülök, hogy jó mérkőzéssel és győzelemmel búcsúztunk a hazai közönségtől. Az őszi szezonból még egy ide­genbeli mérkőzésünk van. Szom­baton az első helyen álló Tiszaúj- város lesz az ellenfél. KOSÁRLABDA NB I/B csoportos női mérkő­zés: Miskolci EAFC-Köz Víz Kecskeméti KC 59-69 (17-23, 9- 12,19-20,14-14). KKC: Benyovszki 30/18, Halmi 12/12, Serbán 14, Szavercsenko 4, Kovács B. 1. Csere: Kanyó 8, Laczi, Hofmann. Edző: Szilaski Tamás. A miskolci gárda úgyne­vezett sötét ló volt a kecskeméti­ek számára, akik tudták, nehéz meccs vár rájuk. Bár a centerek gyengébb teljesítményt nyújtot­tak, szerencsére Benyovszki és Halmi ponterős volt, kiválóan ko­sarazott. A vendégek a végjáték­ban jobban összpontosítva meg­érdemelten győztek. Az eddig tíz bajnokiból a KKC mindössze két­szer játszott hazai pályán. Folyta­tás vasárnap odahaza, a fehérvá­riak ellen. NB I/B csoportos férfimérkő­zés: Kodolányi Fehérvár KC-Bajai KK 90-76 (26-15,21-21, 15-21,28- 19). Székesfehérvár, 150 néző. Vezette: Pestajity, Csabai. Bajai KK: Ács 23/15, Topió 12, Kancsár 6, Bődi 24/6, Nagy P. 3/3. Csere: Hosszú G. 8/6, Szabó Á„ Kreiter. Edző: Hosszú István, Kajtár Zsolt. A bajai csapat első számú cen­tere, Szűcs Balázs influenza miatt el sem utazhatott Székesfehérvár­ra, és Tóth Gábor is betegség mi­att hiányzott a vendégcsapatból. Rosszul kezdett a Baja, főleg a tá­voli dobások voltak pontatlanok. A hazaiak magukhoz ragadták a kezdeményezést, elhúztak 10 ponttal. A vendégek Bődi kosara­ival tartották magukat. A második negyedben kiegyenlített lett a já­ték, ezt a felvonást döntetlenre hozta a Baja. A nagyszünet után Ács játéka is feljavult, többször is betalált távolról. A negyed végéig 5 pontra csökkentette hátrányát a Hosszú-gárda. Az utolsó tíz perc elején egyenlített a Baja (67-67), ám a fehérváriak sem tétlenked­tek. Három perccel a lefújás előtt négy pont volt a hazaiak előnye, de a hajrá a Fehérvárnak sikerült jobban. A Szűcsöt nélkülöző Baja újabb vereséget kénytelen el­könyvelni. Kitűnt: Ács, Bődi. LABDARÚGÁS 9. Iustitia Kupa teremtorna, Kecskemét. Végeredmény: 1. Rendőrség, 2. Vám és Pénzügyőr­ség, 3. Ügyészség, 4. Ügyvédek, 5. Bíróság, 6. BV Intézet. A gólki­rály: dr. Csanádi Zsolt (Ügyvé­dek), a legjobb kapus: Nyerges Norbert, a legjobb mezőnyjáté­kos: Hegyesi Tamás (mindkettő Rendőrség), a legsportszerűbb csapat: a BV Intézet lett. lustitia Kupa: Ügyészség (kockásban)­Bíróság 4-3! fotó: b. b. Botrányos kick-box gála Olaszország Botrányba fulladt Csábi Betti­na profi kickbox világbajnoki címmérkőzése! Az olaszországi Udine városában szombaton megrendezett profi kickbox-gála utolsó előtti össze­csapásán az MTA (Muay Thai Association) harmatsúlyú világ- bajnoki öve volt a tét. Csábi Betti­na az olasz Elga Comastrival küz­dött meg az 53,5 kg-os súlycso­port vb címéért. A többször is a kiütés határára került Comastri végül K.O. nélkül úszta meg az összecsapást, egyértelműnek tűnt Bács-Kiskun többszörös vi­lágbajnokának újabb győzelme.- Még most sem akarom elhin­ni, hogy ilyesmi megtörténhet egy profi világbajnoki címmérkő­zésen - mesélte Koller István edző. - Teljesen egyértelmű volt Bettina győzelme. A botrány az eredményhirdetéskor tört ki. Amikor a hangosbemondó ott tartott, hogy kimondja a győztes nevét, a bíró - nyilván a látottak alapján nem sokáig kellett tépe- lődnie a győztes kilétén - magas­ba emelte Bettina kezét. Elindult körbe a ringben bemutatni a né­zőknek a világbajnokot, amikor Comastri elkezdett reklamálni, hogy nem Csábi, hanem az ő ne­ve hangzott el a hangosbemon­dóban. A bíró Bettina kezét leen­gedte, majd Comastrit hirdette ki győztesnek! Ekkor szabadult el a pokol: az olasz szurkolók kifü­tyülték az olasz kick-boxost, s tö megesen indultak személyesen gratulálni Bettinának - mondta Koller. A magyar sportoló igazáért tüntető olaszok miatt a gála fő­mérkőzése a tervezettnél bő 30 perccel később kezdődött el. Csá­bi Bettina már hivatalosan is be­nyújtotta óvását. A gálán történ­tekre és a fejleményekre visszaté­rünk. L CS. Bajnokavató, éremosztó Kerekegyháza A Magyar Lovas-szövetség távlo­vas és távhajtó szakága hét végén Kerekegyházán, a Pongrácz-ta- nyán tartotta immár hagyomá­nyos bajnokavató, éremosztó összejövetelét. Bányai Béla, a szakág első embere értékelte az idei bajnokságot, szólt a jövő évi tervekről, versenyekről. Ezután az öt fordulós magyar bajnokság győztesei és helyezettjei Fugli Károlytól, a Magyar Lovas-szö­vetség főtitkárától vehették át az érmeket, trófeákat. Néhány versenyző teljesítmé­nyét külön is érdemes kiemelni. A mindössze 17 éves Bányai Gá­bor (Bükkösd) sorrendben má­sodszor lett a hosszútáv magyar bajnoka a felnőttek között. Emel­lett a junior korosztály első he­lyet is begyűjtötte. Két bajnoka van az agárdiaknak: Odor Enikő középtávon, Odor Gergő rövidtá­von nyert. Triplázott, azaz sor­rendben harmadszor lett magyar bajnok a távhajtóknál Pöppl Jó­zsef (Bonyhád). A távlovasoknál heten, a távhajtóknál négyen ér­tek el első osztályú minősítést. A hét lovas között ott van a Sükösdi Turbó tehetséges távlovasa, ifj. Hörnyéki József. Ő a magyar baj­nokságban ezüstérmet szerzett hosszútávon. A legtöbb verseny­kilométert is ifj. Hörnyéki mond­hatja magáénak. A lovasok legkö­zelebb jövőre, március 15-én a kiskunfélegyházi szezonnyitó versenyen találkoznak. __b.a. Hír ek JÓ TANULÓ, jó sportoló díja­kat adtak át tegnap a Néprajzi Múzeumban rendezett ünnep­ségen. Három kategóriában 125 fiatal vehette át a kitüntetést Magyar Bálint oktatási és Jánosi György sportminisztertől. Me­gyénkből Kis Zsanett atléta (Kiskunhalasi Református Kol­légium Szilády Á. Gimnáziuma) és Szarka Levente asztaliteni­szezni (Hetényegyházai Móricz Zs. Ált. Iskola) kapott díjat. VÍZILABDA. Az ausztráliai Perthben ma kezdődik és vasár­napig tart a női vízilabda Világ Kupa mérkőzéssorozata. A csü­törtökig tartó csoportmérkőzé­sek során a magyarok sorrend­ben az Egyesült Államok (ma, 11.50), az olimpiai bajnok j Ausztrália és Kazahsztán ellen szállnak vízbe. A másik cso­portban az olaszok az oroszok­kal, a görögökkel és a kanadai­akkal vetélkednek. A két kvar­tett legjobbja egyenes ágon jut a szombati elődöntőbe, a 2. és 3. helyezettek pénteken ugyan­ezért keresztbejátszanak. TOTÓ. A Szerencsejáték Rt. tá­jékoztatása szerint a 49. fogadá­si hét totónyereményei a jöve­delemadó levonása után a kö­vetkezők. 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. 13 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 4.483.613 forint. 12 találatos szelvény 34 darab, nyeremé­nyük egyenként 98.903 forint. 11 találatos szelvény 778 darab, nyereménye 4322 forint. 10 ta­lálatos szelvény 7308 darab, nyereménye 767 forint. MAI MŰSOR. Labdarúgó Baj­nokok Ligája 2. csoportkor, má­sodik forduló. A-csoport: Internazionale-Bayer Lever­kusen, Barcelona-Newcastle United. B-csoport: Arsenal- Valencia, Ajax-Rohia. Kezdés: 20.45-kor. ■ Technológia, mellyel sikert arat! PR36R10 (FAQ 480): Félti termését az időjárás szeszélyeitől? Válassza a PR3BR10 zöldszáron érd hihridkukorhűt! Álkalmaz- ” kodóképossége nagy termést l biztosít, órósidejólinz kápost i 1 gyors vízloedáso pociig ga- I §1 rantálja az alacsony szári- || m, tási.'költságul. Ellenáll / Hl mindennek: csőfuzári- Él| A jó gazda tudja, hogy a tapasztalatnál nincsen értékesebb. A PIONEER pedig tudja, hogy a ma­gyar gazdák tapasztalatánál nincsen értékesebb. Ezért támaszkodunk kezdetektől fogva termékeink kifejlesztésekor Önre és társaira. Ez a több mint negyedszázados közös munka tette lehetővé, hogy a magyar piacon ma már a PIONEER termékeit választja a legtöbb gazda. És ez tette lehetővé azt is, hogy Szarvason hozzuk létre közép-európai köz­ponti üzemünket, ahonnan ma már a hazai gazdák mellett a szomszédos országok termelőit is ellátjuk. Mi nem pusztán kukoricafajtákat, hanem termelési módot kínálunk az Ön számára: segítünk abban, hogy megtalálja a legjobban gyümölcsöző megoldást. Ezért ajánljuk most hat kukoricahibridünket. Próbálja ki a földjének legmegfelelóTibet, és meglátja: Önnek is hasznot hajt! PIONEER Dr. Piukovics László ■ H A DuPont Company