Petőfi Népe, 2002. november (57. évfolyam, 255-279. szám)

2002-11-12 / 263. szám

2002. November 12., kedd SPORT Petőfi Népe - 7. oldal MEGYEI I. OSZTÁLY Listavezetőt vertek Solton SOLT-IZSÁK 3-0 (1-0) Solt, 300 néző. Vezette: Ignácz (Narancsik, Tóth). Solt: Tüskés - Lukács, Sánta, Fekete, Juhász T. (Deák), Virág L, Tóth N., Aranyos, Király (Kiss), Freppán (Bécs), Tóth A. Edző: Freppán György. Izsák: Bátri - Horváth (Mezei K.), Virágh J. (Mezei G.), Bonea, Somjai, Tö­rök, Mezei Zs., Nedelea, Juhász Gy., Hleba, Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Gólszerző: Király 2, Tóth A. Ebben az összeállításban a vendég- csapatnak nem volt esélye a jól ját­szó Solt ellen. Kitűnt: Sánta, Tóth N„ Aranyos, Király, illetve Bonea, Juhász Gy„ Gréczi. Sárga lap: Ara­nyos, Virágh J., Juhász Gy. Kiállít­va: Hleba (37. perc). Ifjúsági ered­mény: 11-1. KEREKEGYHÁZA-DUSNOK 2-0 (0-0) Kerekegyháza, 150 néző. Vezette: Vörös (Fülöp, Kriván). Kerekegyhá­za: Fekete - András, Kulman R., Duzmath, Kulman A„ Kecskeméti, Hugyecz A. (Máté K.), Hugyecz R„ Hugyecz Gy., Máté A. (Polgár), Gogolák. Edző: Máté Attila. Dusnok: Bakula - Sánta J. (Laczkó), Andrin, Jagicza, Báló F., Fehérvári (Sáfrán), Ottenthál, Simonits, Sánta Z„ István, Deák (Báló J.). Edző: Ist­ván Zoltán. Gólszerző: Hugyecz A., Gogolák. Kitűnt: Kulman A., Kecs­keméti, Hugyecz A., Gogolák, illet­ve Andrin, Jagicza, István. Sárga lap: Kecskeméti, Báló F., Simonits. Ifjúsági eredmény: 7-0. KTK-MÉLYKÚT 1-1 (1-1) Kiskunfélegyháza, 80 néző. Vezette: Lencsés (Tóth I„ Szűcs). KTK: Tóth - Dongó, Cseke Z„ Farkas, Cseke R., Nádasdi, Toldi (Abonyi), Valkovics, Térjék, Kovács, Polgár. Edző: Vereb István. Mélykút: Kiss G. - Körmöczi, Szűcs, Száhl, Bényi, Kiss J. (Snye- hola Á.), Tóth J. (Párczen), Dosz- pod, Szőcs G., Ivancsán, Snyehola B. Edző: Gieszinger Ferenc. Gól­szerző: Valkovics, illetve Kiss J. Ki­tűnt: Tóth, Dongó, Farkas, illetve Szőcs G., Ivancsán. Sárga lap: Far­kas, Tóth J., Ivancsán, Snyehola B. Ifjúsági eredmény: 2-1. SZAKMÁR-NEMESNÁDUDVAR 3-1 (0-0) Szakmár, 200 néző. Vezette: Witt- mann (Tóth, Serdült). Szakmár: Szép - Csekei, Aradi, Mácsai, Dob- ler, Tóth, Matos, Unyi, Gombkötő (Fábri), Perity (Szalontai), And­rás. Edző: Márton Zsolt. Nemes­nádudvar: Szabados - Jagicza L. (Tusori), Pusztai, Jagicza P., Schindler E., Schindler Z., Simon (Knapig), Szilágyi, Grúber (Me- zőfi), Száhler, Gazsi. Edző: Szőcs Lázár. Gólszerző: András 2, Mácsai, illetve Gazsi. Kitűnt: And­rás, Mácsai, Gombkötő, Matos, il­letve Szabados, Schindler E., Schindler Z. Sárga lap: Aradi, Matos, Schindler E„ Schindler Z. Ifjúsági eredmény: 7-1. SÜKÖSD-HETÉNYEGYHÁZA 0-0 Sükösd, 100 néző. Vezette: Suba (Bánfi, Horváth). Sükösd: Nagy - Zsikó, Morvái, Kutyka, Faddi, Mol­nár (Zrínyi), Kreszló, Kárpáti (Evanics), Újszászi (Miókovics), Ta­más, Székely. Edző: Zrínyi István. Hetényegyháza: Lénárt A. - Lénárt L, Torbán, Szász, Gyagya (Juhász), Lantos, Csizmadia, Guttyan, Váczi (Bende), Török, Pap (Kovács). Edző: Bende József. Kitűnt: Faddi, Kutyka, Tamás, illetve Lénárt A., Lénárt I„ Gyagya. Ifjúsági ered­mény: 0-3. JÁNOSHALMA-KISKUNMAJ SA 1-1 (0-0) Jánoshalma, 200 néző. Vezette: Kárász (Fülöp, Kovács). Jánoshal­ma: Majzlinger - Goretich K„ Goretich G„ Horváth, Molnár, Sán­ta, Odor (Csernók), Kiss, Zámbó, Szabó K„ Fenyvesi. Edző: Szabó Gábor. Kiskunmajsa: Huszka - Pócsik (Andricz), Fekete Zs„ Sző­ke, Fekete I., Újfalusi, Varga, Deli, Verba, Török (Kamara), Szikora. Edző: Teliinger Vilmos. Gólszerző: Fenyvesi, illetve Deli. Kitűnt: Hor­váth, Molnár, Sánta, Ódor, illetve Fekete Zs., Fekete I., Varga. Szabó Gábor jánoshalmi edző szerint a játékvezető döntően befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét. El­mondta, hogy az első félidő a ha­zaiaké volt, míg a második játék­részben - idézzük - „a bíró az or­kánszerű szélnél is jobban segítet­te a Kiskunmajsát.” Sárga lap: Pócsik, Újfalusi. Kiállítva: Szikora (67. perc). Ifjúsági eredmény: 1-3. AKASZTÓ-KALOCSA 2-0 (0-0) Akasztó, 200 néző. Vezette: Patyi (Kovács, Kohajda). Akasztó: Mar­kó - Újvári, Lehota, Stadler (Agócs), Sárközi, Meggyes, Bélák (Lázár K.), Csehi, Lázár Zs. (Var­ga), Klajkó, Nagy F. Edző: Agócs Zoltán. Kalocsa: Gojtán - Dana, Gyöngy, Bolvári, Vörös, Balogh (Maros), Beke (Tóth), Pákolicz, Kovács (Klein), Farkas, Illés. Edző: Alföldi Albert. Gólszerző: Újvári, Lázár Zs. Akasztói tudósítónk így foglalta össze a 90 percet: nagy szél, közepes iram, jó játékvezetés. Kitűnt: Újvári, Lehota, Sárközi, il­letve Gojtán, Beke, Farkas. Sárga lap: Nagy F„ Illés, Balogh, Páko­licz. Ifjúsági eredmény: 0-6. Tompa-Szabadszállás 3-2 (2-1). Ifjú­sági eredmény: 1-4. A mérkőzésekről tudósítottak: Bujdosó Márton (Sükösd), Deák János (Tompa), Nagy János (Ke­rekegyháza), Nádasdi József (Kis­kunfélegyháza), Renner Tibor (Já­noshalma), Szabó Sándor (Solt), Tóth Jenő (Szakmár), Tóth József (Akasztó). A megyei I. osztályról készült ösz- szeállítás szerkesztője: Lőrinczi Csaba (79/426-371, 79/322-453, e- mail: lorinczic@petofinepe.hu ) ARMAGNYAC MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Izsák 14 8 5 1 37-11 29 2. Nemesnádudvar 14 8 3 3 29*15 27 3. Akasztó 14 7 5 2 34-16 26 4. Jánoshalma 14 7 4 3 28-20 25 5. Kiskunmajsa 14 7 3 4 34-22 24 6. Kerekegyháza 14 6 3 5 24-19 21 7. Tompa 14 6 3 5 26-28 21 8. Hetényegyháza 14 6 2 6 28-24 20 9. Solt 14 7 5 2 35-22 17 10. Dusnok 14 ül _ 9 20-29 15 11. Mélykút 14 4 3 7 15-27 15 12. Szakmár 14 6 4 4 29*28 13 13. Szabadszállás 14 4 1 9 23-33 13 14. Kalocsa 14 3 4 7 17-30 13 15. Sükösd 14 2 2 10 13-34 8 16. KTK 14 1 3 10 1040 6 A Solt és a Szakmár csapatától 94 büntetőpont levonva. Vereségek a másodvonalban Kézilabda NB I/B-s férfimérkőzés: Kiskőrö­si KSK-Hajdúböszörmény 18-19 (10-9). Kiskőrös, 200 néző. Vezet­te: Horváth, Németh. Kiskőrös: Pulay - Kun 2, Do­bos 4/2, Szentgyörgyi J. 2, Ko­vács 3, Gelley 3, Nagy T. 2. Csere: Nagy P. (k), Kromholcz, Horváth 2. Edző: Kajcsa András. Kiállítás: 6, ill. ,6 perc. Hétméteres: 4/2, ill. 4/3. Az eredmény alakulása: 5. p. 1-2, 11. p. 24, 16. p.4-8, 25. p. 8- 8, 27. p. 10-8, 38. p. 10-14, 49. p. 15-15, 56. p. 17-16, 59. p. 18-18. A bajnokság első és utolsó he­lyén álló csapattól is egygólos vereséget szenvedett két leg­utóbbi mérkőzésén a Kiskőrösi KSK. Éppen ezért, kíváncsian várták a szurkolók, hogy vajon mire képesek kedvenceik a jelen­legi második helyezett ellen? A Hajdúböszörmény egységes, ki­egyensúlyozott csapat hírében állt, ami az utóbbi időben nem mondható el a körösiekről. Többnyire sikertelen támadások­kal kezdődött a mérkőzés, a ki­tűnő védekezésnek köszönhető­en egyik oldalon sem potyogtak a gólok. A 8. percben is csak két- két találatot mutatott az ered­ményjelző tábla, ekkor azonban a vendégcsapat nagyobb sebes­ségre kapcsolt. Újabb nyolc perc elteltével már négy góllal vezet­tek (16. p.: 4-8), de ezután a ha­zaiak percei következtek. A körösi kapuba Nagy Péter állt be, aki lehúzta a rolót és a Böször­mény 12 percen át képtelen volt gólt lőni a kitűnő hálóőrnek. A 25. percben kiegyenlített a Kis­kőrös, sőt a félidő hajrájában a vezetést is átvették. Úgy tűnt, hogy ezúttal felborul a papírfor­ma, de a második játékrész első tíz perce csalódást okozott a ha­zai közönségnek. A vendégek ugyanis Sipos vezérletével nem csak behozták hátrányukat, ha­nem négygólos vezetésre is szert tettek. Ebben az időben a körösi játékosok rendre a kapusba lőt­ték a labdát, hétméterest hibáz­tak, és rossz átadásokkal nehezí­tették helyzetüket. A következő tíz perc ismét a hazaiaké volt, ekkor viszont a Hajdúböször­mény támadásai haltak el a szi­gorú hazai védőkön. A félidő utolsó harmadában mindkét ol­dalon védekezésre rendezkedtek be a játékosok, s emiatt egyik csapat sem tudott egygólos előnynél nagyobbat kicsikarni. A mérkőzés utolsó percében dön­tetlen volt az állás (59. p.: 18-18) és a körösieknél volt a labda. A bírók azonban passzív játék mi­att elvették a játékszert s 5 má­sodperccel a vége előtt, Vágónak sikerült megszereznie a győztes gólt. A két kitűnően védekező csapat közül a hajdúságiak lettek gazdagabbak két ponttal. Kajcsa András: - Védekezés­ben kitűnően helytállt a csapat, de támadójátékunk elmaradt a várakozástól. Benyáts Balázs: - Két jól véde­kező csapat közül óriási szeren­csével nekünk sikerült nyerni. Kitűnt: Nagy P. és védekezés­ben az egész csapat, illetve Sipos, Pereverzia, Vágó. * * * NB I/B-s női mérkőzések: Kiskundorozsma-Kecskeméti NKSE 23-17 (10-9). Kiskundo- rozsma, vezette: Bujdosó Zoltán, Tomecskó Tamás. Kecskemét: dr. Zsoldosné - Kiss R„ Kurusta 1, Szabó 5/2, Márki 6/1, Szijjártó 1, Palástiné 3. Csere: Fekete (k), Halasi (k), Mol­nár 1, Baranyák, Herceg. Edző: Toókos György. Kiállítás: 8, ill. 6 perc. Hétméteres: 2/2, ill. 5/3. A továbbra is tartalékos kecske­méti gárda jól kezdett vetélytársa otthonában (0-2,1-3), sőt, az első félidő közepéig folyamatosan ve­zettek is. Néhány pontatlanság és egy kihagyott büntető után átvet­ték a vezetést a hazaiak. Ettől kezdve változatos játék folyt a pá­lyán, felváltva estek a gólok. A szünet után 10 perc alatt el­dőlt a mérkőzés. A hazaiak jobb átlövő-játékuknak köszönhetően ötgólos előnyt szereztek (11. perc: 16-11), miközben Szabó már a második büntetőt hibázta el. Ez­után a két serdülő játékost is sora­iban tudó kecskemétiek lelkese­désének köszönhetően kiegyenlí­tettebb lett a játék, felváltva estek a gólok. A hazai pálya minden előnyét élvező, rutinosabb do­rozsmaiak megérdemelten nyer­tek a többet hibázó, és néhány halványabb produkciót nyújtó vendégek ellen. Ifjúsági mérkőzés: 23-19. i Bajai vb-20. Tmátlón VB Bajai Péter huszadik lett a me­xikói Cancúnban megrendezett triatlon világbajnokságon. A Mogyi SE Baja háromtusázója ismét bebizonyította, hogy a nemzetközi versenyeken ő leg­jobban teljesítő magyar triat- lonisták egyike. Közel 40 Celsius fok meleget és 75 százalékos páratartalmat regisztrál­tak a műszerek szombaton a mexi­kói üdülőparadicsomban, amikor elstartolt az U23-as férfiak mező­nye. A másfél kilométeres úszás után Bajai Péter negyvenkettedik­ként jött ki a Karib-tengerből. Idő­eredménye (18 perc 52 másodperc) negyvenkilenc másodperccel ma­radt el az úszást leggyorsabban tel­jesítő ausztrál Ben Buccholztól. A 40 kilométeres kerékpározás során az átlagban 41,58 km/h sebességgel tekerő Sugovica-parti versenyző fel­jött a 28. helyre (időeredménye: 57:43). Ebben a versenyszámban - mely egyébként erőssége - négy másodperccel jobbnak bizonyult a Cancúnban továbbra is vezető Buccholznál, míg a nagy esélyesnek tartott svájci Sven Riederert 17 másodperccel verte. Következett a 10 kilométeres futás: ezt a távot Borbély Miklós és Thuránszky Balázs edzők tanítvá­nya 35 perc 45 másodperc alatt tel­jesítette. Ez pedig azt jelentette, hogy újabb nyolc helyett javítva a kerékpározás során elért pozíció­ján, Bajai Péter - 1 óra 55 perc 19 másodperces időeredménnyel - a 20. helyen ért célba. Az U23-as vi­lágbajnok a nagy esélyes Riederert alaposan lehajrázó, az exotikus hangzású Wagga-Wagga városból érkezett ausztrál Brad Kahlefeldt lett. Bajai Péter egy olyan mezőny­ben lett 20., ahol a duatlon Európa- bajnok spanyol Jósé Manuel Tovar a 18., a duatlon világbajnok zim­babwei Rory Mackie 34. lett. Bajai tavaly a 17. helyen zárta az edmon- toni junior vb-t. Akkor a magyar küldöttség legeredményesebb triat- lonistája volt. Idén - Kis Gyula mö­gött - korosztályában a második legeredményesebb honi vb-résztve- vönek bizonyult. LŐRINCZI CSABA Bronzérmet hozó KTE Birkózás A felnőtt szabadfogású csapatbaj­nokság döntőjébe a Csepel, a KTE a Vasas és a Ferencváros jutott. A Vasas Fáy utcai csarnokában ren­dezett fináléban az irányított sor­solás alapján a KTE a Csepellel kezdett, ezt követően a Vasassal találkoztak a kecskemétiek, végül a Fradi következett. A Csepel és a Vasas gárdája nagyon erősnek tűnt, s ez a gyakorlatban be is iga­zolódott. Eredmények: Csepel- KTE 19-8, Vasas-KTE 18-8. A bronzéremért vívott csatában: KTE-Ferencváros 22-4. 55 kg-ban Hengár a hosszabbításban kapott ki Ónoditól. 60 kg: Borbás L.-Kiss 5:0- ás pgy. 66 kg: Dencsik-Blaskó: Dencsik tussal nyert. 74 kg: Nagy- Bácsi: Nagy pgy. 84 kg: Kiss T.- Fodor Z.: a válogatott Kiss tussal nyert. 96 kg: Szabó I. junior világ­bajnok 7:0-ra győzött Molnár ellen. Nehézsúlyban Németh is győzni tu­dott. a döntőben szoros csatában a Csepel 13-12-re múlta felül a Vasas együttesét. A KTE bronzcsapata: Zelei Ist­ván, Hengár Csaba, Borbás László, Dencsik István, Nagy Balázs, Kiss Tamás, Szabó István, Németh Mik- lós, Horváth András. ■ Hírek STUTTGART-FRADI. Az európai labdarúgó kupák egyeüen magyar szereplője, a Ferencváros ma a né­met VfB Stuttgart otthonában lép pályára az UEFA Kupa 2. fordulójá­nak visszavágóján. Az október 31- iki, Üllői úti első találkozó gólnélkü­li döntetlennel zárait. Garami Jó­zsef, a zöld-fehérek vezetőedzője úgy véli: csapatának csak akkor le­het esélye a 32 közé kerülésre, ha az első félidőben gólt szerez. Kriston Attila 3 sárga lapja miatt nem játszhat. Gera Zoltán a hétvé­gén vakbélgyanúval kórházba ke­rült, de végül vasárnap este kien­gedték, s a csapattal tarthatott. A 18 órakor kezdődő összecsapást az ml közvetíti. KOSÁRLABDA. A férfi Magyar Ku­pában a kecskeméti Univer KSE csa­pata az NB Il-es Hódmezővásárhely együttesét kapta a legjobb 16 közé jutásért. A mérkőzésre november 19-én, 18.30-kor kerül sor a Csong- rád megyei városban. A továbbjutás ezen az egy mérkőzésen dől el. TOTÓ. 45. fogadási hét. 13 plusz egy találatos és 13-as nem volt. A 20 darab 12-esre egyenként 183.988, a 11-esekre 10.365 a 10-esekre 1697 forint fizetnek. A+l: Juventus-Milan: 2-11 ERŐEMELÉS. Legalább két érmet várnak a szakemberek a hét magyar résztvevőtől a mától vasárnapig tar­tó trencséni férfi erőemelő világbaj­nokságon. A legnagyobb eséllyel a plusz 125 kilós világ- és Európa-baj- nok Mészáros Tibor, valamint az egy súlycsoporttal lejjebb érdekelt Árvái István indul. A vb meglepe­tésembere a júniusi junior Eb-n har­madik helyezett, szintén 125 kg- ban szereplő Hajdú Tamás lehet. MAI MŰSOR. Labdarúgó Bajnokok Ligája, a csoportmérkőzések 1. kö­re, 6. (záró) forduló, 20.45 óra. A-csoport: Auxerre-Dortmund, Arsenal-Eindhoven - B-csoport: Va- lencia-Szp. Moszkva, Basel- Liverpool - C-csoport: Genk-Real Madrid, Roma-AEK Athén - D-cso- port: Rosenborg-Lyon, Ajax- Intemazionale. ■ <Sg> TOYOTA — ® — Izsáki u. 13. Tel.:78/414-135 email: mfa@toyota.hu CoroCCa Új Yaris és Corolla modellekhez most kedvező finanszírozási lehetőség! MÁR EGÉSZEN APRÓ HAVI RÉSZLETEKRE! ans "Bács-Kiskun Megyében a Rák Ellen" KÖZHASZNÚ Alapítvány (6000 Kecskemét, Nyíri út 38. Adószám: 18354256-1-03) Hálás köszönet az adományozóknak, akik adójuk 1 %-ával (1.567.235 Ft összegben) a daganatos betegeket segítették a Kecskeméti Onkoradiológiai Központban. 290332 A "Jövő Polgáraiért" Közalapítvány (Pálmonostora) köszöni mindazok támogatását, akik a 2001. évi személyi jövede­lemadójuk 1%-át alapítványunk javára ajánlották fel. A 137.639 Ft-ot az iskola tanulóinak kirán­dulásaira. szabadidős programjá­nak lebonyolítására, jutalmazásá­ra, színházlátogatásra használtuk fel. Jövőben is számítunk támogatá­sukra. 296432 Köszönettel: a kuratórium BÁCSVÍZ PALYAZAT A Bács-Kiskun megye északi területén víz- és csatorna közüzemi szolgáltatást biztosító BÁCSVÍZ Rt. pályázatot hirdet kecskeméti foglalkoztatási hellyel LABORATÓRIUM­VEZETŐI munkakör betöltésére TISZTELT PÁLYÁZÓ! Az Ön munkaköri feladatai a működési területet érin­tően a belső vízminőség és szennyvízminőség ellenőrzésének szakmai irányítása, melyet akkreditált laboratóriumban kell folytatnia Ön esélyes pályázó, ha • az alábbi valamelyik végzettséggel rendelkezik = víz- és szennyvíztechnológus mérnök vagy = vegyészmérnök vagy- vegyész • vezetői gyakorlattal rendelkezik, és • magyar állampolgár A pályázat elbírálásánál előnyt jelent, ha: • biológus másoddiplomás • Windows-alapú integrált rendszer alkalmazásában jártas frásos pályázatának tartalmazni kell: • a laboratórium üzemeltetésére vonatkozó elképzeléseit • kézzel írott szakmai életrajzát és referenciáit A pályázathoz csatolni szükséges: • diplomájának, illetve egyéb képesítését igazoló bizonyítványának másolatát, • három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítványát, • fényképét A pályázat benyújtásának helye és határideje: BÁCSVÍZ Rt. vezérigazgatójának címezve 6000 Kecskemét, Izsáki út 13. 2002. november 20. A pályázat elbírálásának határideje: 2002. december 10. A pályázattal kapcsolatban további információt ad: előzetesen egyeztetett időpontban Szekeres István vezérigazgató Telefon: 76/511-501; 70/333-1111 Mindennapi v-izündínt,., / i