Petőfi Népe, 2002. október (57. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-16 / 242. szám

várható főnyereménye 1 MILLIARD 115 , SIIIENCSEJÁfíl IT. azaz 1 115 000 000 forint Stadionavató győzelemmel Magyarország-San Marino 4-1! Az első gólt szerző Bajzát (balról) harcol a labdáért. Tudósítóink jelentik Országos bajnok kalocsai karatéka ________Labdarúgás _____ O limpiai és U21-es EB-selejtező mérkőzés: Magyarország-San Marino 4-1 (1-1). Kecskemét, 2500 néző. V.: Mammadov (azeri). Magyarország: Balogh J. - Szé- lesi, Nagy G., Máté, Bodor, Czvit- kovics, Tóth B. (Fehér 75.), Bu- zsáky (Regedei 80.), Németh N. (Koplárovics 66.), Torghelle, Baj­zát. Szövetségi edző: Róth Antal. Góllövők: Bajzát a 23., And- reini a 45., Bodor a 48., Czvit- kovics a 65. és a 91. percben. Sárga lap: Szélesi a 8., Maiani a 4L, Buzsáky a 42., Marani az 50., Gorini az 56., Torghelle a 64., Máté a 66. percben. A mérkőzés kezdete előtt ke­rült sor a felújított Széktói Stadion ünnepélyes avatására. Dr. Szécsi Gábor, Kecskemét polgármestere rövid beszédében ldemelte, hogy a stadion rekonstrukciója a város és a magyar labdarúgás példaérté­kű együttműködése által jöhetett létre. A város első embere szeret­né, ha a létesítmény Kecskemét és a magyar futball jelképe lenne. A beszéd után kezdődhetett a derbi, ahol a nagy fölényben ját­szó magyar válogatott teljesen megérdemelt győzelmet aratott a lelkes San Marinó-iakkal szem­ben. Helyzeteik alapján a vendég­látók sokkal nagyobb arányú győ­zelmet is kivívhattak volna. Az ál­lás 2 forduló után: 1. Lengyelor­szág 6 pont (8-1), 2. Svédország 6 (5-0), 3. Magyarország 3, 4. San Marino 0 (2-9), 5. Lettország 0 (0- 7). LABDARÚGÁS Európa-bajnoki selejtező: Ma­gyarország-San Marino. Megyeri út, 20.30-kor (ml). Vezeti: Gylfi Thór Orrason (izlandi). A szombati, stockholmi 1-1-es döntetlen után ma játssza második selejtezőjét a magyar válogatott. Ez lesz a nemze­ti együttes 767. mérkőzése, az eddigi mérleg: 372 győzelem, 172 döntet­len, 222 vereség. A magyar csapat korábban még soha nem találkozott San Marinóval. A vendégek válogatottja története során eddig 27 mérkőzést játszott az Európa-bajnokságok selejtezőjében, de még egyszer sem sikerült pontot szereznie. San Marino csapata szin­te teljes egészében amatőr játéko­sokból - diákokból, bolti eladókból, szociális munkásokból, könyvelők­ből - áll. A kivételt a csatárposzton szereplő Andy Selva jelenti, akinek a névkártyáján a foglalkozás rovat­ban az áll, hogy: futballista. A 26 éves csatár eddig 16-szor lépett pá­lyára az együttesben, s 3 gólt szer­zett, ezzel a Budapestre érkezett 17 fős keret legeredményesebb tagja. A magyar mellett további 18 Eu­rópa-bajnoki selejtezőt rendeznek. Róth Antal szövetségi edző: - Pontatlanok voltunk, rossz hely­zetkihasználással. Nyertünk, de a mutatott játék kifogásolható. Kö­szönöm a kecskeméti közönség­nek a buzdítást és mindazoknak, akik eddig mögöttünk álltak. Ferrari Gaetano, a San Mari- nó-iak szövetség edzője: - Egy igazi csapat ellen játszottunk, míg a mi játékosaink mind amatőrök. Mészöly Kálmán, a Vasas egykori válogatott védője: - Svédországban sokkal jobban játszott a magyar csapat. Reggel óta velük vagyok, részt vettem a taktikai értekezleten, többet vár­tam tőlük. Én nyolc gólt tippel­tem a javunkra, de hiába voltak meg a helyzetek ennyi találat nem jött össze. Alapvetően azért ügyes, tehetséges társaságról van szó, csak én nagyon magas­ra tettem a mércét. Dr. Bozóky Imre, MLSZ-elnök: - A legfontosabb a győzelem volt és ez sikerült. Gondolom, hogy lá­tunk még jobb játékot is ettől a gárdától. Nagyon örülök, hogy Kecskemét gazdagodott egy ilyen létesítménnyel. Azt kívánom a vá­rosnak, hogy egy ugyanilyen jó csapata legyen, mint amilyen szép a stadionja. Orell Zsolt, a megyei szövetség elnöke: - A magyarok játéka ha­gyott maga után némi kívánniva­lót, de a kötelező győzelem tuda­tában mindig nehezebb játszani. Az eredmény nem tükrözi a két csapat közötti tudásbeli különb­ségek _________BORBÉLY KÁROLY A szintén a 4. csoportban szereplő, de szabadnapos svédek a 2004-es EB házigazdáját, Portugáliát, a len­gyelek pedig Új-Zélandot fogadják barátságos mérkőzésen. RÖPLABDA Extra Liga férfimérkőzés: Du­naferr-Phoenix Mecano Kecskeméti RC. Dunaújváros, 17 órakor. KOSÁRLABDA NB I. A-csoportos női mérkőzés: Bajai Bácska-MiZo Pécsi VSK. Baja, dr. Pósta S. sportcsarnok, 17.30-kor. Az élvonal újonca Európa egyik sztárcsapatát fogadja. A pécsieknél Béres sérülés miatt hiányzik és Ká­rolyi játéka is kérdéses. Gálos László edző: - Jó lenne ér­telmet találni a találkozónak. Gya­korolunk majd néhány olyan játék­elemet, amit a hétvégi, Szekszárd el­len lehet kamatoztatni. Milovics alig edzett, gyomorfertőzése van, de ta­lán pályára léphet. Farkas Andreá­nak a diósgyőri összecsapás óta fáj a válla, szerepeltetése bizonytalan. Úgy gondolom, játékosaimnak nagy élmény lesz Európa élcsapata ellen játszani. Remélem, ez a tény kellő­képpen motiválja őket. KARATE A magyar szövetség felnőtt nyílt knock down karate magyar bajnokságát hét végén rendezte Budapesten. Ezen in­dult Vancsik Nándor (70 kg), a Kalocsai SE kiokushyn karate szakosztályának versenyzője, aki egyben a császártöltési karate klub vezetője. A 2 dános karatés látványos küzdelmeken keresztül vere- kedte be magát a döntőbe, ahol az Ashi- hara Karate Szövetség bajnokával mérkő­zött. Vancsik mindent eldöntő fejrúgásá­val megszerezte a bajnoki és a legtechni­kásabb versenyzőnek járó címet is. Ezzel elnyerte a jogot, hogy hazánkat képvisel­je az október 26-án Japánban megrende­zésre kerülő nemzetközi versenyen. Kick-box országos bajnokság döntő­je, Dorog. Az ob-n a tavaszi és az őszi for­dulók legjobbjai vehettek részt. Megyén­ket a kecskeméti Sankudo SE két ver­senyzője, Tápai Ágnes (55 kg, light-con- tact) és Domokos Szabina (65 kg light-c.) képviselte. A döntő nagy küzdelmeket, s néha túlzottan is kemény csatákat ho­zott, melynek végén Szabina leszorult a dobogóról, Ágnes viszont ezüstérmet szerzett. Beke Béla edző: - Ági Eb-cimvédőként rugaszkodott a versenynek és az elődön­tőben lendületből át is gázolt a rutinos Kremf Rékán. A döntőben a tavalyi baj­nokkal, Miklós Anikóval került össze. Jó kis meccset vívtak, Ági végig irányított, agresszívan és pontosan kezdeménye­zett, sorozatban érte el pontjait, a bírók mégis a riválisát hozták ki győztesen. A videofelvételek szerint is mindhárom me­netet megnyerte, de tény, korábban sok­kal meggyőzőbben hozta meccseit. Sza­bina felnőtt 4. helyezése - korát figyelem­be véve - kiemelkedő. Technikailag és erőnlétben már most kiemelkedik vetély- társai közül, de még rutint kell szereznie. Döntetlen ízű mérkőzéseket vívott, de ezen a napon a bíráskodás nem nekünk kedvezett. ASZTALITENISZ Duna Kupa nemzetközi verseny, Ausztria. A magyar válogatottban két me­gyebeli versenyző is szerepelt. Junior nők: 1. Ambrus Tímea (Akker Plus STE), csapatban: 2. Magyarország - Ambrus T., Wittenger Judit (Tolna). Ifjúsági: 2. Kunszt Orsolya (Kecskeméti Sp.), csapat­ban: 2. Magyarország - Kunszt O., Major Ágnes (KSI). Soltvadkerten rendezték az Akker Plus Bács-Kiskun megyei ifjúsági csapat és egyéni versenyt. Eredmények, I. cso­port: 1. STE, 2. Kecskeméti Sp., II. csop.: 1. Lajosmizse, 2. Csengőd I. Egyéni: 1. Ambrus Beáta (STE), 2. Csorba István (Lmizse), 3. Radics István (Lmizse) és Madarász Dóra (Kmét. Sp.). BILIÁRD NB I-es csapatbajnokság: Debrecen- Kecskeméti Fordán BSE 5:3. Psz.: Polonkai 2, Bognár 1. KFBSE-Pécs 2:6. Psz.: Polonkai 2. KÉZILABDA NB H-es férfimérkőzések: Kiskun- halas-Kecel 26-20 (11-11). Kiskunhalas, vezette: Szegedi, Unyatinszki. Kiskunhalas: Vízkeleti - Pocsai 7/3, Benkő Cs. 2, Szabó 5, Juhász 1.3, Fejes 2, Jekő, Csere: Gilüch, Csapi,'Gazdag 5, Ko­vács 2, Juhász L, Horváth, Kanyik. Edző: Szakács József. Kecel: Perjési - Béla 3, Palásti 9/1, Árvái 1, Haszilló 5/4, Lukács 1, Fejes 1. Csere: Sajdik, Dudás, Horváth, Dr. Pétervári. Edző: Palásti Csaba. Hétméteres: 4/3. ill. 6/5. Kiállítás: 10 perc és egy kizárás, ill. 8 perc. A kiskunhalasi csapatból sérülés mi­att Szentgyörgyi, Benkő és Farkas hiány­zott. A két szomszédvár mérkőzésén nagy volt a küzdelem. Az elején a kece­llek vezettek (2-5, 3-7), de az első játék­rész vége felé a hazaiak egyenlítettek. A második félidő első tíz percében többgó­los előnyt szerzett a Halas (17-13), melyet a mérkőzés végig megtartva magabizto­san nyert. Szakács József: - Ennyi sérült mellett nehéz volt hatékony támadójátékot fel­mutatni, de voltak jó periódusaink. A vé­dekezéssel, főleg a kapusteljesítménnyel elégedett vagyok. Palásti Csaba: - Ennyi ziccert nem le­hetett büntetlenül kihagyni. Az első fél­időben a támadással és a védekezéssel is elégedett voltam, de a másodikban már nem védekeztünk elég fegyelmezetten. Mizse KC-Abony 29-23 (13-12). Lajos­mizse, 200 néző. Vezette: Antal, Kovács. Mizse KC: Sárközi - Gábos 3, Apró 9, Szabó 5, Józsa, Horváth 6, Szórád 3. Cse­re: Godán (k), Szarvas, Králik, Drabant, Czigléczki, Kun 3, Farkas. Edző: Móra Fe­renc. Kiállítás: 8, ill. 10 perc. Hétméteres: 5/3, ill. 3/1. A lendületesen kezdő vendég csapat meglepte a védekezési hibák soro­zatát elkövető hazaiakat. A 20, perctől rendezte sorait a Mizse és fokozatosan felőrölte a fáradó abonyiak játékát. Ki­tűnt: Godán, Apró, Szabó, Horváth illetve Petrezselyem 8, Bárány J. 6. Ifjúsági mérkőzés: 32-30. NB Il-es női mérkőzések: Soltvad- kerti TE-Láng Vasas 26-24 (13-13). Soltvadkert, 200 néző. Vezette: Major, Megyesi. STE: Császár - Pál 1, Egédi 4, Korsós 13, Eifer, Torgyik 3, Rácz 2. Csere: dr. Hirsch 1, Décsi 1, Bezsenyiné 1, Cseke, Turcsány, Kocsi, Sörös. Edző: For­gó Erzsébet. Kiállítás: 2, ill. 4 perc. Hét­méteres: 8/8, ill. 8/6. Az elmúlt évi baj­nokság 3-4. helyezett csapatainak mérkő­zése ezúttal is egyenlő erők küzdelmét hozta. Hiába vezettek a hazaiak kétszer is hárommal (12-9,22-19), a vendégek min­dig tudtak egyenlíteni. Az 55. perctől (23- 23) Korsós vezérletével rákapcsolt és el­húzott a hazai gárda (26-23). A végered­ményt Tóthné állította be az utolsó pilla­natban lőtt hétméteresből. Kitűnt: Korsós Á. (a mezőny legjobbja), Torgyík, Décsi. Ercsi-Bácsbokod 36-38 (13-19). Vezet­te: Gólya, Molnár. Bácsbokod: Balogh - Romsics 7, Schnábl 4, Fodorné 4, Steiner, Banász 6, Takács 14. Csere: Csengeri, 3, Juhász, Krascsenics, Vajda, Terner. Edző: Racsmány Árpád. Jól kezdett a Bácsbokod, a 15. perc­ben már 13-8-ra vezetett, miközben a ha­zaiak két büntetőt is elhibáztak. A vendé­gek a szünetben megérdemelten vezet­tek. A II. félidőben a játékvezetők léptek elő főszereplővé, sorozatos tévedéseikkel megzavarták a bokodiakat, akik sorozat­ban kapták a 2 perces kiállításokat. A vendégek ennek ellenére még kettős em­berhátrányból is betaláltak, és megérde­melten nyertek. Az élmezőny 4 forduló után: 1. Lakóhely SE 8,2. Jászberény 6,3. STE 6, 4. Taksony 6, 5. Bácsbokod 6, 6. Martfű 4 ponttal. Bácska Hercegszántó-Csurgó 23-21 (12-10). Bácsbokod, vezette: Niki, Pákolicz. Hercegszántó: Tábori - Péczka 2, László 8, Hlavati 4, Klär 3, Lengyel 4, Csátity 2. Csere: Steinbeck (k), Pálfia, Horváth, Putterer, Klement, Juhászné. Edző: Gál Géza. Kiállítás: 4, ill. 4 perc. Hétméteres: 5/4, ill. 9/5. a jól védekező hazai szántói csapat első NB Il-es győzel­mét aratta. Ifjúsági mérkőzés: 19-15. Megyei férfibajnokság: Solt vadkerti TE-Mistral Kecskemét 17-22 (11-13). Tisazkécske-Delfin Bolyai 23-26 (8-15). Tiszakécske-Kiskunfélegyháza 21-18 (13- 8). Dávod-Zsana 33-14 (15-7). Ld.: Szán- tosi 8, Mándity 8, Hirtenberg 4, Tüske 4, ill. Fogl 5, Kovács 5. A dávodi csapat ed­dig minden mérkőzését megnyerte. Baranya megyei férfibajnokság: Bácska Hercegszántó-Hőgyész 24-24 (13- 16). Ld.: Holpert 8/4, Hetzger 6, Hirten­berg 6. A tartalékos hazai gárda megmen­tette az egyik pontot. KOSÁRLABDA NB Il-es férfimérkőzés: BLF Palota- Miklósi Kékrókák 84-96 (31-15,19-22,20- 28,14-31). Bp„ vezette: Gorka, Szokolai. Miklósi KékRókák: Mester 22/3, Kenderes 10, Sértő 7/3, Farkas 11/3, Tóth P. 14. Csere: Szigetfű 5/3, Ájpli 10/3, Ho­rog 2, Őrsi 15. Edző: Kenderes István. Az elején könnyedén vették a meccset a Rókák (7. perc: 22-4). Ezután Ájpli do­bott egy triplát, majd az időkérés után Őr­si is jól helyt állt. A II. negyed szintén rosszul kezdődött, a közepén már 19 ponttal vezettek a hazaiak. Ekkor a Ró­kák rádöbbentek, hogy akár ki is kaphat­nak és ijedtükben egy 11-0-as szériát pro­dukáltak. A fonalat valójában csak a 111. negyed 4. percétől kapták el. A center Őr­si szórta a kosarakat és szedte a lepatta­nókat. Mester megállíthatatlan volt, Tóth több labdát szerzett. Sértő triplájával már csak 5 pont volt a Rókák hátránya. A ne­gyedik negyed elején 14-0-as széria kö­vetkezett, amivel sikerült fordítani. Az egyre görcsösebben játszó ellenfél már hiába próbálta szabálytalanságokkal tör­delni a játékot, a miklósiakat nem lehetett megállítani. Aranyéremmel zárta a Melbourne- ben megrendezett szenior világjátéko­kat a magyar férfi kosárlabda válogatott. A 40 év felettiek korosztályos csapatá­ban négy bajai kosaras. Likár László, Gorjanácz Marin, Hosszú István és Kiss László szerepelt. Az ausztráliai nagyvá­rosban október 5-13. között megrende­zett 5. World Masters Game-en több sportágban mintegy 25 ezer szenior sportoló vetélkedett egymással. Az Álba Regia SC néven aranyérmet szerzett ma­gyar kosárválogatott tagjai: Gellér Sán­dor, Gorjanácz Marin, Heinrich Róbert, Hosszú István, Kelemen Bálint, Kiss Já­nos, Kiss László, Köves István, Likár László, Losonczy Árpád, Pálvölgyi Ist­ván, Richter Lajos, Sándor Gábor, Sza­bolcs Ferenc, Tóth Tibor, Tóth Zoltán. LABDARÚGÁS Megyei III. osztály, Déli cs., 9. ford.: Dávod-Csávoly 5-2, Kisszállás-Madaras 1-2, Hercegszántó-Tataháza 2-1, Felső- szentiván-Katymár 1-0, Rém-Dunafalva 1-3. A Borota-Gara mérkőzés 2-1-es állás­nál a 85. percben félbeszakadt. NB I/B-s ifjúsági bajnokság, U19: Demecser-KFC 3-5, U17: 0-4. Országos serdülő bajnokság, U15:KFC-Debrecen 0- 3, U13: 0-3. NB Il-es terembajnokság: Díszkert SE Kecskemét-Aréna Zeneszalon Kiskun­félegyháza 4-4 (1-1). Díszkert: Jele, Sülé, Palásti, Sódar, Erdei. Csere: Szabó Házi, Váczi 2, Czumbil 1, Laki, Kovács 1. Játékosedző: Palásti Gábor. Aréna: Fekete 1, Bertus 1, Kertész, Bánó, Samu. Csere: Cseh, Zsigó, Karsai, Valkovics, Kovács, Fütyü 2, Dobos. Edző: Lantos János. A megyei rangadó változatos mérkő­zést hozott. A hazaiak a 9. percben sze­reztek vezetést, de a vendégek egy per­cen belül válaszoltak. Fordulás után fel­pörgött a mérkőzés, mindkét csapat dön­tésre akarta vinni a dolgot. Az Aréna két­szer is vezetést szerzett (38. p.: 24). A 39. percben Váczi a kifutó vendégkapus mellett félpályáról gurított a hálóba (3-4). A kecskemétiek a lefújás előtt 20 mp-cel állították be a végeredményt. A végén a Félegyháza még egy gólt lőtt - sípszó után - ezt a bíró nem adta meg, míg a hevesen reklamáló Fütyüt és Kertészt kiállította. Budaörs-Lajosmizse 2-6 (0-2). Gl.: Boda 3, Máté 2, András 1. RÖPLABDA NB I-es női mérkőzés: Tatabánya-Ka- locsa 3:0 (13,13,22). Tatabánya, vezette: Mezőfi, Farkas. KSE: Sztupovszki, Juhász, Faragó L„ Korsós, Kengyeli, Szabó. Csere: Majoros, Kovács. Edző: Faragóné Magyar Edit. Faragó Eszter betegség miatt nem ját­szott, Lakatos Lívia pedig elköltözött Ka­locsáról, sőt még a múlt héten megsérült Vass Lívia is hiányzott a csapatból. Az alaposan felforgatott KSE szinte újoncok­kal lépett pályára, így ezúttal csak ennyi­re tellett. Kitűnt: Faragó L. Junior mérkő­zés: 3:0. NB Il-es női mérkőzés: Bács-Tak Mélykút-Debreceni Biogál 0:3 (-8, -14, -9). Mélykút: Csontos, Czeglédy, Hata- lóczky Á., Bényi, Hatalóczky É., Miskol- czi. Csere: Ignácz (liberó), Deák, Rad- vánszki, Narancsik, Weisz. Edző: Cson­tos Ferenc. A tétmeccsen hazai pályán el­ső alkalommal bemutatkozó mélykútiak görcsösen, sok hibával játszottak. Ezt pe­dig a technikás, jól nyitó hajdúságiak kö­nyörtelenül kihasználták. Juniormérkő­zés: 0:3. Leány országos serdülő bajnokság, I. forduló, Kalocsa. Eredmények: KSE- Paks 3:2, BSE-Paks 3:0, BSE-KSE 3:0. SAKK NB H-es csapatbajnokság, 2. ford.: Kalocsai SE-Kaposvár 6.5:5.5, győztesek: Halász A., Magony T„ Nagy L, Decsák A., Rózsa Á. Döntetlent ért el: Ruppáner J. , Czibulka Z., dr. Halász F. Köszolg Kiskunhalas-Battonya 4.5:7.5, Kunszent- miklós Bege MSE-Szentes 7.5:4.5, Baja- Komló 6:6, Szarvas-Tákisz Kecskemét 3:9, Széchenyi Kecskemét-Gyula 8:4, gy.: Mann Gerald, Szakolczai P„ Kovács A,, Reiss A., Sári T., Bolváry T. D.: Marosi Cs., Vámos V„ Hajdú J. Donkó M. TÁJFUTÁS Országos nappali egyéni bajnokság, Keszthely térsége. A Kalocsai SE eredmé­nyei, F 21: 2. Dénes Zoltán, F 20: 7. Koprivonác Imre (csak 10 mp-cel maradt el a 5. helyezettől). TEKE NB Il-es férfimérkőzés: Szanki Olajbányász-Oroszlány 5:3 (2467-2422 fa). Psz.: Kardos B. 450, Tarnaszent- miklósi 422, Csukonyi Gy. 408 fa. TENISZ A megyei szövetség első alkalommal rendezte meg a Bardóczky Tibor emlék- versenyt amatőrök részére. Végered­mény: 1. Thurzó Pál, 2. Vasas László, 3-4. Verb János, Göbölyös Alexander (mind Kmét). A díjakat Bardóczky Simon, a névadó édesapja adta át. ASZTALI LABDARÚGÁS NB L, 3., záróforduló, Szeged. Kecs- kemét-Komíó 9-7, -Szigetszentmikiós 11- 5, -Sirály SE Bp. 16-0, -Tiszavasvári 6-10, -Győr 11-5, -Erzsébetvárosi SE 9-7, - Szeged 7-9, -Bp. Testvériség SE 6-10. A kecskeméti együttes a 4. helyen végzett, így a rájátszásban az első helyezett Ti- szavasvárival játszik majd a döntőbe ju­tásért. A második Testvériség SE a har­madik helyezett Szegeddel mérkőzik, Kecskeméten, az ifjúsági otthonban rendezték meg az 5. Hírős Kupát, mely­re 37 versenyző érkezett. A 18 díjból 13- at a kecskemétiek, illetve a váciak nyer­tek el. Díjazottak főverseny: 1. Szatmári Károly (Vác), 3. Seremet Szilárd (Kmét), 3. ifj. Farkas Gábor (Tiszavasvári), 4. Trecskó János (Kmét), 5. Horváth Imre (Szigetszentmikiós); II. osztály: 1. Trecs­kó János (Kmét), 2. Góbi István (Kmét), 3. Laczkó Balázs (Vác); III. osztály: 1. Lukács Viktor (Bp. Testvériség SE), 2. Nagy Attila (Kmét), 3. Bóta András (Kmét); ifjúsági kategória: 1. Bóta And­rás (Kmét), 2. Antal Adrián (Paks-Pécs). Kiskunhalas-Kecei 26-20! Juhász István, a hazaiak játékosa lő kapura. fotój t. d. Töltsön családjával agy hétvéget a Mátrában! II" ■ ' í ' | ____ m a Ma i műsor, mai műsor