Petőfi Népe, 2002. október (57. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-30 / 253. szám

I 2002. Október 30., szerda SPORT Petőfi Népe - 7. oldal ____________________Tudósítóink jelentik_____________________ V adkerti asztalitenisz siker Kiválóan szerepelt a KJC Ungvári Miklós a döntőben Büki Pétert (Bp. Honvéd) verte ipponnal. fotói kovács józsif Cselgáncs ASZTALITENISZ Budapesten ren­dezték meg az or­szágos ifjúsági „Húszak” verse­nyét, melyen Amb­rus Tímea óriási si­kert ért el. Az Akker Plus Soltvadkerti TE asztaliteniszezője pályafutása során először - 14 budapesti és 5 vidéki vetély- társát megelőzve - megnyerte a verseng. Ugyanott Kunszt Orsolya (Kecskeméti Sp.) a 9. helyen végzett. Orosházán nemzetközi versenyen vettek részt az Akker Plus STE újoncai. Eredményeik, egyesben: 2. Ambrus Krisztina, 3. Palatínus Martin. Párosban: 3. Ambrus K.-Galántai Flóra. Megyei férfi csapatbajnokság: Akker Plus STE-Kerekegyháza 13:5. A tavalyi bajnok ellen már 10:0-ra is vezetett a ha­zai gárda. STE II.-Kalocsai SE 5:13: Gy.: Fehér, Sebestyén, Várszegi, Weinhardt 1- 1 és a Sebestyén-Weinhardt páros, illetve Katus 4, Pásti 4, Rigó 4 és a Katus-Rigő páros. Hét mérkőzéséből mind a hetet megnyerte a KSE, és ezzel vezeti a baj­nokságot. BILIÁRD NB I-es csb.: KFBSE Kecskemét-Mer- kúr Székesfehérvár 2:6. Psz.: Polonkai J., Polonkai I. BIRKÓZÁS Hét végén rendezték Egerben a juni­or kötöttfogású magyar bajnokságot. A KTE versenyzőinek eredményei; a 69 kg- ban két birkózójuk indult, akik a 3. he­lyért mérkőztek egymással, ott Németh Nándor 3:2-re verte Zelei Istvánt. 120 kg: Szabó József két tusgyőzelemmel jutott a döntőbe, ahol az idei EB-6. Cseh Péterrel (Vasas) birkózott. Nagy küzdelem után 1:1 volt az állás és mindkettőjüket két­szer intették, viszont bírói döntéssel a fő­városiak versenyzőjét hozták ki győzte­sen, így Szabó J. 2. lett. KARATE Gyermek, serdülő kyokushin orszá­gos bajnokság Veszprém, 250 induló. A Kalocsai SE karate szakosztályát hét ver­senyző képviselte. Eredményeik, gyer­mek, könnyűsúly: Varga Máté a 8 közé került, nehézsúly: 3. Szőnyi Márkó. Ser­dülő, középsúly, fiú: 3. Romsics Péter; le­ány: 1. Csefkó Eszter. Edző: Szűcs Zsolt 2 dános mester. KOSÁRLABDA NB Il-es férfimérkőzés: Bp. Honvéd- Miklósi KékRókák 73-84 (23-21, 14-23, 19-18,17-22). Bp., vezette: Szüas, Nagy. Miklósi KékRókák: Kenderes 9, Sér­tő 26/15, Örsi 2, Farkas 12/6, Tóth P. 21. Csere. Szigetfű 12, Horog 2. Edző. Pálinkó Gábor. A vendégek szempontjából jól indult a mérkőzés, Sértő az 5. percben már a harmadik tripláját dobta. Onnan aztán feltámadt az ellenfél és négy hármast is elsüllyesztett a miklósiak kosarába. A második negyedben Kenderes irányításá­val 3 perc alatt egy 12-0-as szériát pordu­káltak a Rókák. Szigetfű is betalált, Sértő pedig folytatta remek sorozatát. Bár a 9. percben egyenlítettek a hazaiak, a hajrá a miklósiaké volt: Tóth betöréseit csak sza­bálytalanul tudták megakadályozni, és a vendégek biztos kézzel értékesítették a büntetőket. A harmadik negyed nagy küzelmet hozott, Tóth, Sértő és Farkas kosaraival sikerült tartani az állást. A ne­gyedik negyedre a center Szigetfű is meg­találta a ritmust. A rohanó hazaiak egyre többet bizonytalankodtak, amit a Rókák kihasználtak. Négy meccs, négy győze­lem a miklósiak eddigi mérlege, igaz, a rangadók még ezután következnek. Magyar Kupa férfimérkőzés, orszá­gos selejtező, 2. forduló: VSTR Hungá- ria-Bajai KK 109-85 (24-17, 24-15, 33-26, 28-27). Meglepetésre elbúcsúzott a kupa további küzdelmeitől a Baja NB I. B-cso- portos csapata, mivel kikapott az NB Il-es ellenfelétől. Érdekesség, hogy a Sugo- vica-parti gárda a bajnokság alapszaka­szában a legjobb négy közé szeretne ke­rülni. LABDARÚGÁS Megyei III. osztály, Déli csoport, 11. forduló: Dávod-Gara 4-1, Szeremle- Borota4-0, Rém-Tataháza 1-2, Kisszállás- Katymár 1-1, Hercegszántó-Csávoly 0-0, Dunafalva-Madaras 2-1. Hétközben ját­szották: Borota-Hercegszántó 0-3. NB I/B-s ifjúsági bajnokság, Diós- győr-Kecskeméti FC, U17: 0-2, U19: 3-1. Országos serdülő bajnokság, KFC- Diósgyőr, U13:1-0, U15: 5-2. NB Il-es terembajnokság: Lajos- mizse-Díszkert Kecskemét 6-2 (2-1). GL: Máté 3, Árva 2, András, ül. Sülé, Váczi. Aréna Zeneszalon Kisktinfélegyháza- Szentesi Vasutas 5-4 (2-2). Gl.: Kovács 3, Valkovics, Dobos. A tartalékos felálló fél­egyházi csapat küzdelmes mérkőzésen tartotta otthon a pontokat. A kecskeméti Lánchíd utcai sportcsar­nokban rendezett Őszülök teremtorna végeredménye: 1. Napsugár, 2. PFC, 3. Miklóstelep. A Fortunate városi terembajnokság, 3. ford. Lajosmizse: Bokafogó-Fortunate 5-3, Full Party-Lécjunájtek 5-3, Alibi-' Mizsepack 9-3, Old Boys-Bundásliga 4-3, Finyó-Botlábú 2-2 Lendület-Sokaboka 1- 0, Csorba-Square 8-0, Piszkos 12-Rega Metall 3-2. A következő fordulót novem­ber 3-án 13 órától rendezik. RÖPLABDA NB Il-es női mérkőzés: Bács-Tak Mélykút-Dabas 1:3 (-12, -19,19, -10). Mélykút: Csontos, Szgglédi, Hata- lóczky Á., Bányi, Deák, Miskolczi. Csere: Ignácz (liberó), Hatalóczky É., Weisz, Radvánszki. Megszületett az újonc mély­kúti csapat első játszmagyőzelme. Ezzel együtt szépszámú közönségüknek még mindig nem tudtak eredményes, jó játék­kal kedveskedni. Junioreredmény: 1:3. TÁJFUTÁS Eger Nagydíj néven kétnapos nem­zetközi versenyre került sor Párád térsé­gében, melyen indultak a Kalocsai SE táj­futói is. Eredményeik, F 21 A: 2. Dénes Zoltán, F 21 B.: 1. Koprivonácz Imre. TEKE Szuper Liga női mérkőzés: Dynamic TSK-Szanki Olajbányász 6:2 (2966-2834 fa). Pontszerzők: Rávai Imréné 513, Némethné Fehér Márta 512 fa. NB Il-es férfimérkőzések: Komlói Bányász-Szanki Olajbányász 7:1 (2565- 2336 fa). Psz.: Kormányos Lajos 411 fa. Tiszakécskei VSE-Földeák 2:6 (2305- 2368 fa). Psz.: Monár Ferenc 425, Borzák Miklós 412 fa. A kecskeméti városi bajnokság állá­sa: 1. Knorr Bremse 5 meccs/8 pont, 2. Köbál 4/8, 3. Máv Lokomotív 4/6, 4. OTP 4/6, 5. MNB A-csapata 5/4,6. Máv A-csap. 5/4, 7. MNB B-csap. 4/2, 8. Közút férfi 4/2, 9. Közút női 5 meccs pont nélkül. NB I/B-s fér- fimérkőzés: Kiskőrösi KSK- Szabolcs KSE 23-24 (8-15). Kiskőrös, 400 néző. Vezette: Kovács, Vaskó. Kiskőrös: Pulay - Kun, Hor­váth 6, Nagy T. 1/1, Kovács 4, Berényi, Dobos 2. Csere: Szentgyörgyi 1, Kromholcz, Gelley 9, Nagy P. (k). Edző: Kajcsa András. Kiállítás: 14, ill. 10 perc. Kizárás: Ko­vács 59. p. Hétméteres: 2/1 ül. 4/3. Az eredmény alakulása, 5. p.: 2-2, 14. p.: 3-8, 20. p.: 5-9, 26. p.: 6-13, 33. p.: 8-17, 35. p.: 10-17, 42. p.: 14-19, 48. p.: 17-20, 53. p.: 20-20, 57. p.: 22-22,59. p.: 23-23. A rivalizálás végigkísérte a két csapat NB I-es korszakát és tavaly óta a másod- osztályban való szereplését is. A körösi­eknek presztízskérdés a nyírségi csapat legyőzése, különösen amióta ott játszik egykori gólzsákjuk, Fekete László. A ta­vaszi szezonban hiába dobott az áüövő Kiskőrösön 17 gólt, a Szabolcs vesztett. A hétvégi találkozón a Medve Róberttel megerősödött szabolcsi gárda volt az esé­lyesebb, annál is inkább, mivel egy héttel ezelőtt simán legyőzték a bajnokesélyes Csömört és átvették a vezetést a tábláza­ton. Az 5. percig egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, ekkor azonban a vendég­csapat nagyobb sebességre kapcsolt. Gelley kihagyott büntetője után öt gólt lőttek zsinórban s előnyüket még tovább növelték a félidő végéig. A második fél­idő két újabb vendéggóllal kezdődött és a levegőben lógott egy súlyos hazai vere­ség lehetősége. A Kiskőrös azonban nem adta fel. Gelley 9-10 méterről lőtt bombagóljaival és Horváth, valamint Kovács trükkös találataival fokozatosan felzárkóztak. A 35. percben Nagy P. ki­védte Fekete büntetőjét, s ezután ne­gyedóra alatt tizenegyszer talált a Kőrös az ellenfél kapujába, míg a vendégeknek mindez csak háromszor sikerült. A kö­zönség biztatásától feltüzelt hazaiak szenzációs játékot produkáltak a hajrá­ban és egy perccel a mérkőzés vége előtt, 23-23-as állásnál reális esélyük volt leg­alább az egyik pont megszerzésére. A já­tékvezetők azonban az utolsó percben egy ártalmatlannak tűnő szabálytalanság miatt Gelleyt kiállították, Kovácsot pedig kizárták, s a megfogyatkozott csapat nem tudta megakadályozni Kemény kapura lövését. Az eddigi hat mérkőzéséből a Kiskőrös hármat úgy vesztett el, hogy az utolsó percben a legjobb teljesítményt nyújtó 2-3 játékosát kiállították. Kajcsa András: - Két ellentétes fél­időt láthatott a hazai közönség. Az első játékrészre a rossz helyzetkihasználás volt jellemző. A második harminc perc­ben nyújtott teljesítményéért csak di­csérni tudom a fiúkat. Nem érdemel­tünk vereséget. Kitűnt: Gelley, Kovács, Horváth, Nagy P. ill. Medve, Fekete, Kovács. NB Il-es férfimérkőzés: Kalocsa- Barcs 32-29 (16-10). Kalocsa, 200 néző. Vezette: Bacs, Dravecz. Kalocsa: Garant - Beszedics G., 2, Turcsik 7, Kajcsa 3, Juhász G. 9, Szabó 3, Rátkai 6. Csere: Juhász P. 2, Tóth A., Ve­réb, Tóth K., Dávidházi, Komlódi (k), Se­bestyén. Nem jó előjelekkel készült a meccsre a hazai csapat, mert az egyik legeredmé­nyesebb játékosa, Beszedics Roland nem tudott pályára lépni. Ezen túl Juhász P. és Garant sérüléssel bajlódott, Beszedics Gábor pedig lábujj-töréssel játszott. A 14. percig együtt haladt a két csapat (6-6), majd a hazai gárda ritmust váltott (18. p.: 9-6) és szünetig növelte előnyét. A máso­dik félidőben kapkodva kezdett a Kalocsa (16-12), de aztán fokozatosan magára ta­lált. A hajrában már a cserék is lehetősé­get kaptak. Kitűnt: Juhász G., Rátkai, Turcsik, Szabó, ill. Péter 10, Erdős 7. Ifjú­sági eredmény: 40-13. NB Il-es női mérkőzések: Bácska- Hercegszántó 26-28 (11-15). Bácsbokod, 100 néző. Vezette: Kovács, Lesták. Hercegszántó: Steinbeck - Péczka 1, László 7/3, Hlavati 10, Klär 4, Lengyel 1, Csátity. Csere: Tábori Zs. (k), Pálfia, Hor­váth, Putterer, Juhászné, Tábori M. 3. Edző: Gál Géza. Kiállítás: 2, ill. 0 perc. Hétméteres: 3/3, ill. 8/6. Ifjúsági eredmény: 24-28. Martfű-Soltvadkerti TE 34-26 (17-11). Vezette: Demartsik, Góg. STE: Győri - Pál 2, Korsós 10, Torgyik 4, Berzsenyiné 5, Rácz 1, Décsi 1. Csere: Cseke, Kocsi, Turcsány, Eifert 3, Sörös, Zsikla. Edző: Forgó Erzsébet. Kiállítás: 6, ill. 2 perc. Hétméteres: 12/10, ill. 9/7. Csak a 20. percig volt a Vadkert egyenrangú ellenfele a hazaiak­nak (10-8). Ezután a Martfű érvényesítet­te fizikai fölényét a vendégek kényszerű­ségből felforgatott csapata ellen. Az 51. percben már 30-20-ra vezettek a hazaiak, ekkor egy utolsó rohamra indultak Korsósék, és így sikerült csökkenteni a különbséget. Érd-Bácsbokod 21-33 (11-13). Bács­bokod: Balogh - Romsics 10, Schnábl 7, Fordomé 2, Steiner, Banász 3, Takács 3. Csere: Juhász M„ Csengeri 4, Juhász P. 3, Terner 1, Salamon (k). Edző: Racsmány Árpád. A bácsbokodiak kezdtek jobban, a 12. percbén már 7-3-ra vezettek. Ezután a ha­zaiak taktikát változtattak és sikerült egyenlíteniük. A második félidőben a bokodiak óriási lelkesedéssel játszva a 41. percben már 21-12-re vezettek és ek­kor már nem volt kétséges a győzelmük. Ifjúsági eredmény: 19-26. Megyei férfibajnokság: Kiskunfél- egyháza-Dávod 18-25 (7-13). Ld.: Simon 5, Motos 4, Árvái 3, ill. Zórity T. 7, Szán- tosi 4, Tüske 4, Mándity 4. Soltvadkerti TE-Delfin Bolyai 27-29 (14-16). Tisza- kécske-Zsana 34-19 (19-9). Idegesen kez­dett a Tiszakécske, mert már az elején szeretett volna jelentős előnyt szerezni. Csak az I. félidő második felében, soroza­tos cserékkel „ébredt fel” a hazai gárda. Onnantól kezdve csak az volt a kérdés, hogy mekkora lesz a különbség a két csa­pat között. A látványos gólok mellett, sok, hibával tarkított mérkőzésen biztos hazai győzelem született. Kitűnt: Fazekas (k), Zámbori 6, Ivaskó 6, Koncz 5, Kiss A. 2, ül. Fogl 7, Kovács A. 4. A tiszakécskeiek következő bajnokijukat ma 19.30-kor játsszák hazai pályán a Mistrál Kecskemét ellen. Baranya megyei férfibajnokság: Mo- hács-Bácska Hercegszántó 24-36 (10-19). Ld.: Hirtenberg 6, Rezák 6, Kisszabó 6. Felső-Bácska női bajnokság: Hötye- Csátalja 13-23 (6-12). Ld.: Kondor 5, Lipokatity 3, ill. Simon 8, Tóth 4. OB Il-es férfi­mérkőzések, kecskeméti for­duló: KVSC II.- Hódmező- vásárhely 7-6 (1-2, 4-2, 0-1, 2-1). KVSC II.: Koncz - Király, Budai 1, Nagypál 1, Simon 3, Sár­kány 1, Nagy L, Nagy R. 1, Zsigmond, Győré, Benedek T„ Kurucz, Németh S. Edző: Rozgonyi Gá­bor. Az OB I/B 6. helyéről tavaly kizárt Vásárhely ellen szoros, jó iramú mérkő­zést játszottak a hazaiak. A győzelmet Nagypál távoli ejtésgólja biztosította be. KVSC Il.-Szolnoki Old Boys 6-5 (3-0,0-2, 2-2, 1-1). Gd.: Budai 3, Simon, Sárkány, Nagy 1.1-1. A gyengébb játékerőt képvi­selő Szolnok ellen biztosan vezetett a Kecskemét. Ám a sorozatos vitatható já­tékvezetői ítéletek felhozták a vendége­ket. A Németh Sándor által irányított KVSC fegyelmezett védekezésével „szen­vedte ki" a győzelmet. Gd.: Budai 3, Si­mon, Sárkány Nagy 1.1-1. Kitűnt: Koncz, Király, Budai, Nagy I. Országos serdülőbajnokság: Cegléd- Villanó Fókák Kecskemét 2-2. Villanó F: Kovács V. - Kozák, Benedek G., Bácsi Á„ Bácsi M., Bogdán 1, Szüvási 1, Mócza. Edző: Kovács Róbert. Országos gyermekbajnokság: Ceg- léd-Villanó Fókák 7-9. Villanó F.: Varga J. - Keresztes F. 3, Bácsi M., Bogdán 4, Puhr, Jenei 2, Mócza, Heródek, Muth, Gyenes, Berente, Golovics (k). Nagy különbségű győzelmek jelle­mezték a női ifjúsági bajnokság kecske­méti fordulóját. A csúcs BVSC 55-1-es (!) győzelme volt a Győr ellen. A korosztály­váltással meggyengült, jórészt serdülő korú játékosokból álló kecskeméti csapat sem tudott komoly ellenállást kifejteni. Eredmények: Solárker Villanó Fókák Kecskemét-Szentes 1-7, -BVSC 1-17. Gd: Török, Hajdú. Kitűnt - a gólok ellenére - Kutasi kapus. Felnőtt 1. osztályú országos bajnokság, Miskolc. A Kecske­méti JC kilenc versenyzőt indí­tott, amelyből nyolcán pontszer­ző helyen végeztek. Eredmé­nyek, nők, 48 kg: 1. Perge Ilona. A versenyző a héten Tatán edző­táborozik a válogatottal és gőz­erővel készül a junior EB-re. 52 kg: 3. Tóth Veronika. A még csak ifjúsági korú judóst csak a kétszeres Európa-bajnok Nagy (UTE) tudta legyőzni. Férfiak, 60 kg: 5. Hammer Erik. A ver­senyzőnek idén a főiskolás vb-n kell bizonyítania. A junior korú versenyzőtől szép teljesítmény a pontszerzés. 66 kg: 1. Ungvári Miklós. Európa-bajnokunk re­pülője éppen csak landolt Feri­hegyen, máris utazhatott Mis­kolcra, az ob-re. Bíró Tamás edző elmondta, hogy a verseny­ző kéthetes, igen kemény japán edzőtáborozás után indult a ma­gyar bajnokságon, ahol első lett. A jövő héten Moszkvában Grand Prix versenyen vesz részt. A ma­gyarok közül egyedül ő kapott meghívást a sportág világméretű viadalára. 73 kg: 5. Tóth Lajos. A rendkívül sűrű mezőnyben erőn felül teljesített a Műegyetem nappali tagozatos hallgatója. 81 kg: 3. Kállai Zoltán. A fiatal te­hetség harcos szellemmel, tech­nikai virtuozitással dzsúdózott. 100 kg: 2. Nedelkovics Dávid, 3. E. Kovács János. A 45 éves E. Kovács, a sportág élő kecskemé­ti legendája, aki a fiatalok között is képes volt kiharcolni a dobo­góra kerülést. Beke Ivettnek ez­úttal nem sikerült a pontszerzés, ám az ifjúsági ob-n elért 3. he­lyével ő is stabil tagja az újrafor­málódó kecskeméti együttes­nek. Csapatban: 1. Bp. Honvéd, 2. Újpest, 3. KJC. Somogyi Endre, a KJC elnöke: - A múlt heti ob eredményei azt igazolják, hogy klub az általunk elképzelt úton halad célja, a 2004-es olimpia felé. Az országos klubrangsorban két év alatt a 19. helyről az első három közé vere- kedtük be magunkat. Hírek AEROBIK. A budapesti Kong­resszusi Központban rendezik csütörtöktől vasárnapig az aerobik felnőtt Európa- és junior világbaj­nokságot. A viadalon 20 ország 500 versenyzője áll rajthoz, s 14 számban hirdetnek győztest. BAJNOKOK LIGÁJA. Ma rende­zik négy csoportban a labdarúgó BL első csoportkörének utolsó előtti, 5. fordulóját. A-csoport: PSV-Auxerre, Borussia Dortmund- Arsenal. B-csoport: Liverpool- Valencia. A Szpartak Moszkva-Ba- sel találkozót jövő keddre halasz­tották. C-csoport: AEK-Genk, Real Madrid-Roma. D-csoport: Intemazionale-Rosenborg, Lyon- Ajax. Kezdés: 20.45-kor. LABDARÚGÁS. Idén is megren­dezik a kecskeméti városi terem­bajnokságot. Nevezni november 9-éig lehet Lovas Zoltánnál (Kos­suth tér 1., tel.: 76/483-683/2151, 513-530). A Lánchíd utcai sport- csarnokban zajló mérkőzések no­vember 16-án kezdődnek és 2003. február 8-ig tartanak. FORMA-1. A Nemzetközi Auto­mobil Szövetség vezérkara úgy döntött, hogy jövőre változik a pontrendszer a Forma-l-ben: az eddigi 6 helyett a legjobb 8 ver­senyző kap pontot, a rajtsorrendet pedig két időmérő edzés alapján döntik el. Az időmérő tréningen az eddigi egy helyett, két kvalifiká­ciót terveznek. A boxutcából nem utasíthatják egyik versenyzőt sem arra, hogy elengedje a csapattár­sát. A FIA a csapatok vezetőivel egyeztetve arról határozott, hogy lemondja a Belga Nagydíjat. JUDO. A Kecskeméti JC tanfolya­mot hirdet 8-12 éves gyerekeknek. Jelentkezni hétfőn, pénteken 18-20 óra között lehet a Bóbis-edzőcsar- nokban vagy Nagysolymosi Sán­dor 3 dános edzőnél a 30/958- 0531-es telefonon. ____■