Petőfi Népe, 2002. június (57. évfolyam, 126-150. szám)

2002-06-11 / 134. szám

6. oldal - Petőfi Népe LABDARÚGÁS 2002. Június 11., kedd *j§§ 9 H H MEGYE II., KISKUNSÁGI BÁNYA CSOPORT ' MEGYE II., KISKUNSÁGI BÁNYA CSOPORT Magabiztosan nyert a Kunszállás a zárófordulóban A szabadszállásiak már bajnokként tettek hozzá 3 pontot idei teljesítményükhöz KUNSZÁLLÁS-ORGOVÁNY 5-0 (1-0) Kunszállás, 100 néző. Vezette: Kárász T. (Molnár H„ Szőllősi F.). Kunszállás: Koós K. - Lantos I., Váczi Z„ Eszenyi 1 (Makány A.), Varga J„ Kiss K„ Vincze N„ Farkas T., Bertus H., Molnár Z. (Bibok V.), Seres J. (Farkas G.). Edző: Kertész Károly. Orgovány: Hajdú Cs. - Palatínus J., Németh E. (Fel­földi E.), Gárdony I., Juhász Z., Halasi B., Sárai Szabó Z., Szebelédi M., Mezei G. (Varga T.), Vízteleki J„ Szegedi M. Edző: Iványi Mihály. Gólszerzők: Bertus 2, Vincze 2, Eszenyi. Kitűnt: Varga, Eszenyi, Bertus, Vincze illetve Sárai Szabó, Gárdony. Sárga lap: Palatínus, Gárdony, Sárai Szabó, Szebelédi. Kiállítva: Palatínus, Szegedi. Az első negyedóra esemény nélkül telt el. A játé­kosok csak ízlelgették a labdát és a kaput. Az első ve­szélyes helyzet az orgoványiak előtt adódott a 16. percben. Halasi kapott remek labdát a tizenhatoson belül. Lőhetett volna, de elkezdett cselezni. így el­úszott a lehetőség. A 18. percben Eszenyi hatalmas bedobására Bertus egyedül ugorhatott fel a 11-es tájé­kán, és fejéről a tehetetlen Hajdú mellett a hálóba pattant a labda, 1-0. A 25. percben Eszenyi ment el a bal oldalon, jól adott középre, pontosan Sereshez, aki nagy helyzetben, mintegy 12 méterről fölé lőtt. Öt perccel később ismét Seres előtt adódott gólszerzési lehetőség. Térült-fordult a 16-oson belül, aztán ballal mellé lőtte a labdát. A 36. percben Seres adott be bal oldalról, Molnár kapásból lőtt, Hajdú csak lábbál tu­dott védeni. Öt perccel a félidő lefújása előtt hatal­mas helyzetet hagyott ki a hazai csapat. Fejjel pasz- szolgattak az orgoványi 16-oson belül. Seres teljesen üresen kapta a labdát, de a kapu mellé fejelte. Két perc múlva újabb lehetőséget szalasztottak el a kun­szállásiak. Molnár jobb oldalról adott be, Farkas T. azonban kapásból fölé lőtt. A második játékrész első percében Kiss indult el a fél­pályáról. Egészen az ötösig vitte a labdát, de lövése el­akadt Hajdúban. Egy óra telt el a mérkőzésből, amikor Bertus továbbított Vinczéhez, aki 14 méterről kapásból a kapuba továbbított, 2-0. A 68. percben Szegedi meg­sértette a játékvezetőt, ezért a kiállítás sorsára jutott. Két perccel később Palatínus kézzel ért a labdához, és mivel volt már sárga lapja, ő is mehetett zuhanyozni. A sza­badrúgást követően Eszenyi kapott a 16-oson belül jó labdát, amit a jobb alsó sarokba küldött, 3-0. A 76. perc­ben Kiss ment el a jobb oldalon. Beadását Farkas G. tisz­tán fejelhette kapura, de nem sikerült eltalálnia a labdát. Egy perccel később Bibok szabadon vezethette kapura a labdát, de elhamarkodottan lőtt - mellé. A következő tá­madásnál ismét a hazaiak előtt adódott gólszerzési lehe­tőség, Bertus azonban az oldalhálót találta el. A 84. percben Farkas G. került jó helyzetbe, de Hajdú ismét lábbal védett. Egy perc sem telt el, amikor sakk-matt helyzet alakult ki az orgoványi kapu előtt. Bertus jobb oldalon kapott remek labdát, levitte majdnem az alapvo­nalig, majd visszagurított Vinczének, akinek nem volt nehéz dolga a hálóba továbbítani, 4-0. Három perccel a lefújás előtt Váczi is előre merészke­dett. Lövésébe a kapu előtt álló Kiss beletette a lábát, ahonnan fölé surrant a labda. Az utolsó percben Bertus középen ugrott ki, s egy csel után a kapus fölött átmelte a labdát, 5-0. Kertész Károly: - Gratulálok a csapatomnak. A győzelmünkkel to­vábbra is sikerült ott maradni a táb­lázat első részé­ben. Köszönöm lelkes közönsé­günknek a támo­gatást. Iványi Mihály: - Fegyelmezetlen játékosainknak köszönhetjük az eredményt. A pályán ugyanis a szá­jakat be kell fogni. Ifjúsági eredmény: 1-6. sz. t. KUNSZENTMIKLÓS-HELVÉCIA 1-6 (0-0) Kunszentmiklós, 100 néző. Vezet­te: Rogács J. (Hodován L., Kulman J.). Kunszentmiklós: Bebők N. - Bóna Cs., Zsigmond L, Kis-Juhász T. (Zsigmond Zs.), Paróczi P., Tóth J. Lovász S., Bajnóczi Z., Bebők Zs., Boczek Z., Kalmár R. Edző: Boczek Zoltán. Helvéciái SE: Hor­váth S. - Komonyi G., Törteli Z„ Se­res Zs., Dinnyés L„ Kovács A., Mester A. (Pető J.), Orbán A., Mata J., Dobosi Z„ Liptai Sz. (Fehér Z.). Edző: Molnár József. Gólszerző: Kalmár, illetve Liptai 2, Seres Zs., Mester, Pető, Orbán. Kitűnt: senki, illetve az egész csapat. Sárga lap: senki, illetve Liptai. Ifjúsági ered­mény: 2-2. Tudósító: Ájpli László. JAKABSZÁLLÁS-NYÁRLŐRINC 4-3 (2-1) Jakabszállás, 100 néző. Vezette: ifj. Berger (Dulai G„ Berger J.). Jakab­szállás: Kovács R. - Tóth L., Tóth G., Major, Lakos, Mányi, Molnár (Bó­dog), Átrok (Carlos), Dorogi, Mezei, Nagy G. Edző: Bartha Zsolt. Nyárlő- rinc: Kulman Zs. - Bálint, Forgó, Oláh, Molnár, Nagy J„ Sáfár, Bíró, Torbán, László, Rimóczi (Szabó Zs.). Edző: Pádár József. Gólszerző: Dorogi 3, Molnár, illetve Torbán 2, Forgó. Kitűnt: az egész csapat, illet­ve Torbán, László, Molnár, Forgó. Sárga lap: Major, Molnár, Tóth, illet­ve Bíró, Forgó, Szabó Zs. Ifjúsági eredmény: 1-3. Szabó Mihály el­nök: - A bajnokság végén ezúton szeretném megköszönni mindazok közreműködését (Petőfi Népe, já­tékvezetők, támogatók, megyei labdarúgó-szövetség), akik részt vettek a megyei II. osztályú bajnok­ság sikeres lebonyolításában. Tu­dósító: Szabó Mihály. CSENGŐD-KECSKEMÉTI MÁV 1-1 (0-0) Csengőd, 100 néző. Vezette: Len­csés G. (dr. Magó, Sipos F.). Csen­gőd: Kovács - Fábián, Kiss S., Kiss L. (Király R.), Geiger R, Szűcs L„ Gyurik G. (Kovács J.), Szűcs K„ Fa­ragó, Gyenizse (Király L), Szent- györgyi. Edző: Supka Sándor. Kecs­keméti MÁV: Lászka - Mészáros, Miskei, Baranyi, Deák, Szabó M., Bán S., Kátai (Kiss S.), Czumbil, Ronkó, Bangó. Edző: Márton Ti­bor. Gólszerző: Kovács J., illetve Bangó. Kitűnt: Kovács G„ Geiger F„ Szentgyörgyi, illetve Baranyi T., Szabó M., Bán, Bangó. Ifjúsági eredmény: 7-2. Supka Sándor: - Győzelemmel szerettünk volna zárni, s ezzel örömet szerezni ve­zetőinknek és szurkolóinknak. A jobb helyezés reményében sok helyzetet dolgoztunk ki, de a sze­rencse elpártolt tőlünk. így is örömmel tölt el, hogy a csapat a magasabb osztályban is megállta a helyét. Tudósító: Supka Sándor. BUGAC-TABDI 3-0 (0-0) Bugac, 150 néző. Vezette: Kovács (Nagyhegyesi, Karácsony). Bugac: Pólyák S. - Csendes, Pintér, Varga, Szele, Szabó L., Farkas (Rokolya Cs.), Kovács P., Törteli (Körmen­di), Ssabó N., Seres (Borbély). Edző: Kovács György. Tabdi: Ko­vács L. - Bácsi (Luki), Petróczi, Pó­lyák L. (Tóth), Andriska, Szabó A., Kuti, Lukács (Stadler), Pszota, Bránya, Szikszai. Edző: Szikszai Tamás. Gólszerző: Kovács P., Sza­bó N. 2. Kitűnt: Pólyák, Pintér, Ko­vács P., Szabó N., illetve Kovács L. Sárga lap: Kovács P„ illetve Szabó A. Ifjúsági eredmény: 2-2. Az első félidő a vendégek fölényét hozta. Gólt azonban nem értek el, mert vagy célt tévesztettek, vagy Pólyák kapus hárított. Egy esetben a kapu­fa sietett a bugaciak segítségére. A második félidőben gyorsan meg­szerezte a vezetést a hazai gárda, s ettől kezdve fölénybe került, majd további gólokat lőve biztosan nyert a bronzérmes ellen. Tudósító: Ko­vács György. LAKITELEK-JÁSZSZENTLÁSZLÓ 13-0 (9-0) Lakitelek, 300 néző. Vezette: Né­meth F. (Balia G. Kecskés R). Lakitelek: Kormos S., - Almási T. (Kállai I.), Ifj. Tóth S„ Hősi Gy„ Pé­csi A., Gödény B., Bónyai Zs. (Vö­rös L.), Szabó T., Térjék Á„ Ma­gyar P. (Újváry Sz.), Újváry B. Edző: Tóth Sándor. Jászszent- lászló: Czirkó F. - Dékány J„ Put- noki Zs., Magyar J., Nokta Sz., Szűcs S., Rabi J., Szőnyi Gy., Szőnyi Sz., Putnoki J., Grezsa Sz. Edző: Magyar Jenő. Gólszerzők: Szabó T. 5, Bónyai 3, Térjék 2, Pé­csi, Újváry B., Ifj. Tóth S. Az első félidőben a vendégek csak hét em­berrel játszottak. A második félidő­re kiegészült a csapatuk, de a fel­szabadultan játszó hazaiak ellen nem volt esélyük. Köszönet azért, hogy nem adták fel, és sportszerű­en végigjátszották a kilencven per­cet. Ifjúsági eredmény: 2-2. KISKUNFÉLEGYHÁZI HONVÉD- TISZAKÉCSKE 2-0 (1-0) Kiskunfélegyháza, 400 néző Vezet­te: Vincze A. (Nagy L, Rőczei A.). Kiskunfélegyházi H.: Tóth P. - Kása (Fodor), Kertész, Cseke, Földi, Polner, Karsai L, Samu, Zsigó, Horváth A., Vitiéki (Polgár L). Edző: Fekete József. Tiszakécske: Fazekas - Makra T., Gulyás (Hor­váth Cs.), Bagi, Laczkó, Tóth G., Ézsiás, Makra R, Maries, Varga, Túri (Polgár). Edző: Ézsiás Gábor. Gólszerző: Kertész (11-esből), Sa­mu. Kitűnt: Tóth P. (a mezőny leg­jobbja), Földi, Kertész, Samu. Sár­ga lap: Horváth A., Polner B., Ker­tész G., Zsigó, Földi. Ifjúsági ered­mény: 2-5. A tartalékosán felállt hazai csapat megérdemelten nyer­te meg a mérkőzést. Szalkszentmárton-Szabad- szállás 2-5 (0-3). MEGYEI II., KISKUNSÁGI BÁNYA CSOPORT, FELNŐTTEK VÉGEREDMÉNY­1. Szabadszállás 30 24 4 2 126- 41 76 2. Kkfházi Honvéd 30 23 5 2 99-26 70 3. Tabdi 30 17 2 11 60-49 53 4. Kunszállás 30 15 6 9 73-41 51 5. Nyátlőrinc 30 16 3 11 65-61 51 6. Kecskeméti MÁV 30 14 8 8 73-42 50 7. Tiszakécske 30 13 8 9 82-48 47 8. Lakitelek 30 12 6 12 79-64 42 9. Csengőd 30 11 8 11 65-68 41 10. Helvécia 30 10 7 13 62-60 37 11. Bugac 30 10 4 16 51-78 34 12. Kunszentmiklós 30 9 6 15 59-78 33 13. Orgovány 30 8 6 16 29-64 30 14. Jakabszállás 30 6 7 17 53-86 25 15. Szalkszentmárton 30 4 4 22 44-138 16 16. Jászszenttásztó 30 4 4 22 25-101 15 A Kiskunfélegyházi Honvédtói 4, a Jászszentlászlótól 1 büntetőpont levonva. A megye II. szerkesztője: Valasek Tibor email: valasekt@axels.hu Fax: 76/481-434 Üzenetrögzítő: 76/518-214,76/481-008 MEGYE II., VARIENS CSOPORT • MEGYE II., VARIENS CSOPORT • MEGYE II., VARIENS CSOPORT Délen a Sükösd lépett az első osztályba SÜKÖSD-VASKÚT 3-0 (2-0) Sükösd, 400 néző. Vezette: Pákolicz. Sükösd: Nagy E. - Szabó L.,Faddi K., Tóth A.-Tamás K„ Pál E. (Kutyka A.), Marusa R. (Szabó A.), Miókovics M., Matity D., Székely Zs., Evanics Z. (Szabados Sz.). Edző: Zrínyi István. Vaskút: Kun -Faragó, Takács, Csőzik Zs., Csőzik L, Bárth, Tamási, Reben- szki, Szűcs, Császár, Milánkovics. Edző: Matus Sándor. Gólszerző: Fad- di, Matity, Tóth A. Kitűnt: Szabó L, Tóth A., Tamás K., Székely Zs. ül. Szűcs. Kiállítva: Bárth Z. Ifjúsági eredmény: 2-3 (2-1). Közepes iramú mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat, ezzel 15 év után újra megyei I. osztályú csapata van Sü- kösdnek. Tudósító: Tóth Gyula. KATYMÁR-KELEBIA 2-4 (0-1) Katymár, 50 néző. Vezette: Ignácz (Franciskovics, Narancsik). Katy­már: Papp - Páncsics Zs. (Páncsics R), Rasztik, Rákity (Pillér T.), Ber­ki, Bencsik, Vicsek, Pillér L., Nagy? Juhász, Ribár (Mamuzsits). Edző: Jelasity József. Kelebia: Vasuth ­Rudics, Rencsár, Szabó G. L. (Rasz­tik), Sulomán, Enyedi (Kardos), Kollár, Födi, Ürmös, Dulics, Szabó G. A. (Csengeri). Edző: Kószó Lász­ló. Gólszerző: Juhász, Vicsek, illet­ve Födi 3, Szabó G. L. Sárga lap: Páncsics, illetve Enyedi. Ifjúsági eredmény: 2-6. Tudósító: Jelasity József. DUNASZENTBENEDEK- BAJASZENTISTVÁN 4-2 (2-2) Dunaszentbenedek, vezette: Fülöp (Szűcs, Körösi). Dunaszentbenedek: Vén - Kocsis, Tóth K., Tóth T., Farkas, Kovács (Dömötör), Kerekes, Illés, Vén, Varga (Karkus), Bessenyei. Edző: Kovács László. Bajaszent- istván: Cserháti - Timer, Nagy, Far­kas, Magyar, Boros, Szólik, Szabó, Kulimák, Marosovity, Bobor. Edző: Szólik Gábor. Gólszerző: Bessenyei 2, Kovács, Vén Cs., illetve Magyar, Marosovity. Kitűnt: az egész csapat, illetve senki. Ifjúsági eredmény: 2-4. A Bajaszentistván kezdett jobban, de a félidő közepére magára talált a ha­zai csapat: két akció végén megfordí­totta a meccset. A félidő végére a ven­dégek váratlanul egyenlítettek. A má­sodik félidőben a Benedek nagyobb sebességre kapcsolt, Vén gólja él­ményszámba ment: szinte az alapvo­nalról vágta be a hálóba a labdát. A néhány heti vesszőfutás után kitett magáért a hazai gárda, remek játék­kal búcsúztak a publikumtól. A mér­kőzésen búcsúztatták az aktív játékot abbahagyó Cillich Józsefet és Giüich Tamást. Tudósító: Kovács Lajos. CSÁVOLY-ÉRSEKCSANÁD 2-2 (1-1) Csávoly, vezette: Sánta P. (Varga Z., Follárdt A.). Csávoly: Molnár - Gö­rög, Nemes, Petres Zs., Kurtyák, Petres Cs., Papp, Páncsics, Rezs- neki Z., Krascsenics (Szabó G.), Romsics. Edző: Krascsenics Attila. Érsekcsanád: Szente - Kiss, Pencz, Taba, Ercsi, Koszorús (Kenyeres B.), Bor, Kiss, Török, Kazinczi, Mo­hai. Edző: Csongor Antal. Gólszer­ző: Kurtyák 2, illetve Kazinczi, Mo­hai. Ifjúsági eredmény: 3-0. Tudósí­tó: Páncsics Éva. KECEL-FAJSZ 1-1 (0-1) Kecel, 150 néző. Vezette: Prikidá- novics A. (Koch E., Fehér J.). Kecel: Jelen - Szabó, Mizser, Tamaskó J., Kovács, Tamaskó A. (Csizovszki), Doszpod, Bordás, Margit, Sörös (Fe­jes), Farkas (Szabó A.). Edző: Csa­nádi Mihály. Fájsz: Virág - Máté, Mihalik Zs. (Berta), Bittmann, Mihalik I. (Sereg), Gyüre, Pörzse, Balaton, Lavkó, Veres, Varga (Szabó G.). Edző: Hayerbacher Ferenc. Gól­szerző: Kovács N., illetve Varga P. Kitűnt: Kovács N., Doszpod, Bor­dás, illetve senki. Sáega lap: senki, illetve Gyüre, Pörzse. Ifjúsági ered­mény: 9-0. Jó játékvezetés mellett döntetlen eredmény született. Mind­két fél sok helyzetet dolgozott ki. Vé­gül meg kellett osztozkodniuk a pontokon. Tudósító: Udvarhelyi Ist­ván. KUNBAJA-BÁCSBORSÓD 7-1 (3-0) Kunbaja, 130 néző. Vezette: Keresz­tes Z. (Süveggyártó, Fang). Kunba­ja: Szőke - Halász (Kiss B. Cs.), Kiss L., Sáfár, Kálmán, Simon (Moh­ácsi), Varga, Wettstein, Bögre, Berghoffer, Torma (Páhor). Edző: Gálfi Imre. Bácsborsód: Farkas - Varga, Héhn, Várnai, Győré, Gunity (Rácz), Veverka, Kiss, Mojzes (Cs. Kovács), Fekete, Grósz. Edző: Illés Antal. Gólszerző: Sáfár 2, Bögre, Simon, Berghoffer, Páhor, Wett­stein, illetve Rácz. Kitűnt: az egész csapat, illetve Fekete. Sárga lap: Sáfár, illetve Várnai, Mojzes. Ifjúsá­gi eredmény: 4-0. Tudósító: Nagy István. NAGYBARACSKA- BÁTMONOSTOR 2-2 (2-2) Nagybaracska, 200 néző. Vezette: Wittmann J: (Kricskovics, Márton). Nagybaracska: Mikolás - Faragó, Papp V., Zatroha, Budimácz, Papp G„ Farkas, Tóth Gy., Molnár, Király, Kincse. Edző: Budimácz Tibor. Bát- monostor: Urbán - Faddi, Szlaviko- vics, Kővári (Till), Grécs, Végh F„ Imre A. (Jenei), Végh G., Végh A., Ercsényi, Glavatity. Edző: Faddi Máté. Gólszerző: Kincse 2 (az egyi­ket 11-esből), Végh G. 2 (az egyiket 11-esből). Kitűnt: Zatroha, Tóth Gy., Kincse, illetve Végh R, Végh G., Végh A. Sárga lap: senki, illetve Végh A., Glavatity. Ifjúsági ered­mény: 7-3. A tartalékosán felálló hazaiak jól kezdték a mérkőzést, már a 15. percben vezettek Kincse két találatával. Tovább növelhette előnyét a Baracska, de a második 11-est kivédte Urbán. A kihagyott büntetőt követően feljött a monosto­ri gárda, s még az első félidőben egyenlített, s beállították a végered­ményt. Tudósító: Budimácz Tibor. Kiskunhalasi Spartacus-Csólyos- pálos 2-0 (0-0). MEGYEI II. VARIENS CSOPORT, FELNŐTTEK - VÉGEREDMÉNY 1. Sükösd 30 21 3 6 87-34 66 2. Kelebia 30 19 6 5 72-30 63 3. Érsekcsanád 30 17 8 5 65-30 59 4. Bátmonostor 30 17 6 7 71-44 57 5. Fájsz 30 13 12 5 67-45 51 6. Nagybaracska 30 14 8 8 56-37 50 7. Kecel 30 15 4 11 61-55 49 8. Bajaszentistván 30 13 8 9 66-53 47 9. Bácsborsód 30 14 3 13 56 56 45 10. Kunbaja 30 11 5 14 5648 38 11. Vaskút 30 9 6 15 5862 33 12. Csólyospálos 30 9 5 16 4673 32 13. Dunaszentbenedek 30 7 9 14 49- 71 30 14. Kiskunhalaa Sp. 30 7 8 15 3670 29 15. Csávoly 30 3 5 22 32-91 9 16. Katymár 30 2 2 26 31-109 8 A Csávolytól 5 büntetőpont levonva