Petőfi Népe, 2002. május (57. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-07 / 105. szám

MH 2002. MÁJUS 7., kedd Petőfi Népe - 7. oldal SPORT Fejben kell megverni a BVSC-t Asztalitenisz NB I/A-csoportos férfi csapatbaj­nokság, elődöntő (2. mérkőzés): Kecskeméti Profitholding Spartacus - BVSC, ma, 17.00 óra, a Kecskeméti Spartacus asztalitenisz-csarnoka. A visszavágó nem akármilyen sportcsemegét ígér. A kecskeméti­eknek győzniük kell, ha továbbra is versenyben akarnak maradni. A Demeter, Zoltán, Somosi, Szabó összeállítású csapat tavaly már vesztett állásból is tudott fordíta­ni a BVSC ellen, miért ne ismétlőd­hetne meg ismét az eset. Ujhidy Tibor szakosztályvezető: - Az első meccsen 5:5-ig tartottuk magunkat, majd a BVSC-sek állva hagytak bennünket. Lehet monda­ni, kottából játszottak ellenünk. Ugyanakkor taktikailag fegyelme­zeüen volt a csapat. Az eltelt napok alatt kielemeztük az ellenfél ver­senyzőinek játékát. Két rendkívül kiegyensúlyozott csapat játszik egy­mással, s valószínűleg az fog dön­teni, hogy a szoros mérkőzéseken ki szerez két poénnal többet, mint a másik, ki lesz fejben felkészültebb. Ebben nagy segítséget fog jelenteni számunkra szurkolóink buzdítása. Leköpték a bírót Tompán TOMPA-AKASZTÓ 34 (1-1) Tompa, 300 néző. Vezette: Wittman (Keresztes, Szabó). Tompa: Zseni­ben - Bálind, Papp, Horváth, Bé- leczki, Tímár, Kiss, Nuszpl, Szalai (Bállá), Fütyü, Véh. Edző: Tápai Ti­bor. Akasztó: Bognár - Majks, Lehota, Kertész, Sárközi A., Me­gyés, Hambalkó, Csehi, Sándor (Sárközi J.), Supka, Csemik (Virág). Edző: Agócs Zoltán. Gólszerző: Kiss, Tímár, Fütyü, illetve Csehi 2, Bálind (öngól), Sárközi A. (11-es- ből). Volt miről beszámolnia tompái tudósítónknak! A végig esőben le­játszott mérkőzés bővelkedett izgal­makban, fordulatokban és indula­tokban. Az első félórában kiegyenlí­tett volt a játék. 26. perc: Fütyü indí­totta bal oldalon Nuszplt, a beívelt labdát Kiss fejelte a hálóba (1-0). 40. perc: - a hazaiak által vitatott ­11-esből Sárközi A. egyenlített (1-1). 49. perc: balról 25 méterről Csehi végezhetett el szabadrúgást. A ha­zai sorfal szétnyílt, így a labda véd- hetetlenül csapódott a rövid sarok­ba (1-2). 50. perc: középkezdés után Béleczki robogott el a jobb ol­dalon, beadását röviden mentették á védők, s Tímár 16 méterről lőtt a hálóba (2-2). 60. perc: Tímár jobb oldali szabadrúgására Fütyü emel­kedett a legmagasabbra, fejesgól (3-2). 74. perc: Kiss félpályáról in­dulva cselezett ki két védőt, majd a kapus mellett ellőtt labdája a kapu­fán csattant. A labda visszapattant, Kiss ismét megcélozta a kaput, ám a labda egy visszaérkező akasztói já­tékos kezéről a kapushoz pattant. A játékvezető büntetőrúgás helyett továbbot intett. Gyors akasztói kontra következett, s a kapu elé be­lőtt labda Bálind lábáról perdült a hálóba, öngól (3-3). 80. perc: Kiss ügyesen lépett ki két védő között, majd az egyik a 16-oson belül „elka­szálta”. Wittman játékvezető sípja ezúttal is néma maradt. 88. perc: szép bal oldali vendégakciót köve­tően a beívelt labdát Csehi 10 mé­terről kapásból bombázta a kapuba (34). A mérkőzés lefújása után a rendezők védték meg a játékvezetőt a feldühödött szurkolóktól. A tett- legességet sikerült megakadályoz­ni, a köpést nem. Valaki ugyanis le­köpte Wittman játékvezetőt. Kitűnt: Horváth, Kiss, Nuszpl, ill. Bognár, Kertész, Hambalkó. Sárga lap: Tí­már, Kiss, Nuszpl, Véh, Kertész. If­júsági eredmény: 2-3. Bengő és Társa Bt. F> Kötelező biztosítás kötése e> Gépjármű-ügyintézés Hirdetésfelvétel-szervezés PETŐFI NÉPE Tel./fax: 78/413-339 Kiskőrös, Árpád u. 2. Tel.: 06-30/9-536-004 1. Akasztó, Csengődi úton, 2 szoba, előszoba, konyha, fürdőszoba, spájz, villanykály­hás családi ház nagy mellék­épülettel, 2370 m2 területtel + 5548 m2 szőlővel áron alul eladó. Irányár: 4,2 M Ft 2. Kiskőrös, József A. úton 4 lakásos társasházba emeleti, 70 m2-es 3 szobás, gázfűtéses lakás, fagarázzsal eladó. Irányár: 6,7 M Ft 3. Kiskőrös, Luther tér II. em. 27 m!-es távfűtéses (szoba 16 m2, konyha, felújított fürdő­szoba) nagyon alacsony rezsi- költségű lakás igényesnek eladó. Irányár: 4,5 M Ft 4. Tabdi, Rácz dűlőben 100 m2-es családi ház mellék- épületekkel, 2697 m2 területtel, áron alul eladó. Irányár: 2,8 M Ft S SZÓRÓLAPOK TERJESZTÉSÉT kiszórása t vállaljuk. BÁCSALMÁS-SZAKMÁR 3-3 (2-0) Bácsalmás, 100 néző. Vezette: Suba (Pocsai, Tóth). Bácsalmás: Tomik - Pintér, Morvái, Goretich, Barna, Szemán (Balogh), Nagy, Köves, Párczen, Berényi, Kővári. Edző: Barákovics István. Szakmár: Filus - Bakó, Aradi, Mácsai, Csekei (Fe- rencz), Tóth D„ Dobler (Tóth Z.), Unyi, Pesti, Perity, András. Edző: Márton Zsolt. Gólszerző: Nagy 2 (az elsőt 11-esből), Berényi, illetve Perity 2, Pesti. A mérkőzés elején a szakmári csapat játszott fölényben, és csak Tomik bravúrjainak volt köszönhető, hogy a vendégroha­mokat a PVSE gól nélkül megúszta. A 24. percben, egy gyors ellentá­madás során Szemán szöktette re­mek labdával Kővárit, akit a védők a 16-oson belül csak szabálytalanul tudtak szereim. A büntetőből Nagy a jobbra vetődő kapus helyére, a kapu közepébe lőtte a labdát (1-0). A 42. percben, egy ártatlannak tű­nő hazaadás után a vizes labda ki­csúszott Filus kezéből, és a szem­füles Nagy az üres kapuba helye­zett (2-0). A szünet után a hazai csapat kétgólos előnye birtokában átengedte a kezdeményezést a ven­dégeknek. 58. perc: A kapu előtt tömörülő hazai játékosok között üresen maradt Tóth Zoltán, a fel­ső lécre lőtte a labdát, majd a me­zőnybe visszavágódó játékszert Perity helyezte a kapu jobb alsó sarkába (2-1). 75. perc: Bakó bal ol­dalról ívelt a kapu elé, és a jó ütem­ben érkező Perity 5 méterről a ka­pu bal alsó sarkába továbbította a labdát (2-2). A lendületben lévő Szakmár a 89. percben megszerez­te a vezetést. Tomik kapujától 25 méterre Tóth Zoltán végezhetett el szabadrúgást, középről. A labda a felső lécről vágódott vissza a me­zőnybe, pontosan Pesti elé, aki a jobb alsó sarokba helyezett (2-3). Már mindenki elkönyvelte a Szak­már győzelmét, ám a hazai csapat egy huszáros támadás végén szög­letet harcolt ki. Párczen jobbról ívelte kapu elé a labdát, és Beré­nyi a kapu bal oldalába bombázta (3-3). Kitűnt: Tomik, Goretich, Nagy, Kővári, illetve Pesti, Perity, András. Sárga lap: Dobler, Tóth Z. Ifjúsági eredmény: 3-1. TISZAALPÁR-HARTA 0-2 (0-1) Tiszaalpár, 300 néző. Vezette: Patai (Szekeres, Kucsora). Tiszaalpár: Hekkel - Forgó, Szabados, Márton, Tar I. (Tóth I.), Bíró, Tar P„ Ru- zsinszki, Tóth R., Rozmán, Sinkó. Edző: Dudás György. Harta: Zsinka - Bálint, Molnár, Vejtei (Vékony), Tomolik, Bujáki, Ispán, Veres, Szauer T., Szabó (Mádi), Kovács. Edző: Szauer Tamás. Gólszerző: Ko­vács, Szauer T. Kitűnt: Hekkel, Sza­bados, Tóth R., illetve Zsinka, Mol­nár, Vékony, Szauer T. Sárga lap: Tóth R., Tomolik, Vékony. Ifjúsági eredmény: 1-2. HETÉNYEGYHÁZA-DUSNOK 0-0 Hetényegyháza, 150 néző. Vezette: Vörös (Vincze, Kriván). Hetény­egyháza: Szulyovszky - Guttyan, Bo­ros (Karsai), Vörös (Verebélyi), Lénárt I., Kovács J„ Szász, Lantos, Török, Szalai, Kovács A. (Lénárt A.). Edző: Bende József. Dusnok: Baku- la - Sánta I., Óbéri, Jagicza J„ Báló F., Sánta J. (Konkoly), Ottenthál, Báló J„ Sánta Z„ István, Deák (Sáfrán). Edző: Őbéri Antal. Kitűnt: Guttyan, Szász, illetve Sánta Z., István. Sárga lap: Sánta L, Óbéri, Jagicza J„ Sánta Z. Ifjúsági eredmény: 3-1. SOLTVADKERT-MÉLYKÚT 4-2 (1-0) Soltvadkert, 200 néző. Vezette: Sán­ta P. (Sipos, Sólya). Soltvadkert: Hat- vanyi - Csemák, Schiszler, Gillich (Marton), Hirsch, Varga T., Rumán (Gusztos), Mészáros, Szekér (Galán- tai), Font, Eiler L. Edző: Marton Ist­ván. Mélykút: Kiss G. - Körmöczi, Szűcs, Száhl, Bényi (Mihai), Farkas, Szabó T., Doszpod, Snyehola, Bori (Bálint), Huszár (Piegel). Edző: Gieszinger Ferenc. Gólszerző: Eiler L. 2, Mészáros, Varga T„ illetve Pie­gel, Doszpod. A 70. percben Eiler L. 11-est hibázott. Kitűnt: Eiler L., Hat- vanyi, Marton, ületve senki. Sárga lap: Schiszler, Bon. Ifjúsági ered­mény: 7-1. JÁNOSHALMA-HAJÓS 4-2 (2-1) Jánoshalma, 250 néző. Vezette: Rácz (Süveggyártó, Állaga). Jánoshalma: Huczek - Kolompár (Csemák), Kri- zsán, Sendula, Molnár, Sánta, Tóth I. (Simity), Kiss, Szalma (Ódor), Sza­bó K„ Fenyvesi. Edző: Szabó Gábor. Hajós: Szabó Zs. - Császár, Csicsir- kó (Majdanics), Rácz, Gombkötő, Stoffer, Csorba (Gyűrűsi), Szeitz, Nádasdi, Gyurászovics, Krastek. Edző: Ginál Gábor. Gólszerző: Sza­bó K. 2, Fenyvesi, Molnár, illetve Ná­dasdi, Szeitz (11-esből). Jánoshal­mi tudósítónk szerint ezúttal a játék­vezetői hármas érdemelte ki a me­zőny legjobbja címet. Kitűnt: Sánta, Szabó K„ Fenyvesi, Molnár, Sendu­la, illetve Rácz, Nádasdi. Ifjúsági eredmény: 2-1. SOLT-NEMESNÁDUDVAR 2-1 (2-1) Solt, 150 néző. Vezette: Nagyhegyesi (Fülöp, Berki). Solt: Gyalus - Lukács, Sánta, Tóth N., Éliás, Stróbl, Fink, Aranyos (Pataj), Király, Freppán, László (Jánosi). Edző: Freppán György. Nemesnádudvar: Kámán - Jagicza L„ Czvetnics, Pusztai, Jagi­cza P„ Schindler, Barta, Simon, Grúber (Tusori), Gazsi, Szőcs G. Edző: Szőcs Lázár. Gólszerző: Ara­nyos, Lukács, illetve Schindler. Sol­ti tudósítónk szerint nagyon korrek­tek voltak a játékvezetők. Kitűnt: Lukács, Tóth N., Aranyos, illetve Schindler, Gazsi. Sárga lap: Fink, Schindler, Freppán, Freppán, Grú­ber, Grúber. Kiállítva: Freppán (72. perc), Grúber (80. perc), Jagicza L. (a mérkőzés lefújása után). Ifjúsági eredmény: 9-3. A Kerekegyháza-Kiskunmajsa (0-1) mérkőzést máitius 17-én játszották le. A mérkőzésekről tudósítottak: Bende József (Hetényegyháza), De­ák János (Tompa), Erdős Gyula (Soltvadkert), Kamasz Imre (Tisza­alpár), Prókai Károly (Bácsalmás), Renner Tibor (Jánoshalma), Szabó Sándor (Solt). A megyei I. osztályról készült összeállítás szerkesztője: Lő- rinczi Csaba (79/426-371, 79/322- 453); e-mail: lorinczic@petofinepe.hu ABHIAGNYAC MEGYEI I. OSZTÁlT 1. Harta 25 15 6 4 68-34 51 2. Akasztó 25 14 7 4 56-44 49 3. So« 25 14 4 7 50-36 46 4. Szakmár 25 11 8 6 48-36 41 5. Jánoshalma 25 12 4 9 5343 40 6. Kiskunmajsa 25 12 4 9 59-50 40 7. Hetényegyháza 25 11 6 8 4340 39 8. Nemesnádudvar 25 11 4 10 4341 37 9. Tompa 25 10 9 6 6147 35 10. Kerekegyháza 25 9 5 11 40-39 32 11. Dusnok 25 9 4 12 46-52 31 12. Tiszaalpár 25 9 2 14 37-51 29 13. Bácsalmás 25 7 7 11 4343 28 14. Mélykút 25 7 5 13 3946 26 15. Soltvadkert 25 6 4 15 36-50 22 16. Hajós 25 3 1 21 2998 8 A Tompától 4, a Hajóstól 1 büntetőpont levonva. Megvan az első magyar győzelem Garai János - a nagy képen szemben, a kis képen balról - szerezte a magyar válogatott első győzelmét a selejtezők során. fotói sz. t. Kadét ökölvívó-vb-Kecskemét Az ökölvívó-világbajnokság má­sodik napján már igazán jó mér­kőzéseket láthatott a nem túl nagyszámú nézőközönség. A magyarok közül a délutáni mér­kőzésen először Nyári Gergely, a Kiskunmajsai Jonathermál ökölvívója lépett szorítóba a 67 kilósok mezőnyében. Ellenfele egy kazah fiú volt, aki négy cen­tivel magasabb, mint Gergely. A hosszabb kezét mindjárt az ele­jén ki is használta a kazah, s már az első menetben többet ütött a ma­gyar öklözőnél. A második menet­ben sem változott a helyzet, Nyári­nak kevés érvényes találata akadt. A harmadikban mindent egy lapra té­ve támadott a majsai bunyós, sok pontos ütést bevitt, de már nem tud­ta behozni azt a hátrányt, amit az első két menetben összeszedett. A pontozók 14:10 arányban a kazah versenyzőt hozták ki győztesnek. Amíg az A-szorítóban a kisebb súlycsoportok (48, 54) küzdelmei közül öt döntő fölénnyel ért véget, addig a B-ben meglehetősen szoros küzdelmeket láthattak a nézők. Az első nagy meccset az ír O’Hanlon Conor vívta az azerbajdzsáni Sailov Jabival, a 67 küósok között. Mind a két versenyző harcos felfogásban öklözött, sokat ütöttek. Az írnek a második menetben eleredt az orra, de ez nem akadályozta meg abban, hogy jó néjiány kemény ütést bevi­gyen. A nagy adok-kapok után dön­tetlenre álltak az öklözök a bírók­nál, így a segédpontok döntöttek: az azeri öklözőnek ezekből több jutott, így ő ment tovább. A másik hatal­mas küzdelmet a jugoszláv Mitrovic Marko és a szlovén Makaric Boris vívta, szintén a 67 kilóban. Egyik bokszoló sem kímélte magát, s a pontozók ezt a mérkőzést is döntet­lenre hozták ki. A segédpontokkal a jugoszláv fiú bizonyult jobbnak. Az igazi hangulat akkor kezdő­dött, amikor a délutáni mérkőzések utolsó találkozóján Garai János és a tajvani Lee Chin Chun lépett a szorí­tóba. A magyar tábor végig hangos buzdításokkal kísérte a mérkőzést. Osztogatták a tanácsokat, hajtották, űzték a tatabányai fiút. Garai nem is maradt adósa ellenfelének. Több­ször megelőzte és pontosan talált, főleg fejre. Bár a tajvani fiú is ke­ményeket ütött, ezen a mérkőzésen Garai jobbnak bizonyult nála. A mérkőzés befejezése után az ő ke­zét emelték a magasba. Ez azt is je­lentette, hogy megvan a vb első ma­gyar győzelme. Mai műsor: selejtezők 14 és 19 órai kezdettel. Délután két órakor nyolc pár lép szorítóba a 48, és négy a 81 kilóban. A 48 kilósok között ott lesz Bedák Pál is. Az este 19 óra­kor kezdődő selejtezőkben szintén nyolc mérkőzést rendeznek: az 57 kilósok között Gémes Norbertnek szurkolhatnak. szentirmay tamás Szentesi fókavadászok VÍZILABDA Országos női bajnokság: Villanó Fókák Kecskemét-Szentes 5-9 (2-1, 1-4,1-2,1-2). Kecskemét, 50 néző. Vezette: Németh F„ Lakatos T. Kecskemét: Tóth A. - Gazdag 1, Kira, Varga A., Durda 1, Mészáros, Tóth L. 3. Csere: Tomaskovics, Hajdú E.. Edző: Valkay Ferenc. Az előnyök jobb kihasználásával és pontosabb átlövésekkel felülkere­kedett a Szentes, és biztos győzel­met aratott. ■ Totó 18. fogadási hét: 13+1-es szel­vény 11 db, nyereményük egyen­ként 4.357.022 forint. 13-as 56 da­rab, nyereményük 99.852 forint. 12-es 1297 darab, nyereményük 3869 forint. 11-es 11.744 darab, nyereményük 427 forint. lOtalá- latos 58.147 darab, nyereményük 144 forint. ■ A BÁCSALMÁSI AGRÁRIPARI RT. MEZŐGAZDASÁGI GÉPEK ÁRVERÉSÉT hirdeti meg Helyszíne: Mátételke, központi gépműhely Időpontja: 2002. május 11. (szombat) 8.00 órától a gépek megtekintése a helyszínen 10.00 órakor az árverés kezdete Árverésre kerülnek: Rába Steiger, MTZ traktorok Claas 106-os kombájnok Hesston silózó Egyéb mezőgazdasági gépek és eszközök StegjEföaiiffätß mérném a w&teQISffßxgQ W% l&Qdkmz További információ: Giay Róbert Tel.: 30/953-0933 Sövény Endre Tel.: 30/983-6511