Petőfi Népe, 2002. május (57. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-14 / 111. szám

6. oldal - Petőfi Népe LAB D A R Ú G Á S 2002. Május 14., kedd frntc’^vaC MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Folytatódott a majsaiak tavaszi hadjárata KISKUNMAJSA-SOLT 4-0 (2-0) Kiskunmajsa, 400 néző. V.: Fülöp (Juhász, Jurschik). Kiskunmajsa: Mindák - Kamara, Fekete I., Pécsik, Andricz, Bús (Beke), Fekete Zs., Újfalusi, Szikora (Varga), Verba (Pap), Török. Edző: Teliinger Vilmos. Solt: Gyalus - Stróbl, Sánta, Tóth, Juhász, Jánosi, Fink, Aranyos, Pataj (László), Éliás, Király. Edző: Freppán György. Gólszerző: Török 2, Verba, Varga. A móri bank­rablás áldozatainak emlékére egyperces gyászszünettel kezdődött a rangadó. Az első negyedórában úgy tűnt, hogy még a vasárnap délutáni sziesztájukat folytatják a já­tékosok. Az egyetlen, focira emlékeztető jelenetet Jánosi követte el, akinek takarásból leadott 16 méteres lövését Mindák lábbal hárította. A következő percben viszont olyan akciót vezettek a hazaiak, amelyre a magasabb osz­tályokban szereplők is büszkék lehettek volna. Fekete Zsolt kapta a balösszekötő helyén a labdát, majd két csel után pontosan iveit Verbához. A majsai gólzsák mellel át­vette a labdát, majd remek mozdulattal lőtt a kapus mel­lett a kapu jobb oldalába (1-0). A következő gólhelyzet is a Soltiak kapuja lőtt adódott, amikor Verba lövése után Andricz elé került a labda, aki éles szögből az oldalhálóba emelt. A 26. percben egy támadásból akár négy gólt is lő­hettek volna a hazaiak, de a szöglet utáni kavarodást kö­vetően mind a négy, közelről leadott lövés elakadt a vé­dőkben. A tartalékosán felálló vendégek ritkán veszélyez­tették a hazai kaput, akkor is csak jobbára távoli lövések­kel tesztelték Mindákot. A majsai védelem, Fekete Imrével az élen, magabiztosan verte vissza az erőtlen solti próbál­kozásokat, s kontrákkal igyekeztek helyzeteket teremteni. A 41. percben aztán siker koronázta az új mélykék-sárga mezben játszó majsaiak törekvéseit. Török cselezte be magát a tizenhatoson belülre, ahol lövése megpattant egy védő lábán és a kint álló Gyalus fölött a hálóba hullott (2­0). A második félidőben is veszélyesebbek voltak a hazai­ak. Az 54. percben Kamara beadását Verba erőteljes fejes­sel küldte kapura, de Gyalus a léc fölé tornázta a közeli bó- lintást. Nyolc perc múlva ismét a jobbszámyon lendültek támadásba a majsaiak. Újfalusi labdájának „szeme volt”, amivel Kamara húzott kapura, s jobb külsővel elgurította a labdát a kifutó Gyalus mellett, a játékszert Török érte utol és az üresen maradt kapuba továbbította (3-0). A 73. percben - a hatodik hazai szögletet követően - ismét Verba próbálkozott egy fejessel, de Gyalus a jobb alsó sa­rokba tartó labdát szögletre paskolta. A hajrára is maradt egy hazai találat. A nagy kedvvel játszó Újfalusi remekül tálalt Török elé, akinek belőtt labdáját a csereként beállt Varga közelről lőtte a kapuba (4-0). A tavasszal remeklő kiskunmajsaiak magabiztosan nyerték meg zsinórban ne­gyedik mérkőzésüket, mégpedig úgy, hogy közben gólt sem kaptak. A hazaiak megérdemelt sikere egy percig sem forgott veszélyben a sportszerű küzdelmet hozó találko­zón. Teliinger Vilmos: - Tíz napot ké­szülhettünk erre a fontos mérkőzés­re, amelyet, úgy vélem, jó játékkal nyertünk meg. Fizikailag és psziché­sen is jobbak voltunk. A csapatszel­lemmel is elégedett voltam, s annak s is nagyon örülök, hogy ezúttal sem kaptunk gólt. Freppán György: - Négyen is hiányoztak csapatomból, akiknek hiányát nem tudtuk pótolni. A hazai siker teljesen megérdemelt. Kitűnt: Újfalusi, Török, Mindák, Fekete 1., illetve Stróbl, Tóth. Ifjúsági eredmény: 3-3. Teliinger Vilmos NEMESNÁDUDVAR- TOMPAO-1 (0-1) Nemesnádudvar, 300 néző. Vezette: Ignácz (Bánfi, Horváth). Nemes­nádudvar: Kámán - Bartha, Czvetnics, Kreszló, Jagicza R, Mezőfi, Pusztai, Si­mon, Szőcs G., Tusori (Knapig), Gazsi. Edző: Szőcs Lázár. Tompa: Zsemberi - Bálind, Papp, Horváth, Béleczki, Tí­már, Kiss, Bállá, Szalai (P. Szabó), Fütyü, Szakács. Edző: Tápai Tibor. Gólszerző: Fütyü (11-esből). A hazai csapat tartalékosán is végig mezőnyfö­lényben játszott, ennek ellenére a 33. percben szerzett góllal a vendégeké lett a három pont. Ignácz játékvezető a mérkőzés folyamán következetesen, két sárga lappal, valamint öt perc hosz- szabbítással büntette a Tompa időhú­zó taktikáját. Sárga lap: Zsemberi, Papp, Szakács. Ifjúsági eredmény: 1-1. DUSNOK-TISZAALPÁR 2-0 (2-0) Dusnok, 200 néző. Vezette: Kriskovics (Süveggyártó, Szabó G.). Dusnok: Bakula - Sánta I., Andiin, Báló F., Sán­ta J., Sáfrán, Ottenthál, Báló J., Őbéri, István, Deák. Edző: Óbéri Antal. Tiszaalpár: Hekkel - Forgó, Szabados, Márton, Tar I. (Tóth I.), Bíró, Tar P„ Ruzsinszki (Gémes), Rozmán, Sinkó, Kovács J. Edző: Dudás György. Gól­szerző: István, Báló J. Kiállítva: Szaba­dos (85. perc). Ifjúsági eredmény: 44. MÉLYKÚT-HETÉNYEGYHÁZA 0-0 Mélykút, 250 néző. Vezette: Varga (Pocsai, Tóth). Mélykút: Kiss - Kör- möczi, Szűcs, Bori, Bényi (Bálint), Far­kas, Szabó, Doszpod (Huszár), Snyehola, Mihai, Piegel (Száhl). Edző: Gieszinger Ferenc. Hetényegyháza: Szulyovszky - Karsai (Bende G.), Vere- bélyi, Guttyan, Vörös, Lénárt I., Kovács J., Szász, Lantos, Török, Kovács A. Edző: Bende József. Kitűnt: Szűcs, Bo­ri, illetve Szulyovszky, Lantos, Török. Sárga lap: Doszpod, Snyehola, Piegel, Török. Ifjúsági eredmény: 7-1. SZAKMÁR-SOLTVADKERT 3-1 (1-0) Szakmár, 200 néző. Vezette: Nagy Zs. (Tóth S., Keresztes). Szakmár: Szép - Bakó (Ferencz), Aradi, Greksa (Dob- ler), Mácsai, Tóth D., Haász, Csekei (Tóth Z.), Pesti, Perity, András. Edző: Márton Zsolt. Soltvadkert: Hatvanyi ­Galántai (Eperjes), Schiszler, Marton, Hirsch, Csernák (Rumán), Szekér, Mé­száros, Eiler (Gusztos), Varga, Font. Edző: Marton István. Gólszerző: Tóth D. 2, András, illetve Mészáros. Kitűnt: Tóth D., András, Mácsai, Pesti, illetve Hatvanyi, Font, Mészáros. Ifjúsági eredmény: 14. HARTA-KEREKEGYHÁZA 2-2 (0-2) Harta, 400 néző. Vezette: Pákolicz (Rogács, ifj. Lencsés). Harta: Zsinka - Bálint, Molnár, Vékony, Mádi (Tomolik), Bujáki, Ispán, Veres, Szauer T. (Szauer Z.), Szabó L, Vejtei. Edző: Szauer Tamás. Kerekegyháza: Fekete Z. - András, Kulman R., Sándor, Kulman A., Kecskeméti, Gazdag, Nagy A., Hugyecz A., Hugyecz Gy., Gogolák (Fehér). Edző: Máté Attila. Gólszerző: Ispán, Bujáki, illetve Hugyecz Gy., Gogolák. Az első félidőben a fáradtan, enerváltan játszó hazaiakat a fegyel­mezetten kontrázó vendégek kétszer mattolták. Szünet után a megsérült Szauer T. helyére Szauer Z. állt. Fel­gyorsult a hazaiak játéka. Az utolsó ne­gyedóra elején szépített, majd három perccel a lefújás előtt egyenlített a lista­vezető. A mérkőzés végén a Harta örülhetett az 1 pontnak. Kitűnt: senki, illetve Gogolák, Hugyecz A., Fekete. Sárga lap: Szabó, Bálint, Szauer Z., Is­pán, Hugyecz A., Hugyecz Gy., Nagy A., András. Ifjúsági eredmény: 4-2. AKASZTÓ-JÁNOSHALMA 5-6 (3-2) Akasztóról nem kaptunk tudósítást. Szabó Gábor jánoshalmi edző elmond­ta: a közönségszórakoztató mérkőzé­sen a 2. percben szerzett vezetést a vendégcsapat, ám a hazaiak gyorsan 3- 1-re fordítottak. A 40. percben szépített a Jánoshalma (3-2), majd a második félidőben felváltva estek a gólok. Nyolc perccel a lefújás előtt egyenlítettek a vendégek (5-5), három perccel a lefú­jás előtt pedig Kolompár megszerezte a Jánoshalma győzelmet jelentő gólját (5-6). Ifjúsági eredmény: 1-0. Hajós-Bácsalmás 3-1 (1-0). Az ifjú­sági mérkőzés félbeszakadt. A vendé­gek nyolc játékossal kezdték el a mér­kőzést, ám egyikőjük megsérült, így a meccset le kellett fújni. A mérkőzésekről tudósítottak: Fried­rich József (Nemesnádudvar), Magyar József (Mélykút), Rendes János (Ha­jós), Szegedi Ágnes (Dusnok), Tapodi Kálmán (Kiskunmajsa), Tóth Jenő (Szakmár), Vejtei András (Harta). ■ m n <c t/> HOTELS CÍVIS HOTELS- a vidéki élet ízei PÜNKÖSDI AKCIÓ 2002. május 17-20. között ♦ A CÍVIS HOTEL PARK BUDAPESTBEN*** két/három ágyas szobában már 17.000 Ft/főtől: 3 éj szállás félpanzióval, naponta ötórai tea, szombaton zenés-táncos vacsoraest, korlátlan szauna-, teniszpálya- és kerti medencehasználat. Tel.: 1/250-0143 ♦ HAJDÚSZOBOSZLÓN, A CÍVIS HOTEL DÉLIBÁBBAN*** kétágyas szobában már 20.100 Ft/főtől: 3 éj szállás büféreggelivel, 2 főétkezés, 1 ünnepi vacsora műsorral, 1 frissítő test- vagy talp­masszázs, saját gyógyfürdő használata. Tel.: 52/360-366 ♦ TISZAÚJVÁROSBAN, A CÍVIS HOTEL KÁRPÁTTÁ* szobablokkjaiban 14.200 Ft/fő: 3 éj szállás félpanzióval, szombaton zenés vacsoraest, 1 belépő a városi Gyógyfürdőbe, 1 belépő a műjégpályával rendelkező szabadidőközpontba. Tel.: 49/341-511 Keresse akcióinkat www.civishotels.hu honlapunkon és az MTV Teletext 488-as oldalán! Tel.: 1/430-1581 Fax: 1/430-1582 e-mail: sales@civishotels.hu 212949 MEGYE II., KISKUNSÁGI BANYA-CSOPORT Gólzápor a jakabi alsóházi rangadón JAKABSZÁLLÁS- JÁSZSZENTLÁSZLÓ 4-3 (2-2) Jakabszállás, 100 néző. Vezette: Suba Z. (Franciskovics, Horváth M.). Jakab­szállás: Csorba - Tóth, Molnár, Átrok, Nagy, Sárai Szabó I. (Mányi), Tóth G. (Székely), Bódog (Varga Zs.), Mezei, Meszlényi, Dorogi. Edző: Bartha Zsolt. Jászszentlászló: Rádi - Putnoki, Farkas, Dékány, Grezsa, Szőnyi, Garas, Borics, Nokta, Szőnyi (Szűcs), Rabi (Dobák). Edző: Magyar Jenő. Gólszerző: Dorogi, Mezei, Székely, Meszlényi, ill. Nokta 2, Putnoki. Kitűnt: Tóth, Meszlényi, Doro­gi, ill. Nokta, Putnoki. Sárga lap: Sárai Szabó, Varga, ill. Szőnyi. Az alsóházi rangadón mindkét gárda nagy akarással vetette magát a küz­delembe: a 90 perc alatt egyenrangú ekkenfekei voltak egymásnak. A jakab- szállásiak végül a hajrában lőtt góllal szerezték meg a győzelmet a rendkívül jó színvonalú mérkőzésen. Mindkét csapatot nevezni lehetne a sportszerűsé- gi versenyen. Ifjúsági eredmény: 4-0. Tudósító: Szabó Mihály. CSENGŐD-TISZAKÉCSKE 2-0 (1-0) Csengőd, 150 néző. Vezette: Kondász I. (Lengyel L, Vén L.). Csengőd: Czerman- Fábián, Kiss S., Kiss L, Geiger F„ Szűcs L, Gyurik, Szűcs K., Faragó Z (Király R.), Király I. (Király A.), Czerman P. Edző: Supka Sándor. Tiszakécske: Faze­kas - Makra T., Bagi, Horthy, Maczkó (Gulyás), Tóth G., Ézsiás, Makra R, Molnár, Polgár, Varga Cs. (Kalics). Edző: Ézsiás Gábor. Gólszerző: Fábián, Király R. Kitűnt: Szűcs K., Czerman R, Geiger F, Kiss L, Fábián S., ill. Makra T., Tóth G. A nagyon fegyelmezetten ját­szó hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. Ifjúsági ered­mény: 2-2. Tudósító: Supka Sándor. NYÁRLŐR1NC-KECSKEMÉTT MÁV 0-0 Nyárlőrinc, 200 néző. Vezette: Patyi Z. (Kiss J., Ézsiás G.). Nyárlőrinc: Kulman- Bálint, Oláh, Molnár, Kutasi, Mihály, Sáfár, Bíró (Rimóczi), László, Torbán, György. Edző: Pádár József. Kecskeméti MÁV: Lászka - Mészáros, Miskei, Baranyi, Márton, Hegyesi, Bán (Kiss S.), Kovács, Czumbü (Virág), Ronkó, Kátai (Szabó). Játékos edző: Márton Tibor. Kitűnt: Kutasi, Sáfár, Oláh, ill. Baranyi, Miskei, Hegyesi. Sárga lap: Bíró, ill. Miskei, Szabó, Virág. A jóiramú mérkő­zésen igazságos eredmény született. If­júsági eredmény: 7-1. Tudósító: Fekete Attila. KUNSZÁLLÁS-SZABADSZÁLLÁS 0-2 (0-2) Kunszállás, 200 néző. Vezette: Agócs (Körösi, Fülöp). Kunszállás: Kovács - Bodor, Váczi, Bállá, Eszenyi, Kiss K., Vincze, Farkas T. (Bibok), Bertus, Pöszmet, Seres (Lantos). Edző: Kertész Károly. Szabadszállás: Lázár - Papp, Desztics, Huszár, Vörös, Sári (Berta), Sós (Légrádi), Kiss, Németh, Illés, Ko­vács (Bálint). Edző: Búzási Balázs. Gól­szerző: Kovács, Illés. Kitűnt: Váczi, Var­ga, Kiss, ill. Kiss, Illés, Kovács. Sárga lap: Bodor, ill. Papp. Ifjúsági eredmény: 0-5. Tudósító: Kertész Károly. KISKUNFÉLEGYHÁZI HONVÉD- BUGAC 7-0 (4-0) Kiskunfélegyháza, 300 néző. Vezette: Törőcsik A (Sörös A„ ifj. Kecskés F.). Kiskunfélegyházi H.: Cseh - Kása, Ker­tész, Cseke, Földi, Szabó A., Valkovics, Csincsák, Zsigó, Vidéki, Karsai. Edző: Fekete József. Bugac: Rokolya Zs. - Kör­mendi, Pintér, Rokolya Cs., Varga, Sza­bó, Kovács, Törteli, Parádi, Szabó N., Borbényi. Edző: Kovács György. Gól­szerző: Csincsák 2, Vidéki 2, Kertész 2, Szabó A. 1. Kitűnt: Karsai, Cseh, Szabó. A Honvéd magabiztos győzelmet aratott a szerény képességű ellenféllel szem­ben. Ifjúsági eredmény: 5-0. Tudósító: Kurucz István. ORGOVÁNY-HELVÉCIA 2-2 (2-2) Orgovány, 300 néző. Vezette: dr. Magó J. (Tamás N„ Sebők K.). Orgovány: Haj­dú Cs. - Palatínus, Felföldi (Halasi), Mol­nár, Juhász, Máté (Varga), Sárai Szabó Z., Bánfai (Fekete), Mezei G., Vízteleki, Szegedi. Edző: Iványi Mihály. Helvécia: Horváth S. - Komódi, Bosnyák, Seres, Dinnyés, Kovács (Tímár), Mester, Or­bán, Mata, Dobosi, Kása (Pető). Edző: Molnár József. Gólszerző: Szegedi M., Vízteleki, Ul. Seres, Orbán. Kitűnt: Ju­hász, Molnár, Vízteleki, Hajdú, ül. Mes­ter, Orbán. Sárga lap: Mezei, ül. Seres, Bosnyák. A meccsre küátogató nézők két, aránylag szabályosan játszó, leüté­sen küzdő csapatokat láthattak. Végül is igazságos eredmény született. Egyik gárda sem tudott a másik fölé kerekedni. Ifjúsági eredmény: 1-5. Tudósító: Bús Lajos. SZALKSZENTMÁRTON LA KITELEK 0-7 (0-3) Szalkszentmárton, 100 néző. Vezette: Sólya (dr. Magó, Hodován). Szalkszent­márton: Szabó - Oláh (Szalai), Polánszki, Damásdi Zs., Mihók, Kovács, Koncz, Hájas (Verhóczki), Zadravecz, Damásdi T., Jurás (Ágoston). Edző: Polánszki Ferenc. Lakitelek: Kormos - Kiss, Zolnai, Kotvics (Molnár), Hősi, Gödény (Vörös), Szabó, Bónyai, Térjék (Újvári Sz.), Újvári B., Magyar. Edző: Tóth Sándor. Gólszerző: Szabó 3, Bónyai 2, Térjék 2. Kitűnt: Damásdi Zs., Polánszki, Mihók R, ül. az egész lakiteleki csapat. A hazaiak kissé felkészületlenül áll­tak ki a Lakitelek ellen, amit az ered­mény is mutat. Jobb csapattól azonban nem szégyen kikapni. Azoknak keüene szégyenkezniük, akik cserbenhagyták a szalki csapatot: legyen az vezető vagy játékos. Ifjúsági eredmény: 0-3. Tudósí­tó: Egner Péter. KUNSZENTMIKLÓS-TABDI 0-2 (0-1) Kunszentmiklós 70 néző. Vezette: Ártim J. (Berki J„ Kaszala M.). Kunszentmiklós: Balia J. - Zsigmond Zs., Paróczi R, Kis-Juhász T., Ordasi I. (Boczek Z.), Zsolnai Z., Lovász S. (Zsig­mond I.), Bajnóczi Z., Bebők Zs.,Tóth J., Kalmár R. Edző: Szabó László. Tabdi: Kovács L. - Bácsi L. (Tóth I.), Petróczi R., Pólyák L. (Stadler Cs.), Andriska T., Szabó A., Kuti Z., Lukács Z., Pszota K., Bránya R., Szikszai T. Edző: Szikszai Tamás. Gólszerző: Luk­ács Z., Szikszai T. Kitűnt: Kovács L, Kuti Z., Lukács Z., Bránya R. Sárga lap: Bebők Zs., ül. Szabó A, Kuti, Szikszai. Kiállítva: Kis-Juhász T. Ifjúsági ered- mény: 2-0. Tudósító: Ájpli László. B MEGYE II., VARIENS CSOPORT Bajnokesélyest vertek Kunbaján KUNBAJA-BÁTMONOSTOR 4-0 (2-0) Kunbaja, 150 néző. Vezette: Rácz B. (Serdült S., Serdült A.). Kunbaja: Szőke - Kálmán, Sáfár,Varga, Kiss B., Simon, Bögre (Páhor), Wettstein, Hajdú (Ha­lász), Révész (Mohácsi). Edző: Gálfi Im­re. Bátmonostor: Oláh - Faddi, Szlavi- kovics, Ercsényi, Kertész (TU1), Végit R, Végh G., Gyurkity, Urbán, Glavatity, Kő­vári. Edző: Faddi Máté. Gólszerző: Si­mon, Révész, Bögre, Páhor. Kitűnt: az egész csapat, ill. Végh F. Sárga lap: sen­kik Ul. Végh F. Az első 15 perc a Monostoré volt. Ezt követően a Kunbaja fokozatosan átvette a játék irányítását, s a tavasz legjobb já­tékával magabiztosan nyert. Ifjúsági eredmény: 8-1. Tudósító: Nagy István. SÜKÖSD-NAGYBARACSKA 2-2 (1-0) Sükösd, 250 néző. Vezette: Horváth F. (Márton, Csili). Sükösd: Nagy E. - Zsikó V., Faddi K., Kutyka A., Pál E., Marusa R., Zrínyi I. (Molnár Zs.), Miókovics M„ Matity D., Székely Zs., Czvetnics V. Edző: Zrínyi István. Nagybaracska: Mikolás - Faragó, Papp, Lublóváry, Far­kas, Kubatov, Tóth, Budimácz (Somo­gyi), Kincse (Zatroha), Király, Puskás. Edző: Budimácz Tibor. Gólszerző: Szé­kely Zs. 2, ill. Somogyi, Puskás. Kitűnt: Faddi, Marusa, Székely, Ul. Tóth, Király, Somogyi. Ifjúsági eredmény: 3-3. Tudó­sító: Bujdosó Márton. KECEL-CSÁVOLY 1-0 (0-0) Kecel, 200 nézői. Vezette: Wittmann J. (Prikidánovics D., Salamon J.). Kecel: Jelen - Szabó I., Tamaskó A, Tamaskó J., Csizovszki (Vargacz), Farkas, dr. Angeli, Fejes (Szabó A), Margit, Sörös, Kovács N. Edző: Csanádi Mihály. Csávoly: Molnár - Rácz, Nemes, Petres Zs., Szabó G., Petres Cs., Romsics, Páncsics, Rezsneki Z., Rezsneki Cs., Krascsenics (Papp). Edző: Krascsenics Attila. Gólszerző: Sörös G. (11-esből). Kitűnt: dr. Angeli, Farkas, Szabó I., Tamaskó J., ill. Molnár T., Rácz, Páncsics, Petres Zs. Sárga lap: senki, Ul. Molnár T. Keceli támadásokkal indult a mér­kőzés. A 17. percben dr. Angeli sza­badrúgását követően a labda a felső lécről pattant az alapvonalon túlra. Végig mezőnyfölényben játszott a Ke­cel, ezt azonban nem tudta gólra vál­tani. A 87. percben jogos büntetőhöz jutott a hazai csapat, melyet Sörös ér­tékesített. Ifjúsági eredmény: 11-0. Tu­dósító: Udvarhelyi István. KATYMÁR-VASKÚT 0-2 (0-1) Katymár, 100 néző. Vezette: Tóth (Szűcs, Varga). Katymár: Papp Z. - Pilcsuk, Vári, Győrfi (Vicsek), Berki, Bencsik, Papp (Csordás), Pillér, Ju­hász, Janity (Szabó), Nagy. Edző: Jelasity József. Vaskút: Kun - Bócz, Ta­kács, Csőzik Zs., Csőzik I. (Császár), Bárth, Rebenszki, Kiss (Milánkovics), Szűcs, Ács (Cseke), Németh. Edző: Matus Sándor. Gólszerző: Szűcs 2. Ki­tűnt: Berki, ill. Takács, Csőzik Zs. Sár­ga lap: Győrfi, Bencsik, Janity, ill. Bócz, Bárth, Kiss. Kiállítva: Pillér, Nagy. Ifjúsági eredmény: 1-11. Tudósí­tó: Jelasity József. KISKUNHALASI SPARTACUS­ÉRSEKCSANÁD1-1 (1-1) Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Szűcs G. (Tóth, Farkas). Kiskunhalasi Sp.: Ruskó - Suba, Molnár (László), Nagy, Hermann, Paor, Faddi, Maczkó, Teremi (Erdélyi), Sz. Kovács, Berki. Edző: Dó­zsa Zsolt. Érsekcsanád: Szente - Kiss, Pencz (Kiss), Kenyeres B., Ercsi, Koszo­rús, Török G., Kiss D., Tuba (Szabó), Kazmczi, Mohai. Edző: Csongor Antal. Gólszerző: Faddi (16. p.), ül. Pencz (11- esből, 26. p.). Kiállítva: Ercsi. Kitűnt: az egész csapat, iüetve senki. Ifjúsági ered­mény: 3-0. Tudósító: Tóth János. DUNASZENTBENEDEK- FAJSZ 2-2 (1-0) Dunaszentbenedek, 150 néző. Vezette: Szűcs Z. (Rokolya B., Narancsik B.). Dunaszentbenedek: Vén - Tóth, Kocsis, Tamás, Illés, Varga, Kerekes, Bessenyei (Csorba), Farkas, Mészáros (Felnagy), Dömötör. Edző: Kovács László. Fájsz: Benke - Bittmann, Mihalik, Anisity (Se­reg), Palenyik, Gyüre, Pörzse, Balaton, Lavkó (Berta) Veres, Szász. Edző: Hayerbacher Ferenc. Gólszerző: Varga, Kocsis, Ul. Veres, Berta. Kitűnt: Vén (a mezőny legjobbja), Bessenyei, Tamás, Bittmann. Sárga lap: Farkas, ill. Bittmann, Kiállítva. Berta. Mindkét csapat tartalékosán állt fel: az eltiltások és sérülések miatt 4-4 kezdőjátékos hiányzott. A hazaiak vissza akartak vágni az őszi kudarcért, s hatalmas iramban kezdték a találko­zót. Varga révén szereztek vezetést. A második játékrészben a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért. Előbb Veres csúsztatott a hazai kapu­ba, majd Berta talált a Dunaszentbe­nedek kapujába. A 80. percben egy kapu előtti kavarodást követően Ko­csis préselte a labdát a vendégek gól­vonalán túlra. A gól után a reklamáló Bertát kiállították, de az eredményt emberhátrányban is tartani tudták a fajsziak. Igazságos eredmény szüle­tett. Ifjúsági eredmény: 9-2. Tudósító: Kovács Csiüa. BÁCSBORSÓD- B AJASZENTISTVÁN 4-1 (1-1) Bácsborsód, 150 néző. Vezette: Naran­csik J. (Vincze A, Rőczei A.). Bácsbor­sód: Farkas - Grósz (Gunity), Bognár, Várnai, Győré (Héhn), Zavaros, Vever- ka, Kiss S., Mojzes, Fekete, Banász. Edző: ülés Antal. Bajaszentistván: Cser­háti - Timer, Nagy I. (Baros), Szabó G„ Váits, Éber Élőd, Éber Erik, Radics, Ma­gyar (Orosz), Marosovity, Bobor. Edző: Szólik Gábor. Gólszerző: Veverka, Feke­te, Gunity, Nagy I. (öngól), Ul. Szabó G. Kitűnt: Fekete G., Mojzes, Bognár, Kiss, Ul. Éber Előd, Radics. Sárga lap: Bognár, Ul. Bobor, Marosovity. Kiállítva: Zava­ros, ill. Váits. A Bajaszentistván a 60. percig állta a Bácsborsód rohamait, utána azonban meghajolt a nagyobb tudás előtt. A ha­zaiak több gólt is rúghattak volna. Ifjú­sági eredmény: 1-5. Tudósító: Csontos János. KELEBIA-CSÓLYOSPÁLOS 6-1 (2-0) Kelebia, 200 néző. Vezette: Koch. Kelebia: Vasuth - Szabó, Rudics (Kar­dos), Bozsákovics, Sulomán, Enyedi, Kollár, Födi, Ürmös, Szabó (Csengeti), Békési (Ricz). Edző: Kószó László. Csólyospálos: Szekeres - Rákóczi, Á. Fúrús, Borbola, Baranyi, Török, Papp, Szilágyi, Répás, Paragi, Beke. Edző: Má­té Sándor. Gólszerző: Békési 2, Enyedi, Ürmös, Szabó 2, ill. Paragi. Kitűnt: Enyedi, Kollár, Födi, Vasuth, Békési, ül. Répási, Paragi. Sárga lap: Sulomán, Sza­bó. A gólképtelen Csólyospálos önma­gát okolhatja a súlyos vereségért. A já­ték képe alapján nem volt ekkora kü­lönbség a csapatok között, a három pont azonban megérdemelten maradt Kelebián. Ifjúsági eredmény: 2-3. Tudó­sító: Kovács Marcell. ■