Petőfi Népe, 2001. november (56. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-19 / 269. szám

Mentés után bajai győzelem NB I. B-cso- portos női mérkőzés: Tatabánya- Bajai EFSK 74-126 (16- 37, 21-30, 22- 29, 15-30). Tatabánya, vezette: Kato­Baja: Bereczki 22, Farkas 20/9, Göbölös 13/3, Fedor 23/15, Kiss 21/6. Csere: Hambrik Csorvási 16/12, Kühn 4, Vörös 4, Szepsi 3/3. Edző: Gálos László. Hajnali fél 6-kor a Gálos-lányok sérülteket mentettek Pörböly előtt egy, a vasúti síneken felborult au­tóból, majd 11-kor pályára léptek Tatabányán, és több mint 50 ponttal verték a házigazdákat. Az első perctől az utolsóig az ezúttal is jó formában játszó vendégek irányítottak, s a tatabányaiak még a tisztes helytállásban sem re­ménykedhettek. A december 5-i, NB I. A-csoportos Szeged elleni MK-mérkőzésre készülő bajaiak 17 hárompontost szereztek, do­bóteljesítményük 60% volt. Juni­or eredmény: 25-135 (Kühn Anna 41 pontot dobott). Gálos László: - Örömteli, hogy végre mindenki megtalálta helyét a csapatban, és az is, hogy ismét száz pont fölött dobtunk. További eredmények: Köz- Víz Kecskeméti KC-Autópark PVSK 41-74, 12 Karátos Iskola- Monor 48-73, Szarvas-MAFC 67- 76, Kodolányi JKFSE-TF 57-86, OSC-Debrecen 68-38. Magyar Kupa-férfimérkőzés, országos selejtező, 3. forduló: Bajai KK-Univer KSE 68-81 (17-26, 21-22, 9-14, 21-19). Baja, 150 né­ző. V.: Fekete, Győrffy. Bajai KK: Pálkerti 8, Kreiter 10, Ács 18/6, Szűcs 19, Kancsár 4. Csere: Tóth, Hosszú 9/9. Edző: Hosszú István, Kajtár Zsolt. Univer KSE: Pásztor 4, Lukács 2, Hajdú 14/6, Magyar 4, Korcsok 15. Csere: Munteán 16/3, Takács 12/6, Bovánovics 14/6. Edző: Radovics József. Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-2, 7. p.: 13-15, 12. p.: 22- 28,18. p.: 3041,27. p.: 43-57, 34. p.: 51-71, 38. p.: 63-79. Ács szemfüles kosara és a ha­zaiak jó védekezése már a 3. perc elején változtatásra kényszerítet­te Radovics edzőt. A kecskeméti tréner Lukács és Magyar helyett Munteánt és Takácsot küldte pá­lyára, "majd egy perccel később Bovánovicsot is becserélte. A ba- jaiaknál viszont hiányzott a hét­közi bajnokin jól játszó Bpdi, így Hosszú és Tóth mellett az ificsa­pat három játékosa foglalt helyet a kispadon. A vendégek csak a negyed végén tudták növelni pár ponttal előnyüket. Pálkertivel az élen a második tíz percben is jól zárt a bajai védelem, támadásban pedig majd’ mindegyik hazai já­tékos betalált. Hosszú két három­pontosa a legjobbkor jött a Bajá­nak. A Kecskemét négy triplával válaszolt - ebből Bovánovics ket­tőt vállalt -, s maradt a tízpontos előny. Szünet után is nagy iram­ban gyűrték egymást a felek, ám hiába játszott jól a hazai csapat, a vendégek pontosabban céloztak, így az utolsó negyedet 15 pontos hátránnyal kezdte a Hosszú-csa­pat, s ezt Munteán kosaraival négy perc alatt húszra növelte a Kecskemét. Ezzel a továbbjutás kérdése eldőlt, ám a hajrában Ácsék még megszórták ellenfelü­ket. A Radovics-gárda magabizto­san kvalifikálta magát a követke­ző fordulóba, a Baja pedig bebi­zonyította, hogy az egy hónappal ezelőtti, Kecskemét elleni 53 pontos hazai vereség csak kisik­lás volt. Kitűnt: Szűcs, Ács, Pálkerti, il­letve Bovánovics, Munteán, Haj­dú, Takács. NB I. B-csoportos férfimérkő­zés: Univer KSE-Miskolc 103-59 (22-12,25-14,33-16,23-17), ■ Bócsaiak az Extra Ligában Birkózás Bócsán rendezték szombaton az NB I-es csapatbajnokság helyosztóit. Az aranyéremért a helyiek birkózhattak a Duna- ferrel. A kétfordulós mérkőzé­sen a hazaiak 41:21-re nyertek és bejutottak az Extra Ligába. Az első forduló eredményei, 54 kg: Majosházi-Frigúr 3:1, 58 kg: Dudás ellenfél nélkül gy. 4:0, 63 kg: Petróczi A.- Szabó M. tus 30 mp„ 69 kg: Kárász-Tombor 1:3, 76 kg: Benkő L.-Szűcs 3:1, 85 kg: Bánó-Dudás Gy. 0:3, 97 kg: Mészáros-Hertelendi 3:1,130 kg: Haskó-Turányi 1:3. Összesítés­ben: 19:12. A 2. forduló eredmé­nyei: Majosházi-Frigur 4:2, Du­dás e n. gy. 4:0, Tihanics-Mészá- ros 10:0, Kárász-Tombor 3:4, Benkő L.-Szűcs 3:1, Bonó-Dudás Gy. 3:1, Mészáros e. n. gy. 4:0, Haskó-Turányi 0:2 Bócsán 1990-ben alakult meg a birkózószakosztály, amely minden évben jobbnál jobb eredményeket ér el. Filus Sán­dor vezetőedző elmondta: a si­ker egyik titka, hogy nagyon jó társaság alakult ki. Jó a csapat- szellem és mindenki harcol a másikért is. Az 1. helyben benne van az is, hogy leigazolták a kecskeméti Tihanics Tibort, aki korábban válogatottként vb 5., EB 4. volt. A 36 éves versenyző nagy ta­pasztalatával biztatja, bátorítja a fiatalokat és szőnyegre is lép. A csupaszív sportember akarata magával ragadja a többieket. A fiatalok - akik szerepeltek már az utánpótlás-válogatottban - ez­úttal a csb-n is bebizonyították, hogy lehet rájuk számítani. Filus Sándor vezetőedző és Petróczi Balázs szakosztályvezető a sike­rek sorolásakor megemlíti Eifert Ferenc polgármester nevét, aki kezdetektől támogatja a sport­ágat. Nélküle talán nem lenné­nek ilyen szinten. Ez az ered­mény nem mindennapos. A bir­kózószövetség fennállásának 80 éve alatt község még nem szere­pelt az Extra Ligában, de még az NB I-ben sem. Ezt egyedül a bó­csaiak mondhatják el magukról. Első helyezésük azért is megy szenzációszámba, mert egy-két kivétellel valamennyien helybé­liek. Hegedűs Csaba, a Magyar Bir­kózó Szövetség elnöke, aki jelen volt a mérkőzéseken: - Tíz évvel ezelőtt Filus Sándor télj esen új szakosztályt épített Bócsán. Á lelkiismeretes, hozzáértő mun­kának most meglett a gyümöl­cse. Filus Sándor és Petróczi Ba­lázs barátaim mindent megtesz­nek azért, hogy ez a férfias és ne­héz sport minél népszerűbb le­gyen ebben a kis községben. SZ. T. Hírek BEJCZI ZSUZSA (57 kg) arany-, Fekete Zsuzsa (52 kg) bronzérmet szerzett a budapesti junior csel­gáncs Európa-bajnokságon. AZ AUSZTRÁL Lleyton Hewitt nyerte a férfi teniszezők sydneyi Mesterek Kupáját. A döntőben há­romjátszmás mérkőzésen győzte le a francia Sebastien Grosjeant. A KESZTHELYI junior vívó EB-n a magyar női párbajtőr-, a férfi kard- és a női tőrcsapat is ezüstér­mes lett. Mindhárom magyar együttes az orosz válogatottól szenvedett vereséget a döntőben. KETTŐS győzelemmel, 54-33-as összesítéssel jutott a KEK-ben a 16 közé a Dunaferr férfi kézilabda­csapata a holland Primaz Sittardia ellen. A férfi EHF-kupában a spa­nyol Gaidar 64-63-as összesítéssel búcsúztatta a Pick-Szegedet. A Fo­tex Veszprém 29-13-ra nyert a francia Chambéry ellen a Bajno­kok Ligája csoportmérkőzéseinek 2. fordulójában. PUSKÁS FERENCET, a hajdani világhírű futballistát és Papp László háromszoros olimpiai baj­nok ökölvívót szombaton Buda- pest díszpolgárává avatták. ■ TOTÓEREDMÉNYEK A totó 46. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Videoton-Györ 1-2 2 2. Haladás-FTC 1-3 2 3. Újpest-ZTE 1-4 2 4.1860 München-Dortmund 1-3 2 5. Hertha BSC-Wolfsburg 2-0 1 6. Bremen-Bayern München 1-0 1 7. Hamburg-Schalke 0-0 x 8. FC Köln-Leverkusen 1-2 2 9, Fiorentina-Torino 0-0 x 10. Juventus-Parma 3-1 1 11, Udinese-Lazio 1-4 2 12. Verona-Chievo lapzárta után 13. Roma- Intemazionale 0-0 x PLUSZMÉRKŐZÉS: 14. Nürnberg-Rostock 2-0 1 __________Tudósítóink jelentik » Tudósítóink jelentik » Tudósítóink jelentik__________ X IV. Bikádi Gábor úszó emlékverseny Kitűnt: Gál, ill. Tóth Zs. 7, Fekete ÚSZÁS Tizennegyedik alkalommal ren­dezték meg Kecskeméten a Bikádi Gábor-emlékversenyt. A viadalon 13 egyesület több mint háromszáz úszó­ja indult. Győztesek, fontosabb me­gyebeli eredmények. Férfi 100 m mell: 1. Bodor Richárd (Pécs) 1:08.20. Ifjúsági krcs. fiú 800 m gyors: 1. Sza­bó Zsolt (Békéscsaba) 9:08.17, 2. Boross Ádám (KVSC) 9:19.61. Leány 800 gyors: 1. Magó Ágnes (KVSC) 9:22.54, 3. Sipos Kata (Baja) 9:26.25. Serdülő krcs. leány 200 m vegyes: 1. Sipos Kata 2:30.61,2. Hosszú Katinka 2:31.06. Fiú 200 m vegyes: 1. Finan- csek Gábor (Pécs) 2:21.13. Gyermek krcs. leány 200 m hát: 1. Hosszú Ka­tinka (Baja) 2:31.98. 200 m mell: 1. Papp Renáta (KVSC) 3:03.99. Fiú 200 m mell: 1. Csökő Gábor (Békéscsaba) 2:36.64. Utánpótlás krcs. leány 100 m hát: 1. Greifenstein Petra (Bp. Honvéd) 1:20.70. 100 m gyors: 1. Polonka Krisztina (Békéscsaba) 1:09.28. Fiú 100 m mell: 1. Bagdi Ferenc (Gyula) 1:24.50.100 m gyors: 1. Hunya Dezső (Bcsaba) 1:06.22, 2. Bogdány Kenéz (KVSC) 1:07.00. A korosztályok legjobbjai, ifjúsági: Magó Ágnes 686 pont, Boross Ádám 579. Serdülő: Sipos Kata 672, Szabó Zsolt 616. Gyermek: Hosszú Katinka 661, Csökő Gábor 494. Utánpótiás: Polonka Krisztina 486, Török Zoltán (Bcsaba) 455 pont. KÉZILABDA NB I/B-s férfimérkőzés: Kecske­méti Delfin KC-Szabolcs KSE Nyíregy­háza 22-29 (11-13). Kecskemét, 150 néző. V.: Gólya, Molnár. Kecskemét: Gál - Csorba 3, Berényi 6, Nagy T. 5, Demeter 4, Nagy P., Viski 1. Csere: Sipos (k), Bartus 1, Tamási 2, Óberman, Né­meth. Edző: Pásztor Attila. Kiállítás: 0, ill. 14 perc. Hétméteres: 7/3, ill. 3/3. Két gyors hazai góllal kezdődött a meccs, de a 10. percben már a vendé­gek vezettek 3-2-re. A hazaiak sok hi­bával játszottak, egymás után adták el a labdákat, így a félidő második felé­ben növelte előnyét a Nyíregyháza (21. perc: 7-10). Ekkor összeszedte magát a Kecskemét és felzárkózott egy gólra, de egy kihagyott büntető és egy eladott labda után megint két gól­lal vezettek a vendégek. A második félidőben emberelőnnyel kezdett a Delfin, ám ebből nem gólt dobott, ha­nem kapott. A 40. percben már 18-13- ra vezetett a Nyíregyháza. A hazai csapat védekezést váltott, de már nem sikerült megközelíteni a vendégeket. Bár előzetesen a mérkőzés nyerhető- nek tűnt, a gyenge napot kifogó Kecs­kemétnek nem volt esélye a jó nevek­ből álló szabolcsiak ellen. L. 7, Nagy Z. 5, Paca (k). NB H-es férfimérkőzések: Kis- kunmajsa SE - Kiskunhalasi KC 20-23 (8-8). Kiskunmajsa, 200 néző. Vezet­te: Horváth, Marton. Kiskunmajsa: Sebestyén - Molnár 3, Baranyi 4/3, Szeri 2, Lakatos 2, Horváth 5, Csontos. Csere: Papdi (k), Gál 4/2, Virág, Máté, Varga. Edző: Medgyes József. Kiskunhalas: Vízkeleti - Zsubori 7/2, Farkas 2, Szentgyörgyi, Kovács 1, Benkő 10/2, Lakos 2. Csere: Kiss (k), Fetter 1, Nagy, Szegedi, Szegedi. Edző: Nagy Ernő. Hétméteres: 6/5, ill. 4/4. Kiállítás: 12, ill. 12 perc. Hadilábon álltak a góllövéssel a csapatok, hiszen a 10. percig mind­össze négy találat esett a szomszédvá­rak csatájában (1-3). Különösen a ha­zaiak céloztak pontatlanul, illetve Vízkeleti védett bravúrosan. A majsa- iak második gólja a 17. percben esett, majd három perc múlva egyenlítettek Gál hétméteresével (3-3). Az utolsó tíz percben felváltva estek a gólok. Az emberhátrányban lévő hazaiak Szeri találatával még a vezetést is átvették (6-5). A II. félidőt is a halasiak kezd­ték jobban (8-10). Különösen Benkő sziporkázott. Negyedórával a lefújás előtt tovább nőtt a halasiak előnye (14-17). Baranyi és Horváth találatai­val próbálták tartani a lépést a majsa- iak, de játékukban kevés volt az átü­tőerő. A hajrában is eredményeseb­bek voltak a végig céltudatosabban játszó halasiak (17-22), akik megérde­melten győztek a hitehagyott csapat benyomását kéltő majsaiak ellen. Kitűnt: senki, ill. Benkő, Zsubori, Vízkeleti. Ifjúsági eredmény: 28-22. Tiszakécske-Mizse KC 25-40 (13- 20). Tiszakécske, 100 néző. Tiszakécske: Balogh - Perényi 3, Kecskés 6, Nagy 3, Dömötör 1, Koncz 2, Balogh Sz. 3. Csere: Mundrák, Csergő 4, Ferenczi 3, Kis. Edző: Lechner István. Mizse KC: Rapi 1 - Dobos 5, Felföl­di 6, Szabó 4, Szórád, Józsa 12, Hor­váth 4. Csere: Sárközi (k), Szász 7, Krárlik 1. Edző: Péter László. Az eredmény alakulása, 7. p.: 1-7, 19. p.: 5-13,23. p.: 8-15,27. p.: 10-19,41. p.: 16-28,50. p.: 18-33,58. p.: 23-38. A mérkőzést a hazaiak csonka csa­pattal tudták elkezdeni, mivel a kez­désre nem érkezett meg minden játé­kosuk. A Mizse KC az első félidőben - annak ellenére, hogy hétgólos előnyt szerzett - kapkodva és sok hibával ját­szott. Szünet után a vendégek maga­biztosan védekezve, Szász szép átlövésgóljaival tovább növelték elő­nyüket és megérdemelten nyertek a lelkes hazaiak ellen. Ifjúsági ered- mény: 34-45. ________________a M agabiztos hazai siker VÍZILABDA OB I-es férfimérkőzés: FTC-Kecs- keméti VSC 12-5 (2-0,2-1, 5-2, 3-2). Népliget, 100 néző. Vezette: Csá­szár, Vojvoda. Kecskemét: Harkai - Márton 2, Dongó T., Bíró 2, Dani, Pánczél 1. Csere: Rév, Orosz, Mráz, Steinacker, Molnár Á. Edző: Varga József. Gól emberelőnyből: 5/3, ill. 5/3. Négyméteresből: 1/1, ill. - A kecskeméti csapat az első ne­gyedben két kapufával válaszolt a hazaiak két góljára és a továbbiak­ban is küzdelemre késztette a fővá­rosi csapatot. Különösen a védeke­zésben jeleskedtek a vendégek és szép gólokat is lőttek, kiérdemelve a vendéglátók szakvezetőjének elis­merését. Kitűnt Katonás 2, Jéky 2, Tóth L. 2, Lehmann 2, Hosnyánszki 2, Takács A. 1, ill. Harkai, Dani, Márton, Bíró. Varga József: - Elégedett vagyok a védelmünkkel. A Ferencváros leg­alább egy Tóth Lászlóval erősebb nálunk. ________________■ A minőségi futball a tét Kecskemét Amióta elterjedt a hír, hogy a buda­pesti főrészvényes a bajnokság vé­gén kilép Kecskemét futballjából, az aggódó szurkolók között napi téma a sportág jövője. Az ismert ta­lálkahelyek törzsközönsége nehe­zen éli meg Jámbor László szpon­zor távozását, mert nem látják az alagút végét. Pedig úgy tűnik, kéz­nél a megoldás. A megújult Kecskeméti TE egye­sület legutóbbi rendkívüli közgyű­lésén Szarka Balázs elnök tájékoz­tatta a jelenlévőket az egyesületet érintő vizsgálatok, önkormányzati tárgyalások eredményéről. Megtud­tuk: a vizsgálat során, a rendelke­zésre bocsátott iratokból egyértel­műen kiderült, hogy a Matkói úti pálya értékesítése a város egyesüle­tére nézve nem járt anyagi hátrány­nyal. A befolyt összeg egy részét ugyanis a Halasi úti Általános Isko­la területén található, félkész sport- csarnok építésére, a maradék tizen­hétmillió forint körüli összeget pe­dig a MÁV-pálya felújítására fordí­tották a korábbi vezetők. Ennek fe­jében kapott ötven év használati jo­got a.KTE, melyet továbbadott az UFK 2000 utánpótlás-nevelő klub­nak. A hírős városi labdarúgásért tenni akaró Univer-KTE Kft. veze­tése ezt az övén évi pályahasználati jogot és maximális önkormányzati támogatást kér Kecskemét másod- osztályú (harmadosztályú?) csapa­tának működtetése fejében. Az ígé­ret Szécsi Gábor polgármestertől hangzott el. A labda most már a képviselő-testületnél pattog. Rajtuk múlik, hogy a következő , évi költ­ségvetés döntéshozatala során megszavazzák-e a megyei jogú vá­ros labdarúgásának megmentése érdekében elkülönítésre kerülő, kö­zel félszázmillió forint összeget? ______ M.J.