Petőfi Népe, 2001. november (56. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-13 / 264. szám

SPORT Petőfi Népe - 13. oldal 2001. November 13., kedd Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság, Déli csoport ellenfelet, majd a bírót ________________Tudósítóink jelentik » Tudósítóink jelentik________________ Érmek a taekwondo-bajnokságról Érmes taekwondosok (balról): Gerő András, Müller Anita, Körtési Lajos, Balázs Hilda. Fellökte az DUNASZENTBENEDEK­KELEBIA 1-1 (1-1) FÉLBESZAKADT Dunaszentbenedek, 100 néző. Vezet­te: Rácz (Szabó, Nagy). Dunaszentbenedek: Vén L. - Ta­más, Posztobányi, Kocsis, Répási, Ko­vács, Gillich Zs., Vén Cs., Borbély, Gil- lich T„ Bessenyei. Játékos edző: Ko­vács László. Kelebia: Vasuth - Rudics, Rencsár, Bozsákovics, Suloman, Enyedi, Kollár, Födi, Ürmös, Szabó, Pohner. Edző: Kószó László. Gólszerző: Bessenyei, ill. Szabó. Sárga lap: Posztobányi. Kiállítva: Gillich Zs. Kitűnő erőnlétben lévő csapatok es­tek egymásnak. Hatalmas taktikai csata alakult ki a két tizenhatos kö­zött. A 16. percben Kovács nagyszerű­en húzta meg a jobb oldalt. Beadását Bessenyei fejelte a hálóba: 1-0. A 40. percben egy lesgyanús helyzetben lé­pett ki Szabó, rávezette Vénre a labdát, majd a hálóba továbbított, 1-1. A má­sodik félidőben a helyzet nem válto­zott: továbbra is erős iramban folyt a küzdelem. Az SS. percben egy vendég szabály­talansága után Gillich Zsolt úgy vett elégtételt, hogy az ellenfelet fellökte. Miután Rácz bíró felmutatta a piros la­pot, őt is fellökte. Ezek után a játékve­zetői hármas levonult a pályáról, s fél­beszakadt a mérkőzés. Ifjúsági eredmény: 3-6. SÜKÖSD-BÁTMONOSTOR 31(1-1) Sükösd, 100 néző. Vezette: Rogács J. (Túri J., Sebők K.). Sükösd: Nagy E. - Szabó L, Faddi K., Nagy M„ Csekő L, Pál E. (Tóth A.), Újszászi A. (Czvetics V.), Marasa R.,MatityD., Tamás K., SzabadosSz. Edző: Zrínyi István. Bátmonostor: Oláh G.- Ercsényi G.,SzlavikovicsA.,Jencz 1., Gyuricza Zs. (Glavatity M. Kertész L.), Grées J., Kővári R., Végh A., Végh A., Gyurity I., Faddi M. Edző: Faddi Máté. Gólszerző: Szabados 2, Czvetnics, illetve Végh G. Sárga lap: Matity D. illetve Kővári R., Végh A., Ercsényi G. Kiállítva: Grées J. Közepes színvonalú mérkőzésen a második félidőben nyújtott jobb játéka alapján a Sükösd megérdemelten sze­rezte meg a 3 pontot. A Bátmonostor já­tékosai reklamációkkal, arrogáns visel­kedésükkel tették nehézzé saját maguk számára a mérkőzést. Ifjúsági eredmény: 2-1 (1-1). KISKUNHALASI SPARTACUS- FAJSZ 1-3 (0-2) Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Koch. Kiskunhalasi Sp.: Ruskó - Suba (Ábrahám I.), Molnár, Nagy Cs., Papp Cs., Maczkó, Paor, Katona (László), Teremi, Berki Z., Czibolya. Edző: Dó­zsa Zsolt. Fájsz: Virágh - Bittman, Mihalik Zs., Máté, Gyüre, Pörzse, Balaton, Szabó (Sereg), Veres, Juhász T. Edző: Hayerbacher Ferenc. Gólszerző: Paor, illetve Berta, Mi­halik, Sereg. Kitűnt: Maczkó, Czibolya, illetve Bittman, Mihalik, Máté. Az első percekben a vendégek ját­szottak jobban. Ezt követően kiegyenlí­tetté vált a játék, a hazaiak kezdemé­nyeztek többet. A Fájsz határozottabb kapu előtti játékával nyert. A mérkő­zés kimenetelét illetően Csongor Antal­nak, az Érsekcsanád szakosztályveze­tőjének a jóslata tökéletesen „bejött". Ifjúsági eredmény: 0-3. NAGYBARACSKA- ÉRSEKCSANÁD 1-3 (0-1) Nagybaracska, 150 néző. Vezette: Tóth (Sipos, Hirsch). Nagybaracska: Mikolás T. (Détári Zs.) - Kubatov, Papp V., Zatroha, Gajári (Csernák), Papp G., Budimácz, Király, Gyarmati, Kincse, Somogyi. Edző: Budimácz Tibor. Érsekcsanád: Varga Z. - Kiss S., Pencz, Végh I., Kenyeres T„ Kenyeres B., Kiss D. (Bor), Szilágyi, Kazinczi, Hangya, Török. Edző: Koszorús János. Gólszerző: Csernák, illetve Pencz (11-esből), Török G„ Bor. Kitűnt: Kubatov, Papp, Somogyi, il­letve Varga, Végh I., Török, Kazinczi. Sárga lap: Zatroha, illetve Kenye­res T., Kenyeres B. A vendégek szinte százszázaléko­san kihasználták gólhelyzeteiket, míg a hazaiak a sokból csak egyet tudtak gólra váltani. Ifjúsági eredmény: 2-0 (0-0). KECEL-VASKÚT 5-2 (1-2) Kecel, 300 néző. Vezette: Hodován L. (Sólya L., Vén E.). Kecel: Jelen - Angeli, Mizser, Tamaskó, Sörös, Mezei J., Doszpod, Bleszák, Verba, Béleczki, Kovács N. (Bordás S.). Edző: Csanádi Mihály. Vaskút: Kun - Császár, Takács, Csőzik Zs. (Kiss T.), Rebenszki, Cső­zik I. (Bócz), Tamasi G., Németh A., Szűcs, Ács, Lippai. Edző: Vanó Sán­dor. Gólszerző: Sörös G., Doszpod (11- esből), Verba, Béleczki 2, Németh A., Ács A. Kitűnt: Mizser, Angeli, Mezei J., il­letve Szűcs, Ács, Császár N. Sárga lap: Angeli, illetve Ács. A 30. percben Verba juttatta előny­höz a hazaiakat, majd nyolc perccel később egyenlítettek a vaskútiak Né­meth révén. Egy perccel később ismét a vendégek szereztek gólt: ezúttal Ács volt eredményes. A második játékrész elején Dosz­pod tizenegyesből egyenlített, majd Béleczkinek a 70. percben szerzett ta­lálatával a Kecel ismét átvette a veze­tést, 3-2. A 77. percben Sörös, majd a 85. percben Béleczki talált még a vas­kúti kapuba. A keceliek kitűnő játék- vezetés mellett biztosan győzték le a vendégeket. Ifjúsági eredmény: 6-1. KATYMÁR-BÁCSBORSÓD 0-2 (0-0) Katymár, 150 néző. Vezette: dr. Magó J. (Traxler, Sztankovics). Katymár: Papp Z. - Rasztik, Szitarity, Eichorn (Piller T.), Vári G„ Piller L, Juhász T., Berki, Bencsik, Ribár, Tumbász (Janity). Edző: Szita­rity Sándor. Bácsborsód: Farkas A. - Varga Zs., Rácz T. (Balázs A.), Várnai, Győré, Grósz G. (Cs. Kovács A.), Komáromi, Kiss S., Mojzes, Fekete G., Banász K. Edző: Csontos János. Gólszerző: Grósz, Komáromi (11- esből). Kitűnt: Papp Z., illetve Grósz, Fe­kete. Sárga lap: Berki, illetve Banász. Ifjúsági eredmény: 4-0. KUNBAJA-CSÓLYOSPÁLOS 1-0 (0-0) Kunbaja, 120 néző. Vezette: Nagy Zs. (Prikidánovics, Márton). Kunbaja: Takács - Mohácsi, Kiss (Sáfár), Halász, Agócs (Kálmán), Si­mon, Varga, Zalai, Majoros, Révész (Zámbó), Berghoffer. Edző: Gálfi Im­re. Csólyospálos: Szekeres - Kapás, Á. Fúrús, Borbola, Török J., Török F., Mózer, Szilágyi, Kovács (Beke), Ré­pás, Sándor. Edző: Máté Sándor. Gólszerző: Majoros Zs. Kitűnt: Takács, Halász, Majoros, Mohácsi, illetve Szekeres, Török F., Török J. Sárga lap: Majoros, illetve Borbola. A hazai csapat már az első félidő­ben eldönthette volna a mérkőzést, de mivel 11-est is hibázott, izgalmassá tette a hajrát. Ifjúsági eredmény: 0-4 (0-2). CSÁVOLY- BAJASZENTISTVÁN 1-7 (1-3) Csávoly,. Vezette: Vörös G. (Horváth, Sörös). Csávoly: Molnár - Lakatos, Rácz, Petres Szabó, Krascsenics, Páncsics, Tényi, Marosovics, Romsics (Papp), Nemes. Edző: Krascsenics Attila. Bajaszentistván: Cserháti - Szabó, Nagy I., Éber E., Váits, Farkas Zs., Szólik G., Magyar I., Kulimák, Éber Előd, Bobor (Kval). Edző: Gólszerző: Tényi, illetve Farkas Zs. 2, Kulimák 2, Bobor, Kval I. 2. Kitűnt: Páncsics, illetve Váits, Kulimák, Farkas, Szabó. Sárga lap: Lakatos, Szabó G., Nemes, illetve Éber Erik. Pontrúgások és a jobb helyzetki­használás eldöntötték a mérkőzést. Ifjúsági eredmény: 1-1. MEGYEI ll„ DÉL. FELNŐTTEK ). Sükösd 14 10 1 3 35-16 31 2. Kecel 14 10 1 3 35-18 31 3. Érsekcsanád 14 8 3 3 2916 27 4. Bapszentishái 14 7 4 3 3622 25 5. Kelebia 13 7 4 2 2613 25 6. Bátmonostor 14 7 3 4 32-22 24 7. F^sz 14 6 5 3 27-20 23 8. Nagybaracska 14 6 3 5 2621 21 9. Kunbaja 14 6 3 5 2625 21 10. Dunaszentbenedek 13 4 6 3 2622 18 11. Bácsborsód 14 5 2 7 1923 17 12. Csólyospálos 14 5 1 8 2634 16 13. Vaskút 14 4 1 9 2931 13 14. Kiskunhalasi Sp. 14 2 2 10 1636 8 15. Csávoly 14 2 1 11 1645 7 16. Katymár 14 1 2 11 17-52 5 MEGYEI II.. DÉL, IFJÚSÁGIAK 1. Kecel 14 13 1­84-12 40 2. Vaskút 14 12 1 1 64-17 37 3. Csólyospálos 14 9 4 1 4612 31 4. Fájsz 14 8 3 3 5627 27 5. Kelebia 14 9­5 3623 27 6. Sükösd 14 8 2 4 5926 26 7. Nagybaracska 14 7 2 5 4623 23 8. Kiskunhalasi Sp. 14 6 2 6 2635 20 9. Érsekcsanád 14 5 3 6 2636 18 10. Kunbaja 14 5 2 7 37-37 17 11. Bajaszentistván 14 4 3 7 24-29 15 12. Katymár 14 5­9 21-91 15 13. Bámonostor 14 3 3 8 21-28 12 14. Csávoly 14 2 2 10 2657 8 15. Bácsborsód 14 1 1 12 1654 4 16 Dunaszentbenedek 14­1 13 2036 1 TAEKWONDO Békéscsabán rendezték hét végén a XI. ifjúsági és felnőtt II. osztályú WTF taekwondo országos bajnok­ságot. A versenyen indult a kecske­méti Silla Harcművészeti és Szabad­idősport Egyesület négy sportolója is. Közülük Balázs Hilda Kinga (Bá- nyai-gimn.) az ifjúságiak -59 kg-os súlycsoportjában az első helyen vég­zett. A döntőben nagy fölénnyel, 16:2 arányban verte ellenfelét. 0 a klub legeredményesebb versenyző­je, aki ezzel 5. bajnoki címét szerez­te meg. További eredmények, felnőtt nők, +63 kg: 2. Müller Anita. Ifjúsá­giak, - 63 kg: 3. Körtési Lajos, -68 kg: 3. Gerő András. Mindkét fiatalnak ez volt az első versenye. Biztató, hogy rutinosabb ellenfeleiktől kemény, szoros csatában kaptak csak ki. KÉZILABDA NB I/B-s női mérkőzés: Kiskun- halasi NKSE-Göd 28-16 (15-8). Kis­kunhalas, 300 néző. Vezette: Éles, Szentesi. Kiskunhalas: Tóth O. - Bernáth 3, Pucsli 8/3, Tápai 2, Tóth Sz., Mucsi 9/2, Paulik V. 1. Csere: Veress (k), Paulik E. (k), Szarka 1, Veimpert, Zámbó 4, Bodóczky, Vízkeleti. Edző: Simon László. Hétméteres: 6/5, ill. 8/6. Kiállítás: 8, ill. 2 perc. Az eredmény alakulása, 9. perc: 6-3, 24. p.: 12-6, 40. p.: 18-11, 55. p.: 26-13. Jól kezdett a hazai csapat, Zámbó látványos góljaival a 2. percben 2-0 volt az állás. A 7. percben Pucsli is megkezdte a gólgyártást, aki aztán az egész félidőben a hazai csapat kulcs­embere volt, hiszen ekkor 7 gólt is lőtt. A halasi együttes remekül véde­kezett, a kapuban Tóth O., a véde­lemben Tóth Sz. kiváló teljesítményt nyújtott. Szünet után Pucslit követő emberfogással „kivették” a vendégek a játékból. Ez egyáltalán nem zavar­ta meg a csapatot, hiszen ekkor már .Bernáth és Mucsi szórta a gólokat. Később a fiatalok is pályára léptek, akik éltek a lehetőséggel. Kitűnt: Pucsli, Mucsi, Tóth Sz., Paulik V., Zámbó, illetve Porhánszky (k), Gyetván 4/2, Balázsovits 4/3. Ifjúsági eredmény: 34-13. KOSÁRLABDA NB I. B-csoportos férfimérkőzés: Univer KSE-Hódmezővásárhely 89- 50 (24-12,16-11, 28-13, 21-14). Kecs­kemét, 600 néző. Vezette: dr. Páli, Márton. Univer KSE: Munteán 6, Bová- novics 18, Hajdú 14/3, Takács 18/6, Korcsok 17. Csere: Magyar 4, Pásztor 5, Lukács 7, Nagy. Edző: Radovics József. Hazai fölénnyel kezdődött a mér­kőzés, mivel a 4. percben Bovánovics és Takács kosaraival már 8-0-ra ve­zettek. A vendégek távoli dobásokkal próbálkoztak, de a negyed végére csak fele annyi pontot értek el, mint az Univer. A második tíz percben egy-két látványos találat mellett sok hiba és kevés kosár jellemezte a játé­kot, igaz, a hazaiak így is növelték előnyüket. Szünet után főleg Hajdú és Bovánovics pontjaival már 48-23­ra nőtt az előny. Ebben a negyedben játszottak legjobban a hazaiak. A Vá­sárhely beszórt ugyan három triplát, de az utolsó negyedre már 68-36-os kecskeméti előnnyel fordultak a csa­patok. A záró tíz percben is a hazai­ak irányítottak, ekkor különösen Ta­kács játszott eredményesen és látvá­nyosan. Ezzel a győzelemmel az Univer őrzi nyolc forduló óta tartó veretlenségét. Kitűnt: Takács, Bovánovics, Haj­dú, ül. Búzás 13, Böszörményi 13. Junior eredmény: 78-72. NB I. B-csoportos női mérkőzés: Bajai EFSK-Príma SE Debrecen 103- 53 (25-14, 24-13, 26-8, 28-18). Baja, 200 néző. Vezette: Major, Domokos. Bajai EFSK: Bereczki 16, Göbölös 10, Fedor 32/24, Kiss 5/3, Farkas 21/6. Csere: Hambrik Csorvási 8/6, Kühn 5/3, Vörös 6, Glavatity. Edző: Gálos László. Négy, ide­ségre halmozó - fiatal debreceni gárda csak az első öt percben tudott méltó partnere lenni az élvonalba fe­lé menetelő Gálos-lányoknak. A ne­gyed végére már tíz pont fölé nőtt a hazaiak előnye, majd félórányi Fe- dor-parádé következett. A Baja 14 há­rompontost dobott, ebből sziporká­zó csapatkapitánya nyolcat vállalt magára. A vendégek becsületesen küzdöttek, de csak akkor jutottak szóhoz, amikor a tanítóképzősök kissé elkényelmesedtek. Ez nem ada­tott meg nekik túl gyakran, mert Gá­los edző úgy döntött, legalább száz pontot kell dobniuk. A tanítványok az utolsó percben szerzett Farkas­triplával teljesítették a mester óhaját. Fedor, Bereczki, Farkas és Göbölös tűnt ki a hazai csapatból. Gálos László: - Kétszer is jubilál­tunk ezen a meccsen. Ez volt az első alkalom, hogy irányításom alatt fel­nőtt csapat 100 pont fölött dobott egy bajnoki mérkőzésen. Továbbá ez volt Glavatity Mira első NB I-es talál­kozója. Fedor Sára nagyon jól ját­szott, de a többiekkel is elégedett va­gyok. További eredmények: MAFC-Ko- dolányi JFKSE 86-83, Autópark PVSK-Szarvas 73-37, Monor-Ta- tabánya 87-74, Simi GYSEV-OSC 89-49. RÖPLABDA NB I-es női mérkőzés: Óbudai Kaszások-Kalocsai SE 3:0 (22, 25, 17). Budapest, 100 néző. Vezette: Valacz, Járosi. Kalocsai SE: Bóhner, Kengyeli, Faragó L., Korsós, Faragó E., Sztu- povszki. Csere: Vass. Edző: Faragóné Magyar Edit. Győzelmi esélyt szalasztottak el a kalocsaiak, akik mindhárom játsz­mában vezettek. Az első szettben már 22-19-re, onnan fordítottak a ha­zaiak. A másodikban 25-24-es kalo­csai előnyről fordítottak a Kaszások. Ifjúsági eredmény: 0:3. TEKE Szuper Liga női mérkőzés: BKV Előre-Szanki Olajbányász 7:1 (2662- 2328 fa). Psz.: Rávai Imréné 425 fa. Ifjúsági mérkőzés: 4:0 (855-640). NB Il-es férfimérkőzések: TÜ- KER-Szanki Olajbányász 2:6 (2845- 2889). Psz.: Kardos 519, Berényi 488, Tarnaszentmiklósi 479, Kormányos 476 fa. Gyula-Kecskeméti MÁV 6:2 (3036-2970). Psz.: Kállai 558, Kör­mendi 499 fa. A kezdeti 60 fás előny után a vendégcsapat nem tudott is­mételni, így alakult ki a fölényes ha­zai győzelem. NB III-as férfimérkőzés: Két- egyháza-Tiszakécskei VSE 2:6 (2270- 2299). Psz.: Molnár 425, Antal 397, dr. Miháczi 389, Lengyel 387 fa. A tiszakécskei csapat az őszi forduló minden mérkőzését megnyerve ve­zet a táblázaton. ■ Gyógyturizmus Magyarország „Termál Expo” Ismerje meg hazánk gyógy- és ter­málfürdőit! November 29. és decem­ber 1. között rendezik meg Kecske­méten az Erdei Ferenc Művelődési Központban a Gyógyturizmus Ma­gyarország "Termál Expót”. A kecskeméti Piac Marketing Üzletköz­pont elsó alkalommal szervezi meg e nagyszabású szakkiállítást, amely orszá­gos viszonylatban is elsőnek mondható. Napjainkban nagy hangsúlyt kap a gyógyturizmus, a Széchenyi-terv is ki­emelten foglalkozik a témával. Idén és az elkövetkező években is számos für­dőhelyet modernizálnak. A jelentkező kiállítók örömmel fogadták az expo ötle­tét, hiszen Így lehetőségük nyílik arra, hogy terveiket megismertessék a nagy- közönséggel. A kiállítás célja, hogy ha­zánk gyógy- és termálfürdőit egy helyen és egy időben bemutassa, népszerűsítse a gyógyturizmusra épülő turisztika programcsomagokat, Uletve a wellness és fitness termékeket. Nem utolsósorban pedig, hogy a modem gyógyászati esz­közöket megismertesse a látogatókkal. A szervezés jól halad, a kiállítók létszáma már elérte az ötvenet. Sikerüket jelzi, hogy Magyarország jelentős gyógyfür­dőinek és gyógyszállóinak mintegy 80 százaléka vesz részt az expón. A határon túlról Jugoszláviából is érkezik kiállító, illetve több osztrák, német és holland csoport jelezte érkezését látogatóként. A rendezvénnyel egy időben két kon­ferenciát is programra tűznek. Az adott­ságok és lehetőségek a Dél-Alföldön re­gionális befektetési projectek címmel november 29-én, csütörtökön az ITD Hungary szervez előadás-sorozatot a ka­mara székházában. A Piac Marketing Üzletközpont pedig november 30-án, pénteken a művelődési központban ren­dezi meg az egészséges életmódot és a turisztikai oktatást előtérbe helyező konferenciáját, ahol neves szakemberek tartanak előadásokat. A kiállítás fővédnöke dr. Matolcsy György gazdasági miniszter. Védnökök: dr. Szécsi Gábor Kecskemét polgármes­tere, dr. Budai Zoltán turisztikai helyet­o tes államtitkár, dr. Sóvágó László, a Ma­gyar Fürdővárosok Szövetségének elnö­ke és dr. Horváth Gábor, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Rt. vezérigazga­tója. A konferencia elnöke a Dél alföldi Markeúng Igazgatóság, Gyula. A lakosság számára ingyenes a belé­pő, mindhárom nap 10 és 18 óra között látogatható az expo. A kiállítás megte­kintése, és a termékek megvásárlása mellett kiváló programnak ígérkezik Bé­res Alexandra bemutatója és Csocsesz a Dáridóból is. Piac Marketing Üzletközpont Kecskemét, Fecske utca 20. Tel.: 76/320-034 Újra itthon a Budapest Tegnap megérkezett Budapestre az antalyai világbajnokságon 3 arany-, 2 ezüst- és 3 bronzérmet szerző magyar súlyemelő-váloga­tott második csoportja. A ver­senyzők között ott volt a 75 kg-os Likerecz Gyöngyi, aki három el­sőségével a törökországi verseny egyik legeredményesebb résztve­vője volt. Likerecz kijelentette: jövőre indul a felnőtt vb-n és az Európa-bajnokságon (mindkét versenyen címvédőként áll majd rajthoz), s ott lesz a junior vb-n. Már csak azért is, mert korosztá­lyának aranya még hiányzik az éremgyűjteményéből. A magyar súlyemelő-váloga­tott összesen nyolc érmet hozott haza a vasárnap véget ért vb-ről, s ezzel alaposan felülmúlta az elő­zetes várakozásokat: a célkitűzés ugyanis 3-5 dobogós helyezéssel súlyemelők számolt. Az elmúlt évekhez ha­sonlóan Törökországban is első­sorban a hölgyek nyújtottak ki­emelkedő teljesítményt, az erő­sebbik nem képviselői egyetlen éremmel, Feri Attila (77 kg) lökés­ben elért harmadik helyével járul­tak hozzá a kitűnő mérleghez. László Imre, a szövetség elnö­ke büszkén fogadta a gratuláció­kat: - Jó látni, hogy feljövőben van egy új generáció. A vb-n elért eredmény óriási lendületet adhat a sportágnak. Jelenleg nagyon erős a válogatott: a tapasztalt ver­senyzőkhöz, így Starkhoz, Feri­hez, Kovácshoz csatlakozott a három érmes hölgy, s hamarosan a tehetséges Táncsics is dobogós esélyekkel szállhat majd harcba a, világversenyeken. A szurkolók a november 24- 25-én, Tatabányán sorra kerülő ob-n találkozhatnak a vb magyar sztárjaival. _________________■ Hí rek ÉLMÉNYBESZÁMOLÓ. A tíz éves solti Fodor Tamás sakkvilág­bajnok lett. Mindazokat, akik meg szeretnének ismerkedni a fi­úval, s hallani, mi történt a múlt heti spanyolországi vb-n, szíve­sen látja élménybeszámolóján. A meghívás minden érdeklődőnek szól ma 17 órára. Helyszín a solti Vécsey Károly Könyvtár. A MÚLT szerdán elmaradt NB Il­es Mizse KC-Ercsi férfi kézilabda­mérkőzést ma 18.15-kor játsszák a lajosmizsei sportcsarnokban. TOTÓ. A Szerencsejáték Rt. tájé­koztatása szerint a 45. fogadási heti totó nyereményei a jövede­lemadó levonása után a követke­zők: 13 plusz egy és 13 találatos szelvény nem volt. 12 találatos szelvény 2 darab, nyereményük egyenként 1.209.790 forint. 11 ta­lálatos szelvény 144 darab, nyere­ményük 16.803 Ft. 10 találatos szelvény 1269 darab, nyeremé- nyük 3178 Ft._________________■