Petőfi Népe, 2001. október (56. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-08 / 235. szám

8. oldal - Petőfi Népe SPORT 2001. Október 8., hétfő $ f Az egy páratlanul rugal­mas pénzügyi konstrukció, amely egy­szerre életbiztosítás és jó befektetés. A hat különböző hozamú és kockáza­tú Winterthur alap közül szabadon el­döntheti, melyikbe teszi a pénzét, de Winterthur Biztosító Rt. www.winterthur.hu akár egyetlen alapba is elhelyezheti. Ezt az elrendezést bármikor megvál­toztathatja, és pénzét más arányban is befektetheti. A Winterthurnái most már ingatlanalapot is választhat, amely az ingatlanpiac minden szeg­mensét felöleli (pl. irodaházak, ipari ingatlanok, lakóingatlan, telkek). A Winterthur Aranyeső plusz kitűnő befektetési lehetőség, és az élet különböző szakaszaiban az adott igényeknek megfelelően alakítható. Winterthur a CREDIT SUISSE GROUP tagvállalata Kiszimatolja a legjobb befektetést Aranyeső i plusz Befektetéshez kapcsolt életbiztosítás Kis Schumi esküvője örömszülők nélkül Forma-1 A Forma-1-es BMW-Williams német pilótájának, Ralf Schu- machernek pénteki esküvői szertartásán még az örömszülők sem voltak jelen. A versenyző szombaton elnézést kért apósa és anyósa kirekesztése miatt.- Sajnálom a történteket. Re­mélem, senkit sem bántottunk meg, de Corával tényleg csak az utolsó pillanatban döntöt­tünk úgy, hogy otthon, a há­zunkban tartjuk meg a szertar­tást - mondta Schumacher. - Az én szüléimét még el tudtuk érni, de Cora édesanyja és édesapja az újságírókkal együtt hiába várt minket a Mirabell-kastélyban. Nem rendeztünk nagy bulit, ott­hon, csendben összeházasod­tunk, és kész. Az anyakönyvvezetőn, a pol­gármesteren és a tanúkon kívül más nem volt jelen. Schuma­cher szerint azért maradt el az ünneplés, mert a felesége no­vemberre várja első gyermekü­ket. MTI FINANCIAL m • \\ orld sfoct* düe oh ms *u»,a Tudósítóink jelentik »Tudósítóink jelentik »Tudósítóink jelentik «Tudósítóink jelentik »Tudósítóink jelentik Máj sa nyerte a rangadót _______ ARIVENT KUPA. Kecskemét-Belsőnyírben rendezték meg tegnap a Bács-Kiskun megyei díjugrató-bajnokság döntőjét az Arivent Kupá­ért. Felvételünkön ifj. Fülöp Sándor, a fogathajtó-világbajnok fia Féltiz nevű lován az akadály felett. ________ fotós banczik Róbert W NKNCIAL TIMES '""TŰT.' ' (anada andCubaln talks '«f'ect investments ""Irtuln.. A fiatal majsai csapat megérdemelt győzelmet aratott a Tiszakécske elleni megyei rangadón. A közönség nagy tapssal honorálta az el­ső őszi sikert. fotós tapodi Kálmán Kézilabda NB-II-es férfimérkőzés: Kiskunmaj- sa SE - Tiszakécske 32-17 (15-5). Kis- kunmajsa, 150 néző. Vezette: Kuczik, Nádasdi. Kiskunmajsa: Papdi - Dávid 2, Baranyi 5, Gál 10/1, Lakatos 2, Hor­váth 4, Baranyai 1. Csere: Kuba (k), Szeri 6/1, Molnár 1, Virág 1, Tajti, Gajdacsi. Edző: Medgyes József. Tiszakécske: Gondi - Dömötör, Koncz 7/4, Csergő 2, Zámbori, Kecs­kés 5, Kiss 1. Csere: Szegedi (k), Nagy 1, Hantos 1, Magyart, Vazul, Perényi. Edző: Kalmár Jenő. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Tizenöt év elteltével találkozott ismét bajnoki mérkőzésen a két kis­város csapata. A majsaiak 1986-ban kécskei győzelmükkel nyerték meg a megyei bajnokságot. A kék-sárgák az osztályozót is sikerrel vették, s azóta szerepelnek a Nemzeti Bajnokság­ban. Az évek során a gárda teljesen kicserélődött, de a kispadon újra Medgyes József ül, aki egykoron az NB II.-be vezette a csapatot. Lehengerlőén kezdtek a kiskun- majsaiak, hiszen a 11. percben 5-0 volt az állás. A hazaiak határozottan védekeztek, s támadásaik végén is e- redményesebbek voltak Gálék (10-3). A vendégek nagyon megérezték Fe- renczi hiányát, így a félidőben várat­lan különbségű, de teljesen megérde­melt volt a hazai előny. A hazaiak a második játékrészt ugyanúgy kezd­ték, mint az elsőt. A 35. percben már 20-5 volt az állás. A különbség még akkor sem csökkent, amikor a hazai­ak egyre többet cseréltek (26-10). Az utolsó negyedórában kiegyenlítet­tebb volt a játék, de az őszi idény el­ső kiskunmajsai győzelme egy pilla­natig sem forgott veszélyben. Kitűnt: Gál, Papdi, Szeri, ill. Koncz, Kecskés. Ifjúsági mérkőzésen: Kiskunmaj­sa - Tiszakécske 45-12. (Virág Tamás 22 góllal vette ki részét a 33 gólos majsai győzelemből.) NB I/B-s női mérkőzés: Kiskun- halasi NKSE-Hajdúnánás 23-26 (11- 15). Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Bujdosó, Tomecskó. Kiskunhalas: Tóth- Mucsi 8/4, Csengeri, Bernáth 3, Pucsli 7/1, Tápai, Veinpert, Csere: Paulik E. (k), Veres (k), Zámbó 2, Szarka 2, Víz­keleti, Bodóczky 1, Paulik V. Edző: Simon László. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 6/4. A mérkőzés alakulása: 5. perc: 0-3, 10. perc: 4-4, 20. perc: 7-10, 35. perc: 14-15, 40. perc: 15-17, 47. perc: 17-22. A vendégek kezdtek jobban, a ha­lasiak védekezési hibáit jól kihasznál­va háromgólos előnyre tettek szert. A 6. percben szerezte az első hazai gólt Pucsli révén a KNKSE. Ezt követően felváltva estek a találatok. Ennek el­lenére a 10. percben sikerült az egyenlítés, 44. A hajdúságiak azon­ban helyzetig játszottak, hosszú ideig támadtak. Előfordult ebben a játék­részben az is, hogy kettes emberhát­rányból szereztek gólt, míg a hazai­ak eredményteleneic voltak. A második játékrészben sem válto­zott különösebben a játék képe. Eb­ben a szakaszban védekezési módot változtatott a KNKSE, 3-2-1-es formá­ció után hatos falasra állt át a Simon- csapat. Küzdöttek Pucsliék, a 4. perc­re egy gólra közelítették meg a náná- siakat, 15-16. Egyenlíteni, a vezetést átvenni azonban nem sikerült. A ven­déglátók rengeteg hibával, pontatla­nul, türelmetlenül játszottak, ellen­tétben a vendégekkel, akik semmi kü­lönöset nem csináltak, „csak győz­tek”. Kitűnt: a Kiskunhalas csapatá­ból senki, illetve Szabó 8, Orbán 6/3, Tarján 4, Madai 3. NB Il-es férfi mérkőzés: Mizse KC-Kalocsai KC 25-24 (10-13). Lajos- mizse. Vezette: Bakos, Hollmann. Mizse KC: Rapi- Horváth 3, Jó- zsa 3, Szabó 2, Kun 5, Felföldi 5, Do­bos 5. Csere: Czigléczki 1, Sárközi (k), Szórád 1, Drabant, Szarvas, Gá- bos. Edző: Péter László. Kalocsa KC: Garam - Horváth 4, Juhász G. 2, Juhász P. 7, Kajcsa A. 3, Beszedics, Turcsik. Csere: Tamás 5, Kajcsa T., Buzogány 3, Dávidházi, Tóth, Komlódi. Edző: Kajcsa András. A megyei rangadón a hazaiak sze­rezték meg a vezetést, és a 6. percig fej fej mellett haladtak a csapatok, 3- 3. Akkor a vendég Kalocsa sorozat­ban lőtt négy góllal 3-7-re alakította az eredményt, sőt a 15. perben már 4- 9 állt az eredményjelzőn. A17. perc­től feltámadt a Mizse és a 25. percben kiegyenlített, 9-9. De a Kalocsa ismét újítani tudott, s a félidő végére 10-13- as eredménnyel vonultak a csapatok. A szünetben sikerült Péter László­nak felrázni a hazaiakat, akik a máso­dik félidő 5. percében már 14-13-ra át­vették a vezetést. Ezután fej fej mel­lett haladtak a csapatok, és színvo­nalas, izgalmas mérkőzésen a Mizse megszerezte a két bajnoki pontot. Dicséret illetí a csapatokat, mert mél­tó volt a rangadóhoz a mutatott telje­sítmény. Kitűnt: Kun, Felföldi, Dobos, illet­ve Juhász P., Buzogány, Kajcsa A. Ifjúsági mérkőzés: Mizse-Kalocsa 42-28 (21-11). Ökölvívás Nyíregyházán szerepelt a közelmúlt­ban a Jonathermál Fürdő Kiskun­majsa SE utánpótlás ökölvívócsapata. A majsai bunyósok kiválóan szerepel­tek, hiszen megnyerték a csapatver­senyt a házigazda NYVSC és a Debre­cen előtt. A tornán tizenkét egyesület hatvannyolc versenyzője állt a köte­lek közé. A majsaiak eredményei, serdülők, 36 kg: 2. Balog S., 38 kg: 1. Krupa I., 46 kg: 3. Szűcs F., 49 kg: 2. Katona Cs., 58 kg: 1. Bellér Z., 2. Hu­nyadi T., 64 kg: 2. Fekete K., 67 kg: 2. Czinkóczi J., 70 kg: 2. Lévai J. Ka­detek, 51 kg: 2. Bellér L, 54 kg: 1. Gé­mes N., 2. Kertész G., 60 kg: 2. Balog P„ 63,5 kg: 1. Nyári G„ 67 kg: 3. Ta- bajdi B. és Kurucz J., 81 kg: 1. Dar- mos J., 2. Kolompár L. A kiskunmajsai ökölvívók közül a 81 kg-os Darmos József a magyar vá­logatottal együtt készül az ifjúsági vi­lágbajnokságra, melyet október köze­pén rendeznek Azerbajdzsánban.