Petőfi Népe, 2001. szeptember (56. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-03 / 205. szám

2001. Szeptember 3., hétfő Petőfi Népe - 7. oldal LABDA RÚGÁS Sorsoltak a kupában Kisorsolták a labdarúgó Magyar Kupa következő fordulójának párosítását. Az országos tábla II. fordulójában a tét: a legjobb 32 közé kerülés. A megyebeli csapatok ellenfelei: Budapesti Erőmű-Kiskunfélegyházi TK, Kalocsa-ESMTK, Gyula-Kecske­méti FC, Akasztó-Szolnok. Az NB I-es együttesek ellenfelei: Koroncó-ZTE, Gellénháza-Ha- ladás, Pilisvörösvár-Sopron, yeszprém-Győr, Kisújszállás- Újpest, Tomor-MTK, Balassa- gyarmat-Kispest, Bőcs-Vasas, Vác-Videoton. Az FTC, a Duna- ferr, a Debrecen és a Tatabánya egyelőre kiemelt. A mérkőzé­sek szeptember 19-én, 15.30- kor kezdődnek. A továbbjutás egy találkozón dől el, ha a ren­des játékidő után döntetlen az állás, akkor következik a 2x15 perces hosszabbítás, és ha még mindig nincs győztes, jönnek a tizenegyesek. MAGYARORSZAG-BOSZNIA-HERCEGOVINA 3-0 (1-0)! A Kecs­keméten rendezett női Eb-selejtezőn biztos magyar siker született. Gl.: Pádár, Nagy A. (11-esből), Markó. Képünkön Nagy Anett (bal- ról) harcol a labdáért. fotói b. r. Szánalmasan gyenge játék Vb-selejtező mérkőzés: Grúzia- Magyarország 3-1 (1-1). Tbiliszi, 5000 néző. Vezette: Kos (szlo­vén). Grúzia: Gvaramadze - Ckitisvili (Sadzaja a 74. p.), Kaladze, Ko- biasvili, Hizanisvili, Nemsadze, Dzsamarauli, Kinkladze, Revias- vili, S. Arveladze (Demetradze 62.), Kavelasvüi (Jasvili 46.). Magyarország: Király - Korsós Gy„ Sebők, Mátyus, Pető, Lisz­tes, Halmai (Dárdai 59.), Illés (Lendvai 66.), Korsós A., Kabát, Horváth F. (Tököli 62.) Sárga lap: Rehviasvili a 42„ Demetradze a 91., illetve Pető a 22., Korsós A. a 42., Halmai az 51., Lisztes az 56. percben. Piros lap: Rehviasvili a 64. percben (a második sárga után). 34. perc: Ckitisvili két védőt becsapva lefutott az alapvonalig, középre lőtte a labdát, és az egye­dül hagyott Arveladze 3 méterről az üres kapuba helyezett, 1-0. 43. perc: Lisztes átadásával Mátyus lépett ki a hazai védők kö­zül, és 12 méterről a kapu köze­pébe lőtt, 1-1. 51. perc: Dzsamarauli kénysze­rítőzött Jasvilivel, s miután vissza­kapta a labdát, bemutatott egy lövőcselt, majd az elvetődő Ki­rály mellett 13 méterről a bal sa­rokba helyezett, 2-1. 64. perc: Demetradze passzolt Jasvüihez, aki két magyar védőt becsapva, 15 méterről a bal sarok­ba lőtt, 3-1. Bátortalanul, sok hibával ját­szottak a magyarok. A grúzok, ha jobban odafigyelnek, már az I. fél­időt előnnyel zárhatták volna. A hazaiak szinte minden párharcot megnyertek, akkor kerültek gól­helyzetbe, amikor akartak. A ma­gyarjátékosok csak a szünet előtti utolsó öt percben nyújtottak elfo­gadhatót. A második 45 percben sem változott a játék képe, a grú­zok irányítottak, mi több, a kiál­lítás után is ők nyújtották a jobb teljesítményt. Ha a hajrát is ko­molyan veszik, kiütéses győzelmet arathattak volna. Bicskei Bertalan szövetségi kapitány: - A grúz válogatott tel­jesen megérdemelten győzött. A jelenlegi csapatuk jóval erősebb, mint amelyik ellen Budapesten játszottunk. A csoport másik mérkőzésén: Litvánia-Olaszország 0-0. A litvá­nok végig egyenrangú ellenfelek voltak, mindkét válogatott előtt adódtak gólhelyzetek, végül igaz­ságos eredmény született. A 8. csoport állása: 1. Olaszor­szág 17 pont/7 mérkőzés, 2. Ro­mánia 12/6,3. Magyarország 8/6, 4. Grúzia 6/6, 5. Litvánia 2/7. A hátralévő mérkőzések, szeptember 5-én: Magyarország- Románia, Grúzia-Litvánia. Októ­ber 6-án: Olaszország-Magyaror- szág, Románia-Grúzia. _________________________________________MTI ______________________________NB II. Winner csoport__________________________________________ A kiskunfélegyháziak első pontjai Bicskei helyett Gellei KTK-BUDAFOK 3-1 (1-0) Kiskunfélegyháza, 300 néző. Vezet­te: Sápi (Medovárszki T„ Medo- várszki J.) Kiskunfélegyházi TK: Sós ­Márics, Gyagya, Valkovics, Tokaji, Bende, Szabó (Nádasdi P. a 83. perc­ben), Barna, Samu (Nádasdi G. 89.), Magyari (Térjék 55.), Balogh. Edző: Kurucz István. Budafok: Balázs - Lázár, Né­meth, Gál K„ Nemes (Jerome 74.), Gál L., Fórizs (Schnepf 54.), Szigeti, Kiss (Magosi 54.), Holik, Váczi. Edző: Takács László. 2. perc: Szabó bal oldalon elfu­tott, de pontatlanul adott be. 14. perc: A lesre játszó ellenfél védelméből Magyari kilépett és óriá­si helyzetben a kapu mellé lőtt. 21. perc: Samu átemelte a labdát a tizenhatos előterében álló kapu­son, 1-0. 59. perc: Samu elfutott a bal ol­dalon, begurítását az utolsó pilla­natban hárították. 64. perc: Barna indította Tokajit, aki óriási helyzetben a kapusba lőtt. 65. perc: Balogh átadását Tokaji sarkalta a hálóba, 2-0. 67. perc: Egy hátulról jövő labdá­val Balogh lefutotta az ellenfél vé­delmét, majd a ki vetődő kapus mel­lett a kapufát találta telibe. 73. perc: Térjék a lesre játszó vé­dők közül egyedül ugrott ki, legurí­tását egy visszaérő védő az utolsó pillanatban hárította. 88. perc: Németh közvetlen kö­zelről fejelt a kapuba, 2-1. 89. perc: Samu Balogh átadását passzolta a hálóba, 3-1. A kiskunfélegyházi játékosok át- érezték a mérkőzés jelentőségét, az első perctől kezdve aktív támadó­játékot produkáltak. Az első félidő­ben több lehetőséghez jutottak, de ezeket egy kivétellel az utolsó pil­lanatban hárítani tudta az ellenfél. Szünet után - a vezetés birtokában érthetetlenül - kissé visszaesett a félegyházi csapat teljesítménye. Egy ideig az ellenfél uralta a játé­kot, de a gólokat így is a hazaiak szerezték. Kitűnt: Barna, Samu, Gyagya, il­letve Németh. Fórizs. Kurucz István: - Koncentráltan, összeszedetten játszott a csapat, így magabiztos győzelmet aratott jónevfl ellenfelével szemben. Gra­tulálok minden játékosomnak. KISKUNHALAS­PILISVÖRÖSVÁR 0-0 Kiskunhalas, 400 néző. Vezette: Ve­res (L. Tóth, Kocsis). Kiskunhalasi FC: Lengyel - Kuklis, Molnár, Kárász, Rádi, Áb­rahám, Kelemen, Herczeg, Babó, H. Szabó (Nagy 89.), Vata. Edző: Gulyás József. Pilisvörösvár: Jeszenszki - Wohl, Minarik, Bakti, Marosi, Pálvölgyi (Cseri 87.), Sági, Balázs, Jenei (Szatmári 77.), Deli (Takó 43.), Szabó. Edző: Schróth Lajos. 18. perc: Ábrahám bal oldali szögletéről a hosszú oldalon berob­banó Babó csak centikkel maradt le. 35. perc: Gyors hazai támadás végén Herczeg ügyesen tálalt a jobbösszekötő helyén kilépő H. Sza­bó elé, aki 13 méterről, elhamarko­dottan kapu fölé lőtt. 40. perc: Wohl 22 méteres sza­badrúgását védte biztosan Lengyel. 43. perc: Sági 24 méterről vá­ratlanul megcélozta a jobb alsó sar­kot, de Lengyel szögletre tenyerel- te a labdát. 58. perc: Sági 16 méterről lőtt a jobb sarok felé, Lengyel a helyén volt. 66. perc: Ezúttal H. Szabó ma­radt le Ábrahám jobb oldalról ke­resztbe lőtt labdájáról. 80. perc: Szabó egyeüen ügyes mozdulattal faképnél hagyta Ká­rászt és Kelement a bal oldalon, majd rövid vágta után középre gu­rított. A Ráditól gyötörve érkező Takó 5 méterről szúrt bele a labdá­ba, de a remekül kivetődő Lengyel bravúrosan védett, majd a védők felszabadítottak. Szikrázó küzdelem, de kevés el­képzelés jellemezte a két csapat já­tékát az első félidőben. Mindkét részről már a középpályán meg­szűrték az ellenfél próbálkozásait, így a kapuk csak ritkán kerültek ve­szélybe. Szünet után is váltakozó mezőnyjátékkel telt az idő. A 80. perc hozta meg a mérkőzés legna­gyobb helyzetét, de az is kimaradt. A sok apró szabálytalansággal tar­kított meccs jogos pontosztozko­dást hozott. Kitűnt: Lengyel, Kuklis, Molnár, Kárász, illetve Wohl, Pálvölgyi, Sá­gi, Balázs. Gulyás József: - Döntetlenszí- nezetű mérkőzésen igazságos ered­mény született. Schróth Lajos: - Két ellentés fél­időt láttunk. Az elsőben a Halas nyerhetett volna, a másodikban mi. További eredmények: Vác- Kistarcsa 1-0, Pénzügyőr-Balassa- gyarmat 1-3, Dábas-Budakalász 3-1. Szabadnapos: Baja. A Soroksár- Szigetszentmiklós meccset szep­tember 12-ére halasztották.­HB II., WINNER CSOPORT 1. Dabas 3 3 „ 8-2 9 2. Kistarcsa 4 3­1 8-3 9 3. Vác 4 3 :||1§ 1 7-4 9 4. Pilisvörösvár 4 2 2­4- 1 8 5. Soroksár 3 2 1-« 5-1 7 6. Balassagyarmat 3 2­1 5-3 6 7, Budakalász 4 2 « 2 5-7 6 8. Kiskunhalas 4 1 1 2 5-4 4 9. Budafok 3 III Ilii 2 2-4 3 10. KTK 4 1­3 4-9 3 11. Pénzügyőr 4 2 2 2-5 2 12. Szigetszentmiklós 3­­3 1-6­13. Baja 3 ' T, ill 3 3-10 IH Budapest A Magyar Labdarúgó-szövetség elnöksége vasárnapi ülésén egy­hangúlag úgy határozott, hogy Bicskei Bertalan szövetségi ka­pitánynak azonnali hatállyal fel­bontja a 2002. december 31-ig érvényes szerződését. A felnőtt válogatott irányításával ideigle­nesen Gellei Imrét, az utánpót­lás (U21) csapat szakvezetőjét bízza meg. Bozóky Imre MLSZ- elnök a döntést azzal indokol­ta, hogy a testület megítélése sze­rint a nemzeti együttes elfogad­hatatlan teljesítményt nyújtott szombaton Grúziában. U 21^ Eb-selejtező A magyar utánpótlás (U21) lab­darúgó-válogatott Eb-selejtezőn idegenben is magabiztosan nyert Grúzia ellen. Ezzel csoportjá­ban feljött a második helyre. Eredmény: Grúzia-Magyarország 0-2 (0-1). Tbiliszi, 1500 néző. V.: Georgiu (ciprusi). Gólszerzők: Szabics a 39., Fehér M. a 62. percben. Kiállítva: Bajzát a 88. p. A csoport másik mérkőzésén: Lit­vánia-Olaszország 0-3. A 8. cso­port állása: 1. Olaszország 19- Elsősorban morálisan esett szét a csapat, ezért úgy láttuk, hogy mindenképpen lépni kell. Az elnökség, elismerve Bicskei szaktudását, megköszönve eddi­gi munkáját úgy határozott, hogy nem lehet tovább várni a váltás­sal-mondta Bozóky. Gellei Imre jelenleg Kecske­méten készíti fel az utánpótlás együttest a keddi, Románia elle­ni Eb-selejtezőre. A szakember­nek úgy kell összeállítania a programját, hogy az U21-es gár­dának és a Dunavarsányban tá­borozó felnőtt együttesnek is meg tudja tartam az edzéseket. pont/7 mérkőzés, 2. Magyaror­szág 12/6, 3. Románia 10/6, 4. Litvánia 6/7, 5. Grúzia 0/5. A magyar utánpótlás válogatott következő, Románia elleni talál­kozóját szeptember 4-én 16.30- kor Kecskeméten, a Széktói sta­dionban játssza. A kiírás szerint egyébként a 9 csoportgyőztes és a 7 legjobb második helyezett bejut a kö­vetkező körbe. Ezt a 16 csapa­tot sorsolják párba, ahonnan a 'győztesek az Eb nyolcas döntő- jébe kerülnek. ______________■ Magabiztos győzelem NB III. Alföld csoport Egy félidős kiskőrösi gólszüret KISKŐRÖS-JAMINA 4-1 (4-0) Kiskőrös, 200 néző. Vezette: Csengő. Kiskőrös: Tüskés - Aszódi, Mokrickij, Füleki, Fekete, Filus, Somlyai, Pecznyik, Sindel (Dózsa), Szlovák R. (Bús), Kovács (Beregszá­szi). Edző: Szlovák László. 3. perc: Aszódi jobbról belőtt labdáját Füleki 8 méterről a kapus kezébe fejelte. 16. perc: Pecznyik kihasználta a vendégkapus bizonytalanságát, s megszerezte a vezetést, 1-0. 25. perc: Sindel jobbról kemé­nyen belőtt labdáját, Somlyai 10 mé­terről fejelte a hálóba, 2-0. 29. perc: Füleki kapu előtti ka­varodás után talált a hosszú sarok­ba, 3-0. 40. perc: Filus élesen belőtte a labdát, Aszódi lábbal belepofozott, 4-0. 48. perc: Cseke 16 méteres lövé­sét védte a hazai kapus. 59. perc: Sindel nagy lövése zú­gott el a jobb alsó sarok mellett. 70. perc: A 16-oson belül Aszó­di kezére pattant a labda, 11-es! A büntetőt Oláh értékesítette, 4-1. Az első félidőben úgy látszott, hogy a hazai csapat nagy különb­ségű győzelemmel fejezi be a Kiskő­rösi Szüreti Napokat. A második já­tékrészben azonban a sok kihagyott gólhelyzet megbosszulta magát: a vendégeknek sikerült szépíteniük. A közönség így is jól szórakozott. Kitűnt: Mokrickij, Aszódi, Somlyai, Pecznyik, illetve Botyán- szki, Horváth, Kurilla. Szlovák László: - Az első félidő­ben eldöntöttük a mérkőzést, ötle­tesen játszottunk. Szünet után is voltak helyzeteink, de nem tudtuk ezeket gólra váltani. Zsíros György: - Aludtunk az első félidőben, az akarat és a lelke­sedés hiányzott a csapatomból, ami érthetetlen számomra. Gratulálok a hazaiaknak. KONDOROS-KALOCSA 1-0 (0-0) Kondoros, 600 néző. Vezette: Gera. Kalocsa: Gojtán - Pákolicz, Far­kas, Fuszenecker, Illés, Balogh, Sá­ri, Bolvári, Gombkötő, Beke, Szaba­di. Edző: Álföldi Albert. 73. perc: Hazai szöglet után a jó ütemben felugró Janis a jobb alsó sarokba fejelte a labdát, 1-0. Szépszámú érdeklődő előtt kez­dődött az összecsapás. Az első fél­időben az újonc kondorosiak ki­egyenlítetté tették a játékot a na­gyobb rutinnal rendelkező vendé­gekkel szemben. Fordulás után a ha­zai együttes remekül védekezett, és gyors kontrákkal kísérletezett. A kondorosiak megérdemelt győzel­met arattak a sportszerű és jó ké­pességű vendégek ellen. Kitűnt Varga T„ Sárosi, Gombár, Janis, ill. Fuszenecker, Szabadi, Illés. IZSÁK-SZENTES 3-3 (2-2) Izsák, 400 néző. Vezette: Gyekiczki (Hegedűs, Majoros). Izsák: Molnár - Horváth, Ku- rucsai, Virág, Jávorka, Török (Mezei K.), Márton, Bankes (Juhász), Ki­rály, Mezei Zs., Gréczi. Játékos edző: Gréczi Gábor. 15. perc: Király jobb oldali szög­letét Kumcsai a kapu bal oldalába fejelte, 1-0. 19. perc: Kumcsai 23 méteres szabadrúgása a kapufa jobb tövé­ről vágódott a hálóba, 2-0. 35. perc: Egy középről kipasszolt labdát a bal oldalon érkező Balogh a hosszú sarokba lőtt, 2-1. 38. perc: Koncz a jobbösszekö­tő helyéről elvégzett szabadrúgását Balogh fejelte a kapuba, 2-2. 58. perc: Egy gyors hazai kont­ra végén Király balról beadott, s Bankes kapásból a hálóba lőtt, 3-2. 83. perc: A védők közül kilépő Nana a hosszú sarokba lőtt, 3-3. Jól kezdett az Izsák, az első félidő nagy részében mezőny fölényt harcolt ki. A kétgólos előny megnyugtatta a hazaiakat, ám három perc alatt egyenlített a vendégcsapat. A máso­dik félidő ismét a hazaiak fölényét hozta, megérdemelten szereztek ve­zetést. A mérkőzés végére azonban elfáradt az Izsák, a szentesiek átvet­ték az irányítást és kiegyenUtettek. A döntetlen igazságos. Kitűnt: Horváth, Kumcsai, Már­ton, Mezei Zs., illetve Erdei, Balogh, Fajkusz, Nana. Gréczi Gábor: - Sajnos megint a mérkőzés hajrájában engedtük ki a győzelmet a kezünkből, de most legalább egy pontot szereztünk. Bódi Attila: - A csapatomon a szerdai Magyar Kupa-mérkőzésen 120 perce erősen meglátszott. Rosz- szul játszottunk, de az egy pont­nak örülük. Eredmények: Gyomaendrőd- Hódmezővásárhely 0-0, Örkény-Bé- kés 1-2, Algyő-Rákóczifalva 1-1. HB III., ALFÖLD CSOPORT 1. Békés 4 3 1 9-5 9 2. Hmvásárhely 3 2 1­7-0 7 3. Rákóczifalva 3 2 1 :; 8-3 7 4. Kiskörös 4 2 1 1 9-6 7 5. Algyő 4 2 1 1 6-5 7 6. Kondoros 4 2 1 1 7-7 7 7. Kalocsa 4 2 * 2 12-6 6 8. Szentes 4 1 2 1 6-5 5 9. Örkény 4 Ilii 2 1 4-3 5 10. Gyomaendrőd 4 1 1 2 3-6 4 11. Izsák 4 Ilii 2 2 8-13 2 12. Jamina 3­3 2-9­13. Csongrád 3 Ili 111 3 3-16­______NB l/B. Keleti csoport________ Döntetlen tíz emberrel CSEPEL-KECSKEMÉTI FC 2-2 (1-0) Csepel, 500 néző. Vezette: Solymo- si (Mező, Venczel). Csepel: Kovács - Mogyorósi, He­gedűs, Kerényi, Vejmola (Radnics a 60. p.), Szirtesi, Várszegi, Kun, Lu­kács, Zsolnai (Maróti 7.), Gyánó. Edző: Détári Lajos. KFC: Czigoth - Kollár, Kasza (Barna Zs. 7.), Szabó, Pintér, Barna Cs„ Tóth, Sallai, Czéh, Puskás (Váczi 65.), Török (Bodor a szünet­ben). Edző: Nagy László. Sárga lapok: Puskás a 35., Gyánó a 38., Pintér a 47., Barna Cs. a 80. percben. Kiállítva: Barna Zs. a 45. p. 7. perc: Kasza összefejelt Zsol­naival. Mindketten fejsérülést szen­vedtek, és kórházba szállították őket. 40. perc: Egy csepeli szögletet követően az elaivó kecskeméti vé­dők között Gyánó szabadon fejel­hetett, Czigoth tehetetelen volt, 1-0. 42. perc: Kollár beívelését kö­vetően Török öt méterről fejelt. A csepeli kapus bravúrral védte a jobb alsó sarokra tartó labdát. 45. perc: Barna Zs. felvágta a ki­törő Lukácsot. A játékvezető azon­nal kiállította a kecskeméti játékost. 57. perc: Mintaszerű kecskemé­ti akció futott a pályán, mely során Sallai elfutott, beadását Barna Cs. 8 méterről a hálóba fejelte, 1-1. 61. perc: Lukács lesgyanús hely­zetből kilépett, s 8 méterről higgad­tan a hálóba lőtt, 2-1. 80. perc: Váczi félpályáról in­dulva kicselezte a csepeli védelmet, s 10 méterről a kapuba passzolta a labdát, 2-2. Jó színvonalú mérkőzésen, a má­sodik félidei teljesítmény alapján a kecskeméti csapat rászolgált az egy pontra. A KFC akkor mutatta meg igazi arcát, amikor emberhátrány­ban nagy küzdeni tudásról, aka­rásról tett tanúbizonyságot. Kitűnt: Hegedűs, Lukács, illet­ve Czigoth, Szabó A., Tóth Sz., Sallai. További eredmények: Szolnok- BKV Előre 0-2, Diósgyőr-Monor 3-1, Nyíregyháza-ESMTK 2-1, Békés- csaba-Rákospalotai EAC 1-0, Fót- Eger4-1. AZ HB l/B. ÁLLÁSA 1. Békéscsaba 6 4 2­14-5 14 2. Eger 6 4 1 1 12-11 13 3. BKV Előre 6 3 2 1 11-10 11 4. Diósgyőr 6 3 1 2 13-8 10 5. Nyíregyháza 6 3­3 15-11 9 6. REAC 6 2 2 2 13-8 8 7. Csepel 6 2 2 2 13-14 8 8. Kecskeméti FC 6 Hl 3 2 13-12 6 9. Szolnok 6 1 2 3 9-12 5 10. Főt 6 1 2 3 9-15 5 11. ESMTK 6­4 2 11-13 4 12. Monor 6 1 1 4 5-19 4