Petőfi Népe, 2001. március (56. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-05 / 54. szám

?■;! 2001. Március 5., hétfő SPORT Petőfi Népe - 11. oldal Tudósítóink jelentik «Tudósítóink jelentik • Tudósítóink jelentik a megyei kosarasokat A Hercegszántói Bulls focicsapata nyerte a teremtornát. fotó: tölgyesi Gábor Megverték Kosárlabda NB I/B-s férfimérkőzés: Dombóvár- Univer Kecs­keméti SE 96-77 (24-19, 21-22, 21-14, 30-33). Dombóvár, 500 néző. Vezette: Major Gy., dr. Páli. Univer KSE: Bogdán 2, Munteán 14/9, Bovánovics 19/9, Takács 18/3, Gavrilovics 17. Csere: Tamás 7, Hajdú, Pásztor, Magyar. Vezetőedző: Radovics Jó­zsef. Jól kezdett a listavezető otthoná­ban az Univer, mert Gavrilovics és Bo­vánovics kosaraival 4-0-ra vezettek. A 3. percben Munteán triplájával 4-7-es Univer-előnyt mutatott az eredmény- jelző. Ettől kezdve a hazaiak átvették a kezdeményezést - főként az ame­rikai Lee jóvoltából, és Balogh kosa­raival -, és elhúztak 20-16-ra, majd a negyed végére 24-19-ra módosult az állás. A második negyedben meg­próbált az Univer felzárkózni. Mun­teán két triplát dobott, és eredményes játékával 30-28-ra, majd 36-35-re hozta fel a vendégeket. A hazaiak azonban Tursics és Polster kosaraival 45-41-re módosítottak a félidei ered­ményt. A második félidő első perceiben Bovánovics triplája, Gavrilovics és Takács kosara után az Univer 48-48- nál érte utol a Dombóvári. A hazaiak ekkor nagyobb sebességre kapcsol­tak: Balogh triplájával és Polster biz­tos kosaraival a harmadik negyed vé­gére tizenegy pontra nőtt a különbség a két csapat között: 66-55. Az utolsó tíz percben az Univer megpróbálta le­faragni hátrányát, de a hazaiak a szen­zációsan játszó Lee vezetésével to­vább növelték előnyüket és biztosan nyerték meg a mérkőzést. Az Univer 4. helyen áll a csoport­ban és március 7-én, szerdán a to­vábblépés szempontjából sorsdöntő mérkőzés vár rá Veszprémben. Kitűnt: Lee 33/6, Tursics 19, Pols­ter .18,. Balogh, 10/6,. illetve Bováno- vics." ' Junioreredmény: Dombóvár­Univer KSE 74-77. NB I. B-csoportos férfimérkőzés, rájátszás, II. csoport: Bajai KK— MEAFC 87-89 (25-20, 21-19, 23-27, 18-23). Baja, Német Nevelési Köz­pont, 150 néző. Vezette: Fekete, Kollár. Bajai KK: Hosszú 28/12, Pálkerti 11/3, Ács 12, Kancsár 14/3, Szabó 3/3. Csere: Szűcs 19, Tóth. Edző: Hosszú István. Nagy csatát láthatott a bajai közön­ség a másodosztály Kék csoportjának alsóházi találkozóján. Az első félidő a Bajáé volt, a második viszont az utol­só helyezett miskolciaké. Az első negyedben Szűcsék öt ponttal elhúz­tak, mely előny szünetig hétre emelkedett. A bajaiak gyengén védekeztek, támadásokban pedig gyakran bizonytalankodtak. így tör­ténhetett, hogy a sereghajtó, ám lelkes MEAFC a harmadik negyedben három pontra felzárkózott. Az utolsó tíz perc egy izgalmas, hosszú hajrá­nak felelt meg. Felváltva vezetett a két csapat, s már fél perc sem volt hátra, amikor 86-88-as állásnál Szűcs dobha­tott büntetőt. A kettőből csak egyet értékesített, majd az ellentámadás végén miskolci ellenfele is hasonlóan cselekedett. Az utolsó támadás a két­pontos hátrányban lévő hazaiaké volt. Az utolsó pillanatokban Szűcs dobott középtávolról, kiszorított helyzetből kosárra. A labda kipattant a gyűrűről, s ezzel a Baja hazai pályán szenvedett vereséget az utolsó helyezett Mis- kolctól. Férfi NB 1/B II. csoport 1. Debrecen 8 8 0 757-602 16 2. Fehérvár KC 8 7 1 790-679 15 3. MEAFC 8 3 5 602-688 11 4. Pápatel KC 8 2 6 690-702 10 5. Bajai KK 8 2 6 681-712 10 6. Vásárhely 8 2 6 629-766 10 Cselgáncs Fiú diák A-, B- és C-korcsoportos cselgáncs Magyar Kupa, Cegléd. A Bajai Judo Club cselgáncsozóinak eredményei. C-korcsoport. 39 kg: 2. Pencz Pál, .42 kg: 3. Kurityák Máté, 7. Horváth Tamás. B-korcsoport. 35 kg: 1. Rudolf Bálint. A-korcsoport. 33 kg: 3. Mojzes Dávid, 38 kg: 2. Kopri- vanecz Milán, 45 kg: 1. Regős Tamás, +60 kg: 2. Tillinkó Kristóf, 3. Bagényi Roland. A legeredményesebb ver­senyzőnek járó díjat Regős Tamás kapta. A csapatok pontversenyében a Bajai Judo Club a 2. helyen végzett. Serdülő Magyar Kupa, Cegléd. A Bajai Judo Club cselgáncsozóinak eredményei. B-korcsoport, 33 kg: 7. Mojzes Dávid, 40 kg: 7. Koprivanecz Milán. A-korcsoport, 48 kg: 5. Ger- gity Roland. Karate Borsod Kupa kyokushin karatever­seny, Miskolc. Az év első kyokushin karate versenyét rendezték meg Mis­kolcon, amelyen az Union Kiskun­halas, a Jánoshalmi VSE és a TDSE Kiskunhalas csapata is indultak. Sajnos Kárpi Szabolcsút, Horváth Zoltánt és Blum Richárdot érthetetlen bírói döntések megfosztották ugyan a végső győzelem lehetőségétől, de a három csapat szereplése így is sik­eresnek mondható. Az igazán kiemel­kedő teljesítmény most a „kicsik” ne­véhez fűződik. Farkas Bálint rendkí­vül energikus, agresszív stílusát csak Barabás Brigitta múlta felül, aki há­rom K.O.-győzelmet aratva zsinórban, szinte megerőltetés nélkül nyert a gyermek lányok között. Eredmények, gyermek lány, könnyűsúly: 1. Barabás Brigitta (Union), serdülő fiú könnyűsúly: 1. Farkas Bálint (JVSE), serdülő fiú nehézsúly: 2. Kárpi Sz. (Union), ifjúsági fiú nehézsúly: 3. Blum R. (Union), junior férfi +60 kg: 3. Horváth Z. (Union) és Kárpi R. (TDSE), junior nők, +55 kg: 2. Kátai A. (TDSE), 3. Barabás L. (Union), fel­nőtt férfi II. o. -80 kg: 2. Simon A. (TDSE), +80 kg: 3. BobánZs. (Union), felnőtt férfi I. o. +80 kg: 1. Kollár Csaba (Union). Kézilabda NB I-es női mérkőzés: Kiskunhalasi NKSE - Debreceni VSC-Valdor 20-22 (11-9). Kiskunhalas, ÁMK, 500 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P. Kiskunhalas: Vörös - Csősz 1, Kurgyis 4/2, Csengeri, Bernáth 4, Kósa 1, Szarka 4. Csere: Pastrovics (k), Katkó A. 1, Macesic 2, Dumitru, Pucsli 2, Zámbó 1. Edző: Róth Kálmán. Kiállítások: 14. perc, ill. 8. perc + 2 kizárás. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3. Az eredmény alakulása: 5. p.: 2-1, 13. p: 4-2, 20. p: 6-4, 24. p: 9-5, 35. p: 13-11, 42. p: 15-15, 51. p: 18-18, 57. p: 18-19. Újabb, már megnyertnek tűnő mérkőzést engedett ki a kezéből a Kiskunhalasi Női Kézilabda Sport Egyesület. A középcsapatok közül a Kőbányai Spartacus, az Orosháza és a Békéscsaba ellen sem sikerült pontot szerezniük ebben a szezonban. A kiesés elkerülése érdekében viszont szükséges lett volna a bravúr a szebb időket is megélt DVSC ellen. A haj­dani kupagyőztes ugyanis az utóbbi hetekben sorozatban szenvedte el a kudarcokat. Igaz, hogy a régi nagycsa­patból mára csak Jeddi Mária (ex- Bocsiné) maradt hírmondónak. Hala­son is, egészen az 57. percig, vesztésre álltak a hajdúságiak. Róth Kálmán ugyanis mindenkit mozgósított a szombati találkozóra. Katkó Andrea, korábbi játékos-edző is újra pályára lépett. Az életéért küzdő gárda egészen az 51. percig irányítani is tudta a találkozót. Fegyelmezetten védekeztek a halasi fiatalok, a táma­dósorban pedig a rutinos légiósok próbálták áttörni a agresszívan véde­kező „vendégfalat”. A találkozó során négy góllal is vezető halasiak, azon­ban nem hitték el, hogy nyerhet. Az utolsó kilenc percre elfogyott a lendü­let és egy a KNKSE-nél semmivel sem jobb gárda örülhetett. Kitűnt: Vörös, Szarka, Bernáth, ill. Buglyó 7, Tóth 4 góllal. Róth Kálmán: Becsületesen küz­dött a csapat, de fizikálisán elfárad­tunk a második félidőre. Minden pont hiányozni fog a meccsek fogyásával. NB I/B-s férfi mérkőzés: Kis- kunmajsa SE - Békési FKC 20-19 (10-9). Kiskun- majsa, 400 néző. Vezette: Gyúró, Láda. Kiskunmajsa: Prezenszki - Kun 2, Kiss 2, Buknicz 2, Miljkovic, Var-, ga 5/2, Avar 8/4. Csere: Dobos (k), Szabó L. 1, Gál. Edző: Borbás János. Hétméteresek: 8/6, ill. 2/2. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Avar zavarta meg legtöbbször a vendégek védelmét, hiszen a majsai szélső már a harmadik gólját lőtte a 6. percben, amelyek révén 4-1-re ve­zettek a kék-sárgák. A biztos vezetés után emberelőnybe kerültek a haza­iak, de nem nőtt, hanem elfogyott az előnyük, mert a békésiek hatan is gó­lokat lőttek (4-4). A csapatok sokat hi­báztak, kevés gól esett. Borbás edző időkéréssel próbált rendet tenni csa­patában, mivel a 18. percben átvették a vezetést a szintén idényeleji formát mutató vendégek (5-6). A kapusok mindkét oldalon bravúrokat mutattak be. Prezenszki István rendre egyedül hozta helyre társai hibáit. Igaz, a túloldalon Ardeleán Péter, a magyar ifjúsági válogatott kapusa is „oktatta” néha a majsai támadókat. A félidei végeredményt az előtte hetest hibázó Varga állította be egy erőteljes „löket- tel”. Az ádáz, de továbbra is sok hibával zajló összecsapáson a hazaiak a második félidőben szinte végig vezettek. A kezdés után Nutrai még egyenlített (10-10), de utána volt amikor 2-3 góllal is vezetett a KSE. Prezenszki továbbra is „kupafor­mában” védett, lélektanilag is fontos ziccereket hárított. A hajrában Kun, Kiss és Szabó L. is fontos gólokat szereztek (20-17). Az utolsó három percben - talán a fáradtság miatt - egyre több technikai hibát vétettek támadásban a majsaiak. A békésiek emiatt izgalmassá tették az utolsó másodperceket, de csak szépíteni bírtak. A majsaiak sikeres főpróbát tartottak a keddi Dunferr elleni Magyar Kupa^ szatot. Kitűnt: Prezenszki (a kiskunmaj- saiak kapusa), Kiss, illetve Nutrai 6, Ardeleán (a békési kapus). Ifjúsági mérkőzésen: Kiskunmaj­sa-Békés 23-28 (10-15). Vízilabda * 1 Női Magyar Kupa: BVSC-Villanó Fókák Kecskemét 11-5 (2-1,4-1,3-0,2- 3). Szentes, vezette: Oravecz, Vajda. Kecskemét: Tomaskovics - Budai 1, Kira, Varga A. 2, Hajdú, Csáki, Tóth L. 2. Csere: Csikós, Tóth B.. Edző: Valkay Ferenc. A sérült Gazdag Erika nélkül nem tudta szorossá tenni a mérkőzést a Kecskemét. Kitűnt: Varga A., Tóth L. Cornex Szentesi VK-Villanó Fókák Kecskemét 7-4 (1-3, 2-1, 2-0,2-0). Gl.: Tóth L. 2, Varga A., Budai. Az utánpótláskorú csapatok mér­kőzésén az első két negyedben tudta tartam magát a Kecskemét, de később a fáradó vendégek ellen a több cserév­el rendelkező hazaiak fordítani tud­tak. így a Villanó Fókák búcsúzott a kupától. Továbbjutott a Szentesi VK és a BVSC. Teremfoci Hercegszántón a rájátszás ötödik for­dulójával befejeződött a hagyomá­nyos téli teremlabdarúgó-torna. Az utolsó forduló eredményei: Görcsoldók-Pusztítók 5-1, Béláim- Bulls 5-4, Dávod-Torkos Borz 7-4, Latabár-Csátalja 9-4. A torna végeredménye: 1. Bulls 12, 2. Don Giovanni 11, 3. Béláim 10 pont, 4. Csátalja, 5. Latabár, 6. Dávod, 7. Görcsoldók, 8. Pusztítók, 9. Grenz­polizei, 10. Torkos Borz. A torna gólkirálya: Zalai József (Latabár - 24 góllal). Esély a bajai atlétikának Öt éve szűnt meg az önkormányzati támogatás Sportpolitika Öt évvel ezelőtt szüntette meg a bajai önkormányzat az atlétika támogatását. Márity János, a Bajai Atlé­tikai Klub elnöke nem rej­tette véka alá véleményét.- „Eddig is a bajai sport perifériá­ján éldegéltünk, megtűrt egyesü­let voltunk. Annak ellenére, hogy a város sportkoncepciójában a képviselők úgy fogalmaztak: több figyelmet kell fordítani a vá­ros sajátos lehetőségeiből adódó vízisportok és az atlétika támoga­tására. Ehhez képest egyetlen tollvonással halálra ítélték a bajai atlétikát!” - nyilatkozta akkori­ban a Petőfi Népének. Az egyesü­let megszűnt, a sportok királynő­je pedig csak a lelkes amatőrök­nek köszönhetően volt jelen a Sugovica partján. A veterán atlé­ták saját költségen indultak az országos, illetve európai verse­nyeken. Heckenberger Aliz, Ra- dács József, Radács Mária, Sipos- né Cserjés Mária, Lendvai Pál és Márity János Baját képviselve voltak sikeresek a rangos rendez­vényeken. A serdülő Koch Rená­ta előbb a szekszárdi klub, majd a Mogyi Triatlon SE színeiben nyert több atlétika országos baj­noki aranyérmet. Most olyan le­hetőség előtt áll a város, amit nem illene elszalasztania. Már­mint abban az esetben, ha jelent va­lamit számá­ra a diák- és szabadidő- sport. Az If­júsági és Sportminisz- t é r i u m ugyanis a na­pokban hirdette ki pályázatát az atlétikai létesítmények építésé­nek, rekonstrukciójának támoga­tására. Erről pedig alighanem minden sporthoz kötődő bajai­nak a katasztrofális állapotban lé­vő Petőfi-szigeti sportcentrum jut eszébe. Az ISM 46 millió 900 ezer forintot áldoz erre a sportág­fejlesztési programra, a támoga­tás mértéke pályázatonként 40, kivételes esetekben 50 százalék.- Csak a városi költségvetés el­fogadása után derül ki, hogy lesz- e pénz erre a célra - mondta Ácsai János, a bajai önkormány­zat sportot is felügyelő oktatási főtanácsosa. - Vitathatatlan, hogy a Petőfi-szigeü létesítmény nagyon rossz állapotban van, és - tudomásom szerint - legalább 15 éve nem volt felújítva. Jó lenne, ha végre tudnánk ezen változtat­ni. Többek között azért is, mert a diák- és szabadidősport-rendez­vények nagy részének a sziget ad otthont. most élj a lehetőséggel, hogy a gyereknek is legyen lakása Gyors, egyösszegű hitel azoknak, akik rendelkeznek fedezetként felajánlható, tehermentesingat­lannal. 5 éves futamidőn belül a bank eltekinthet a jövedelmi helyzet vizsgálatától. A hitel az ingatlan piaci értékének akár 45%-áig igényelhető. Ajánljuk • a már meglévő lakás felújítására, korszerűsítésére, bővítésére; • második ingatlan vásárlására; • szülőknek, hogy segíthessék a gyermekeik otthonteremtését. Március 15-től csökkentve, már évi 17,95% kamattól. THM: 21,97-27,41% Információ: 06 40 44 22 00 www.postabank.hu Post aBank L. CS.