Petőfi Népe, 2001. február (56. évfolyam, 27-50. szám)

2001-02-12 / 36. szám

2001. Február 12., hétfő Petőfi Népe Szerkeszti: Banczik István, Szabó Etelka Hírek BÚCSÚ. Az utolsó forduló eredményétől függetlenül bú­csúzott a női kézilabda Bajno­kok Ligájától a Győri Grabo­plast ETO KC, mivel sima vere­séget - 29-25 (16-10) - szenve­dett a fő rivális spanyol Milar L’Eliana Valencia otthonában. MEGNYERTE. Michel Desjo- yeaux közép-európai idő sze­rint szombaton 20.08 órakor befutott a franciaországi kikötő­be, így megnyerte a Vendée Globe Föld körüli vitorlásver­senyt. Desjoyeaux 94 nap alatt kerülte meg a Földet, s jócskán megjavította honfitársa, Chris­tophe Auguin 1996-97-os re­kordját, amely 105 nap 20 óra 31 perc volt. VERESÉGEK. A férfi kézilab­da NB I. vasárnapi mérkőzésén: Komlói BSK-Kiskőrös KKC 30-29 (14-13). Extra ligás férfi röplabda mérkőzésen: Mediké- mia Szeged- Kecskeméti RC 3:1. Nagy Péter edző tájékoztatása szerint szoros meccsen, nagy küzdelemben maradt alul a kecskeméti csapat. NB I/A- korcsoportos női kosárlabda­mérkőzésen: MiZo Pécs-Kecs- keméti KC 98-40. ■ TOTÚEREDMÉNYEK A totó 6. heti szelvényén szereplő mér­kőzések eredményei: 1. Bayern München-VfB Stuttgart 2. Hamburg-Bochum 3. Hertha BSC-Wolfsburg 1-0 1 34) 1 1-3 2 4. Kaiserslautern-Unterhaching 4-0 1 5. Schalke 04-1860 München 2-0 1 6. Leverkusen-1. FC Köln 4-1 1 7. Dortmund-Bremen 0-0 x 8. Bologna-Boma 1-2 2 9. Brescia-Udinese 3-1 1 10. Lecce-Perugia 2-2 x 11. Verona-Bari 32 1 12. Vicenza-Milan 2-0 1 13. Intemazionale-Reggina 1-1 x PLUSZMÉRKŐZÉS: 14. Fiorentina-Parma 31 2 Ismét listavezető a Dél-Alföld Női bemutató meccs. Tápai Ágnes (jobbról) a kecskemétiek országos bajnoka és Szukái Zsuzsanna (SzB) az I. osztályú csapatbajnoki meccs előtt mérkőzött 57 kg-ban. A pontozók döntetlenre értékelték a hírverő bemutató mérkőzést. fotói b. r. Rangadót rendeztek Kecskeméten, a Pólus Róna bevásárlóközpontban szombaton. A táblázatot vezető Dél-Alföld a harmadik he­lyezett Észak-Alföld együttesét fogadta. Ökölvívás Aztán a várt izgalmak elmaradtak, mert a ven­déglátók könnyedén diadalipaskodtak. Az elején (6:4-ig) még szoros volt a mérkőzés, ám Maczik és Gerebecz győzelmével elhúzott a listavezető, az Észak-Alföld bunyósai pedig képtelenek vol­tak ledolgozni hátrányukat. I. osztályú csapatbajnoki mérkőzés: Dél- Alföld-Észak-Alföld 17-7. Kecskemét, Pólus Róna bevásárlóközpont, 800 néző. Eredmények (elöl a Dél-Alföld ökölvívói), junior 60 kg: Szabó- Linguarrossi p. gy. (2-0), 75 kg: Krátki (Dél-Alföld) el­lenfél nélkül győzött (4-0). Felnőttek, 51 kg: A. Dydi- Vakherda p. v: (4-2), 54 kg: R. Dydi-Siroki p. gy. (6-2). 57 kg: Kertész (Észak- Alföld) e. n. gy. (6-4), 60 kg: Maczik-Mészáros A., Mészáros fa. a 2. m.-ben (8-4), 63,5 kg: Gerebecz-Mircea p. gy. (10-4), 67 kg: Mészáros J. Balog V. p. v. (10-6), 71 kg: Geardajetovics­AZ ÁLLÁS 1. Dél-Alföld 9 7- 2 149- 63 14 2. Vasas 8 6 1 1 124- 62 13 3. Észak-Alföld 8 5 1 2 99- 91 11 4. Budapest 8 5- 3 94- 92 10 5. D.-Dunántúl 8 1- 7 49-141 2 6. É.-Dunántúl 9­- 9 77-141 0 Nagy J. döntetlen (11-7), 75 kg: Szellő (Dél- Alföld) e. n. gy. (13-7), 81 kg: Adrian-Szilágyi, Szilágyi fa. az 1. m.-ben (15-7), +81 kg: Kurtucz- Artur p. gy. (17-7). A múlt heti bravúr után (amikor a Dél-Alföld együttesét múlták felül) egy fokkal könnyebb feladat várt a Budapest-Jonathermál Majsa ököl­vívóira, hiszen a hat csapatot felvonultató baj­nokság utolsó helyezettjét, az Észak-Dunántúl gárdáját látták vendégül - ezúttal Zuglóban. Mint azt az eredmény is mutatja, a papírforma érvényesült a Csömöri úti bokszteremben, Káté Gyuláék simán nyertek. Igaz, könnyítette a házi­gazdák dolgát, hogy a rivális két súlycsoportban sem képviseltette magát. Megjegyzendő: Mayor Tibornak azért nem kellett megizzadnia a győ­zelemért, mert kijelölt ellenfele, Farkas György--------------- megsérült a bemelegítés során. E gyébként a tíz összecsapásból egy döntetlenül végződött: Garai és Ta­kács csatája ugyan a negyedik me­netben félbeszakadt, utóbbi bunyós szemsérülése miatt, ám a szabályok szerint lepontozták a látottakat, s így lett döntetlen a vége.További eredmények: Budapest-Jonathermál Majsa- Észak-Dunántúl 17-7, Dél-Dunántúl-Vasas Rica Hungária 1-23. Világcsúcsot ugrott rúddal Atlétika Az orosz Jelena Iszinba- jeva 4,47 méterrel junior világcsúcsot ért el női rúd­ugrásban Budapesten, az Olimpiai Csarnokban ren­dezett IAAF NAP fedett pályás atlétikai gálán. A viadalon távolban Vaszi Tünde révén egyetlen magyar győzelem született. A 18 éves Iszinbajeva - már győztesként - előbb megjaví­totta az általa tartott junior világ­rekordot (4,45 m), elsőre teljesí­tette a 4,47 méteres magasságot, majd kísérletet tett a 4,59 méte­res felnőtt Európa-csúcs megdön­tésére, de ez nem sikerült. Az orosz atlétanő teljesítményét emeli, hogy szombaton hajnali 5 órakor indult útnak Varsóból Bu­dapestre. A sok nézőt vonzó ese­ményen az ugrók az általuk vá­lasztott zenére mutathatták be kísérleteiket. A Sydneyben olim­piai döntős Vaszi idei legjobbjá­val (6,58 m) nyert, de elmaradt a lisszaboni fedett pályás világbaj­nokság szintjétől (6,80 m). __________________________g F őiskolán oktatott a Minor Röplabda NB I-es női mérkőzés: TFSE-Minor-Kecskeméti RC 1:3 (-15, -26, 17, -23). Győri út, 100 néző. Vezette: Újházi, ifj. Juhász. Kecskemét: Czéh, Sándor, Dunszt, Ékes, Kriegel, Vasadi. Csere: Baksa (liberó), Martino­vics, Csapiár, Vatai, Müller, Mó­zes. Edző: Farkas Mihály. Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:4, 7:10,14:19. II. játsz­ma: 2:4, 7:8, 13:16, 22:23. III. játszma: 4:2,6:8,15:12,21:16. IV. játszma: 2:7,10:11,14:16, 22:24. Az első simán megnyert szett után az NB I-es juniorbajnokság érmes helyezéseiért harcba szál­ló fiatal kecskeméti játékosok is lehetőséghez jutottak a Minor csapatában. Az egyetemisták persze rögtön kihasználták, hogy nem a legerősebb összeállításá­ban állt fel a folytatásra a KRC, így alaposan megszorongatták a hírős városbeli együttest. TUDÓSÍTÓNKTÓL Döntős kecskeméti páros Asztalitenisz Nem hozott meglepetést a Buda- pest-bajnokság: egyesben Pázsy Ferenc, illetve Braun Éva győzött. A férfiaknál a Malév válogatottja az elődöntőben fölényesen nyert a kecskeméti Zoltán ellen, majd a fináléban nagy küzdelemben múlta felül klubtársát, Lindner Ádámot. A BSE-házidöntőben végül Braun Éva nyert három játszmában Molnár Zita ellen. Nem indult az Európa TOP-12-t nyert Bátorfi Csilla és párostársa, Tóth Krisztina. Budapest-bajnok- ság, döntők, férfi egyes: Pázsy Fe­renc (LRI-Malév)-Lindner Ádám (LRI-Malév) 3-2 (-22, 15, -24, 12, 18), páros: Lindner Ádám, Ge­rold Gábor (LRI-Malév)-Demeter Lehel, Zoltán Zoltán (Kecskemé­ti Profitholding Spartacus) 2-0 (16, 14). Női egyes: Braun Éva (BSE)-Molnár Zita (BSE) 3-0 (18, 19, 10), páros: Molnár Zita, Éllő Vivien (BSE, Statisztika)-Kurimay Dóra, Kókai Ágnes (Orosházi MTK, BSE) 2-0 (15, 14), vegyes páros: Pázsy Ferenc, Molnár Zi­ta (LRI-Malév, BSE)-Varga Zol­tán, Braun Éva (Regensburg, BSE) 2-1 (15,-17,18). MTI Tudósítóink jelentik • Tudósítóink jelentik • Tudósítóink jelentik • Tudósítóink jelentik • Tudósítóink jelentik Fűszeres volt az Univer Kanizsán Kosárlabda NB 1/Bs férfi mérkőzés, rájátszás: Kani­zsa KK DK EAST-Univer Kecskemét SE 81-83 (23-24, 17-21, 22-21, 19-17). Nagy­kanizsa, 200 néző. Ve­zette: Nagy I., Dudás. Univer KSE: Bogdán 4, Munteán 7, Bová- novics 18, Magyar 6, Gavrilovics 20. Csere: Takács 4/3, Pásztor 13, Hajdú 8/6, Tamás 3/3, Dobos. Vezetőedző: Radovics József. Rendkívül jól és fe­gyelmezetten kezdett az Univer, mivel az első percben magához ragadta a kez­deményezést. Magyar, Bogdán és Gavri­lovics kosaraival a 3. percben 2-8-ra ve­zettek. Ekkor Radovics edző a két hibá­val rendelkező Magyar helyett pályára küldte Takács Attilát, akit az Univer pén­teken igazolt a Szolnoki Olaj csapatától. Az irányító jól mutatkozott be, mivel két jó labdát adott Gavrilovicsnak, aki 4-12- re alakította az eredményt. A Kanizsa két triplával felzárkózott, és a negyed végéig maradt is a szoros eredmény, 23-24. A második negyedben a Kanizsa átvette a vezetést: 28-26, majd 32-28. A hatodik percben Hajdú triplájával 34-34. A fordu­lat a 8. percben történt, mikor 38-36-nál Takács 8 méterről dobott triplájával 38-39-re átvette a vezetést és a félidőt 40-45-ös vezetéssel zárta az Univer. A harmadik negyed elején Pásztor értékes pontjaival 46-51 lett az állás. Innentől sorra pontozódtak ki a játékosok, a Ka­nizsából Miilei, Pallag és Smirnov, mfg az Univertől Bogdán, Magyar, Takács és Munteán. Az utolsó negyedben is az Univer 68-76-os vezetésénél már mindenki el­könyvelte az Univer győzelmét, de a Ka­nizsa 75-76-ra feljött, majd 1 perccel a vé­ge előtt 81-78-ra fordított. Az utolsó perc­ben Tamás triplájával 81-81 lett az állás. 16 mp volt hátra, amikor a Kanizsa táma­dott, és 9 mp-cel a vége előtt belemenés miatt elvették a játékvezetők a hazaiak­tól a labdát. Majd az Univer támadhatott, és Bovánovics 1,8 mp-cel a vége előtt do­bott kosarával megnyerték az igen fontos rangadót. Ezzel a 4. a csoportban. Kitűnt: Gáli 22/12, Horváth 21/3, Farkas 15, illetve Gavrilovics, Bová­novics, Pásztor, Hajdú, Ta­kács. Ifjúsági eredmény: Nagykanizsa-Univer KSE 78-116. NB I. B-csoportos férfi mérkőzés, rá­játszás: MEAFC-Bajai KK 87-78 (23-19, 22-15, 25-21, 17-23). Miskolc, 50 néző. Vezette: Geréb, Gorka. Bajai KK: Hosszú 17/9, Ács 11/6, Szűcs 14/3, Tóth 10, Kancsár 10/3. Cse­re: Morgen, Szabó 3/3, Pálkerti 13. Edző: Hosszú István. A hosszú, fárasztó utazás után rögtön tétmeccset játszani nem épp a legjobb ómen, ám a bajaiaknak azzal is szembe­sülniük kellett, hogy - az idei bajnokság­ban először - a miskolci tréner legjobb csapatát küldhette pályára. A hazaiak három negyeden keresztül viszonylag magabiztosan tartották 8-10 pontos elő­nyüket. A palánk alatt sokszor tévedtek, ám középtávoli, illetve hárompontos do­básaik javarészt pontosak voltak. Zóna­védekezésük távoli dobásokra kénysze­rítette a vendégeket, akik - a maroknyi miskolci drukker örömére - picit pontat­lanabbnak bizonyultak. Az utolsó ne­gyed viszont a Bajáé volt, két perccel a lefújás előtt a Hosszú-csapat öt pontra közelítette meg ellenfelét. A lendületben lévő vendégek már nemcsak az egyenlítésben, hanem a győ­zelemben is reménykedtek, ám egy Pálkerti vezette támadás végén a játékve­zetők meglepőt ítéltek a Baja ellenében. Az ellentámadás miskolci kosárral, a mérkőzés pedig hazai győzelemmel zárult. Hosszú István: - Hiányzott egy olyan húzóember, aki a kritikus pilla­natokban annyit hozzátesz játékunk­hoz, hogy legyen esélyünk a győzelem­re. Ifjúsági eredmény: 91-84. NB I. B-csoportos nőimérkőzés, rá­játszás I. csoport: OSC-Bajai EFSK 89-79 (15-23, 28-23, 26-15, 20-18). Budapest, 100 néző. Vezette: Mocsai, Peremiczki. Bajai EFSK: Bereczki 16, Rátvay 18, Göbölös 11/6, Fedor 18/18, Kiss 13/6. Csere: Kühn 1, Katanich, Szepsi 2, Vö­rös. Edző: Gálos László. Az első negyedet szép, pontos játék­kal nyerte a Baja (15-23). A folytatás azonban nem Gálos elképzelései szerint alakult. A hazai együttes agresszív véde­kezése rengeteg bajai labdát eredménye­zett, Fedorék magukra hozták ellenfelü­ket (43-46). Az is gondot jelentett, hogy szünetig a tanítóképzősök kezdőcsapa­tából Fedor, Rátvay, Bereczki és Göbölös 3-3 személyi hibát gyűjtött össze. Ez rányomta bélyegét a Baja második félidei játékára. A hazaiak kihasználták ezt, a harmadik negyedben - Göbölös a 26. percben kipontozódott - 11 pontot vertek a Bajára (69-61). Az utolsó negyed majdnem bajai győzelmet eredménye­zett. Fedor dobott zsinórban három trip­lát (75-72), majd a sípmesterek kipon­tozták. Sőt, a vendégek csapatkapitá­nyát szövegelésért technikai faulttal is megintették. Még ugyanabban a perc­ben, a 36.-ban Kiss Gabi is kipontozó­dott, az OSC pedig elhúzott 10 ponttal és megnyerte a mérkőzést. Gálos László: - Furcsa, hogy ahány­szor Budapesten játszunk, mindig fővá­rosi játékvezetőket delegál a szövetség. Elkeserítőnek tartom, hogy egy féléves munkát így tönkre tudnak termi embe­rek. Nagyon remélem, hogy csapatom nem esik össze a ránk nehezedő külső nyomás miatt: Bowling Az Agrikon Bowling SE és a Galatea Bowling SE is a szuperligában. A Kecs­keméti Bowling Sportegyesület eddigi egyik legnagyobb sikerét jelenti, hogy két csapata is az alapszakasz után a sportág felsőházát jelentő szuperligába küzdötte magát. Az Agrikon támogatta klasszisokkal tűzdelt csapat: Vajda Fran­ciska, Pap Valéria, Hugyecz Zoltán, Tö­rök László, Vicha Gyula. A meglepetés csapat a Galatea támogatásával indult, Eckertné dr. Daróczi Adrienn, Eckert László, Kállai Zoltán, Méri Tibor, Gro- sán Pál. Mindkét csapat rászolgált a tá­mogatók és a BowlingCenter bizalmára, hogy az ország 12 legjobb csapata közé kerüt. Május végéig húsz fordulóban, valamint a döntőben dől el a magyar baj­noki cím és a helyezések sorsa. Kézilabda Magyar Kupa női mérkőzések a 12 kö­zé jutásért: B&B Autóker Hódmezővá- sárhely-Kiskunhalasi NKSE 31-20 (17-8). Hódmezővásárhely, 500 néző. Vezette: Kerek, Wohner. Kiskunhalas: Vörös-Bé­res 4, Dumitru 3, Tűnné 5, Kurucz 1, Kurgyis 4, Csősz. Cs. Bernáth 2, Kósa 1, Zámbó, Takács. Edző: Róth Kálmán. Ki­állítások: 10, illetve 18 perc. Hétméte­resek: 4/4, illetve 2/2. Az eredmény alakulása: 4. p.: 2-2, 15. p.: 9-4, 41. p.: 23-12. Továbbjutott: a Hódmezővásár­hely. Kitűnt: Szabó K. (k), Asztalos 6, Csáki 4, Huba 7, Jancsarova 10, illetve Béres, Dumitru, Turiné. Róth Kálmán: - Csapatunkat ezúttal az influenza állította össze. Kiskőrös KC-Agro SE Orosháza 22-29 (11-14). Kiskőrös, 200 néző. Vezette: Kanyok, Kósa. Kiskőrös KC: Flick - Gór- Nagy 2, Andrási 6/1, Keller 7/1, Császár, Rácz 3, Sümeg 2. Cs.: Bujdosó, Győri (kapusok), Vincze 1/1, Orosz, Pál, Égédi 1. Edző: Horváth András. Kiállítások: 2., Bovánovics jó formábart játszott: 18 pontot dobott a Kanizsa kosarába. fotó: b. r. illetve 6. perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 3/2. Az eredmény alakulása: 8. p.: 5-0, 20. p.: 8-6, 23. p.: 9-9, 28. p.: 11-12, 36. p.: 13-18, 48. p.: 18-25. Továbbjutott: Orosháza. Horváth András: - A játék és az eredmény alapján emelt fővel búcsúz­tunk a kupától. VÍZILABDA Magyar Kupa csoportmérkőzések: KVSC-Miskolctapolcai Kékhullám 7-6 (2- 0, 2-2, 2-1, 1-3). Szentes, vezette: Vajda, Lakatos T. A Kecskemét rossz helyzet- kihasználása miatt csak szoros küzde­lemben nyert a lelkes másodoszályú csapat ellen. Kitűnt: Budai 3, Hajdú B. 2, Deák, Győré 1-1, illetve Dobai (k.), Hatvani T. 2, Somodi 1. Bertók Szentes- KVSC 9-2 (2-0, 1-1, 2-1, 4-0). Vezette: Németh F„ Lakatos T. Kecskeméti VSC: Harkai- Nagy R., Király, Deák, Hajdú B., Sárkány 2, Bu­dai, Varga B., Baán, Steinacker, Győré, Németh S. (k). Edző: Magó Gábor. Ezzel a kecskemétiek kiestek a kupából. Kitűnt: Bús T. (k.), Zentai Á„ Hyc 2, Matajsz G. 2, Csányi 2, illetve a kecs­keméti csapatból senki.