Petőfi Népe, 2000. november (55. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-27 / 277. szám

8. oldal - Petőfi Népe LABDARÚGÁS 2000. November 27., hétfő KB l/B Keleti csoport NB III. Dráva-csoport Egy órán keresztül emberhátrányban KFC-Fót 1-1! Egy hazai szöglet után többen is szerették volna el-, vagy befejelni a lab­dát, ám az a fóti kapus zsákmánya lett. fotó: b. r. KECSKEMÉTI FC-FÓTI SE 1-1 (0-1) Kecskemét, 600 néző. Vezette: Drucskó (Fridély, Tóth P.). KFC: Czigoth - Kollár, Vaskó, Maczó, Kvasz, Tóth A. (Sallai a 84. percben), Váczi, Barna Cs., Pintér, Kalina, Török (Kelemen 46.). Edző: Nagy László. Fót: Halász - Német, Nagy T., Schwarcz, Pálfi, Tóth I., Tordaí (Mátyás 67.), Hódosi, Burzi, Pálin­kás (Császár 76.), Füle. Edző. Gu­bán László. Sárga lap: Kvasz a 36., Kollár a 4L, Tóth A. az 59., Kalina a 67. p. Kiállítva: Váczi a 26. percben. 12. perc: Váczi legurított sza­badrúgását Vaskó 25 méterről a kapu fölé küldte. 20. perc: Egy előreívelést Füle kapásból próbált kapura lőni, de rosszul találta el a labdát. 26. perc: Burzi szabálytalanko­dott Váczival, aki válaszként le akarta fejelni. Igaz, nem ért hozzá a fóti játékoshoz, ám Burzi eldob­ta magát. Váczi kiállítása jogos volt, ám Burzi is érdemelt volna egy sárga kártyát színészi alakítá­sáért. 42. perc: Egy szabadrúgás után az előrefutó Schwarcz 10 méterről a kimozduló kapus felett a jobb sarokba fejelt, 0-1. 46. perc: Pintér indult meg a labdával, két védőt kicselezett, majd 16 méterről, balról a hosszú sarokba lőtt. A labda a kapufáról pattant a hálóba, 1-1. 49. perc: Kalina középre tartó erős lövését védte Halász. 51. perc: Hódosi kissé lecsú­szott beadása a felső lécről per­dült le. 62. perc: Pintér jobb oldali szöglete átszállt Maczóhoz, aki kapásból keresztbe ellőtte a lab­dát az üres kapu előtt. 72. perc: Kalina átjátszotta vé­dőjét, aki a lövés pillanatában le­rántotta. A bíró 11-es helyett továbbot intett. 81. perc: Barna Cs. 10 méteres, jobb alsó sarokra tartó lövését Ha­lász bravúrral hárította. Az első tíz perc a vendégek me­zőnyfölényével tett el, de hiába adogattak ügyesen, lövéshez nem jutottak. Ezután a KFC vette át az irányítást, ám pontatlanság miatt nem alakult ki igazi helyzet. Váczi kiállítása után a vendégek sok adogatással próbálták kihasznál­ni az emberelőnyüket, ami a félidő hajrájában sikerült is. Alig kezdő­dött meg a II. félidő, már a fóti ka­puban volt a labda Ezt követően egészen más, harcosabb felfogás­ban játszó hazai csapatot láthat­tak a szurkolók. A kecskemétiek 10 emberrel is végigtámadták a fél­időt és csupán a balszerencsén múlt, hogy nem sikerült megsze­rezni a 3 pontot. Kitűnt: Czigoth, Vaskó, Barna Cs., Pintér, illetve Halász, Nagy T., Schwarcz, Füle. Nagy László: - Ritkán látható játékvezetés mellett, a második félidőben emberhátrányban is mi támadtunk többet. sz. z. További eredmények: Csepel- Békéscsaba 1-2, Kunszentmárton- Bőcs 2-0, BVSC-Szolnok 2-1, Mo- nor-Nyíregyháza 3-2, Csongrád- BKV Előre 0-1. HB l/B., KELETI CSOPORT 1. BVSC 4 3 1­5-1 10 2. Nyíregyháza 4 3 |&§: 1 14-6 9 3. Kecskeméti FC 4 2 2­5-3 8 4. Föl 4 2 2 ill? 4-2 8 5. BKV Előre 4 2 1 1 5-2 7 6. Kunszentmárion 4 2 1 1 4-1 7 7. Csepel 4 2­2 5-6 6 8. Monor 4 1 2 1 4-4 5 9. Békéscsaba 4 1­3 3-6 3 tO. Szolnok 4 *4. 1 3 4-9 1 11. Bocs 4­1 3 2-8 1 12, Csongrád 4 Ilii w% 3 3-10 1 ______________________________NB II. Közép-csoport__________________________________________ O dahaza egy éve veretlen a Kiskunhalas tenvadnsvös* vtMb&r-l U . s. ... A;.­KISKUNHALASI FC-CEGLÉD 3-2 (0-1) Kiskunhalas, 600 néző. Vezette: Sá­pi (Nyilas, Nagypál). Kiskunhalas: Lengyel - Kiss J„ Szűcs, Szénási, Rádi, Bimbó, Ká­rász, Molnár, Herczeg (Mészáros a 92. percben), Verba (Kuklis a 30. p.), Kárász. Edző: Gulyás József. Cegléd: Bánó - Petrók, Magyari (Szántó az 58., Józsa a 64.), Bujáki, Magyar, Bagi, Ócsai, Kecskeméti, Schulcz (Utassy a 91.), Keresztúri, Babai. Edző: Ványi Zsolt. 11. perc: Kárász forgolódott a ceglédi 16-oson belül, de lövésébe beleléptek a védők. 17. perc: Bagi ívelt középre a bal oldalról és Keresztúri szinte az alapvonalról a léc tetejére fejelte a labdát. 18. perc: Molnár adta be a labdát, ami a menteni igyekvő Magyariról éppen Kasza elé pattant, aki 8 mé­terről a jobb alsó sarok mellé lőtt. 37. perc: Bagi kanyaritotta Ke­resztúri fejére a labdát, ő pedig ki­lenc méterről a jobb alsó sarokba fe­jelt, 0-1. 50. perc: Szénási indította paza­rul Bimbót a bal szélen, aki az alap­vonalig száguldott, ügyesen vissza­gurított Kárász elé, aki 5 méterről a rövid sarokba lőtt, 1-1. 51. perc: Molnár szerzett labdát harcosan, rövid szóló után a közé­pen kilépő Bimbó elé gurított, aki 6 méterről a léc alá pörgetett, 2-1. 56. perc: Kiss J. állta Magyari út­ját a halasi büntetőterületen belül. A bíró 11-est ítélt, melyet Keresztúri a jobb felső sarokba helyezett, 2-2. 70. perc: Molnár szabadrúgását Bánó kiejtette, és Rádi közvetlen közelről a hálóba lőtt. A játékveze­tő les címén érvénytelenítette a ta­lálatot. 80. perc: Molnár tört be jó cse­lekkel a ceglédi 16-osra, majd el­esett. A nézőtérről egyértelműen szabálytalannak tűnő eset után a bíró szabadrúgást ítélt kifelé - reklamálásért. 83. perc: Molnár nagy ívben Ka­sza fejére varázsolta a labdát, aki remekül Bimbó elé fejelte azt, ő pe­dig 7 méterről a jobb sarokba he­lyezett, 3-2. ir Kiegyenlített mezőnyjáték után váratlanul szereztek vezetést a ven­dégek. A második félidő huszáros halasi rohamokkal indult és gyor­san vezetést is szereztek a hazaiak. Vitatható 11-essel egyenlítettek a ceglédiek, majd a hátralévő félórá­ban a játékvezető ítéletei borzolták a kedélyeket. A végén Bimbó góljá­val megérdemelt kiskunhalasi siker született. Kitűnt: Rádi, Bimbó, Szénási, Herczeg, illetve Petrók, Bujáki, Ócsai. Gulyás József: - A második fél­időben nyújtott jó teljesítményünk­kel őrizzük az egy éve tartó hazai veretlenségünket. Ványi Zsolt: - A szokásos for­mánkat hoztuk, nem tudtunk meg­újulni az utolsó őszi mérkőzésen sem. BAJA-KISTARCSA 3-3 (0-2) Baja, 400 néző. Vezette: Török (Beidek, Tatai). Baja: Székely - Csepregi, Viszmeg B„ Szűcs, Viszmeg Z. (Sztankov), Goretich K., Pilcsuk, Orbán, Cifra (Haász), Koch, Siba- lin. Edző Evanics Zoltán. Kistarcsa: Hell - Szakály (Sző­ke), Nahóczky, Tóth J„ Markóczi (Újfalusi), Adamcsek, Tóth Gy„ Bernáth, Németh, Burillák, Jávor. Játékos-edző: Nahóczky Attila 15. perc: Első akciójából gólt szerzett a Kistarcsa. Gyors jobb ol­dali támadás végén Jávor 16 méter­ről bombázott a rövid sarokba, 0-1. 28. perc: Formás gurigázás vé­gén a balról beadbtt labdát Mar­kóczi 4 méterről passzolta a háló­ba, 0-2. 47. perc: A jobbról érkező lapos beadást Koch 3 méterről tuszkolta be a kapuba, 1-2. 50. perc: A kapufáról kipattanó labdát Tóth Gy. helyezte a léc alá, 1-3. 65. perc: Pilcsuk passzával Koch lépett ki és 14 méterről a kapus ha­sa alatt lőtt a hálóba, 2-3. 77. perc: Cifra 20 méteres sza­badrúgása kipattant a portásról, Koch 3 méterről büntetett, 3-3. A 13. percig Koch kétszer, Sibalin és Orbán egyszeregyszer hibázott százszázalékos helyzetben. Ezután fellélegezhetett a Kistarcsa. Ez any- nyira sikerült nekik, hogy a bajai kapunál tett első portyájuk végén ölelgethették gólszerzőjüket. Rövid- passzos játékukkal nem tudtak mit kezdeni a hazaiak, akik meglepeté­sükben újból középkezdéshez vo­nulhattak. A vendégek ebben az időszakban látványosan jobbak voltak a megroggyant bajaiaknál. Szünetben hatott a lelki masszázs, Koch góljával éledezni látszott a sárga-kék szurkolók reménye. Gyor­san jött azonban a harmadik tár­csái gól, amiben a bajai védelem is komoly szerepet játszott. Szerencsé­re Szűcsék nem adták fel, és tovább daráltak. Elfáradt a Kistarcsa, Koch második találata után egyre nyo­masztóbb lett a hazai fölény. Egy- egy kontrával kísérleteztek a vendé­gek, ám Koch harmadik gólja után a győzelem is elérhetőnek tűnt. Pilcsuk helyzetbe is került, ám 13 méterről „eltörte” a labdát. Egy perccel később pedig majdnem a ke­resztlécet, ugyanis 25 méteres ka­páslövése a lécen csattant. Gólgaz­dag, fordulatos mérkőzésen a haza­iak 45 perces tehetetlenségük elle­nére is közelebb álltak a győzelem­hez. Kitűnt: Koch (a mezőny leg­jobbja), Szűcs, Csepregi, illetve Já­vor, Markóczi, Adamcsek Evanics Zoltán: - Győzelmet szalasztottunk el. A második félidő már megfelelő volt. Nahóczky Attila: - Súlyos egyé­ni hibáinkat kihasználta a lelkesen és jól játszó hazai gárda. KISKŐRÖS- SZIGETSZENTMIKLÓS 2-2 (2-0) Kiskőrös, 200 néző. Vezette; Ta­kács Zs. Kiskőrös: Bicskei - Makrickij, Molnár Z., Filus, Deli (Pecznyik), Füleki, Kapcsos, Farkas, Nedelea (Molnár L.), Szabó (Somlyai), Ba­ranov. Edző: Linka József. Szigetszentmiklós: Herling - Vágner, Balás, Szente, Joó Z„ Mer- sich, Joó F. (Somogyi), Sirmán (Ha­lász), Frank (Németh), Sándor, Ta- nyi. Edző: Borsos Vilmos. 2. perc: Füleki jobbról belőtt labdáját Nedelea Baranov elé csúsztatta, aki végül a jobb kapufa mellé lőtt. 3. perc: Tanyi elviharzott a jobb oldalon, ám 14 méteres lövése ma­gasan a kapu fölé szállt. 5. perc: Farkas jobbról belőtt szögletét Deli fejelte a jobb alsó sa­rokba, 1-0. 10. perc: Farkas szögletét Bara­nov lőtte kapura, a labda alig ment mellé. 21. perc: Sándor közeli lövését védte szépen Bicskei. 23. perc: Egy gyors ellentáma­dás végén Nedelea lőtt a bal alsó sarokba, 2-0. 32. perc: Baranov egyedül tört kapura, éles lövését Herling az alapvonalon túlra tenyerelte. 48. perc: Egy védők által eladott labdára Németh rajtolt és 11 méter­ről lőtt a jobb alsó sarokba, 2-1. 60. perc: Somogyi lefutotta a ha­zai védelmet, majd tíz méterről a hálóba passzolt, 2-2. 78. perc: Füleki átívelt a bal ol­dalra, Molnár L. az oldalhálóba fe­jelte a labdát. Az első félidei játék alapján úgy látszott, hogy a hazai csapat na­gyobb különbségű vezetés birtoká­ban vonul le a szünetre. A második félidőben két óriási védelmi hiba következtében elúszott két pont. Kitűnt: Makrickij, Kapcsos, illet­ve Joó Z., Somogyi. Linka József: - Győztes mérkő­zést engedtünk ki a kezünkből. Borsos Vilmos: - Örülök, hogy volt tartása a csapatomnak, mert 0-2-ről tudtunk talpra állni. További eredmények: Budaka- lász-Balassagyarmat 0-1, Budafok- Pilisvörösvár 1-1, Erzsébeti SMTK- Dabas 2-1. NB II., KÖZÉPCSOPORT 1. Balassagyarmat 4 3 1­8-1 10 2. Budafok 4 3 1 x íí. ::í 9-4 10 3. Erzsébeti SMTK 4 3­1 5-4 9 4. Dabas 4 2 1 1 5-4 7 5. Kistarcsa 4 1 2 1 7-7 5 6. Kiskörös 4 1 2 1 5-5 5 7. Kiskunhalas 4 1 1 2 5-6 4 8. Szigetszentmiklós 4 1 1 2 84 4 9. Budakalász 4 1­3 5-8 3 10. Baja 4­3 1 4-8 3 11. Pilisvörösvár 4­2 2 4-6 2 12. Cegléd 4 |*í: 2 2 5-8 2 Gólzáporos győzelem KALOCSA-ANDOCS 6-2 (2-0) Kalocsa, 250 néző. Vezette: Kiss. Kalocsa: Tihanyi - Markovics (Kar- kus 85.), Farkas, Bolvári, Mácsai, Bata, Balogh T., Pákolicz Á. (Máté a 35.), Pákolicz D. (Kocsis a 83.), Tóth A., Kovács J. Edző: Klement István. Andocs: Matucza - Mink (Kétszeri a 77.), Tóth Cs., Hadaró, Böhm, Da­rázs, Spántler (Nógrádi 46.), Balogh P„ Fonyódi (Barczi 46.), Itvás, Balassa. Megbízott edző: Németh András. 25. perc: Tóth A. két csellel tisztára játszotta magát, majd lőtt. Kipattanó labdáját Bata 15 méterről a védők kö­zött a kapu bal oldalába helyezte, 1-0. 32. perc: Bata egy jó passzal ugrat­ta ki Kovács J.-t, aki a kiinduló kapus mellett is elhúzta a labdát, s a hálóba gurított, 2-0. 60. perc: Tóth Cs. egy csel után be­adott az üresen álló Balassa elé, aki 8 méterről nem hibázott, 2-1. 70. perc: Tóth A. elfutott a jobb ol­dalon, keresztbe átlőtt labdáját a len­dületből érkező Máté a hosszú sarok­ba lőtte, 3-1. 75. perc: Farkas Kovács J.-hez passzolt, aki a labda átvételével be­csapta a rátámadó Hadarót, s egyből az elmozduló kapus mellett a hálóba lőtt, 4-1. 79. perc: Tóth Cs. érkezett lendüle­tesen a Balassától kapott labdával, s Tihanyi mellett elhúzva a hálóba po­fozta azt, 4-2. 86. perc: Máté remek labdával szöktette Tóth A.-t, aki a bal oldali alapvonalról a befutó Balogh T. elé adott, ő pedig az üres kapuba to­vábbított, 5-2. 90. perc: Tóth A. a bal oldali 16-os vonaláról adott a középen tartózkodó Karkushoz, aki kipasszolta a labdát Balogh T.-hez. Lövése a bal kapufáról vágódott a hálóba, 6-2. Az első tizenöt perc lagymatag játé­ka után a Kalocsa felpörgött. A máso­dik félülőben az elfáradó vendégek el­len ilyen különbséggel is megérdemel­ten győzött. A gólokban gazdag mér­kőzésen további találatok is születhet­tek volna. Kitűnt: Balogh T„ Tóth A., Kovács J., Bata, Máté, illetve Balassa, Tóth Cs. Klement István: - Az elmúlt héten történtek tükrében a csapat bravúros eredményt ért el, így nyugodtan vár­hatjuk a tavaszt. Németh András: - A mérkőzés ele­jén ziccereit kihagyó csapatom a végé­re elfáradt. A játék képe alapján nem volt ekkora különbség a két csapat kö­zött. Gratulálok a Kalocsának. További eredmények: Szekszárd- Dombóvár 3-0, Baracs-Szenüőrinc 2-2, Paks-Decs 1-0, Beremend-Harkány 0-0. Szabadnapos: Kaposvölgye. NB III. DRÁVA-CSOPORT 1. Szekszárd 4 2 2 | 13-3 8 2. Kalocsa 4 2 1 1 11-5 7 3- Szentiőrinc 4 2 1 1 7-4 7 4. Beremend 4 1 2 1 5-3 5 5. Baracs 4 1 2 1 7-7 5 6. Kaposvölgye 3 1 1 1 4- 1 4 7. Decs 4 1 1 2 4-6 4 8. Paks 4 1 1 2 2-9 4 9. Harkány 3-1 3­1- 1 3 10. Dombóvár 3 1­2 2-7 3 11. Andocs 3 1 2 4-14 3 _______NB III. Alföld-csoport__________ K imaradtak a helyzetek KTK-HÓDMEZŐVÁSÁRHELY 1-1 (1-1) Kiskunfélegyháza, 300 néző. Vezette: Sztipics. KTK: Berta - Bállá, Karsai, Korom, Szabó A., Síber, Bende, Valkovics, Fe­kete, Gulyás (Térjék), Magyari (Szabó T.). Edző: Kurucz István. 7. perc: Valkovics egyéni betörést követően a védőkről hozzá visszapat­tant labdát 12 méterről a kapuba vág­ta, 1-0. 30. perc: A félegyházi kaputól 20 méterre megítélt szabadrúgást Kovács T. a kapu jobb alsó sarkába lőtte, 1-1. 70. perc: Gulyás kapura lőtt, a vé­dőkről kipattanó labdát Szabó A. 8 méterről az üres kapu fölé emelte. A mérkőzésen végig a Kiskunfél­egyháza irányított, számolatlanul dolgozta ki helyzeteit, de szokás sze­rint ezeket ki is hagyta Kitűnt: Valkovics, Bende, illetve Kovács T., Hímer, Szrenka. Kurucz István: - Amelyik csapat ennyi helyzetet kihagy, nem érdemel győzelmet. A forduló további eredményei: Szeged FC-Dömsöd 1-3, Szajol-Mart- fű 1-0, Algyő Békéscsabai Jamina 2-0, Békés FC-Gyomaendrőd 3-0. Szabad­napos: Örkény. NB III. ALFÖLD-CSOPORT 1. KTK 3 2 1 _ 84 7 2. Algyö 3 2 1­7-3 7 Békés FC 4 2 1 1 7-3 7 4. Szeged 4 2 1 1 7-5 7 5. Dömösd 4 2 1 1 54 7 6. Örkény 3 1 2­54 5 7. Szajol 3 1 2 _ 6-5 5 8. Hmvásárhely 4 1 2 1 6-7 5 9. Gyomaendröd 4 1­3 4-8 3 10. Jamina Bcsaba 4­1 3 2-9 1 11. Martfű 4 >­4 2-8 igigi Labdarúgó NB I. Büntető a hosszabbításban DEBRECENI VSC-GYŐR ' 3-2 (1-0) Debrecen, 3000 néző. Vezette: Hajdó. Debrecen: Fekete - Frida, Turján, Vadicska, Szatmári (Hanák, 72.), Sik­lósi (Ulveczki, 74.), Flick, Sándor (Szabó, 54.), Böőr, Kerekes, Bajzát. Edző: Komjáti András. Győr: Posza - Bognár (Bajusz 46.), Stark, Győri, Mracskó, Kiser, Vasas, Farkas, Nagy (Bállá 70.), Vayer (Káro­lyi 90.), Kenesei. Edző: Garami József. Gólszerzők: Siklósi a 28., Bajzát a 60., Szabó (11-esből) a 92., illetve Vayer a 49. és a 78. percben. A Debrecen őszi első győzelmét a hosszabbításban lőtt büntetőgóllal szerezte meg. FTC-MTK 0-0 Üllői út, 12 000 néző. V.: Ábrahám. Ferencváros: Szűcs L. - Balog, Dragóner, Hrutka, Pinte, Gyepes (Cheregi 79.), Vén, Keller, Rob (Arruda 46.), Horváth P., Gera (Schultz 83.). Edző: Csank János. MTK: Vlaszák - Komlósi, Kuttor, Szamosi, Elek, Erős (Fűzi Á. 79.), Golovic, Jezdimirovic, Djordjevic (Madar 61.), Illés, Ferenczi (Bükszegi 47.). Edző: Pölöskei Gábor. Ha nem is túl színvonalas, de rendkívül küzdelmes mérkőzésen mindkét együttes elpuskázta nagy gólszerzési lehetőségeit, így a döntet­len reálisnak mondható. VIDEOTON-ZTE 2-1 (2-0) Székesfehérvár, 2500 néző. Vezette: Hanacsek. Videoton: Milinte - Kiskapusi, Balassa, Vilotics, Usvat, Sipeki (Szalai T. 23.), Tóth B., Zombori, Németh, Földes (Csernijenko 79.), Korsós (Udvari 46.). Edző: Csongrádi Ferenc. ZTE: Bárdi - Kocsárdi, Balog, Csó­ka (Babati 66.), Filó, Bonchis, Nagy L. (Bagó 83.), Gaál, Róth (Sabo 46.), Waltner, Gliha. Edző: Glázer Róbert. Gólszerzők: Korsós a 16., Zom­bori a 39., illetve Sabo a 51. percben. SOPRON-DUNAFERR 1-2 (0-1) Sopron, 3000 néző. Vezette: Szabó Zs. Matáv Sopron: Borsi - Varga, Sza­bados, Salagean, Perger, Tóth (Kovács 76.), Somogyi, Horváth, Kulcsár (Ta­kács 51.), Tüske (Bausz 76.), Preisin- ger. Edző: Reszeli Soós István. Dunaferr: Rabóczki - Molnár, Sa­lamon, Éger, Kiss Gy., Zavadszky (Mozgovoj 65.), Pomper, Ja:kl, Len­gyel, Orosz (Nagy 88.), Nicsenko (Szakos 92.). Edző: Egervári Sándor. Gólszerzők: Preisinger a 84., ill. Zavadszky a 38., Mozgovoj a 75. p. Az összeszokottabban, szervezet­tebben játszó Dunaferr megérdemel­ten vitte haza a 3 pontot. KISPEST-ÚJPEST 2-3 (1-1) Bozsik-stadion, 4000 néző. Vezette: Szarka. Gólszerzők: Egressy a 23. és a 66., illetve Dvéri a 35., Orescsuk az 55., Kovács P. a 80. percben. A Vasas-Tatabánya mérkőzést hét­főn játsszák. AZ NB I. ÁLLÁSA 1. Újpest 4 3­1 9-5 14 2. Dunaferr 4 3 _ 1 6-6 14 3. Ferencváros 4 2 2­7-0 12 4 Videoton 4 3 1­7-2 12 5. MTK 4 1 3­5-2 12 6. Győr 4 2 2 6-7 8 7. Vasas 3 1­2 2-4 7 8. Tatabánya 3 _ 1 2 3-10 7 9. Debrecen 4 1­3 7-10 6 10. Kispest 4 1 1 2 8-8 5 11. Sopron 4­2 2 4-6 5 12. ZTE 4 1 3 4-8 4