Petőfi Népe, 2000. október (55. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-25 / 250. szám

2000. Október 25., szerda SPORT Petőfi Népe - 7. oldal _______________________________________Tudósítóink jelentik _______________________________________ E urópa-bajnok kick-boxos lány KICK-BOX A magyar válogatott 6 arany-, 5 ezüst- és 10 bronzéremmel zárta a kick-boxosok Jesolóban megrende­zett WAKO Európa-bajnokságát. A kontinensviadalon 41 ország 400 versenyzője vett részt. A folyamatos (light-contact) küzdelemben 6, míg a víváshoz hasonlatos a gyors, első érvényes találatra menő (semi-con- tact) küzdelemben 5 magyar ver­senyző került be a döntőbe. Kiemel­kedően szerepelt az 55 kg-os Tápai Ágnes (Kecskeméti Sankudo SE), 57 kg-ban Debreceni Dezső és 79 kg- ban Dancsó Zoltán, ők mindkét szabályrendszer vetélkedésében döntősök voltak. A kecskeméti ver­senyző light-contactban első, semi- contactban második helyen végzett. ASZTALITENISZ NB I. A-csoportos női mérkőzés: Postás Matáv SE II.-CBA Kecskeméti Spartacus 5:13. Győztesek: Horváth 4, Bene 3, Farkas 2, Márkus 2, a Horváth-Márkus és a Bene-Farkas páros. Edző: Fodor Miklós, Szily György. A bajnokság 4. fordulójában is veretlen maradt a kecskeméti csa­pat. A mérkőzésnek nagy volt a tét­je - nyilatkozta Szily György edző -, mert a győztesnek megnőttek az esélyei az alapszakasz legjobb négy csapata közé kerüléshez. A CBA-sok szempontjából jól indult a találko­zó, mert szoros küzdelemben mind­két párost megnyerték. A lendület a későbbiek során is megmaradt, a Spartacus-lányok végig frissebbek voltak és fokozatosan elhúztak el­lenfelüktől. A győzelmet jelentő 10. mérkőzést már a harmadik körben elérték a kecskemétiek, és az utolsó körben tovább növelték előnyüket. Ezzel visszavágtak a fővárosiaknak az elmúlt bajnokságban elszenve­dett vereségért. A csapatból Horváth Tímea kiemelkedően szerepelt, még szettet sem vesztett. NB Il-es férfimérkőzés: Kalocsai SE-Pénzügyőr li. 8:10. Gy.: Pásti 3, Katus 2, Tóth 2 és a Tóth-Katus pá­ros. Homyák távolléte megpecsétel­te a kalocsai csapat sorsát. Bár kis szerencsével a hazaiak még így is győzhettek volna. ATLÉTIKA A békéscsabai Vozár Attila győ­zött a 346 km-es Bécs-Budapest szupermaratonin. Második helyen az orosz Kruglicov, harmadikon a korábbi hatszoros győztes Bogár Já­nos végzett. A nők között a 100 km- en világ- és Európa-bajnok Bérezés Edit lett első két orosz futónő Bicskova és Szidorenkova előtt. KÉZILABDA NB I/B-s férfimérkőzés: Kiskun- majsa SE - Kecskeméti Delfin KC 38- 29 (18-14). Kiskunmajsa, 200 néző. Vezette: Szabó, Tóth. Kiskunmajsa: Prezenszki - Kun T. 3, Buknicz 1, Kucsera 5, Miljkovic 7, Varga 10/3, Avar 10/6. Csere: Do­bos (k), Kiss, Szabó L. 1, Gál 1/1. Mb. edző: Gazsó László. Delfin KC: Oross - Csorba, Be- rényi 1, Magyar P. 6, Kun I. 1, Ma­gyar M. 5, Nagy. Csere: Gál (k), Me­leg 12/4, Demeter 2, Viski 1, Borsos 1, Csatai. Edző: Pásztor Attila. Kiállítás: 8, ill. 8 perc. Hétméteres: 10/10, illetve 4/4. Percenként potyogtak a gólok a megyei rangadón. A12. percig a ha­zaiak hétszer, a vendégek ötször voltak eredményesek. A védekezés­re kevésbe ügyeltek a csapatok, fő­ként a kecskemétiek védőfala volt szellős. Kucsera góljával így még emberhátrányból is nőtt a majsaiak előnye (9-6). A Delfin gólgyárosa, Meleg a 17. percben értékesített he­tesével, már az ötödik gólját szerez­te (10-8). A vendégeknek ezután két gólhelyzete is volt, de Kun I. elron­totta mindkét lehetőséget, míg a másik oldalon Avar kétszer is a ka­puba talált. A majsai szélső ezután annyira belejött a gólgyártásba, hogy hat góljával a mezőny legered­ményesebb tagja lett az első félidő­ben. Avar még átlövésből is gólt lőtt, így a 26. percben 16-11 volt a majsa­iak javára. A hazai gólokra Magyar P. válaszolgatott, zsinórban három­szor. A kecskemétieknek ebben a já­tékrészben Miljkovic semlegesítése okozta a legnagyobb gondot. A maj­saiak légiósa öt gólt szerzett, de a beállós gyakran készített elő gól­Tápai Ágnes két érmet nyert az EB-n. helyzeteket is. A szünet után Varga folyatta a gólgyártást, aki meg­mutatta, ha kell, átlövőként is meg­állja a helyét. A 36. percben Kun T. góljával először vezetett hét gól­lal a Majsa (23-16). A vendégek ez­után egyszer sem tudták hátrányu­kat ötgólosnál kisebbre csökkente­ni. Az utolsó nyolc percben még ki­lenc gól esett. Az utolsó gólt a talál­kozó legjobbja, Miodrag Miljkovic lőtte, áld egy labdaszerzés után a háta mögül csavarta a labdát a kecs­kemétiek kapujába. A sportszerű, de közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak győzelme megérdemelt volt a gyengén védekező Delfin KC ellen. Kitűnt: Miljkovic, Varga, Avar, ill. Meleg, Magyar P. Ifjúsági eredmény: KC 26-33. NB Il-es férfimérkőzések: Ercsi- Mizse KC 26-21 (13-10). Ercsi, 200 néző. Vezette: Bujdosó, Tomecskó. Mizse KC: Simó - Nagy 2, Szász 4, Szabó, Koller 3, Rudolf 5, Hor­váth 5. Csere: Boda, Szórád, Sárközi 1, Drabant, Józsa, Gábos 1, Grálik. Edző: Móra Ferenc. A Mizse KC nem tudta megismé­telni az előző fordulóban nyújtott já­tékát. A 10. percig még így is fej-fej mellett haladtak a csapatok (4-4). Ekkor azonban az Ercsi zsinórban hat gólt lőtt. A mizseiek a félidő vé­géig csak csökkenteni tudtak a hát­rányon. A második játékrészben még felcsillant egy jobb eredmény elérésének a lehetősége, de a sok egyéni hiba miatt ez nem következ­hetett be. Ifjúsági eredmény: 36-22. Tiszakécske VSE-Dunaújváros AC 20-17 (5-6). Tiszakécske, 100 néző. Tiszakécske: Gondi 1 - Perényi 3, Ferenczi 3, Vazul 1, Tóth 4, Dö­mötör 5, Andrusik 2. Csere: Koncz 1, Kiss, Balogh, Zámbori, Szegedi (k). Edző: Kalmár Jenő. Mindkét csapat nyitott védeke­zéssel kezdte a mérkőzést, ezért ke­vés lövőhelyzet alakult ki. A vendé­gek a 8., a hazaiak a 14. percben tudtak először betalálni! A kécskei játékosok sorra elhibázták ziccerei­ket és csak jó védekezésüknek és kapusteljesítményüknek köszön­hették, hogy mindössze egygólos hátránnyal fordultak. A II. félidőre nagyot javultak a hazaiak, akik Perényi és Ferenczi gólerős játéká­val öt perc alatt megfordították a mérkőzést. A közönség lelkes bizta­tása mellett a 40. percben 12-9-re el­húztak. Ekkor újabb hibák követ­keztek és öt perccel a vége előtt 18- 17-re felzárkóztak a dunaújvárosi­ak. A végjátékot azonban jobban bírta a hazai csapat és Andrusik, il­letve Tóth találataival bebiztosítot­ták a győzelmet. Kitűnt: Gondi, Perényi, Ferenczi, Tóth, Andrusik, illetve Busi 5, Kiri (kapus). KOSÁRLABDA NB I. A-csoportos női mérkőzés: BSE-Kecskeméti KC 84-73 (25-21, 20-13, 15-11, 24-28). Budapest, 100 néző. Vezette: Vígh, Hegedűs. Kecskeméti KC: Madaras 14/3, Fűrész 17/3, Szőke 5, Haratzeckaja 16, Pásztói 8. Csere: Vialenta 13. Edző: Novák Gábor. Az eredmény alakulása, 4. perc: 6-9. 7. p.: 17-13.14. p.: 31-23.15. p.: 37-23. 23. p.: 50-36. 34. p.: 68-55. Kipontozódott: Pásztói a 28. percben. Kitűnt: Hagara 20, Papp 19, Nagy D. 15/3, illetve Madaras, Fű­rész, Haratzeckaja. Novák Gábor: - Ezzel a teljesít­ménnyel két másik - elvesztett - mérkőzést megnyertünk volna. Pásztói kipontozódása után center nélkül maradtunk, és úgy nagyon nehéz kosárlabdázni. NB I. B-csoportos női mérkő­zés: SZEVIÉP Szeged-Bajai EFSK 84-76 (12-19, 25-21, 20-12, 27-24). Szeged, 100 néző. Vezette: Király, Szalontai. Bajai EFSK: Bereczki 7, Rátvay 32, Fedor 16/6, Kunvári 4, Kiss 10. Csere: Göbölös 5, Kühn 2. Edző: Gá­los László. Az első két negyedben még a vendégcsapat diktálta a tempót. A Baja főleg Rátvay és Fedor kosarai­val vezetett, míg a Király Sándor edző irányította szegedi gárda fog­gal-körömmel küzdött (ezt elsősor­ban Fedor tudná bizonyítani) az egyenlítésért. Az első félidő végén a Gálos-csapat egyik meghatározó já­tékosa, Bereczki kipontozódott. Ez érzékenyen érintette a bajaiakat, akik még vezettek a második félidő elején, ám utána a hazaiak fordítot­tak. Göbölös Réka kipontozódása után megpecsételődött a vendégek sorsa. A játékot két felnőtt- és há­rom utánpótláskorú kosarassal foly­tató Baja elszenvedte első vereségét az idei bajnokságban. Gálos László edző: - Egy Királyt még le tudtunk volna győzni, kettőt már nem. NB I. B-csoportos férfimérkő­zés: Hospnet Vadkakasok-Univer KSE 62-58 (20-18, 18-19, 12-8, 12- 13). Debrecen, 150 néző. Vezette: Pázsitka, Balogh. Kecskeméti Univer KSE: Pász­tor 12, Munteán, Tamás 27/21, Kenderes, Lo-el Hadji 14. Csere: Hajdú 3, Forgó 2, Magyar. Edző: Radovics József. Az első negyedben Tamás két triplája és Hadji dupláival az Univernél volt az előny, de a végére a hazai csapat fordított. A második negyed végig szoros volt, így 20 percnyi játék után 38-37 lett az állás. Ezután kevés kosár esett, a vendé­gek ritkán találtak a gyűrűbe. Az utolsó negyedben a kecskeméti csa­pat megpróbált felzárkózni, de csak megközelíteni tudta a közepes já­tékerőt képviselő hazaiakat. Az Univerből csak Tamás játéka emel­hető ki, a többiek mélyen tudásuk alatt teljesítettek. NB II., Közép A-csoport: Miklósi KékRókák-LRI Malév 99-93 (28-20, 29-19, 21-29, 21-25). Kunszent- miklós, 200 néző. Vezette: dr. Virág, Kis B. Miklósi KékRókák: Lukácsi 7, Sértő 8/6, Szolnoki 28, Tóth P. 30/3, Csákai 13. Csere: Jáger, Ájpli 6, Far­kas 7/3, Perszki, Szigetfű. Edző: Pá- linkó Gábor. Jól kezdődött a találkozó a haza­iak számára. Tóth P. bátor betörése­ivel nem tudott mit kezdeni a ven­dégcsapat. Sértő két hárompontosá­val együtt pillanatok alatt 124 lett az állás. Ekkor egy kis megtorpanás következett a KékRókáknál, de a ne­gyed végére megmaradt a 8 pontos előny. A második negyed még látvá­nyosabb játékot hozott. A hazaiak védelmét nem sikerült áttörniük a maiéveseknek. A 18 pontos előny kissé megnyugtatta a hazaiakat. Az ellenfél váltott, hol embert fogott, hol zónázott, ami kizökkentette a hazaiakat. Az utolsó negyedben folytatódott a kapkodás, sok labdát eladtak a Rókák, ennek eredménye­képpen a vendégek két perccel a vé­ge előtt egyenlítettek. A felforróso­dott hangulatban a Malév játékosai mindenképpen labdát akartak sze­rezni és ezért szinte állandóan sza­bálytalankodtak. A büntetőket vi­szont a hazaiak jó százalékkal érté­kesítették, és nagyobb rutinjuknak köszönhetően az izgalmas végjáték­ban sikerült nyerniük. LABDARÚGÁS NB I-es mérkőzés: Vasas-Debre- cen 3-1, gl.: Kabát 3, ill. Ulveczki. Megye III. Északi csoport: Apos- tag-Ágasegyháza 2-3, Ballószögi Vállalkozók-Helvécia II. 1-3, Fülöp- háza-Kunadacs 2-0, Ballószögi SK- Szalkszentmárton 0-5, Dunavecse- Fülöpszállás 3-1, Kaskantyú-Csen- gőd 2-1, Városföld-Izsáki Sárfehér SE II. 2-1. Barátságos mérkőzés Tompán: Bács-Kiskun megye válogatottja- Csongrád m. válogatottja 1-3 (1-1). Gl.: Szalma. Visszavágó tavasszal Csongrád megyében. Felnőtt teremtornát rendeznek a szentkirályi sportcsarnokban októ­ber 28-án, Nevezni október 26-án 21 óráig lehet a 20/9569-453-as telefo­non. Barátok, felnőtt labdarúgó-terem­torna lesz október 29-én a kecske­méti Lánchíd utcai sportcsarnok­ban. Nevezni október 26-án délig le­het a helyszínen. RÖPLABDA NB I-es női mérkőzés: Szegedi DRE-Kalocsai SE 3:0 (19, 22, 20). Szeged, 100 néző. Vezette: Kiss, Ortner. KSE: Korsós, Faragó E„ Licsi- csányi, Faragó L, Kengyeli, Lakatos. Csere: Vass, Dabis, Baksa. Edző: Faragóné Magyar Edit. Az Extraligába tartó, jobb erők­ből álló hazai gárda a végjátékokban verte meg az alakuló, fiatal kalocsai csapatot. Ifjúsági eredmény: 3:0. SPORTHORGÁSZAT A Kecskeméti Vándorhorgászok Klubja október 15-én rendezte meg hagyományos évadzáró versenyét a Bácsvíz Rt. záportározóján. Ered­mények, felnőttek: 1. Guti János 1260 g, 2. Kókai J. 840 g, 3. Szandai Zs. 820 g. Ifjúságiak: 1. Szabó Zsolt 1008 g, 2. Békefi N. 900 g, 3. Babuczik A. 820 g. Nők: 1. Szélhe­gyi Józsefné 160 g. A 47 tagú me­zőnyben 28-an fogtak halat. TEKE Női szuperliga: BKV Előre- Szanki Olajbányász SE 7:1 (2518:2361 fa). Psz.: Törteli Mária 430 fa. Ifjúságiak: 4:0 (845:698 fa). Magyarország-Jugoszlávia 2-2! A magyar 14 évesek utánpótlás labdarúgó-válogatottja (képünkön) kedden Kiskunhalason barátságos mérkőzést játszott a jugoszlávok hasonló korú csapatával. Az MTK-Hungária FC mindkét Kiskunhalasról igazolt játékosának, a kapus Kovács Istvánnak (1) és a balszélsó Ladóczki Istvánnak (11) is ez volt az első válogatott meccse. fotói p. a. Értékes paralimpiai helyek Sydney A magyar küldöttség a syd­neyi paralimpia első felé­ben 1 arany-, 4 ezüst- és 12 bronzérmet szerzett, és - 121 ország közül - a 33. helyen áll a nemzetek éremtáblázatán. A keddi versenynapon egy ezüst- és két bronzérmet nyertek a ma­gyarok a sydneyi paralimpián. Sánta Krisztián 2., Szedő Tibor 3. lett az 50 m-es pillangóúszás S14-es kategóriájában. Kovács Er­vin a 100 m-es mellúszás S6-os kategóriájában végzett a 3. he­lyen. Negyedik helyet szerzett a Pálfi Judit, Krajnyák Zsuzsa, He­vesi Mónika összetételű párbaj- tőrcsapat. Ötödikként ért célba a 100 m-es mellúszás S7-es kategó­riájában Ráczkó Gitta és Becsey János, a gerelyhajításban Né­meth Sarolta az értelmi fogyaté­kosok között. Nyolcadik helyen fejezte be a küzdelmeket a férfi párbajtőrcsapat és Bérezi Zsófia 50 pülangón az értelmi fogyaté­kosok között. A magyarok közül a szerdai versenynapon szerepel az úszók közül 50 háton Vereczkei Zsolt, a bajaiak kétszeres paralimpiai baj­noka. MTI Mai műsor • Mai műsor KÉZILABDA NB I-es női mérkőzés: Debrece­ni VSC-Kiskunhalasi NKSE. Debre­cen, 17.30-kor. KOSÁRLABDA Ronchetti Kupa női selejtező 2. mérkőzés: Jezsica Ljubljana-Kecs- keméü KC. Ljubljana, 20.30. A Kecs­keméten rendezett múlt heti találko­zón a szlovén csapat nyert 6147-re. LABDARÚGÁS Előkészületi mérkőzés: Olimpi­ai válogatott-Bajai LSE. Baja, Vasvári utca, 15.30-kor. A találkozóra várják dr. Bozóky Imre MLSZ-elnököt és Bicskei Berta­lan szövetségi kapitányt is. Diákiga­zolvánnyal, ill. a Baja mérkőzéseire szóló bérlettel ingyen tekinthető meg a meccs. Magyar Kupa mérkőzések a 16 közé jutásért: Bodajk-Tatabánya, Nyíregyháza-Pécs, Sátoraljaújhely- ZTE, Kisvárda-Dunaferr, 14 órakor. BVSC-Győr, 16 órakor. Videoton- Kispest Honvéd, Debrecen-Eger, 16.30-kor. Vasas-Veszprém 17 óra­kor. Haladás-Hévíz 17.30-kor. Űj- pest-FTC, 18.30-kor. A továbbjutás egy találkozón dől el. Bajnokok Ligája csoport- mérkőzések, 1. kör, 5. forduló, kezdés 20.45- kor. A-csoport: Bayer Lever- kusen-Szpartak Moszkva, Real Madrid-Spor- ------_J tin g Lisboa. Az állás: 1. Real Madrid 10 pont (11-7), 2. Szpartak Moszkva 9 (8-2), 3. Bayer Leverkusen 3 (8- 12), 4. Sporting Lisboa 1 (5-11). B- csoport: Arsenal-Sparta Praha, Lazio-Sahtyor Donyeck. Az állás: 1. Arsenal 10 pont (7-3), 2. Lazio 6 (7- 3), 3. Sahtyor Donyeck 3 (6-10), 4. Sparta Praha 3 (4-8). C-csoport: Olimpiakosz-FC Valencia, Heeren- veen-Olympique Lyon. Az állás: 1. FC Valencia 12 pont (6-2), 2. Olim­piakosz 6 (54), 3. Olympique Lyon 3 (5-6), 4. Heerenveen 3 (2-6). D- csoport: AS Monaco-Galatasaray, Sturm Graz-Glasgow Rangers. Az ál­lás: 1. Galatasaray 7 pont (6-7), 2. Glasgow Rangers 7 (8-3), 3. Sturm Graz 6 (5-10), 4. AS Monaco 3 (7-6). AZ ABN-AMRO Biztosító Rt pénzügyi szolgáltatások értékesítésére főállású bankbiztosítás! tanácsadókat, irányításukra 2 fő fiúkigazgatot • Kecskemét és vonzáskörzetében (Tel.: 76/410-825) • Baja és vonzáskörzetében, ill. Kalocsa, Bácsalmás (Tel.: 79/523-920) Rendkívül magas jövedelmet, hosszú távú munkalehetőséget, magas szintű képzést és karrierépítést ajánlunk. Pénzügyi végzettség előny, de nem alapfeltétel. Jelentkezési határidő: 2000. október 26., 16.00 óráig. 55026 A tőzsde világa Gáz (ár) kitörés A szerdai kiugróan magas forgalmat leszámítva napi átlagban 14 milliárd körüli értékben cseréltek gazdát a ha­zai részvények. A nemzetközi piaco­kon kimondottan negatív hangulat uralkodott a hét első felében, ami a hazai börzén is éreztette hatását. Csü­törtökön következett be a fordulat, az addig legjobb esetben is stagnáló részvényárak emelkedésnek indultak, bár volt mit behozni. A tőzsdei kereskedést leginkább befo­lyeiket hangoztatták. Az ipari felhasz­nálók nagy valószínűséggel továbbhá­rítják majd a megemelkedett költsége­ket a lakosság felé és különösen igaz ez az árérzékeny villamos erőművek­re, szociális intézményekre. Az ár­emelkedéssel kapcsolatos végső dön­tés meghozatalára az elkövetkező kormányülésen kerül sor. A MÓL szempontjából mindenkép­pen haladásként értelmezhető a tár­gyalásokon létrejött alku. Egyes lyásoló hir a Kormány és a MÓL kö­zött körvonalazódó gázár megállapo­dás volt. Az előterjesztés szerint a gáz ára csak az ipari méretű felhasználók számára drágulna jelentős mérték­ben, mig a lakossági felhasználók szá­mára nem haladhatja meg az infláci­ót. A kormány szerint az ipari felhasz­nálók megengedhetik maguknak a 43%-os gázáremelésből származó többletköltséget, bár a nagyfogyasz­tók szövetsége diszkriminációt emle­getett a tervezet napvilágra kerülése után. A lépéssel a Gazdasági Minisz­térium véleménye szerint az infláció csak 0,4-0,6%-kal lenne magasabb, egyes elemzők ezzel szemben kéte­elemzői vélemények szerint a megál­lapodással a cég veszteségei év végé­re mindössze 20-30 milliárd forintra csökkennek szemben a korábban hallható 100 milliárdos értékkel. A tőzsde is kedvezően reagált a hűre, szerdán a MÓL részvények ára rövid idő alatt a magasba szökött, és noha ezt korrekció követte, a papír kurzu­sa 5000 forint felett maradt. A MÓL ezzel lerázta magáról a részvény drá­gulásának útjába álló egyik legfőbb akadályt, véleményünk szerint nem késhet a cég felminősítése és a rész­vény árának növekedési pályára állá­sa. (Szepesy László CA IB) Bank Austria Creditanstalt Rt., 6000 Kecskemét, Kisfaludy u. 8. Tel.: 76/512-100