Petőfi Népe, 2000. október (55. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-17 / 244. szám

PP 2000. Október 17., kedd S P 0 R T Petőfi Népe - 9. oldal Slágermeccsek a Bajnokok Ligájában Megverték a Dél-Dunántúlt a bunyósok FOCI 4 % f Jt Háromhetes szünet után igazi sláger- mérkőzé- sekkel, a 16 közé jutás szempontjá­ból is sors­döntő rang- adókkal folytatódik kedden és szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája. A listavezető, s védő Real Madrid például- legutóbb 3-2-re verte a Bayer Leverkusent idegenben, s a „visszavágót” is toronymagas esélyesként várja. Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportmér­kőzések 4. forduló, kedd, A- csoport: Real Madrid (spanyol)- Bayer Leverkusen (német), Sporting Lisboa (portugál) - Szpartak Moszkva (orosz). Az állás: 1. Real Madrid 7 pont (6- 4-es gólkülönbség), 2. Szpartak Moszkva 6 (5-2), 3. Bayer Le­verkusen 3 (5-7), .4. Sporting Lisboa 1 (5-8). B-csoport: Lazio (olasz)-Arsenal (angol), Sahtyor Donyeck (ukrán)-Sparta Praha (cseh). Az állás: 1. Arsenal 9 (6- 2), 2. Lazio 6 pont (6-2), 3. Sparta Praha 3 (3-6), 4. Sahtyor Donyeck 0 (4-9). C-csoport: Heerenveen (holland)-Olimpia­kosz Pireusz (görög), Olympiq- ue Lyon (francia)-FC Valencia (spanyol). Az állás: 1. Valencia 9 pont (4-1), 2. Olimpiakosz 6 (5-3), 3. Lyon 3 (4-4), 4. Heeren­veen 0 (1-6). D-csoport: Sturm Graz (osztrák)-AS Monaco (francia), Glasgow Rangers (skót)-Galatasaray (török). Az állás: 1. Glasgow Rangers 6 pont (8-3), 2. Galatasaray 6 (6-7), 3. Monaco 3 (7-4), 4. Sturm Graz 3 (3-10. Valamennyi mérkőzés 20.45 ómkor kezdődik. m A két Maczik. Az ifjabb ellenfélre várt, de nélküle győzött. Az idősebb viszont edzőként, szakmai tudásával segítette győzelemre a Dél-Alföld csapatát. fotós b. r. Ökölvívás I. osztályú csapatbajnokság, 1. for­duló: Dél-Dunántúl-Dél-Alföld 4:20. Pécs, VSK-sportcsarnok. Eredmények (elől a pécsiek), juniorok, 60 kg: Borovics-Pekanov (KSC) 0:2, 75 kg: Roflics-Szellő 0:4, felnőttek, 51 kg: Tóti-R. Dydi 0:6, 54 kg: Kiss-Ács 2:6, 57 kg: Bogdán-Jelacsics 2:8, 60 kg: Maczik R. (KSC) mérkőzés nélkül győzött 2:10, 63,5 kg: Szekeres- Surman Z. (KSC) 2:12, 67 kg: Tóth Z.- Mészáros J. 2:14, 71 kg: Gurmai- Ajetovies 2:16, 75 kg: Kovács K.-ifj. Balzsay K. 2:18, 81 kg: Baranyi- Sztanka A. 2:20, +81 kg: Hart P.-Varga B. 4:20. A dél-alföldi válogatott le­hengerlő győzelmében a megyei elnök, Pataki Miklós csapatvezető (MOSZ elnökségi tag), Ivanovics Károly, ä KSC szervezeti igazgatója, Kiss György, a KSC elnökségi tagja, szervező összehangolt munkája ját­szott nagy szerepet. A szakmai munkát irányító Balzsay Károly és Maczik Pál, Balogh András a ver­senyzők felkészítését oldották meg kitűnően. A csapatbajnokság első for­dulóját a Dél Alföld vezeti az Észak- Dunántúl és az Észak-Alföld előtt. Kézilabda NB I-es női mérkőzés: Herz FTC- Kiskunhalasi NKSE 38-14 (18-8). Budapest, Kőbányai út, 800 néző. Ve­zette: Horváth, Marton. Kiskunhalas: Pastrovics - Csősz 1, Csengeri 1, Kurgyis 4/1, Szarka 2, Kel­ler 1, Kósa. Csere: Vörös (k), Takács 3, Kurucz, Mucsi 1, Pucsli 1/1. Edző: Prónay Gyula. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 10/8, ill. 5/2. Az eredmény alakulása, 5. p: 3-0, 15. p.: 12-2, 20. p.: 15-4, 25. p.: 17-7, 40. p.: 24-10, 45. p.: 27-11, 50. p.: 31- 11, 55. p.: 35-14. A bajnok és az újonc találkozójának alaphangulatát Sugár szenzációs védései és Kirsner remek góljai adták meg. Hamar elhúzott a zöld-fehér gárda, a nagyobb különb­ség kialakulását csak Pastrovics há­rításai akadályozták meg ekkor. Kö­kényék nagy iramot diktáltak, de becsületére váljon a fiatal vendég- csapatnak, igyekezett felvenni a sebességet, és Takács góljai révén tar­tani tudta a tízgólos különbséget. A szünet után is gyors volt a játék, gyakran harsant taps egy-egy remek hazai megoldást követően. Az utolsó negyedórában a zöld-fehérek vala­mennyi cserejátékosa pályára lépett, akik tovább növelték a különbséget a fokozatosan elfáradó halasiakkal szemben. Kitűnt: Sugár (k), Kökény 3, Pádár 3, Kirsner 4, illetve Pastrovics. Prónay Gyula: - Csapatomtól, amelyben négy játékos kivételével mindenki huszonegy év alatti, csak ennyire tellett a bajnok ellen. Kosárlabda NB I/B-s férfimérkőzés: MAFC KE- Univer KSE 91-63 (17-19, 33-11,15-11, 26-22). Budapest, 150 néző. Vezette: Nagy I. L, Cziffra. Univer KSE: Pásztor 11, Munteán 11, Tamás 12/6, Kenderes 2, Lo-el Hadji 3. Csere: Bovánovics 14, Hajdú 8/3, Magyar 2. Edző: Radovics József. A mérkőzés elején az Univer Tamás két kosarával 5-0-ra vezetett, majd a MAFC a centerei révén próbált felzárkózni, de ebben a negyedben az Univer végig vezetve, kétpontos előnnyel zárt. A második negyed hozta a mérkőzés fordulópontját, mivel a MAFC csapatába becserélt 19 éves Horváth Ákos sorozatban szórta a kosarakat, az Univer részéről semmi sem sikerült (50-30). A harmadik negyedben inkább mezőnyjáték folyt kevés kosárral, ám ebben az időszak­ban két center, Pásztor és Lo-el Hadji kipontozódott, így az utolsó negyedre a tisztes helytállás maradt a centereit elvesztő Univemek, ami 28 pontos, nem várt vereséget jelentett. Kitűnt: Horváth Á. 23/12, Hart- wich 18, Puskás 12/6, Fülöp 10, illetve senki. Röplabda NB I-es női mérkőzés: Minor Kecs­keméti RC-Szegedi DRE 2:3 (14, -18, - 23, 11, -12). Kecskemét. Kecskemét: Dunszt, Sándor, Vasadi, Czéh, Mar­tinovics, Ékes (liberó), Vatai. Csere: Kriegel. Edző: Farkas Mihály. Elszenvedte első vereségét a hazai gárda. Az NB I. rangadóján az első szettben a hazaiak nem engedték szóhoz jutni a vendégeket. A dia­dalmenet azonban nem tartott soká­ig: a szegediek kiegyenlítettek, majd szoros, sok hibával tarkított küz­delemben győztek a harmadik szett­ben is. Jó szervák, kemény blokkok és javuló játék a hazaiak részéről meghozták az egyenlítést. A döntő szettben a jó és rossz megoldások aránya döntött, s ebben a vendégek voltak a jobbak. Teke NB Il-es férfibajnokság: Vegyterv- Szanki Olajbányász SE 3:5 (2952:2971 fa) .Pontszerzők: Kardos B. 516, Kor­mányos L. 512, dr. Mihala F. 506 fa. Vízilabda NB I/B-s férfimérkőzés a Dreher Kupáért: Kecskeméti VSC-Tatabánya 6-8 (0-2, 1-3, 3-3, 2-0). Kecskemét, vezette: Oravecz, Bors. KVSC: Harkai - Király 1, Hegedűs 1, Sárkány 2, Budai, Varga B., Pánczél M. 1. Csere: Zólyomi, Deák 1, Simon, Nagypál. Edző: Magó Gábor. Az első két negyedben a kecskemétiek Király előnygólján kívül nem tudtak gólt dobni, míg a Tatabányában főleg Csányi villogott. A harmadik negyed­ben áttörésekkel felzárkóztak a haza­iak és Hegedűs semlegesíteni tudta Csányit. A Tatabánya azonban elő­nyökből még mindig tartotta veze­tését. A negyedik negyedben egyér­telműen jobb volt a Kecskemét, hajrá­zott ugyan, de előnyeit kihagyta, így csak szorossá tudta tenni a Tatabánya győzelmét. Kitűnt: Hegedűs, Sárkány, Deák, illetve Csányi 4, Tátrai 1, Gedeuer 1. Hírek BARÁTSÁGOS FOCIMECCS. Bács-Kiskun megye-Csongrád megye válogatott labdarúgó- mérkőzés lesz október 23-án Tompán, 15 órától. DÖNTETLEN. Döntetlenre végződött a kétmillió dollár összdíjazású profi sakkvilágbaj­noki döntő ötödik partija az orosz Garri Kaszparov és hon­fitársa, Vlagyimir Kramnyik között. Ezúttal Kaszparov vezette a világos bábukat és a felek a 24. lépés után egyeztek meg a remiben. A 16 partiból álló összecsapás állása: 3-2 Kramnyik javára. EDZÖCSERE. Edzőt cserél­tek Kiskunmajsán. Kitl József már korábban felajánlotta lemondását, de bizalmat kapott. Most mégis Teliinger Vilmos váltotta fel. A majsai szurkolók pedig újfent el­könyvelhetik: kedvenceik háza táján tovább folytatódik az edzőkeringő. Tavaly ugyanis Somogyi Józsefet Zámbó Imre váltotta a kispadon. FOCITORNA. Október 19-én 12 óráig lehet nevezni a Lánc­híd utcai szezonnyitó terem­tornára, amelyet 22-én 8 órától rendeznek Kecskeméten. ■ Totó A Szerencsejáték Rt. közlése szerint a 4L heti totónyeremé­nyek: 13 plusz egy találatos szel­vény nem volt. 13 találatos szel­vény nem volt. 12 találatos szel­vény 21 darab, nyereményük egyenként 114.691 forint. A 11 találatos szelvényekre egyen­ként 8.192 forintot, a 10 találatos szelvényekre egyenként 1.338 forintot fizetnek. ■ _______ Megyei I. és II. osztályú labdarúgó-bajnokságok ____ T ompái villámhajrá Bácsalmáson BÁCSALMÁS-TOMPA 3-3 (1-1) Bácsalmás, 400 néző. Vezette: Ártim (Törőcsik, Takács). Bácsalmás: Tomik - Török, Száhl (Körmöczi), Tóth, Barna (Páhor), Kálmán, Pintér, Kovács, Kővári P, Szőcs, Bögre. Edző: Barákovics Ist­ván. Tompa: Urlauber - Véh, Pap, Báünd, Nuszpl, Tímár, Béleczki, Kósa, Fütyü (Bállá), Szalma, Andróczky (Kiss). Edző: Tápai Tibor. Gólszerző: Bögre 2 (egyet büntetőből), Kovács, illet­ve Pap, Kiss, Fütyü. A 70. percben 3-1-es hazai vezetésnél Szalma tizenegyesét Tomik bravúrosan védte. Ezt követően Kálmánt második sárga lap miatt kiállí­totta a bíró. A Tompa fölénybe került és a 82. percben Kiss szépített, majd három perccel később Fütyü egyenlített. Ki­tűnt: Tomik, Bögre, Tóth, illetve Nuszpl, Tímár, Fütyü. Kiállítva: Kálmán. Ifjúsá­gi mérkőzés: 2-2 (0-0). SZAKMÁR-HARTA 1-3 (1-0) Szakmár, 500 néző. Vezette: Berger (Kondász, Forgács).Szakmár: Tóth I. - Tóth D., Aradi, Miskolczi, Tóth Cs. (Tóth K.), Unyi, András, Vörös, Tóth A., Perity, Beke. Edző: Czár Ignác. Harta: Badó - Tomolik (Radványi), Molnár, Losonczi (Bényei), Vejtei, Ispán, Polánszki (Káko- nyi), Veres, Szauer T., Vékony, Kovács T. Edző: Sümegi József. Gólszerző: Perity, illetve Kovács, Ispán, Szauer T. (11-esből). Kitűnt: Aradi, Perity, illetve Tomolik, Molnár, Vékony, Bényei. Ifjúsági mérkőzés: 5-2. KEREKEGYHÁZA­HAJÓS4-1 (2-0) Kerekegyháza, 200 néző. Vezette: ifj. Berger (Apró, Fejes). Kerekegyháza: Fe­hér - Tóth, Török, Komonyi, Kecskemé­ti, Duzmath, Herczeg (Varga), Tímár (Gál), Egresits, Nagy A., Szombati (Pol­gár). Edző: Mészáros János. Hajós: Sza­bó II. - Pechtinger, Szabó I., Rácz, Csicsirkó, Hepp, Balogh, Fuszenecker, Gyurászovics, Follárdt (Majdanics), Pes­ti. Edző: Geiger János. Gólszerző: Szombati, Egresits, Nagy A., Kecskemé­ti, illetve Hepp. Kitűnt: Török, Kecske­méti, Egresits, Nagy A., Szombati, illetve Hepp, Pesti. Ifjúsági mérkőzés: 0-4. HETÉNYEGYHAZA­SOLTVADKERT 2-1 (0-0) Hetényegyháza, 200 néző. Vezette: dr. Magó (Sólya, Hodován). Hetényegy­háza: Fekete Z. - Vörös L, Baranyi, Sán­dor, Nagy, Torbavecz, Vörös Zs. (Marti­novics), Fekete N., Kiss (Szalai), Szabó, Pető (Körtési). Edző: Losonczi László. Soltvadkert: Hatvanyi - Bozorádi, Schisz- ler, Doszpod, Eperjesi, Marton, Sörös (Bleszák), Kovács (Gusztos), Szlovák, Eiler (Varga), Rumán. Edző: Erdős Gyu­la. Gólszerző: Vörös Zs., Pető, illetve Rumán. Kitűnt: Vörös Zs., Szabó, Torbavecz, Sándor, illetve Rumán, Szlo­vák, Doszpod, Marton. Ifjúsági mérkő­zés: 3-0. SOLT-KISKUNMAJSA 2-2 (1-2) Solt, 300 néző. Vezette: Rácz (Geletta, Márton). Solt: Gyalus - Stróbl, Sánta, Szekeres, Virág, Kákonyi, Lu­kács, László (Jenei), Gúla (Fink), Sztojanovics, Váli (Németh). Edző: Bécs Gábor. Kiskunmajsa: Huszka - Magliore, Grézsa, Fekete, Szőke, Ujfalusi, Szikora, Pócsik, Zámbó (Var­ga), Török, Zs. Juhász. Edző: Teliinger Viimos. Gólszerző: Sánta, Sztojanovics, illetve Ujfalusi, Zs. Juhász. Kitűnt: Gya­lus, Szekeres, Sztojanovics, illetve Magliore, Ujfalusi, Zs. Juhász. Ifjúsági mérkőzés: 2-3. JÁNOSHALMA-MÉLYKÚT 3-1 (1-0) Jánoshalma, 800 néző. Vezette: Nagyhegyesi (Kecskés, Orosz). János­halma: Huczek - Ádám (Renner), Ur- bán, Horváth, Krizsán, Sánta, Doszpod, Wettstein, Révész (Németh), Szabó K„ Fenyvesi (Ódor). Edző: Szabó Gábor. Mélykút: Nuszpl - Pálosi, Ivancsán (Bá­lint), Ercsi, Bényi (AnkV), Dervaderics, Snyehola, Kovács (Csorba), Sibalin, László, Mihai. Edző: Ónodi Tamás. Gól­szerző: Wettstein (11-esből), Krizsán, Szabó K., illetve László. Kitűnt: Huczek, Krizsán, Doszpod, Szabó K., Fenyvesi, illetve Nuszpl, Pálosi, Ivancsán, László. Kiállítva: Ercsi (66. perc). Ifjúsági mérkőzés: 1-3. TISZAALPÁR-IZSÁK 1-2 (0-1) Tiszaalpár, 350 néző. Vezette: Köve­cses (Boros, Agócs) .Tiszaalpár: Hekkel - Kacziba (Sinkó), Márta (Kása Z.), Sza­bados, Kovács, Kirí, Bíró, Tar (Justin), Tóth R„ Rozmán, Varga. Edző: Kókai Fe­renc. Izsák: Molnár - Horváth, Tóth, Bonea, Jávorka, Kuti, Mezei G. (Szabó), Mezei Zs. (Mezei K.), Juhász, Virágh (Beck), Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Gól­szerző: Kirí, illetve Márta (öngól), Jávorka (11-esből). Kitűnt: Hekkel, Sza­bados, Kirí, illetve Jávorka, Gréczi. Kiál­lítva: juhász. Ifjúsági mérkőzés: 1-0. Ladánybene-Nemesnádudvar 7-0 (1-0). Ladánybene, 300 néző. Vezette: Kis (Patyi, Hegedűs). Gólszerző: Gazdag 3, Sebestyén, Kovács, Virágh, Baranyi. A GÓLLÖVŐLISTA ÉLMEZŐNYE 14 gólos: Juhász (Izsák). 10 gólos: Szalma (Tompa). 8 gólos: László (Mély­kút), Pesti (Nemesnádudvar). 7 gólos: Szauer T. (Harta), H. Szabó (Hetény­egyháza), Sibalin (Mélykút), Szlovák (Soltvadkert), Fütyü (Tompa). 6 gólos: Kovács T. (Harta), Aranyos (Solt). MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Izsák 11 9 1 1 37-12 28 2. Harta 11 8­3 30-16 24 3. Ladánybene 11 6 4 1 26-11 22 4. Tompa 11 6 3 2 28-21 21 5. Szakmár 11 4 4 3 26-21 16 6. Solt 11 4 4 3 24-19 16 7. Mélykút 11 4 3 4 20-17 15 8. Hetényegyháza 11 4 3 4 20-23 15 9. Tiszaalpár 11 4 2 5 14-15 14 10. Soltvadkert 11 4 1 6 17-17 13 11. Jánoshalma 11 4 1 6 18-31 13 12. Bácsalmás 11 3 3 5 12-24 12 13. Hajós 11 3 2 6 18-26 11 14. Kiskunmajsa 11 3 1 7 20-22 10 15. Kerekegyháza 11 2 2 7 20-35 8 16. Nemesnádudvar 11 2 2 7 16-36 8 MEGYEI II. OSZTÁLY. ÉSZAKI CSOPORT 1. Helvécia 11 8 1 2 47-14 25 2. Nyárlőrinc 11 8 _ 3 23-11 24 3. Orgovány 11 8­3 31-21 24 4. Akasztó 11 7 2 2 43-14 23 5. Szabadszállás 11 7 2 2 18-8 23 6. Kecskeméti MÁV 11 5 5 1 21-7 20 7. Kunszentmiklós 11 5 3 3 25-15 18 8. Kunszállás 11 4 4 3 19-16 16 9. Csólyospálos 11 5­6 29-28 t5 10. Tass 11 5 1 5 23-28 15 11. Lakitelek 11 4 1 6 13-17 13 12. Tabdi 11 3 3 5 14-18 12 13. Jakabszállás 11 3 1 7 13-25 10 14. Bugac 11 3­8 17-34 9 15. Kkfházi Honvéd 11­2 9 6-41 2 16. Kecel 11 1 10 12-57 1 Eredmények: Csólyospálos-Orgovány 3-4, Kun- szentmiklós-Kecskeméti MÁV 1-1, Szabadszállá&- Jakabszállás 2-1, Tabdi-Kunszállás 2-2, Akasztó- Tass 5-0, Bugac-Lakitelek 2-0, Helvécia-Kiskun- félegyházi Honvéd 9-0, Nyárlörinc-Kecel 3-1. A Tasstól 1 büntetőpont levonva. MEGYEI II. OSZTÁLY, DÉLI CSOPORT 1. Dunafalva 11 11­­60-8 33 2. Katymár 11 7 2 2 30-15 23 3. Bajaszentistván 11 7 1 3 31-18 22 4. Dusnok 11 6 3 2 39-14 21 5. Fájsz 11 6 2 3 24-18 20 6. Vaskút 11 6 1 4 26-27 19 7. Nagybaracska 11 5 3 3 21-18 18 8. Bácsborsód 11 5 2 4 22-20 17 9. Bátmonostor 11 4 2 5 22-19 14 10. Géderlak 11 4 1 6 18-40 13 11. Sükösd 11 2 6 3 18-19 12 12. Kkhalasi Spart. 11 3 1 7 15-20 10 13. Kelebia 11 3 1 7 19-28 10 14. Csávoly 11 2 3 6 13-20 9 15. Kunbaja 11 1 1 9 15-45 4 16. Császártöltés 11 1 1 9 13-57 4 Eredmények: Dunafalva-Kunbaja 12-0, Bajaszent- istván-Fajsz 2-1, Katymár-Nagybaracska O-O, Bátmo- nostor-Dusnok 0-5, Sükösd-Bácsborsód 2-2, Géder- lak-Csávoly 3-2, Császártöltés-Vaskót 0-3, Kelebia- Kiskunhalasi Spartacus 0-1. Már kaphatói Szeret sütni, főzni? Szereti a különleges, finom ízeket? Vagy a hagyományos konyha híve? Ha a fenti kérdések közül akár csak egyre is igennel válaszolt, akkor nem hiányozhat gyűjteményéből legújabb kiadványunk, a