Petőfi Népe, 2000. szeptember (55. évfolyam, 205-230. szám)

2000-09-28 / 228. szám

I 2000. Szeptember 28., csütörtök XXVII. NYÁR» OLIMPIA SPORT XXVII. NYÁRI OLIMPIA Petőfi Népe - 9. oldal ____________________________Tudósítóink jelentik ____________________________________ D öntetlen az asztalitenisz-rangadó NB I. A-cso- portos női mérkőzés: Ak- ker Plus Solt- vadkerti TE- CBA Kecske­méti Spartacus 9:9. Győztek: Ambrus T. 4, Valics E. 2, Nagy D. 2, az Ambrus T.-Ambrus B. páros, illetve Bene Gy. 3, Farkas 2, Márkus 2, Er­délyi 1, és a Horváth-Márkus páros. Nem sikerült a bajnokságban előkelő helyen álló kecskeméti csapatnak megszerezni mindkét pontot. Sőt, egy hajszál híján pont nélkül maradtak. A vadkerti lányok bravúrjához nagyban hozzájárult Ambrus Tímea 5 győzel­. KÉZILABDA NB I-es férfimérkőzés: Kiskőrös- Dunaferr 19-25. NB I/B-s női mérkőzések: Bőcs- Kiskőrös KC 29-24 (13-13). Kiskőrös: Flick -, Gór Nagy 5, Császár 1, Orosz, Sümeg 4, Andrási 10/4, Rácz. Csere: Vincze 4, Décsi, Egédi, Pál, Győri (k). A tartalékosán felálló Kiskőrös az első félidőben 3 gólos előnyt szerzett, amit csak szünet előtt egyenlített ki az ellenfél. A II. félidőben a hazai csa­pat taktikát változtatott. A Kőrös szinte tehetetlenül szemlélte az ered­mény alakulását, miközben a két já­tékvezető nem büntette a hazaiak dur­va játékát. Hódmezővásárhely-Vargabusz Univerzál KC 29-21 (19-8). Ld: Tóth 5/2, Csenki 5/2, Vétlen 4. A bajnokság megnyerésére esélyes vásárhelyiek otthonában a 8. percben még 2-2 volt az állás. Majd a papírfor­mának megfelelően fokozatosan húz­tak el a hazaiak. AII. játékrész elejét a kecskemétiek uralták, hat gólt lőttek és csak egyet kaptak. Ebben nagy sze- ~ repe volt a fiatal Mészáros kapusnak. Új játékos is debütált a vendégeknél, Vétlen Orsolya, akik egyéni akcióival négyszer talált be az ellenfél kapujá­ba. Ennek ellenére az NB 1-es játé­kosokkal megtűzdelt hazaiak bizto­san tartották otthon a két pontot. NB I/B-s férfimérkőzések: Kecs­keméti Delfin KC-Martfű 27-19 (14-8). Delfin: Oros - Nagy T. 3, Magyar P. 3, Meleg 7, Berényi 7, Demeter 1, Csorba 1. Csere: Gál (k), Magyar M„ Csatai, Viski 2, Borsos, Halász 1, Kun 2. Edző: Pásztor Attila. Agresszív vé­dekezésének és ötletes támadójátéké­nak köszönhetően - Berényi és Meleg vezérletével - a 21. percben 9 góllal ve­zetett a megfiatalított kecskeméti csa­pat. AII. félidőben már érződött a ru­tintalanság, de a kihagyott ziccerek és eladott labdát ellenére Oros kapus bravúrjával a cseresor is tartotta a hazai előnyt. Kitűnt: Meleg, Berényi, Oros. Fehérgyarmat-Kiskunmajsa 33-29 (18-12). Fehérgyarmat, 300 néző. Ve­zette: Nagy, Túróczi. Kiskunmajsa: Prezenszki - Kun 3, Kucsera 9/4, Buknicz 1, Miljkovic 7, Vajas 3, Varga 6/3. Csere: Dobos (k), Kuba (k), Szabó, Kiss. Edző: Borbás János. A közel hétórás utazás után kissé enerváltan kezdtek a majsaiak, így a hazaiak a 13. percben már öt góllal ve­zettek (10-5). A különbség az első fél­idő folyamán szinte állandósult, a majsaiaknak nem sikerült jobban fel­zárkózniuk. A fordulás után veszélye­T6TÓf%®! TANÁCÉfÜÓ BUNDESIIGAI, 1. Hamburg (9,)-Schalke 04 (2.) x, 2 2. Leverkusen (6.)-1860 München (4.) 1, x 3. Freiburg (7.)-Bremen (16.) 1, x 4. Wolfsburg (10.)-VfB Stuttgart (11.) 1 OLASZ A-OSZTÁLY 5. Napoli (2.)-Juventus (2.) x, 2 6. Milan (3.)-Vicenza (1.) 1 7. Parma (5.)-Fiorentina (7.) 1,2 8. Perugia (lO.)-Lecce (13.) 1 9. Reggina (12.)-lnternazionale (4.) x, 2 10. Roma (6,)-Bologna (11.) 1 11. Udinese (8.)-Bre$cia (3.) 1, x 12. Atalanta (4.)-Lazio (1.) 2 ANGOL PREMIER LIGA 13. Chelsea (160-FC Liverpool (4.) x, 1 +1 mérkőzés: 14. Arsenal (3.)-Manchester United (1.) 1, x VALASEK TIBOR sebbek voltak a majsai akciók, de a próbálkozásokat nem kísérte szeren­cse. A vendégek rendre kapufákat lőttek a legnagyobb helyzetekből is, így a félidő közepén még mindig 26- 22 volt a nyírségieknek. A hajrában három gólra (32-29) csökkent a hazai előny, de a jól küzdő majsaiaknak nem maradt idejük az egyenlítésre. Kitűnt: Miljkovic, Dobos. NB Il-es férfimérkőzés: Kalocsai KC-Mizse KC 35-31 (16-16). Kalocsai KC: Garam - Szabó 9, Kaj- csa T. 6, Kajcsa A. 3, Juhász G. 3, Beszedics 11, Juhász P. 1. Csere: Rapi (k), Tamás 2, Horváth, Turcsik. Mizse KC: Simó - Horváth 3, Szász 7, Szabó 2, Szórád 2, Rudolf 12, Nagy 5. Csere: Sárközi (k), Czigléczld, Kol­lár, Králik. Az első félidőben felváltva estek a gólok. A csapatok gyengén védekez­tek, viszont annál több helyzetet használtak ki. Szünet után az erővel jobban gazdálkodó Kalocsa elhúzott és végül megérdemelt sikert aratott. Kitűnt: Szabó, Kajcsa T., Beszedics, il­letve Szász és Rudolf. NB Il-es női mérkőzések: Láng Vasas-Bácsbokod 35-18. Bácsbokod- Abony 25-9 (15-3). Bácsbokod: Cifra - Patocskai 1, Tettinger, Hunya 1, Rom- sics 3, Fodomé 3, Juhász 3. Csere: Tibainé (k), Ispánovics, Schnábl 12, Takács 2, Steiner, Brun. Edző: Racsmány Árpád. A bokodi kapusok kiváló teljesítménye, a kemény véde­kezés, valamint a határozott, jó játék fölényes hazai győzelmet eredménye­zett az NB I/B-ből kiesett abonyiak el­len. Kitűnt: Schnábl, Cifra, Tibainé. Szigetszentmiklós-Soltvadkerti TE 20-27. STE: Papp M. - Weiszfeld, ^or­sós 12, Sörös G. 1, Kocsi 4, Sörös R. 10, Vargáné. Csere: Frank, Benedecz- ki, Eifert. Edző: Forgó Erzsébet. A nagy önbizalommal kezdő haza­iakat meglepte a vendégcsapat. A 14. percben 7-4-es soltvadkerti vezetésnél Sörös G. és az őt már harmadszor hátulról lerántó ellenfél közötü szó­csata eredménye az lett, hogy a játékvezetők a vadkerti játékost ki­állították. ő azonban nem cserehe­lyen hagyta el a játékteret, ezért Dóczi jétékvezető felmutatta a piros lapot. A 18. perben Papp Melinda is megsérült, így az STE már csak egy cserejátékossal kezdte a második félidőt. A hazaiak a 30. percben a vezetést is átvették. Ezután azonban Korsós és Sörös R. vezetésével olyan táma­dójátékot mutatott be a Vadkert, mely­re a Szigetszentmiklós nem volt felké­szülve. Megyei férfibajnokság: Mistrál- Dávod 24-36 (9-19). Ld.: Bekker 9., Mátrai 4, ill. Zórity T. 10., Horváth 9., Mándity 6. Baranya megyei férfibajnokság: Pécsi OTE-Hercegszántó 21-22 (7-11). Ld.: Gál Gábor 11., Kisszabó 7. Hercegszántó-Mohács 41-22 (19-10). Ld.: Gál Gábor 10, Gál Géza 10. Baranya megyei női bajnokság: Sellye-Hercegszántó 20-20 (10-12). Ld.: László E. 6, Hlavati M. 5. Délvidék női bajnokság: Gara- Vaskút 21-21 (11-10). Ld.: Juhász 8, ill. Matusek 7. Csátalja-Csávoly II. 12-15 (6-7). Ld.: Simon 8, ill. Pálfia 6. KOSÁRLABDA NB I. B-csoportos női mérkőzés: Bajai EFSK-12 Karátos Iskola Bp. 90- 50 (21-14,16-9,25-19,28-8). Baja, 100 néző. Vezette: Geréb, Varga. Baja: Bereczki 11, Rátvay 26, Fedor 31/12, Kunvári 9/3, Kiss 5. Csere: Szepsi, Vörös 4, Kühn 4. Edző: Gálos László. Az eredmény alakulása: 3. perc: 4- 7,14. perc: 25-16, 20. perc: 37-23, 28. perc: 57-36, 37. perc: 82-46. Kunvári Nóra dobta a bajai együttes első kosa­rát az idei bajnokságban. Ezt követő­en a budapesti gárda 7-4-re fordított. A hazaiak ekkor megálljt parancsoltak az ellenfélnek. A harmadik negyedtől a pesti kosarasoknak már a kiütéses vereség elkerüléséért kellett kapasz­kodniuk. Az utolsó negyedben a na­gyon jó napot kifogó Fedor szétzilálta védelmüket. Szórta a pontokat, köz­ben társait is kihagyhatatlan helyze­tekbe hozta. A pontgyáros bedobó mellett a csereként beállt Kühn Anna védőmunkája révén tűnt ki a bajai csapatból. NB Il-es férfimérkőzés: Kecske­méti Bolyai-Kiskunfélegyházi KC 66- 81 (30-43). A bajnoki nyitányon a vé­gig vezető félegyházi együttes bizto­san nyert. LABDARÚGÁS Megyei I. osztály: Izsák-Ladány- bene 3-1 (1-0). Izsák, 250 néző. V.: Nagy. Gólszerző: Mezei Zs., Juhász, Virágh J., illetve Ziat (11-esből). Ki­tűnt: Tóth Cs., Jávorka, Juhász, illetve Békési, András, Baranyi. Ifjúsági mér­kőzés: 4-2. Megyei III. osztály, Keleti cso­port: Szank-Tiszakécske 1-8, Kiskőrös II.-Tiszaug 1-0, Harkakötöny-Kiskun- félegyházi VSK 2-1, Kunfehértó-Vad- kert 2-1, Pálmonostora-Imrehegy 1-0, Fülöpjakab-Jászszentlászló 4-4, Kis­kunhalas II.-Tázlár 6-2. Északi cso­port: Helvécia Il.-Városföld 2-1, Ágas- egyháza-Kunadacs 0-2, Csengőd-Fü- löpháza 3-0, Szalkszentmárton- Apostag 3-0, Izsák Il.-Kaskantyú 2-1, Ballószögi SK-Dunavecse 4-1. A Fü- löpszállás-Ballószögi Váll. 3-1-nél fél­beszakadt. Ifjúságiak, megyei I. osztály: Harta-Tiszaalpár 1-1, Nemesnádud- var-Hajós 3-1, Mélykút-Kerekegyháza 4-3, Tompa-Szakmár 5-1, Kiskun- majsa-Ladánybene 9-1, STE-János- halma 4-2, Izsák-Bácsalmás 5-2, He- tényegyháza-Solt 3-0. Megye II. osztály, Észak: Kecske­méti MÁV-Nyárlőrinc 4-0. Orgovány- Jakabszállás 1-10. Kiskunfélegyházi Honvéd-Szabadszállás 1-5. Lakitelek- Kunszentmiklós 1-1. Tass-Csólyos- pálos 4-3. Kunszállás-Helvécia 0-8. Kecel-Bugac 2-2. Tabdi-Akasztó 0-3. Dél: Fajsz-Kelebia 1-2, Kunbaja- Nagybaracska 0-6, Vaskút-Katymár 11-0, Csávoly-Bajaszentistván 2-0, Bácsborsód-Dunafalva 11-0, Dus- nok-Császártöltés 3-1, Kiskunhalsi Sp.-Géderlak 3-0, Bátmonostor-Sü- kösd 3-6. Pest megyei II. osztály: Mag- lód-Nagykőrös 1-2 (0-0). Gl: Márton, Bari (11-esből). A rangadón az egész nagykőrösi csapat kitűnően játszott. NB Il-es terembajnokság: Kük- lopsz FC Kecskemét-FC Sportinfó Haj­dúböszörmény 16-1 (4-1). Kecskemét, 200 néző. Gl.: Virág 5, Gazdag 4, Hugyecz 3, Váczi, Koleszárik, Király, András, ill. Sipos. Kitűnt: Koós, Váczi, Gazdag, Virágh, Hugyecz. Domaszék- Fonte Paradisó Lajosmizse 4-4 (3-2). Gl.: Pólyák 2, Paár, Árva. A Jonather- mál Fürdő Kiskunmajsa SE ökölvívói jól szerepeltek a Pécsett meg­rendezett Hor­váth Géza utánpótlás em­lékversenyen. A majsai érme­sek, serdülők: 49 kg: 1. Gémes Nor­bert, 58 kg: 1. Kiss Mihály, 61 kg: 2. Tabajdi Bence. Kadét: 51 kg: 2. Csík Richárd, 57 kg: 1. Vadkerti József, 60 kg: 1. Horváth János, 63 kg: 1. Nyári Gergely, 66 kg: 2. Halál Ákos, 77 kg: 1. Farkas Sándor, 81 kg: 1. Darmos Jó­zsef. Csapatverseny: 1. PVSK 65, 2. Kiskunmajsa 64 ponttal. A kadét kor­csoport legtechnikásabb versenyzője díjat a majsai Vadkerti József kapta. RÖPLABDA NB I-es női bajnokság: Magyar if­júsági válogatott-Kalocsa SE 1:3 (22, -23,-21,-24). Budapest.V.: ifj. Juhász és Karádi. Kalocsa: Licsicsányi, Korsós A., Kengyeli, Lakatos, Faragó L, Faragó E.. Csere: Vass, Kovács (liberó). Edző: Faragóné Magyar Edit. A kalocsai csa­pat remek mezőnymunkájának és egységes csapatjátékának köszönheti a győzelmet. TÁJFUTÁS A hét végén Szlovákiában rendez­ték meg a Szlovák Nyílt Tájfutó Baj­nokságot, ahol a Kalocsai SE verseny­zője, Dénes Zoltán az F 21E kategóri­ában 2. helyezést ért el. Szombaton Ópusztaszer térségé­ben rendezték meg a főiskolás orszá­gos bajnokságot. Az F 21 A kategóriá­ban Bergendi Péter 4., az F 21 B-ben Nagy Viktor 2. helyezést ért el (mind­kettő Kalocsa). BIRKÓZÁS A KTE junior birkózói Ausztriában egy kötöttfogású nemzetközi verse­nyen vettek részt. A viadalra 4 ország 67 versenyzője mérlegelt. Eredmé­nyek, 63 kg: 2. Zelei István, 69 kg: 2. Dajka Zsolt, 76 kg: 1. Horváth András, 97 kg: 1. Szabó István, 2. Dömötör László, 3. Bánó Csaba, 130 kg: Szabó József. A csapatversenyt a KTE nyerte a bécsi és egy szlovén csapat előtt. Ezüstösen csillogó birkózóérem Először szerepelt az olimpiai versenyszámok között a tekvondo. Salim József (jobbról) a -58 kg-os súlycsoportban két győzelem és két vereség után az ötödik helyet szerezte meg. epa-fotó A legnagyobb magyar sikert a birkózó Bárdosi Sándor érte el, aki ezüstérmes lett. A kötöttfogásúak 85 kg-os kategóriájában a BVSC versenyzője nagyon közel állt ahhoz, hogy olimpiai bajnok legyen. A döntőben - 3-3-as végeredmény után - bírói döntéssel kikapott. A SZERDAI NAP KRÓNIKÁJA Remek volt a kajakosok és kenusok szereplése, hat 500 méteres számból ötben az előfutamból közvetlenül döntőbe kerültek. Már a vasárnapi finálékra készülődhet Kolonics György (c-1), Kőbán Rita (k-1) Kämmerer Zoltán és Storcz Botond (k-2), Kovács Katalin és Szabó Szilvia (k-2), valamint Pulai Imre és Novák Ferenc (c-2). Egyedül a világbajnok Vereckei Ákosnak (k-1) kell pénte ken a középfutamban is vízre szállnia, mert ugyan megnyerte előfutamát, de ebben a szám­ban olyan népes volt a mezőny, hogy nem lehe tett közvetlenül döntőbe kerülni. A férfi vízilabda-válogatott 4. csoportmérkőzé­sén második vereségét szenvedte el, ezúttal a jugoszlávok ellenében maradt alul 10-9-re. A magyar válogatott ezzel csoportjában 3. lett és pénteken az olaszokkal játszik a negyeddöntő­ben. Az atlétikában újabb jelentős nap volt. Elkezdő­dött a tízpróba, amelyben két magyar is érde­kelt. Öt szám után Kürtösi Zsolt 9., Zsivoczky Attila 10. Vaszi Tünde távolugrásban 6.70 méter­rel, idei legjobbjával bejutott a pénteki döntőbe. Női kalapácsvetésben a sérülten versenyző Di- vós Katalin, valamint a 10.000 méteren Kálovics Anikó kiesett. A női teniszezők versenyét az amerikai Venus Williams nyerte, miután két szettben legyőzte az orosz Gyementyijevát. A férfi kerékpárosok országúti mezőnyversenyében á német Jan Ullrich végzett az élen. _______________ _■ Ä jlb­A NŐI OLIMPIAI K-4 TÁMOGATÓJA ÖTKARIKÁS SPORTMŰSOR Csütörtök Péntek Atlétika, 9.00 (0.00 magyar idő szerint) tízpróba: Kürtösi Zsolt és Zsivoczky Attila. 9.45 (0.45) női magas selejtező: Győrffy Dóra. Női 20 km-es gyaloglás: Sze- benszky Anikó, Urbanikné Rosza Mária.) Birkózás, szabadfogás, 9.30 (0.30) csoportmérkőzések, 76 kg: Ritter Árpád, 85 kg: Kapu­vári Gábor, 130 kg: Gombos Zsolt. Kajak-kenu, középfuta­mok, 9.00 (0.00) férfi k-1 1000 m: Kökény Roland. 9.30 (0.30) c-1 1000 m: Zala György. Kézilabda, nők, 16.30 (7.30) negyeddöntő: Ausztria-Magyarország. Ökölví­vás, 21.30 (12.30), 75 kg elődön­tők: Erdei Zsolt-Gajdarbek Gaj- darbekov (orosz). Torna, 19.30 (10.30) egyéni selejtező: Fráter Viktória. Vitorlázás, 12.00 (3.00) Finndingi: Hajdú Balázs, Csillag­hajó, Europe, Laser: Eszes Ta­más. 470-es: Goszleth Marcel, Szörényi Ádám. Atlétika, 8.00 (IX. 28. 23.00) fér­fi 50 km gyaloglás: Czukor Zol­tán, Dudás Gyula. 10.00 (1.00) női gerely selejtező: Szabó Ni­kolett. 4 x 100 és 4 x 400 méte­res férfivál­tó. Női távol, I döntő: Vaszi i Tünde. Bir- kózás, sza- ^ badfogás: I 9.30 (0.30) negyeddön­tők. Kajak­kenu, kö­zépfutamok: 9.00 (0.00) férfi k-1 500 m: Ve­reckei Ákos. Műugrás, 10.10 , (1.10) férfi toronyugrás, selejte­ző: Lengyel Imre, Hajnal András. Torna, ritmikus gimnasztika, 19.30 (10.30) egyéni selejtező: Fráter Viktória. Vízilabda, férfi­ak, 15.45 (6.45) negyeddöntő: Magyarország-Olaszország. ■ Olimpiai hírek A FEHÉROROSZ Jelena Zve reva egy héttel 40. születésnap­ja előtt nyert aranyérmet disz­koszvetésben. Ezzel ő lett a leg­idősebb női olimpiai bajnok at­létikában. A NYÁRI olimpia versenyei kö­zül Ausztráliában a legtöbben, Cathy Freeman 400 méteres síkfutásban aratott győzelmét látták. A hétfői döntőt 8 millió 787 ezren követték nyomon a képernyő előtt. A felmérések szerint a bekapcsolt tévéké­szülékek 86.7 százalékában Freeman futása volt látható. BONTJÁK a strandröplabda- versenyeknek otthont adó sta­diont. A tervek szerint október végére visszaállítják az eredeti állapotot Bondi Beach-en, Ausztrália leghíresebb partsza­kaszán. A strandröplabdát telt ház előtt játszották le. Mai műsor LABDARÚGÁS UEFA-kupa 1. forduló, vissza­vágó mérkőzések: MTK-CSZKA Szófia, 17 órakor (játékvezető a horvát Edo Trivkovic). Az első találkozót Szófiában az MTK nyerte 2-1-re. AEK Athén-Vasas. Athén, 20 órakor (jv.: az orosz Szergej Guszev). Az első mécs­esén, Budapesten 2-2-es döntet­len eredmény született. Feye- noord-Dunaferr. Rotterdam, 20 órakor (jv.: az olasz Massimo de Santis). Egervári Sándor edző csapata az első, Győrött leját­szott találkozón 1-0-ás vereséget szenvedett. DIÁKSPORT Középiskolás atlétikai csapat- bajnokság: Kecskemét, Széktói stadion, 9.30-kor. MEGHÍVÓ! Öt éve Magyarországon a KI A! Az évforduló alkalmából szeretettel várunk minden KIA-tulajdonost, leendő tulajdonost, KIA-barátot a KIA-bálra Kecskeméten, szeptember 30-án (szombaton) a DOMUS-parkolóban! Egész napos rendezvény, bemutató, színvonalas programok, zenekar, ökörsütés, utcabál Minden meghívott, vendégünk egy Skörpecsenyére!| Sportágé 2.0 tdí 4x4 terepjáró kapcsolható összkerék-meghajtással 4.699.900 Ft-tól Autószalon: CkTTD Március 15. u. 3-5. Tel.: 76/477-263, 30/9-456-333 KIA MOTORS Bemutatóterem: Szil-Coop Bevásárlócentrum Kecskemét, Tel ./fax: 76/461-730. vasárnap is.