Petőfi Népe, 2000. május (55. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-02 / 101. szám

2000. Május 2., kedd Petőfi Népe - 7. oldal LABDA RÚGÁS HAMBURG-BAYER LEVERKUSEN 0-2! Győzelmével óriási lépést tett a bajnoki cím megnyerése felé a Leverkusen a Bundesligában. Két körrel a bajnokság vége előtt 3 pont előnnyel vezetnek a címvédő Bayern München előtt. ______________________________________________________fwotó NB III. Dráva-, Alföld-csoport Gólzáporos bajai győzelem TIHANY-BAJAI LSE 0-8 (0-5) Tihany, 100 néző. Vezette: Kozma. Baja: Majzlinger - Csepregi, Viszmeg B., Szabó, Orbán (Hegyi), Viszmeg Z., Szűcs (Milassin), Papp (Pilcsuk), Cifra, Koch, Nagy. Edző: Evanics Zoltán. Nagy lendületteL kezdett a listavezető bajai csapat. Remekül alkalmazták a le­támadást és a gyors, egyérintős játékot. 4. perc: Gyors bajai támadás után Viszmeg Z. került a jobb oldalon a vé­dők mögé. Beadását Koch 8 méterről higgadtan lőtte a kapuba, 0-1. 10. perc: Nagy négy remek csellel a felezővonaltól indulva lendületesen be­tört a hazai 16-osra, és 12 méterről a jobb alsó sarokba bombázott, 0-2. 13. perc: Orbán remekül indította Szűcsöt a jobb oldalon, a játékos által belőtt labdát Nagy 8 méterről a tihanyi kapuba vágta, 0-3. 14. perc: Ezúttal a bal oldalon futott remek bajai támadás. Cifra beadását Nagy hat méterről bólintotta a kapu jobb alsó sarkába, 0-4. 16. perc: Mintaszerű bajai támadás után Koch átadását Viszmeg Z. lőtte a hálóba, 0-5. 60. perc: Ismét széleken vezetett tá­madást a bajai csapat, Cifra beadását Nagy 8 méterről a léc alá fejelte, 0-6. 83. perc: Hegyi-Koch-Hegyi három­szögelés után Hegyi 16 méterről a jobb felső sarokba bombázott, 0-7. 86rpércTKoch lefutotta a bal oldali hazai védelmet, beadását Nagy 8 méter­ről a léc alá vágta, 0-8. A minden csapatrészében jobb bajai csapat ilyen különbséggel is megérde­melten győzött. A korszerű, széleken ve­zetett támadások rendre megoldhatatlan feladatot jelentettek a hazai védőknek. Kitűnt: senki, illetve az egész bajai csapat. Ifjúsági eredmény: 0-10. További eredmények: Harkány- Nagykanizsa 0-0, Szekszárd-Paks 1-0, Bonyhád-Dunaszentgyörgy 3-0, Mo- hács-Nagyatád 0-1, Pécsi Postás-Balaton- füred 0-3, Dombóvár-Kaposvölgye 0-1. Szabadnapos: Tapolca. JAMINA-HAJÓS 3-0 (0-0) Békéscsaba, 150 néző. Vezette: Márton. Hajós: Tomik - Ercsi, Pencz, Pesti, Huber, Nagy A., Sztankov, Pechtinger, Gombkötő (Hirth), Tamási, Hangya (Szabó). Edző: Barákovics István. 48. perc: Oláh húzott el a bal olda­lon, beadását Szeverényi a hosszú oldal­ról helyezte a hálóba, 1-0. 86. perc: A kezezésért megítélt bün­tetőnél Ercsi reklamált, megkapta má­sodik sárga lapját, ezért a játékvezető kiállította. A 11 -est Balogh a jobb alsó sarokba lőtte, 2-0. 91. perc: Cseke passzolt Fejeshez a 16-osnál, aki egy igazítás után a kapu bal oldalába lőtt, 3-0. A hajósiak kezdtek jobban, de az első negyedóra elteltével a hazaiak fokoza­tosan föléjük kerekedtek. A második já­tékrész gyors góllal kezdődött, ezután lüktető lett a játék, igaz, sok hibával. A 70. perc tájékán a vendégek egy pár percre beszorították a hazaiakat, de ezt kivédekezték, és utána ők lőttek két gólt. Kitűnt: Pusztai, Oláh, Cseke, Li- tauszki, illetve Tamási, Huber, Pesti, To­mik. Ifjúsági eredmény: 4-1. MÉLYKÚT-MARTFŰ 0-1 (0-0) Mélykút, 300 néző. Vezette: Bálint. Mélykút: Vasuth - Schinder, Ivan- csán, Babó, Kárász, Kiss, Szabó (Sibalin), Nuszpl (Piegel), Margit (Tóth), László, István. Edző: Ónodi Tamás. 85. perc: Ivancsán rövid felszabadí­tását Szilvási elcsípte. Átkígyózott a vé­delmen, és a kapust is elfektetve gurí­tott a hálóba, 0-1. Ezzel a vereséggel a Mélykút esélyei a bentmaradásra szinte a nullára csök­kentek. Kitűnt: Vasuth, Babó, Kárész, illetve Szilvási, Határ, Bende. Ifjúsági eredmény: 2-0. BÉKÉS-KEREKEGYHÁZA 5-1 (1-0) Békés, 400 néző. Vezette: Szekeres. Kerekegyháza: Balogh - Kecskeméti, András, Kulman, Komonyi, Török (Bo­dor), Tímár, Egresits, Juhász, Kánisz (Hugyecz), Polgár. Edző: Nagy János. 35. perc: Kubik labdájával Tátrai lé­pett ki, és egy csel után a léc alá bom­bázott, 1-0. 46. perc: Kulcsár gurított balról kö­zépre, s Fehérvári előrecsúszva bevette Balogh kapuját, 2-0. 50. perc: Ezúttal jobbról gurított kö­zépre Gombos, Kubik pedig lemásolta a második gólt, 3-0. 55. perc: Balogh kapus indokolatla­nul futott ki, a labda Gombosnál maradt, aki az üres kapuba passzolt, 4-0. 65. perc: Húszméteres szabadrúgás­ból Szenti legurítását Nagy K. emelte a bal felső sarokba, 5-0. 75. perc: Hugyecz gondolt egyet, s jó 25-ről a jobb felső sarokba vágta a lab­dát, 5-1. Jó helyzetkihasználással 2 számjegyű eredményt érhettek volna el a hazaiak. Kitűnt: Nagy K., Szenti, Tátrai, Nagy Z., illetve Juhász. Ifjúsági eredmény: 3-2. További eredmények: Battonya- Örkény 1-4, Algyő-Makó 2-4, Dömsöd- Szajol 1-0, Csongrád-Gyoma 8-0, Kisúj- szállás-Hódmezővásárhely 0-1. _________________NB II. Keleti csoport____________________________ Hosszú böjt utáni KTK-siker KTK-DUNAKESZI 3-1 (1-1) Kiskunfélegyháza, 300 néző. Vezette: Hegedűs (Kelemen, Kiss). KTK: Cseh - Farkas, Karsai, Földi (Makány a 69. percben), Valkovics, Samu (Gulyás a 65. p.), Tokaji, Síber, Fórizs, Korom, Szabó A. (Kertész a 76. p.). Edző: Kurucz István. Dunakeszi Kinizsi: Maczó - Kiss-Orbán, Porubszki, Merényi, Szuhai (Dömötör a 46. p.), Sza­bó B., Zsihovszky, Lénárt, Pán- czél, Juhász, Szabó L. Edző: Pat- kai László. 8. perc: Zsihovszky jobb olda­li beadását Kiss-Orbán négy mé­terről a hálóba lőtte, 0-1. 27. perc: Fórizs 18 méterről la­posan a kapuba talált, 1-1. 37. perc: Tokaji 22 méteres lö­vése zúgott el a kapufa fölött. 39. perc: Szabó B. szabadrúgá­sát Cseh biztosan védte. 57. perc: Tokaji 20 méteres lö­vése éppenhogy elkerülte a ven­dégkaput. 61. perc: Fórizs tíz méterről a kapufát találta telibe. 74. perc: Tokaji 24 méterről küldte kapu mellé a labdát. 77. perc: A Korom buktatása miatt megítélt 11-est Fórizs a bal alsó sarokba vágta, 2-1. 81. perc: Tokaji a vendégka­pust is kicselezte, de nagy hely­zetben mellé lőtt. 85. perc: Gulyás egy csel után 18 méterről óriási gólt ragasztott a hálóba, 3-1. Meglehetősen küzdelmes mér­kőzést hozott az alsóházi rang­adó. A lényegesen több helyze­tet kidolgozó, és ebből hármat ér­tékesítő kiskunfélegyházi csapat mindent összevetve, megérde­melt győzelmet aratott. Kitűnt: Fórizs, Korom, Gulyás, illetve Kiss-Orbán, Porubszki. Kurucz István: - Hosszú böjt után végre nyertünk. Patkai László: - Amíg erőnk volt, küzdöttünk. GYOMAENDRŐD- KALOCSA 0-2 (0-0) Gyomaendrőd, 200 néző. Vezet­te: Világi (Ember, Móritz). Gyomaendrőd: Hanyecz - Gebri, Hajdú, Diczkó, Nagy L, Nagy M. (Szakálas a 80. p.), Sindel, Hídvégi, Nagy T„ Berki (Ilyés a 61. p.), Mester (Osan a 22. p.). Edző: Pisont András. Kalocsa: Gojtán - Iván, Sánta, Kocsis, Mácsai, Fekete (Karkus a 69. p.), Balogh I., Szilágyi, Vé­kony, Tóth, Bata (Szűcs a 60. p.). Edző: Klement István. 75. perc: A kifutó Hanyecz a kaputól 15 méterre nagyot hi­bázott. Ugyanis az erőszakos Karkus elvette tőle a már meg­szerzett labdát, majd négy mé­terről az üres kapu közepébe lőtt, 0-1. 78. perc: Tóth a félpályáról in­dulva kicselezte az egész hazai védelmet, és a kifutó kapus mel­lett a bal sarokba lőtt, 0-2. A mérkőzés első részében in­kább a pálya közepén folyt a já­ték, a kapuk nem forogtak ve­szélyben. Inkább a küzdelem do­minált, mindkét együttes elsősor­ban a biztonságos védekezésre törekedett. A második félidőben egy kapushiba felhozta a vendég­együttest, és az utolsó negyedórá­ban mutatott játéka alapján meg­érdemelten győzött a Kalocsa. A hazaiak középpályás sora nagyon gyenge teljesítményt nyújtott. Kitűnt: Hídvégi, illetve Tóth, Sánta, Szilágyi. Klement István: - Nehéz szü­lés volt, gratulálok a csapatom­nak. További eredmények: Ka­zincbarcika-Borsod Volán 1-2, Fót-Jászberény 2-0, Nyírbátor- Kunszentmárton 0-1, Eger-Monor 2-1, Gyula-Hatvan 5-1. Szabadna­pos: Kiskőrös. ________________________________Labdarúgó NB I.___________________ Messziről átemelt a kapuson BKV ELŐRE-KFC 1-2 (1-1) Budapest, 300 néző. Vezette: Kéri (Farkas Gy„ Kormos). BKV Előre: Lippai - Tímár, Vincze, László (ifj. Albert a 70. percben), Ócsai, Kovács, Farkas A., Balaskó (Patkós a 46. p.), Szaba­dos, Lukács, Török S. (Bene a 75. p.) Edző: Dajka László Kecskeméti FC: Czigoth - Kollár, Barna Zs„ Maczó, Kvasz, Kislő- rincz, Gabala, Pintér, Vancsa (Kele­men a 46. p.), Kalina (Molnár a 84. p.), Török L. (Gyánó a 70. p.) Edző: Nagy László. Sárga lap: Pintér az 58., Maczó a 74., Gyánó a 75. percben. 25. perc: Kalina-Vancsa-Török L. volt a labda útja, végül Török 18 mé­terről lövésre szánta el magát. A jól eltalált lövés a bal kapufáról a ka­pusra, róla a hálóba vágódott, 0-1. 32. perc: Kalina parádés lab- daátévétel után egyedüli tört kapu­ra, de 16 méterről kissé elhamarko­dottan lőtt, és a kapus védett. 38. perc: Váratlanul egyenlített a hazai csapat. Egy jobb oldali beíve­lést követően az őrizetlenül maradt Lukács 8 méterről a bal sarokba fe­jelt, 1-1. 50. perc: Kalina elvitte a labdát Kovács elől, majd 12 méterre a ka­putól átemelte Lippain, ám a hazai védőknek a gólvonalról sikerült fel­szabadítani. 75. perc: Gyánó pályára lépése után 5 perccel remek helyzetfelis­merése révén szenzációs gólt lőtt. A játékos a hazai kaputól 35 méterre kapott egy átadást. Észrevette, hogy Lippai kinn áll a kapujából, ezért távolról célzott. Labdája a kapus fölött a hálóba vágódott, 1-2. Úgy tűnik, hogy a Kecskeméti FC a múlt heti, Sopron ellen hazai pályán elszenvedett vereség után rendezte sorait. A táblázaton 3. he­lyen álló rivális otthonában okos, taktikus játékkal győzte le a feljutá­si álmokat szövögető Dajka-legény­séget. Ha a kecskeméti játékosok a kapu előtt kicsit határozottabbak, győzelmük többgólos is lehetett volna. A sportszerű mérkőzésen megérdemelt vendégsiker született. Kitűnt: Vincze, Ocsai, Szabados, Lukács, illetve Czigoth, Barna Zs„ Kollár, Gabala, Kalina. További eredmények: BVSC- Kaposvár 0-0, Békéscsaba-Komló 3-0, Százhalombatta-Csepel 6-1, Matáv Sopron-Dunakeszi 0-1, De- mecser-REAC 2-0, Tiszaújváros-III. Kerület 2-2, Szolnok-Videoton 3-1, Komárom-Érd Dabas 1-1, Hajdú- szoboszló-Cegléd 1-8. Profi Liga A Professzionális Nemzeti Baj­nokság 29. fordulójának ered­ményei: Kispest Honvéd-Tata­bánya 0-0, Haladás-Debrecen 3-1, FTC-Nagykanizsa 3-0, Pécs- Nyíregyháza 3-0, Zalaegerszeg- Dunaferr 1-4, Vasas-Diósgyőr 2-0, Győr-Siófok 1-1, Vác-MTK 0-5. Szabadnapos: Újpest. ■ ___________________________________Megyei I. és II. osztályú bajnokság___________________________________ Szauer mestemégyessel majálisozott KUNBAJA-HARTA 2-4 (0-1) Kunbaja, 150 néző. Vezette: Sánta (Rogács, Hodován). Kunbaja: Takács - Hambalkó, Kiss L, Sáfár, Majoros (Simon), Kálmán (Varga), Halász, Wettstein, Kiss R., Bohner (Csipák), Révész. Edző: Haász László. Harta: Molnár - Tomolik, Polánsz- ky, Losonczi, Kutak, Gutman, Szauer Z. (Döbrentei), Veres, Szauer T., Bujáki (Lehoczki), Kovács (Kákonyi). Edző: Sümegi József. Gólszerző: Kiss R., Wettstein ill­ésből) , illetve Szauer T. 4 (egyet 11- esből). Kitűnt: Takács, Kiss R., Révész, il­letve Szauer T., Molnár, Polánszky, Kutak. Ifjúsági mérkőzés: 2-5. SOLTVADKERT- JÁNOSHALMA 5-0 (1-0) Soltvadkert, 300 néző. Vezette: Pataki (Törőcsik, Sörös). Soltvadkert: Hatvanyi - Gillich (Eiler), Schiszler, Digner, Eperjesi, Marton, Schmidt (Gusztos), Szikszai, Szlovák, Font, Kovács G. Edző: Erdős Gyula. Jánoshalma: Huczek - Ádám, Mizser, Tóth (Sánta), Urbán, Horváth, Szem, Kiss, Szabó L., Szabó K., Renner (Németh). Edző: Szabó Gábor. Gólszerző: Szlovák, Marton, Eiler, Szabó L. (öngól), Urbán (öngól). Kitűnt: Marton, Szlovák, Eperjesi, Digner, illetve Szabó K. Ifjúsági mérkőzés: 2-1. LAKITELEK-DUSNOK 3-0 (0-0) Lakitelek, 400 néző. Vezette: Ártim (Kara, Fazekas). Lakitelek: Kormos - Bálint, Kör- tési, Bagi (Bónyai), Kovács, Forgó, Kalics (Kotvics), Rozmán, Makra, Pé­csi, Ujváry. Edző: Bállá Ferenc. Dusnok: Bakula - Máté, Andrin, Laczkó, Szávuj, Báló F., Ottenthál (Bá­ló R.), Kothencz (Zalai), Óbéri, Farkas, Bogárdi (Sánta). Edző: Óbéri Antal. Gólszerző: Forgó 2, Rozmán. Kitűnt: Bálint, Kovács, Forgó, illet­ve Báló F„ Óbéri. Ifjúsági mérkőzés: 2-0. IZSÁK-TOMPA 2-0 (1-0) Izsák, 300 néző. Vezette: Pákolicz (Varga, ifj. Lencsés). Izsák: Molnár - Horváth, Tóth Cs., Bonea, Jávorka, Török (Virágh), Me­zei G. (Kuti), Mezei Zs., Bankes (Tamóczi), Mezei K., Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Tompa: Urlauber - Andróczki, Krizsán, Véh, Bálind (Kovács), Tímár, Nagy, Kósa, Fütyü, Szalma (Béleczki), Sulomán. Edző: Tápai Tibor. Gólszerző: Bankes, Bonea. Kitűnt: Bonea, Jávorka, Mezei Zs., Bankes, Ul. Urlauber, Véh, Sulomán. Ifjúsági mérkőzés: 6-2. NEMESNÁDUDVAR- BÁCSALMÁS 4-2 (0-1) Nemesnádudvar, 400 néző. Vezette: Rácz (Horváth, Süveggyártó). Nemesnádudvar: Szabados - Jagicza L, Nébl, Éles, Jagicza P., Me- zőfi, Grúber (Czvetnics), Simon (Fá­bián), Szilágyi, Pesti (Szűcs), Gazsi. Edző: Simon István. Bácsalmás: Szőke - Bodrogi (Kő­vári Á.), Tóth, Száhl, Körmöczi, Bar­na, Bállá (Schneider), Kiss Baranyi Cs., Kővári R, Szőcs, Bögre (Bálint). Edző: Kiss Baranyi Sándor. Gólszerző: Szilágyi 2, Simon, Mezőfi, illetve Száhl 2. Kitűnt: Szilágyi, Simon, Pesti, il­letve Száhl, Barna. Ifjúsági mérkőzés: 0-1. SOLT-TISZAALPÁR 2-0 (0-0) Solt, 300 néző. Vezette: Kazinczi (Agócs, Sörös). Solt: Csepecz - Kiss, Szellák, Stróbl, Jenei, Kollár, Fink, Németh, Gúla, Bajnok (Jánosi), László (Gallai). Edző: Bécs Gábor. Tiszaalpár: Hekkel - Márton, Már­ta, Szabados, Bíró, Kovács, Bársony, Tóth (Karsai), Zs. Juhász, Sinkó, Var­ga (Talárcsik). Edző: Kókai Ferenc. Gólszerző: Németh 2. Kitűnt: Csepecz, Stróbl, Kollár, Né­meth, illetve Bársony, Sinkó. Ifjúsági mérkőzés: 4-3. Hetényegyháza-Kiskunmajsa 1-2, Bátya-Kiskunhalas 0-8. Ezekről a mér­kőzésekről nem kaptunk tudósítást. Megyei II. osztály, Északi cso­port: Kecskeméti MÁV-Dunavecse 2-2 (1-0), Akasztó-Kiskunfélegyházi Hon­véd 5-1 (4-0), Kunszállás-Nyárlőrinc 5-2 (4-0), Tiszaug KTE-Tabdi 5-0 (2-0), Jakabszállás-Csólyospálos 1-1 (1-1), Ladánybene-Szabadszállási Honvéd 7-2 (2-0), Helvécia-Orgovány 2-2 (1-0), Kolonker FC-Tass 1-1 (1-0). Déli csoport: Szakmár-Bátmonos- tor 2-3 (0-1), Kecel-Császártöltés 1-1 (1-1), Kelebia-Csávoly 2-4 (0-2), Géderlak-Dunafalva 0-1 (0-1), Kis­kunhalasi Spartacus-Bácsborsód 2-0 (1-0), Nagybaracska-Gara 8-0 (3-0), Sükösd-Vaskút 0-1 (0-0). Szabadna- pos: Katymár.____________________■ SkodaFabia "8,ártáfllk“ Új modell, új élmények, új kate- A Skoda egy olyan különleges gória: SkodaFabia. modellel lepte meg a Világot, További információért forduljon amely méltán vezeti át az márkakereskedésünkhöz. Autó ÖNÉRT 6500 Baja, Bezerédj u, 9-13. Tel./fax: 79/322-855 Internet www.extra.hu/skodaszalon Rákóczi ós Locskai 6000 Kecskemét, Mindszenti krt. 2. 1:76/417-619 F.: 417-857 . y • I Egy uj kát« a Skodátó