Petőfi Népe, 2000. április (55. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-10 / 84. szám

m 2000. ÁPR1US 10., HÉTFŐ SPORT Petőfi Népe - 9. oldal Nők gólzáporban Labdarúgás A női labdarúgó EB-selejtező mérkőzésen a magyar válogatott 6-0-ra nyert Kecskeméten a gö­rögök ellen. EB-selejtező, B- kategória, Déli-csoport, 4. fordu­ló: Magyarország-Görögország 6-0 (0-0). Góllövők: Nagy A. (4), Bökk, Főfai. A magyar együttes a második félidőben meggyőző teljesít­ményt nyújtva biztosan szerez­te meg a győzelmet. A 4. forduló után Magyaror­szág pontveszteség nélkül áll csoportjának első helyén. A kö­vetkező mérkőzést április 26-án, szintén Kecskeméten, Törökor­szág ellen játssza a Bacsó István által irányított női válogatott, majd a zárófordulóban május 13-án, idegenben, Bosznia-Her- cegovina lesz az ellenfél. __■ B ronzérmesek VÍZILABDA A harmadik helyen végzett a magyar női vízilabda-válogatott a nyolc csapatos athéni tornán. A 3. helyért: Magyarország-Ka- nada 11-8 (1-1, 1-3, 5-1, 4-3). A magyar góldobók: Stieber 4, Valkay Á. 2, (Kecskeméti Villa­nó Fókák) Tóth N., Valkay E„ Szremkó, Tóth G„ Sipos 1-1. Bátortalan kezdés, kétgólos hátrány után belelendült a ma­gyar együttes, és magabiztosan győzött az észak-amerikai együttes ellen. Tóth Gyula elmondta: az amerikaiak elleni csütörtöki ki­siklás, sima vereség törvénysze­rű volt a 12 találkozóból álló fel­készülési sorozaton belül. A szövetségi kapitány nagyra ér­tékelte a csapat lelkierejét, hogy a hullámvölgy után ismét meg- felelően teljesített. ■ A lányok kiütötték a BSE-t Kosárlabda Kecskeméti KC- BSE 82-63 (46-19) NB I-es női kosárlabda-rájátszás az 5-6. helyért. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Missura, Várhalmi. Kecskeméti KC: Herbster 16/3, Kovács 21/9, Dzsuver 12, Fűrész 9, Vojnics 7. Csere: Horváth 14, Eperjessy 3, Fück, Vida. Edző: Novák Gábor. Az eredmény alakulása, 4. p.: 6-4,10. p.: 19-11,15. p.: 31-12,18. p.: 41-14, 23. p.: 50-21, 29. p.: 60- 28, 33. p.: 69-42, 37. p.: 76-57. Kipontozódott: Dzsuver a 36. percben. Remekül kezdett a hazai együttes. Rá sem lehetett ismerni a nemrég a Soproni Postás ellen még vergődő csapatra, pedig irányító játékosát, a sérült Para- dizt nélkülözte. Nagyszerűen vé­dekeztek és önbizalommal, pon­tosan dobtak. A BSE nagyágyúját a GYSEV ellen szinte egyedül két győzelmet hozó Thomast Kovács Andrea az első félidőben teljesen kikapcsolta a játékból. Az ameri­kai az első félidőben 5 pontot gyűjtött és le is cserélték. Kovács tripláival, Herbster, Fűrész és Horváth pontjaival a félidő végére jelentős előnyt szereztek a haza­iak. A második félidőben sokáig nem változott a játék képe. A kecskemétiek ugyan engedtek az iramból és Thomast sem őrizték olyan szigorúan, ám az előny még nőtt, s a 29. percben 32 pon­tos vezetésre álltak a hazaiak. Ez­után Novák Gábor edző fokozato­san pályára küldte a cseresort. Igaz, ezt tette a BSE szakvezetője is, ám Thomast a pályán hagyta, és a rutinos játékos élt a lehető­séggel, mert ezután 16 pontjával sokat javított csapata helyzetén. Az eredmény szorosabb lett, de a kecskemétiek győzelmét semmi Horváth (a labdával) 14 ponttal járult hozzá a kecskeméti győzelemhez. fotó: b. r. sem fenyegette. Magabiztos já­tékkal nyert a hazai együttes. A kecskeméti csapatból a véde­kezésben és támadásban is kima­gasló teljesítményt nyújtó Kovács emelkedett ki, de Herbster, Fű­rész, Horváth és Dzsuver játéka is minden igényt kielégített. Véde­kezésben az egész csapat dicsére­tes teljesítményt nyújtott. Gyorsa­ságban, dobásban és főleg a le­pattanó labdák megszerzésében múlták felül a BSE-t. A két győze­lemig tartó párosmérkőzésen 1:0- ra a Kecskemét vezet. Biztató előny a visszavágóra Elvesztették ütőformájukat Kézilabda Magyar Kupa, férfiak, negyed­döntő, 1. mérkőzés: Kiskőrös KKC-Százhalombatta 24-19 (12- 4). Kiskőrös, 800 néző. Vezette: Horváth, Marton. Kiskőrös: Nagy P. - Bendó 8/4, Juhász 1, Fejes 3, Golovin 1, Makai 2, Farkas 5. Csere: Tyetyák (k), Szotyori 2, Németh 2, Tolsz- tih, Fekete, Szentgyörgyi. Edző: Koleszár György. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Az eredmény alakulása, 15. p.: 5-2,25. p.: 9-3,40. p.: 17-9,50. p.: 17-12. Kitűnt: Nagy R, Bendó, Ju­hász, Golovin, illetve Kerekes (k), kuzma 8, Győrffy 6/3. Koleszár György: - Negyvenöt pecig jól játszottunk, akkor a ket­tős emberhátrány megzavart bennünket. Röplabda NB I-es női mérkőzés, rájátszás a 9-12. helyért: Miskolci VSC— Kecskeméti RC 3:1 (-20, 22, 6, 24). Miskolc, 200 néző. Vezette: Járosi, Csizmarik. Kecskeméti RC: Karsai, Vasa - di, Dunszt, Vakulya, Ékes, Marti­novics. Csere: Vatai (liberó), Müller. Edző: Rapcsányi István. A kecskeméti csapat a harma­dik játszmát kivéve egyenrangú partnere volt a miskolci gárdá­nak. A második és a negyedik szett szoros végjátékában azért szerepelhetett sikerrel a hazai együttes, mert a vendégek a gyenge bejátszások miatt nem tudták kihasználni kimagasló ütőformájukat. A Kecskeméti RC- ből kitűnt: Ékes, Vakulya. Rapcsányi István: - Nem tud­tuk kimagaslóan kihasználni ütő­erőnket. Sportesemények Bács-Kiskunban Április Asztalitenisz 30-án: OTP Kupa diák- és gyer­mekverseny, Kunadacson. Csúszókorong 8-9-én: a Magyar Kupa I-II. for­dulója Kecskeméten. 5-6-án: a diákolimpia II. kcs. terü­leti döntői Kiskunhala­son és La- josmizsén. 10-11-én: di­ákolimpia III. kcs. te­rületi dön­tők Kiskunhalason és Lajos- mizsén. 12-13-án: diákolimpia II. kcs. megyei döntő Kiskunhala­son. 27-én: diákolimpia III. kcs. megyei fiú döntő Lajosmizsén. 28-án: diákolimpia III. kcs. me­gyei leány döntő Kecskeméten. Kosárlabda 3-án: diákolimpia II. kcs. me­gyei fiú döntő Baján. 4-én: diák­olimpia II. kcs. megyei leány dön­tő Kecskeméten. 12-én: III. kcs. megyei fiú döntők Kunszent- mildóson. 13-án: III. kcs. megyei leány döntők Kecskeméten. Lovassport 2-án: Távlovagló verseny Pir- tón. 11-16-án: fogathajtás. CAN 1/2/4-es Kerekegyházán. 14-16- án: A-kategóriás verseny Hetény- egyházán. 28-30-án: megyei 1-es- 2-es és négyes póniverseny Tisza- kécskén. Röplabda 22-23-án: Varjú Lajos gyermek és mini fiú emlékverseny Kecske­méten. Sportlövészet 29-30-án: megyei minősítő pisztolyverseny (25 m). Tájékozódási futás 1-2-án: diákolimpia Tázláron. Tenisz 8-9-én: korosztályos verseny Kiskunfélegyházán. Úszás 8-án: Hírős Kupa II. forduló Kecskeméten. Természetjárás 8-9-én: 2x50 kilométeres mun­katúra. Technikai tömegsport 8-án: diákolimpia II. forduló ál­talános iskolás fiú és leány lég- puska-lövészverseny Pálmonos- torán. 22-én: Felső-kiskunsági lö­vészverseny Kunszentmiklóson. Harcművészet 28-30-án: Nambudo (karate) világbajnokság Kecskeméten. Május Atlétika 9-10-én: diákolimpia tavaszi pályabajnokság, IV-V. kcs. Kecs­keméten. 16-17-én: diákolimpia tavaszi pályabajnokság, MII. kcs. Kecskeméten. Birkózás 28-án: Kiskun Kupa diák sza­badfogású verseny Kiskunfélegy­házán. Kézilabda 3-án: diákolimpia IV. kcs. me­gyei fiú döntő Kalocsán. 4-én: di­ákolimpia IV. kcs. megyei leány döntő Kiskunhalason. Kosárlabda 25-én: a megyei férfi bajnokság befejező fordulója. Labdarúgás 3-án: diákolimpia I. korcso­portos területi döntő Baján és Kecskeméten. 4-én: diákolimpia III. kcs. területi döntő Baján és Kiskunfélegyházán. 11-én: diák­olimpia I. kcs. megyei döntő Baján. 12-én: diákolimpia III. kcs. megyei döntő Kecskeméten. 15-én: diákolimpia II. kcs. terüle­ti döntő Solton és Kecskeméten. 19-én: diákolimpia II. kcs. me­gyei döntő Solton. 28-án: a Ma­gyar Kupa selejtezőinek befejező fordulója. Lovassport 19- 21-én: fogathajtás. Muity Sándor-emlékverseny, Mélykút. 19-21-én: díjugratás. A-B kategóri­ás verseny, Kiskunhalas. Röplabda 20- 21-én: Vásárhelyi Pál Kupa fiú gyermekverseny, Kecskemét. Tenisz 6-7-én: megyei felnőtt és kor- csoportos verseny, Kecskemét. 13-14-én: diákolimpia megyei döntő, Baja.l3-14-én: 12 éves fiúk versenye, Kiskunfélegyháza. 20- 21-én: Levi’s Kupa, Kiskunhalas. Úszás 20-án: az ORV II. fordulója, Kecskemét. 24-én: diákolimpia I- V. kcs. megyei döntő, Kecskemét. Szabadidősport 15-én: az asztalitenisz Baján, a teke Tiszakécskén, a sakk Lajos­mizsén. Természetjárás 6-7-én: 2x50 km-es túra a Kis­kunságban. 13-14-én: Túra az Al­föld kékjelzésű útjain. 10-14-én: Vajasok-Duna melléki vízi túra. 18-21-én: Őrség-Göcsej túra. Technikai és tömegsport 1-jén: családi sportnap, Jakab- szállás. 6-án: Soltész Antal-em- lékverseny, Kecskemét-Ballószög- Városföld. ÖSSZEÁLLÍTOTTA: SZ. Z. _____________Tudósítóink jelentik_____________ R angadót nyert a Halas Kézilabda NBI/B-s női mérkőzés: Hódme- zővásárhely-Kiskunhalasi NK- SE 21-30 (11-14) Hódmezővá­sárhely, 400 néző. Vezette: Ihász, Kanyok Kiskunhalas: Vörös - Csősz 1, Szarka 2, Pucsli 5, Asztalos 9, Kurgyis 8/6, Kósa 4. Csere: Katkó 1, Csengeri. Edző: Katkó Andrea Hétméteresek: 5/3, ill. 6/6 Kiállítások: 4, ill. 4 perc Ifjúsági mérkőzés: 20-34 Felfokozott várakozás előzte meg a listavezető Kiskunhalas és a második helyezett Vásár­hely szombati összecsapását. Az őszi, 10 gólos idegenbeli ve­reségért (25-15) szerettek volna ugyanis revansot venni az ex- halasi játékosokkal megerősített csongrádiak. A Sütő-Huba pá­ros azonban nem igazán reme­kelt. A KNKSE-t legalább 60 szurkoló kísérte el a szomszé­dos megyébe. így szinte hazai hangulatot tudtak varázsolni a halasi lányoknak. A Vásárhelyi Narancs ellen Pucsli Valéria és Asztalos Judit már az első ne­gyedórában ontotta a gólokat. A hazaiak azonban szívósan ta­padtak a KNKSE-re. A támadá­saik után villámgyorsan vissza­zártak és időnként citromdíjas gólokkal borzolták a vendég drukkerek idegeit. A korábbi halasi sikeredző, Farkas „Cinga” József kénytelen volt időt kér­ni, egy Vörös-bravúr után a 25. percben (7-10). Asztalos Judit azonban ezután is szorgalma­san zörgette a csongrádiak háló­ját. így a 11-14-es félidei statisz­tika hét dugót jelzett. A második 30 perc Vörös ka­pus indításával és Kósa ejtésé­vel kezdődött (11-15). A mérkő­zés fordulópontja gyorsan, már a 38. percben bekövetkezett. A korábban, nagy tehetségnek ki­kiáltott Káli szépítő gólját (15- 17) ugyanis, egy durva szabály­talanság követte. Az induló Szarkát, Ábrahám tagiózta le a vásárhelyi hatoson, amiért piros lapot követeltek a halasi szurko­lók. A csak szimpla ember­előnyt is 3 góllal torolták meg a taktikusan játszó vendégek (15- 20). Katkó Andrea ekkor már nemcsak a kispadról, hanem a pályáról is dirigálta csapatát. A hátralévő húsz percben a halasi­aknak minden sikerült. A vásár­helyieknek viszont kedvét szeg­ték a bődületes kapufák, az elhi­bázott ziccerek és a kihagyott hetesek. Kurgyis viszont biztos kézzel hajtotta végre a vendég­büntetőket és a széleken szin­tén beindult a halasi henger. A sziporkázó bajnokjelölt az 53. és az 54. percben, hátrányból is gólokat tudott dobni (19-27). így a lefújást követően tánccal és fiesztával jutalmazták meg a szurkolóikat (21-30). Kitűnt: Huba 6, ill. Asztalos, Pucsli, Kósa NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés: Kunpetrol Kiskun- majsa SE-Tiszaföldvár 34-27 (16-14). Kiskunmajsa, 350 néző. Vezette: Szabó, Tóth. Kiskunmajsa: Prezenszki - Szabó-Tönki 8, Gilan 7, Sándor 6, Vajas, Miljkovic 3, Varga 8/4. Csere: Dobos (k), Ambrus 2, Kucsera, Buknicz, Kiss I., Kun. Edző: Prónay Gyula és Gazsó László. Hétméteresek: 4/4, ill. 7/4. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. A találkozó elején a majsaiak kapták el jobban a ritmust, így a vendégek tíz percig csak futot­tak az eredmény után. A „ne­hézsúlyú” beállós Kiss réven egyenlítettek, majd a 12. perc­ben Berkó révén a vezetést is át­vették (6-7). A földváriak, akik a szerencsével sem álltak hadilá­bon, nyolc percen keresztül tudhatták maguknál az előnyt. A majsai fiatalok - Ambrus és Szabó-Tönki - góljai után kapust kellett cserélniük a vendégek­nek, de Tajtit is gyorsan felavat ta az egyre jobb formába lendü lő Sándor István. A 20. percben Varga már a harmadik hétméte rését értékesítette biztos kézzel, majd egy ziccert is bevágott (12- 10). A majsai kapuban Dobos kapus átmentette két héttel ez­előtti formáját, s két büntetőnél is „megbabonázta” a vendégek ítéletvégrehajtóit. Nehezen ugyanis mellé trafált, Tóth pe dig a majsai kapusba. A fordula tos játékot láthatott a mindkét csapatot szép számmal buzdító szurkolósereg. A vendégdruk­kerek előbb annak örülhettek, hogy Berkó révén két perccel a félidő vége előtt ismét ledolgoz ta csapatuk a hátrányát. Mégis a hazaiak kaptak nagyobb tapsot, mert két gyors akció végén Gi lan és Szabó-Tönki Emészt lö vése is kapuban landolt. A majsaiak balkezesei - Sza­bó-Tönki, Gilan és Sándor - a folytatásban sem hagyták abba a gólgyártást. Nem csoda, hogy a 38. percben, 21-16-os állásnál időt kértek a vendégek. A ven dégeknek alig sikerült áttörniük a kék-sárgák falát, ha igen akkor pedig Dobos védett, köztük egy újabb hetest is. A földváriak 19 perc alatt mindössze öt gólt löt tek, viszont a hazaiak remek tá madásaik révén rendre ered ményesek voltak, így 27-19 is volt már az állás. A hazai kö­zönség örömmel nyugtázta kedvenceinek remek teljesítmé­nyét, s vastapssal jutalmazta a biztos sikert, amellyel gólkü lönbséget sikerült javítani a baj­nokesélyes ellen. A Kunpetrol - amely a bajnokság során most nyújtotta a legjobb csapattelje­sítményt - így a negyedik tava­szi mérkőzésén a hetedik pont­ját szerezte meg. Kitűnt: Szabó-Tönki, Dobos, Gilan, Sándor, Varga, ill. Berkó 10, Kiss 3, Bukta 6/3. Ifjúsági mérkőzésen: Kun petrol-Kiskunmajsa SE - Tisza- földvár 33-30 (13-15). NB Il-es férfimérkőzés: Mizse KC-TFSE 30-20 (14-10). Lajos- mizse, 200 néző. Vezette: Antos, Dudogh. Mizse KC: Simó - Nagy 2, Szász 3, Szekeres 4, Koller 2, Józsa 12, Horváth 1. Csere: Boda, Szórád 2, Sárközi (k), Szarvas, Borics 1, Veszelszki 3, Kollár (k). Edző: Móra Ferenc. A vezetést a TFSE szerezte meg - mint utóbb kiderült - a mér­kőzés folyamán utoljára. Az első félidőben még tartotta magát a vendégcsapat, ugyanis Szász ki­állítása megzavarta a Mizse KC-t. A második játékrészben fo­kozatosan növelte előnyét a hazai csapat (10. perc: 18-11). Nagysze­rűen sikerült a bemutatkozás a fi­atal Veszelszkinek, aki három gólt szerzett (22. perc: 27-16). Ki­tűnt: Simó, Józsa, Veszelszki, il­letve Hajdú, 8, Horváth 4. Vízilabda OB I/B-s férfimérkőzés: Neptun VSC-Kecskeméti VSC 9-11 (2-4,2 1,0-5, 5-1). Bp.,vezette: Pálinkás, Oravecz. KVSC: Harkai - Nagy R., Ki­rály, Deák, Hegedűs 1, dr. Koncz, Sárkány 2, Budai 1, Vargha, Pán- czél M. 6, Nagypál 1, Győré, Jó­zsa, Szabó Gy. (k). Edző: Magó Gábor, Rozgonyi Gábor. A minden csapatrészében jobb kecskeméti együttes az első, de különösen a harmadik ne­gyedben lerohanta az utóbbi for­dulókban meglepetésszerű győ­zelmeket szerző ellenfelét. A vé­gén a cseresor is játszott, kienge­dett a kecskeméti csapat, de a bizos győzelmet az utolsó per­cekben kapott gólok nem veszé­lyeztették. Kitűnt: Pánczél M. (a mezőny legjobbja), Sárkány, Hegedűs, Harkai, illetve Balia F. 4.