Petőfi Népe, 2000. április (55. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-17 / 90. szám

Petőfi Népe - 11. oldal III 2000. ÁPRILIS 17., HÉTFŐ SPORT VILÁG Komondor Tours Kupa-verseny Fogathajtás Az elmúlt hét végén meg­kezdődött a fogathajtók versenyidénye. Kerekegy­házán három kategóriában versenyeztek a fogatok. Az egyes fogatok mezőnyében heten álltak rajthoz, a kettesek­nél tizennégyen, a négyeseknél pedig hatan. Különösen az egyes- és négyesfogat-hajtók ve­télkedése ígért izgalmakat, hi­szen mindkét kategória vüágbaj- nokságra készül. A nyitónapot követő szombati maratonhajtás- ban az egyes fogatok kategóriá­jában Benkő Sándor, az elmúlt évi kecskeméti világbajnokság maratoni hőse remekelt. A ket­tes fogatok maratonversenyét, meglepetésre az orosházi lovas­klub hajtója, Zalai Béla nyerte. A négyes fogatok maratoncsatáját Józsa Vendel nyerte új fogatával, meglepetésre megelőzte a vecsé- siek országos bajnokát, hajtó- derbygyőztesét, Dobrovitz Jó­zsefet, és a nagy visszatérő, bu­gaci világbajnok Juhász Lászlót, aki a nyitónapon díjhajtásban a második helyen végzett, a foly­tatásban, különösen a vizesaka­dályban azonban gondjai akad­tak. Nagy csatát hozott a befeje­ző napi akadályhajtás. Az egyes fogatok mezőnyében: 1. Zsók Csaba (Szekszárdi, 2. Balaska Gyula, 3. Fábián Sándor. Össze­tettben: 1. Balaska Gyula (Tech­notext) 2. Varga Péter (Techno­text), 3. Fábián Sándor (Gyula). A kettes fogatoknál nem volt hi­bátlan hajtás. Kósa János, nyert, második Zalai Béla, 3. Nagy Sándor. Összetettben: 1. Nagy Sándor (Technotext), 2. Kósa Já­nos, 3. Zalai Béla. A négyes fogatok akadályhaj­tó versenyében Juhász László vigasztalódott a maratonhajtás kudarcáért, ugyanis hibátlant hajtott. Második lett Józsa Ven­del, harmadik pedig Scheik Jó­zsef. Összetettben: Józsa Vendel (Lajosmizse) megnyerte a né­gyes fogatok versenyét, 2. Dob­rovitz József, 3. Farkas István (Bugac),... 6. Juhász László. TUDÓSÍTÓNKTÓL Kupacsapat lesz a KKC Kosárlabda BSE ESMA-Kecskeméti KC 75-78 (31-38) NB I-es kosárlabda női ráját­szás az 5-8. helyért. Budapest, Városmajor, 200 néző. Vezette: dr. Vígh, Hegedűs T. Kecskemét: Herbster 24/9, Kovács A. 11, Dzsuver 10, Fűrész 8, Vojnics 13. Csere: Eperjessy 8/6, Fück 2, Horváth A. 2. Edző: Novák Gábor. Az eredmény alakulása: 9.p.: 13-13, 12. p.: 19-20, 16. p.: 28-26, 24. p.: 38-41, 28. p.: 51-46, 32. p.: 54-56, 35. p.: 55-62. Kipontozódott: Dzsuver a 36., Herbster a 37., Fűrész a 40., Thomas a 40. percben. A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Kecskemét javára. Ez azt jelenti, hogy a kecskemétiek az 5-6. helyért , úszhatnak a Diósgyőrrel. A BSE játékát az első félidőben sok pontatlan és eladott labda jel­lemezte. Később feljavultak a vá­rosmajori lányok, de a fegyelme­zetten és lelkesen játszó kecske­métiek, ha szoros mérkőzésen is, de kicsikarták a győzelmet. Kitűnt: Thomas 22, illetve Herbster, Kovács A., Fűrész, Voj­nics. Novák Gábor: - Köszönjük Mészáros László elnökünknek, hogy gondoskodott a munkánk­hoz szükséges feltételekről. En­nek is köszönhetjük, hogy indul­hatunk a Ronchetti Kupában. NB I. B-csoportos férfi kosár­labda-rájátszás a 7. helyért, első mérkőzés: Veszprém-Bajai Hon­véd KK 75-67 (46-28). Veszprém, Herbster (a labdával) a kecskemétiek legeredményesebb játékosa volt. FOTÓ: B. R. 200 néző. Vezette: Nagy, Dudás. Bajai Honvéd KK: Kovács 6, Pálkerti 25/3, Szűcs 21/9, Kan- csár 2, Mészáros 8/6. Csere: Ács 3, Hosszú 2, Csátaljay. Edző: Hosszú István. Az eredmény ala­kulása: 8. perc: 20-15, 18. perc: 41-26, 29. perc: 52-52, 34. perc: 67-58. Az első félidőben lélektele- nül, gyengén játszott a Baja. A Jobb hajrával nyert a Kőrös Kézilabda NB I-es férfimérkőzés: Kiskőrös KKC-Százhalombatta 27-26 (13- 12). Kiskőrös, 900 néző. Vezette: Csepes, Jancsó. Kiskőrös: Nagy P. - Bendó 6/4, Juhász 1, Szotyori 5, Makai 1, Golovin 3, Farkas 3. Csere: Tyetyák (k), Fejes 6, Feke­te 1, Tolsztih, Németh 1. Edző: Koleszár György.Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3. Az eredmény alakulása: 10. p.: 4-4, 20. p.: 9-7, 40. p.: 17-16, 50. p.: 22-22, 57. p.: 25-26. A küz­delmes mérkőzésen hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Az el­ső félidő végén remekül hajráztak a hazaiak, de a vendégek a máso­dik játékrész elején egyenlítettek. A toiytatasoan is toDDszor állt döntetlenre a találkozó, amit jobb hajrával nyert meg a Kiskőrös. Kitűnt: Szotyori, Golovin, Fejes, illetve Kerekes (k), Győrffy 10/3. Koleszár György: - Remek küz­dőszellemünknek és a végjáték­ban nyújtott precíz játékunknak köszönhettük a győzelmet. Tudósítóink jelentik «Tudósítóink jelentik • Tudósítóink jelentik Diákok gyúrtak az érmekéit Diákolimpia 2000, leány I-IL, fiú MI­HI. korcso­portos or­szágos bir­kózógála. A Magyar Bir­kózó Szö­vetség, a szabadfogá­sú és női birkózó Európa-bajnok- sággal egy időben, április 7-9. között Budapesten rendezte a Diákolimpia 2000 országos birkó­zógálát, amelyen eddig nem látott mezőny, 1250 versenyző mér­legelt és hét szőnyegen hét kor­csoportban, két fogásnemben kezdte meg a versenyt. A színpompás megnyitón a Nemzeti Sportcsarnokban Milan Ercegan, a FILA (Nemzetközi Birkózó Szövetség) elnöke ma­gyarul is üdvözölte a résztvevő­ket. Hegedűs Csaba, az MBSZ el­nökének köszöntő szavai után késő estig, majd szombaton egész nap három helyszínen hatalmas mezőny birkózott az érmekért. A diák I. korosztályban, 31 kg-ban a verseny legkiemelkedőbb ered­ménye született: 78 induló közül Kiss László (KTE), a Lánchíd U. Ált. Isk. tanulója bajnok lett. Eredmények, leányok, II. korcsoport, 52 kg: 3. Nehéz E. (Soltvadkert, Kossuth L. Ált. Isk.). Fiúk, I. korcsoport (1989-91-ben szül.), 31 kg (78 induló): 1. Kiss László (KTE, Lánchíd U. Ált. Isk.), 6. Lénárt M. (Kiskunfél­egyháza, Darvas J. tér), 37 kg (39 induló): 6. Molnár Cs. (Kkfháza, Darvas tér), 50 kg (17 induló): 3. Kovács G. (KTE, Lánchíd), 4. Kovács F. (Baja, Rákóczi F. Ált. Isk.), 60 kg (9 induló): 3. Nemes Nagy Á. (Kkfháza, Darvas), +60 kg (12 induló): 6. Csőszi T. (KKfháza, Darvas).II. korcso­port, szabadfogás (1987-89-ben szül.), 29 kg (24 ind.): 4. Tajti A. (Tiszakécske, Móricz Zs.), 36 kg (36 ind.): 4. Jámbor L. (Baja, Rákóczi E), 38 kg (41 ind.): 6. Boros A. (Kkfháza, Dózsa Gy.).H. korcsoport, kötöttfogás, 29 kg (9 ind.): 3. Patai P. (Kkfháza, Dar­vas), 35 kg (22 ind.): 1. Fekete László (Kkfháza, Darvas tér), 38 kg (27 ind.): 6. Szabó R. (KKf- háza, Darvas), 46 kg (16 ind.): 3. Szabó Zs. (KKfháza, Darvas), 50 kg (10 ind.): 3. Nagy J. (Kkfháza, Darvas), 4. Ván G. (Kiskunhalas, Szt. József Ált. Isk.), 55 kg (10 ind.): 1. Dajka Richárd (KTE, Cegléd, Mészáros Ált. Isk.), 6. Dora T. (Kkfháza, Darvas), 61 kg (13 ind.): 3. Patai N. (Kkfháza, Darvas). III. korcsoport, szabad­fogás (1985-87-ben szül.), 42 kg (20 ind.): 1. Beischlag Péter (Solt­vadkert Kossuth L. Alt. Isk.), 5. Koch R. (Baja, Rákóczi F.), 47 kg (31 ind.): 2. Majosházi (KTE), 6. Molnár A. (KTE, Hetényegyhá- za), 53 kg (36 ind.): 3. Fülöp D. (Soltvadkert, Kossuth L), 5. Soly- mosi S. (KTE), 75 kg (13 ind.): 1. Róna Krisztián (KTE,. Tisza­kécske, Ref. Ált. Isk.), +75 kg (13 ind.): 1. Erdős Márton (Kunszent­miklós ÁMK). III. korcsoport, kötöttfogás, 32 kg: 2. Pankovics R. (Kiskunhalas, Fazekas), 47 kg: 2. Majosházi I. (KTE), 66 kg: 1. Dajka Zsolt (KTE, Cegléd, Mé­száros Ált. Isk.), 3. Kácsor L. (Kunszentmiklós, ÁMK). A csa­patversenyben a fiú I. korcsoport­ban (428 induló): 5. KTE 11 pont­tal. A kötöttfogás II. korcsoport­ban, ahol 151 induló volt, a Kis­kunfélegyházi VTK lett az első 25 ponttal. Autósport A kiskőrösi Ricsa Tibor az idén került fel a rallye első osztályba. A felkerüléshez járó jogot már két éve kivívta magának, de csak az idén nyílt rá lehetőség, hogy a jogot ki is használja. Ezt a lehe­tőséget pedig a szombathelyi Peugeot Lions Racing Team nyúj­totta számára egy Peugeot 306 S 16-os versenyautóval az N3-as géposztályban, Szabó Péter navi­gátorral. Az idénynyitó Eszter­gom rallye-n bizonyította tehet­ségét és rátermettségét. A dobogó legfelső fokán fejezték be a ver­senyt. Sakk Ötfordulós svájci rendszerben Kiskunhalason rendezték meg Bács-Kiskun szabadidősport- sakkdöntőjét. A Közösségek Há­zában 16 versenyző ült sakk­táblákhoz, akik közül a győzel­met a kiskunfélegyházi Rácz Ist­ván szerezte meg 4,5 ponttal. Az oklevél és versenydíj egyben a legjobb, sötéttel játszó férfiver­senyzőt is elismerte. Mögötte a szintén kiskunfélegyházi Seres László, utánuk a kiskunhalasi Papp Zoltán végzett. A női dobogósok: 1. a legjobb sötéttel játszó női versenyző, Bankós Henrietta (Kiskunhalas), 2. Juhász Mónika (Kiskunhalas), 3. Némedi Emőke (Kiskunfélegy­háza). A csapatversenyt Kiskun­halas válogátottja nyerte 45 pont­tal; 2. Kiskunfélegyháza, 3. Lajos­mizse. VÍZILABDA OB I/B-s férfimérkőzés: Kecske­méti VSC-Pécsi VSK 14-4 (4-2,4-1, 4-1, 2-0). Kecskemét, vezette: Pengő L, Németh F. KVSC: Harkai - Nagy R., Király, Deák 2, Hegedűs 3, Simon, Sár­kány 4, Budai 1, Steinacker, Pán- czél M., Nagypál 1, Varga B„ Jó­zsa 3, Szabó Gy. (k). Edző: Magó Gábor, Rozgonyi Gábor. A kilenc emberrel érkezett Pécs ellen a kecskeméti csapat jó játékkal győzött. Főleg erőnlét­ben és gyorsaságban múlta felül ellenfelét a látványos játékot hozó mérkőzésen. A tavaszi hat mérkő­zésen a kecskeméti csapat 11 pontot szerzett, és felzárkózott a csoport élvonalához. Kitűnt: Sárkány, Hegedűs, Deák, Józsa, Harkai, illetve dr. Csaba 2, Pszota 1, Bajomi 1. Hazai pályán veretlenek Kézilabda NBI/B-s női mérkőzés: Kiskun- halasi NKSE - Jászberény 27-21 (17-9) Kiskunhalas, ÁMK Sport- csarnok, 300 néző. Vezette: Ke­rek, Wohner. Kiskunhalas: Vörös - Csősz 2, Szarka 11/3, Pucsli 1, Asztalos 3, Kurgyis 4, Kósa 3. Csere: Kátai (k), Csengeri 1, Takács 1. Edző: Katkó Andrea Hétméteresek: 7/3, ill. 2/1 Kiállítások: 0, ill. 6 perc A tizedik hazai bajnokijukon tizedszer is győztesen vonultak le a pályáról a gyakorlatilag már bajnoknak tekinthető halasi lá­nyok. A jászberényi főiskolások azonban pénteken este megnehe­zítették a hazaiak győzelmét. A KNKSE ugyanis a múlt heti, vá­sárhelyi rangadót követően kicsit kiengedett. Katkó Andreától tud­juk, hogy kevesebb edzést tartott a meccset megelőző héten. A len­dületes játékhoz szokott közön­ség, ezért halványabb teljesít­ményt láthatott. Ettől függetlenül egy percig sem forgott veszély­ben a 2 pont sorsa. A KNKSE jól kezdett, a hatodik percben már 3 góllal vezettek (4-1). A hazaiak lendülete azonban egy-egy kemény ütközés, elhibá­zott ziccer, vagy Farkas Szilvia átlövésgóljai után megtört. Az első félidőben sikerült a jászbe­rényiek, kapusát, Zsibók Gyön­gyit is alaposan megmozgatniuk a halasiaknak. A herényi hálóőr ugyanis a félidő közepe táján fo­lyamatosan parádézott a kapu­fák között. Zsinórban sikerült megfognia legalább hat halasi ziccert. A jászberényiek egyébként végig felszabadultan, veszteni­való nélkül játszottak. A türelme­sen, figuráig vezetett támadásaik révén a 18. percig tartani tudták a KNKSE-t (8-6). A halasiak főleg a széleken voltak eredményesek az első játékrészben. A 21. percben viszont beindult Szarka Zsuzsa „show-ja” Í6. A lerohanásos ak­ciókat ugyanis sorra fejezték be a rutinos játékos, virtuóz megoldá­saival a hazaiak. A 28. és a 31. perc között négyszer is ered­ményes volt a beálló (18-9). Aki így már harmadszor is váromá­nyosa lett a mérkőzés legjobbja címének. Erről a KNKSE hazai ta­lálkozóit követő szavazáson dön­tenek a szurkolók. Egyébként a második félidő­ből is Szarka teljesítménye ugrik ki, illetve a görcsössé vált játékra lehet csak emlékezni. A vendé­gek határozott és kemény véde­kezése annyira hatásosnak bizo­nyult ugyanis, hogy alaposan le­ült a mérkőzés. Amellett, hogy mindkét csapat rengeteg hibával játszott a KNKSE büntetőkből és az emberelőnyös helyzetekből is - a megszokottnál - gyengébben került ki. Inkább csak egy-egy jobb egyéni megoldásnak tudott örülni a publikum. A második félidei produkció (10-12) rá­nyomta a bélyegét a meccs utáni lakossági fórumra is, amelyből szurkolói ankét lett. A feljutással kapcsolatos kérdésekre ugyanis mindössze 30 voltak kíváncsiak az egyébként népes szurkolótá­borból. Kitűnt: Szarka, ill. Farkas 7, Zsibók (k) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés: Kecskeméti Delfin KC-Gyöngyösi FKK 25-25 (11- 13). Kecskemét, 250 néző. Vezet­te: Gyúró, Láda. Delfin KC: Rapi - Berényi 5, Ferenczi 3, Magyar, Meleg 9, Nagy 1, Juhász 2. Csere: Oros (k), Avramov (k), Kun, Felföldi 3, Viski 2, Demeter, Szántosi. Edző: Nagy Károly. Kiállítások: 18, ill. 10 perc. Hétméteresek: 9/5, ill. 3/2. A két csapat közel azonosan szerepelt eddig a bajnokságban, így a tét mindkét csapat számára a 4-6. hely valamelyikének meg­szerzése volt. A vendégek kezd­tek jobban, és a 15. percben már 3-6 volt az állás. A kecskemétiek nem találták ellenszerét a zárt, kemény védekezésnek. Ekkor egyedül Ferenczi tudott gólokat szerezni. A folytatásban is hasonlóan alakult a játék. A gyöngyösi csa­pat beállósa megoldhatatlan fela­datot jelentett a Delfin-védők szá­mára, a támadójáték pedig vér­szegénynek bizonyult. A máso­dik félidőben egy teljesen más felfogású Kecskemétet láthattak a nézők. Harcosan küzdve megfor­dították az eredményt, tíz perc alatt, 14-13-ra. A vendégek ekkor Ferenczit követő emberfogással kísérték, de az 5-5 elleni játék kedvezett a hazai csapatnak. A második félidőt szinte végig ve­zette a Delfin, de 2-3 gólnál na­gyobb előnyt nem tudott szerez­ni. A végjátékban sorozatos egyé­ni hibákat vétett a hazai csapat. Egy perccel a lefújás előtt, egygó- los előnynél hétméterest hibáz­tak, az ellentámadásból rögtön gólt kaptak. Az utolsó percet döntetlen állásnál végigtámad­hatták a hazaiak, de már nem sikerült betalálniuk. így a végén biztos győzelmet engedett ki ke­zéből a Kecskemét. Kitűnt: Rapi, Ferenczi, illetve Gáspár 6, Hódosi 5. Berényi (a labdával) ötször zörgetett be az ellenfél kapujába. ___________________fotó: b. r. m ásodik játékrészben összeszed­ték magukat a vendégek, és ki­lenc perc alatt egyenlítettek. A fordításra azonban már nem ma­radt erejük. A visszavágót egy veszprémi junior kosaras tragi­kus közúti balesete miatt nem szerdán, hanem egy későbbi idő­pontban rendezik meg. ______ ■