Petőfi Népe, 2000. március (55. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-28 / 73. szám

2000. Március 28., kedd Petőfi Népe - 7. oldal SPORT Totó A Szerencsejáték Rt. közlése szerint a 12. heti totónyeremé­nyek: 13 plusz egy találatos szel­vény nem volt. 13 találatos szel­vény nem volt. 12 találatos szel­vény 18 darab, nyereményük egyenként 178.195 forint. A 11 találatos szelvényekre egyen­ként 13.365 forintot, a 10 talá­latos szelvényekre egyenként 2.637 forintot fizetnek. Labdarúgás A MEGYEI 1. OSZTÁLY ÁLLÁSA 1. Kiskunhalas 19 17 1 1 57-15 52 2, Izsák 19 13 2 4 48-20 41 3. Kiskunmajsa 19 12 5 2 41-19 41 4. Hetényegyháza 19 12 2 5 50-25 38 5. Harta 19 10 3 6 42-30 33 6. Nemesnádudvar 19 9 2 8 38431 29 7. Solt 19 9 2 8 35-28 29 8. Tompa 19 7 5 7 35-36 26 9. Jánoshalma 19 8 1 10 40-38 25 10. Soltvadkert 19 7 4 8 18-21 25 11. Bácsalmás , 19 7 3 9 27-35 24 12. Dusnok 19 5 6 8 36-36 21 13. Lakitelek 19 5 4 10 31-35 19 14. Tiszaalpár 19 4 3 12 29-40 15 15. Bátya 19 3­16 13-77 9 16. Kunbaja 19 2 1 16 20-74 7 A MEGYEI II. OSZTÁLY ÉSZAKI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Ladánybene 19 18 1­89-11 55 2. Akasztó 19 16 3 59-15 48 3. Tiszaug-KTE 19 13 2 4 62-31 41 4. Szabadszállás 19 12 3 4 42-21 39 5. Helvécia 19 10 3 6 42-27 33 ö.Tabdi 19 10 2 7 38-31 32 7. Kecskeméti MÁV 19 9 2 8 36-39 29 8. Nyáriörinc 19 8 4 7 33-31 28 9. Kunszállás 19 7 3 9 39-44 24 10. Jakabszáilás 19 7 3 9 2842 24 11. Tass 19 5 4 10 24-44 19 12. Dunavecse 19 4 4 11 22-42 16 13. Orgovány 19 4 3 12 33-67 15 14. Kkfházi Honvéd 19 3 4 12 17-41 13 15. Kolonker FC 19 3 1 15 18-54 10 16. Csólyospáios 19 2 3 14 22-61 9 Eredmények: Tass-Akasztó 0-3, Kunszállás-K. MÁV 2- 4, Tiszaiig KTE-Helvécia 0-1, Tabdi-Ladánybene 1-3, Nyártőrinc-Jakabsz. 1-2, Kkfh. H.-Kolonker 1-1, D.vecse-Csólyosp. 2-1, Orgovárty-Szabadszállás O-O. A MEGYEI II. OSZTÁLY DÉLI CSOPORT ÁLLÁSA 1 Szakmár 18 15 2 1 77-14 47 2. Dunafalva 17 14 3 63-15 42 3. Nagybaracska 18 11 4 3 41-23 37 4. Csávoly 18 9 5 4 37-29 32 5. Katymár 18 7 4 7 49-41 25 6. Géderíak 18 7 4 7 42-37 25 7. Vaskút 17 7 4 6 38-44 25 8. Sükösd 18 6 4 8 36-35 22 ....9. Bátmonostor 1 7 5 6 6 28-32 21 .10. Bápsborsód 18 6 2 10 28-49 2Q-* *41? Kkbalasi Spart. 17 5 4 8 30-35 18 12. Kelebia 18 5 4 9 27-59 19 13. Császártöltés 17 5 2 10 27-43 17 14. Kecel 18 3 7 8 32-44 16 15 Gara 17­2 15 12-67 2 Eredmények: Vaskút-Kecel 5-1, Kelebia-Szakmár 0-6, Géderlak-Katymár 4-4, Dunafalva-Nagyba- racska 0-2, Csávoly-Kkh. Sp. 2-2, Császárt. - Sükösd 4-1, Bátmonostor-Bácsborsód 3-1. Szárnyra kelt a dobogó Rióban Az első terelőszárnyak szabálytalan fel­függesztése miatt megfosztották a For­ma-1-es Brazil Nagydíjon elért második helyétől a brit David Coulthardot (McLaren- Mercedes). Forma-1 A Nemzetközi Automobil-szövetség versenybi­zottsága szerint Coulthard autóján az első tere- lőszámyak a talajtól való távolsága az előírt 50 mm helyett csak 43 mm. A FIA szabályai két milliméter eltérést megengednek. A McLaren ezzel a technikai szabályzat két pontja ellen vétett, ezért Coulthard eredményét törölték. A brit istálló óvását elutasították. A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) fellebbviteli bizottsá­ga dönt végleg David Coulthard kizárásáról. A McLaren-Mercedes ugyanis továbbra is fenn­tartja fellebbezését a brit versenyző második helyének törlése miatt. A tárgyalásra Párizsban kerül sor, az időpontról még nem döntöttek. A Brazil GP eredménylistáján a győztes német Michael Schumacher mögött az olasz Giancarlo Fisichella (Benetton-PLaylife) lépett előre a második, a német Heinz-Harald Frentzen (Jordan-Mugen-Honda) a harmadik helyre. A Brazil Nagydíj módosított eredménylistája David Coulthard (McLaren-Mercedes) kizárása után: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 1:31:35.271 óra, 2. Fisichella (olasz, Benetton-Playlife) 39.9 mp hátrány, 3. Frentzen (német, Jordan-Mugen-Honda) 42.3 mp h., 4. Trulli (olasz, Jordan-Mugen-Honda) 72.8 mp h., 5. R. Schumacher (német, Williams-BMW) 1 Michael Schumacher a Brazil Nagydíjat is megnyerte és boldogan emeli magasba a kezét. fotó, feb-reuters kör h„ 6. Button (brit, Williams-BMW) 1 kör h. A vb-pontverseny állása, pilóták: 1. M. Schu­macher 20,2. Fisichella 8, 3. Barrichello (brazil, Ferrari) és R. Schumacher 6-6, 5. Frentzen 4, 6. Villeneuve (kanadai, BAR) és Trulli 3-3. Konstruktőrök: 1. Ferrari 26 pont, 2. Benetton 8, 3. Jordán és Williams 7-7, 5. BAR 4 pont. MTI Üzletember a profik elnöke Hétfőn került sor a Magyar Hiva­tásos Labdarúgó-alszövetség (HLASZ) alakuló közgyűlésére. A tanácskozásra minden PNB-s és NB 1-es klub 1-1 küldöttet dele­gált. Mivel Köteles György, az Új­pest FC jogásza nem fogadta el a hivatásos alszövetség alapszabá­lyát, ezzel a klub kizárta magát a szervezetből. Ezért az Újpest FC csak abban az esetben nevezhet a következő bajnoki sorozatra, ha erre az MLSZ elnökségétől enge­délyt kap. A többi küldött egy­hangúlag elfogadta az alapsza­bályt, amely mától lép hatályba. A következő idény bajnoki és kupaküzdelmeinek kiírása, illet­ve lebonyolítása, valamint a fe­gyelmi, ellenőrző, átigazolási bi­zottságok felállítása a hivatásos alszövetség hatáskörébe kerül. A küldöttek egyhangúan, 33 szavazattal Demján Sándort, az ismert üzletembert, a Trigránit Rt. elnökét választották meg az alszövetség elnökének. A posztra Demján mellett Mészöly Kálmán, a Magyar Hivatásos Labdarúgóli­ga elnöke volt a másik jelölt, ő azonban visszalépett. Demján Sándor hozzászólásában kiemel­te, hogy a labdarúgás elsősorban gazdasági vállalkozás, melynek profitot kell termelnie. „Ha a sta­dionokban sok néző előtt magas színvonalú mérkőzéseket játsza­nak a csapatok, akkor a szponzo­rok is támogatni fogják a sport­ágat” - hangoztatta. A HLASZ elnökségének tagjai: Fülöp Ferenc (MTK), Gróf András (Dunaferr), Bíró Péter (Lombard) és Ferencz Gábor (Szolnok). Megyei i. osztályú labdarúgó-bajnokság * Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Jánoshalmán megbotlott a Solt JÁNOS­HALMA- SOLT 2-0 (1-0) Jánoshal­ma, 400 né­ző. Vezette: d r. M a g ó (Sólya, Var­ga). János­halma: Kiss G. - Ádám, Mizser, Tóth, Urbán, Sánta, Szem (Né­meth), Kiss R., Szabó L. (Ságo- di), Szabó K„ Renner (Csernók). Edző: Szabó Gábor. Solt: Sági - Horváth, Kiss, Jenei (Bajnok), Stróbl, Gallai, Fink, Né­meth, László, Sztojanovics, Szel- lák. Edző: Bécs Gábor. Gólszerző: Tóth, Sánta. Kitűnt: Kiss G„ Ádám, Urbán, Sánta, Szabó K„ illetve Kiss, Gallai, Fink. Ifjúsági mérkőzés: 1-3. TISZAALPÁR- SOLTVADKERT 2-1 (1-0) Tiszaalpár, 250 néző. Vezette: Ka- zinczi (Varga, Rogács). Tiszaalpár: Hekkel - Márton, Márta, Bíró, Szabados (Kása J.), Zs. Juhász, Bársony, Kovács (Tóth), Sinkó (Karsai), Talárcsik, Varga. Edző: Kókai Ferenc. Soltvadkert: Hatvanyi - Kovács G„ Kovács P., Digner (Gillich), Eperjesi, Marton, Schmidt, Szik- szai, Font (Sörös), Szlovák, Var­ga. Edző: Csesznegi Lajos. Gólszerző: Zs. Juhász, Varga, illetve Sörös. Kitűnt: Hekkel, Márta, Zs. Ju­hász, illetve Hatvanyi, Eperjesi, Sörös. Ifjúsági mérkőzés: 1-0. BATYA­HETÉNYEGYHÁZA 0- 4 (0-1) Bátya, 100 néző. Vezette: Krisko- vics (Szabó, Tóth). Bátya: Virág - Szabó, Práger, Kovács, Soós, Jelencsity, Balogh Z., Balogh F„ Ivó, Búzái, András. Edző: Balogh István. Hetényegyháza: Fekete Z. - Kwiah, Málik, Sándor, Nagy, Kecskés, Button, Fekete N„ Sülé, Vörös, Collins. Edző: Bozsó György. Gólszerző: Collins 2, Kwiah 2. Kitűnt: Práger, Soós, Balogh Z., Búzái, illetve Kwiah, Nagy, Collins. Ifjúsági mérkőzés: 0-9. KUNBAJA- NEMESNÁDUDVAR 1- 1 (0-0) Kunbaja, 200 néző. Vezette: Rácz (Serdült, Márton). Kunbaja: Takács - Halász, Sá­fár, Kiss L, Majoros, Mohácsi, Si­mon (Bohner), Kálmán, Torma, Révész, Csipák (Agócs). Edző: Haász László. Nemesnádudvar: Szabados - Jagicza L., Nébl, Pusztai, Jagicza P. (Fábián), Mezőfi, Grúber, Si­mon, Szilágyi, Pesti, Szűcs. Edző: Simon István. Gólszerző: Révész, illetve Fá­bián. Kitűnt: Sáfár, Kálmán, Révész, illetve Nébl. Ifjúsági mérkőzés: 3-1. HARTA-IZSÁK 2-2 (2-1) Harta, 500 néző. Vezette: Nagy- hegyesi (Kecskés, Sörös). Harta: Badó - Tomolik, Po- lánszki, Losonczi (Döbrentei), Vejtei, Gutman, Ispán, Veres, Szauer (Kákonyi), Bujáki, Kovács (Lehoczky). Edző: Sümegi Jó­zsef. Izsák: Molnár - Horváth, Tóth, Bonea, Jávorka, Török, Mezei G„ Mezei Zs., Juhász, Mezei K., Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Gólszerző: Szauer 2, illetve Mezei Zs., Tóth (11-esből). A játékvezető 9 sárga és egy piros lapot osztott ki a mérkőzé­sen a két csapat játékosainak. Kitűnt: Ispán, Szauer, illetve Tóth, Mezei Zs., Juhász. Kiállítva: Polánszki (73. perc). Ifjúsági mérkőzés: 2-4. KISKUNHALAS LAKITELEK 3-1 (2-0) Kiskunhalas, 400 néző. Vezette: Ártim (Kara, Törőcsik). Kiskunhalas: Lengyel - Szűcs, Szemerédi, Kuklis, Kovács, Áb­rahám (BIeszák), Szénási (Mé­száros), Verba, Csermák, Rádi (Herman), Herczeg. Edző: Gulyás József. Lakitelek: Kormos - Bálint, Pé­csi (Kovin), Bogis, Bakó, Forgó, Kökény, Rozmán, Makra,. Kovács (Ujváry), Ziat. Edző: Bállá Ferenc. Gólszerző: Verba 2, Csermák, illetve Ziat. Kitűnt: Csermák, illetve Kor­mos, Makra. Ifjúsági mérkőzés: 2-0. KISKUNMAJSA- DUSNOK 2-2 (2-2) Kiskunmajsa, 400 néző. Vezette: ifj. Berger (Kondász, Dulai). Kiskunmajsa: Huszka - And- ricz, Máté, Fekete, Szőke, Újfa­lusi, Kamara, Pécsik, Mózer (Ko­lompár), Diaz (Varga), Ibrahim. Edző: Somogyi József. Dusnok: Bakula - Máté, And- rin, Szávuj, Laczkó, Ottenthál, Óbéri, Báló G. (Tamaskó), Farkas, Zalai, Sánta I. Edző: Óbéri Antal. Gólszerző: Ibrahim 2, illetve Zalai, Sánta I. Kitűnt: Fekete, Újfalusi, Ibra­him, illetve Szávuj, Zalai, Sánta I. Ifjúsági mérkőzés: 3-2. BÁCSALMÁS- TOMPA 1-1 (1-0) Bácsalmás, 500 néző. Vezette: Kiss (Kohajda, Kovács). Bácsalmás: Szőke - Török, Száhl, Körmöczi (Kővári Á.), Kiss Baranyi Cs., Barna, Bögre, Kővári P., Mándity, Tóth Cs., Szőcs (Bállá). Edző: Kiss Baranyi Sán­dor. Tompa: Zsemberi - Bálint, Véh, Krizsán, Nagy, Tímár, Szalai, Sulomán, Fütyü, Szalma, And- róczki (Kovács). Edző: Tápai Ti­bor. Gólszerző: Száhl, illetve Szal­ma. Kitűnt: Török, Kiss Baranyi Cs., Kővári R, illetve Szalma. Ifjúsági mérkőzés: 3-1. * * * A GÓLLÖVŐLISTA ÉLMEZŐNYE 19 gólos: Verba (Kiskunhalas). 17 gólos: Szabó K. (Jánoshal­ma). 15 gólos: Török (Kiskun­majsa). 12 gólos: Szalma (Tom­pa). 11 gólos: Collins, Kwiah (Hetényegyháza), Kovács J. (Kis­kunhalas), Fütyü (Tompa), Zalai (Dusnok). 10 gólos: Kovács T. (Harta), Csermák (Kiskunhalas), Makra (Lakitelek). Tudósítóink jelentik Kézilabda Olajozott volt a Kunpetrol 13-as állásnál Dobos kivédte Juhász hetesét is. A túloldalon Sándor előbb bevágott a bal alsó­ba egy hetest, egy másikat pedig Orosba. A fiatal kecskeméti ka­pus eszén ezután Varga sem tudott túljárni, majd Szabó-Tönki következett, aki a kapu mellé lőtte a hetest. A’ kihagyott bün­tetők után azonban nem tudott a lehetőségekkel élni a Delfin, mert a Kunpetrol továbbra is jól védekezett. A kecskemétiek tá­madásai kiismerhetőek voltak, s rendszerint elhaltak a Ferenczi birkózásaival. A hajrában is job­bak voltak a majsaiak (22-17), s megérdemelten tartották otthon a bajnoki pontokat. Kitűnt: Miljkovic, Vajas, Pre- zenszki, illetve Oros. Ifjúsági mérkőzésen: Kunpet­rol Kiskunmajsa SE-Delfin KC 27- 23 (11-9). NB I/B-s női mérkőzés: Hód- mezővásárhely-Delfin KC 23-17 (11-9). Delfin KC: Fekete - Szőke 1, Csordás 1, Csurka, Szabó 4, Keller 9, Stecenkó 2. Csere: dr. Zsoldosné (k), Seres, Novák, Kiss, Herczeg, Mészáros (k). Edző: Korsós Miklós. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/0. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. A tabella második helyén álló Vásárhely otthonába látogatott a Delfin KC .női csapata. Az irá­nyítóját még mindig nélkülöző kecskemétiek megilletődve kezd­ték a játékot (9. perc: 5-1). A védekezésben és támadásban fokozatosan feljavuló vendégek a félidő végéig két gólra tud­ták ledolgozni hátrányukat. Megmaradt ez a lendület a második játékrészre is, és a 35. percben meglepetésre a hírős városiak vezettek 11-12-re. Ebben oroszlánrésze volt a cserekén beállt dr. Zsoldosnénak, akinek a hazaiak képtelenek voltak gólt lőni. Ez is kevés volt azonban a győzelem megszerzéséhez, mert az utolsó tíz percet a delfine- sek sorozatos emberhátrányban voltak kénytelenek végigjátsza­ni (51. perc: 16-15). A hazai pá­lya előnyét élvező vásárhelyiek nehezen tudták otthon tartani a 2 pontot. Kitűnt: dr. Zsoldosné (k), Keller, Szabóné. Ifjúsági eredmény: 23-20. Kunpetrol Kiskunmajsa SE Delfin KC 23-18 (11-8) NB I/B-s férfimérkőzés. Kiskun­majsa, 300 néző. Vezette: Tavar- nai, Belső. Kiskunmajsa: Prezenszki - Szabó-Tönki 3, Gilan 6/2 , Buknicz 1, Vajas, Miljkovic 3, Varga 6/2. Csere: Dobos (k), Ambrus, Sándor 4/1, Kiss, Ku- csera, Kun T. Edző: Prónay Gyula és Gazsó László. Kecskemét: Rapi - Szántosi 3, Ferenczi 2, Berényi 3, Juhász 3, Meleg 5/2, Viski. Csere: Oros (k), Kun I., Ignácz 1, Nagy 1, Magyar, Demeter, Avramov (k). Edző: Nagy Károly. Hétméteresek: 10/5, ill. 5/2. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. A megyei rangadón a 7. percig a kecskemétieknél volt az előny, a majsaiak hetesekkel tartották a lépést (2-3). Gilanék azonban pil­lanatok alatt fordítottak (5-3), így Nagy edző már a 10. percben időt kért. A vendégeken ez sem segí­tett, mert sem védekezésben, sem támadásban nem azt nyúj­tották, amit mesterük elvárt tő­lük. A majsaiak légiósát nehezen tudták tartani a beállós poszton, így a 13. percben már a negyedik büntetőt értékesíthette Varga (7- 4). A Kunpetrol gépezete sokáig olajozottadban működött, de a Delfin nem adta fel. Mindkét oldalon ziccerek maradtak ki - Prezenszki és Rapi is bravú­rokkal védett -, s az izgalmas küzdelemben a kecskemétiek a 22. percre két gólt faragtak hátrányukból (9-8). A hazaiak mestere pályára küldte a sérülés­sel bajlódó Sándor Istvánt is. A majsiak csapatkapitánya egy kapufával, majd egy góllal tért vissza. A vendégek kapitánya, Berényi Béla pedig Kiss szemé­lyében külön őrzőt kapott. A kiál­lítások miatt nagyobb területük volt a pályán maradottaknak. Meleg továbbra is hadilábon állt a gólhelyzetek értékesítésével, s hibáit egy felesleges kiállítással, majd egy kihagyott hetessel is tetézte. A félidő utolsó találata Szabó-Tönki nevéhez fűződött, aki második próbálkozását is eredményesen fejezte be. A szünet utáni gólgyártásba is a hazaiak lendültek bele előbb és Gilan gólja után már 13-9 volt a javukra. Még ebben a percben Dobos kapus már a második he­test védte ki, ezúttal Berényinek nem sikerült még a kapusról visszapattanó labdát sem érté­kesítenie. Egy gól itt, egy ott, s Oros kapus is követte Dobos példáját, hárította Gilan bünte­tőjét. Lüktetett a játék, amibe sok hiba is becsúszott. A gólok fel­váltva .estek, így a hazaiak játsz­hattak nyugodtabban vezetésük birtokában. A játékvezetők köny- nyen osztogatták a heteseket, de a játékosok hadilábon álltak azok értékesítésével. A 43. percben 16­Teke Női Szuperliga: PNTSE-Szanki Olajbányász SE 5:3 (2528:2394 fa). Szanki pontszerzők: Fehér B.-né 429, Törteli M. 429, Török J. 420 fa. Ifjúságiak: 1:3 (672:692 fa). Psz.: Marton A. 374 fa. NB Il-es férfimérkőzés: Szan­ki Olajbányász SE-Dunaújváros DAC 5:3 (2912:2911 fa). Szanki pontszerzők: Tamaszentmiklósi S. 536, dr. Mihala F. 520, Kor­mányos L. 482 fa. 1 A majsai színekben játszó Miljkovic három góllal terhelte meg a kecskemétiek kapuját.