Petőfi Népe, 2000. március (55. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-21 / 67. szám

2000. Március 21., kedd SPORT Petőfi Népe - 7. oldal Totó A Szerencsejáték Rt. közlése szerint a 11. heti totónyeremé­nyek: 13 plusz egy találatos szel­vény nem volt. 13 találatos szel­vény nem volt. 12 találatos szel­vény egy darab, nyereménye 3.201.246 forint. A 11 találatos szelvényekre egyenként 58.204 forintot, a 10 találatos szelvé­nyekre egyenként 8.907 forin­tot fizetnek. LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA 1. Kiskunhalas 18 16 1 1 54-14 49 2. Izsák’ 18 13 1 4 46-18 40 3. Kiskunmajsa 18 12 4 2 39-17 40 4. Hetényegyháza 18 11 2 5 46-25 35 5. Harta 18 10 2 6 40-28 32 6. Solt 18 9 2 7 35-26 29 7. Nemesnádudvar 18 9 1 8 37-30 28 8. Tompa 18 7 4 7 34-35 25 9. Soltvadkert 18 7 4 7 17-19 25 10. Bácsalmás 18 7 2 9 26*34 23 11. Jánoshalma 18 7 1 10 38-38 22 12. Dusnok 18 5 5 8 34-34 20 13, Lakitelek 18 5 4 9 30-32 19 14. Tiszaalpár 18 3 3 12 27-39 12 15. Bátya 18 3 15 13-73 9 16. Kunbaja 18 2­16 19-73 6 A MEGYEI II. OSZTÁLY ÉSZAKI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Ladánybene 18 17 1 • ­86-10 52 2. Akasztó 18 15 3 56-15 45 3. Tiszaug-KTE 18 13 2 3 62-30 41 4. Szabadszállás 18 12 2 4 42-21 38 5. Tabdi 18 10 2 6 37-28 32 6. Helvécia 18 9 3 6 41-27 30 7. Nyárlörinc 18 8 4 6 32-29 28 8. Kecskeméti MÁV 18 8 2 8 32-37 26 9. Kunszállás 18 7 3 8 37-40 24 10. Jakabszállás 18 6 3 9 23-41 21 11. Tass 18 5 4 9 24-41 19 12. Orgovány 18 4 2 12 33-67 14 13. Dunavecse 18 3 4 11 20-41 13 14. Kkfházi Honvéd *13 3 3 12 16-40 12 15. Kolonker FC 18 3­15 17-53 9 16. Csolyospálos 18 2 3 13 21-59 9 A 18. forduló eredményei: Szabadszállási Honvéd- Dunavecse 2-2, Csólyospálos-Kiskunfólegyházi Honvéd 1-1, Kolonker FC-Ágasegyháza-Nyárlőrinc 1-3, TabdkJakabszállás 1-2, Ladánybene-Tiszaug KTE 3-3, Helvécia-Kunszállás 2-2, Kecskeméti MÁV-Akasztó 1-4, Orgovány-Tass 4-2. A MEGYEI II. OSZTÁLY DÉLI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Szakmár 17 14 2 1 71-14 44 2. Dunafalva 16 14­2 63-13 42 3. Nagybaracska 17 10 4 • ,39-33 34 4. Csávoly 17 9 4 4 35-27 31 5, Katymár 17 7 3 7 45-37 24 6. Géderlak 17 7 3 7 38-33 24 7. Sűkösd 17 6 4 7 35-31 22 8. Vaskút 16 6 4 6 33-43 22 9. Bácsborsőd #17 6 2 9 27-46 20 10. Kelebia 17 5 4 8 27-53 19 11. Kkhalasi Spart. 16 5 3 8 28-33 18 12. Bátmonostor 16 4 6 6 25-31 18 13. Kecel 17 3 7 7 31-39 16 14. Császártöltés 16 4 2 10 23-42 14 15. Gara 17 _ 2 15 12-67 2 A 17. forduló eredményei: Gara-Bátmonostor 1-2, Bácsborsód-Császártöltés 0-1, Sükösd-Csávoly 2-1, Nagybaracska-Géderlak 5-0, Katymár-Kelebia 11-2, Szakmár-Kecel 4-1. A Kiskunhalasi Spartacus-Duna- falva mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt el­maradt. A hét közben - március 15-én - lejátszott mérkőzésen: Katymár-Szakmár2-1. Változatok a továbbjutásra Négy hely sorsa még ma és holnap dől el a Bajnokok Ligájában A második kör utolsó fordulója előtt még csak négy csapat (a spanyol Barcelona, a címvédő, angol Manchester United, a német Bayern München és az angol Chelsea) biz­tosította a helyét a labdarúgó Bajnokok Li­gája negyeddöntőjében. Négy hely sorsa kedden és szerdán dől el. Labdarúgás Az A-csoportban a Barcelona mögött a portugál Portónak egy pont is elég Berlinben, a Hertha BSC otthonában a továbbjutáshoz. A cseh Sparta Praha csak a vendég katalánok legyőzése és a Porto veresége esetén kerülhet a nyolc közé. A B-csoportban a címvédő MU mögött a Valencia és a Fiorentina van még versenyben. A spanyoloknak hazai pályán elég a döntetlen is a Manchester ellen. Az olaszok helyzete hasonló, mint a cseheké: akkor lehetnek másodikok, ha otthon győznek a francia Bordeaux ellen, és a Valencia veszít. A C-csoportban azonos pont­számmal áll a Real Madrid és a Dinamo Kijev a Bayern München mögött. A két csapat egymás elleni eredménye a spanyoloknak kedvez. Az ukránok akkor juthatnak tovább, ha több pontot szereznek, mint a Real. Minden más esetben a spanyol „királyi” gárda a negyeddöntős. A D- csoportban még nem dőlt el az elsőség, de a Chelsea-t csak a Lazio előzheti meg. Az olaszok akkor jutnak tovább, ha nyernek, illetve, ha egy pontot szereznek, és a Feyenoord nem győz a Marseille ellen. A Lazio-Feyenoord összevetés a hollandoknak jó. A Feyenoord a nyolc közé kerül, ha nyer, és a Lazio nem, vagy ha döntet­lent játszik, és a Lazio vereséget szenved. Kedd, A-csoport: Hertha BSC (német)- FC Porto (portugál), játékvezető: Pierluigi Collina (olasz). Sparta Praha (cseh)- FC Barcelona (spanyol), játékvezető: Rune Pedersen (norvég). A csoport állása: 1. FC Barcelona (+) 5 4 1 - 15- 4 13 2. FC Porto 5 2 1 2 7- 8 7 3. Sparta Praha 5 1 2 2 4-10 5 4. Hertha BSC 5 - 2 3 3- 7 2 B-csoport: Fiorentina (olasz)-Girondins Bordeaux (francia), játékvezető: Dieter Schoch (svájci). FC Valencia (spanyol)-Manchester United (angol), játékvezető: Lubos Michel (szlovák). A csoport állása: 1. Manch. U.(+) 2. FC Valencia 3. Fiorentina 4. Girond. Bord. 4 3 2- 1 10-4- 2 9-5 12 4-5 1 4 2-11 Szerda, C-csoport: Dinamo Kijev (ukrán)- Bayern München (német), Rosenborg Trondheim (norvég)-Real Madrid (spanyol). A csoport állása: 12 9 7 1 1. Bayern M.(+) 5 2. Real Madrid 5 3. Dinamo Kijev 5 4. Rosenborg 5 4 1­13-6 13 2 1 2 10-12 7 2 1 2 8- 8 7­1 4 5-10 1 Domino, a Porto csatára két prágai, Svoboda és Novotny között a Porto-Spartak Bajnokok Ligája mérkőzésen, fotó: femeuters D-csoport: Olympique Marseille (francia)- Feyenoord (holland), Chelsea (angol)-Lazio (olasz). 1. Chelsea (+) 2. Lazio 3. Feyenoord 4. Olymp. M. A csoport állása: 5 3 1 5 2 2 5 2 1 5 1 ­17- 3 10 18- 3 8 2 7-7 7 4 2-11 3 Valamennyi mérkőzés 20.45 órakor kezdődik. A (+) jellel jelölt csapat már bejutott a negyed­döntőbe. A csoporton belüli helyezést pontazonosság esetén az egymás elleni eredmény dönti el, ezt követi az egymás elleni mérkőzések gólkülönb­sége, és csak ezután számít az összes mérkőzés gólkülönbsége. A negyeddöntő sorsolását pén­teken tartják. A legjobb nyolc közötti első találkozókra április 4-én és 5-én, a visszavágókra április 9-én és 10- én kerül sor. Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság • Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság FOCI Izsák, Nádudvar: hó- és IZSAK- KUNBAJA 8-0 (5-0) Izsák, 200 né­ző. Vezette: Kriskovics (Horváth, Geletta). Izsák: Molnár - Horváth (Kuti), Tóth Cs., Bonea, Jávorka, Török (Virág), Mezei G., Mezei Zs., Juhász (Bankes), Mezei K„ Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Kunbaja: Takács - Halász, Sá­fár, Mohácsi, Kiss L. (Bohner), Kálmán, Varga, Wettstein, Simon (Agócs), Kiss R., Csipák. Edző: Haász László. Gólszerző: Gréczi 3, Mezei Zs. 2, Juhász, Bonea, Bankes. Az izsáki labdarúgók a nyolc szerzett gólon kívül nyolc alka­lommal lőttek kapufát. Kitűnt: Gréczi, Mezei K„ Ju­hász, Mezei Zs., Kuti, illetve Ta­kács, Halász. Ifjúsági mérkőzés: 9-0. NEMESNÁDUDVAR- BÁTYA 6-0 (3-0) Nemesnádudvar, 300 néző. Ve­zette: Vankó (Prikidánovics, La- sancz). Nemesnádudvar: Szaba­dos - Jagicza L., Nébl, Czvetnics, Jagicza P. (Mezőfi), Szűcs (Fábi­án), Grúber, Simon (Benda), Szi­lágyi, Pusztai, Gazsi. Edző: Si­mon István. Bátya: Virág - Szabó, Kosztolá­nyi, Jelencsity, Balogh, Tóth, Ta­kács, Szabó, Soós, András, Ivó. Edző: Balogh István. Gólszerző: Gazsi 4, Szilágyi, Mezőfi. Kitűnt: Gazsi, Simon, Nébl, Czvetnics, iletve senki. Kiállítva: Takács (83. perc), Benda (87. perc.). Ifjúsági mérkőzés: 6-1. LAKITELEK- HARTA 1-1 (1-0) Lakitelek, 300 néző. Vezette: Berger (Apró, Holczimmer). Lakitelek: Kormos - Bálint (Molnár), Bagi, Bakó (Kalics), Forgó, Körtési (Farkas), Rozmán, Makra, Kovács, Ujváry. Edző: Bállá Ferenc. Harta: Badó - Tomolik, Bujáki (Kákonyi), Losonczi, Vejtei, Gut­man (Kutak), Ispán, Veres, Sza- uer, Döbrentei (Lehoczky), Ko­vács. Edző: Sümegi József. Gólszerző: Rozmán, illetve Szauer. Kitűnt: Bálint, Forgó, Makra, illetve Badó, Szauer. Ifjúsági mérkőzés: 5-3. HETÉN YEGYHÁZA- SOLTVADKERT 2-2 (1-1) Hetényegyháza, 250 néző. Vezet­te: Schneider (Sörös, Boros). Hetényegyháza: Fekete Z. - Fe­kete N„ Málik, Baranyi, Nagy L„ Kecskés (Vörös L), Lantos, Ko­vács L., Sülé, Király (Button), Kwiah. Edző: Bozsó György. Soltvadkert: Hatvanyi - Kovács G.,Schiszler, Digner, Eperjesi, Ko­vács P„ Schmidt, Szikszai, Font, Szlovák, Varga. Edző: Csesznegi Lajos. Gólszerző: Király, Kwiah, illet­ve Varga, Font. Kitűntek: Nagy L, Sülé, Feke­te N., illetve Schiszler, Szlovák, Varga. Ifjúsági mérkőzés: 2-4. DUSNOK- JÁNOSHALMA 2-1 (2-0) Dusnok, 300 néző. Vezette: Ká­rász (Fazekas, Törőcsik). Dusnok: Bakula - Máté B„ Andrin, Báló F„ Laczkó, Ottenthál (Báló R„ Tamaskó), Óbéri, Báló G., Farkas, Zalai, Sánta I. (Sánta J.). Edző: Óbéri Antal. Jánoshalma: Huczek - Hor­váth, Mizser, Tóth (Fenyvesi), Né­meth, Sánta (Odor), Szem, Kiss R., Szabó L., Szabó K., Renner (Ságodi). Edző: Szabó Gábor. Gólszerző: Zalai, Sánta L, illet­ve Fenyvesi. A 80. percben a jánoshalmi Ódor szabálytalanul szerelte Báló R.-t. A dusnoki labdarúgót kór­házba szállították. Kitűnt: Zalai, Farkas, illetve Szabó L. Kiállítva: Ódor (80. perc). Ifjúsági mérkőzés: 4-0. BÁCSALMÁS-TISZAALPÁR 0-0 Bácsalmás, 300 nézői Vezette: Ignácz (Bánfi, Pocsai). gólzápor Bácsalmási PVSE: Szőke - Török, Tóth, Száhl, Körmöczi, Barna, Mándity (Bögre), Kiss Baranyi Cs„ Kővári P., Szőcs, Ger­gely (Bállá). Edző: Kiss Baranyi Sándor. Tiszaalpár: Hekkel - Márton, Márta, Bíró, Szabados, Zs. Ju­hász, Bársony, Kiri (Tóth), Sinkó, Talárcsik (Karsai), Varga. Edző: Kókai Ferenc. Kitűnt: Szőke, Száhl, Szőcs, il­letve Márton, Márta, Bíró. Ifjúsági mérkőzés: 5-0. SOLT-KISKUNHALAS 1-3 (1-2) Solt, 250 néző. Vezette: Horváth Gy. (Patyi Z., Kohajda Á.). Solt: Csepecz - Horváth (Gal- lai), Kiss, László, Strobl, Hut- vágner, Fink (Szellák), Németh, Gúla, Sztojanovics, Jenei (Baj­nok). Edző: Bécs Gábor. Kiskunhalas: Lengyel - Szűcs, Szemerédi, Kuklis, Kovács, Ábra- hám (Maczkó), Szénási, Mészá­ros (Bleszák), Verba, Csermák, Rádi. Edző: Gulyás József. Gólszerző: Gúla, illetve Verba 2, Csermák. Kitűnt: Gúla, illetve Szénási, Verba, Csermák. Ifjúsági eredmény: 4-4. *** Tompa-Kiskunmajsa 0-2 A mérkőzésről nem kaptunk tudósítást. ____________Tudósítóink jelentik____________ H avas idénynyitó Pirtón Távlovaglás Az elmúlt hétvégén a hóföd­te Bács-Kiskun megyei ho­mokbuckás ősborókásban, Pirtón kezdték meg idei ver­senyidényüket a távlovasok. Húsz és negyven kilomé­teres távon mintegy harmin­cán szálltak nyeregbe. Rövid távon a pázmándi Lőrincz Béla nyert a bajai Szalai József előtt, és a Kiskunhalasi Határőr Dózsás Vas Benő lett a harmadik. A negyven kilométeren már iz­galmasan alakult a végjáték, hisz hiába ért elsőként célba az akasz­tói Kastély Attila Rió nevű lová­val, valamint másodikként a ba­jai Szegezdi Attila, mindkét lo­vast lovaik sántasága miatt kizár­ta a versenybíróság. így nyert a „nevető” harmadik, Szalai Jó­zsef, aki a húsz kilométeres ezüstérme után a hosszabb tá­von aranyéremmel gazdagította éremgyűjteményét. Az akasztói Bisztyó Lívia lett a második, míg ifj. Kastély Attila apja kizárása után bronzéremhez jutott. A kecskeméti illetőségű, de bajai színekben versenyző Szalai Jó­zsef mellett a sükösdi Turbós, Hörnyéki József is duplázott, az­az mindkét számban indult. Húsz kilométeren azonban tizen­két kilométer után lova sántasá­ga miatt feladta a versenyt, míg negyven kilométeren fiatal lová­val nyolcadikként ért célba. Kel­lemes színfoltja volt az idény­nyitónak, hogy a hosszú sérülé­séből felépült Feldman Erika, a Kerekegyházi Lovasklub ver­senyzőnője ismét lóra szállt és versenyzett. Erika Vörösmarty Zoltánnal és Vörösmarty Ágnes­sel éppúgy, mint a többi társuk, erőfelmérőnek szánták a nyitó versenyt a két hét múlva, ugyan­csak Bács-Kiskun megyében, Ke­rekegyházán sorra kerülő Orszá­gos Bajnokság I. fordulója előtt. Az idénynyitó verseny ered­ményei: 20 km: 1. Lőrincz Béla (Pázmándi LK) Zenta nevű lová­val, 50,00 perc, 2. Szalai József (Bajai LK) Módón Doran, 53,00, 3. Vas Benő (Kiskunhalasi Ha­tárőr Dózsa) Bohum, 65 perc. 40 km: 1. Szalai József Magda Kazin, 2:01,30, 2. Bisztyó Lívia (Akasztói LK) Ben Húr, 2:02,30, 3. ifj. Kastély Attila (Akasztói LK) Számon, 2:22,00,4. Szűcs József (Zamárdi) Rivális, 2:26,0, 5. Si­pos Géza (Zamárdi) Wittki, 2:26,2, 6. Molnár Lajos (Zamár­di) Shagya, 2:26,4. NB I-es női rájátszás, negyeddön­tő, 1. mér­kőzés: Sop­roni Postás Tabán Tra- fik-Cofinec Petőfi Nyomda KKC 59-52 (26-24). Sopron, 800 néző. Vezette: Szlávik, Pestality. Kecskemét: Paradiz 11/9, Ko­vács A. 13, Herbster 7, Dzsuver 4, Vojnics 6. Csere: Horváth A. 8, Eperjessy 3/3, Vida. Edző: No- vák Gábor. Az eredmény alakulása, 5. p.: 4-6, 9. p.: 11-11, 14. p.: 18-21, 18. p.: 26-21, 24. p.: 30-31, 29. p.: 40-33, 36. p.: 46-43. Kipontozódott: Ambrus (35.), Dzsuver (40.). Meszlényi Róbertnek, a Postás edzőjének optimizmusa igazo­lódni látszott már a mérkőzés elején, hiszen a sérüléséből fel­épült center, Ambrus Erzsi maga jegyezte csapata első három talá­latát. A fekete mezes vendégek azonban osztották mesterük né­zetét, és tartották a lépést vetély- tásukkal. A hazaiak viszont ötlet- telenül, mondhatni gyengén ját­szottak. Emitt Ambrus pontjai, amott pedig Paradiz távoli talála­ta vitt színt a játékba. A félidő vé­gén egy 8-0-ás szakasszal fordí­tott a Postás, amire a pihenő után érkezett meg a kecskeméti vá­lasz. A hazaiak szerény irama azonban így is száguldásként ha­tott. Támadásban nem villogott, viszont védekezésben keményí­tett a Postás, s ezen az összecsa­páson ez is eredményre vezetett. A három nyert mérkőzésig tar­tó párharc pillanatnyi állása: 1-0 a Postás javára. Folytatás csütör­tökön 17 órakor a kecskeméti Vá­rosi Sportcsarnokban. Novák Gábor: - Döntő volt, hogy a második félidő elején 11 ponttal elhúzott a Postás. Most nem támadtunk jól, de ha a har­madik meccsen, itt nyerünk és otthon nem kapunk ki, akkor el­érhetjük a célunkat, az elődön­tőbe kerülést. NB I. B-csoportos női kosár­labda-mérkőzés, rájátszás a 9- 16. helyért: MAFC-Bajai EFSK 76-90 (42-35).Budapest, 50 néző. Vezette: Geréb, Porpáczy. Bajai EFSK: Mázsár 20, Trapl 15/3, Fedor 15/9, Obádovics 17/3, Kiss 23/3. Edző: Pump G. Az eredmény alakulása: 10. perc: 12-20, 16. perc: 31-28, 25. perc: 48-49. A rájátszás utolsó mérkőzésén csere nélkül szereplő Sugovica- parti kosaraslányok magabiztos győzelmet arattak. Az első félidő­ben sokáig vezettek, ám a hajrá­ban a hazaiak fordítottak, és hét­pontos előnyt szereztek a szüne­tig. A második játékrész azon­ban a bajaiaké volt. Az első öt percben átvették a vezetést, utá­na egy 16-0-ás sorozattal padló­ra küldték ellenfelüket. A hely­osztón Pump Gábor csapata a Nagykanizsával mérkőzik meg. Bács-Kiskun megyei nyílt hosszú távú egyéni baj­nokságot rendeztek március 15- én Zsana tér- ségében. Győztesek, ifjúsági lá­nyok: 1. Kelemen Bernadett (Pé­csi VSK), felnőtt nők: l.Wengrin Ágnes (Veszprém), ifjúsági fiúk: 1. Gyulai Tamás, felnőtt férfiak: 1. Vonyó Péter (Pécsi VSK). Zsana térségében rendezték meg a Tavasz Kupa megyei ver­senyt. A Bács-Kiskun megyei versenyzők eredményei: N21B: 1. Barnáné Szabó Irén (Kiskun­félegyháza), 4. Tóthné Varga Juli­anna (Kalocsa SE), N35B: 3. Ma- daász Lászlóné (Kiskunhalas), F12C: 4. Schäfer Tamás (Fülöp- jakab), F14C: 2. Gál Norbert (Kis­kunhalas), F21C: 1. Hevér Csaba (Kiskunfélegyháza), 2. Szatlet Gábor (Kalocsai SE), 4. Máté Ist­ván (Kiskunfélegyháza), F21B: 3. Tóth Tamás (Kalocsai SE), F35B: 1. Lovas Zoltán (Boróka SE), 2. Tóth András (Kiskunfélegyháza), 3. Kasai Mátyás (Kiskunfélegy­háza), Valler Ferenc (Kiskunha­las), F45B: 5. Börcsök István (Kecskemét).Ugyanitt rendezték meg szalagozott pályán a kez­dőknek a versenyt (kb. 2,5 km). Lányok: 1. Borbényi Éva (Csen­gődi DSK), fiúk: 1. Lajter Gábor (Csengőd), 2. Rajcsányi György (Csengőd), 3. Chovini Ádám (Kecskemét). A gyermekverseny dobogós eredményei. Lányok, 3 év alattiak: 1. Dénes Réka (Kalo­csa), 2. Hevér Beáta (Kiskunfél­egyháza), 4-5 évesek: 1. Dénes Orsolya (Kalocsa), 6-7 évesek: 1. Paskuk Rebeka (Szeged), 8-9 évesek: 1. Madaász Emese (Kis­kunhalas) ^ 2. Paskuj Sára (Sze­ged), 3. Égerland Flóra (Csen­gőd), 4. Gál Nikolett (Kiskunha­las), fiúk, 4-5 évesek: 1. Hevér Csaba (Kiskunfélegyháza), 2. Paskuj Sámuel (Szeged), 6-7 éve­sek: 1. Gera Tamás (Szeged), 8-9 évesek: 1. Tóth Marcell (Kiskun­félegyháza).