Petőfi Népe, 2000. március (55. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-06 / 55. szám

2000. Március 6., hétfő SPORT VILÁG Petőfi Népe -11. oldal Hírek REMIZETT. Lékó Péter sötét bábukat vezetve döntetlent ját­szott a profi világbajnok orosz Kaszparowal a linaresi nemzet­közi sakktornán. A magyar nagymester pillanatnyilag a harmadik helyen áll. REKORD. Németh Roland 10.28 mp-es országos csúccsal nyerte a 100 métert a Steffl-kupa fedett pályás pénzdíjas futóver­senyen. BRONZÉRMES. Bartók Szil­via bronzérmes lett a budapesti Hungária Biztosító női kard vi­lágkupaversenyen. A döntőben az olasz Marzocca diadalmas­kodott, miután 15-12-re legyőz­te a francia Touyát. GYŐZÖTT. Az esélyeknek meg­felelően Kapros Anikó nyerte va­sárnap Budapesten a 400 ezer forint összdíjazású fedett pályás női teniszbajnokság egyéni tor­náját. Az Australian Open idei kétszeres junior győztese a finá­léban 1 óra alatt győzte le Zsíros Györgyit. VERESÉG. 3:1-es (-23, 22, 13, 25) vereséget szenvedett vasár­nap este Kaposváron a Kecske­méti RC NB I-es női röplabda­csapata. A találkozót az Extra Ligába jutásért játszották. Ez azt jelenti, hogy a Kaposvár 2- 1-es meccsgyőzelemmel extra ligás, a Kecskeméti RC a 9-12. helyért játszhat majd a folyta­tásban. TOTÓEREDMÉNYEK \ totó 9. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1.1860 München-Rostock 4-3 1 2. K'lautern-Leverknsen 1-3 2 3. Hertha BSC-Unterhach. 2-1 1 4. Stuttgart-B. München 2-0 1 5. Schalke 04-Duisbarg 3-0 1 6. Frankfurt-Dortmund 1-1 X 7. Ulm-Bremen 2-1 1 8. Lecce-Lazio 0-1 2 9. Parma-Reggina 3-0 1 10. Roma-Torino 1-0 1 11. Venezia-Perugia 1-2 2 12. Verona-Bologna 0-0 x 13. Udinese-Cagliari 8-2 1 plusz 1-es mérkőzés: 14. Milan-Inter lapzárta után Jól vizsgázott az Univer Kosárlabda Veszprémi Egyetem - Univer KSE 75-80 (37-39) NB I/B-s férfi kosárlabda-mérkőzés. Veszprém, 400 néző. Vezette: Geréb, Fekete. Univer KSE: Pásztor 19, Gócs 14/3, Munteán 8, Mészáros 2, Kenderes 2. Csere: Hajdú 19/6, Ló­éi Hadji 13, Magyar 2, Patay 1. Edző: Tóth Viktor. A mérkőzés tétje a B-csoport 6. helyének elérése volt az Univer számára. Ennek megfelelően bátran kezdett a vendégcsapat, és Gócs két bün­tetője, valamint Pásztor négy duplája után 10-7- re vezetett az Univer. A következő percek a veszprémi csapaté voltak, három triplával a 12. percben már ők vezettek 26-16-ra. Talán ők sem gondolták, hogy a következő négy percben az Univer nagyszerű védekezéssel és pontos befe­jezésekkel felzárkózik, s főleg Hajdú kitűnő játékával a 16. percben megfordítja az ered­ményt: 26-33. A félidő hátralévő részében felváltva estek a kosarak, s végül az Univer két­pontos előnnyel zárta az első játékrészt. A második félidő elejét ismét a Veszprém kezdett jobban, az 5. percben 50-44-re fordult az eredmény. A mérkőzés igen jó iramú és vál­tozatos volt ebben az időszakban. A 9. percben ismét fordulat történt, 52-57-re az Univemél volt az előny. Főképp Hajdú, Gócs és Hadji jeleskedett a pontgyűjtésben. A 14. percben Hajdú kipontozódott, s a Veszprém egyenlített 65-65-re. Az utolsó öt percben nagy taktikai csata folyt, 69-67-re, majd 71-68-ra a hazaiak vezettek. Az Univer Munteán, Hadji és Gócs büntetőivel innen elhúzott 71-77-re, s a végére öt pontot meg is tartott az előnyéből. Az izgal­mas, jó iramú mérkőzésen fontos győzelmet Lo-el Hadji, a kecskemétiek légiósa 13 ponttal járult hozzá csap­ata győzelméhez. fotó: banczik Róbert aratott az Univer Veszprémben, s megszerezte a 6. helyet az utolsó mérkőzés eredményétől függetlenül. Kitűnt: Horváth Z. 16, Molnár 16/6, illetve Pásztor, Gócs, Munteán, Hajdú, Hajdi. Nem volt kétséges a győzelem Kézilabda Kiskunhalasi NKSE- Gyulai SE 34-22 (19-9) NBI/B-s női kézilabda-mérkőzés: Kiskunhalas, Általános Művelő­dési Központ, 300 néző. Vezette: Balaskó, Somogyvári Kiskunhalas: Vörös - Csősz 2, Szarka 8, Pucsli, Asztalos 9/1, Csenged 7, Kurgyis 8/1. Csere: Kátai (k), Pastrovics (k), Katkó, Kósa, Mucsi. Edző: Katkó Andrea Hétméteresek: 3/2, ill. 8/7. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Ismét a megszokott KNKSE- győzelmet hozta a tavaszi idény­kezdés. A gyulai kézilabdás höl­gyek jobbára a játékvezetők által osztogatott büntetőkkel kerülték el a katasztrofális vereséget. Ösz- szehasonlítva a halasiak a bajno­kin mutatott és az NBI-es Szek- szárd elleni, szerdai teljesítmé­nyüket viszont hiányérzete tá­madhatott a szurkolónak. Ugyan­is a másodosztályú Gyulai SE ed­dig mindössze 2 győzelmet tu­dott elkönyvelni, a szekszárdiak viszont hétről hétre a legjobbak- kal játszanak. A halasi lányok mindkét együt­test alaposan elkalapálták, csak­hogy a tolnai gárda ellen gördülé­kenyebb volt a csapatjáték. A- szombati bajnokin viszont igazá­ból a kiváló egyéni teljesítmények domináltak. A góllövőlista élmezőnyében található Kurgyis Nikolett és Asz­talos Judit mellé szombaton má­sok is felzárkóztak. A fiatal Csenged Anikó harcossága hét gólt eredményezett. Szarka Zsu­zsanna pedig 60 percen keresztül pörgött a pályán. A mindig hasz­nosan játszó beálló az ellenfelek­nek eddig bevárd 58 gólja mellé újabb nyolcat varázsolt. így a születésnapos Katkó Andreát csa­pata már a hétvégén megajándé­kozta egy újabb sikerrel. Ifjúsági mérkőzés: 37-13. Nem sikerült a bravúr Kézilabda Kiskőrös KKC-Pick Szeged 18-28 (11-15) NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskőrös, 1400 néző. Vezette: Cserepes, Jencsó. Kiskőrös: Tyetyák - Bendó 6/2, Németh 3, Golovin, Makai 2, Farkas 4, Tolsztih. Csere: Nagy P., Fekete 2, Juhász, Fejes 1, Szabó, Szentgyörgyi, Harcos. Edző: Koleszár György. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3. Az eredmény alakulása, 7. p.: 3-3, 20. p.: 11-15, 40. p.: 16-22. A Kiskőrös, amíg erővel bída, egyenrangú ellenfele volt a ki­tűnően játszó Szegednek. Koleszár György: - Méltó ellenfelek voltunk, amíg Németh Zoltán és Makai meg nem sérült. A csapat küzdőszelleme kielégítő volt. Bajai vereség Szegeden Kosárlabda Szedeák Akutherm- Bajai Honvéd KK 98-69 (52-35) NB I B-csopodos férfi kosárlab­da-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyéd: Szeged, 300 néző. Vezet­te: Demjén, Jobbágy. Bajai Honvéd KK: Hosszú 9/9, Szűcs 20/3, Ács, Éber 6, Pálkedi 9. Csere: Csátaljay 19/3, Cservék 6/6, Kancsár, Mészáros, Póti. Edző: Hosszú István. Az eredmény alakulása: 8. perc: 19-16, 16. perc: 38-31, 26. perc: 65-42, 34. perc: 76-62. A Nagykanizsa elleni hazai mérkőzésen megsérült Kovács Zsolt nélkül játszó bajaiak mind­össze tíz percig voltak padiban a hazaiakkal. Ettől kezdve a szege­di együttes magassági fölényét kihasználva fokozatosan elhú­zott. Az is problémát jelentett, hogy mikor végre sikerült megta­lálniuk az ellenfél magas embere­inek semlegesítését, a szegediek hárompontosokkal rukkoltak elő. A második játékrészben Szűcsék nagy erőfeszítések árán 14 pontra csökkentették hátrá­nyukat. Az utolsó hat perc azon­ban nem a bajaiaké volt. Hosszú István edző elmondta: ez a vereség azt jelenti, hogy a rá­játszás következő - kétmérkőzé- ses, kuparendszerben lebonyolí­tandó - szakaszában valószínű­leg megyei rangadóra számíthat­nak a szurkolók. Vagyis a jelenle­gi állás szerint a Bajai Honvéd el­lenfele az Univer KSC lesz. _______________________________________L. CB. N ehéz olimpiai sorsolás Kézilabda A sydneyi olimpia két cso­portja közül a nehezebbe sorsolták vasárnap a ma­gyar női kézilabda-váloga­tottat Lausanne-ban. Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese - sorrendben - Angolá­val, a világbajnoki ezüstérmes Franciaországgal, majd a Koreai Köztársasággal, végül Romániá­val találkozik az ötkarikás játéko­kon. A másik csopodba került a világ- és Európa-bajnok Norvé­gia, a címvédő Dánia, a világbaj­noki bronzérmes Ausztria, vala­mint Brazília és a házigazda Ausztrália. A csopodokból a leg­jobb négy együttes jut tovább, onnan kezdve pedig egyenes ki­eséses rendszerben folytatódnak a küzdelmek. Sinka László, a magyar szövet­ség főtitkára elmondta:- Csopodunkban eggyel több nehezebb mérkőzés van, hiszen Angolát leszámítva minden rivá­lis erős, míg a másik ágon Auszt­rália és Brazília is könnyedén le­győzhető. Célunk, hogy minél előkelőbb helyen zárjuk az első köd a nyári olimpiai játékokon, Sydneyben. Tudósítóink jelentik «Tudósítóink jelentik • Tudósítóink jelentik Mélykútra vitték a Rákóczi-kupát Labdarúgás Bácsalmáson a helyi Rákóczi Úti Általános Iskola rendezésében huszonnegyedik alkalommal ke­rült sorra a Rákóczi-kupa terem­labdarúgó-bajnokság a városi spodcsarnokban. Az esemény egyben a téli teremtornák záróak­kordja is volt, hiszen a tavasz kö­zeledtével zömében már a sza­badtéren folytatódnak a sportren­dezvények. Az idén nyolc csapat vetélkedett a patinás serlegéd. Az elmúlt évekkel szemben az idén a hazai csapatoknak nem termett babér. A csopodmérkőzések e- redményei: Jánoshalma Hunyadi- Katymár 2-1, Bácsalmás Rákóczi- Jánoshalma Szent Anna 4-1, Bácsalmás Vörösmady - Tompa 1-6, Bácsbokod - Mélykút 2-4, Já­noshalma Hunyadi - Bácsalmás Vörösmady 8-2, Bácsalmás Rákó­czi - Bácsbokod 1-2, Katymár - Tompa 0-0, Mélykút - Jánoshal­ma Szent Anna 6-2, Jánoshalma Hunyadi - Tompa 3-2, Bácsalmás Rákóczi - Mélykút 2-2, Katymár - Bácsalmás Vörösmady 6-0, János­halma Szent Anna - Bácsbokod 1­4. A csopodok végeredménye: A- csopod: 1. Jánoshalma (3 mér- kőzés/9 pont), 2. Katymár (3/4), 3. Tompa (3/4), 4. Bácsalmás Vö­rösmady Ä. I. (3/0). B-csopod: 1. Mélykút (3 mérkőzés/7 pont), 2. Bácsbokod (3/6), 3. Bácsalmás Rákóczi Úti Á. I. (3/4), 4. János­halma Szent Anna Á. I. (3/0). (Azonos pontszámmal végzett csapatok között a jobb gólkülönb­ség döntött.). Az elődöntőben: Mélykút - Katymár 2-0, Jánoshal­ma Hunyadi - Bácsbokod 5-1. A harmadik helyért Bácsbokod - Katymár 4-3. A döntőben: Mély­kút - Jánoshalma Hunyadi Á. 1.4­3.A XXIV. Rákóczi-kupa négyes döntőjének végeredménye: első Mélykút, második Jánoshalma Hunyadi Á. I. harmadik Bácsbo­kod, negyedik Katymár. A torna végén a rendező iskola igazgatója, Németh István kö­szönte meg a spodszerű küzdel­meket és méltatta a látottakat, majd átnyújtotta a győztes csapat­nak a vándorserleget és az érme­ket. A legjobb egyéni teljesít­ményt nyújtó játékosoknak pedig a rendezők különdíjait. A legjobb góllövőnek holtversenyben 8-8 góllal Berkó Roland (Jánoshalma Hunyadi) és Krizsán Zsolt (Mély­kút), a legjobb mezőnyjátékos­nak Kolompár Zoltán (Jánoshal­ma Hunyadi), a legjobb kapusnak Molnár Levente (Bácsalmás Rákó­czi) bizonyult. Kiemelkedő eredményt éd el a Kecskeméti UFC 1990-es korosz­tályos válogatott Szegeden. Veret­lenül jutott be a Securitas Group 4 által rendezett országos döntőbe, pedig az ellenfelek között volt az elmúlt év két döntőse is (Békés­csaba és Szeged Tisza Volán). Szerencsejáték-kupát rende­zett Szeged az ország legjobbjai­hoz tadozó 8 csapat részvételével az 1990. január 1. után született gyerekek részére. A nagyon elő­kelő társaságban első helyezést éd el az UFC Kecskemét korosztá­lyos válogatottja. Résztvevő csa­patok a helyezés sorrendjében: 1. UFC Kecskemét, 2. Videoton, 3. Tisza Volán, 4. Pécsi Góliát, 5. Gö­döllő, 6. Gold Ball, 7. Hódmezővá­sárhely, 8. Orosháza. Ezt a szép eredményt a következő játékosok édék el: Trepák Attila, Rausch Ta­más, Kedész Balázs, Kohány Ba­lázs, Tamási László, Sáringer Pé­ter, Bedus Lajos, Csurka Ádám, Megyeri Attila, Pongrácz Péter. Edző: Czagány Mihály. A torna legjobb kapusa címet Trepák Atti­la érdemelte ki. Birkózás Szombaton Pápán nemzetközi kötöttfogású meghívásos gyer­mek leány, diák és serdülő birkó­zóversenyt rendeztek 438 ver­senyző részvételével. A soltvad- kedi birkózók eredményei, gyer­mek korcsopod, 34 kg: 2. Nehéz G„ lányok, 47 kg: 1. Nehéz Erika, diák, 55 kg: 3. Lakatos G., serdü­lők: 47 kg: 1. Beischlag Péter, 66 kg: 1. Szeg Péter. Sportlövészet ány mérkőzés: Nagybaracska- zés: Hercegszántó-Dávod 11-20, Dávod 15-10, Dávod-Hercegszán- II. kcs., leány mérkőzés: Her- Ballószögön rendezték meg a tó 4-19, Hercegszántó-Nagyba- cegszántó-Nagybaracska 23-9. megyei évadnyitó és minősítő lö- racska 15-12, II. kcs., fiú mérkő- ___________________________S vé szversenyt. Ezúttal 13 csapat 98 egyéni versenyzője méde össze tudását. A Vízügyi Lövészklub Baja 4 fős légpuskás csapattal és 2 egyéni versenyzővel nevezett. A versenyen a bajaiak második he­lyezést édek el (618 köregység­gel), mindössze 3 ponttal lema­radva az első helyezett pálmono- stori csapattól. Harmadik Páhi község csapata (595 köregység­gel). Egyéni eredmények: légpus­ka, felnőtt nő korcsoportban: Karsay Lehelné I. helyezés (166 köregység), légpuska serdülő fiú korcsopodban: Badalis Előd II. (151 köregység), Csóti Szilárd lég­puska, ifi fiú, 4. helyezés (151), Matkó Péter légpuska ifi fiú 6. he­lyezés (150). Karsay Jolán felnőtt nő korcsoportban légpuskával 154 köregységgel 5., Király Sán­dor légpisztollyal a felnőtt férfi korcsopodban 149 köregységgel a középmezőnyben végzett, tájé­koztatta lapunkat Karsay Lehelné csapatvezető, II. osztályú lövész versenybíró. Kézilabda Diákolimpia Kiskörzeti III. kor­csopod, fiú mérkőzés: Herceg- Csordás Mariann két bocsi védő között tör kosárra. NB l/B-s női kézilabda-mérkőzésen szántó-Dávod 31-27, III. kcs., le- (szombaton): Kecskeméti Delfin Univerzál KC-Böcsi KC 28-29 (11-14). fotó:b.r.