Petőfi Népe, 2000. március (55. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-06 / 55. szám

Szerkeszti: Banczik István, Szabó Etelka Csősz bronzérmes Cselgáncs Csősz Imre bronzérmet szerzett vasárnap a Hungá­ria Kupán, miután a har­madik helyért rendezett mérkőzésen pontozással verte a grúz Csocsiszvilit. Az olimpiai és világbajnoki bronzérmes versenyző koráb­ban két 5. és egy 3. helyet szer­zett az olimpiai selejtezők so­rán. Mivel a három legjobb ered­ményét veszik figyelembe az európai ranglistán, így Csősz egyik 5. helyét „lecserélte” bu­dapesti bronzérmére. A debre­ceni dzsúdós így már most biz­tos olimpiai résztvevőnek szá­mít. A háromnapos Hungária Kupán a magyarok egy-egy ezüst- (Tölgyesi Krisztián) és bronzérmet (Csősz Imre), vala­mint egy 5. (Csák József) és két 7. helyet (Nagy Viktória és Gera Csaba) szereztek. VÁROSI BAJNOKSÁGOT NYERTEK. Kecskemét profi terembajnokságának győztes csapata (balról, hátsó sor): Földi Tibor, Bende Gábor, Bende Csaba, Major László, Berta Ferenc, Ludasi János. Guggol- nak (balról): Szilvási Ferenc, Mérész Zoltán (a legjobb játékos), Tihanics Tibor, Szalai Botond. fotó: b.r. Szervusz! A Westel 900-nál már délután 4 órától érdemes így köszönni! A SZERVUSZ Magyarország egyetlen mobil előfizetői díjcsomagja, ahol hosszú évek óta már délután 4-től kedvezményes tarifa ketyeg. És a kedvezmény most még nagyobb. Megéri utánaszámolni. Nettó 20 torintos percdíj már délután 4-töl*. Hangposta nettó 10 Ft délután 4-től reggel 8-lg, és munkaszüneti napokon. Éjszakai tarifa nettó 10 Ft*. Alacsony előfizetési díj: nettó 2000 Ft/hó. Internet nettó 5 Ft/perctől. Egyre többen telefonálhatunk egyre kevesebbért. Már közel 1 millióan tarthatunk Kapcsolatot hálózaton belül Jelentős kedvezményekkel. Akár a Szervuszt vagy a Westel 900 egyéb díjcsomagjait választod. IIOIIO FI délután 4 után WESTEL 900 mintában: Kecskemét, Szabadság tér 2. tál.: 06-78/485-330,06-30/900-9019 Htvatato» ttzWKaWnk: 06-30/830-3928,_____________________________________ Pólus Róna. Kecskemét, DunatíMcIvárt üt 2, • Régiótól KfLKecskemét, Udánybenai csomópont • Mobil Vük Kit.: Kecskemét, Izsékl üt 2, • Kecskemét Lestál tér Z. Kiskunhalas, Eótvós u. 8. • Tlszakécake, Béke tét 6. Kitu-Fon Kft,: Baja, GsemtSk M. tér 4. • Kecskemét, Széchenyi tér 14, • Citytel Kit.: Baja, Déry Frigyes sétány 1 t/a. • PC Phone Kft.: Kalocsa, Szt, István király út 81, • BBK Hungary Kft,: Kiskunfélegyháza, KossuthL.u. 17/b. Vtet-Szeg 98 Bt. Klskuntélegytiéia, Or. Holló Kálmán u. 4. • Delta-Net Bt.; Kiskört», Martini u, 2. • Sottvadkart, Hősök tere 2, • Colonial Computer Bt,. Klskunmajsa, RS u. 70. • Elastic Kft.; Nagykörös, Ceglédi út 7, Ntto-Fatv. Kiskunhalas, Kölcsey u. 6. • Madlgán Bt,: lajosmlzse, Szánt L u, 8. * A Westel 900 hálóatán belül munkaszüneti napokon Illetve hétköznap 16 őritől 22 étéig, és 06 érétől 08 óráig nettó 20 Ft, 22 ólától 06 óráig nettó 10 Ft a percdíj. lévaböi teltételek és információ: IZSÓ (a Westel 900 hálózatéból díjmentesen hívhatói. 265-9210. illetve az üzletekben. www.wtslal900.hu !0000| FOYEte Keravill ofotért Érmes magyar lövészek Sportlövészet A női futócéllövők 40 vegyes szá­mában a Kuti Orsolya, Bujtor Gabriella, Máthé Edit összetételű magyar válogatott 1057 körrel bronzérmet szerzett vasárnap a müncheni légfegyveres Európa- bajnokságon. Egyéniben a leg­jobb magyar, Kuti Orsolya 6. lett. A junior fiú futócéllövők 40 ve­gyes versenyében az Égi Dániel, Laczik Zsolt, Szabó Attila trió 1098 körrel bronzérmes. Csapat, Európa-bajnokság: 3. Magyaror­szág (Kuti, Bujtor, Máthé) 1057. Junior férfiak csapat, Európa-baj­nokság: 3. Magyarország (Égi, Laczik, Szabó) 1098. A magyar női futócéllövő-csa- pat (Máthé Edit, Kuti Orsolya, Bujtor Gabriella) 1086 körös telje­sítménnyel ezüstérmet nyert á 2O+-20 lövéses számban szomba­ton. Egyéniben Máthé a 4. helyen végzett. Felnőtt nők, csapat, Euró­pa-bajnokság: 2. Magyarország (Máthé, Kuti, Bujtor) 1086. Sidi Péter bronzérmes lett a puskások között a müncheni lég- fegyveres sportlövő Európa-baj- nokságon. Sidi a döntőben öt he­lyet javítva (nyolcadikként jutott a fináléba) szerezte meg a bronz­érmet a puskások döntőjében. A magyar sportlövő eredményének értékét növeli, hogy olimpiai számban végzett dobogós he­lyen. Eredmény, felnőtt férfiak, puska, Európa-bajnokság: 3. Sidi Péter 695.1 kör.- Edzőm, Kisvárdai István azt mondta az Európa-bajnokság előtt, hogy majd az olimpián kell jól lőnöm. Én viszont úgy gon­doltam, ha már itt vagyok, érmet szeretnék hazavinni. A bronznak azért is örülök, mert most már esélyessé léptem elő, tehát tőlem is félhetnek az ellenfelek - mond­ta Sidi Péter. A légfegyveres sportlövő kon­tinensviadal szombati verseny­napján a férfi futócéllövők 40 ve­gyes számában Tasi Tamás és a csapat is bronzérmes lett. Tasi nagyon jól szerepelt, 382 körös eredményt ért el és csak a szétlövésben maradt alul a német Kurzerrel szemben az ezüst­éremért. Eredmény, férfi futócél, 40 vegyes, egyéni, Európa-baj­nokság: 3. Tasi Tamás (Magyar- ország) 382/92. Vasárnap a női puskáscsapat nyerte a magyar küldöttség kilen­cedik érmét. A Joó Éva, Tóth Ani­ta, Vincze Kinga összeállítású trió 1175 körrel zárt. Joó, aki 1990-ben világ- és Európa-bajnok volt, hosszú idő után egyéniben bejutott a döntőbe, ahol a 6. he­lyen végzett. Eredmények, fel­nőtt női puska, csapat, Európa- bajnokság: 3. Magyarország (Joó, Tóth, Vincze) 1175 kör.- Természetesen a sok érem­nek is nagyon örülök, de még jobban annak, hogy újra egysé­ges a magyar sportlövőcsapat. Az olimpiai számokban szerzett két érmünk, vagyis Sike József győ­zelme a futócéllövők harminc plusz harminc lövéses verseny­számában és Sidi Péter bronza légpuskában azt jelenti, hogy erős csapatunk lesz Sydneyben az olimpián, és érmet fogunk nyerni - fogalmazott dr. Ha­mmeri László, a magyar sportlö­vők szövetségi kapitánya. Demeter bravúrja Asztalitenisz Demeter Lehel, a Kecske­méti Profitholding Sparta­cus asztaliteniszezője egyé­niben bajnok, vegyespáros­ban bronzérmes lett az or­szágos bajnokságon. Vitsek Iván lett két aranyérem­mel a 83. országos egyéni asztali­tenisz-bajnokság legeredménye­sebb versenyzője, de a legna­gyobb bravúr Tóth Krisztina ne­véhez fűződik, aki sorozatban hatodszor győzött egyéniben. Az ausztriai Linzben játszó Vit­sek Iván Éllő Vivien oldalán re­mekelt a vegyespárosban, majd a férfi duók döntőjére is átmentette formáját: Pagonyival szinte esélyt sem adtak a címvédő Pázsy, Né­meth kettősnek. Női egyesben Tóth Krisztina alig hibázott, a döntőben látvá­nyos játékkal bizonyult jobbnak szintén jó teljesítményt nyújtó klubtársánál, Ellőnél. Eredmények, férfiak egyes elődöntő: Demeter (Kecskeméti Profitholding Spartacus)-Zwickl (BVSC) 3-0 (15, 16, 18), Pagonyi (LRI-Malév SC)-Lindner (Postás- Matáv SE) 3-1 (12, 18, -20, 14), a döntőben: Demeter-Pagonyi 3- 2 (-13, 12, -18, 13, 15). Páros, döntő: Vitsek, Pagonyi (Linz, LRI-Malév SC)-Pázsy, Németh (Postás-MatávSE) 2-0 (16,18), 3. helyezett: Lindner, Gerold (Pos- tás-Matáv SE) és Bátorfi Z., Varga Z. (LRI-Malév SC, Regensburg). Nők, egyes elődöntő: Tóth (Statisztika)-Braun (BSE) 3-0 (17, 13,12), Éllő (Statisztika)-Fazekas M. (Statisztika) 3-2 (8, 11, -14, - 15,15), a döntőben: Tóth-Éllő 3- 1 (-20,16,15,14), páros, döntő: Braun, Molnár (BSE)-Csernyik, Wirth G. (Statisztika, Szekszárd ATC) 2-0 (22, 19), 3. helyezett: Tóth, Póta (statisztika) és Lovas, Szvitén (Orosházi MTK). Vegyespáros, elődöntő: Vit­sek, Ellő (Linz, Statisztika)-De­meter, Wirth G. (Kecskeméti Profitholding Spartacus, Szek­szárd ATC) 2-0 (18, 16), Pázsy, Molnár (Postás-Matáv SÉ, BSE)- Fazekas P., Fazekas M. (LRI- Malév SC, Statisztika) 2-1 (19, - 24,14), a döntőben: Vitsek, Éllő- Pázsy, Molnár 2-1 (10, -15,16). Szőnyegen az olimpiáért Birkózás Mindössze 85 fős mezőny gyűlt össze az egyesült államokbeli Concordban a kötöttfogású bir­kózók olimpiai selejtező verse­nyén. A létszám a megszerezhe­tő pontok miatt fontos, ugyanis egy súlycsoport győztese az in­dulók számának megfelelő pont­tal gazdagodik. A sydneyi olim­piára kategóriánként a hét leg­több pontot szerző nemzet küld­het versenyzőt. Az 54 kg-ban (11 résztvevő) Bóna László iráni, tö­rök és kirgiz ellenféllel került egy csoportba. A két KTE-s színek­ben szereplő, Horváth András (63 kg, 13 résztvevő) spanyol és iráni, Bárdosi Sándor (85 kg, 13 résztvevő) pedig svájci, görög és norvég riválissal küzdött. A 97 kg-ban hatan indultak, Tóth Já­nost izraeli és iráni birkózóval sorsolták össze. Horváth András (63 kg) és Bárdosi Sándor (85 kg) sikeresen kezdte szereplését. Az öt viadalból álló sorozat negye­dik állomásán Horváth spanyol (6-2) ellenfelet győzött le. Bár­dosi mérkőzés nélkül jutott túl norvég, és 9-2-es sikerrel görög riválisán. Tóth Jánost (97 kg) iz­raeli (4-0) és iráni (4-2), Bóna Lászlót (54 kg) kirgiz (3:30 perc­nél tussal) és egy iráni (10-0) bir­kózó győzte le, Így mindketten kiestek. Horváth viszont az esti jelentések szerint döntője jutott. MTI