Petőfi Népe, 2000. január (55. évfolyam, 1-25. szám)

2000-01-31 / 25. szám

2000. Január 31., hétfő SPORT VILÁG Petőfi Népe - 11. oldal Kapros duplázott Tenisz Vasárnap Melbourne-ben befeje­ződött az ausztrál nemzetközi te­niszbajnokság. Kapros Anikó a párosban (az ausztrál Wheeler ol­dalán) aratott szombati tomagyő- zelem után az egyes fináléjában is nagyszerűen játszott: 95 perc alatt diadalmaskodott a spanyol Maria- Jose Martinez felett. Junior lány, egyes, döntő: Kapros Anikó (1.)- Martinez (spanyol, 2.) 6:2, 3:6, 6:2. A férfi egyes döntőjében: Agassi (amerikai, l.)-Kafelnyikov (orosz, 2.) 3:6, 6:3, 6:2, 6:4. Az amerikai Andre Agassi 1995 után másodszor nyerte meg az ausztrál nyílt bajnokságot, miután a vasár­napi fináléban 2 óra 18 perces mérkőzésen diadalmaskodott a címvédő, orosz Jevgenyij Kafel- nyikov felett. A női egyesben az amerikai Lindsay Davenport pá­lyafutása 3. egyéni Grand Slam- győzelmét aratta, miután szomba­ton 65 perc alatt diadalmaskodott az utóbbi három év bajnoka, á svájci Martina Hingis felett. Tudósítóink jelentik Hazai győzelmek Kosárlabda Cofinec Petőfi Nyomda KKC- KSC Szekszárd 68-58 (32-30) NB I/A-csoportos női mérkőzés. Kecske­mét, 300 néző. Vezette: Simó, Kóthay. Kecskemét: Paradiz 9/3, Herbster 7, Kovács A. 22, Horváth A. 6, Dzsuver 14. Csere: Vida 2, Vojnics 7, Eperjessy, Fű­rész 1. Edző: Novák Gábor. Az eredmény alakulása, 4. p.: 11-9, 8. p.: 14-11, 12. p.: 20-15, 17. p.: 29-22, 23. p.: 37-3,3, 28. p.: 47-45, 33. p.: 53-5p, 38. p.: 61-52. Kipontozódott: Dzsuver a 37., Hor­váth A. a 39. percben. Keményen kellett megküzdenie a kecskeméti gárdának a pontokért - első­sorban saját magával. A hazaiak a véde­kezésbeli hiányosságaikat - a támadások után nem értek vissza idejében, és a le­pattanókért való harcban is alulmarad­tak - elsősorban Kovács Andrea dobásai révén ellensúlyozni tudták. Kitűnt: Kovács A., illetve Tóth Zs. 14. Novák Gábor: - Sokat hibáztunk tá­madásban, küzdeni tudásból viszont - Kovács Andrea vezetésével - jelesre vizsgáztunk. Univer KSE - Veszprémi Egyetemi KSK 70-57 (31-30) NB I/B-s férfimérkőzés, Kecskemét, 700 néző, vezette: Kékesi, Verebényi. Univer KSE: Pásztor 8, Munteán 6/3, Mészáros 5, Kenderes 7/3, Lo-El Hadzsi 14. Csere: Gócs 9, Bovánovics 12, Hajdú 9/3, Forgó, Magyar. Edző: Tóth Viktor. A mérkőzés elején Lo-El Hadzsi szer­zett pontokat a hazaiaknak. 4-0 után a vendégek hetet szereztek és átvették, majd tovább növelték a vezetést. A félidő hajrájában Bovánovics két tripla dobása és Gócs kilenc pontja fordította m^g az eredményt a hazaiak javára. A második félidőt azonban ismét a Veszprém kezd­te jobban. 33-30, majd 41-40-re alakult az eredmény. Az Univer Munteán triplá­jával és Lo-El Hadzsi pontjaival vette át a vezetést. Ennek köszönhetően a 15. percben már 66-50 volt az eredmény a kecskemétiek javára és ezzel el is dőlt a meccs, amely a kosárkülönbség ellenére is szoros küzdelmet hozott. Kitűnt: Kenderes, Lo-El Hadzsi, Hajdú, Gócs. Röplabda Medikémia Papíron SC Szeged- Kecskeméti RC 3:0 (20,19, 23) Férfi Extraliga-röplabdamérkőzés. Sze­ged, 400 néző. Vezette: Békési, Adler. Kecskemét: Szekeres, Tóth, Csala, Somodi, Kása, Varga. Csere: Takács (li­beró), Nagy P„ Kovács B., Szeleczki. Edző: Karagics Mátyás. Az eredmény alakulása: 1. játszma: 2:3, 6:7, 8:10, 12:10, 14:13, 19:16, 22:18. 2. játszmaí0:2, 3:5, 8:9, 13:9, 15:10, 18:11, 20:14, 23:17. 3. játszma: 0:2, 6:4, 12:7,15:10,16:15,18:19,23.22. Az első játszmában nyitásban és me­zőnymunkában múlta felül ellenfelét a Medikémia. A térfélcsere után, a gyenge nyitásfogadásai miatt a kecskemétiek mindössze kétszer támadtak középen, míg a hazaiak idegenlégiósa, Melnicsuk rendkívül hatékonynak bizonyult ebben a „műfajban”. A harmadik játékrészben, amikor a szegediek cserejátékosai is szó­hoz jutottak, egyenrangú ellenfelek küz­delme folyt a pályán. Kitűnt: Jánosi, Melnicsuk, illetve Nagy P. Karagics Mátyás: - Mint annyiszor ebben az idényben, ezúttal sem tudtunk élni a kínálkozó lehetőségekkel. Ha a harmadik játszma végjátékában jobban koncentrálunk, szettet rabolhattunk vol­na az elmúlt évi ezüstérmestől. BVSC Kaszások- Kecskeméti RC 1:3 (-15, 21, -26, -23) NB I-es női mérkőzés, Budapest, 100 né­ző. Vezette: Karádi, Békési. Kecskemét: Czéh, Dunszt, Ékes, Karsai, Vasadi, Vakulya. Csere: Vatai (liberó), Martinovics. Edző: Rapcsányi István. Az eredmény alakulása, 1. játszma: 0:3,2:9,10:12,11:21.2. játszma: 1:4,6:7, 14:12, 20:14. 3. játszma: 3:2, 7:8, 17:16, 20:21, 24:23. 4. játszma: 2:3, 3:5, 6:12, 12:17,18:19,19:24. Nagy hullámzás jellemezte a mérkő­zést. Először elhúzott a Kecskemét, majd utolérte a BVSC. Újra előnyt szer­zett a vendégcsapat, s megint egyenlített a hazai gárda. Ezt elég nehezen tűrte mindkét együttes edzője, ezért igen fe­szültté vált a meccs légköre. A harmadik szett végjátékát leszámítva a másik há­romban a KRC-s láyok koncentráltak jobban, így kínkeservesen, de megnyer­ték a találkozót. Az összecsapás szomo­rú krónikája még, hogy megsérült Czéh Ágnes. Az első diagnózis szerint a KRC csapatkapitányának bal kezén eltört a kisujja. Kitűnt: Vakulya, illetve Lengyel. Rapcsányi István: - Nagyon meg kel­lett szenvednünk a győzelemért. Sajnos megsérült Czéh Ágnes is, de szerencsére ezen túltették magukat a lányok, s hoz­ták a meccset. Munteán (fehérben) nagy lendülettel tör kosárra. Kecskemét legjobbjai 1999-ben (balról): a KFC junior röplabdázóinak díjával Dunszt Ferenc mesteredző, Balzsay Károly, a KSC ökölvívóinak mestere, az év edzője, a Free Line nanbudósai, az év felnőtt csapata (balról): Iszak Erika, Szani Edit, Zámbó Virág, Szani Katalin, Horváth András, a KTE birkózója, a legjobb utánpótláskor!!, Valkay Ágnes, a Villanó Fókák vízilabdázója, a legjobb utánpótláskorú hölgy, Tápai Ágnes, a Sankudo SE felnőtt karatésa és Kovács József, a Herkules Fitness Club testépítője, a legeredményesebb felnőtt. ______________fotó: b. r. C eglédé a Borvárosok Kupája Kiskőrös volt a házigazdája a nemzetközi kézilabdatomának Kézilabda Borváros Kupa férfi kézilabdator­na, első napi mérkőzések: Cegép SE-V. Tabac Pécsi KK 34-26 (16- 12). Ld.: Savon 12/2, Kökény 6/3, Varga 5, ill. Bognár 6, Hor­váth 5/2. Kiskőrös-Klagenfurt 26-24 (16-12). Ld.: Bendó 9/4, Farkas, Németh 4-4, ill. Kontrec 9/2, Eijogu, Boglics 5. Szombati mérkőzések: Cegép SE-Kla- genfurt 35-25 (17-13). Ld.: Savon 1/3, Varga 6, Himer, Jakab, Kö­kény 5-5, ill. Kontrec 9/2. Kiskő- rös-V. Tabac Pécsi KK 28-23 (14­12) . Ld.: Bendó 9/4, Szotyori, Fe­jes, Makai, Tolsztih 3-3, ill. Serfel 8/2, Bognár 5. Klagenfurt-V. Tabac Pécsi KK 29-29 (15-14). Ld.: Serfel 8, Erdei 6, Szappanos 5, ill. Epure 8, Boglics, Eijogu 7-7. Kiskőrös-Cegép SE 28-30 (17­13) . Kiskőrös: Tyetyák - Bendó 8/4, Fejes 1, Tolsztih, Makai 1, Szotyori 8, Farkas 4. Csere: Nagy (k), György, Fekete 3, Golovin, Németh 2, Juhász, Csermák. Edző: Kolics János. Cegép SE: Cziráki, Savon 4, Kökény 7, Dengi 3, Jakab 1, Himer 4, Varga 6. Csere: Erdélyi (k), Barta, Dá­vid, Lengyel, Logas 5/4, Magyar, Bádenszki, Kelemen. Edző: Pán- czél Barnabás. Az első félidőben a Kiskőrös játszott fölényben, ekkor Bendó, Farkas és Szotyori góljaival, vala­mint a kiválóan védő Tyetyákkal nem boldogultak a vendégek A hazaiak kapusa jó védések mel­lett 3 büntetőt is hárított, amikor a félidő utolsó pillanataiban védte Savon negyedik hétméteresét. Ek­kor a játékvezetők újradobatták a hetest, melynek ismét a kubai vá­logatott csillaga készülődött, de Tyetyák újra védett. A második játékrész elején tovább fokozta a tempót a Kiskőrös és újabb 10 perc elteltével 6 gólra növelte elő­nyét (41. perc: 22-16). Ekkor a ha­zaiak engedtek az iramból és a Cegép SE felzárkózott. Két perc alatt újabb három büntetőt lőhe­tett a vendégcsapat, amit a fárad­ni látszó Tyetyáknak belőtt a má­sik kubai válogatott, Logas. Az 50. percre egyenlített a Cegléd, majd 10. büntetőjükkel ezt egy perc elteltével megismételték. Újabb 1 perc elteltével Nagy hárí­totta a Cegép SE 11. büntetőjét, a 54. percben Fekete révén utoljára vezetett a Kiskőrös, de a hajrát a nagyon lendületbe hozott vendé­gek bírták jobban, s szerezték meg a tornagyőzelmet. A további sorrend: 3. Klagen­furt, 4. Pécs. A legjobb kapus: Tyetyák Tibor, a gólkirály: Savon 27 góllal, a legjobb mezőnyjáté­kos: Bendó (26 találat). VIRÁG LÁSZLÓ Dobásra lendül a körösi játékos keze (jobbról) a Cegléd elleni meccsen. fotó, b. r. Hírek EB-SELEJTEZŐ. Az Európai Röplabda Szövetség szomba­ton elkészítette a női és a férfi Európa-bajnoki selejtezők cso­portbeosztását. Az Európa- bajnoki A-csoportban szereplő magyar férfiak Görögország, Finnország és Horvátország ellen lépnek pályára. A B-cso- portban a nők ellenfele Svájc, Belgium és Portugália lesz. REMIZTEK. Lékó Péter és Polgár Judit is döntetlent ját­szott a hollandiai Wijk aan Zee-ben zajló nemzetközi sakktorna tizenkettedik fordu­lójában. Az utolsó kör előtt Lékó 7,5 ponttal a második, Polgár Judit pedig 5 ponttal a tizedik helyen áll holtver­senyben. TOTÓEREDMÉNYEK A totó 4. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Piacenza-Udinese 0-1 2 2. Bologna-Parma 1-0 1 3. Fiorentina-Reggina 1-0 1 4. Juventus-Cagliari . 1-1 X 5. Lazio-Bari 3-1 1 6. Perugia-Milan 0-3 2 7. Venezia-Torino 2-2 x 8. Chievo-Pescara 1-1 X 9. Cesena-Salernitana 10. Empoli-Savoia 4-0 1 1-0 1 11. Genoa-Vicenza 2-2 x 12. Napoli-Monza 2-2 x 13. Treviso-Atalanta 2-1 1 plusz l es mérkőzés: 14. Inter-Roma lapzárta után Az egészségügyi miniszter közérdekű közleménye A 170 magyar kórház és egyéb betegellátó intézet 1999. decemberében - költségvetési fonásból - összesen 2,6 milliárd forint nem várt többletbevételhez jutott. Ezt az összeget a kormány a betegellátásban közvetlenül részt vevőknek, a többnyire három műszakban dolgozóknak, nővéreknek, asszisztenseknek, kisegítőknek és orvosoknak szánta. Az Önök megyéjében működő kórházaknak - teljesít­ményük arányában - az Országos Egészségbiztosítási Pénztár az alábbi összegeket utalta ki: Bács-Kiskun megye kiutalt összeg: Kecskemét, Hollós József Kh. 51.003.900,00 Ft . Baja, Városi Kórház-Rendelőint 23.571.500,00 Ft Kalocsa, Városi Kórház-Rendelőint. 12.328.000,00 Ft Kiskunfélegyháza, Városi Kh-Rend. 7.536.000,00 Ft Kiskunhalas, Városi Kh-Rendelöint 20.688.900,00 Ft összesen: 115.128.300,00 Ft­7Dr. 15002 egészségügyi miniszter PÁLYÁZATI FELHÍVÁS Az Oktatási Minisztérium pályázatot hirdet - a közoktatási törvény hatálya alá tartozó ­közoktatási intézmények részére a COMENIUS 2000 közoktatási minőségfejlesztési program első bevezetési szakaszára. A pályázat célja: Az Oktatási Minisztérium COMENIUS 2000 közoktatási minőségfejlesz­tési program első bevezetési szakaszában részt vevő intézmények ki­választása. A részletes pályázati kiírás az Oktatási Minisztérium Ügyfélszolgálati Irodáján, valamint a regionális OKEV- központokban vehető át 2000. február 1-jétől, illetve letölthető az Oktatási Minisztérium hon­lapjáról ( www.om.hu ). Oktatási Minisztérium Ügyfélszolgálati Iroda: OKÉV Központi Iroda: OKÉV Közép-magyarországi Területi Iroda: OKÉV Nyugat-dunántúli Területi Iroda OKÉV Közép-dunántúli Területi Iroda: OVÉV Dél-dunántúli Területi Iroda: OKÉV Észak -magyarországi Területi Iroda: OKÉV Észak-alföldi Területi Iroda: OKÉV Dél-alföldi Területi Iroda: 1055 Budapest, Szalayutca 10-14. 1055 Budapest, Báthory utca 10. 1055 Budapest, Báthory utca 10. : 9022 Győr, Liszt Ferenc utca 40. 8200 Veszprém, Óváros tér 21. 7400 Kaposvár, Szántó utca 5. 3530 Miskolc, Városház tér 5. 4025 Debrecen, Simonffy utca 2/A 6720 Szeged, Horváth Mihály utca 2. A pályázat benyújtásának módja és határideje: A pályázati anyagokat: 2000. március 1-jén, 16 óráig kell benyújtani zárt borítékban, 3 példányban személyesen, vagy postai úton az OKÉV illetékes területi irodáján. Kérjük, a borítékon tüntesse fel: COMENIUS 2000 közoktatási minőségfejlesztési program (bevezetési szakasz). Amennyiben a pályázatot postai úton nyújtják be, ez esetben a postára adás legkésőbbi dátuma a pályázat benyújtására meghatározott határidő lehet. A pályázattal kapcsolatos esetleges kérdésekkel a COMENIUS 2000 §> Minőségfejlesztési Programirodához lehet fordulni: Lipták Andrea 3 COMENIUS 2000 Minőségfejlesztési Programiroda, 302-0600/1425, 302-0600/1892.