Petőfi Népe, 1999. december (54. évfolyam, 280-305. szám)

1999-12-13 / 290. szám

1999. DECEMBER 13., HÉTFŐ SPORT 11. OLDAL A kecskeméti nanbudósok látványos gyakorlatokkal szórakoztatták a közönséget a kecskeméti sportkarácsonyon, amelyet a Pólus Róna bevásárlóközpontban rendeztek. FOTÓ: B. R. Kovács harmadszor is ezüsérmes Kovács Ágnes harmadik számában, 100 m mellen is második lett a lissza­boni rövidpályás EB-n. A vasárnapi zárónapon a belga Brigitte Becue (1:08.15 perc) előzte meg a magyar verseny­zőt (1:08.30). Kovács, aki a leg­jobb idővel került a döntőbe, jól kezdett, hiszen 50 méter után 23 századdal vezetett a későbbi bronzérmes svéd Em­ma Igelström, és 36-tal Becue előtt. Az utolsó fordulónál (75 m) viszont a belga már erősen megközelítette az ötszörös „normál medencés” Európa- bajnokot, akit a faltól elrugasz­kodva le is hagyott. Kovács már nem tudta utolérni riváli­sát. Az utolsó rajthoz álló ma­gyar versenyző Kiss Annamá­ria volt, aki erősebb számában, 200 m háton a hetedik legjobb idővel került a fináléba. Negyedtávnál még a máso­dik, 100 méternél pedig a har­madik helyen állt, harmadik részideje alapján azonban már csak a 6. volt, amihez képest egy pozícióval még vissza­esett. Ideje: 2:11.92, perc. Az előfutamok során búcsú­zó - és a fináléról egyetlen hellyel lemaradó - Batházi Ist­ván 2:02.21 perces idővel ösz- szesítésben a 9. helyen végzett 200 m-es vegyesúszásban. Tenisz: Bajnokok Tornája A férfiak elődöntőjét és fináléját, valamint a nők döntőjét játszot­ták vasárnap a teniszezők 2 mil­lió 460 ezer forint összdíjazású Rexona Bajnokok Tornáján az FTC népligeti sportcsarnoká­ban. A férfiaknál a legjobb négy közül Bardóczky Kornél (BSE- Transelektro) és klubtársa, György Tamás jutott tovább. Eredmények, férfiak, elődöntő: Bardóczky Kornél (BSE-Trans- elektroj-Böröczky Zoltán (LRI- Malév RTA) 7:5, 2:6, 7:6 (7-3), György Tamás (BSE-Trans- elektro)-Nagy Zoltán (IDOM Team-2000 SE) 2:6, 6:4, 6:4. A tavalyi döntős, s a csoportmér­kőzéseken 3 győzelmet arató Bardóczky csak hatalmas csatá­ban diadalmaskodott a Davis Kupában idén bemutatkozó Bö- röczky fölött. Az első két napon szintén 3 győzelmet szerző Nagy csupán az első játszmában tudta érvényesíteni akaratát, a folytatásban azonban a remekül röptéző György jobbnak bizo­nyult. Mandula Petra nyerte meg a Rexona Bajnokok Tornája női egyes versenyét, miután a finá­léban két játszmában felülmúlta Gubacsi Zsófiát. Eredmény, női döntő: Mandula Petra (IDOM Team-2000 SE)-Gubacsi Zsófia (LRI-Malév SC) 6:4, 6:4. Mandula kiválóan kezdett, pontos alapvonalütéseinek kö­szönhetően tíz perc alatt 4-0-ra elhúzott. Ezután feljavult Guba­csi teljesítménye, egyszer elvette ellenfele adogatását is, de több önhibája miatt fordítani már nem tudott. Az IDOM Team ver­senyzője 34 perc alatt nyerte az első szettet, majd a folytatásban 3:l-re elhúzott. Ekkor ismét Gu­bacsi játszott jobban, egyenlí­tett, de 3:3 után újra Mandula vette át az irányítást. A két játé­kos többször is elveszítette saját adogatójátékát, de végül Man­dula 1 óra 10 perc alatt megsze­rezte a győzelmet. A bajnok 400 ezer, míg ellenfele 200 ezer fo­rintot kapott eredményéért.- A mérkőzés elején nagy len­dülettel kezdtem, és szerencsére jelentős előnyt harcoltam ki. Megfelelően teniszeztem, de Zsófia is nagyon jól játszott - fo­galmazott az összecsapás után Mandula Petra. További eredmény, férfi dön­tő: Bardóczky Kornél (BSE­Transelektro)-György Tamás (BSE-Transelektro) 6:3, 6:2. A tavalyi döntős Bardóczky pon­tos ütésekkel igyekezett az alap­vonalra szorítani a kiváló röpté- zőnek számító Györgyöt. Az el­ső játszma nagy része színvona­las csatát hozott, majd a 8. játék­ban a magyar Davis Kupa-csapat tagja elvette riválisa adogatását, s végül 33 perc alatt jutott széttelőnyhöz. A folytatásban György igyekezett többet tá­madni, de elhatározása nem va­lósult meg. Bardóczky továbbra is megbízhatóan teniszezett, l:l-nél újfent elnyerte riválisa adogatását, majd 4:2-nél megis­mételte ugyanezt. Az 1:08 óráig tartó mérkőzés végül az esélye­sebb játékos megérdemelt győ­zelmét hozta. Bardóczky Kornél 610 ezer, míg György Tamás 300 ezer forintot kapott. A tavalyi döntőben is jól ját­szottam, de akkor a jobban össz­pontosító Sávolt Attila a végjá­tékban felülmúlt. Nagyon bol­dog vagyok, hogy megnyertem ezt a kiválóan rendezett ver­senyt. Örülök, hogy a rosszul si­került szezonomat sikerélmén­nyel fejezhettem be - mondta. tudósítóink jelentik WKKKKM Vegyészek oltották a tüzet RÖPLABDA Magyar Kupa férfi röplab­damérkőzés a legjobb 16 közé jutásért: Tűzoltó SC-Kecske- mét-Kazincbarcikai Vegyész 0:3 (-13, -15, -16). Kecskemét, Ko­csis Pál Mezőgazdasági SZKI, 100 néző. Vezette: Adler, Szele. Tűzoltó SC: Nuss'er, Börcsök, Halasi, Sándor, Nagy A., Polgár. Csere: Farkas (liberó), Bélái. Edző: Seremet Attila. A kecskeméti csapat edzője, Seremet Attila azt mondta a meccs előtt, hogy ha a játékosai mindhárom szettben több mint tíz pontot tudnak szerezrii, ak­kor elégedett lesz. Nos, mint ké­sőbb kiderült: a hazai röpisek alaposan túlteljesítették a tervet. A tűzoltósok ezt elsősorban an­nak köszönhették, hogy reme­kül nyitottak, s így a vendégek nem Tudtak folyamatosan ját­szani. Ugyanakkor a kecskemé­tiek kiválóan dolgoztak a me­zőnyben is, szinte nem ismer­tek elveszett labdát, aminek egyre több szerzett pont lett az eredménye. Természetesen a legmaga­sabb osztályban szereplő, s orosz idegenlégióst is a sorai­ban tudó Kazincbarcika győzel­me és továbbjutása egy pillanat­ra sem forgott veszélyben, ám nagyon meg kellett szenvednie minden egyes labdáért. A mér­kőzés lefújását követően mind­két gárda elégedett volt, hiszen érdekes, látványos és küzdel­mes találkozón dőlt el, hogy melyik együttes menetelhet to­vább a Magyar Kupában. Kitűnt: Nusser, Börcsök, Sándor, Farkas, illetve Polen- csik, Bencsik. Seremet Attila: - Rengeteg a sérültünk, ám ez a „tartalékos” csapat remek nyitásainak és mezőnymunkájának köszönhe­tően méltó ellenfele volt az ext­raligás Kazincbarcikának. A Kecskeméti RC férfi és női röplabdásai OIK-selejtezőn vettek részt. A fiúknak köny- nyebb dolguk volt, hiszen csak egy csapattal, a Nyíregyházával kellett megküzdeniük. A vég­eredmény: KRC-Nyíregyháza 3:1. A lányok viszont olyan cso­portba kerültek, amelyben há­rom erős ellenféllel kellett fel­venniük a harcot: a Szolnokkal, Békéscsabával és a Debrecen­nel. Eredmények: KRC-Szolnok 3:0, -Békéscsaba 3:0, -Debrecen 3:1. Ezek a győzelmek pedig azt jelentik, hogy a fiúk és a lányok is bekerültek a december 27-29. között Tatabányán rendezett or­szágos döntő hat legjobb gárdá­ja közé. Móra Kupa néven hat csa­pat részvételével leány gyer­mek röplabdatoma zajlott Ke­rekegyházán. A rangos viada­lon a kerekegyházi Móra Ferenc Általános Iskola, a kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium, a Re­formátus Gimnázium I. és II., a Vásárhelyi Pál Általános Iskola és a Kodály Zoltán Ének-Zenei Gimnázium tanulói vettek részt. A végős győzelmet a Vásárhelyi Pál Általános Iskola szerezte meg. A Vásárhelyi csapata: Pásztor, Anita, Pásztor Edina, Snaiker Ágnes, Paszterkó Judit, Farkas Nóra, Bódog Vanda, Czene Mónika, Szabó Tünde, Mundrák Regina, Kalmár Zsu­zsa. Edző: Farkas Mihály. KARATE Mikulás Kupa országos kyokushin karate verseny, Sal­gótarján (22 klub, 257 induló). A Jis Sen Kaikan Baja két spor­tolóval vett részt a versenyen. A serdülő korcsoportban Görcs Gergely valamennyi összecsa­pását magabiztosan nyerve vég­zett az első helyen, míg a junio­rok mezőnyében Schmidt Bá­lint a döntőbe jutásért vívott meccsen búcsúzott, és végül harmadik lett. KÉZILABDA NB I/B-s férfi kézilabda- mérkőzés: Gyöngyösi Főiskola - Kunpetrol Kiskunmajsa SE 31- 28 (14-10). Gyöngyös, 100 néző. Vezette: Bányász, Tóth. Kiskunmajsa: Prezenszki - Güan 3, Sándor 11/3, Gedó 3, Kiss, Buknicz 3, Varga 7/3. Cse­re: Dobos (k), Ambrus 1, Milj- kovic, Vajas, Kucsera. Edző: Prónay Gyula és Gazsó László. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/6. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. A 6. hely megszerzése volt tét a kiskunmajsaiak számára, akik a vereségükkel a hetedik helyen fejezték be az őszi szezont. A legyőzhetőnek tűnő főisko­lások ellen jól kezdett a Kun­petrol, a 7. percben 5-3 vezettek Sándorék. A18. percig nem mu­tatkozott nagyobb különbség a két csapat között, hiszen mind­össze egy gól volt a hazaiak elő­nye (8-7). A következő nyolc percben azonban „rövidzárlat” következett be a majsaiaknál. Különösen támadásban ügyet­lenkedtek a vendégek, akiknek még a rutinosabb játékosai is technikai hibák sorozatát követ­ték el. A hazaiak viszont kihasz­nálták lehetőségeiket és 14-8-ra elhúztak. A második félidő elején ered­ményesen „kapaszkodott” a Kunpetrol és 16-14-re feljöttek a 37. percben. A következő hat percben azonban ismét „baki­parádét” produkáltak a majsa- iak. A védekezésük még elfo­gadható lett volna, de alighogy megszerezték a labdát, el is ad­ták. Aratóék „arattak” ezekből az elszórt labdákból és 43. perc­re eldöntötték a két pont sorsát (22-14). A tetemes előny meg­nyugtatta a gyöngyösieket, s az önbizalomhiánnyal is küszködő majsaiaknak csak a szépítésre futotta. Kitűnt: Arató 8, Richter 7, illetve Sándor.T. K. KOSÁRLABDA NB I B-csoportos férfi kosár­labda-mérkőzés: Bajai Honvéd KK-TFSE 103-76 (52-32). Baja, Német Nevelési Központ, 200 néző. Vezette: Major, Reisz. Bajai Honvéd KK: Hosszú 8/6, Kovács 8, Pálkerti 35/15, Szűcs 22, Mészáros 11/3. Csere: Csátaljay 2, Kancsár 5, Ács 5/3, Cservék 2, Éber 5. Edző: Hosszú István. Szűcs és Pálkerti kosarai már az első percekben megnyugtat­ták a szurkolókat, a két csapat közötti különbség azonnal érzé­kelhető volt (6. perc: 20-10). A kezdőcsapatban helyet kapó Mészáros lendületes játéka szintén meglepte a vendégeket, akiknek gyenge védekezése eb­ben az időszakban erőtlen tá­madásokkal párosult (10. perc: 31-16). A félidő második részé­ben a bajaiak átvették a TFSE kapkodós játékát, ekkor mind­két részről kevésbé tetszetősnek mondható megoldásokat láthat­tak a nézők. A második játékrész kezde­tén egy alaposan felforgatott Honvédőt küldött pályára Hosz- szú István edző. Ez a húzása nem jött be, mert tanítványai sokat hibáztak, tanácstalanok voltak, hiányzott az irányító, va­laki, aki összefogja a fiatalokat. A különbség ennek ellenére nem csökkent lényegesen (28. perc: 61-48). A 30. percben Mészáros, Hosszú és Pálkerti lépett ismét pályára, és a bajai kezdőcsapat pillanatok alatt szétzilálta a ven­dégeket. A nézők ebben az alap­szakaszban immár sokadjára csodálhatták a Pálkerti-show-t. A bajai irányító ezúttal is szen­zációs formában játszott, mel­lette Szűcs Balázs nyújtott ki­emelkedőt, és ez elég volt ah­hoz, hogy osztálynyi legyen a két csapat közötti különbség. Hosszú István, a Bajai Hon­véd edzője:- Edzőmeccsé változtattuk a bajnoki találkozót. ÖKÖLVÍVÁS Tony Ayala (35 éves) a nyol­cadik menetben technikai K.O- val legyőzte Tony Menefee-t a San Antonióban rendezett pro­fi ökölvívó-mérkőzésen, így harmadik győzelmét könyvel­hette el visszatérése óta. Ayala 16 évet ült börtönben, miután 1983-ban nemi erőszak vádjával elítélték. Az akkor 19 éves bokszoló a középsúly ranglistavezetőjeként a profi világbajnoki címért küzdhetett volna, ha nem kerül rács mö­gé. Szabadulása óta Ayala har­madik mérkőzését nyerte meg, és nem mondott le arról, hogy egyszer profibajnoki címért bokszoljon. Szerény magyar eredmények BMX: évadzáró és díjkiosztó Vasárnap Veszprémben tartotta évadzáró díjki­osztó ünnepségét a Ma­gyar BMX-Cross Szövet­ség. A hazai BMX-esek legjobb nemzetközi eredményeit idén a 12 éves Kocka Zsófia (Gencsapáti SE, korosztályos vb-n 5. hely), valamint Prái- czer Péter (Soproni Autóklub, a felnőtt profik között 29. hely) érte el, míg több más versenyző az Európa-bajnoki döntőig jutott. Jövőre nagy ki­hívás előtt áll Magyarorszá­gon a BMX-kerékpár sportág: a most épülő hódmezővásár­helyi pályán rendezik meg ugyanis a klubok legrango­sabb versenyét, a Klubcsapa­tok Európa-bajnokságát. Az ifjúsági fiúk között 17. helyen végző Kőműves Norbert szere­pelt legjobban a magyarok kö­zül a szlovéniai Velenjében ren­dezett mezeifutó Európa-baj- nokságon. A lányok között Er­délyi Eszter végzett a legelőke­lőbb - 25. - helyen. A fiú csapat 12., a lány együttes 15. lett. A felnőtt férfiak mezőnyében Ju­hász András a 70. helyen ért cél­ba. Eredmények, férfiak: felnőtt egyéni (9.75 km): 1. Guerra (portugál) 32:45 perc, 2. Henriques (portugál) 32:50, 3. Brown (brit) 33:32, ... 70. Ju­hász András 38:00. Csapat: 1. Nagy-Britannia 35 helyezési szám, 2. Portugália 41, 3. Fran­ciaország 58. Ifjúsági egyéni (6.55 km): 1. Janssens (belga) 23:00 perc, 2. Eraud (francia) 23:12,3. Inkiláinen (finn) 23:12, ... 17. Kőműves Norbert 23:40, ... 36. Bodor Olivér 24:14, ... 51. Németh Máté 24:35, ... 84. Var­ga Károly 25:36. Csapat: 1. Nagy-Britannia 26 helyezési szám, 2. Franciaország 38, 3. Ír­ország 43, ... 12. Magyarország 104. Nők, felnőtt egyéni (4.95 km): 1. Weyermann (svájci) 18:53 perc, 2. Dita (román) 19:01, 3. Jectic (jugoszláv) 19:03. Csapat: 1. Franciaország 34 helyezési szám, 2. Románia 35, 3. Portugália 39. Ifjúsági egyéni (3.35 km): 1. Montéira (portugál) 12:48 perc, 2. Spirig (svájci) 12:55, 3. Moutsinga (ro­mán) 13:02,... 25. Erdélyi Eszter 13:37, ... 55. Papp Krisztina 14:09, ... 66. Molnár Barbara 14:26, ... 82. Fenyő Andrea 16:45. Csapat: 1. Törökország 27 helyezési szám, 2. Portugália 32, 3. Belgium 34, ...15. Magyar- ország 146. Kiskunfélegyháza Válogatott-Parlamenti válogatott 4-4. A két fociválogatott a Kossuth SZKI csarnokában mérte össze tudását. A meccset Bozóky Imre, az MLSZ elnöke vezette. FOTÓ: VAJDA PIROSKA