Petőfi Népe, 1999. október (54. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-25 / 248. szám

1999. OKTÓBER 25., HÉTFŐ LABDARÚGÁS 9. OLDAL NB I. NB II., KELETI CSOPORT KECSKEMÉTI FC­KOMÁROM 2-0 (1-0) Kecskemét, 1200 néző. Vezette: Hidasi (Bócsik, Tóth I.). KFC: Nagy Zs. - Palaticzky, Barna Zs., Kollár, Maczkó, Kislőrinc (Bimbó a szünetben), Molnár, Barna Cs., Maczó, Kalina (Kasza a 66. p.), Tö­rök. Edző: Nagy László. Komárom: Villám - Musitz, Matics, Füzesi, Marosi (Kozenkow a 71. p.), Csented, Ugrai, Rózsahegyi, Megyesi, Gyurováth (Jankóczi a 77. p.), Takó. Edző: Kovács Gábor. Sárga lap: Ugrai a 33., Molnár a 38., Csented a 41. percben. Kiállítva: Csented a 61. percben (a második sárga lap után). A mérkőzés megkezdése előtt Nagy Lászlót, a KFC edzőjét köszön­tötték 50. születésnapja alkalmából. 1. perc: Megyesi lapos, erős lövé­sét védte Nagy Zsolt. 6. perc: Palaticzky húzott el a jobb oldalon. Beadása kissé Török mögé ment, aki Így nem tudta kapura lőni. 14. perc: Kalina középre lőtt lab­dáját Barna Cs. kapura lőtte, de Vil­lám kapus merész bevetődéssel mentett. 34. perc: Palaticzky már az ötö­sön belül járt, és akár lőhetett volna, de átadásra vállalkozott, és ez pontat­lan volt. 41. perc: Barna Cs. jobbról, az ol­dalvonalról középre lőtte a labdát, és a berobbanó Maczkó 10 méterről éle­sen fejelte a labdát a hálóba, 1-0. 46. perc: Bimbó beadása egy védő lába alatt elcsúszott, de nem volt kö­zelben hazai támadó és így felszaba­dult a kapu. 68. perc: Egy vendég kontratá­madás végén Ugrai fejelt a léc fölé. 77. perc: Bimbó középre adott lab­dája a bal oldalon Barna Cs.-hez ju­tott, aki egyből lőtt, alig fél méterrel a hosszú sarok mellé. 85. perc: Török remek labdával indította Kaszát, aki a kimozduló kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 2-0. Az első percekben kétszer is lövés­hez jutottak a vendégek, majd ezután sem álbak be védekezni, így közepes A Komáromnak esélyt sem adott a KFC. Reméhetőleg a továbbiakban is folytatódik majd a kecskemétiek szárnyalása. iramú, vábozatos játék folyt negyed­órán át. A 15. perc után a I&C fokoza­tosan játékba lendült. Több helyzet alakult ki, de a befejezés a pontatlan átadások miatt nem sikerült. Végül a félidő hajrájában Barna Cs. jó beadá­sából Maczkó fejesgóljával szerzett ve­zetést a KFC. A szünet után a csereként beálb Bimbó gyorsasága lendületet vitt a hazai támadásokba, de ekkor már a vendégcapat inkább csak védekezett és csak ritkán vállalkoztak ellentáma­dásra Csenteri kiállítása után még nagyobb lett a hazai csapat mezőny­fölénye, csak éppen az ekkor már két­ségbeesetten védekező védelmét ne­héz volt áttömi. A befejezés előtt öt perccel végül a csereként beállt Kasza értékesítette a helyzetét. A kecskeméti csapat győzelme biztos és fölényes volt, de nagyobb figyelemmel és jobb helyzetkihasználással több góllal nyerhetett volna a KFC. Kitűnt: Barna Zs., Kollár, Barna Cs., Maczkó, illetve Matics, Megyesi. Nagy László: - A győzelemmel, a 3 pont megszerzésével elégedett va­gyok, de a játékkal adós maradt a csapat. Sz. Z. További eredmények: Szolnok- Matáv Sopron 1-5, Komló-BKV Előre 1-2, Csepel-Tiszaújváros 3-1, III. Kerület-TFC Cegléd 1-0, Duna- keszi-BVSC 1-0, Videoton-Deme- cser 3-1, Békéscsaba-Százhalom- batta 2-1, Pécs-Hajdúszoboszló 2-0, Kaposvár-Érd 1-0. Már a Kiskőrös sem veretlen NYÍRBÁTOR KISKŐRÖS 2-0 (1-0) Nyírbátor, 400 néző. Vezette: Jenei. Kiskőrös: Tüskés - Kertész, Sendula, Aszódi, Somlyai, Deli, Filus (Juhász a 67. p.), Farkas, Ko­vács, Füleki, Baranov. Edző: Tel­iinger Vilmos. 26. perc: Erdei kapásból, 17 mé­terről a kapu jobb oldalába bom­bázott, 1-0. 63. perc: Erdei nyargalt el a jobb szélen. Lapos lövését a kapus csak kiütni tudta, a kipattanó lab­dát a szemfüles Lőrincz 8 méterről a hálóba pofozta, 2-0. A hajtás, nagy iramú első félidő­ben mindkét kapu előtt adódtak forró pillanatok, s Erdei szépségdí­jas góljával sikerük a hazaiaknak febömiük a kiskőrösi reteszt. A szünet után sem lankadtak a csa­patok, végül az erőteljesen futbal­lozó Bátor Lőrincz góljával eldön­tötte a mérkőzést. Németh Károly: - Eddigi leg­szervezettebb játékunkkal a cso­port legjobb csapatát fektettük két vállra. Teliinger Vilmos: - Eltiltás mi­att négy meghatározó emberünk hiányzott, ez befolyásolta teljesít­ményünket. Ezzel együtt gratulá­lok a Bátornak. KTK-GYULA 0-1 (0-0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. Vezette: Strehó (Nyerges, Tolnai). KTK: Cseh - Toldi, Makány, Nagy, Valkovics, Truczka, Fekete, Csincsák, Ziat (Szabó a 75. p.), Kertész, Samu. Edző: Vereb István. 88. perc: Vadas megszerezte a labdát, majd 14 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 0-1. A gól nélküti első félidő izgal­mas, látványos játékot hozott. A hazaiak végig nagy lendülettel tá­madtak, tervszerű akcióikkal több százszázalékos helyzetet alakítot­tak ki. A gyulaiak a KTK rohamait sok esetben csak szabálytalanság árán tudták megállítani. A második játékrészben is a KTK rohamozott többet, de em tu­dott vezetést szerezni. Az utolsó percekben a vendégek egy jó lab­daszerzésnek köszönhetően sze­rezték meg a mérkőzést eldöntő gólt. A meccs egyik főszereplője a játékvezető volt, aki szemet hunyt a gyulaiak több durva szabályta­lansága felett. Kitűnt: Fekete, Kertész, Csin­csák, illetve Botyánszki, Papp, Vadas. KUNSZENTMÁRTON­KALOCSA 3-0 (2-0) Kunszentmárton, 400 néző. Ve­zette: Tóth S. (Kalmár, Koszó). Kalocsa: Gojtán (Májik a szü­netben) - Hahn, Iván, István, Far­kas, Paletta, Sánta, Silágyi, Szűcs, Rusvay (Mácsai a szünetben), Gasparik (Bata a 63. p.). Edző: Bodonyi Béla. 20. perc: Ludasi 28 méterről a bal sarokba bombázott, 1-0. 23. perc: Brakszatórisz lövése után a kapufáról kipattanó labdát Mérész két lépésről a hálóba fejel­te, 2-0. 83. perc: Földvári 22 méterről vállalkozott lövésre, labdája Májik hasa alatt gurult a hálóba, 3-0. Kitűnt: Mérész, Ludasi, Hö­bet, Boros, Major, illetve Paletta, István. További eredmények: Monor- Jászberény 1-0, Egér-Borsod Volán 1-2, Fót-REAC 1-0, Kazincbarcika- Hatvan 1-1, Miskolci VSC-Gyoma- endrőd 0-0. PROFI LIGA Eredmények: Dunaferr-Vasas 1-0, Debrecen-Kispest 1-1, Tatabánya-Siófok 2-1, Diós- győr-Szeged 0-0, Nyíregyháza- Haladás 1-0, Vác-ZTE 1-3, Nagykanizsa-Győr 2-0. Az MTK-Gázszer mérkőzést ma 17 órakor, az Újpest-Ferencvá- ros találkozót szintén ma, 19 órától játsszák. Ez utóbbi talál­kozót a Duna TV közvetíti a Megyeri útról. Menetel a Kecskemét NB III., ALFÖLD-, DRÁVA-CSOPORT Idegenben győzött a Hajós GYOMA-HAJÓS 2- 3 (1-1) Gyomaendrőd, 200 néző. Ve­zette: Bálint. Gyoma: Hajdú - Juhász, Gonda, Furka, Tímár (Dobó), So­mogyi, Dinya, Forgács, Tóth, Ko­vács (Vatai), Hunya. Játékos edző: Somogyi János. Hajós: Tomik - Pencz, Fusze- necker, Rácz, Huber (Székely), Pesti, Pechtinger (Hirth), Han­gya, Nagy, Tamási, Gombkötő. Edző: Barákovics István. 15. perc: Remek gyomai táma­dás végén Tóth középre fejelt, s az érkező Forgács 18 méterről bombagólt lőtt, 1-0. 27. perc: Gombkötő remek cselekkel elfutott, beadását Han­gya öt méterről a hálóba pofozta, 1-1. 71. perc: Hajdú rosszul ütött ki egy szögletet, Gombkötő 16 mé­terről az üresen maradt kapuba emelt, 1-2. 81. perc: Tóth szabadrúgását Furka remek felhőfejessel a háló­ba küldte, 2-2. 87. perc: Óriási védelmi hiba végén Gombkötő az üres kapuba passzolt, 2-3. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a kulturáltan játszó vendégek jobban akarták a győzelmet és megérdemelten nyertek is. Kitűnt: Furka, illetve Gomb­kötő, Hangya, Tamási. Ifjúsági eredmény: 1-1. MARTFŰ­KEREKEGYHÁZA 3- 1 (0-0) Martfű, 300 néző. Kerekegyháza: Fehér - Lovas, Kecskeméti, Komonyi Kránicz (Polgár), Kulman L., Nagy J. (Virágh), Hugyetz A. (Tímár), Gazdagh, Hugyetz Gy., Juhász. Edző: Nagy János. 66. perc: Hugyetz Gy. beadá­sát Gazdag A. 11 méterről fejelte a hosszú sarokba, 0-1. A találkozó hátralévő részében a Martfű vette át a játék irányítá­sát, előbb egyenlített, majd bizto­san nyerte a találkozót. Kitűnt: Kecskeméti, Hugyetz Gy., Gazdagh. MÉLYKÚT-MAKÓ 1-1 (0-1) Mélykút, 400 néző. Vezette. Gyertyás. Mélykút: Vasuth - Pálosi, Ivancsán, Bagó, Kárász, Fekete (Dervaderics), Kovács, Nuszpl, Margit (Schindler), Piegel, Feny­vesi (Szabó). Edző: Raffai Ru­dolf. Makó: Irsevics - Szabó B., Dálnoki, Magyar, Tóth, Kondacs (Ferenczi), Szabó N., Sümegi (Martom), Kiss, Bálint, Papp (Sü­megi). Edző: Kolozsvári János. 1. perc: A makói támadást Kiss vezette a bal oldalon, majd kö­zépre, a kaputól 10 méterre üre­sen álló Papphoz passzolt, ő azonban nagy erővel fölé lőtt. 15. perc: Jobb oldali támadás­ból Szabó N. adott középre, az ér­kező Kissnek, ő félmagasan a ka­pu jobb oldalát célozta meg, Va­suth ezt kiütötte, a kipattanó lab­dát Bálint lőtte a hálóba, 0-1. 23. perc: A kapura törő Ká­rász 16-oson belüli buktatásáért Dálnoki sárga lapot, a Mélykút csapata pedig a 16-os vonaláról elvégezhető szabadrúgást ka­pott, melyet Margit lőtt a jobb sarokra, de lövését Irsevics szög­letre mentette. 75. perc: Szabó az ellenfél tér­felének közepén szerzett labdát, majd két csel után 18 méterről ka­pura lőtt. Labdáját Irsevics ki­ütötte, melyet Piegel passzolt la­posan a bal alsó sarokba, 1-1. Mindkét oldalon akadtak olyan helyzetek, melyek kihasz­nálása esetén nem kellett volna a pontokat megosztani. Kitűnt: Kárász, Ivancsán, Pie­gel, illetve Tóth. Ifjúsági eredmény: 2-1. További eredmények: Jami- na-Örkény 2-1, Algyő-Békés 1-5, Battonya-Kisújszállás 0-6, Csong­rád-Szajol 3-2, Dömsöd-Hódme- zővásárhely 0-4. SZEKSZÁRD­BAJAI LSE 1-0 (0-0) Szekszárd, 500 néző. Vezette: Kuntner. Szekszárd: Horváth B. - Kiss Cs., Tóth V., Bojás, Novák, Vesz- tergombi (Tóth P.), Mészáros, Kvanduk (Máté), Ruff (Galambos G.), Galambos J., Boros. Játékos­edző: Kiss János. Baja: Majzlinger - Goretich (Pilcsuk), Viszmeg B., Csepregi, Viszmeg Z. (Milassin), Szűcs, Or­bán, Kiss J., Czifrar Koch, Nagy. Edző: Evanics Zoltán. Az első komolyabb helyzetet egy óra elteltével jegyezhettük fel, ami­kor Kvanduk remek labdájával Ga­lambos tört kapura, ám 16 méterről gyatrán a kapu fölé emelt. A 78. percben Tóth Vilmos hibájából Koch egyedül vezethette rá a labdát a szekszárdi kapura, lövését azon­ban Horváth kapus bravúrral, láb­bal védte. A hazaiak portása két perccel később is góltól mentette meg csapatát, ekkor Nagy közeli lö­vésébe vetődött bele önfeláldozóim. 86. perc: Majzlinger kapus ki­rúgás közben elcsúszott, a labda Tóth Péterhez került, majd tőle Galambos János elé perdült, s a csatár 14 méterről, kapásból a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. ló iramú, küzdelmes mérkőzé­sen egymás hibáiból éltek a csa­patok. A csatárokat gyakran az ellenfél védelme hozta helyzetbe, a felkínált lehetőséggel azonban csak a szekszárdiak tudtak élni. Kitűnt: Novák, Kvanduk, Ga­lambos J., Kiss Cs., illetve Visz­meg B., Szűcs, Nagy, Kiss J. Ifjúsági eredmény: 0-0. További eredmények: Nagy- kanizsa-Kaposfüred 3-0, Paks-Ta- polca 1-1, Harkány-Balatonfüred 2-3, Nagyberki-Nagyatád 1-2, Tihany-Dunaszentgyörgy 1-3, Pé­csi Postás-Dombóvár 0-0, Mo- hács-Bonyhád 2-2. A győri székhelyű Philips Components Kft. a Győ­ri Ipari Parkban található új üzemében autóhifi-részegysége- ket, újraírható-CD-meghajtókat, valamint lézer író-olvasó fejeket gyárt. Dinamikusan fejlődő cégünk jelenleg 3500 al­kalmazottat foglalkoztat és a tervek szerint kompetencia- központtá fejlődik. Célunk, hogy az Önök bevonásával biz­tosítsuk azt a minőséget, melyet mindenki joggal várhat el tőlünk, és amelyre nevünk is kötelez. Fiatal, dinamikus csapatunk bővítéséhez új kollégákat kere­sünk az alábbi munkakörökbe: minőségbiztosítási vezető Feladata: egy újonnan induló üzletág minőségbiztosítási rendszerének kidolgozása, bevezetése és működtetése, valamint auditáltatása. Elvárásaink: ■ felsőfokú műszaki végzettség, II kommunikációs szintű angolnyelv-ismeret, ■ a minőségmenedzsment (QS 9000, ISO 9000) területén multinacionális vállalatnál szerzett gyakorlat, W. vezetői tapasztalat. beszállítói minőségügyi mérnök Feladata: a beszállítók minőségi teljesítményének javítása, a beérkező áruk vizsgálata, kapcsolattartás a beszállítókkal, reklamációk intézése, minőségügyi auditok lebonyolítása. Elvárásaink: W felsőfokú műszaki végzettség, ■ kommunikációs szintű angolnyelv-ismeret, ■ a minőségmenedzsment (QS 9000, ISO 9000) területén szerzett jártasság, ■ határozott, dinamikus személyiség. biztonságtechnikai mérnök Aki felelős lesz a biztonságtechnikai auditokért és a szabá­lyok felügyeletéért. Előkészíti, megszervezi a szükséges biz­tonságtechnikai és vészhelyzeti képzéseket. Napi munkája kiterjed a tűzvédelmi és az üzem-egészségügyi szabályok betartására. Elvárásaink: ■ felsőfokú végzettség, műszaki végzettség előnyt jelent, ■ 3-5 éves tapasztalat a biztonság-, háztechnika és tűzvédelem területén, ■ felsőfokú szakmai tanfolyamok (biztonságtechnika, tűzvédelem), ■ kommunikációs szintű angolnyelv-tudás, ■ önálló munkavégzés, rugalmasság, ■ kiváló tárgyalási készség. folyamatmérnök Feladata: gyártóeszközök installálása, működtetése, fej­lesztése, a hatékonyság növelése, műszaki jellegű prob­lémák megoldása. Elvárásaink: ■ villamosmérnöki végzettség, ■ elektronikai, optikai, finommechanikai területen szerzett tapasztalatok előnyt jelentenek, ■ tárgyalóképes angol- és/vagy németnyelv-tudás, ■ számítógépes felhasználói ismeretek (Word, Excel). asszisztens Feladata: ■ egy újonnan induló üzletágban a vezető munkájának segítése, az adminisztrációs rendszer működtetése, ■ prezentációk és jelentések elkészítésében való aktív részvétel, ■ kapcsolattartás a különböző osztályokkal. Ön a megfelelő jelölt, amennyiben: ■ felsőfokú szakképesítéssel bír ■ kiváló ismerője az Excel- és a Word-programoknak, ■ Power Point-ismeret előnyt jelent, ■ tárgyalóképes németnyelv-tudással rendelkezik, S minimum középszinten beszél angolul, . ■ jó kapcsolatteremtő,! ■ minimum 1-2 éves asszisztensi tapasztalattal rendelkezik, ■ képes feszített munkatempó mellett is hatékonyan dolgozni. ■ Jelentkezési határidő: 1999. október 28. Amennyiben fenti ajánlatunk valamelyike felkeltette érdek­lődését, kérjük, hogy a megpályázott munkakör pontos megjelölésével küldje magyar és angol nyelvű fényképes önéletrajzát a következő címre: Philips Components Kft. Személyügyi Osztály 9027 Győr, Berkenyefa sor 2. • Philips Components Job-Line: 80/506-506 • E-mail: job.eenter@philips.com • Web: www.philips.hu I ' W - ' • ' • í _______