Petőfi Népe, 1999. október (54. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-11 / 237. szám

8. OLDAL LABDARÚGÁS 1999. OKTÓBER 11., HÉTFŐ Meghajtott kereket kormányozni? Az elsökerék-meghajtás mindig kompromisszumot jelent. Minél jobban gyorsítjuk a kerekeket, annál nehézkesebb azok kormányzása. a BMWjobb megoldást kínai A BMW-kben az első kerekeket kormányozzuk, de a hátsó kerekeket hajtjuk. A BMW a gépkocsi irányításának tökéletes feltételeit biz­tosítja. A kormányzó erő zavartalanul, hajtási befolyásoktól mentesen fejti ki hatását az első kerekekre. A meghajtó erő pedig teljes egészében a hátsó kerekekre jut. A biz­tonságot tovább fokozza a valamennyi BMW-be széria- felszerelésként beépített ASC+T kipörgésgátló, így a gép­jármű és az út kapcsolata mindig folyamatos. Egy BMW-ben minden kanyar igazi élmény. Az autózás maradéktalan élvezete csak 50-50%-os súly­elosztással valósítható meg. Ezért minden BMW gépko­csiban a motor elöl, a meghajtott kerekek pedig hátul találhatók. A gépkocsi legendás kanyarstabilitása ennek köszönhető. S mivel a kormányzó erő az első, a meghajtó erő a hátsó kerekekre hat, ezért a vezető a gépkocsit bármilyen szituációban tökéletesen uralja. Valamennyi BMW a vezetés egyedülálló élményét nyújtja, a 4 900 000 Ft-os Compacttól az L7-es csúcsmodellig. Győződjön meg róla személyesen egy próbaúton - várjuk látogatását. Standard meghajtás ASC+T kípörgésgátíó 50-50%-os ideális súlyeíosztás Bajuwar Kft. 6000 Kecskemét Szt. László kr«, 17 Tel : 76/482-840 A vezetés élm< KECSKEMÉTI FC­TISZAÚJVÁROS 1-0 (0-0) Kecskemét, 1500 néző. Ve­zette: Jenei (dr. Hegyi, Kószó). KFC: Nagy Zs. - Molnár L, Barna Zs„ Kollár, Kislőrincz, Barna Cs. (Zsiga a 90. perc­ben), Maczkó, Maczó, Bimbó, Kalina (Kormos a 80. p.), Tö­rök. Edző: Nagy László. Tiszaújváros: Monár Z. - Varga, Horváth, Farkas, Nagy R, Kovács, Závoda, Forgó, Ruskó, Lazar (Bene a 72. p.), Kotula. Edző: Szentes Lázár. Sárga lap: Kalina a 27., Závoda a 39., Maczkó a 78. percben. 2. perc: Maczó balról ívelt középre. Bimbó érkezett a lab­dára, ám Ruskó szögletre men­tett előle. 7. perc: Horváth 25 méteres erős lövését Nagy Zs. bravúrral ütötte szögletre. 23 perc: Kalina teljesen tisz­tán kapta a labdát a kapu előtt. Még arra is volt ideje, hogy iga­zítson egyet rajta, aztán óriási helyzetben a jobb kapufa mel­lé lőtte. 28. perc: Bimbó beívelését Török visszafejelte Kalina elé, aki hét méterről a kapuba küldte a labdát. A partjelző té­vesen lest intett, így a gólt ér­vénytelenítették. 30. perc: Kalina cselezgetett a bal oldalon, majd éles szög­ből a kapufát találta telibe. 43. perc: Bimbó beadását Török kapásból bombázta a léc fölé. 81. perc: Barna Cs. kapott nagyszerű indítást. Amikor ka­pura fordult, a rossz talajon el­pattant előle a labda. 87. perc: Bimbó jobbról ke­Döntés kedden Elkészült az a 15 perces vide­ofilm, amelyet a 2004-es lab­darúgó Európa-bajnokságra pályázó magyar és osztrák szakemberek készítettek Ausztriában a keddi, aacheni helyszínkijelelölés előtti utol­só előadásra. Az angol nyelvű kazettát kedden 12 és 13 óra között mutatják be az UEFA végrehajtó bizottságának. A magyar küldöttség - amelynek tagjai: Bozóky Imre MLSZ-elnök, Berzi Sándor fő­titkár, Missura Gábor projekt­igazgató és Frank Tamás MLSZ elnökségi tag - ma uta­zik a német városba. Az oszt­rákok részéről Beppo Mauhart elnök és Heinz Palme projekt­igazgató lesz jelen Aachen­ben. Nosztalgiáztak Akasztón Az akasztói Stadler-stadion- ban pénteken este barátságos mérkőzést játszott az (egyko­ri) Stadler FC a Profi ligás Gázszer gárdájával, A nosztal­gia találkozó ötlete Németh Lászlótól, a fehérvári csapat elnökétől, és Majer József szakosztály-menedzsertől eredt. A meccs bevételét a sta­dion állapotának megóvására, és a volt Stadler FC elnöké­nek, Stadler Józsefnek a tá­mogatására ajánlották fel. ■Az akasztói csapat színei­ben pályára lépett: Kova- csevics, Kiri, Kertész, Mak- rickij, Nagy N., Csehi L, Schultz, Jeremejev, Molnár, Farkas T., Hleba, Nicsenko, Holló, Pecznyik, Kecskés, Lehota, Deli, Herczeg, Kovács J„ Szentmártoni, Lázár. Ered­mény: Stadler FC- Gázszer FC 2-3 (2-1). Gólszerzők: Jere­mejev, Holló, illetve Szekres, Király, Szabó Z. LABDARUGÓ NB I. NB II. KELETI CSOPORT A kiskőrösi együttes továbbra is veretlen KAZINCBARCIKA­« [SKŐRÖS 2 (1-0) Kazincbarcika, 600 néző. Vezette: Vida (Bendik, Szabó). Kazincbarcika: Venczel - Bányai, Salló, Hanász, Engi, Körösi, Lukács, Gál, Deák, Simkó, Szőke (Dávid a 69. percben). Edző: Kálmán Vil­mos. Kiskőrös FC: Mlinkó - Ker­tész, Sendula, Deli, Aszódi, Baranov, Molnár, Farkas, Filus (Vékony a 70. percben), Kovács, Juhász (Füleki az 55. percben). Edző: Teliinger Vil­mos. 41. perc: Deák bal oldali be­adása után Gál kapásból kö­zépre ívelt, ahol Simkó 10 mé­terről fejelt kapura. A labda Mlinkó kezéből kiperdült, s a játékszert Engi a bal oldali ka­pufánál egy lépésről a hálóba kotorta, 1-0. 63. perc: Salló feleslegesen felvágta Farkast a kaputól 19 méterre. A szabadrúgást a sér­tett gurította Kovács elé, aki 20 méterről bombázott a bal alsó sarokba, 1-1. 65. perc: Gál bal oldali szög­letét Simkó 5 méterről fejelte a kapu jobb oldalába, 2-1. 75. perc: Farkas bal oldali beadását középen Füleki fejel­te vissza Baranov elé, aki há­rom méterről bólintott a jobb sarokba, 2-2. Kitűnt: Bányai, Engi, Deák, Szőke, illetve Kertész, Baranov, Farkas, Kovács. Kálmán Vilmos: - Jó iramú, magas színvonalú mérkőzésen reális eredmény született. Teliinger Vilmos: - Örülök, hogy ezen a harcos mérkőzé­sen nem szakadt meg a veret­lenségi sorozatunk. MONOR ILZER FC KALOCSAI PC­S'1 (3-0) Monor, 500 néző. Vezette: Bába S. (Kalmár, Rischák). Monor: Kisnémeth - Csőke, Flórián, Gubucz, Zila, Kere- peczki, Kajli (Bokros a 65. percben), László (Farkas L. a 85. percben), Koltai, Varró, Petyán (Pászti a 83. percben). Edző: Varga Károly. Kalocsa: Gojtán (Májik a szünetben) - Iván (Hahn J. a szünetben), István, Farkas Z., Hahn Á., Szilágyi, Paletta, Sán­ta, Szűcs (Mácsai a 71. perc­ben), Burzi, Rusvay. Edző: Bodonyi Béla. 3. perc: Varrót buktatták a 16-os előterében. Koltai jól he­lyezett, nem túl erős lövését Gojtán a levegőben úszva szög­letre ütötte. A beívelt labdát Gubucz remek ütemben érkez­ve fejelte a hálóba, 1-0. 15. perc: Koltai végzett el szögletet a jobb oldalról. A be­ívelésre Flórián emelkedett jó ütemben, és a megdermedt ka­locsai védők között könnyedén a hálóba fejelt, 2-0. 39. perc: Varró lefutotta a bal oldali kalocsai védelmet, beadását a középen érkező Petyán biztosan helyezte a jobb alsó sarokba, 3-0. 63. perc: Kerepeczki elfutott a bal oldalon. Az alapvonal előtt beadott és az érkező Varró a rövid felső sarokba fejelt, 4-0. 74. perc: Kerepeczki húzott el a jobb oldalon, beadását Pa­lettának nem sikerült felszaba­dítania, a labda továbbpattant, s az érkező Petyán a bal sarok­ba helyezett, 5-0. 87. perc: Burzi egy indítás­ból betört a 16-oson belülre és a bal sarokba lőtt, 5-1. Az első negyedórában beka­pott két gól érezhetően megfog­ta a Kalocsát. Később a me­zőnyben kiegyenlítődött a já­ték. A hazaiak a félidő hajrájá­ban tovább növelték előnyüket. A második játékrészben egy bátrabb Kalocsa volt a pályán, helyzeteket dolgozott ki, me­lyek azonban kimaradtak. A mérkőzés lefújása előtt sikerült megszerezniük a becsületgólt a kalocsaiaknak. Kitűnt: Csőke, Varró, Gu­bucz, Flórián, Kerepeczki, illet­ve Burzi. Varga Károly: - Megérde­melten győztük le a Kalocsát és gyűjtöttük be a három bajnoki pontot. Bodonyi Béla: - Hiába vol­tunk a mezőnyben egyenrangú ellenfelek, a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megér­demelten nyerte a jó iramú mérkőzést. KTK-HATVAN 1-3 (0-2) Kiskunfélegyháza, 400 né­ző. Vezette: Tóth S. (Hegedűs, Tóth R). Kiskunfélegyházi TK: Cseh - Valkovics, Makány, Nagy, Szabó A. (Ziat a szünetben), Földi, Fekete, Csincsák, Gulyás (Kertész a szünetben), Samu, Truczka. Edző: Vereb István. Hatvan: Szalontai - Balogh, Králik, Buzma, Tóth N„ Kiss, Gohér, Szűcs, Andrási, Balázs (Szentgyörgyi a 91. percben), Tóth Gy. Edző: Szabados Ist­ván. Sárga lap: Fekete Zs., az 53., illetve Tóth Gy. az 50., Kiss a 69. percben. 20. perc: Balázs rávezette a labdát a félegyházi védőkre, majd egy igazítás után a sarok­ba lőtt, 0-1. 39. perc: Kiss labdáját Ba­lázs az elvetődőt Cseh mellett a hálóba passzolta, 0-2. 56. perc: Nagy L. 22 méte­res, bombaerős szabadrúgása vágódott a léc alá, 1-2. 62. perc: Fekete Zsoltot az ötösön buktatták a vendégvé­dők. Meglepetésre a játékveze­tő büntető helyett kirúgást ítélt és ezzel a döntésével befolyá­solta a végeredményt. 74. perc: Balázs került hely­zetbe és tizenkét méterről a kapu jobb alsó sarkába vágta a labdát. Ezzel saját maga és csapata harmadik gólját sze­rezte, 1-3. A mérkőzés elején a félegy­háziak kezdtek jobban, de a Hatvan tíz perc után átvette a játék irányítását és Balázs ré­vén két gólos előnyt szerzett. A második félidőben a KTK ma­gasabb fokozatra kapcsolt. Nagy Lajos szép szabadrúgás góljával szépített is. A meg nem adott tizenegyes azonban kissé visszavetette a fiatal, még rutintalan hazai csapat lendü­letét. Hamarosan újabb ven­dégtalálat következett és ezzel el is dőlt a három pont sorsa. A sportszerű mérkőzésen a játék­vezető furcsa ítéleteivel borzol­ta a szurkolók és a játékosok idegeit. Kitűnt: Truczka, Csincsák, Nagy, illetve Balázs, Tóth, Andrási. L. Z. További eredmények: Nyír- bátor-Jászberény 0-2, Eger- Kunszentmárton 0-1, PLC Fót- Borsod Volán 1-1, Miskolci VSC-Rákospalotai EAC 2-1, Gyula-Gyomaendrőd 1-0. NB II., KELETI CSOPORT 1. Kiskőrös 10 8 2­20-9 26 2. PLC Fót 10 6 3 1 17-9 21 3. Monor 10 5 3 2 24-14 18 4. Kunszentmárton 10 4 5 1 15-12 17 5. Eger 10 5 1 4 15-12 16 6. Kazincbarcika 10 4 3 3 16-12 15 7. Borsod Volán 10 3 6 1 11-8 15 8. Nyírbátor 10 4 3 3 15-13 15 9. Hatvan 10 4 2 4 14-11 14 10. Gyula 10 4 2 4 10-14 14 11. Jászberény 10 4­6 16-11 12 12. REAC 10 3 1 6 22-18 10 13. Kalocsa 10 3 1 6 13-23 10 14. Gyomaendrőd 10 1 3 6 5-15 6 15. Miskolci VSC 10 1 3 6 8-24 6 16. KTK 10 1 2 7 14-30 5 resztbe lőtte a labdát, amely két védő előtt is elsuhant. A jó­kor érkező Barna Csaba ballal egyből a kapu jobb oldalába küldte, 1-0. Az első húsz percben mind­két csapat nagyon ügyelt a vé­dekezésre. A középpályán vala­mivel aktívabb vendégek ekkor többet birtokolták a labdát. A bal oldalon Ruskó és Kotula ré­vén vezettek néhány veszélyes támadást, de a befejezések nem sikerültek. A félidő máso­dik felében már a hazai csapat támadott többet és néhány gól­helyzete is akadt. Fordulás után sokáig úgy tűnt, hogy a két együttes nem bír egymással. A hajrában az­tán nagy nyomás alá került a vendégek k apuja, végül Barna Csaba kihasználta az újvárosi védők megi ngását. Kitűnt: Kislőrincz, Nagy Zs., Barna IZs., Kollár, Maczkó, Barna Cs„ illetve Molnár Z., Horváth, Farkas, Závoda, Ruskó. Nagy László: - Egy nagyon jól játszó e Uenfelet sikerült le­győzni. Szentes Lázár: - Tipikus döntetlen színezetű mérkőzé­sen egy figyelmetlenség miatt vesztettünk;. Sz. Z. További eredmények: Du- nakeszi-Demecser 4-1, Pécs- BVSC 2-0, Kaposvár-Hajdúszo- boszló 3-1, Szolnok-Békéscsa- ba 2-1, Komló-Százhalombatta 3-1, Csepell-BKV Előre 1-2, Ili. FOTÓ: B. R. Kerület-Komárom 5-5, Érd-TFC Cegléd 1-3. A Videoton-Matáv Sopron mérkőzést ma játsszák. NB I. 1. Videoton 11 10 1­28-4 31 2. Matáv Sopron 11 8 2 1 27-6 26 3. BKV Előre 12 7 2 3 18-10 23 4. Dunakeszi 12 6 4 2 22-13 22 5. BVSC 12 7 1 4 24-16 22 6. Békéscsaba 12 6 3 3 21-16 21 7. Szolnok 12 6 1 5 21-21 19 8. Kaposvár 12 5 4 3 14-14 19 9. Hajdúszoboszló 12 5 3 4 21-21 18 10. Kecskemét 12 6­6 16-17 18 11. Komló 12 5 1 6 19-21 16 12. Tiszaújváros 12 4 3 5 13-13 15 13. TFC Cegléd 12 4 3 5 16-18 15 14. Pécsi MFC 12 4 2 6 13-18 14 15. Százhalombatta 11 3 3 5 15-17 12 16. III. Kerület 11 3 2 6 17-27 11 17. Komárom 12 2 3 7 17-36 9 18. Érd 12 2 2 8 15-26 8 19. Csepel 12 2 1 9 11-22 7 20. Demecser 12 1 3 8 16-28 6 Győztes gól a mérkőzés hajrájában KFC-Tiszaújváros 1-0! Bimbó az vendégjátékosok gyüírűjében harcol a labdáért.