Petőfi Népe, 1999. június (54. évfolyam, 125-150. szám)

1999-06-14 / 136. szám

’ A Takarékszámla megnyitásakor egy Forint fo rtvilAG Szalma Zsuzsanna és Szuknai Zsuzsanna bronzérmes lett az első alkalommal megrendezett női ökölvívó Európa Kupán. 13,5°/ó 1Wf hozam ► «Ka« Nyisson ABN AMRO Takarekszamlat, amely egyszerre kínálja egy folyószámla rugalmasságát és egy lekötött betét magas hozamát! Önnek nem kell előre meghatároznia, hogy mennyi pénzt és mennyi időre kíván elhelyezni a számláján, mi több. bármilyen összeget hozzátehet meg­takarításaihoz a nap 24 órájában. De ami a legfontosabb, ha szüksége van a pénzére, kamatveszteség nélkül hozzá­juthat! Ráadásul új számláját több mint 90 hosszan nyitva tartó bankjiókunk bármelyikében megnyithatja. Sőt, még egy nemzetközi érvényességű Cinrus/Maestro bankkártyái" is kap tőlünk ajándékba, amelyet országszerte mintegy 400 pénzautomatánál, alacsony készpénzfelvételi dijakkal használhat. Rugaszkodjon el a pénzügyi korlátoktól! További információért kérjük, hívja az ABN AMRO Bankvonalat, ahol munkatársaink a nap 24 órájában vála­szolnak kérdéseire! ABN AMRO Bank Napról napra többet nyújt Legközelebbi bankfiókjaink: 6501 Baja. Vörösmarty u. 4. Tel.: 79/323-143 • 6001 Kecskemét. Batthyány u. 23. Tel.: 76/417-071 • 6201 Kiskörös. Petőfi tér 2.Tel.: 78/311-486 • 6101 Kiskunfélegyháza. Petőfi tér 2. Tel.: 76/463-658 A Deme Ivett, Katona Enikő, Rácz Borbála (Flex HD-Deb- recen) trió megnyerte a Párizs mellett zajló junior aerobik FISAF Világ Kupát. Tihanyi Sándor a szlovéniai Ljubljanában, míg Nagy Róbert és Stefáni Attila a németorszá­gi Brockstedtben harcolta ki az Európa-döntőbe jutást a salak­motoros egyéni vb-n. Hóbor Péter és Molnár Erika szerezte meg az aranyérmet az olimpiai távú biatlon országos bajnokságon. Torony rugalmas konstrukció magas kamat Házi döntő a karatebajnokságon Magyarország kiemelt Hétfőn Kairóban elkészítik a 2000. január 21. és 30. között Horvátországban 12 válogatott részvételével sorra kerülő férfi kézilabda Európa-bajnokság selejtezőinek sorsolását. A ma­gyar együttest Spanyolország, Németország, Oroszország, Jugoszlávia, Franciaország, Dánia, Norvégia és Macedónia mellett kiemelték. Horvátor­szág a rendező, Svédország a címvédő jogán automatikusan részt vehet az Eb-n. A fennma­radó tíz helyre húsz csapat pá­lyázik. Ezért nem lesznek cso­portküzdelmek, hanem össze­sorsolják a válogatottakat, és oda-visszavágós párharcok döntenek az Eb-részvételről. A jánoshalmi karatésok, balról: Nagy Veronika, Csábi Bettina, Horváth Lajos, Csábi Anett. Kyokushin karate magyar baj­nokság, Miskolc, városi sport- csarnok. A Jánoshalmi VSE három versenyzője is bevere- kedte magát az eldőtöntőbe, az Oyama Hungary kyokushin karate magyar bajnokságának felnőtt női abszolút (súlycso­port nélküli) kategóriájában, Miskolcon. Csábi Bettina egy nehezen indult mérkőzés után meccsről meccsre javul­va, újból bajnoki címet szer­zett. Nagy Veronika kiegyen­súlyozott versenyzéssel lett ezüstérmes, Csábi Anett bronzérme pedig igazi meg­koronázása volt a verseny­napnak. A férfiaknál a -80 kg- ban Horváth Lajos K.O.-győ- ' zelmek sorozatával jutott a döntőbe, ahol folytatva jó szereplését, magyar bajnoki címet szerzett. Horváth András (63 kg, edzője: Kovács Zoltán) ezüstérmes lett a budapesti junior kötöttfogású Európa-bajnokságon, miután a döntőben 8-2-re kikapott az azeri Mamedovtól. A bronzér­met az orosz Lomacsinszkij szerezte meg. Az 58 kg-os Bó- na László, akinek egykor Kun- szentmiklóson Bíró Károly keze alatt kezdődött a sportpályafu­tása, bronzérmes lett, miután 9- 2-re legyőzte a jugoszláv Futó Norbertét. A magyar versenyző győzelme azért is értékes, mert az idényben az Eb-ig három­szor találkozott riválisával, és mindig kikapott tőle. A 69 kg-os súlycsoportban Koleszár Gá­bor szerzett aranyérmet, a 76 kg-ban Szabó Péter ezüstérmes. □□ CD =5 Kamatsáv Éves kamatláb Hozam (EBKM) 50 000-499 999 R 11,25% 11,85% 500 000 - 999 999 R 12.00% 12.68% 1 000 000 R felett 12.73% 13,50% Häkkinen győzött Kanadában 1. kör: Rögtön a rajt után három autó - köztük a mezőny legrutinosabb tagjáé, Alesié - kicsúszott és kiesett. 2. kör: A biztonsági autó állt a mezőny élére, amíg eltakarí­tották a „roncsokat”. 5. kör: Négyre nőtt a kieset­tek száma, így ismét a bizton­sági autó lett a főszereplő. 13-14. kör: Előbb Häkkinen, majd Michael Schumacher - aki vezetett - érte el a legjobb köridőt. 15. kör: Hill csúszott ki, és vágódott a falnak a célegyenes előtti, rendkívül kritikus ka­nyarban, így kiesett. 23. kör: Schumacher több mint 3 másodperccel vezetett Häkkinen előtt, mögöttük Irvine és Coulthard következett. 30. kör: Az élen haladó Schumacher - ugyanott, ahol 10 körrel korábban Hill is - kicsú­szott: ő is a falnak vágódott, és kiállásra kényszerült. Häkki­nen vette át a vezetést, Irvine előtt (7.131 mp volt kettejük között a különbség). 35. kör: Villeneuve lett a har­madik világbajnok, aki 15 körön belül ugyanott kicsúszott, és kiesett. 36. kör: Häkkinen, majd Irvine kerékcserén a box- utcában. 41. kör: A biztonsági autó már harmadszor volt a pályán. Kiállását követően Coulthard és Irvine ütközött, mindketten kicsúsztak, de vissza tudtak jönni a pályára. 46. kör: A verseny kétharma­da után Häkkinen 14 mp-cel vezetett Frentzen előtt. 65. kör: Frentzen a második helyről kicsúszott, és kiesett, majd könnyebb sérülése után saját lábán hagyta el az ütkö­zés színhelyét. Ettől kezdve végig a pályán volt a biztonsá­gi autó, így a végső sorrend (1. Häkkinen, 2. Fisichella, 3. Irvine, 4. R. Schumacher, 5. Herbert, 6. Diniz) már nem változott. Győzelmével a világ- bajnoki címvédő átvette a ve­zetést a Forma-l-es vb-sorozat pontversenyében. Sorozatban negyedszer nyer­te meg a bajnokságot a BVSC- Brendon vízilabdacsapata, miu­tán tegnap a Szőnyi úton 10-8- ra legyőzte az FTC-t, és ezzel összesítésben 3-1-re diadalmas­kodott a rájátszás döntőjében. A magyar női tőrcsapat Moha­med Aida, Knapek Edina, Lan­tos Gabriella összeállításban Románia mögött a második he­lyen végzett a bukaresti világ­kupán. Totó A totó 23. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1. MTK-Újpest 2-0 1 2. Vasas-Ferencváros 2-1 1 3. Dunaferr-Videoton 3-1 1 4. Diósgyőr-Nyíregyháza 1-0 1 5. Siófok-BVSC 0-1 2 6. Haladás-ZTE 0-0 x 7. Cosenza-Cesena 2-11 8. Chievo-Lecce 1-2 2 9. Genoa-Verona 3-3 x 10. Pescara-Brescia 3-2 1 11. Ravenna-Treviso 3-2 1 12. Temana-F.Andria 2-1 1 13. Torino-Reggina 1-2 2 pluszmérkőzés: 14. Bremen-Bayern M. 1-1 x SPORTHÍREK Botrányos helyosztó a vb-n Vasárnap az elődöntők­kel és a helyosztókkal folytatódott Egyiptom­ban a 16. férfi kézilabda­világbajnokság. A pénteki negyeddöntőkben egyedül a német válogatott Ju­goszláviától elszenvedett ve­resége okozott némi meglepe­tést, a többi összecsapáson a papírforma érvényesült. Az 5-8. helyért mérkőzött csa­patok számára a 2000-es syd­neyi olimpia volt a tét. A nap egyik helyosztó mérkőzésén a francia válogatott csak hosz- szabbításban tudta legyőzni a házigazda Egyiptomot. Az 5­8. helyért: Németország-Kuba 23-22 (12-11), Franciaország- Egyiptom 27-25 (13-12, 22-22, 25-24)- hosszabbítás után. A mérkőzés rendes játék­idejének letelte után kissé el­szabadultak az indulatok a sajtótribün mögötti lelátón. Néhány szurkoló szóváltásba keveredett az egyik rendező­vel, aki ezt követően felszólí­totta a rendőröket, hogy távo­lítsák el az őt -sértegető sze­mélyt. Ebből fakadóan kisebb lökdösődés kezdődött, ugyan­is a rengeteg vitatkozó, kiabá­ló szurkoló közül nehéz volt kiválasztani a kezdeménye­zőt. Szerencsére a határozot­tan fellépő rendőrök néhány perc alatt megnyugtatták a ke­délyeket, így a hosszabbítás alatt már nem történt újabb rendbontás. Az egyik elődöntőben: Svédország-Jugoszlávia 23-22 (9-11), ezzel Svédország férfi kézilabda-válogatottja már biztosította helyét a keddi döntőben. A hétfői helyosztók műso­ra (magyar idő szerint): az 5. helyért: Németország-Fran- ciaország, 20.30 óra, a 7. he­lyért: Kuba-Egyiptom, 18 óra. Birkózó-Eb: kecskeméti ezüst A kecskeméti Horváth András (fölül) eddigi legnagyobb sikerét érte el az Európa-bajnokságon. FOTÓ: BANCZIK RÓBERT