Petőfi Népe, 1999. május (54. évfolyam, 101-124. szám)

1999-05-10 / 107. szám

10. OLDAL LABDARÚGÁS 1999. MÁJUS 10., HÉTFŐ NB III. ALFÖLD CSOPORT LABDARÚGÓ NB 1. Margit kétszer villant MÉLYKÚT-BAJA 2-0 (2-0) Mélykút, 500 néző. Vezette: Nagy L. Mélykút: Vasuth - Mihai (Simity), Schindler, Ivancsán, Kárász, Fekete (Piegel), Feny­vesi, Nuszpl, Margit, László, Velez (Kovács). Edző: Alföldi Albert. Baja: Kámán - Csepregi, Szűcs, Goretich (Gazsi), Or­bán, Czifra (Kiss), Barna (Viszmeg Z.), Szabó, Aranyos, Földvári, Milassin. Edző: Evanics Zoltán. 2. perc: 18 méterről szabad­rúgáshoz jutott a Baja, melyet Szabó lőtt kapura, de Vasuth lábbal hárítani tudott. 9. perc: Fenyvesi előtt tárult ki ajtó-ablak, ő azonban nem tudott élni a lehetőséggel, ka­pu mellé durrantott. 13. perc: Fekete bal oldalról lőtt a kapu elé, majd a labdát Margit csúsztatta a hálóba, 1-0. 25. perc: Kárász saját térfe­léről indulva érkezett a bajai 16-os elé, ahol Milassin szerel­te. A belépőt szabálytalannak ítélte a játékvezető, és kiállí­totta a bajai csatárt. A megítélt szabadrúgást Margit végezte el, erősen meglőtt labdája a sorfalon megpattant, és a há­lóban landolt, 2-0. A második félidőben kemé­nyen támadott a Baja, de ezek a támadások a mélykútiak eredményes védekezésének köszönhetően rendre med- döek maradtak. Kitűnt: Kárász, Schindler, Fenyvesi, Margit, illetve Szűcs, Szabó, Földvári. Ifjúsági eredmény: Mély- kút-Baja 0-3. KISÚJSZÁLLÁS- KEREKEGYHÁZA 5-3 (1-1) Kisújszállás, 400 néző. Vezet­te: Gyekiczky. Kisújszállás: Gál - Kása, S. Nagy, Ramos, Horváth, Szent- jobbi, Kállai, Kádár (Molnár), Balogh (Borog), Csillag, Mir- cea. Edző: Kádár József. Kerekegyháza: Házi - Lo­vas, Kulman, Virág, Torba- vecz, Váczi, Pécsi (Bodor), Máté, Komonyi (Tihanics), Kánisz, Juhász. Megbízott edző: Nagy János. Gólszerzők: Balogh a 17., Mircea az 53., Csillag a 73., Mircea a 81., Mircea a 90. percben, illetve Juhász a 16., Máté a 76., Torbavecz a 89. percben. Hiába vezetett 1-0-ra a Ke­rekegyháza, a* hazai csapat egy perc múlva kiegyenlített. Ezután két százszázalékos helyzete volt a vendégeknek, de ezek kimaradtak. Szünet után végig a kisújszállásiak­nál volt az előny, a vendégek futottak az eredmény után. A gólokban gazdag mérkőzésen a hazai csapat győzelme nem forgott veszélyben. A mezőny legjobbja Mircea volt, aki há­romszor is betalált a vendé­gek hálójába. Kitűnt: Mircea, Szentjobbi, Ramos, illetve Kulman, Tor­bavecz, Lovas. Kádár József: - Végre győztünk! Nagy János: - A lehetősé­gek megvoltak, de nem tud­tunk vele élni. További eredmények: Kunszentmárton-Örkény 2-1, Csongrád-Hódmezővásárhely 1-0, Szajol-Battonya 1-1, Ma­lév SC-Békés 0-1, Mező- berény-Gyomaendrőd 0-3. A Makó-Békéscsabai Jamina ta­lálkozó a makói pálya hasz­nálhatatlansága miatt - víz alatt állt - elmaradt. NB III., ALFÖLD-CSOPORT 1. Kunszentmárton 24 16 5 3 47-19 53 2. Csongrád 24 15 6 3 44-20 51 3. Gyomaendrőd 24 13 8 3 44-23 47 4. Hmezővásárhely 24 13 7. 4 39-17 46 5. Örkény 24 13 5 6 55-26 44 6. Mélykút 24 14 :-Í;: 9 40-32 43 7. Kisújszállás 24 11 8 5 33-20 41 8. Szajol 24 11 4 9 41-38 37 9. Baja 24 9 4 11 35-30 31 10. Békés 24 8 6 10 26-31 30 11. Jamina 23 8 6 9 22-28 30 12. Makó 23 8 4 11 28-34 28 13. Kerekegyháza 24 6 2 16 29-48 20 14. Battonya 24 5 2 17 20-51 17 15. Malév SC 24 4 2 18 23-61 14 16. Mezőberény 24 2­22 15-63 6 PROFI LIGA Az MTK már bajnok MTK-GÁZSZER FC 2-0 (2-0) Hungária krt., 3000 néző. Ve­zette: Kiss G. 2. perc: Lörincz hosszú át­adásával Illést hozta játékba, aki Kenéseihez passzolt. A ha­zai támadó harcolt a labdáért a vendégek 16-osán belül, majd amikor Salacz hátulról meg­lökte, elesett, a bíró pedig li­est ítélt. A büntetőből Illés a bal felső sarokba lőtt, 1-0. 43. perc: Orosz kapott ki­tűnő indítást, mellyel belépett a vendégek 16-osára, és a ki­szolgáltatott helyzetben lévő Kövesfalvi fölött elegánsan a hálóba emelt, 2-0. Az MTK magabiztos játék­kal, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, és hódította el tör­ténete 21. bajnoki címét. A lefú­jás után a játékosok mezeiket levetve felsorakoztak a főtribün előtt, és a mezek alól előtűnő fe­hér pólókon lévő betűkből, sor­ban állva a bajnokcsapat felira­tot „rakták össze”. Ezt követően Illés Béláék a VIP-páholy elé ér­kezve pezsgőlocsolással kö­szöntötték szurkolóikat. A pá­lyán és a lelátón mintegy 3000 néző a játékosok nevét külön- külön skandálva még közel fél órával a lefújás után is éltette a csapatot, majd a legvérmesebb MTK-drukkerek emlékbe haza- vihették a hálót. Egervári Sándor, az MTK Hungária edzője: - Nagyon örülök, hogy idő előtt, tehát a hátralévő öt forduló eredmé­nyétől függetlenül sikerült megszereznünk a bajnoki aranyérmet. Hartyáni Gábor, a Gázszer FC edzője: - Önmagunkhoz képest kishitűen játszottunk. Az MTK megérdemelten nyer­te meg a mérkőzést és a bajno­ki címet. Gratulálok nekik. Halmai Gábor, a bajnok középpályása: - Bár ez pálya­futásom harmadik bajnoki cí­me, ezt az érzést nem lehet megszokni. Maros Gábor színművész:- Különleges ajándékkal ké­szülök meglepni az MTK- híveket: a következő CD-m ugyanis az MTK bajnokcsapa­tának szóló ajánlással jelenik majd meg. További eredmények: Du­naferr-Győr 0-0, Nyíregyháza- ZTE 2-0, Diósgyőr-FTC 1-3, Vi- deoton-Vác 3-2, Vasas-Újpest 1-0, III. Kerület-Siófok 2-3. A Haladás-BVSC mérkőzést hét­főn 17.30-kor, a Kispest-Debre- cen találkozót 17.35-kor játsz- szák. PROFI LIGA 1. MTK 29 24 2 3 70-20 74 2. FTC 29 17 7 5 56-34 58 3. Újpest 29 17 3 9 48-32 54 4. Győr 29 14 9 6 44-29 51 5. Dunaferr 29 14 5 10 45-40 47 6. Vasas 29 13 7 9 42-37 46 7. ZTE 29 13 7 9 39-34 46 8. Vác 29 12 7 10 43-42 43 9. Diósgyőr 29 11 9 9 50-49 42 10. Debrecen 28 11 5 12 42-34 38 11. Gázszer 29 8 11 10 29-33 35 12. Nyíregyháza 29 9 8 12 4146 35 13. Kispest 28 8 8 12 31-44 32 14. Haladás 28 8 4 16 30-46 28 15. Videoton 29 6 8 15 32-46 26 16. Siófok 29 5 9 15 2744 24 17. BVSC 28 5 6 17 2542 21 18. III. Kerület 29 4 5 20 34-76 17 Váratlan, megérdemelt KFC-siker TISZAVASVÁRI- KECSKEMÉTI FC 1-2 (0-0) Tiszavasvári, 500 néző. Vezette: Bukovics (Farkas, Fridély). Tiszavasvári: Simon - Ha- velant, Lenkey, Cap, Szemán (Sinka, a 74. p.), Szarka (Faze­kas, az 50. p.), Balogh II., Tar, Bohács, Balogh I., Csemijenko. Edző: Szikszai Lajos. Kecskemét: Nagy Zs. - Maczkó, Hegedűs, Thaly, Bim­bó, Talapa (Felföldi, a szünet­ben), Kollár, Bernáth (Kis- lőrincz, a 69. p.), Gligorovics, Kincses, Zsiga (Kwiah, a 87. p.). Edző: Gracza Tibor. Sárga lap: Kollár a 25., Kin­cses az 59., Bimbó a 71., Csemijenko a 79., Cap a 84. perc. 57. perc: Zsiga labdájával Bimbó tört be a 16-oson belülre, és kilőtte a hosszú sarkot, 0-1. 75. perc: Kislőrincz beadása a védőkről Bimbó elé került, és a játékos ismét a jobb sarokba lőtt, 0-2. 76. perc: Balogh I-et a keresz­tező Hegedűs elkaszálta a bün­tetőterületen belül, a 11-est Csemijenko izomból a léc alá lőtte, 1-2. 81. perc: Kincses ajtó-ablak helyzetből fölé küldte a labdát. Az unalmas első félórát köve­tően szünetig tíz perc alatt több történt, mint addig összesen. A második félidő elején a játék­vezető észlelte, hogy Cap síp­csontvédő nélkül játszik, és amíg a védő az öltözőben felej­tett szerelést kereste, addig a Kecskemét megszerezte a veze­tést. A gól után a vendégek arra törekedtek, hogy Kincses és a felzárkózó társak révén minél tovább tartsák a labdát a hazai térfélen, míg a másik oldalon Lenkey tört gyakran előre, de hi­ába. Az újabb gól után gyorsan Bimbó Antal szépített a hazai gárda, ám a gőzhenger továbbra sem indult be, csak pöfékelt. A kecskeméti győzelem váratlan, de megérde­melt. Szikszai Lajos: - Örülnünk kell, hogy nem kaptunk ki na­gyobb különbséggel. Gracza Tibor: - A játék min­den elemében felvettük a ver­senyt a vasváriakkal, és megér­demelt a győzelmünk. TISZAKÉCSKE- DEMECSER 2-1 (2-0) Tiszakécske, 700 néző. Vezette: Bede (Sallai, Ring). Tiszakécskei FC: Kirí - Sze­keres, Serban, Müller, Kuti (Szepes a 90. percben), Molnár, Miklós, Belvon (Ahmed a 82. percben), Bagi, Cipf (Surman a 63.), Urbán. Edző: loan Pat- rascu. Demecser: Balázsi (Petra- nics a 37. percben) - Horváth, Szűcs, Vacsilja, Hudák (Gomb­kötő 3 29.), Unchiás, Minyin, Dudnyik, Babjak (Seres a 33.), Mérész, Madudin. Edző: Rozs- nyai Béla. Sárga lap: Molnár a 18., Serban a 42., Vacsilja a 66., Urbán a 69., Mérész a 88. perc. Piros lap: Serban az 59. perc. 9. perc: Molnár jobbról előre ívelt szabadrúgását Szekeres kapu elé fejelte, a labda Ur- bánhoz került, aki közvetlen közelről a hálóba lőtt, 1-0. 29. perc: Molnár 20 méterről szabadrúgást végzett el, a lab­dát Cipf Belvon elé tette, amit a kécskei játékos a felső sarokba csavart, 2-0. 59. perc: Serban a saját tizen­hatosánál szabálytalankodott, majd a bíró ítéletét kezdte vitat­ni, amiért sárga lapot kapott. Ám ez már a második volt neki, mehetett zuhanyozni. 60. perc: Egy balról beívelt vendégszöglet után a labda az ötösön érkező Horváthoz ke­rült, ő a kapu előtt álló Mé- részhez fejelt, aki két lépésről a léc alá bólintott, 2-1. A találkozó negyedórás ké­séssel kezdődött, a hazaiak ez­zel, az úgynevezet „figyelmezte­tő sztrájkkal” akarták mindenki tudtára adni, hogy a csapat háza táján nincs minden a legna­gyobb rendben. A pályán aztán már minden rendben volt, hi­szen már a 9. percben sikerült a vezetést megszerezni a tisza­kécskei gárdának. Tetszetősen, jól játszott a hazai csapat és fél óra elteltével már két gólosra növelte előnyét. A demecseri edző ezután három játékost is cserélt, ezzel együtt a vendé­gek játéka nem lett jobb. A kécskei csapat ügyesen tette a labdát, játékosai gyorsabbak voltak, Belvon még egy sister- gős kapufát is rúgott. Serban kiállítását követően viszont egyből szépítettek a vendégek. Nehéz perceket élt át a Kécske, mert a vendégek érez­ték, hogy lehet keresnivalójuk. A hazai csapat azonban jól vé­dekezett, és egygólos előnyét végig őrizni tudta. Kitűnt: Kiri, Molnár, Szeke­res, Miklós, Belvon, Urbán, illet­ve Szűcs, Unchiás, Minyin, Mérész. loan Patrascu: - Az a fontos, hogy megszereztük a három pontot. Rozsnyai Béla: - Az első fél­időben sok egyéni hiba csúszott a játékunkba. Szünet után még egyenlíthettünk is volna. További eredmények: Soproni FAC-Soroksár 0-3, Salgótarján- Nagykanizsa 1-1, Békéscsaba-Ti- szaújváros 0-0, Komárom-Szeged 1-1, Pécs-Matáv Sopron 0-0, Szol- nok-Komló 1-1, Érd-Tatabánya 1-3, Hajdúszoboszló-Kaposvár 1-1. Megjegyzés: a Pécs-Kaposvár, az Érd-Szeged és a Kecskemét-Szeged mérkőzések eredményeit a szövet­ség megsemmisítette, az óvások ügyében új eljárás indult, ezért ezek eredménye nem szerepel a táblá­zatban. Az elmaradt mérkőzések közül a Kecskemét-Salgótarján meccset május 12-én 17 órakor, a Hajdúszoboszló-Komárom meccset május 19-én, a Tatabánya-Kecske- mét találkozót május 26-án 17 óra­kor, a Tatabánya-Nagykanizsa mér­kőzést június 2-án játsszák. A Szeged-Matáv Sopron mérkőzés időpontja nem ismert. NB I. 1. Tatabánya 31 22 6 3 70-37 72 2. Nagykanizsa 32 18 9 5 57-31 63 3. Szeged 30 14 12 4 56-27 54 4. Salgótarján 32 15 7 10 50-34 52 5. Ma táv Sopron 32 14 10 8 5442 52 6. Komárom 32 15 6 11 49-39 51 7. Érd 32 15 5 12 5042 50 8. Komió 33 13 9 11 48-Sl 48 9. Tiszaújváros 33 12 11 10 4544 47 10. Tiszavasvári 33 11 12 10 38-32 45 * 11. Tiszakécske 33 12 9 12 4344 45 12. Szolnok 33 12 8 13 4447 44 13. Demecser 33 10 11 12 4244 41 14. Békéscsaba 33 9 11 13 38-36 38 15. Kaposvár 32 10 8 14 41-53 38 16. Pécsi MFC 32 9 8 15 43-55 35 17. Soroksár 33 9 8 16 42-64 35 18. Hajdúszoboszló 32 8 8 16 50-63 32 19. Soproni FAC 33 5 9 19 34-68 24 20. Kecskeméti FC 30 2 7 21 23-64 13 NB II. KELETI CSOPORT A Félegyháza nyerte a megyei rangadót KTK Hungary Meat-Kiskőrös 3-0! A két csapatjátékosai a mérkőzés előtt. KTK HUNGARY MEAT- KISKŐRÖS 3-0 (2-0) Kiskunfélegyháza 700 néző. Vezet­te: Nyekita (Tóth, Ember). KTK Hungary Meat: Bánó - Márics, Lapsánszki (Kása a 69. percben), Petrók, Truczka, Fekete I., Fekete Zs. (Iplom 57.), Samu, Kiss, Szabó Tibor (Szabó Tamás 79.), Bognár. Edző: Kardos József. Kiskőrös: Mlinkó - Somlyai, Molnár, Somogyi, Kertész, Földvári (Deli 75.), Tóth, Pecznyik (Aszódi 75.), Farkas, Kerekes (Bálint 46.), Rumán. Edző: Teliinger Vilmos 8. perc: Szabó Tibor hatalmas szóló után 11 méterről lőtt a kapu bal felső sarkába, 1-0. 16. perc: Bognár 18 méteres szabadrúgásból bombázott a kapu jobb alsó sarkába, 2-0. 56. perc: Rossz hazaadásból Lapsánszki jutott labdához. Lövését a kivetődő Mlinkó megfogta. 70. perc: Rumán 20 méterről for­dulásból lőtt kapura. A léc alá tartó labdát Bánónak sikerült megfognia. 72. perc: Bognár éles szögből tette kapu elé a labdát, melyet Sa­mu lőtt közvetlen közelről a háló­ba, 3-0. 89. perc: Deli 30 méterről meg­lőtt labdája a kapufáról Bánó ka­pusra pattant. Az első félidőben végig a Kis­kunfélegyháza diktálta az iramot. A két gól után sem szállt a játékosok fejébe a dicsőség, így meg tudták tartani az előnyt. A második játék­részben a hazaiak továbbra is sike­resen rombolták szét a kiskőrösi­ek támadásait. Kitűnt: Bognár, Szabó, Samu, Petrók, illetve Tóth, Pecznyik, Somlyai. Kardos József: - Csak akkor van értéke a győzelemnek, ha tovább tudjuk folytatni. Teliinger Vilmos: - Idegenben ez az első meccs, amelyiken rosszul játszottunk. Az ellenfél jobb volt, megérdemelten nyert. G. S. KALOCSA-BORSOD VOLÁN 2-2 (1-1) Kalocsa, 600 néző. Vezette: Török (Hidasi, Móricz). Kalocsa: Gojtán - Bolvári, dr. Koch, Ráki, Mácsai (Kocsis 81.), Unyi (Kovács J. 65..), Sánta, Csehi, Herczeg, Tóth A., Farkas Z. Szak- tanácsadó: Bodonyi Béla. Borsod V.: Regős - Gyöngy, Sza­bó, Szaniszló, Bocsó (Városi 32.), Sipos, Lója, Nyeste Cs., Nyeste J. (Molnár 71.), Dobos (Szilágyi 89.), Koszta. Edző: Körösi Pál. 12. perc: Nyeste J. húzott el a jobb oldalon, beadását a jó ütem­ben érkező Koszta hat méterről fe­jelte a hálóba, 0-1. 29. perc: Csehi egy ragyogó csel után Mácsai elé tálalt, ő megnézte, hogy Regős hova helyezett, majd tíz méterről higgadtan a jobb sarok­ba lőtte a labdát, 1-1. 48. perc: Farkas Z. kapott egy labdát jobb szélen. Lefutotta védő­jét, majd az alapvonal előtt élesen beadott. Az éles belövés meglepte Regőst, így a labda a jobb alsó sa­rokban kötött ki, 2-1. 59. perc: Miközben támadott a hazai csapat, Sipos kapott egy jó labdát a jobbszélső posztján, befelé húzott a 16-oson belülre, majd ki­lőtte a jobb felső sarkot, 2-2. Jó iramban kezdődött a találko­zó. A hazai csapat mezőnyfölényt harcolt ki, ám a kezdeti rohamok nem hoztak eredményt. Az első negyedóra vége előtt az első vala­mire való támadásból szép gólt szerzett a borsodi csapat, s ezzel lefagyasztotta a hazaiak támadó­kedvét. Az első félóra végén, szép egyéni megoldások után egyenlí­tett a Kalocsa. Változatos játékkal ért véget az első félidő. A második játékrész elején egy ritkán látható góllal megszerezte a vezetést a hazai csapat. A Kalocsa mindent megpróbálva rohamo­zott, ám ennek az lett a következ­ménye, hogy egy kontratámadás­ból a borsodi csapat egyenlíteni tudott. Ezután már csak a gólhely­zetekig jutottak el a csapatok, ám az is igaz, hogy ebből a miskolci csapatnak több volt ezen a vasár­napon. Kitűnt: Gojtán, Unyi, Farkas Z., illetve Regős, Lója, Nyeste Cs., Koszta, Sipos. Bodonyi Béla: - Döntetlenekkel semmit sem érünk el. Körösi Pál: - Ha a végén a hely­zeteinket berúgjunk, gólkülönbsé­get javíthattunk volna. További eredmények: Nyír- bátor-Rákospalotai EAC 2-3, Tápió- szecső-Gyula 1-1, Eger-Csepel 1-1. A Dunakeszi-Palotás mérkőzés 2-1- es állásnál bombariadó miatt fél­beszakadt. Szabadnapos: Kazinc­barcika, Hatvan. NB II., KELETI CSOPORT 1. Dunakeszi 21 14 5 2 32-12 47 2. KTK 22 10 5 7 41-33 35 3. Gyula 20 9 7 4 28-21 34 4. Palotás 19 9 4 6 40-22 31 5. Nyírbátor 21 8 7 6 34-27 31 6. Csepel 21 8 7 6 31-26 31 7. Kazincbarcika 21 7 8 6 31-27 29 8. Hatvan 20 7 8 5 34-36 29 9. Eger 22 5 12 5 30-27 27 10. Kiskőrös 22 7 4 11 24-30 25 11. Borsod Volán 21 5 8 8 23-28 23 12.REAC 22 6 5 11 25-32 23 13. Tápiószecső 22 5 5 12 34-55 20 14. Kalocsa 22 3 5 14 25-56 14