Petőfi Népe, 1999. május (54. évfolyam, 101-124. szám)

1999-05-25 / 119. szám

12. OLDAL SPORT 1999. MÁJUS 25., KEDD LABDARUGÓ NB 1. MEGYEI 1. OSZTÁLY A hajrában egyenlített a Komló Lakitelekiek, ez ám a pünkösdi királyság! TISZAKÉCSKE- KOMLÓ 3-3 (11) Tiszakécske, 500 néző. Vezette: Ember (Radvánszky, Kiss Gy.). Tiszakécske: Kirí - Bállá, Csa­tó, Surman, Kuti (Diaz a 70. percben), Miklós, Bagi, Belvon, Urbán, Molnár, Babai. Edző: loan Patrascu. Komló: Herbert - Mosonyi, Augustin, Halász, Kolesánszky (Máté a 67.), Schuszter, Ménh (Varga a 67.), Geisz, Dárdai B., Szabó (Béres a 68.), Gálffy. Edző: Dárdai Pál. Sárga lap: Molnár a 18., Geisz a 32., Halász az 55., Ménh a 60., Urbán a 75. percben. 25. perc: Gálffy a hazai védők között kilépő Geiszhez passzolt, aki 14 méterről a kapu jobb sar­kába lőtt, 0-1. 32. perc: Bagi balról középre csavart labdáját Belvon fejelte a bal sarokba, 1-1. 54. perc: Halász a büntetőte­rületen belül buktatta a kapura törő Babait. A 11-est Csató vágta a hálóba, 2-1. 68. perc: Belvon ügyes átadá­sával Molnár iramodott kapura és a kifutó Herbert mellett a léc alá lőtt, 3-1. 76. perc: Bállá és Kirí egy­mást zavarta a kapu előterében. A labda Vargához került, aki senkitől sem zavartatva a kapu­ba gurított, 3-2. 86. perc: Halász jó harminc­méteres szabadrúgása után a laposan meglőtt labda a tisza- kécskei hálóőr lába alatt surrant a kapuba, 3-3. KALOCSA-GYULA 3-2 (1-0) Kalocsa, 500 néző. Vezette: Sóti. Kalocsa: Gojtán - Iván, dr. Koch, Ráki, Mácsai, Unyi (Farkas R. a 66. percben), Csehi, Sánta, Herczeg, Tóth A. (Kocsis a 89.), Farkas Z. (Bolvári a 88.). Szakta­nácsadó: Bodonyi Béla. Gyula: Such - Botyánszki (Ko­vács a 73.), Pápa, Kovács, Papp, Dávid (Resetár a szünetben), Kiss, Tamási, Frank, Eckert (Gaj­dácsi a szünetben), Borúzs. E- dző: Cserháti István. 29. perc: Az egyik vendégvédő kivárt a felszabadítással, majd ha­zaadta a labdát kapusának. Such kétségbeesésében belerúgott a labdába, ami Tóth Andrásról be­pattant a hálóba, 1-0. 54. perc: Jobb oldali szöglet után a jól helyezkedő Ráki bólin­tott a kapu közepébe, 2-0. 73. perc: Bal oldali szöglet után a kalocsai védők nem tudtak felszabadítani, az ide-oda pattogó labdát Resetár csizmaszárral rúg­ta a hálóba, 2-1. 75. perc: Borúzs tört be a 16- oson belülre, Mácsai buktatta. A megítélt büntetőt Resetár végezte el. A jobbra vetődő Gojtán mellett a kapu bal oldalába helyezte a labdát, 2-2. 80. perc: Szabadrúgást végzett el a vendégegyüttes a 16-os bal ol­dali sarkáról. A lövést a védők előrevágták, a labda a félpályán A hétvégi forduló eredményei, felnőttek, Déli csoport: János- halma-Dunafalva 4-2 (1-0), Dunapataj-Hercegszántó 0-2, Csávoly-Katymár 2-3, Császár- töltés-Sükösd 2-2, Bácsborsód- Szakmár 1-3, Miske-Kelebia 2-0, Kiskunhalasi Spartacus- Géderlak 2-1, Vaskút-Nagy- baracska 2-4. Az élmezőny állása: 1. Já­noshalma 62, 2. Nagybaracska 60, 3. Dunafalva 58 pont. Csató János A mérkőzés előtt a Kispest köl- csönjátékosai, Szekres, Cipf és Szekeres közölték, hogy nem ját­szanak, mert a kécskei klub adós nekik egyhavi fizetésükkel. Mivel a Kécske nem tudott a leg­erősebb összeállításban pályára lépni, óvatosan kezdett. Huszon­öt percnyi játék után a komlóiak szereztek vezetést, ám ezt ha­marosan egalizálták a hazaiak. Sőt, Molnár a szünet előtt a ve­zetést is. megszerezhette volna, de nagy helyzetben a kapusba lőtt. A második félidőben mind­két együttes támadólag lépett fel. Míg a Komló kihagyta, ad­dig a Kécske értékesítette hely­zeteit. Annak azonban, hogy a három pontot mégsem sikerüli otthon tartani, a bizonytalanko­dó hazai védelem és Kirí kapus volt az oka. tartózkodó Farkas Zoltánhoz ke­rült, egyedül tört kapura, majd Such és a visszafutó Pápa mellett a hálóba helyezett, 3-2. Óvatos, puhatolózó játékkal kezdtek a csapatok. A mezőnyben többet birtokolta a labdát a hazai együttes, míg a vendégek zártan, sokszor hét-nyolc emberrel véde­keztek, ám ha megszerezték a labdát, Pápán kívül mindenki tá­madott. A szerencsével megszer­zett vezető gól után tovább pró­bálkozott a hazai együttes. A szü­netben végrehajtott kettős csere és az eligazítás után az első játék­részben meglehetősen tompán ját­szó vendégek nagyobb sebességre kdpcsoltak, egyre bátrabban tá­madtak, ezért élvezetes, változa­tos játék folyt a pályán. Egy kalo­csai védelmi hibát, majd egy erő­sen vitatható tizenegyest követő­en máris egyenlő volt az állás. Az utolsó negyedórában továbbra is a hazaiaknak adódtak helyzete­ik, ezekből egy ragyogó egyéni megoldás után gólt is szereztek, ezzel hosszú idő után megérde­melt győzelmet arattak. Kitűnt: Farkas Z., Iván, Her­czeg, Tóth A., illetve Resetár. Bodonyi Béla: - Közönség­szórakoztató, jó mérkőzésen a helyzetek alapján megérdemel­ten nyertünk. Cserháti István: - Az egész év leggyengébb teljesítménye kevés volt a pontszerzéshez. Északi csoport: Tass-Kiskun- majsa 0-4 (0-2), Szabadszállási Honvéd-Kunszállás 2-2, Helvé- cia-Tabdi 1-3, Ágasegyházi Ko- lonker-Csólyospálos 2-1, Kecs­keméti MÁV-Orgovány 2-1, Nyárlőrinc-Akasztó 1-1, La- dánybene-Soltszentimre 4-0, Kiskunfélegyházi Honvéd-Ja- kabszállás 0-0. Az élemezőny állása: 1. Kis- kunmajsa 69, 2. Ladánybene 62, 3. Akasztó 60 pont. Molnár István Kitűnt: Csató, Belvon, Mol­nár, Babai, illetve Halász, Geisz, Dárdai B., Schuszter. loan Patrascu: - Ebben az összeállításban még a döntetlen is bravúr. Dárdai Pál: - A sírból jött vissza az egy pont. PÉCS-KECSKEMÉTI FC 2-1 (2-1) Pécs, 700 néző. Vezette: Szök- rény (Marcsok, Varga). Pécs: Tarlósi - Dienes, Aczél, Lantos, Toldi (Berdó a 90. p.), Calin, Farkas (Makai az 54.), Sipos, Kardos, Gera (Tolnai a 85.), Puskás. Edző: Bozai Gyula. KFC: Nagy Zs. - Szimcsák, Hegedűs (Fórizs a 80.), Gli- gorovics, Thaly, Felföldi, Ber- náth, Maczkó, Zsiga (Kwiah az 54.), Kincses, Kislőrincz. Edző: Gracza Tibor. HATVAN-KISKÖRÖS 1-1 (0-0) Hatvan, 400 néző. Vezette: Bendik (Nagypál, Takács). Hatvan: Berecz - Mucha, Buzma, Balogh, Tóth N. (Molnár a 85.), Csikós, Korolovszki (Krá- lik a 67.), Gohér, Kiss A., Balázs, Vadas. Edző: Góhér János. Kiskőrös: Mlinkó - Földvári, Sendula (Somlyai az 52.), Aszódi (Kerekes a 3.), Somogyi, Pecz- nyik, Kertész, Tóth F., Bálint, Rumán, Farkas (Deli a 76.). Edző: Teliinger Vilmos. 49. perc: Pecznyik került gól­helyzetbe, ám 10 méterről leadott lövése a felső lécen csattant. 50. perc: Egy jobbról kapu elé érkező hatvani beadás átszállt a védők fölött, a hosszú oldalon he­lyezkedő Balázs 9 méterről a bal sarokba lőtt, 1-0. 62. perc: Bal oldali vendégakci­ót követően a védőkről kipattanó labdát Tóth F. 10 méterről a jobb sarokba helyezte, 1-1. Lagymatag iramban kezdtek a csapatok. Az első félidő hajrájára megélénkült a játék, többször is bravúrral avatkoztak közbe a ka­pusok. A második félidő elején váratlanul szerzett vezetést a ha­zai csapat, ám újabb helyzeteiből nem tudta növelni előnyét. A kis­kőrösiek ezt kihasználva a 62. percben egyenlíteni tudtak. A haj­rában a vendégek kezdeményez­tek többet, de helyzeteiket nem tudták gólra váltani. A két csapat teljesítménye hűen tükrözte a táb­lázaton elfoglalt helyezésüket. Kitűnt: Berecz, Balogh, Csi­kós, illetve Tóth F., Földvári, Pecznyik. Góhér János: - Ennyire futotta az erőnkből. Teliinger Vilmos: - Pontosabb befejezésekkel, gólokkal lehetett volna nyernünk. További eredmények: Tápió- szecső-Kazincbarcika 1-3, Csepel- Borsod Volán 2-0, Egér-Palotás 10-0. A Nyírbátor-KTK Hungary Meat találkozó a 68. percben 1-2-es állásnál vihar miatt félbeszakadt. A pálya a nagy eső miatt alkalmatlan­ná vált a játékra. Szabadnapos: REAC, Dunakeszi. Sárga lap: Thaly a 16., Zsiga a 22., Maczkó az 57., Calin a 76. percben. 16. perc: Thaly fellökte Gerät a büntetőterületen belül. A li­est Puskás elegánsan a jobb sarokba lőtte, 1-0. 31. perc: Kardos ment el a jobb oldalon, beadását Puskás szép mozdulattal lőtte a kapu­ba, 2-0. 38. perc: Zsiga leguritott sza­badrúgását Maczkó harminc méterről kapura küldte, a lab­da megtréfálta Tarlósit és a bal sarokba vágódott, 2-1. Az alacsony színvonalú, köze­pes iramú mérkőzésen a pécsi­ek jobban akarták a győzelmet. Szervezettebb csapatjátékkal i- gyekeztek kiharcolni a bennma­radás szempontjából létfontossá­gú pontokat. A kecskemétieknek csak a lelkesedését lehet dicsér­ni, gólhelyzetük egy sem akadt. Kitűnt: Dienes, Aczél, Toldi, Sipos, Puskás, illetve Nagy Zs., Maczkó, Kislőrincz. Bozai Gyula: - A kötelező győzelem mindig nehéz, ezúttal különösen az volt. Gracza Tibor: - Mezőnyben elfogadhatóan játszottunk, de a kapura semmi veszélyt nem je­lentettünk. Eredmények: Soproni FAC- Salgótarján 1-5, Érd-Soroksár 5-1, Kaposvár-Tiszaújváros 0-1, Békéscsaba-Matáv Sopron 0-0, Komárom-Demecser 3-0, Szol- nok-Nagykanizsa 2-2, Hajdúszo- boszló-Szeged 2-0, Tiszavasvári- Tatabánya 3-3. PROFI UGA A profi bajnokság 31. forduló­jának eredményei: Haladás- Újpest 4-1, Dunaferr-Vác 1-1, Kispest-Győr 4-0, Vasas-Za­laegerszegi TE 1-0, Nyíregy­háza-Ferencvárosi TC 0-1, MTK-BVSC 3-2, III. Kerület- Debrecen 1-5, Diósgyőr-Vide- oton 1-0. Gázszer FC-Siófok FC 1-3 (0-1). Akasztó, 300 néző. Ve­zette: Bede. Gólszerzők: Simek a 49., il­letve Simek (öngól) a 21., Pest K. a 63., Soós a 86. percben. Mélykút, 400 néző. V.: Kara. Mélykút: Vasuth - Mihai, Schind­ler, Ivancsán, Kárász, Fekete (Ko­vács), Fenyvesi, Nuszpl, Margit, László, Velez (Szabó). Edző: Alföldi Albert. 23. perc: Ivancsán a saját tér­feléről indulva, a 16-oson belül László elé adott, aki a bal alsó sarokba vágta a labdát, 1-0. 38. perc: Fekete távoli lövése kipattant Öllei kapusról. A labda László elé került, aki azt a jobb sarokba küldte, 2-0. 56. perc: Fenyvesi balról közép­re adott labdáját Mihai előrevetőd­ve fejelte a hálóba, 3-0. 63. perc: Turbucz 11-esből szé­pített, 3-1. 68. perc: László a felfutó Mihai elé adott, aki átívelt a bal oldalon érkező Fenyvesihez, ő pedig a kapu közepébe fejelte a labdát, 4-1. 85. perc: Szöglet után Kárász emelkedett a legmagasabbra és a bal felső sarokba bólintott, 5-1. Bár a vendégek léptek fel tá­madólag, mégis ők kapták a gólokat, mert a mélykúti kontrák végig életveszélyesek voltak. A hazai csapat jó taktikát választott és megérdemelt győzelmet aratott. Kitűnt: Mihai, Ivancsán, Kárász, László, illetve Oláh, Putnoki. BAJAI LSE-BÉKÉS 1-1 (1-0) Baja, 400 néző. Vezette: Madáchi. Bajai LSE: Kámán - Csepregi, Viszmeg B., Szabó Z., Goretich K. (Pilcsuk a 69. p.), Szűcs L, Kiss J., LAKITELEK-GARA 7-1 (3-0) Lakitelek, 200 néző. Vezette: Hor­váth (Bálint, Kohajda). Lakitelek: Kormos - Hősi, Bakó (Kovács R.), Safranyik, Rózsa, Forgó, Magyar (Molnár), Domonics, Makra, Varga, Ujváry. Edző: Bohács Ferenc. Gara: Domokos - Walkowicz (Bakai T.), Görög, Csipák, Miókovics I. (Lász­ló), Császár, Miókovics Z., Varró, Bakai O., Csobolya, Miklós. Edző: Baráth Lajos. Gólszerző: Forgó 2, Makra 2 (az elsőt 11-esből), Rózsa, Varga, Ujváry, illetve Csobolya. Ki­tűnt: Safranyik, Domonics, Varga, Ujváry, illetve Domokos. Ifjúsági eredmény: 8-0. KISKUNHALAS-CSENGŐD 6-0 (2-0) Kiskunhalas, 250 néző. Vezette: Ká­rász (Kara, Pataki). Kiskunhalas: Kiss G. - Herman, Szemerédi, Kuk- lis, Szűcs (Paor), Ábrahám, Amb­rus, Mészáros, Rádi, Sz. Kovács (Maczkó), Csermák. Edző: Gulyás József. Csengőd: Tüskés - Németh (Gyurik), Szabó, Geiger, Kiss, Turú (Böbék), Szentgyörgyi, Hebők, Lo­vász, Kovács L, Kovács T. Edző: Supka Sándor. Gólszerző: Csermák 3, Mészáros 2, Ambrus. Kitűnt: Szűcs, Ambrus, Mészáros, illetve Tüskés, Gyurik, Szentgyörgyi. Ifjú­sági eredmény: 6-0. NEMESNÁDUDVAR­BÁCSALMÁS 1- 3 (0-2) Nemesnádudvar, 400 néző. Vezette: Kovács (Törőcsik, Bach). Nemes- nádudvar: Lakner - Schindler (Györgyfalvi), Nébl, Pusztai, Jagi- cza P, Koszorús P., Szűcs (Pesti), Si­mon, Czvetnics, Kiss, Szőcs G. (Szil­ágyi). Edző: Szőcs Lázár. Bácsal­más: Szőke - Tóth (Kiss Baranyi Cs.), Futó, Páhor,‘Barna, Váits, Snyehola (Sztefánovics), Kővári P., Kővári Á. (Török), Kovács, Hangya. Edző: Kiss Baranyi Sándor és Narancsik Máté. Gólszerző: Czvet­nics, illetve Pusztai (öngól), Tóth, Kovács. Kitűnt: Jagicza P„ Czvet­nics, illetve Kovács, Futó. Ifjúsági eredmény: 1-6. KUNBAJA-HARTA 2- 3 (2-2) Kunbaja, 250 néző. Vezette: Kon- dász (Csontos, Dulai). Kunbaja: Ta­kács - Kálmán, Popov, Sáfár, Agócs, Kiss L., Varga (Zámbó), Simon, Csipák, Révész, Berghoffer. Edző: Gálfi Imre. Harta: Nagy - Kupái, Polánszki, Hegedűs, Vejtei, Bujáki, Szauer (Badó), Kákonyi, Sallai, Ve­res, Lázár. Edző: Sümegi József. Gólszerző: Révész 2, illetve Lázár 2, Szauer. Kitűnt: Popov, Révész, Berghoffer, illetve Hegedűs, Vejtei, Cifra, Földvári, Aranyos (Sibalin az 58.), Koch. Edző: Evanics Zoltán. Békés: Hanyecz - Pálfi, Lauri- nyecz, Kondacs, Litauszki - Czina- nó (Bankó a 46. p.), 'Szenti, Sze­gedi, Lipták, Fehérvári, Bagyinka. Edző: Királyvári Károly. 42. perc: Szűcs a jobb oldalról rúgott szögletet. A kapu elé lőtt lab­dát Koch három méterről kotorta a hálóba, 1-0. 46. perc: Elaludt a bajai véde­lem. Bagyinka futott el a jobb oldalon, a 16-oson belülre cselezte magát, majd pontosan beadott lab­dáját négy bajai játékos gyűrűjében Szegedi két méterről küldte a kapu közepébe, 1-1. 86. perc: Viszmeg a 16-os jobb sarkából varázsolta Koch fejére a labdát, ám a bajai csatár senkitől sem zavartatva 5 méterről a kapu mellé fejelt. Meccslabda volt. Az első negyedóra az ismerkedés jegyében telt, egy Csepregi-lövésen és egy Szenti-szabadrúgáson kívül nem történt semmi említésre méltó. Ezt követően a hazai együttes átvette az irányítást, egymás után dolgozta ki a helyzeteket, de gólt csak szünet előtt szerzett. A válasz gyorsan érkezett, a második félidő első percében - a bajai védelem jóvoltából - egyenlítettek a vendé­gek. A hajráig a hazaiak meddő mezőny fölénye jellemezte a játékot. Cifra két jól eltalált lövését Hanyecz bravúrral hárította, a másik olda­lon Szegedi a kapufát találta el. A lefújás előtt Kochék megszerezhet­ték volna a győzelmet. Mindhárom helyzetüket elpuskázták, így a mérkőzés békés döntetlennel zárult. DUSNOK-BÁTYA 1- 3 (1-1) Dusnok, 800 néző. Vezette: Farkas (ifj. Berger, Holczimmer). Dusnok: Báló J. - Kothencz, Andiin, Báló F., Varga P., Varga Z., Kapitány (Ro- gács), Őbéri, Fehérvári (Laczkó), Bogárdi (Zalai), Sánta I. Edző: Őbéri Antal. Bátya: Virág - Tamaskó, Tur­csik, Máté Cs., Miskolczi, Jelencsity, Búzái, Farkas G., Farkas S., István, Deák. Edző: István Zoltán. Gólszer­ző: Bogárdi, illetve István 2, Deák. A 75. percben 1-2-es állásnál Kapitány 11-est hibázott. Kitűnt: senki, illetve Miskolczi, Farkas S., Farkas G. Ifjú­sági eredmény: 5-2. SOLTVADKERT­HETÉNYEGYHÁZA 2- 1 (1-1) Soltvadkert, 200 néző. Vezette: Nagy S. (Pördi, Durst). Soltvadkert: Hatvanyi - Gillich, Schmidt, Kovács P. (Schiszler), Eperjesi, Marton, Doszpod, Szikszai, Bangó (Bozo- rádi), Font, Szlovák (Eiler). Edző: Csesznegi Lajos. Hetényegyháza: Fekete - Király, Málik, Sándor, Nagy L, Dobosi, Lantos (Button), Szabó, Mata, Berki, Török {Lapéta). Edző: Losonczi László. Gólszerző: Dosz­pod (11-esből), Szikszai, illetve Do­bosi. Kitűnt: Hatvanyi, Schmidt, Doszpod, Szikszai, Bangó, Font, il­letve Szabó, Mata. Ifjúsági ered­mény: 0-4. SOLT-TOMPA 2-1 (1-1) Solt,-400 néző. Vezette: Ignácz (Su­ba, Bánfi). Solt: Dómján - Horváth (Gallai), Almási, Virág, Juhász, Hutvágner, Fink, Németh, Gúla, Freppán (László), Stróbl. Edző: Freppán György. Tompa: Urlauber - Andróczki, Horváth, Bálind R., Bálind Z. (Kispéter), Tímár, Szalai, Fütyü, Mándity, Kósa (P. Szabó), Enyedi. Edző: Kószó László. Gól­szerző: Fink, Stróbl, illetve Fütyü. A Soltiaktól Fink, míg a vendégek­től Fütyü hibázott U-est. Kitűnt: Juhász, Fink, Gúla, illetve Ur­lauber, Bálind R., Tímár. Kiállítva: Enyedi (80. perc). Ifjúsági ered­mény: 1-2. HAJÓS-IZSÁK 4-2 (2-0) Hajós, 450 néző. Vezette: Schneider (Szűcs, Huszta). Hajós: Székely - Hirth, Pencz, Rácz, Huber, Hepp, Pechtinger, Káli, Nagy (Pintér), Ta­mási, Gombkötő (Pesti). Edző: Barákovics István. Izsák: Molnár - Horváth, Tóth, Kuti, Bankes, Török, Varga, Mezei Zs., Juhász, Mezei K., Gréczi. Edző: Gréczi Gábor. Gól­szerző: Hepp 3, Rácz, illetve Nagy (öngól), Juhász. Kitűnt: Hepp, Rácz, Gombkötő, illetve Gréczi, Me­zei Zs. Ifjúsági eredmény: 0-2. Kitűnt: Cifra, illetve Szegedi. Ifjúsági eredmény: 3-0. MEZŐBERÉNY- KEREKEGYHÁZA 2-2 (1-1) Mezőberény, 150 néző. Vezette: Tóth J. Kerekegyháza: Malecz - Kecske­méti, Kulman, Hugyecz (Bodor), Todorovics, Váczi, Pécsi (Komo- nyi), Máté, Virág, Kánisz, Juhász. Edző: Nagy János. 15. perc: A leshatárról kilépő Pecze ugratta ki Kreiszt, aki kiszorí­tott helyzetből kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-0. 35. perc: A kápu előtti kavaro­dás végén Juhász közelről, laposan lőtt a hálóba, 1-1. 60. perc: Közvetett szabadrúgást végeztek el a mezőberényiek a vendégkapu előtt. Szűcs legurítását Nagy lőtte a bal felső sarokba, 2-1. 87. perc: A hazai kapu előtt ado­gató vendégcsapatból Kánisz lö­vésre szánta el magát, labdája a bal alsó sarokban kötött ki, 2-2. Az alsóházi rangadón, iramos mérkőzésen a hazai csapat vesztett két pontot. Kitűnt: Gúth, Nagy Szűcs Z., illetve Kulman, Váczi, Kánisz, Juhász. Ifjúsági eredmény: 2-1. További eredmények: Kun- szentmárton-Kisújszállás 1-2, Ma­lév SC-Hódmezővásárhely 1-7, Ma- kó-Gyomaendrőd 1-2, Csongrád- Örkény 1-0, Szajol-Békéscsabai Ja- mina 3-0. Hétközben lejátszott, május 9-éről halaszott meccsen: Makó-Jamina 3-1. NB II. KELETI CSOPORT Újra érzik a siker ízét Kalocsán MEGYEI II. OSZTÁLY Előny a Jánoshalmánál Szauer, Lázár. Ifj. e.: 1-2. Mindhárom csapat szerzett pontot MÉLYKÚT-BATTONYA 5-1 (2-0)