Petőfi Népe, 1999. május (54. évfolyam, 101-124. szám)

1999-05-10 / 107. szám

1999. MÁJUS 10., HÉTFŐ SPORT 11. OLDAL Halason kiütötték a vendégeket A kiskunhalasi kézilabdázók kiütötték a Bp. Spartacust FOTÓ: POZSGAI ÁKOS TUDÓSÍTÓINK JELENTIK BMX-bajnokság kecskemétiekkel FOTÓ: BANCZIK RÓBERT TENISZ Kiskunhalasi NKSE- Bp. Spartacus 25-16 (11-9) NB I-es női kézilabda-mérkő­zés. Kiskunhalas, 350 néző. Ve­zette: Kékes Cs„ Kékes P. KNKSE: Vörös - Kósa 3, Szi­lágyi 6/2, Katkó 2, Szarka 4, Ta­kács 6/2, Kurgyis. Csere: Juhász (k), Pucsli 4, Huba, Sütő, Kor­sós. Edző: Szabó Károly. Hétméteresek: 6/4, ill. 6/4. Kiállítások: 8, ill. 4 perc.- Kihagyott helyzetek után Szilágyi kitámasztásból eleresz­tett lövése törte meg a gólcsen­det az 5. percben. A hazaiak to­vábbra is jól védekeztek, majd Kósa növelte az előnyt. A nehe­zen megszerzett vezetés pilla­natok alatt elfogyott, mert Viglá- si és Hajdú is beállt a fővárosi­aktól. A 20. percben is döntetlen volt az állás (7-7). A halasiak ez­után rutinos játékosaik találatai­val elhúztak; Szarka gólja után, Pucsli „mesterhármast” ért el (11-7). (A második félidő késve kezdődött, mert a Spartacus kö­zel öt perccel „meghosszabítot- ta” a pihenőt. Edzőjük, Berendi Antal emiatt konfliktusba keve­redett a hazai nézőkkel. A kis­kunhalasi csapat második fél­idei jobb védekezésének és játé­kának köszönhetően megérde­melten győzött. Kitűnt: Szarka, Kósa, Takács, Szilágyi, Vörös, ill. Viglási 7/2, Hajdú 3., Mezei. Kecskeméti Delfin KC- Alkaloida SE 21-21 (8-9) NB 1/B-s férfi kézilabda-mér­kőzés. Kecskemét, 150 néző. Vezette: Belső, Marosi. Delfin KC: Kiss- Berényi (5), Ferenczi, Orova (5), Molnár (9), Viski, Demeter (1). Csere: Szán- tósi, Nagy, Horváth (1), Márton, Ihász, Gál. Edző: Kalmár Jenő, Uzerjovics Mirzet. Kiállítások: 2 perc, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/2, ill. 4/2. Kihagyott helyzetekkel kezd­te mindkét csapat. A már baj­nokságot megnyert Alkaloida álmosan, nagy mellénnyel ját­szott. A hazai csapat ráérzett a lehetőségre és Orova, illetve Berényi góljaival 4-2-re elhúz­tak az első 10 percben. Ezután megrázták magukat a vendé­gek, a 20. percre 7-5-re átvették a vezetést. A kevés gól jelezte, hogy mindkét csapat igen ke­ményen, szervezetten védeke­zett és szoros eredménnyel for­dultak. A második félidőre ál­landósult a bajnokcsapat elő­nye, de a Kecskemét szívósan küzdött és 2-3 gólnál nem tu­dott az Alkaloida további előnyt szerezni. A végjátékra maradtak az izgalmak. Molnár és Berényi szép góljaival kiegyenlített a Kecskemét. Az egy pont meg­szerzése nagy bravúr. Kunpetrol Kiskunmajsa SE- Békési FKC 27-28 (8-15) NB I/B-s férfi kézilabdda- mérkőzés. Kiskunmajsa, 300 néző. Vezette: Cserepes, Jancsó. Kiskunmajsa: Prezenszki - Kun 2, Csiszár 4, Kucsera 2/1, Kiss, Gedó 5, Varga 8/1. Csere: Dobos (k), Buknicz 4, Vajas 2, Szabó L„ Didics, Hovanyecz. Edző: Granjean Gábor. Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4. Kiállítások: 6, ill. 18 perc. A bronzéremért küzdő béké­siek kezdtek jobban (2-5), s a hazaiaknak közel ötven perc kellett ahhoz, hogy behozzák a hátrányt. Az első félidőben rendkívül sok hibával játszott a Kunpetrol és a veterán Mol- dován vezérletével tetemes előnyt szerzett a Békés. A fordu­lás után rengeteg erőfeszítésébe került a majsai csapatnak az egyenlítés, amely az 49. perc­ben sikerült (21-21). Az egyre jobban elfáradó hazaiak ekkor kettős emberhátrányba kerül­tek, s a vendégek kihasználták az előnyt (21-24). A Kunpetrol dicséretére legyen mondva, in­nen sem adták fel, hanem egyenlítettek. Az előny azonban mindig a békésieknél volt, és az 59. percben - 27-27-es állásnál -, is ők lőttek előbb gólt. A maj- saiaknak maradt volna idejük az egyenlítésre, de bosszantó technikai hibák miatt ez nem si­került. Kitűnt: senki, illetve Mol- dován 14/4. Kiskőrös KC-Narancs SE 20-17 (10-8) NB I/B-s női kézilabda-mérkő­zés, Kiskőrös. Kiskőrös: Juhász- Décsi 4, Gór 5, Szilágyi 4/2, Andrási 3, Futó 2, Gránci 1. Csere: Orosz 1, Káli, Fritsch. Mindkét csapat nagy oda­adással kezdett, mivel a tét a do­bogós helyezés volt. Az őszi vá­sárhelyi mérkőzés Narancs-győ­zelemmel végződött, viszont a Kőrös a tavaszi fordulóban még nem vesztett. A mérkőzés kö­rösi góllal kezdődött, de mind­járt válaszolt is a Narancs. Vi­szont tovább, a félidő végéig a Kőrös megtartotta a vezetést. A második félidőben két gyors góllal még kiegyenlített a Na­rancs, de utána a Kőrös végig biztos vezetésével megérdemel­ten nyert. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös KC-Narancs SE 33-26. Kecskeméti Delfin Universal KC-Lágymányosi TC 33-22 (19-10) NB I/B-s női kézilabda-mérkő­zés. Kecskemét, 200 néző. Ve­zette: Ungvári, Zrilszki. Delfin: Fekete T.- Kovács 1, Keller 6/2, Gór 6, Sidó 12/6, Szőke 5, Csurka 3. Csere: Tóth M. (k), Tóth Zs. (k), Seres, Feke­te Zs. Edzők: Vazul Zsolt és Csergő József. Kiállítások: 6 perc, illetve 8 perc. Hétméteresek: 9/8, illetve 4/3. Esélyeshez méltóan kezdte a mérkőzést a hazai csapat a kiesés ellen küzdő Lágymá­nyos ellen. A 11. percben már 5 gól lett az előny. Ez után egy kicsit könnyelműbbé vált a Delfin játéka, de az időkérés felrázta a csapatot. Látványos lerohanásokkal és ügyes táma­dáskombinációkkal, a zsinór­ban lőtt 7 gólra csak egyet tu­dott válaszolni a vendégcsapat. A második félidő is jelentős ha­zai fölényt mutatott. Már a 41. percben elérte a csapat a bűvös tízgólos vezetést. Annak elle­nére, hogy tartalékosán állt fel. Végül a hajrában sikerült még egy góllal megtoldani a veze­tést és ezzel biztossá tenni a győzelmet. Ezzel a Delfin to­vábbra is őrzi 6. helyét a táblá­zaton, a hátralévő két forduló élőtt. Kitűnt: Fekete T. (k), Sidó, Szőke, Gór, illetve Varga 7, Fiuta 6. Ifjúsági mérkőzés: Kecske­méti Delfin Universal KC- Lágymányosi TC 46-20 (22-12). BMX A Magyar Szabadstílusú BMX Szövetség és a Vitapress Kft. május 1-jén rendezte meg Kecskeméten az április 24-én zivatar miatt elmaradt, 1999. évi országos utánpótlás-baj­nokságot, a kisfélcső bajnokságot és a Szentkirályi Ásványvíz Kupát. Az országos bajnokság kecskeméti eredményei, felnőtt BMX szabadstí­lusú kisfélcső: Kiss Tamás (Tatami Center) és Mirity Andor (Kecskeméti BMX lóüb), 3. Csikós G. Felnőtt sza­badstílus, Fletlend 15 kategória: 1. Köpeti Orsolya (Marina), lányok ut. pót., A-kategória: 1. Sinkó Andrea (Marina), 2. Abonyi, 3. Markó. B- kategória: 1. Sinkó Klaudia (Ba- ustar), 2. Madarász, 3. Hernádi. C- kategória: 1. Kávai Kitti (Brendon), fiú, A-kategória: 1. Bartha Bálint (Baustar), 2. Abonyi, 3. Virág, B- kategória: 1. Kávai Krisztián (Bren­don), 2. Madarász, 3. Markó, C- kategória: 1. Nagy Gergő, 2. Sinkó J., 3-4. Nagy D. és Kiss 1. Mozgássérül­tek: 1. Faragó Bálint, 2. Nagy A., 3. Balázs G. A díjakat Szalontai Nán­dor, a Magyar Szabadstílusú BMX Szövetség elnöke adta át. A szomba­ton rendezett felnőtt bajnokság ered­ményeit később közöljük. DIÁKSPORT BISE-Rózsadomb Kupa országos meghívásos diák verseny, Buda­pest. A Bajai Judo Club cselgáncso- zóinak eredményei. 1990-92-ben szül., lányok, 21 kg: 1. Pécsi Adri­enn, 33 kg: 3. Zsemberi Nikolett, 42 kg: 3. Horváth Rita, +45 kg: 3. Baranyi Szilvia, fiúk, 27 kg: 1. Rudolf Bálint, 3. Karagity Ábel, 33 kg: 3. Tóth József, 36 kg: 3. Borszéki Tiva­dar. 1986-87-ben szül., fiúk, 48 kg: 1. Rudolf Tibor. Az 1985-ösök mező­nyében az 50 kg-os súlycsoportban vendégszereplő Rudolf Tibor az első helyen végzett. A Bajai Judo Club ti­zenhét egyesület közül az 1990-92- es korcsoportban az első, összesítés­ben az 5. helyen végzett. Edzők: Kelle László, Radics Attila. Debrecenben rendezték meg ápri­lis 30-május 2-a között 26 csapat (19 megyei első, 5 fővárosi, tavalyi baj­nok és a rendező város) részvételé­vel az általános iskolai alsó tagoza­tosok sakkcsapat diákolimpia orszá­gos döntőjét. Bács-Kiskun megyét a solti Vé- csey Károly Általános Iskola (Fodor Tamás, Molnár Tamás, Csapó István, tartalék: Paréj Dániel összetételű) csapata képviselte. A nyolcfordulós, svájci rendszerű versenyben 30 per­ces tiszta játékidővel (versenyzőn­ként) folytak a küzdelmek. Szoros versenyben a Soltiak végül leszorul­tak a dobogóról és a budapesti Kato­na József Általános Iskola (1.), Szé­kesfehérvár (2.), és a budapesti Köl­csey F. Általános Iskola (3.) mögött a 4. helyet szerezték meg. Felkészítő tanár: Németh Domokos. Tíz kecskeméti iskola indította ta­nulóit a hagyományos kecskeméti kislabdahajító városi versenyen, Kecskeméten, amely a Vörösmarty- napok keretében került megren­dezésre ebben az évben is. Eredmé­nyek, 1989-es születésűek, leányok (12 induló): 1. Bakó Márta (Zrínyi) 27,0 m, 2. Bárdi E. (Református) 25,1 m, 3. Kállai E. (Vörösmarty) 24,5 m, fiúk (23 induló): 1. László Attila 43,80 m, 2. Hegedűs Á. 41,80 m, 3. Jaksa A. 39,30 m (mindhárman Lánchíd); 1988-as születésűek, leá­nyok (23 induló): 1. Laczi Edit (Lánchíd) 35,0 m, 2. Sz. Kovács B. (Béke isk.) 31,20 m, 3. Molnár M. (Vörösmarty) 30,60 m, fiúk (35 indu­ló): 1. Bindics Gábor (Lánchíd) 46,0 m, 2. Házi R. (Vásárhelyi) 43,0 m, 3. Vidács D. (Lánchíd) 42,80 m; 1987- es születésűek, leányok (27 induló): l. Juhász Helga (Vörösmarty) 38,50 m, 2. Szeverényi Sz. (Zrínyi) 37,50 m, 3. Vajda R. (Lánchíd) 36,30 m, fi­úk (32 induló): 1. Bozsik Gábor (Bé­ke isk.) 52,0 m, 2. Török K. (Lánc­híd) 47,50 m, 3. Tamás Z. (II. Rákó­czi) 47,50 m; 1986-os születésűek, leányok (25 induló): 1. Birizdó Móni (Vásárhelyi) 43,0 m, 2. Mócza K. (Arany J.) 41,0 m, 3. Karakas Cs. (II. Rákóczi) 39,50 m, fiúk: 1. Bognár Pé­ter (Béke isk.) 53,0 m, 2. Steiner M. (Lánchíd) 51,50 m, 3. Utasi T. (Arany J.) 47,50 m. Nyolc iskola tanulói ve­hették át az érmeket Grosán Pálné igazgatónőtől. A legnagyobb tapsot természetesen a rendező iskola győztese, Juhász Helga kapta, vala­mint a két bronzérmes vörösmartys versenyző. A rendezők egyébként el­határozták, hogy a jövő évi kiírásban 3 főre korlátozzák az évfolyamon­ként és nemenként indítható tanulók számát. A pergő rendezést bizonyít­ja, hogy a közel ezer dobást megkí­vánó versenyt mintegy három és fél óra alatt sikerült befejezni. A felnőtt bajnokság is látványos volt. MODELLEZÉS A május elsején Miskolcon meg­tartott F-3J, rádióirányítású vitorlá­zó modellek versenyén ismét kitet­tek magukért a Bács-Kiskun megyei modellezők. Végeredmény: 1. Szeri András (Kiskunfélegyháza), 2. Baranyi László (Kecskemét), 3. Gö­rög György (Kiskunfélegyháza). Ugyanebben a kategóriában a nagykátai Tápió Kupán a következő eredmények születtek: 1. Vörös Endre (Szeged), 2. Szeri András (Kiskunfélegyháza), 3. Baranyi László (Kecskemét), 6. Görög György (Kiskunfélegyháza). A hajós versenyzők május 1-2- án Hódmezővásárhelyen az Alföld Kupáért küzdöttek rádióirányítású túrahajók (FSR) kategóriákban. Ők a következő eredményeket érték el: 3,5 köbceti: 3. Kapócs Tibor, 15 köbcenti: 2. Kis Tibor, 4. Kapócs Ti­bor. Csapatversenyben: 2. Kecske­mét. Az idei lengyelországi világ- bajnokságon Kis Tibor és Kapócs Tibor is részt vesz. TEKE Kiskunmajsán befejeződött az 1998/99. évi körzeti teke csapatbaj­nokság. Az első három helyezett vehet részt a megyei bajnoki címért folyó küzdelemben, ahol a Kecske­mét városi csb. 1-3. helyezettjeivel együtt indulnak (a kecskeméti ver­senynek még nincs vége). Az első három helyezett: 1. Mig-Hus (Kis­kunhalas) 44 pont, 2. MÓL Rt. (Szánk) 42 pont, 3. Dr. Kerényi BK (Soltvadkert) 39 pont. A 12-ek egyéni 120 dobásos versenyének el­ső három helyezettje: 1. Csanádi István (Kunfehértó) 486 fa, 2. Deim László (Kiskunhalas) 479 fa, 3. Rabenseifner Heinz (Soltvadkert) 471 fa. Idénynyitó páros teniszversenyt rendeztek az elmúlt hét végén Kecs­keméten. 1. Thurzó P.-Szentkirály Cs. (KTT), 2. Dr. Benke J.-Vatai I. (Repkó-VGV Kft.), 3. Dr. Pozsgai A.- Vörös V. (Repkó), Balogh Cs.- Bakonyi Ö. (Bakó-Westel). ÚSZÁS A KVSC úszói az elmúlt héten Marosvásárhelyen egy meghívásos úszóversenyen vettek részt, ahol a következő eredményeket érték el, Bercsényi Tamás (1988-as születé­sű), 50 m pillangó: 2. 32,06, 50 m hát: 3.39,62, 50 m pillangó: 1. 36,28, 50 m mell: 1. 39,42. Boros Bence (1986-os születésű): 100 m hát: 5. 1:15,49, 100 m gyors: 5. 1:06,60, 100 m pillangó: 3.1:14,50,100 m mell: 1. 1:18,40. Keresztes Norbert (1986-os születésű): 100 m hát: 6.1:15,95,100 mpillangó: 6.1:18,19. Bánhidi Csaba (1986-os születésű): 100 m pillangó: 1. 1:10,50, 100 m mell: 5. 1:27,00. Bánhidi Gábor (1984-es születésű): 100 m gyors: 4.1:05,60,100 m hát: 4. 1:21,75, 100 m pillangó: 4. 1:08,31, 100 m mell: 4. 1:22,32. Nagy Lajos (1985-os születésű): 100 m gyors: 3. 1:05,91, 100 m hát: 5. 1:16,96, 4. 100 m mell: 4. 1:33,25. Boross Ádám (1984-es születésű): 100 m gyors: 3. 1:02,97, 100 m hát: 3. 1:11,50, 100 m pillangó: 4. 1:10,20, 100 m mell: 3. 1:21,39. Sebők Annamária (1985-ös születésű): 100 m női gyors: 2. 1:06,40,100 m hát: 3. 1:16,30,100 m mell: 2. 1:20,42. Bercsényi Kinga (1985-os születésű): 100 m gyors: 5. 1:08,26, 100 m pillangó: 5. 1:15,70, 100 m hát: 1. 1:12,40, 100 m mell: 2. 1:28,28. Várnagy Kinga (1985-ös szü­letésű): 100 m gyors: 3. 1:06,64, 100 m pillangó: 2.1:17,06,100 m mell: 6. 1:29,75. Molnár 9 góllal terhelte meg az Alkaloida hálóját. FOTÓ: B. R. ß\ akker-plus kft-5-5?=rz_ Tüzelő- és építőanyag kis- és nagykereskedelem tfiiép AKCIÓ az Akker-Plus Kft-nél! Építkezik? Válassza a Balaton Tégla falazóit! Hogy miért? Mert kedvező tulajdonságai mellett egy időt­álló befektetés, ráadásul most kedvező áron juthat hozzá! flHfalatOn ...természetes és maradandó Ajánljuk még továbbá a SCtfUfrÜiCtfEK, 9\(emesriadudvar fa nyílás­zárókat, natúr fenyőajtókat, 98-as áron! Ha felkeltettük érdeklődését, hívjon minket! Telepeink: Akasztó: 78/451-040 Kiskőrös: 78/413-164. Soltvadkert: 78/381-032 Kecskemét: 76/484-566