Petőfi Népe, 1998. december (53. évfolyam, 281-305. szám)

1998-12-16 / 294. szám

1998. DECEMBER 16., SZERDA SPORT 11. OLDAL TUDÓSÍTÓINK JELENTIK Győzelmek az idényzárón Huszáros hajrá Fehérvárott KÉZILABDA NB I/B-s női mérkőzés: Ego Sport BEAC-Kiskőrös KC 26-31 (15-11). Kiskőrös: Décsi T. 4, Gór Nagy K. 4, Szilágyi A. 5, Orosz K. 3, Ká­li G. 3, Futó H. 7, Juhász E. Csere: Padureanu J. 5/5, Gráner B., Torgyik R., Aszódi I., Fritsch M. Az utolsó őszi mérkőzés végki­menetele mindkét csapatnak igen fontos volt. Ennek megfelelően nagy lendülettel kezdtek a csapa­tok. A körösi lányok többet hibáz­tak, s elhúzott a hazai csapat. A második játékrészben a körösi csapat nagyot változott, szinte nem tudtak hibázni, s végül is megérdemelt győzelmet arattak. Kitűnt: az egész kiskőrösi csa­pat. NB I/B-s női mérkőzés: Ado- nyi VSE-Kecskeméti Delfin Uni­versal KC 27-35 (12-16). Adony, vezette: Márton A., ifj. Taizs I. Delfin KC: Fekete T. - Faragó 6/2, Keller 8/2, Fekete G. 8, Gór 6, Szőke 1, Stecenkó. Csere: Tóth Zs. (k), Szabó I. 4, Kertli 1, Kovács 1, Nagy G. Edzők: Vazul Zsolt, Cser­gő Gábor. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4. Kiállítások: 16, ill. 8 perc. Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-6, 20. perc: 7-9, 30. perc: 12-16,40. perc: 20-24,49. perc: 26- 28, 55. perc: 27-33. 1 Jól kezdte őszi utolsó mérkőzé­sét a Delfin, hiszen határozott vé­dekezéssel és gyors támadásokkal 8 perc alatt 6 gólt lőtt, amelyre az ellenfél csak eggyel tudott vála­szolni. Ezután a vendéglátók rit­must váltottak, és felzárkóztak két gólra. Szerencsére a Delfin Fekete Tímea védései után továbbra is gólratörően játszott, így a félidőre 4 gólos előnyre tett szert. A második félidő elején viszont Tóth Zsuzsa védéseivel 7 gólra nőtt az előny, de a 40. perctől tá­madásban váltott a hazai csapat, amelytől a Delfin-védekezés kissé elbizonytalanodott, így az ellenfél a 48. percben ismét felzárkózott két gólra. Ekkor viszont a Delfin nagyobb sebességre kapcsolt, és zsinórban szerzett 5 góllal maga­biztosan nyert az Adony otthoná­ban. Ezzel a győzelemmel a Delfin megőrizte idegenbeli veretlensé­gét, és 13 fordulóban szerzett 17 pontjával a 6. helyen zárta az őszi idényt. Kitűnt: Gábor 9, Káldi 6, Varró 4, illetve Gór, Fekete, Keller, Sza­bó, Faragó. Ifjúsági eredmény: Adony- Kecskemét 24-27 (10-13). A Delfin ifjúsági csapata 10 győ­zelemmel és 1 vereséggel a 2. helyről várja a tavaszi folytatást. KOSÁRLABDA NB Il-es női mérkőzés: Kis­kunfélegyházi KC-Nyíregyházi TK 55-67 (28-31). Kiskunfélegy­háza, vezette: Hervai, Győrffy. Ld.: Tóthné Jäger A. 22, Míg D. 13, Vidács Zs. 9, Laczkó M. 8, Ko­vács Á. 3. Edző: Nádasdi József. A jó képességű nyírségi csapat biztos, 12 pontos győzelmet ara­tott a tartalékosán felálló félegy­házi együttes ellen. NB Il-es férfimérkőzések: Kecskeméti Univer-Kiskunfélegy- házi KC 152-77 (73-35). Ld.: Má­riás F. 23, Rabi 1. 12, Vidéki M. 12, Dobos I. 8, Kósa L. 7, Jäger A. 7, Hegedűs Á. 5, Bódi T. 2, Mári­ás B. 1. Edző: Gál János. A gyakorlatilag ifjúsági játéko­sokkal felálló félegyházi csapat­nak nem volt esélye a jó formá­ban lévő Univer ellen. Budapesti Kögáz SK-Kiskun- félegyházi KC 117-52 (59-28). Ld.: Máriás F. 13, Fekete G. 11, Rabi I. 9, Vidéki M. 5, Dobos I. 5, Máriás B. 5, Bódi T. 4. A félegyházi fiúk 48 óra lefor­gása alatt a bajnokság két legjobb csapata ellen léptek pályára. Ezen a találkozón a papírforma érvényesült, így a hazaiak kitűnő játékkal biztos győzelmet arattak a félegyháziak ellen. BILIÁRD Pool biliárd felnőtt országos bajnokság, Budapest. Az év leg­rangosabb hazai versenyén az or­szágos ranglista első harminckét helyezettje küzdött a magyar baj­noki címért, köztük a december 16-án tizennegyedik születésnap­ját ünneplő Földes Vilmos. A bajai biliárdozó, aki az OB előtt a negyedik helyen állt, a 14/1-es játékban a negyedik, a 8- as és a 9-es játékban a kilencedik helyen, összesítésben a hatodik helyen végzett. Ezzel a teljesít­ménnyel egy helyet lépett vissza a ranglistán, ám így is - gyermek létére felnőttek között - az előke­lő 5. helyen zárta az idei évet. BIRKÓZÁS Kecskeméti TE-Karcag SE 31:14. Birkózó diák csapatbaj­nokság, II. liga, 3. helyért. A KTE csapata 17 győzelemmel és 3 vereséggel a II. liga 3. helyét sze­rezte meg a Csepel és a Ferenc­városi TC mögött. A kecskeméti csapat tagjai: Váradi Csaba, Gárgyán Tamás, Gárgyán Tibor, Molnár Andor, Lakatos Rajmund, Solymosi Sán­dor, Ludányi István, Móricz Ist­ván, Rónai Gergely, Szabó Krisz­tián, Orosz Milán, Tonté Tibor, Kovács Sándor, Dömötör László, Szél Tamás. Edzők: András Lajos, Révfy Ti­bor. FEHÉRVÁR RO­BAJAI HONVÉD KK 78-79 (44-38) NB I/B Zöld-csoport, férfi kosárlabda-mérkőzés: Szé­kesfehérvár, 80 néző. Vezette: Fekete, Nagy II. J. Bajai Honvéd KK: Hosszú 38/9, Kovács 8, Makk 2, Szűcs 13, Miháíovics 9/3. Csere: Radnóti 7/3, Ács, Cservék, Kancsár 2. Edző: ifj. Vétek Frigyes. A bajai csapat kezdett job­ban, néhány perc alatt 8-10 pontos előnyre tett szert, amit a hazai együttes Hegedűs és Kardos jó játékával a félidő közepéig ledolgozott (10. perc: 19-18). Vétek edző időt kért, rendezni próbálta a so­rokat, az első félidőt mégis a Fehérvár zárta kedvezőbb helyzetben. Szünet után Hosszúék öt perc alatt 13-0-át vertek a ha­zaiakra, fordítottak, és a 38. percig úgy tűnt, hogy izga­lommentes győzelmet arat­nak. Két perccel a mérkőzés vége előtt azonban egyenlített a Fehérvár (71-71). Hét má­sodperccel a lefújás előtt Ko­vács értékesítette a két bünte­tőt, ezzel már négy ponttal vezetett a Bajai Honvéd, és így már az sem számított, hogy az utolsó másodpercben Rajkó hárompontos kosarat dobott. A mérkőzés után a Honvéd legértékesebb kosarasa, a 37. születésnapját ünneplő Hosz- szú István azon bosszanko­dott, hogy nem 37, hanem 38 pontot dobott. Csupán az vi­gasztalta, hogy az a plusz­pont, amivel túlteljesítette a Hosszú István tervet, a bajai csapat győzel­mét jelentette. Ifj. Vétek Frigyes: - Fontos meccset nyertünk, mert így négy győzelemmel és két ve­reséggel kezdjük majd január 16-án a rájátszást. IKARUS KC- BAJAI EFSK 89-62 (49-25) NB I/B Kék-csoport, női kosárlabda-mérkőzés: Szé­kesfehérvár, 100 néző. Vezet­te: Major, Reisz. Bajai EFSK: Mázsár 9, Hor­váth 23/6, Ácsai 15/3, Kan­csár 2, Obádovics 9. Csere: Bí­ró 4, Greksa, Kiss 6. Edző: Pump Gábor. A sérülések és betegségek által megtizedelt, irányító, és center nélkül játszó bajai csa­pat csak a tisztes helytállás­ban reménykedhetett a cso­port egyik legjobb csapatának otthonában. A Sugovica-parti lányokat az első félidőben meglepte a hazaiak agresszív védekezése, így csak ritkán találtak be a kosárba. Szünet után azonban vállalták a kö­zelharcot, és a második fél­időt majdnem döntetlenre hozták. HÍREK Szuper focitorna A megyei labdarúgó-szövet­ségek közül elsőként Bács- Kiskunban vállalkoznak ar­ra, hogy egész télen át tartó teremlabdarúgó-sorozattal döntsék el, melyik csapat ; lesz a megye bajnoka. A négy helyszínen játszandó tornákon kvalifikálhatják magukat a csapatok a február 22-én Kecskeméten tartandó szuperdöntőre, amely egész napos programjával a labda­rúgás ünnepe lesz. Kapros sikere Kapros Anikó győzelemmel mutatkozott be a Key Biscayne-i, nem hivatalos, korosztályos tenisz-világbaj­nokságon, a 15. helyen ki­emelt Gubacsi Zsófia azon- / ban vereséget szenvedett, így búcsúzott. Horváth vezet A Budapesten zajló, Első Szombat elnevezésű nemzet- ;; közi sakkverseny kilencedik i: fordulója után Horváth Csa­ba áll az élen 6 ponttal a nagymesteri mezőnyben, megelőzve az orosz Alekszandr Vaulint (5.5) és Csiszár Csabát (5). Villámcsapás Lovaglás közben villámcsa­pás végzett egy ausztrál zso­kéval az ascoti lóversenypá­lyán. A 22 éves Damion Beckett profi versenyző § azonnal meghalt, amikor egy reggeli edzés közben hirtelen kitört a vihar, és egy villám belecsapott a lovasba. Erőszakért börtön Nikola Bulatovicsot, a jugo­szláv férfi kosárlabda-váloga­tott centerét három év bör­tönbüntetésre ítélték egy tizenöt éves lány megerősza­kolása miatt. A Buducsnoszt csapatának centere a vádak szerint márciusban, Belgrád- ba érkezése után erőszakolta meg a kislányt, aki interjút készített vele az iskolaújság számára. Edzőváltás Kiskőrösön Közös megegyezéssel szerző­dést bontott Farkas József edzővel a Kiskőrös KKC férfi kézilabdacsapatának vezetése - tájékoztatta lapunkat Virág László szakosztályigazgató. Az NB I-es újonc kiskőrösi­ek a legutóbbi fordulóban a szolnokiaktól szenvedtek vere­séget hazai pályán. A csapat­nak ez volt az ötödik pontja, amelyet nem tudott otthon tar­tani, és sokan rebesgették már a nézőtéren is az edzőváltást. A csapat sokáig a 6. volt, de a sorozatos pontvesztések mi­att lecsúsztak a 9. helyre. A szezon közbeni edzőváltásra elsősorban azért került sor, mert a nyáron jelentősen meg­erősített csapat nem úgy sze­repelt, ahogyan azt elvárta a szakosztályvezetés. A csapat játékában nem történt előrelé­pés, ami szintén közrejátszott Farkas József edző meneszté­sében. A szakosztályigazgató el­mondta, hogy az idényből hát­ralévő két mérkőzésen megbí­zott edzőként Harangozó Pé­ter, az eddigi másodedző irá­nyítja majd a csapatot. A kis­kőrösiek új edzővel szeretnék folytatni a tavaszi bajnoki idényben, jelöltjük is van, aki­vel már tárgyaltak. Információnk szerint egy neves magyar szakember - aki jelenleg külföldön dolgozik -, foglalja el a megüresedett he­lyet a kiskőrösi kispadon. A németek ellen több kell Váratlan vereséget szenvedett a magyar női kézilabda-váloga­tott hétfőn az osztrákoktól (26-21) a Hollandiában zajló Európa-bajnokságon. Mocsai Lajos, a magyar válogatott szö­vetségi kapitánya így értékelte a történteket a mai, németek elle­ni mérkőzés (20 óra) előtt:- Csapatom tagjai a túlmoti- váltság miatt rosszul játszottak, taktikailag beszűkült módon kézilabdáztak. Véleményem szerint hétfői ellenfelünk a cso­port legjobb csapata, de ezzel együtt nem mentem fel a válo­gatott tagjait. Az osztrákok el­len csak Kántor Anikó és Siti Beáta játékával lehettem elége­dett, habár ők is csak küzdő- szellemben emelkedtek az átlag fölé. A három mérkőzésen szer­zett négy ponttal jelenleg a min­ket megillető helyet foglaljuk el a csoportban. Remélem, hogy a Németország elleni, szerdai ta­lálkozón már jobb teljesítmény­re lesznek képesek a lányok. Parasztkolbász lkg , Alpia csokoládék Mizo tartás tej 1,5% 11 99 Gesztenyemassza «0g Senna margarin kocka 250 g OA Limessa alma-, narancs ital 12%, II __ uborka (6-9 cm) 99,­Don Alvaro őrölt kávé 250 g ooe Arany kakaó 125 g Alupakk 20 m Karácsonyi akció december 1-jétől 24-éig az ország valamennyi Jééé diszkontjában Akciós áraink a készlet erejéig érvényesek. Finomliszt Három Királyok sör lkg : 39,- 8 °'51 TO .. SZENZÁCIÓS * PEUGEOT FinCinSZÍfOZás! A Peugeot teljes típusválasztékára 30% INDULÓ RÉSZLETTEL w^v Q% KAM A1TAL ELVIHETŐ BOXER Az Ön szolgálatára született! a Százféle munka létezik, de mindegyikhez akad egy BOXER! 4 téli gumi felnivell (Készpénzes vásárlás eseténl) PARTNER A számoké a szó! Partnerek, akikre számíthat! EXPERT Bőven van hely... Könnyen pakolható, tágas rakodótér, Jelentős terhelhetőség! 4 téli gumi felnivell (Készpénzes vásárlás eseténl) Teljes típusválaszték, hitel, lízing, tartós bérlet valamint használtautó-beszámítás GYÁRI ALKATRÉSZEK KIS- ES NAGYKERESKEDELMI Szervizünk vó Halja; Peugeot és: bármilyen más szgfc. és tok. Toljos körö szervizelését. Továbbá: a Peugéot tervezői által közösen ÁRUSÍTÁSA, SZERVIZELÉSE társmodellek garancián Ián javítását. Pl. DUCATO, SCUOO, JUMPEB Sfh. carliON Kecskemét, Szt. László \4crt. 33.-íviteííxf- eaí*Ssjsíiiz Tel.: 74/41W94