Petőfi Népe, 1998. október (53. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-12 / 239. szám

1998. OKTOBER 12., HÉTFŐ SPORT 9. OLDAL Gyenge játékkal kötelező magyar győzelem EB-selejtező Akasztón Ma Kecskeméten: Grúzia-Bulgária Azerbajdzsán-Magyarország 0-4 (0-0) Európa-bajnoki selejtező lab­darúgó-mérkőzés, 7. csoport, 2. forduló, Baki 2500 néző, ve­zette: Stéphené Bre (francia). Azerbajdzsán: Kramarenko - Agajev, Aszadov, Abusov, Gajszumov - Licskin, Szirhajev, Kerimov, Kambarov - Rzajev, Kurbanov. Magyarország: Király - Se­bők - Fehér, Hrutka, Mátyus - Dárdai, Illés, Pisont - Lisztes, Horváth, Hamar. Csere: Asza­dov helyett Szulejmanov (51.), Gambarov helyett Kaszumov (56.) Kramarenko helyett Zsiv­­kov (60.), illetve Horváth he­lyett Fehér M. (6.), Sebők he­lyett Korsós (65.), Lisztes he­lyett Dombi (75.). Sárga lap: Licskin (57.), illet­ve Fehér (30.) Dombi (77.) Hrutka (78.). Piros lap: Licskin (62.). Már az első percben meg­szerezhette volna a vezetést a magyar csapat. Horváth szer­zett labdát, egyedül vezethette azt a kapura, azonban a kivető­dő Kramarenko a 16-osnál bra­vúrosan mentett. Horváth a gólhelyzetnél megsérült, a 6. percben Fehér állt be a helyére. Mozgalmas csata folyt a pá­lyán, a kapuk azonban nem ke­rültek veszélybe. A magyarok­nál Pisont gyűjtögette a labdát a középpályán, Dárdai inkább hátul, míg a harmadik közép­pályás Illés elöl segített be. A 31. percben Illés került a 16- oson belül a földre, nem ön­szántából, majd Sebők hagyott ki nagy helyzetet, jobbról, 4 m­­ről a kapusba fejelte a labdát. A magyarok léptek fel táma­dólag a szünetet követően is, de az első helyzet Licskin előtt adódott, az azeri játékos azon­ban balról, 15 m-ről mellé lőtt. A hazaiak bátrabbá váltak, töb­bet birtokolták a labdát. Az 59. percben a fellazult azeri véde­lem között Hamar gurított kö­zépre és Dárdai 10 m-ről a ka­puba bombázott (0-1). A 62. percben emberelőny­be került a magyar válogatott, Licskin műesését sárga lappal díjazta a játékvezető, s mivel ez már a második volt neki, ki­állították. A 84. percben 11-es­­hez jutottak a magyarok. Egy kényszerítőzés után Korsós lé­pett ki, akit buktattak a a hazai védők a 16-oson belül. A meg­ítélt büntetőből Illés biztosan lőtte a labdát a hazai kapuba (0-2). A teljesen szétzilált és ked­­veszegett védők mellett folyta­tódott a magyar gólgyártás. A 88. percben Pisont értékesített egy tökéletesen kijátszott hely­zetet (0-3), majd Fehér a 90. percben a védők között, kö­zépről 10 m-ről bombázott az azeri kapuba (0-4). Bicskei Bertalan magyar szövetségi kapitány: - A má­sodik félidő alapján megérde­melten nyertünk. Vagif Szadihov, az azeri szövetségi kapitány: - Sajnos nem tudtuk megismételni a fia­taljaink pénteki bravúrját, job­bak voltak a magyarok. Kovács Attila, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke:- Nagyon nehéz mérkőzés volt. A végeredmény ellenére, úgy gondolom, szerdáig na­gyon sokat kell tenni a szövet­ségi kapitánynak, hogy a ro­mánok ellen ütőképes csapatot tudjon összerakni. Azt hiszem, a románok ellen az azeriek el­leni játék kevés lesz. Magyarországon rendezik az if­júsági, 18 éves labdarúgók Eu­rópa-bajnoki selejtezősorozata egyik csoportjának küzdelmeit, három együttes részvételével. A csoport harmadik tagja, Grúzia hétfőn 14 órakor lép pályára, a kecskeméti találkozón Bulgária lesz az ellenfele. Magyarország-Bulgária 1-1 (0-0) Akasztó, 500 néző, V: Kollari (albán) Magyarország: Erdélyi - Keller - Udvari, Szollár - Tokodi - Simek, Kincses, Hajnal, Ko­vács - Mogyoródi, Kiss. Bulgária: Tosher - Kosztov - Popov, Karaszlarov, Barbanov - Sztojlov, Djanbazov, Nyikolov, Kolev - Damiano, Valkov. Csere: Kincses helyett Fekete (52.), Tokodi helyett Hompoth (66.), Mogyoródi helyett Kor­mos (88.), illetve Djanbazov he­lyett Doncsev (57.), Damiano helyett Kukov (69.), Valkov he­lyett Ljubanov (86.). Sárga lap: Kincses (L), Ud­vari (54.), Hajnal (57.), Kovács (73.), Coliár (95.), illetve Popov (40.), Valkov (42.). 50 perc: Hajnal tolta meg a labdát, amikor elhúzták a lábát. A büntetőt’a sértett a kapu jobb oldalába lőtte (1-0). 61. perc: Barbanov emelte a labdát tíz méterről a magyar ka­puba (1-1). Kitűnt: Erdélyi, Hajnal, Simek, illetve Toshev, Barba­nov. A csoportból az első helye­zettnek a jövő évi Európa-baj­­nokság nyolcas döntőjébe jutá­sért még meg kell mérkőznie a cseh, ukrán, örmény csoport győztesével. Nehéz lesz ellenállni! Nokia 6110 + Pannon QSM előfizetés nettó bruttó 49 500 Ft Nokia 511 □ + Pannon QSM előfizetés nettó 17 SOO Ft bruttó 21 500 Ft Világpremier Nokia 8810 + Pannon QSM előfizetés nettó SS3 600 Ft bruttó 279 500 Ft Ajándék Ha eddig még nem volt mobiltelefonja, készüljön! Ennek az ajánlatnak nehéz lesz ellenállnia! De miért is kel­lene, amikor a Pannon GSM most ennyire kedvező áron kínálja a Nokia három csúcsmodelljét? Sőt, a készülékek mellé Ön most egy CD-t, a Nokia 5llO-es mellé pedig egy plusz előlapot is kap ajándékba! A részleteket megtudhatja területi képviseletünkön (Kecskemét, Petőfi S. u. 8.), vagy hivatalos viszonteladóinknál. Pannon GSM nonstop ügyfélszolgálat: 06 20 920 0200. Készülékajánlatunk szep­tember 24-től október 25-ig, illetve a készlet erejéig tart, és 2 éves elő­fizetői szerződés aláírása esetén érvényes. A Nokia 5llO-es és a Nokia IMOKIA I A A A A A A. A PANNON GSM C ON NEC ! ING PEOPLE 6ll0-es készülékek csak Pannon GSM SÍM kártyával használhatók. Al élvonal*