Petőfi Népe, 1998. augusztus (53. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-24 / 197. szám

10. oldal Labdarúgás 1998. augusztus 24., hétfő ___________________________________Labdarúgó IVb i. __________________________________ A mérkőzés végére elfogyott az erő KECSKEMÉTI FC- DEMECSER 0-3 (0-1) Kecskemét, 400 néző. Vezette: Jenei (Birincsik, Márta). KFC: Németh - Hegedűs, Wendler, Gligorovics, Ora- vecz (Tóth Gy. a szünetben), Nagy G., Kislőrincz (Csurgai a 66. p.), Ábrahám, Vidákovics (Szilágyi a 72. p.), Collins, Bimbó. Edző: Lódi László. Demecser: Petranics ­Horváth, Vacsilja (Torda az 56. p.), Hudák, Szűcs, Lente (Gombkötő az 56. p.), Seres, Balogh, Szilágyi (Tanyi a 66. p.), Lehoczki, Mérész. Edző: Rozsnyai Béla. Sárga lap: Lente a 16., Va­csilja a 31., Balogh a 36. perc­ben. Kiállítva: Bimbó a 11. percben. 6. perc: Wendler a szöglet- zászló mellől szabadrúgásból a felső lécet találta el. 10. perc: Mérész a bal olda­lon elfutott. Pontos beadását Szilágyi 7 méterről fejelte a jobb sarokba, 0-1. 11. perc: Bimbó hátulról próbált becsúszva szerelni, mire a játékvezető kiállította. 25. perc: Collins beadására Vidákovics ugrott fejelni, de nem találta el a labdát. 33. perc: Hegedűst a 16- oson belül buktatták, de a bíró továbbot intett. 48. perc: Collins beadása átcsúszott a védők között, majd kipattant a 16-osra, Nagy G. elé, aki ballal rá akarta szúrni, de eltolták a labdától, így nem találta el a kaput. 50. perc: Balogh közelről a kifutó kapusba lőtt. 60. perc: Balogh lövése Németh kapus lábáról felper­dült, és a védők szögletre men­tettek. 92. perc: Lehoczki cselezés közben jobbra keveredett, és a kimozduló kapus mögött a há­lóba lőtt, 0-2. 93. perc: A leálló védők kö­zött Lehoczki 5 méterről fejelt a kapu közepébe, 0-3. A kecskeméti csapat tíz per­cen keresztül rohamozott. Az­után az első - igazán minta­szerű - vendégtámadásból ve­zetést szerzett az ellenfél. Ezt követően a Demecser játékosai a saját 16-osuk előterébe hú­zódva verték vissza a hazai ro­Kecskeméti FC-Demecser demecseri játékos mellett. hamokat, amelyekben sajnos kevés volt az elképzelés. A vendégek gyors kontrái való­jában több veszélyt jelentettek. A második félidőben kie­gyenlített játék folyt, mindkét oldalon kihagyott helyzetek­kel. A KFC emberhátrányban küzdve a végére elfáradt. A já­tékvezető hosszabbított, s ek­kor még két gólt szereztek a vendégek. Kitűnt: Németh, Truczka, Nagy G. Collins, illetve Ba­logh, Lehoczki, Mérész. Lódi László: -Több mint 80 percig játszottunk ember- hátrányban. A végére elfogyott az erő. Rozsnyai Béla: - Csapa­tunk jól és okosan játszott. A második félidőben csak idő kérdése volt az újabb gól. SOPRONI FAC- TISZKÉCSKE 2-0 (2-0) Sopron, 2000 néző. Vezette: Kéri (Horváth S„ Répássy). Soproni FAC: Milchram - Csenteri, Böjté, Szabó B., Fe- renczy (Kiss Cs. 58.), Varga K., Czipper, Zahorán, Taródi, Sütöri (Gál a 72.), Stefanov (Lahos a 61.). Edző: Vágó At­tila. Tiszakécske: Varga Z. - Balia L., Serban, Barna Zs., Molnár (Izsák 72.), Zováth, 0-3! Collins adja be a labdát a FOTÓ: B. R. Mikóczi, Besserman (Belvon 22.), Bujáki (Barna G. a szü­netben), Babai, Török. Edző: Tóth Dénes. Sárga lap: Varga K. a 19., Balia a 37., Zahorán a 43., Gál a 77., Barna Zs. a 81., Mikóczi a 83. percben. 10. perc: Stefanov 25 méte­res, jól helyezett szabadrúgása a sorfal fölött a jobb sarokba vágódott, 1-0. 31. perc: Czipper indította a védők közül kilépő Zahoránt, aki három méterről a lécet ta­lálta telibe. A kipattanó labdát Sütöri küldte ismét kapura, ám az Balláról szögletre pattant. 36. perc: Zahorán 18 mé­terről lövésre szánta el magát, labdája Zováthon megpat­tanva az elmozduló kapus mel­lett a bal sarokban kötött ki, 2-0. 55. perc: Molnár a szöglet- zászló közeléből középre ívelt szabadrúgását a berobbanó Mikóczi öt méterről, óriási helyzetben kapu fölé vágta. 71. perc: Molnár 16 méteres szabadrúgása a jobb kapufán csattant. A kivágódó labdát Török ismét kapura emelte, ám a soproni kapus, Milchram ve­tődve hárított. 77. perc: Gál buktatta Bel­vont a 16-os vonalánál. A sza­badrúgást a sértett a felső sa­rok mellé csavarta. 80. perc: Belvon remek labdájával Mikóczi lépett ki, lefutotta az egész soproni vé­delmet, 11 méterről lőtt, a ka­pus bravúrral védett. 86. perc: Mikóczi középre adott labdáját Török lekezelte, majd 13 méterről a jobb kapu­fára lőtte. Az első négy fordulóban mindössze egy pontot szerzett hazaiak agresszív letámadása nem ízlett a kécskei csapatnak. A középpályás sor különösen gyengén játszott, így a hazaiak többször létszámfölénybe ke­rültek, és gólt is szereztek. Besserman sérülése után a vendégek edzője a cserével a támadósort próbálta erősíteni, nem sok sikerrel. Játékuk egyre görcsösebbé vált, a nagy kedvvel futballozó hazaiak pedig újabb gólt értek el. Szünet után rendezte sorait a kécskei csapat, ötletesebben játszott, és egyre többször ala­kított ki veszélyes helyzetet a hazai kapu előtt. A soproniak kétségbeesetten őrizték elő­nyüket. A szerencse azonban elpártolt a vendégek mellől, akik két kapufát is lőttek, a soproni hálóba viszont nem tudtak betalálni. Kitűnt: Csenteri, Szabó B., Ferenczy, Varga K„ Zahorán, ill. Serbán, Barna G., Belvon. Vágó Attila: :- Az első fél­időben jól és eredményesen játszottunk, a másodikban pe­dig nagy akarással és némi szerencsével. Tóth Dénes: - Felháborító első félidei teljesítményünk után a második játékrészben már a Fortuna segítségét sem érdemeltük meg. Az NB I. állása 1. Salgótarján 5 5­­13- 6 15 2. Tatabánya 5 4 1­14- 7 13 3. Demecser 5 4­1 13- 8 12 4. Soroksár 5 4­1 8- 9 12 5. Szolnok 5 3 2­6- 2 11 6. Nagykanizsa 5 3 1 1 13- 6 10 7. Szeged 5 3 1 1 13- 7 10 8. Komló 5 2 2 1 6- 5 8 9. Érd 5 2 1 2 8- 7 7 10. Tiszakécske 5 2 1 2 3- 3 7 11. Matáv Sopron 5 1 3 1 11-11 6 12. Tiszavasvári 5 1 3 1 5- 5 6 13. Komárom 5 1 1 3 9- 9 4 14. Soproni FAC 5 1 1 3 7-11 4 15. Tiszaújváros 5 1 1 3 5- 9 4 16. Békéscsaba 5 1 — 4 8-11 3 Hajdúszoboszló 5 1­4 8-11 3 18. Kaposvár 5 — 2 3 3- 9 2 Kecskemét 5 — 2 3 3- 9 2 20. Pécsi MFC 5­­5 5-16­További eredmények: Érd-Békéscsaba 2-1, Salgótaiján-Hajdúszoboszló 2-0, Soroksár- Kaposvár 2-1, Tatabánya-Szeged 4-3, Komló- Matáv Sopron 2-2, Szolnok-Komárom 3-1, Ti- szavasvári-Pécs 3-1, Nagykanizsa-Tiszaújvá­ros 3-0. Nb ii. Keleti Csoport IVb iii. Alföld Csoport Szünet után fordítottak KEREKEGYHÁZA- JAMINA SE 5-1 (0-1) Kerekegyháza, 400 néző. Ve­zette: Deme. Kerekegyháza: Malecz - Váczi, Kulman A. (Varga), Kulman R., Kovalcsik (Lovas), Szabó, Torbavecz, Máté, Duz- math (Pécsi), Juhász, H. Szabó. Edző: Bende József. 16. perc: Egy kapu elé ívelt beadásnál Malecz és Váczi egymásra várt, ezt kihasználva Iszáka egy méterről a hálóba po­fozta a labdát, 0-1. 52. perc: Szabó szögletrú­gása után Juhász 3 méterről fejelt a rövid sarokba, 1-1. 55. perc: Szabó szögletét a berobbanó Torbavecz fejelte 5 méterről a hálóba, 2-1. 62. perc: Szabó jobb oldalról beívelt szabadrúgását Torba­vecz magasra felugorva, 7 mé­terről fejelte a hálóba, 3-1. 72. perc: Kulman R. remekül tálalt Juhász elé, aki a kifutó ka­pus mellett 10 méterről helyezett a hálóba, 4-1. 85. perc: A 16-oson belül Ju­hász Torbavecz elé tolta a labdát, aki 11 méterről okosan, a lábak között a hosszú sarokba lőtt, 5-1. Az első félidőt a hazai csapat „átaludta”. Szünet után az egész pályás letámadásra áttérő Kere­kegyháza minden támadása gól­veszélyt jelentett. Helyzetei alapján nagyobb arányban is nyerhetett volna a hazai csapat. Kitűnt: T orbavecz (a mezőny legjobbja), H. Szabó, Máté, Ju­hász, illetve Pusztai, Kurilla. Ifjúsági eredmény: 3-0. BAJA-MEZŐBERÉNY 3-1 (1-1) Baja, 200 néző. Vezette: Kalmár. Baja: Kámán - Csepregi, Viszmeg, Goretich K., Szabó, Milassin (Goretich G.), Kiss, Földvári, Czifra, Hegyi (Visz­meg Z.), Hangya (Szőnyi). Edző: Raffai Rudolf. 33. perc: Földvári rosszul pasz- szolt hátrafelé, Darócz lecsapott a labdára, és kiugratta Göblyöst, aki 16 méterről a jobb alsó sa­rokba helyezett, 0-1. 37. perc: Hangya indult egy ki­ugratásra, ám a 16-osnál a ven­dégek kapusa hamarabb ért a labdához. Ügyetlenül a bajai tá­madóra rúgta a játékszert, ami magasra perdült, majd a hálóban kötött ki, 1-1. 70. perc: Földvári jó ütemben gurított Viszmeg Z. elé, aki hat méterről nem hibázott, 2-1. 85. perc: Viszmeg B. a félpályá­nál hosszú bedobással ugratta ki Viszmeg Z.-t, aki 18 méterről a kifutó kapus fölött lőtt a háló kö­zepébe, 3-1. Mezőnyfölényben játszott a Baja, ám igazi helyzetet nem tudott kialakítani. A herényiek kontrára vártak, és időnként gyorsan a hazai kapu elé értek. Vezetésükhöz azonban bajai hi- bázás révén jutottak. Szeren­csére hamar sikerült az egyenlí­tés. Fordulás után sem változott a játék képe, ám a bajai nyomás eredményt hozott, és megérde­melt hazai siker született. Kitűnt: Viszmeg Z., Kiss, Hangya, Viszmeg B., illetve La- urinyecz, Darócz. Ifjúsági eredmény: 3-2. MÉLYKÚT­KUNSZENTMÁRTON 2-3 (0-1) Mélykút, 500 néző. Vezette: Makai. Mélykút: Vasuth - Facskó, Schindler, Kárász, Vojnics, Fe­kete, Szabó, Kovács, Margit, László, Velez (Mihail). Edző: Alföldi Albert. 43. perc: A mélykúti kaputól 6 méterre egy lecsorgó labdára Bende csapott le, s a bal alsó sa­rokba lőtt, 0-1. 65. perc: Mihail buktatásáért 1 l-eshez jutott a Mélykút, ebből Margit lőtt gólt, 1-1. 68. perc: Palla egészen az ötösre dobta be a labdát, Csikóst kivéve mindenki elmélázott, így ő senkitől sem zavarva a hálóba perdített, 1-2. 80. perc: Kárász jobb olda­lon, a félpályánál szerzett labdát, kettőt lépett vele, majd kapura ívelt. A Berta általt kiütött labdát Kovács fejelte a hálóba, 2-2. 85. perc: Egy előreívelt lab­dával Csikós kicselezte Vojni- csot, majd 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 2-3. A tartalékosán felálló Mély­kút két potyagólt bekapva vesz­tette el második hazai meccsét. Kitűnt: Kárász, Fekete, Ko­vács, illetve Csikós, Palla, Föld­vári, Tóth Tibor. Ifjúsági eredmény: 1-0. NB III., Alföld-csoport 1. Hódmezővásárhely 3 3 11-3 9 2. Kisújszállás 3 3 — 6-1 9 3. Szajol. 3 3 — 7-3 9 4. Gyomaendrőd 3 2 1 ­4-2 7 5. Csongrád 3 2- 1 8-5 6 6. Kunszentmárton 3 2- 1 7-4 6 7. Örkény 3 1 1 1 5-5 4 8. Baja 3 1- 2 4-4 3 9. Kerekegyháza 3 1- 2 7-8 3 10. Mélykút 3 1- 2 5-6 3 11. Mezőberény 3 1- 2 4-6 3 12. Makó 3 1- 2 3-6 3 13. Jamina 3 1- 2 3-7 3 14. Békés 3 ­2 1 1-4 2 15. Battonya 3 ­- 3 0-5 ­16. Malév SC 3 ­- 3 2-8 ­A hosszabbításban lőtt góllal mentett pontot a Félegyháza Eredmények: Battonya-Gyomaendrőd 0-1, Hvásárhely-Örkény 5-2, Békés-Kisúj szállás 0-3, Malév-Makó 1-3, Szajol-Csongrád 3-2. KTK HUNGARY MEAT- EGER 2-2 (1-0) Kiskunfélegyháza, 1500 néző. Vezette: Nyekita (Péter, Vi­lági). KTK Hungary Meat: Bánó - Márics, Farkas, Tokaji, Pet- rók (Fekete I. a 85. percben), Lapsánszky (Valkovics 89.), Csincsák, Fekete Zs., Bognár, Fórizs, Kiss (Truczka 80.). Edző: Vereb István. Eger: Molnár - Kovács, Hompoth, Baranyai, Márton, Némedi, Berecz (Montvai 62.), Telek, Bercsényi, Hajmási (Oláh 72.), Szamosi. Edző: Csuhay József. 13. perc: Lapsánszky a vé­dőkről kipattanó labdát 16 mé­terről a bal alsó sarokba lőtte, 1-0. 79. perc: A csereként beállt Montvai 15 méterről a bal felső sarokba csavart, 1-1. 90. perc: Oláh a Szamositól kapott labdát 8 méterről a bal sarokba lőtte, 1-2. 93. perc: Fórizs buktatásáért szabadrúgást ítélt a játékvezető az egri kaputól 18 méterre. Bognár futott neki a labdának, és lövése a jobb felső sarokba vágódott, 2-2. A küzdelmes mérkőzésen az első félidőben a hazaiak támad­tak többet, és megérdemelt ve­zetést szereztek. Fordulás után az egriek átvették az irányítást, sokkal több helyzetet dolgoztak ki, és a 90. percben már közel álltak a győzelemhez. Ám Bognár hosszabbításban lőtt góljával pontot mentett a Kis­kunfélegyházának. Kitűnt: Márics, Tokaji, Pet- rók, Bognár, illetve Hompoth, Hajmási, Szamosi. Vereb István: - Sírból hoz­tuk vissza az egy pontot. Csuhay József: - A második félidő alapján győzelmet érde­meltünk volna. KISKÖRÖS- BORSOD VOLÁN 1-0 (0-0) Kiskőrös, 400 néző. Vezette: Tóth S. Kiskőrös: Mlinkó - Kovács, B. Szabó, Aszódi, Szénási, Somogyi, Amuncsuk. Boda (Szabó K.), Csehi, Závoda, Farkas. Edző: Földesi János. Borsod Volán: Regős - Szabó, Dobos, Kundrák, Sipos, Szaniszló, Agárdi (Városi), Bocsó, Koszta, Nyeste Cs., Nagy-Varga (Lója). Edző: Bodnár József. 13. perc: Farkas 18 méteres nagy lövését a vendégkapus szépen hárította. 18. perc: Závoda okos labdát adott Csehinek, aki 14 méterről perdített a kapufa mellé. 25. perc: Farkas beadását Boda 8 méterről a bal kapufa mellé küldte. 40. perc: Koszta 20 méteres erős lövését nehezen hárította a hazai kapus. 50. perc: Farkas elviharzott a bal szélen, majd félmagasan középre adott, labdáját Boda a bal alsó sarokba lőtte, 1-0. 70. perc: Csehi balról beívelt labdáját Boda fejelte kapura, Regős azonban hárított. A hazai csapat főleg a máso­dik félidei játékával rászolgált a győzelemre. Kitűnt: B. Szabó, Amun­csuk, Boda, Csehi, illetve Re­gős, Dobos, Koszta. Földesi János: - Amíg a végjátékunk nem javul, addig szenvedni fogunk. Bodnár József: - Tipikus egygólos mérkőzésen a védel­münk hibája döntött. SZEAC-KALOCSA 2-0 (1-0) Szeged, 300 néző. Vezette: Takács (Gyekiczki, Hegedűs). Szegedi EAC: Dobó - Si­mon, Magyar, Dálnaki, Angeli, Görög (Wenner 81.), Babos, Tóth Attila, Makra (Sándor 59.), Kulacsik, Gémes (Lantos 72.). Edző: Tóth Győző. Kalocsai FC: Gojtán - Ko­csis, Aradi, Paletta, Tóth D., Veres, Tóth András, Unyi (Illés 79.), Balogh, Deák, Mácsai. Edző: Czár Ignác. Piros lap: Mácsai (szándé­kos ütésért) a 47. percben. Deák (megsértette a játékveze­tőt) a 65. percben. Dálnaki (második sárga után) a 75. percben. 16. perc: Jobb oldali szöglet után Angeli 5 méterről a kapu közepébe fejelt, 1-0. 66. perc: Tóth Attila 25 mé­terről a bal alsó sarokba bom­bázott, 2-0. A mély talajú pályához job­ban alkalmazkodó hazai csapat biztosan győzött. Kitűnt: Dobó, Angeli, Tóth A., illetve Aradi. Tóth Győző: - Fontos pon­tokat szereztünk. Czár Ignác: - így vezetni egy meccset. . . NB II., Keleti csoport 1. KTK 2. Szegedi EAC 3. Palotás 4. Püspökladány 5. Kiskőrös Nyírbátor 7. REAC 8. Csepel 9. Dunakeszi 10. Eger Hatvan 12. Kazincbarcika 13. Borsod Volán 14. Tápiószecső 15. Gyula 16. Kalocsa 3 2 1 - 10- 3 7 3 2-1 5-36 3 1 2 - 4-15 3 1 2 - 3-15 3 1 2 - 3-2 5 3 1 2 - 3-2 5 3111 5-34 2 1 1 - 2-14 3 111 3-4 4 3 - 3 - 4-4 3 3 - 3 - 4-4 3 2 - 2 - 2-2 2 3-21 2-32 3-12 5-71 3-12 0-51 3 - - 3 1-11 ­További eredmények: Hatvan-Dunakeszi 0-0, REAC-Csepel 0-1, Kazincbarcika-Palotás 1-1, Püspökladány-Gyula 2-0, Nyírbátor-Tápiósze- cső 2-1. A Kazincbarcika-Csepel mérkőzést ké­sőbbre halasztották. Profi Liga A Profi Liga 5. fordulójá­nak eredményei: Dunaferr- ni. Kerület 3-0, Nyíregy- háza-MTK 1-3, Diósgyőr- Kispest 0-0, FTC-Siófok 2- 0, Vác-BVSC 1-0, ZTE- Debrecen 3-0, Győr-Újpest 3-1, Videoton-Gázszer 0-2. A Debrecen-BVSC mérkő­zést szeptember 7-én, a Va­sas-Haladás meccset szep­tember 16-án játsszák. A PNB állása 1. MTK 5 4 1 11- 5 13 2. Diósgyőr 5 3 2­10- 5 11 3. FTC 5 3 2­8- 4 11 Győr 5 3 2­8- 4 11 5. Vác 5 3 1 1 8- 6 10 6. Vasas 4 3 _ 1 11- 6 9 7. Gázszer 5 2 3­6- 2 9 8. Dunaferr 5 3 _ 2 10- 7 9 9. Újpest 5 3­2 10- 9 9 10. Kispest Honvéd 5 2 1 2 6- 9 7 11. ZTE 5 1 2 2 6- 6 5 12. Nyíregyháza 5 1 1 3 8-12 4 13. Videoton 5 1­4 6- 7 3 14. Haladás 4 1­3 3- 4 3 15. BVSC 4 ­2 2 2- 6 2 16. Debrecen 4 ­1 3 3- 8 1 17. Siófok 5 ­1 4 6-12 1 18. III. Kerület 5 ­1 4 3-13 1