Petőfi Népe, 1998. augusztus (53. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-17 / 192. szám

10. oldal Labdarúgás 1998. augusztus 17., hétfő Labdarúgó Nb i Nb m Alföld-csoport Kécskén két perc alatt eldőlt a meccs Tiszakécske-Tiszavasvári 2-0! A vendégjátékos fejese száll kapu felé, Németh beavatko­zásra készen figyeli a labdát. fotó: w. k. e. TISZAKÉCSKE- TISZAVASVÁRI 2-0 (0-0) Tiszakécske, 1500 néző. Ve­zette: Hidasi (Kispál, Herbály). Tiszakécske: Varga - Bállá, Serban, Zováth, Mikóczi, Mo- nár, Besserman, Udvari (Bujáki a 89. percben), Urbán (Csató 60.), Török, Babai (Miklós 87.). Edző: Tóth Dénes. Tiszavasvári: Szabó - Ha- velant, Cap, Szarka, Homann, Szemán, Balogh II. (Németh 72.), Sinka (Takács 74.), Bo- hács (Hegedűs 72.), Balogh I., Csemijenko. Edző: Szikszai Lajos. Sárga lap: Udvari a 45., Szarka a 47., Urbán a 81. perc­ben. Piros lap: Balogh I. a 82. percben. 44. perc: Molnár elfutott a jobb oldalon, beadását Török visszafejelte Urbán elé, aki öt méterről a kapusba lőtt. 67. perc: Besserman több csel után Törökhöz továbbított, aki 17 méterről kilőtte a bal felső sarkot, 1-0. 68. perc: Babai jobb oldali beadását az ellenkező oldalon érkező Mikóczi 8 méterről fe­jelte a jobb alsó sarokba, 2-0. 81. perc: Csató labdát szer­zett, majd el akart iramodni Ba­logh I. mellett, aki hátulról fel­rúgta. A játékvezető kiállította a tiszavasvári játékost. Két ellentétes félidőt látha­tott a közönség. Az elsőben ki­egyenlített volt a küzdelem, a másodikban a kécskei csapat taktikusan, ötletesen játszott. Két perc alatt két gólt lőtt és ez­zel biztosan nyert. Kitűnt: Varga, Seban, Tö­rök, Zováth, Babai, illetve Szabó, Cap, Szemán. Tóth Dénes: - Győzelmünk értékét növeli, hogy jól játszó ellenfelet győztünk le. Szikszai Lajos: - Két perc alatt eldőlt a három pont, a ta­lálkozó sorsa. K. Á. MATÁV SOPRON- KECSKEMÉTI FC 2-2 (0-1) Sopron, 700 néző. Vezette: Kéri (Molnár, Puskás). MÁTÁV Sopron: Borsi - Lantai, Szabados, Sánta, Bog­nár, Perger (Nagy J. az 57. percben), Horváth R„ Farkas B. (Varga K. 57.), Kulcsár, Ta­kács, Körmendi (Tikosi 57.). Edző: Róth Antal. Kecskeméti FC: Németh - Hegedűs, Wendler, Gligoro- vics, Oravecz (Szilágyi Á. 80.), Nagy G. (Tóth Gy. 62.), Kislő- rincz, Ábrahám, Vidákovics, Collins, Bimbó. Edző: Lódi László. 25. perc: Ábrahám szép csel után 22 méterrel alig lőtt a bal felső sarok fölé. 30. perc: Bimbó átadása után Ábrahám került helyzetbe, de a lövés előtt a kapus leszedte a lábáról a labdát. 32. perc: Nagyszerű kontra után Abrahám „forintos” lab­dával ugratta ki Collinst, aki a kifutó Borsi mellett a kapuba lőtt, 0-1. 52. perc: Ábrahám bal olda­lon, az alapvonalról ragyogóan adott a kapu elé, és Bimbó 8 méterről a jobb alsó sarokba fejelt, 0-2. 67. perc: Varga K. középre csavart szabadrúgását Takács kétszer is kapura lőtte, ám Né­meth mentett. Harmadszor Ti­kosi elé került a labda, aki a lá­bak között a léc alá lőtt, 1-2. 94. perc: Kulcsár indítását a kilépő Tikosi Németh mellett a kapu közepébe gurította, 2-2. Az első húsz perc kiegyenlí­tett játéka után a vendégek ke­rültek fölénybe. Taktikus, fe­gyelmezett játékkal rukkoltak ki, a vezetést is megszerezték. Ám a bírók megfosztották a Kecskeméti FC-t a győzelemtől részrehajló játékvezetésükkel. Kitűnt: Lantai, Sánta, Ti­kosi, Takács, illetve Németh, Ábrahám, Bimbó, Collins. Róth Antal: - Küzdőszel­lemünknek köszönhetően pon­tot mentettünk. Lódi László: - A hosszabbí­tásban gólt kapni nem öröm, de nyilván nem véletlen, hogy is­mét az utolsó percekben vesz­tettünk pontokat. Fiatal csapa­tom idegileg nem bírja a haj­rát. Dr. K. Gy. Az NB I állása 1. Salgótarján 4 4­­11- 6 12 2. Szeged 4 3 1 — 10- 3 10 3. Tatabánya 4 3 1­10- 4 10 4. Demecser 4 3 — 1 10- 8 9 5. Soroksár 4 3­1 6- 8 9 6. Szolnok 4 2 2­3- 1 8 7. Nagykanizsa 4 2 1 1 10- 6 7 8. Tiszakécske 4 2 1 1 3- 1 7 9. Komló 4 2 1 1 4- 3 7 10. Matáv Sopron 4 1 2 1 9- 9 5 11. Komárom 4 1 1 2 8- 6 4 12. Érd 4 1 1 2 6- 6 4 13. Tiszaújváros 4 1 1 2 5- 6 4 14. Hajdúszoboszló 4 1­3 • 8- 9 3 15. Békéscsaba 4 1 — 3 7- 9 3 16. Tiszavasvári ■ 4­3 1 2- 4 3 17. Kecskemét 4­2 2 3- 6 2 18. Kaposvár 4­2 2 2- 7 2 19. Soproni FAC 4­1 3 5-11 1 20. Pécsi MFC 4­­4 4-13­További eredmények: Tiszaújváros-Tatabánya 1-1, Pécs-Szolnok 0-1, Békéscsaba-Salgótaiján 3-4, Szeged-Komló 2-1, Demecser-Soproni FAC 4-0, Kaposvár-Nagykanizsa 1-2, Hajdú- szoboszló-Soroksár 6-0, Komárom-Érd 4-0. Nb ii Keleti Csoport A megyei rangadó végére összeomlott a Kalocsa KALOCSAI FC­KTK HUNGARY MEAT 0-5 (0-2) Kalocsa, 700 néző, vezette: Krista (Zádori, Bárány). Kalocsa: Gojtán - Iván (Ko­csis a 37. p.), Aradi, Tóth D., Kovács, Unyi, Balogh, Paletta, Mácsai (Farkas R. a 65. p.), Deák, Tóth A. (Veres a 63. p.). Edző: Czár Ignác. KTK Hungary Meat: Bánó - Farkas, Márics, Tokaji, Pet- rók, Lapsánszki (Truczka a 69. p.), Csincsák, Fekete, Fórizs, Bognár (Valkovics a 82. p.), Kiss (Fekete I. a 73. p.). Edző: Vereb István. 4. perc: Bognár 16 méteres emelése a felső lécen csattant, majd üggyel-bajjal mentettek a hazai védők. A kontratámadás­nál Deák került gólhelyzetbe, de kimaradt a lehetőség. 11. perc: Bognár 25 méteres szabadrúgást végzett el. Jobb lábas lövése után a bal felső sa­rokból pánikszerűen elköltöz­tek a pókok, 0-1. 16. perc: Bognár került vá­ratlanul helyzetbe, ám 11 mé­terről a kapu fölé emelt. 29. perc: Fórizs jobb oldali beadását Petrók visszafejelte középre, és Lapsánszki a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 0-2. 54. perc: Unyi 22 méterről nagy lövést eresztett meg, Bánó vetődve hárított. 63. perc: Bognár 18 méteres szabadrúgását Gojtán védte. 65. perc: Paletta 17 méterről váratlanul lövésre szánta el magát és a labda alig kerülte el a kaput. 78. perc: Paletta szabadrú­gása után Deák csúsztatott a kapu mellé. 81. perc: Petrók húzott el a jobb oldalon. Az alapvonal kö­zeléből beadott, Bognárnak még arra is volt ideje, hogy megnézze, hova helyezkedik Gojtán, 0-3. 82. perc: Márics szabadrú­gásból a hosszú felső sarokba vágta a labdát, 0-4. 83. perc: Fórizs Truczka be­adását értékesítette, 0-5. A megyei rangadóra várat­lanul kevesen voltak kíván­csiak. Tapogatózó játék után a vendégek szereztek vezetést. A félidő közepén egyenrangú csapatok küzdelmét láthatta a közönség. Az elsőfélóra végére újabb találatával a KTK el is döntötte a találkozó sorsát. A második félidő végén 3 perc alatt 3 gólt kapott a hazai csa­pat, így kiütéses vereséget szenvedett. Érthetetlen a hazai csapat összeomlása. Kitűnt: senki, illetve Ma- rics, Petrók, Bognár, Fórizs, Farkas. Czár Ignác: - Újabb ka­tasztrofális vereség, amit túl­zottnak tartok annak ellenére, hogy nagyobb tudású játéko­sokból álló együttes ellen szen­vedtünk vereséget. Vereb István: -Minden rossz széria megszakad egy­szer. Kalocsán több mint tíz éve nem nyertünk. CSEPEL- KISKŐRÖS 1-1 (1-0) Csepel, 400 néző. Vezette: Herbály (László, Péter). Csepel: Túri - Körösi, Be- reczki, Fekete, Veimola (Gom­bos K.), Papp, Semsei, Németh, Korlovszky (Bodzsár), Szintai (Máté L.), Nagy T. Edző: Gás­pár József. Kiskőrös: Mlinkó - Kovács (Sárközi), Szabó, Aszódi, Szé- nási, Somogyi, Amuncsuk, Pecznyik, Csehi, Rumán (Boda), Farkas. Edző: Földesi János. Kiállítva: Fekete-(Csepel) a 2. sárga után, a 94. percben. 10. perc: Egy szögletből be­ívelt labdát Szintai az elalvó kiskőrösi védők mellett fel­ugorva fejelt a kapuba, 1-0. 16. perc: Szép egyéni akció után Semsei 10 méterről alig lőtt mellé. 24. perc: Pecznyik nagy szabadrúgása a kapufán csat­tant. 32. perc: Rumán erős lövé­sét hárította a hazai kapus. 42. perc: Csehi szabadrú­gásból hajszállal lőtt a kapufa mellé. 44. perc: Pecznyik nagy lö­vését csak szögletre tudta tolni Túri. A II. félidő kiskőrösi táma­dásokkal kezdődött. A vendé­gek fölényét három szöglet és egy szép Somogyi-fejes jelezte. 70. perc: Bodzsár óriási lö­vése a kapufán csattant. 94. perc: Csehi futott el a bal oldalon, Fekete pedig felvágta. A csepeli játékos megkapta második sárgáját, majd a piros lapot is. A megítélt szabadrú­gást Csehi ívelte középre és a jókor érkező Szénási a hálóba fejelt, 1-1. Bár nagyon nehezen született meg a döntetlen, mégis igazsá­gosnak mondható. A szikrázóan kemény mérkőzésen a piros mellett hét sárga lapot - ötöt a Csepel, kettőt a Kiskőrös kapott - is kiosztott a bíró. A sok sérü­lés, ápolás miatt mindkét fél­időben hosszabbított. Kitűnt: a hazai edző szerint senki, illetve Mlinkó, B. Szabó, Aszódi, Szénási, Pecznyik. Gáspár József: - A századik percben elfogyott a koncentrá­ció. Földesi János: -A játék képe alapján akár nyerhettünk is volna. NB II, Keleti csoport 1. KTK 2. REAC 3. Palotás 4. Szegedi EAC 5. Dunakeszi 6. Hatvan 7. Borsod Volán Eger Kiskőrös 10. Nyírbátor Püspökladány 12. Csepel Kazincbarcika 14. Tápiószecső 15. Gyula 16. Kalocsa 2 2 - - 8-1 6 21 1-5-24 2 1 1-3-0 4 2 1-13-33 2 1-13-43 2-2-4-42 2-2-2-22 2-2-2-22 2-2-2-22 2-2-1-12 2-2-1-12 1-1-1-11 1-1-1-11 2-114-51 2-110-31 2 - - 2 1-9­További eredmények: Borsod Volán-Kazinc- barcika 1-1, Tápiószecső-Hatvan 3-3, Palotás- Püspökladány 0-0, Eger-REAC 1-1, Dunake- szi-SZEAC 2-1, Nyírbátor-Gyula 0-0. A Ka- zincbarcika-Csepel mérkőzést szeptemberben játsszák. Győzelem vezéráldozattal MEZŐBERÉNY- MÉLYKÚT 1-2 (0-1) Mezőberény, 300 néző. Ve­zette: Gyenge. Mezőberény: Gazsó - Saj- ben, Laurinyecz, Molnár, Pecze (Szivák), Győri, Kreisz, Zsib- rita (Nagy K.), Igricz, Darócz, Rácz Zs. (Vári). Játékosedző: Emil Raducu. Mélykút: Vasuth - Facskó, Szűcs, Szabó, Kovács, Fekete, Ivancsán (Babó), Nuszpl Z., Margit (Mihai), László, Velez. Edző: Alföldi Albert. 25. perc: Fekete szabadrú­gása megpattant a sorfalon, s a labda a bal sarokban kötött ki, 0-1. 75. perc: Nuszpl Z. a kiállí­tás sorsára jutott, miután a má­sodik sárga lapját, majd a piro­sat is begyűjtötte. 80. perc: Egy szögletet kö­vetően Molnár közelről a léc alá fejelt, 1-1. 81. perc: Bal oldali szöglet után a jól érkező Velez a jobb sarokba talált, 1-2. 85. perc: Szűcs hátulról fel­vágta Nagyot, amiért a játékve­zető kiállította. 88. perc: Babó szintén a ki­állítás sorsára jutott második sárga lapja után. Az első játékrészben me­zőnyfölényben játszott a ven­dégegyüttes, amely vezetést is szerzett. Szünet után valamivel kiegyenlítettebb lett a játék, vé­gül a vendégek megérdemelt győzelmet arattak. Igaz, közben a Mélykútból három játékos is a kiállítás sorsára jutott. Kitűnt: Gazsó, Sajben, Győri, illetve Szabó, Velez, Facskó. Ifjúsági eredmény: 0-0. KEREKEGYHÁZA- CSONGRÁD 2-3 (0-0) Kerekegyháza, 600 néző. Vezette: Zábrák. Kerekegyháza: Malecz - Váczi, Kulman R. (Lovas), Varga (Kulman A.), Kovalcsik, Torbavecz, Duzmath, Máté, Szabó, H. Szabó (Király), Ju­hász. Edző: Bende József. Csongrád: Sós - Móra, Márta, Pálfi, Koncz, Verebélyi (Forgács), Schal, Szarvas (Sí- ber), Tóth T., Bosánszki, Juhos. Edző: Kurucz István. 47. perc: Szabó félpályáról meredek labdával indította Má­tét, aki a bal oldalon lefutotta a védőket és pontos beadását a berobbanó H. Szabó 5 méterről a hálóba helyezte, 1-0. 55. perc: Móra 18 méteres szabadrúgásból a sorfal fölött a hálóba nyeste a labdát, 1-1. 70. perc: Kulman R. sza­bálytalankodott a 16-oson be­lül, 11-es. A megítélt büntetőt Bosánszki értékesítette, 1-2. 71. perc: Gyors ellentáma­dás után Juhos kilépett a védők mögül és 8 méterről lőtte a há­lóba a labdát, 1-3. 88. perc: Szabó 18 méteres szabadrúgásból a sorfal között bombázott a hálóba, 2-3. A Kerekegyháza ameddig bírta erővel, egyenrangú ellen­fele volt a mezőnyben tetszető­sen játszó Csongrádnak. Kitűnt: Váczi, Kovalcsik, Juhász, illetve Bosánszki, Móra, Pálfi. Ifjúsági eredmény: 2-1. KISÚJSZÁLLÁS- BAJA 1-0 (0-0) Kisújszállás, 500 néző. Ve­zette: Samu. Kisújszállás: Gál - Kocsis, Nagy, Kállai, Czika, Horváth, Varga Z. (Majláth), Kádár, Csillag, Iodi, Balogh, (Melnyi- kof). Edző: Kádár József. Baja: Cserháti - Csepregi, Goretich, Viszmeg B., Milas- sin, Kiss, Czifra, Szabó, Hegyi, Földvári, Hangya. Edző: Raffai Rudolf. Gólszerző: Czika az 59. percben. Kiállítva: Kádár 2. sárga lap után a 80. percben. Végig élénk, izgalmas, küz­delmes mérkőzést láthattak a nézők. A második félidei játé­kával megérdemelten tartotta otthon a három pontot a hazai csapat. Kitűnt: Kállai, Kádár, Iodi, illetve Viszmeg B., Hangya. Raffai Rudolf: - A rossz ta­lajú pályán szép játék nem tu­dott kialakulni, s végül a hazai csapat megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Ifjúsági eredmény: 2-1. NB III, Alföld-csoport 1. Hódmezővásárhely 2. Csongrád 3. Szajol 4. Kisújszállás 5. Örkény 6. Gyomaendrőd 7. Kunszentmárton 8. Mezőberény Mélykút 10. Jamina 11. Békés 12. Baja 13. Malév SC 14. Battonya 15. Kerekegyháza 16. Makó 2 2 - - 6-1 6 2 2 - - 6-2 6 2 2 - - 4-1 6 2 2 - - 3-1 6 2 1 1-3-0 4 2 1 1-3-2 4 2 1-14-23 21-13-33 21-13-33 21-12-23 2-2-1-12 2----2 1-3­2 — 2 1-5 - 2 — 2 0-4- 2 - - 2 2-7 - 2 - - 2 0-5­További eredmények: Kunszentmárton-Malév 3-0, Gyomaendrőd-Békés 1-1, Jamina-Hódme- zővásárhely 1-2, Makó-Szajol 0-2, Örkény-Bat- tonya 3-0. ____________Profi Liga____________ P ontot mentett a Gázszer Gázszer-FTC 1-1 (0-0) Akasztó, 10 000 néző. Ve­zette: Varga S. Gázszer: Kövesfalvi - Szá­lai, Korol (Slacz J.), Salacz Z., Nagy, Dulics, Árky, Dvéri, Bekő (Szekeres), Föl­des (Simek), Tiber. Edző: Hartyáni Gábor. Ferencváros: Udvarácz - Telek, Szűcs, Mátyus, Nyilas, Vámosi, Lendvai, Kovács B. (Kriston), Nagy, Selimi (Fü- löp), Bükszegi. Edző: Nyilasi Tibor. Sárga lap: Kriston a 66. percben. Piros lap: Dvéri (lerántotta Nyilast) a 61. percben. 60. perc: Vámosi vágtatott végig a pályán, majd jobbösz- szekötő helyén kiugró Bük­szegi elé tolta a labdát, aki a kapu közepébe vágta azt, 0-1. 91. perc: Szekeres szögle­tét Árki Szalai elé fejelte, aki tíz méterről a bal sarokba lőtt, 1-1. Az első félidő kiegyenlített játéka után a másodikra felpö­rögtek az események. Nyilasi edző joggal bosszankodott, hogy csapata engedte a már padlón levő Gázszert felállni. Kitűnt: Korol, Szalai Sa­lacz Z., Dulics, illetve Vá­mosi, Mátyus, Nyilas, Bük­szegi. A Professzionális Nemzeti Bajnokság állása 1. Diósgyőr 4 3 1­10- 5 10 2. MTK 4 3 1­8- 4 10 3. Vasas 4 3 _ 1 11- 6 9 4. Újpest 4 3­1 9- 6 9 5. FTC 4 2 2­6- 4 8 6. Győr 4 2 2­5- 3 8 7. Vác 4 2 1 1 7- 6 7 8. Gázszer 4 1 3­4- 2 6 9. Dunaferr 4 2­2 7- 7 6 10. Kispest Honvéd 4 2­2 6- 9 6 11. Nyíregyháza 4 1 1 2 7- 9 4 12. Videoton 4 1­3 6- 5 3 13. Haladás 4 1­3 3- 4 3 14. ZTE 4 ­2 2 3- 6 2 15. BVSC 3 ­2 1 2- 5 2 16. Debrecen 3 ­1 2 3- 5 1 17. Siófok 4 ­1 3 6-10 1 18. III. Kerület 4 ­1 3 3-10 1 További eredmények: Siófok-Vác 2-4, Kis­pest-Vasas 0-4, BVSC-ZTE 1-1, Debrecen- Győr 1-2, Újpest-Diósgyőr 1-3, Haladás- Dunaferr 0-1, ül. Kerület-Nyíregyháza 2-2, MTK-Videoton 2-1. A BVSC-Debrecen mérkőzést szeptember 7-én játsszák.