Petőfi Népe, 1998. július (53. évfolyam, 152-178. szám)

1998-07-04 / 155. szám

1998. július 4., szombat Sport 7. oldal Minden teszt negatív COUP» OV WOMO« A franciaországi vb június 10- ei kezdetétől elvégzett 224 doppingteszt eredménye nega­tív, így nem igazak azok az állí­tások, melyek szerint egyes ar­gentin labdarúgók doppingol­tak volna - adta hírül az AFP francia hírügynökség. A pén­teki folytatásig lejátszott 56 ta­lálkozón csapatonként, sorso­lással két-két játékost választot­tak ki, akiknek doppingvizsgá­laton kellett részt venniük. A Párizs külvárosában lévő labo­ratóriumban elvégzett vizsgála­tok eredménye azt mutatja, hogy nem doppingoltak a vb résztvevői.- Úgy érkezünk el a negyed­döntőkig, hogy mindenki telje­sen tiszta. Ennél tisztábbak már nem is lehetünk - mondta Keith Cooper, a Nemzetközi Labda­rúgó-szövetség szóvivője. Az argentin labdarúgók eset­leges doppingolása azért merült föl, mert a felkészülés során egy Buenos Airesben elvégzett doppingvizsgálaton az egyik já­tékos szervezetében tiltott szert találtak. Ezzel kapcsolatban Luis Seveso, az argentin válo­gatott orvosa azt mondta, hogy több labdarúgónak influenza el­leni szereket adott, ez lehetett az oka a nem nevesített játékos pozitív doppingtesztjének. Hírek Rövidek Az NB I-es Kecskeméti FC fut­ballcsapatának szakmai munká­ját júliustól Lódi László, a Ti- szakécske volt pályaedzője irá­nyítja. Az együttes első edző­meccsét július 7-én 17 órakor játssza a Csongrád ellen. Andrássy László lett a női, Kovács Gábor pedig a férfi cselgáncsválogatott szövetségi kapitánya. Megbízatásuk a sydneyi olimpia után jár le. Július 10-én újabb profimérkő­zésen lép szontóba Kovács Ist­ván. Az olimpiai és világbajnok magyar ökölvívó ellenfele a ringben a 37 éves olasz Vin­cenzo Beicastro lesz. A kecskeméti városháza dísz­termében ma 15.30-kor esküdik egymásnak hűséget Kasza Ad­rienn, a KSC egykori súlyeme­lője és Boros Zoltán, a kecske­méti rögbicsapatjátékosa. A francia Nathalie Tauziat és a cseh Jana Novotna játssza a női egyes döntőjét szombaton a wimbledoni tenisztornán. Az elődöntőben Novotna a svájci Hingist búcsúztatta. Büntetőkkel nyertek a franciák A vb első negyeddöntő mérkőzésén az olasz Vieri csak 11-esből tudta bevenni Barthez kapuját. Ennek ellenére a büntetőpárbajt a franciák nyerték és jutottak az elődöntőbe. Franciaország-Olaszország 0-0,11-esekkel 4-3 Labdarúgó-vb negyeddöntő mérkőzés. Saint-Denis, 80 ezer néző. Vezette: Hugh Dal­las (skót). Franciaország: Barthez - Thuram, Desailly, Blanc, Liza- razu, Deschamps, Petit, Ka- rembeu, Zidane, Djorkaeff, Guivarc'h. Olaszország: Pagliuca - Costacurta, Bergomi, Canna- varo, Maldini, Moriero, Di Bi- agio, D. Baggio, Pesotto, Del Piero, Vieri. Az ötödik percben az eltiltá­sát letöltött Zidane éles szög­ből kapura lőtt, ám Pagliuca az alapvonalon túlra tenyerelte a labdát. A szögletet követően Petit emelését a kapu fölé ütötte az olasz kapus. Három perccel később Moriero jobb oldali beadását Vieri a francia1 kapu mellé fejelte. Ezután me­zőnyjáték folyt a pályán, majd a 33. percben ismét az olaszok veszélyeztettek. Vieri távoli lövése után Barthez a me­zőnybe ütötte a labdát. Az első félidő hosszabbításában Djor­kaeff ugrott ki, de a hazai játé­kos a kapu mellé helyezett. A második félidő első ne­gyedórájában kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, majd a franciák kerültek fö­lénybe. A 64. percben Zidane az alapvonal közeléből kö­zépre emelte a labdát, Karem- beu nagy helyzetből a kapu mellé lőtt. Két perccel később a csereként pályára lépett Henry 17 méterről a kapu mellé csavarta a labdát. Ezután ismét kiegyenlített lett a küz­delem, negyedóráig jóformán egyik kapu sem forgott ve­szélyben. A 82. percben R. Baggio bal oldali szabadrúgá­sát követően Di Biagio fejjel a kapu mellé csúsztatta a labdát. A 91. percben az előre húzódó Pessotto 16 méterről • lőtt, Barthez biztosan hárított. Az alapjátékidő után követ­kezett a kétszer 15 perces hosszabbítás, ám ott sem esett gól. Jöhettek az idegőrlő bün­tetők. A tizenegyeseket az első, a harmadik és a negyedik párban minden játékos be­rúgta, míg a második párban mindketten kihagyták. Az ötö­dik párban a francia Blanc ér­tékesítette a büntetőt, ám az olasz Di Bagio a kapufára vágta. Ezzel 4-3-ra a házigaz­dák nyertek és bejutottak a vb egyik elődöntőjébe. Közel harminc versenyző indult az akasztói Horgászbolt által a Kígyós-parton szervezett horgászversenyen. A szombat délutántól vasárnap délig tartó megméretésen Szarnék István (jobbról a díjként nyert horgászbottal) áll­hatott fel a dobogó legfelső fokára, a 2. Judák János, a 3. Varga Sándor lett. A legkevesebb halat fogó versenyzőnek járó különdíjat Tóth Sándor vehette át. fotó: török A játékuk nem lesz öreguras! Szombaton 16.30 órakor lép pá­lyára a vb negyeddöntőjében Hol­landia és Argentína. Az argentin szövetségi kapitánynak, Dániel Passarellának védekezőbb felfo­gású csapatot kell pályára külde­nie, mint tette azt az angolok el­leni nyolcaddöntőben - vélik a szakemberek. Passarella, aki az 1978-as argentin-holland vb- döntőben a dél-amerikai csapat kapitányaként játszott, négy sárga lapos játékosát is kénytelen a kezdőcsapatba állítani. A kapus Roa, valamint Almeyda, Sime­one és Verőn is annak a tudatában futballozik, hogy egy újabb sárga lap, és továbbjutás esetén az elő­döntőben egyikük sem játszhat. Az argentin játékosok leginkább Overmarstól tartanak, aki gyor­saságával zavart okozhat a véde­lemben.-Argentína a végső győze­lemre is esélyes, jó csapata van. Játékosainak többsége Európa élgárdáiban szerepel. Argentína egy akadály, amelynek vételéhez nagyot kellene ugranunk. Egye­dül Batistutától tartunk, ő olyan játékos, aki a góljaival beszél - vélekedett Guus Hiddink, a hol­landok kapitánya. Batistuta pályafutása során eddig 47 gólt lőtt a válogatott­ban, ezzel hazájában csúcstartó, míg a holland Dennis Berg- kampnak egy találatra van szük­sége ahhoz, hogy beállítsa a 36 gólos holland rekordot. A negyeddöntőt a mexikói Ar­turo Brizio Carter vezeti. * A vb szombat esti lyoni negyed­döntőjének két résztvevő csa­pata- a német és a horvát váloga­tott - a vb magas átlagéletkorú együttesei közé tartozik, de a legjobb négy közé jutásért 21 órától lejátszandó mérkőzésük nem ígérkezik öregurasnak. A két válogatott legutóbb az angliai EB-n 1996-ban találko­zott egymással, akkor is a ne­gyeddöntőben. Akkor a német válogatott győzött 2-1-re, de ehhez kellett az is, hogy 1-1-es állásnál Igor Stimacot, a horvát válogatott védőjét a bíró kiál­lítsa. A két évvel ezelőtti össze­csapáson szerepelt horvát csa­patból 9 játékos várhatóan szombaton is pályára lép, míg az Európa-bajnok német váloga­tottból csak négyen maradtak.- Mindkét együttes nagyon jó játékosokból áll, de mi tapasztal­tabbak vagyunk, mint két évvel ezelőtt. Ennek ellenére csak ak­kor nyerhetünk, ha tanulunk a hibáinkból - mondta Stimac. Berti Vogts, a németek válo­gatott szövetségi kapitánya nem tervez sok változtatást. Két ko­rábbi sérült, Helmer és Kohler is felépült, játékra kész. A horvát válogatottban ismét játszik majd az eltiltását letöltött Zvonimir Soldo, viszont Robert Prosinecki, a csapat középpá­lyása továbbra sem szerepel a kezdőcsapatban. A mérkőzés játékvezetője a norvég Rune Pedersen lesz. A Foci-Vb Hírei Életben marad és a teljes felépü­lésre is esélye van annak az an­gol szurkolónak, aki a vb-n a fe­jére zuhant egy utcai kivetítővel szemben felépített lelátóról. Lemondott a válogatottban való szereplésről Gheorghe Hagi, minden idők legjobb román lab­darúgója. Hagit szerződése még egy évig a török bajnoki címet védő Galatasarayhoz köti, ahol csapattársa lesz a napokban oda­szerződött Taffarelnek, a brazil válogatott kapusának. A vietnami Ho Chi Minh váro­sában 31 személyt letartóztatott a rendőrség, amiért a vb mérkő­zéseire fogadásokat szerveztek. A razzia során lefoglaltak 10 jegyzetfüzetet, melyekben a fo­gadók neve és a megjátszott ösz- szegek szerepeltek. A német Klinsmann all. vb-i gólját szerezte a Mexikó elleni mérkőzésen, így beérte az örök­rangsorban 4. Kocsis Sándort. BUDAPEST BANK Ha célja a gondtalan gyarapodás, NYISSON FAMÍLIA BETÉTSZÁMLÁT A BUDAPEST BANKNÁL! Havonta, vagy bármelyik nap tegyen hozzá tetszőleges összeget állandó lekötési megbízással, s azt követően döntsön betétje sorsáról... AZOKNAK A CSALÁDOKNAK AJÁNLJUK • amelyek megtakarításaikat lépésről-lépésre szeretnék gyarapítani, • amelyek nem kívánják, vagy nem tudják előre eldönteni, hogy pénzüket mennyi időre kössék le, • amelyek előnyben részesítik a magas és gyakorlatilag kockázatmentes kamatokat. Família Betétszámla. A gondtalan gyarapodás. Budapest Bank fiókok: 6000 Kecskemét, Nagykőrösi u. 9/ATel.: (76) 327-455 6201 Kiskőrös, Petőfi tér 18. Tel.: (78) 311-344 2340 Kiskunlacháza, Dózsa György u. 211. Tel.: (24) 330-150 Nagykereskedelmi, kereskedelmi, raktározási célra alkalmas, kb. 1 ha terület, a rajta lévő épületekkel, áruház, bolt, raktár, iroda és szociális helyiségek stb. (beépített terület: 3900 m2). Az ingatlan Baja város belterületén, a városközponttól 200-300 m távolságra található, a főközlekedési útnak (51-es) tekinthető, DÓZSA GYÖRGY út 25-27. szám alatt. Megközelíthetősége kedvező, a telephely a vasútállomásig nyúlik ki, iparvágánnyal könnyen elérhető. Megtekinthető: keddtől péntekig, 10-12 óráig. Felvilágosítást ad: Czornné Ács Andrea (Tisza Sláger ABC) Vételi ajánlatot a Budalakk Titán Festékgyártó Kft. címére: 6728 Szeged, Bajai út 5. sz. alá kell, 1998. július 24-éig, ajánlott levélben vagy személyesen eljuttatni. Az ajánlatra 1998. július 31-éig levélben reagálunk. (27257) Államelnökök Helmut Kohl német kancellár és Franjo Tudjman horvát el­nök is jelen lesz nézőként a két ország válogatottjának szombat esti labdarúgó-vb negyeddöntő mérkőzésén. Kohl látogatása jó előjelnek tekinthető a német csapat számára, hiszen a néme­tek az 1986-os vb-döntő óta, amikor 3-2-re alulmaradtak Argentínával szemben, minden összecsapásukat megnyerték, amin a kancellár jelen volt. A másik részről a horvát mé­dia történelminek nevezte a 76 éves Tudjman elnök lyoni uta­zását, és arra emlékeztetett, hogy a horvát nemzeti tizenegy a függetlenségét néhány évvel ezelőtt elnyert ország legjobb követének tekinthető a nagyvi­lágban. A horvát államfő Kohl­hoz hasonlóan nagy futballba­rátnak számít.