Petőfi Népe, 1998. május (53. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-11 / 109. szám

Forma-l-es autós gyorsasági világbajnoki futam a Spanyol Nagydíjért A finn hátát mutatta a vetélytársaknak A finn Mika Häkkinen rajt-cél győzelmet aratott a Spanyol Nagydíjon. FOTÓ: FEB-REUTERS A Forma-1 -es gyorsasági autós világbajnokság idei 5. futamát a finn Mika Häkkinen (McLaren- Mercedes) nyerte a brit csapat­társ David Coulthard (McLa- ren-Mercedes) és a korábbi két­szeres világelső német Micha­el Schumacher (Ferrari) előtt. Häkkinen győzelmét a vasár­napi futamon senki nem veszé­lyeztette. A rajt érdekessége volt, hogy a hatodik helyről in­duló Irvine a harmadikra, míg a harmadik pozícióból induló Schumacher az ötödik helyre került. A huszonötödik kör után Irvine, Häkkinen, Coulthard és Schumacher is kerékcserére ment ki, ezt követően a német versenyző a harmadik helyre, közvetlenül Irvine és Fisichella elé tudott visszajönni. Utóbbi két pilóta külön harcba bonyo­lódott egymással, aminek az lett a vége, hogy a huszonnyol­cadik körben ütköztek, kicsúsz­tak a pályáról, és mindketten feladni kényszerültek a futa­mot. A barcelonai Spanyol Nagydíj végeredménye (65 kör, 307,196 km): 1. Mika Häkkinen (finn, McLaren- Mercedes) 1:33:37.621 ó - 196,863 km/óra átlagsebesség, 2. David Coulthard (brit, McLaren-Mercedes) 9.439 má­sodperc hátrány, 3. Michael Schumacher (német, Ferrari) 47.094 mp. h., 4. Alexander Wurz (osztrák, Benetton-Mé- cachrome) 1:02:538 mp. h., 5. Rubens Barrichello (brazil, Stewart-Ford) 1 kör hátrány, 6. Jacques Villeneuve (kanadai, Williams-Mécachrome) 1 kör hátrány. A világbajnoki pont­versenyek állása, pilóták: 1. Häkkinen 36 pont, 2. Coulthard 29, 3. Schumacher 24,4. Irvine 11, 5. Wurz 9, 6. Frentzen 8. Konstruktőrök: 1. McLaren- Mercedes 65 pont, 2. Ferrari 35, 3. Williams-Mécachrome 14, 4. Benetton-Mécachrome 10, 5. Sauber-Petronas 4, 6. Stewart-Ford 2. A világbajnokság következő futamát a Monacói Nagydíjért május 24-én rendezik Monte- Carlóban. Sportöltözőt avattak Tasson Világ Kupa súlyemelő-viadal Szekszárdon, világcsúccsal Érmekért emeltek a kecskemétiek Egész napos rendezvénnyel ün­nepelték Tasson az új sportöl­töző átadását. A minden igényt kielégítő, 1,8 millió forintba kerülő létesítményt az alapo­zástól számítva öt hónap alatt fejezte be az önkormányzat és a helyi vállalkozók, akik ingyen végezték a szakipari munkákat. Az épületet dr. Bozóky Imre, a megyei labdarúgó-szövetség elnöke adta át a magasabb osztályba jutásért küzdő helyi labdarúgóknak. Az ünnepség napján látványos kölyök, női és öregfiúk labdarúgó-mérkő­zéseket láthatott a több száz érdeklődő. Ez alkalommal ad­ták át a Tass Községért kitün­tetést Szabados Jánosnak, aki több évtizede a helyi labdarú­gás „lelke” és motorja, valamint Csikós Lajosnak, az építkezés fő szervezőjének az elismerő oklevelet és a vele járó pénzju­talmat is. Farkas Pál A férfiaknál is született világ­csúcsa szekszárdi súlyemelő Vi­lágkupa-viadalon, s miként a nőknél is, kínai vendég jóvoltá­ból. Az 56 kg-ban Lan Si-csang lökésben sikerrel elbánt a 165,5 kg-mal is, miáltal fél kilót javí­tott a világszövetség, az IWF ál­tal kategóriánként és fogásne­menként meghatározott, ez év január 1 -je óta élő alapvilágcsú­cson. Ami a kecskemétieket il­leti, remekül szerepeltek, hiszen Tóth Ferenc győzelme mellett jónéhány értékes helyezést sze­reztek. Eredmények, a megye­beli helyezettek, 77 kg: 1. Feri' Attila (NYVSC) 340 kg (150, 190), 2. Vácz József (KSC) 280 (125,155), 85 kg: l.Oleg Hics- kov (fehérorosz) 335 kg (150, 185), ... 7. Bálint Csaba (KSC) 250(110, 140), 105 kg: l.Igor Razorjanov (ukrán) 410 kg (190, 220), 3. Püski István (KSC Plan Rt.) 330 (150, 180). plusz 105 kg: 1. Tóth Ferenc (KSC Knorr- Bremse) 375 kg (170, 205). ab­szolút sorrend legjobbjai, nők, 69 kg: 2. Laczi Katalin (KSC Graboparkett) 165 (72.5, 92.5), +75 kg: 2. Takács Erika (Kecs­keméti TE) 217.5 (95, 122.5). Magyar győzelem Kiss Balázs nyerte az Oszaká­ban, szombaton megrendezett atlétikai Grand Prix-verseny kalapácsvető számát. Az olim­piai bajnok magyar atléta 81,01 méteres dobásával lett első. 80 méter fölött Annus Adrián, a Szombathelyi Dobó SE 25 éves kalapácsve­tője - két héttel korábban Szom­bathelyen elért, 81,22 méteres eredménye után - szombaton Újpesten ismét túldobta a 80 métert. A vasi atléta a szö­vetség meghívásos versenyén 80,52 méteres dobással győzött. Öttusa-bronzérem A cseh Libor Capalini nyerte a szombaton zárult budapesti, férfi öttusa Világkupa versenyt a mexikói Sergio Salazar és a magyar Hanzély Ákos előtt. Siker és vereség Kétgólos győzelmet aratott ide­genben a magyar férfi kézi­labda-válogatott Németország legjobbjai ellen (21-23), az Európa-bajnoki előkészületi mérkőzés első összecsapásán. A második mérkőzésen viszont 23-19-re kikapott vasárnap Würzburgban. Nyílt bajnok Varga Zoltán végzett az élen a pécsi nemzetközi sakkverseny FIDE-csoportjában, és ezzel együtt ő nyerte a magyar férfi nyílt bajnokságot. A női nyílt bajnokság első helyét Lakos Ni­kolett szerezte meg. A FIDE- csoport végeredménye: Varga Zoltán, Faragó Iván, Gyimesi Zoltán 7.0-7.0, Krizsány László, Seres Lajos 6.5-6.5. A magyar nyílt bajnokság végeredménye, férfiak: 1. Varga Zoltán, 2. Fa­ragó Iván, 3. Gyimesi Zoltán, nők: 1. Lakos Nikolett, 2. Forgó Éva, 3. Nagy Helga. Műugró Grand Prix Lengyel Imre 3 méteren, 563.71 ponttal a 11-dik helyen zárt az egyesült államokbeli Fort Lau- derdale-ben megrendezett mű­ugró Grand Prix-n. A Nemzet­közi Úszószövetség rendezvé­nyén a férfiak versengését az orosz Dmitrij Szautyin nyerte, míg a nők számában a kínai Caj Jü-jen diadalmaskodott. NőiKEK-döntő A horvát Kras Zagreb csapata döntetlent ért el (23-23) hazai pályán a norvég Baekkelagets Oslo ellen a női kézilabda Kupagyőztesek Európa-kupája döntőjének első mérkőzésén. Totó A totó 19. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1.1. FC Köln-Leverkusen ........2-2 x 2 . Hamburg-Kaiserslautem........1-1 x 3 . Bayern München-Dortmund...4-0 1 4. VfB Stuttgart-Bremen..........1-0 1 5. Hertha BSC-Duisburg..........1-3 2 6. Diósgyőr-Vasas.................1-1 x 7. Sidfok-BVSC...................2-1 1 8 . Győr-Ferencváros...............2-3 2 9. Tiszakécske-Videoton.........2-1 1 1 0. Bari-Itemazionale...............2-1 1 1 1. Empoli-Vicenza.........„......3-2 1 1 2. Lazio-Fiorentina................1-4 2 1 3. Piacenza-Roma..................3-3 x + 1 mérkőzés: 14. Milan-Parma...................1-1 x A WESTEL 900 tájékoztatja kedves ügyfeleit, hogy a rendkívül sikeres Judod, hogy kell egy jó kapcsolat" kampányban meghirdetett készülékek közül az ALCATEL ONE TOUCH EASY/SL készülék elfogyott. A NOKIA 3110/SL készülék pedig már csak május 14-ig kapható, vagy amíg a készlet tart! Köszönjük a Harmincasoknak, hogy bennünket választottak. WESTEL 900 mintabolt Kecskemét Szabadság tor 2. tel.: 06-76/«S-33Qf OS-30/430-900 Úfotért Kecskemét Areny János u 6 tel.: 06-76/434-816.06-30/423-673 Art-Orteto Bt: Kecskemét Lóverseny u 1 tel: 06-30(414-050 Ktskunmeise, Kálvária u. 2/5. tel • 06 30/414-314 K Vo* Kecskemet Széchenyi téf H. tel: 06-30/250-900 Kecskemét lemér tér 2. tel' 06-30/658-978 kjákunhstos. Eötvös u. 8. tel: 06-30/220-891 Krfü-Foo Kft: Bajé. Cssmák M. tér 4 tel: 06-30/458 752 PC Phone Kft: Kalocse. Szt István fctráiy út 81 tel 06-30/458- 748 B8K Hungary Kft' Kiskunfélegyháza. Kossuth t u 17/b. tét 06-30/355-098 Delta-Net Bt.. Kiskörös. Martini u. 2. tőt. 06-30/288-395 Soltvadkeo, Hősök tere 2. tel. G6-SJ/677-139 További feltételek az üzletekben. Információ: 265-9210.06-30/30-30-30, 06-30/80-00-80. httpJ/ www.westel 900.hu